Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) Akelaus


Akelaus
senior tag

Kint az új Rammstein album a lelőhelyeken. ;)

(#12402) Dilikutya válasza Golota (#12399) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs a hangzásával semmi baj, a Possessed anno sem szólt koszosan. 1985-ben egy kezdő zenekar első lemezének tökéletes, azért akkoriban kevés death/thrash bandának volt agyoncsiszolt hangzása. Még a Metallica is szarul szólt egészen a S/T lemezig. De meg lehet hallgatni szintén 1985-ből pl. az Accept-től a Metal Heart vagy az Iron Maiden Powerslave lemezét 1984-ből, a heavy metal és hard rock csapatok sokkal jobban szóltak akkoriban. Még eleinte a Slayer sem volt az igazi, de aztán Rick Rubin olyan szörnyet csinált a Reign in Blood-ból, hogy csak na. Bár nyilván annak is volt előzménye. Utána már a kettes Possessed is harapósabb volt egy évvel később, végülis csak lerakták egy új műfaj alapjait. Vagy valami olyasmi. :) Végülis 1985-ig a metal-archives.com szerint 4 death metal kötődésű banda adott ki nagylemezt, ebből kettő a korai éveiben speed/thrash metal játszott, maradt a Possessed-től a Seven Chruches, meg a Celtic Frost To Mega Therion-ja, ami aztán megint csak nem kimondottan death metal (azon is van minden, thrash, black, doom, szóval nem egyszerű). Na, a To Mega Therion még mai füllel is szépen szól, ha lehet ilyet mondani egy ilyen rusnya zenére. :)
Én a magam részéről nem rajongok a dohos hangzásért. A régi, alacsony költségvetésű cuccoknak elnézem, meg kvlt, de egy jó death/thrash lemeznek illik megdörrennie. Én a cincogó, kásás black metalt se szeretem. Semmi értelme, ha csak zaj, meg kásás hangzás, azért kár megtanulni zenélni. Úgyhogy jó a Possessed így, ahogy van, legalább látszik, hogy Jeff jó arcokkal vette körül magát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12403) Bjørgersson válasza Vikthor (#12400) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na, kibékültek vagy mi? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12404) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#12403) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van hozzá klip is, bár sokat nem javít rajta. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12405) Rimuru válasza Bjørgersson (#12403) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, most 2 Batushka letezik... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#12406) Akelaus válasza Rimuru (#12405) üzenetére


Akelaus
senior tag

Azt néztem én is, hogy a Hammer oldalán talán 1 órán belül két klip is kikerült. :D Majd elolvastam amit írtak így már értettem is hogy most mi van. Remek ez így, bár szerintem egyik rosszabb mint a másik.

(#12407) james001


james001
veterán

Lement az új Rammstein... Hááát csalódás lett számomra :(
Jól kezdődik az album,az első 3 szám szerintem simán hallgatható,főleg a Zeig Dich,de nekem a Radio is közben azért megtetszett,mert arra eleinte húztam a számat mikor a klip kijött belőle,de az a kemény gitár riff benne eléggé fasza szerintem. Utána viszont... Olyan "unalmas" lesz az egész album :( A végén kicsit összekapja magát a Tattoo számmal,meg azért a Hallomann is elviselhető,de pl. az Auslander mintha nem is Rammstein szám lenne,annyira pop-os és mainstream sz*r,hogy az hihetetlen. A Puppe számban meg mikor Till stroke-ot kap,na azon sírtam :DDD
Erre a bandára azt a jelzőt használni hogy unalmas eléggé merész,de basszus semmi újat nem hoznak ezzel az albummal,a Liebe Ist Für Alle Da se nagy kedvencem,de az ezerszer leveri ezt... Nincs benne az az igazi Ramm stílus,az a kemény metál amit megszokhattunk tőlük azt csak foszlányokban érhető el itt,senki se számítson egy Mein Teil vagy Feuer Frei szintű "darálásra" :( És nem is kell mindig azt tolni igen ezt elhiszem,de amit ezen az albumon mutatnak a srácok,az egyáltalán nem "illik" hozzájuk :(

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12408) Akelaus válasza james001 (#12407) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hehe, ma írtam valakinek az albumról hogy olyan mint az ék, folyamatosan megy le a színvonal, és hogy el lehet aludni rajta. Unalmas, ezt meg reggel írtam valaki másnak, olyannyira hogy tegnap miután beírtam ide, elkezdtem hallgatni és azt vártam mikor lesz vége már.
Nem hogy semmi újat nem hoznak, hanem amit hoznak az is unalmas, és sz.r. Most vagy leakarták tudni ezt az albumot, mert... vagy tényleg jobb ha ezzel be is fejezik. Dimmu Borgirnak se nagyon ment annyi év után azzal az albummal nagyot alkotni nálam, de a Rammsteinnek sem. Sajnálom, mert nagyon vártam ezt az albumot.

Na és akkor délután villantott a Slipknot is, számomra az is csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#12409) canniball válasza james001 (#12407) üzenetére


canniball
nagyúr

"...az Auslander mintha nem is Rammstein szám lenne,annyira pop-os és mainstream sz*r,hogy az hihetetlen."
A Pussy sem volt sokkal keményebb. Meg biztos kellett valami a rádióknak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12410) sixpak válasza canniball (#12409) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azt elvitte a hátán a klip...nyilván az uncensored version. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#12411) james001 válasza Akelaus (#12408) üzenetére


james001
veterán

Nagyon vártam én is,imádom őket... Igazából lehet az lenne a legjobb igen ha abbahagynák,erőlködés szagú lett nagyon már ez a lemez. :(

Az új Slipknot viszont nekem bejön. Aki nem tudná melyikről beszélünk:
Slipknot - Unsainted
Kíváncsian várom az augusztus 9-et. :)

(#12409) canniball: Hát igen ezért se tetszett igazán a Liebe Ist Für Alle Da,a Pussy miatt is :DDD

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12412) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hallgassátok helyette a Hate új számát, szerintem kurva jó. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12413) Akelaus


Akelaus
senior tag

Akit érdekel, itt is van, végighallgatható a Rammstein új albuma.

És itt az új Saint Vitus album is.

(#12414) canniball válasza Akelaus (#12413) üzenetére


canniball
nagyúr

"...végighallgatható a Rammstein új albuma."
Egész pontosan meghallgatható az új album számaiból pár másodperc. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12415) Akelaus válasza canniball (#12414) üzenetére


Akelaus
senior tag

Upsz.... akkor nem csak én dőltem be neki, hanem kb. az összes magyar online zenei oldal. :D :D
(Én bele sem hallgattam, mivel meg van már más formában)

(#12416) Dilikutya válasza Akelaus (#12415) üzenetére


Dilikutya
félisten

Deezeren már fent van az új Rammstein.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12417) james001


james001
veterán

Trivium - Drowning In The Sound

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12418) LyonnaisFan1 válasza Dilikutya (#12416) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Most fogyasztom. Kivancsi leszek :U

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#12419) updog


updog
senior tag

Most jutott el hozzám a Slipknottól az Unsainted. Kicsit vegyesek az érzéseim, pont a napokban vettem elő az Iowát, de nyilván nagyfiú vagyok, tudok úgy nézni rájuk, hogy b+ az 18 évvel ezelőtt volt (nem is ez a durva, hanem hogy akkor így belegondolva kb. ugyanennyi ideje hallgatok SK-t /is/), nem lehet ennyi ideig ugyanazt csinálni - még ha amúgy pár évig fiatal csíra fejjel kb. kompletten ignoráltam a Vol 3.-t és az All hope is gone-t, annyira nem jöttek be, a Gray chapter (ez is 5 éve! besírok) óta azért újra megtértem hozzájuk.

Szóval még mindig várós az új album.

Corey új outfitje meg 90% Heath Ledger Jokere, még a mozgása is, pl. a Jimmy Kimmel Live Unsainted videóban (lehet hogy konkrétan tényleg ez az image, nem olvasok zenei híreket), +10% operaház fantomja :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12420) Rimuru válasza updog (#12419) üzenetére


Rimuru
veterán

Az uj klippel kapcsolatba ami elsonek szembe jutott az a true detective volt. :DDD (aki nem ismerne nezze meg az openingeket)

Vigyázat, csalok!

(#12421) Elemental válasza updog (#12419) üzenetére


Elemental
addikt

Vegyes érzéseim vannak a slipknottal kapcsolatban. Volt idő (2006-2007 környékén), amikor majdnem magamra varattam tőlük valamit. Most az új számot hallgatva semmi nem mozdul meg bennem, esetleg nosztalgikus érzések. Betoltam gyors a people = shit-et, most is az szól, miközben írok, hát az még most is remek. Szóval nekem a vol3-ig bezárólag bejöttek, utána csak 1-2 szám, ami tetszik. A régebbi albumaikat még most is előveszem. Csengőhangjaim között is szerepelnek. Alapértelmezett hívás wait and bleed faterom hívása metabolic, asszony már meshuggah electric red, lányom born to dissonance.

(#12422) rétisün válasza Elemental (#12421) üzenetére


rétisün
veterán

ha már csengőhang, munkatársam telefonján a Paranoid szól, ha a felesége hívja. amúgy válnak.... :U (nem a csengőhang miatt :N )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12423) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Nem tudom ti hogy vagytok az új Rammstein koronggal, de lehetett volna sokkal jobb is.
10 évnyi kimaradás után azért jobbat vár az ember.
De nem hallgathatatlan azt leszögezhetjük.

… remélem a tool jobb anyagot pakol elénk, ha egyszer megjelenik, mert fenntartással kezelem, miszerint nyáron jön az új album.
Ha a Deezerre is felkerül akkor elhiszem.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#12424) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Liquid Death - Hey Kids, Murder Your Thirst :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12425) canniball válasza LyonnaisFan1 (#12423) üzenetére


canniball
nagyúr

Párszor meghallgattam, szvsz nem rossz ez. Tény, hogy közép tempós/melankólikus számok dominálnak az album második felén (gondolom ezért írtátok páran, hogy többre számítottatok), ezekből elég lett volna egy, max. kettő és jöhetett volna helyettük több tempós track. De én így sem érzem, hogy csalódás lenne, mindegyik dal echte Rammstein (na jó, az Ausländer egy kicsit meglepett :D de kövezzetek meg, nekem az is bejön), örülök hogy végre kijött az album. Aztán a következőn (amire remélhetőleg nem kell újabb tíz évet várni) talán majd több zúzás lesz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12426) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

VADER - Grand Deceiver (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12427) vittgen válasza Bjørgersson (#12426) üzenetére


vittgen
aktív tag

Fincsiiii!!
Jó kis VADER!!
:C

(#12428) james001 válasza canniball (#12425) üzenetére


james001
veterán

Engem a Radio,meg a Zeig Dich fogott meg róla igazán egyedül,persze a Deutschland,meg a Tattoo se rossz szám azért.
Eddig amúgy azt olvasom mindenhol hogy dicsérik az új albumot,de sokan hozzák fel ezt negatívumként,hogy lassabb lett az egész,meg nem olyan változatos.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12429) Dilikutya válasza Elemental (#12421) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem pont fordítva van. Az első lemezen vannak jó dalok, pl. a Wait and Bleed, de összességében tinimetál, csörömpölés. Az Iowa-t szerintem soha nem is hallottam, csak a klipes számokat, azok között is volt jó. De igazából a Vol 3-nál kaptam fel a fejem rájuk, messze nem tökéletes, de azon vannak nagyon jó dalok. Az All Hope Is Gone meg szerintem a csúcslemezük. A legutóbbi meg olyan biztonsági játék volt, mintha a sikeresebb dalaik receptjét összegyúrva készült volna, nem tudtak meglepni, ami még nem is lenne baj, a Motörhead is max azzal lepett meg, hogy jé, már megint egy kurvajó lemez. :) A baj inkább az volt, hogy a dalok nem voltak túl erősek, pedig vitathatatlan, hogy értenek hozzá.

A körítés olyan amilyen, szerintem most bénák lettek a maszkok, pedig Tom Savini (horror rajongóknak aligha kell bemutatni) csapata dolgozott rajtuk.

Nem is tudom, melyik lemeznél volt, hogy Corey Taylor maszkját mintha a Raving Rabids videójátékból nyúlták volna. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12430) updog válasza Dilikutya (#12429) üzenetére


updog
senior tag

Szerintem pont az All hope is gone-os maszkra gondolsz :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12431) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hate "Seventh Manvantara" (OFFICIAL)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12432) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

POSSESSED - "GRAVEN" (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12433) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Finsterforst - Zerfall (augusztus 2.)

Katt a képre:

(L:/dl/upc/2019-05/24/6917_bzgzpv3tikoggpsd_1_2.png)(/L)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12434) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

FLESHGOD APOCALYPSE - Worship and Forget (OFFICIAL TRACK VISUALIZER)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12435) Vanir


Vanir
veterán

Új Russian Circles: Arluck
Album augusztus másodikán.

[ Szerkesztve ]

(#12436) Vikthor válasza Bjørgersson (#12434) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jó lett nagyon, én meg a Finsterforstot is várom nagyon!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12437) Bjørgersson válasza Vikthor (#12436) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Néhány hallgatás után kicsit lapos meg szétszórt meg nem is tudom milyen az album. Meg kell még hallgatni jó párszor. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12438) Füleske


Füleske
addikt

(#12439) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Batushka uj albuma meghallgathato a YouTube csatornajukon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12440) Akelaus válasza Bjørgersson (#12439) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ez most melyik Bátyuska? Követni sem bírom melyik-melyik.

Fleshgod Apocalypse: Nekilódultam párszor az új albumnak. Az énekes hangja továbbra sem jön be, illetve akkora a káosz a dalokban, hogy fel sem fogom mi történik. :D
A női ének jót tesz a daloknak, illetve amikor nem acsarkodás van az is elég kellemes. Többször hallgatós ez az album (is) annyira összetett.

(#12441) Bjørgersson válasza Akelaus (#12440) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha minden igaz, az eredeti. :D

Nálam már lement párszor, de még mindig egy nagy katyvasz az egész, mintha valami random függvénnyel lettek volna összerakva a számok. :D Egy kis ez, egy kis az, jó akkor még ebből egy kicsi ide is meg oda is. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12442) Vikthor válasza Bjørgersson (#12439) üzenetére


Vikthor
nagyúr

most akkor kibékültek a tagok?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12443) Dilikutya válasza Vikthor (#12442) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ki, csak nem egymással. Két zenekar van ezen a néven. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12444) Vikthor válasza Dilikutya (#12443) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor most mit hallgattam végig az eredeti Batyuskát vagy a klónt?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12445) Akelaus válasza Bjørgersson (#12441) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen ez a Trve, és az album meg dögunalom elsőre ;]

(#12446) Akelaus


Akelaus
senior tag

Kint az új Darkthrone album a lelőhelyeken. ;)

(#12447) james001 válasza Akelaus (#12446) üzenetére


james001
veterán

És az új Death Angel is ;)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12448) james001


james001
veterán

Elég jó lett az új Death Angel album,vártam már nagyon,és nem csalódtam benne :)
Igaz kissé "másabb" mint az Evil Divide,és azt még mindig jobbnak mondanám,de inkább hasonlít ez az album az előtte lévő Dream Calls For Blood meg Relentless Retribution-re,nem hiába lett újra farkasos a borító :D De így is igazi megszokott DA stílus,igazi thrash metál jóság. :D
Aki szereti a thrash-t annak ez is tetszeni fog :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12449) Bjørgersson válasza james001 (#12448) üzenetére


Bjørgersson
félisten

DEATH ANGEL - I Came For Blood (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12450) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

VADER - Steeler (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.