Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) Vikthor válasza leslieke (#11150) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R én várom a köv fizut, és remélem lesz addigra még jó hely...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11152) leslieke válasza Vikthor (#11151) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most nézem az árakat. Hát vastagon fogott a ceruza egy kicsit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11153) Vikthor válasza leslieke (#11152) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen mert gondolom a modern csarnok miatt és hát A kategóriás zenekar, nívós lesz a hangosítás stb...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11154) Vikthor válasza Akelaus (#11149) üzenetére


Vikthor
nagyúr

húha, ez nagyon ott van, nem változott stílusilag, remek anyag, bennük sosem csalódtam, nagyon jó András hangja még mindig. Phantoms album volt nekem az első tőlük. Van itt atmoszféra rendesen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11155) Akelaus válasza Vikthor (#11154) üzenetére


Akelaus
senior tag

Elsőre nem tudtam mit kezdeni vele. Furcsa volt. Aztán azóta lement párszor.
Nekem is az volt az első tőlük, mai napig emlékszem mikor megvettem, hazaértem(70km) és alig bírtam kivárni, hogy végre meghallgassam. Majd lestem ki a fejemből, hogy bazzz :D

Azt azért remélem, sikerül megélni, hogy végre kijönnek a remasterelt albumok. A The Haunting-ra nagyon kíváncsi vagyok milyen lett úgy. Na azon is akkorát döbbentem. Oda meg vissza vagyok a mai napig a gitárhangzástól.
Ezt az egy számot a zenekar tette ki róla.

(#11156) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

új at the gates

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11157) Ellia


Ellia
addikt

Kint az új Amorphis, adja elsore kora reggel :)

(#11158) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nektek van olyan, hogy tartotok egy metál mentes napot időközönként? Nekem ez jött el ma, remélem egy teljes Arcana napért nem jár kövezés errefelé... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11159) Akelaus


Akelaus
senior tag

DEVILDRIVER - Country Heroes feat. Hank III (Official Lyric Video)

Nagyon várom ezt az albumot, néha rám jön, akkor hallgatok egy kis country zenét.

Arcana: A képen lévő 3. albumot megvettem anno kazettán, a Hammer miatt. Azt el-elhallgattam, aztán azóta kb. semmit.
Szokott lenni metál mentes nap nálam, akkor semmit nem hallgatok. Néha jó a csend. :)

Amorphis: kíváncsi leszek a véleményekre, mióta a neten kikerült 4-5x meghallgattam a bónuszos verziót.

[ Szerkesztve ]

(#11160) Füleske válasza Vikthor (#11158) üzenetére


Füleske
addikt

Sosem értettem mi az hogy valaki csak ezt vagy azt a műfajt hallgatja / szereti ( a rajongókról , akik kb. megrekednek 1-2 együttesnél nem is beszélve). Kb. olyan ez mintha mondjuk csak horrorfilmet nézne (mindegy milyen trágya), vagy csak almalevet inna (mindegy hogy milyen cukrozott műanyag ) stb. Az hogy valami metál vagy nem metál az kb. semmit sem jelent nekem abból a szempontból hogy tetszik vagy nem , hallgatom vagy nem.

(#11161) Elemental válasza Vikthor (#11158) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem metál mentes órák vannak inkább, amikor a lányommal autózunk.

(#11162) Ellia válasza Elemental (#11161) üzenetére


Ellia
addikt

Neki ott a Hevisaurus :)

(#11163) Elemental válasza Ellia (#11162) üzenetére


Elemental
addikt

Rákerestem. Te jó ég :)
Marad a sia furler.

Néha azért benn marad a metál. Tegnap Sylosis szólt hazáig az oviból. Előtte meg betoltam neki a süss fel napot :)

[ Szerkesztve ]

(#11164) snecy20


snecy20
veterán

Az új Amorphis lemezt képtelen voltam végighallgatni.. Ajjaj, azért ez nem jó jel. Ilyenre még nem volt példa. :) :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11165) Vikthor válasza snecy20 (#11164) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A gitártorzítás más mint az eddigieknél megszoktuk és annak a hangereje is mintha a szinti "mögé" bújna. Nekem nincs bajom úgy vele, de továbbra is tartom álláspontomat, hogy Pasi Koskinennel igazi az Amorphis, Toni hangját meg már megszoktam. Összességében egy megszokott letisztult Amorphis album ez, én megveszem, tetszik ez azért annyira.

Bocs ez lemaradt. Az a női kórusos rész azért nálam majdnem cigányútra ment... Az nem várt volt tőlük. :DDD

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11166) snecy20 válasza Vikthor (#11165) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, talán a legnagyobb gond, hogy az Eclipse - Silent Waters kettős óta, ami az "új" érának a csúcsa tőlük, csak ugyanazokat a köröket futják újra és újra...míg a 2006 előtti Amorphis zenéje azért mindig rejtett nem kevés újdonságot, progressziót, meglepetést.

Jah, néhol már azt hittem, Theriont hallok...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11167) Akelaus válasza Vikthor (#11165) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hangzásban kb. a 2015-ös, igaz a gitár (néha) hátrébb van.
Ami nekem új, az a szimfonikus részek és a kórusok. Olyan Therion (talán még a Dimmu Borgir is beugrott) módra. Erre sokadik hallgatás után is felkapom a fejem.

snecy20 : Pont azon filóztam miközben ma hallgattam, de talán tegnap este is, hogy tuti az új albumot indítottam el, és nem az utolsót (2015)?

Azt ugye nem csak én vettem észre ki is énekel az egyik dalban? Anneke van Giersbergen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11168) snecy20 válasza Akelaus (#11167) üzenetére


snecy20
veterán

De hogy tetézzem az elégedetlenségem, az At the Gates és a Thy Catafalque új lemezeitől sem ájultam most el, pedig mindkettőt kiemelten vártam idén.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11169) Bjørgersson válasza snecy20 (#11168) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az At The Gates-ig még nem jutottam el, a Thy Catafalque viszont minden nap lemegy legalább egyszer.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11170) leslieke válasza Elemental (#11161) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk Kárpátia és Dropkick Murphys szokott menni főleg, és 2,5 éves a fiam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11171) gbors válasza Vikthor (#11158) üzenetére


gbors
nagyúr

Én elmúltam 40, úgyhogy már csak kétféle zenei műfajt ismerek - van a jó zene meg a szar zene :D

Amúgy általában a rock környékén mozgok, ami sokszor metál, sokszor meg nem. Alkalmilag mást is szívesen meghallhatok. Itt van pl. ez a gyöngyszem, ami ma jött szembe a Spotify-on - huszonegypáréve hallottam utoljára...
Egészséges Fejbőr - Sziklaöklű Joe

Szegény Sziklaöklű Joe :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11172) canniball


canniball
nagyúr

Daron Malakian and Scars on Broadway - Lives

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11173) Bjørgersson válasza gbors (#11171) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fates Warningot szereted? :))

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11174) james001 válasza canniball (#11172) üzenetére


james001
veterán

Nem rossz. Nem is tudtam hogy Daron is csinált külön muzsikát Serj mellett. Lehetne már egy új System album is :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11175) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11169) üzenetére


Bjørgersson
félisten

At The Gates: a keverés egy fos lett szerintem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11176) snecy20 válasza Bjørgersson (#11175) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, már 23 éve is jobb volt a megszólalásuk, az biztos.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11177) Akelaus


Akelaus
senior tag

SINSAENUM - Final Resolve Csihar+Joey Jordison és a Dragonforce basszer Frederic Leclercq (itt gitáros) bandája.

Ghost - Dance Macabre (Instagram Story Music Video)

(#11178) gbors válasza Bjørgersson (#11173) üzenetére


gbors
nagyúr

fécvóning? ammeg mi? :DDD

Distant vision tempting water
Fall to my knees I'm going to drink it dry
Blazing desert sun reflection
On the water he caught my eye
Up in a tree looking at me
Vulture of fear why don't you go away
"You're mine one day
Spit out the sand be on your way"

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11179) Bjørgersson válasza Akelaus (#11159) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az a helyzet, hogy a country része tetszik a dalnak, a maradék nem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11180) james001


james001
veterán

Új 5FDP... Hát vegyesek az érzelmek. Még nem hallgattam végig,kb a felét nyomtam le,meg kicsit belehallgattam a többibe... De eléggé meh. Az első 4 szám még tök jó,de aztán kicsit mintha elfáradna az egész... Rá voltam hájpolódva nagyon de kissé csalódtam,pedig a Got Your Six tetszett :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11181) canniball válasza james001 (#11174) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony csinált, szvsz jobbat is mint Tankian.

SOAD album mostanában nem várható.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11182) gbors válasza canniball (#11172) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem rossz önmagában, viszont az első lemez és a SOAD "életmű" mellett kissé remix érzete van. Reméljük, a lemezen lesznek eredetibb dolgok is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11183) #78687232 válasza canniball (#11172) üzenetére


#78687232
törölt tag

10 év után lesz folytatás? Ennek nagyon örülök, legnagyobb meglepetésemre tetszett az első album.

(#11184) james001 válasza canniball (#11181) üzenetére


james001
veterán

Kár :( Majd megnézem már ezt a Scars albumot milyen,meg kíváncsian várom ezt az új albumot is :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11185) Bjørgersson válasza snecy20 (#11176) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez a legnagyobb bajom vele, mert egyébként simán hallgatható anyag lenne, de ennyire kritikán aluli keverést régen hallottam már. Ahogy mondod, 23 éve is jobban szóltak. :N

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11186) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

MORBID ANGEL - Garden Of Disdain (Official Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11187) canniball válasza gbors (#11182) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, kicsit systemes az első album után. Nyáron kiderül hogy a többi is ilyen-e. Nem mintha ez rosszul sikerült volna.:)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11188) canniball válasza #78687232 (#11183) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs abban semmi meglepő, hiszen jól sikerült. Kár, hogy ennyit kell várni a második felvonásra...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11189) canniball válasza james001 (#11184) üzenetére


canniball
nagyúr

Nézd meg, f@sz@!:D Nekem jobban bejött, mint Serj szólózása.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11191) Akelaus válasza Bjørgersson (#11185) üzenetére


Akelaus
senior tag

Állítólag direkt ilyen a keverése. Én meg pont ezért nem is hallgatom.

(#11192) Vikthor válasza Akelaus (#11191) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Heaven Shall Burn When We Are Gathered és Opus Nocturne, esetleg még a Nightwing azt slussz a Marduk... Thos of the Unlight eléggé nyers már nekem. Panzert meg el is adtam, annyira nem jött már be.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11193) gbors válasza canniball (#11187) üzenetére


gbors
nagyúr

Malakian szerint inkább SoaD-os lesz - meglátjuk, de nem annyira jó hír. Nekem is az tetszett az elsőben, hogy kicsit "elbranchel" az anyazenekartól, meg Tankian első lemezében is ez volt a jó. De úgy tűnik, ők ketten most annyira nincsenek közös platformon, Malakian célozgat rá, hogy tele van ötlettel, de SoaD lemez, az nem várható...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11194) james001


james001
veterán

Végighallgattam a teljes új 5FDP albumot,hát a végére se lett jobb :( Van rajta sok szám ami pörögni fog azért tuti naponta is akár de a többi csak lassú csöpögős nyálas izé,egyáltalán nem 5FDP style szerintem... Pedig vártam mint a messiást :( Eddig az új Parkway Drive visz nálam mindent idén,igaz eleinte fikáztam de már azóta beleszerettem :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11195) #78687232 válasza james001 (#11194) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nálam Caliban / Engel eddig a nyerő, nagyon erős mindkettő.

(#11196) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Új Primal Fear nóta.

Én nem különösebben ismerem a Five Finger Death Punchot, de többen is azt írták, annak hatásai lelhetőek fel benne. Szóval jó szórakozást hozzá :)

(#11197) canniball válasza gbors (#11193) üzenetére


canniball
nagyúr

Amikor elkezdtek szólózni arra a következtetésre jutottam, hogy a SOAD-ban Serj vitte a művészi vonalat, míg Malakian az egyszerűbb/rockosabb stílust tolta bele. Ha viszont az új album SOAD-os lesz, akkor nem értem miért nem SOAD lemez jön...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11198) Bjørgersson válasza Akelaus (#11191) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyon ügyesek... :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11199) gbors válasza canniball (#11197) üzenetére


gbors
nagyúr

Gondolom, jogi okai lehetnek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11200) Akelaus válasza Bjørgersson (#11198) üzenetére


Akelaus
senior tag

Tegnap nekiugrottam délután melóban ismét. Förtelem. Egyik ismerősöm androidos telefonon, valami app-al "megkeverte" ő állítja nagyon jó album. :D Lehet, de komolyan nekem kell otthon utólag "megkeverni", hogy hallgatható legyen? Ezt az albumot is baromira vártam amúgy, szóval csalódás.

Vikthor: Marduk esetében kicsit elfogult vagyok, bár nem minden album tetszik egyformán. Vannak gyenge albumaik, és van amit akár 2-3x is képes vagyok meghallgatni akár egymás után is. Marduk az egyik zenekar amelyikre anno felkaptam a fejem, hogy ilyen nincs! A másik a Cradle volt a Vampire or dark.. ep-vel. Mind a kettőnek szolgamód vásároltam az aktuális albumait, egy darabig.
Viszont az új albumtól az eddigi két szám alapján tartok. Azaz, hogy sz.r lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.