Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) james001


james001
veterán

Mai szerzemények:

Lassan de biztosan szerezgetem befele a kedvenceket :D Bár Static-Xből is hiányzik még egy pár...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12852) Dilikutya válasza james001 (#12851) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindjárt itt az új, és valahol a közelben még koncert is lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12853) james001 válasza Dilikutya (#12852) üzenetére


james001
veterán

"Mindjárt" ... Már egy ideje ezt mondják hogy "mindjárt" meg nemsokára megjelenik,erdetileg tavasszal kellett volna jönnie :U

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12854) Dilikutya válasza james001 (#12853) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na de ha itt lesz!
De ez a turné meredek, a Wayne-nek öltözött énekessel.

Más: Post Malone - Take What You Want (Audio) ft. Ozzy Osbourne, Travis Scott

De legalább ennek a bohócnak a producerével Ozzy is csinált egy lemezt, kérdés, mikor jelenik meg. Meg hogy jó-e ez nekünk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12855) james001 válasza Dilikutya (#12854) üzenetére


james001
veterán

Ha itt lesz remélem fasza lesz. Az előzetes számok alapján az lesz :)
Amúgy nézegettem milyen is ez a Wayne "klón" élesben,és annyira nem rossz szerintem. A rendes ének részek nem igazán fekszenek neki de a hörgés/sikítás jól megy neki. De magát Wayne-t senki nem tudja helyettesíteni persze. :)

Más:

Jövőre EU turnézásra indul a System of a Down,előszőr finnbe mennek nyáron. Ide tuti nem jönnek,de a szomszédokba remélem ellátogatnak.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12856) Dilikutya válasza james001 (#12855) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem a hang ijesztő ebben az egészben, hanem hogy valaki Wayne-nek öltözik, még maszkja is lesz. Statknot-X. :)

System Of A Down Ausztriába tuti jön, Novarock-ra szinte hazajárnak. A magyar koncert erősen kérdéses, bár már nem is tudom, honnan jött az a pletyka, hogy ide az azeri baltás gyilkos elengedése és nemzeti hőssé tétele kiadása miatt nem jönnek. Tegnap valahol a Hammertől valaki azt írta, hogy ezt nem a zenekar tette közzé.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12857) Vikthor


Vikthor
nagyúr

The 69 Eyes-t hallgat itt valaki?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12858) Smiley válasza Vikthor (#12857) üzenetére


Smiley
őstag

Persze :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#12859) Dilikutya válasza Vikthor (#12857) üzenetére


Dilikutya
félisten

Természetesen nem. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12860) Akelaus válasza Vikthor (#12857) üzenetére


Akelaus
senior tag

Aha, néha. :K
Hangulat kérdése, meg ha eszembe jut.

(#12861) Ellia válasza Vikthor (#12857) üzenetére


Ellia
addikt

Ha a Spotify bedobja listába... :D

(#12862) sixpak válasza Dilikutya (#12856) üzenetére


sixpak
nagyúr

De igen, a zenekar tette közzé, jó pár éve...és igen, emiatt.
Még egy dolog amit adott nekünk a ner....de talán hamarosan lógni fognak, alig várom. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#12863) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Valaki megy Dec 3-án Ghost koncertre?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#12864) Vikthor válasza Smiley (#12858) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jönnek November 12-én.

Barba Negra

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12865) TeeBee73 válasza Dilikutya (#12854) üzenetére


TeeBee73
addikt

Post Malone nekem olyan, nemtommilywn'. Nem az én stílusom, az bitos.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#12866) Ellia válasza Ganz-[HUN] (#12863) üzenetére


Ellia
addikt

Én a mai napig nem tudom hova tenni azt a Ghost nevű haknit:D hallgatva vannak tetszetős dolgaim, de az élő performance nem igazán jön át sajnos...

(#12867) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem nagyon jó lett az új Exhorder.........

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12868) james001


james001
veterán

Az új As I Lay Dying már elérhető egyes helyeken ;)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12869) Akelaus válasza james001 (#12868) üzenetére


Akelaus
senior tag

Már kint van a Spotify-on is. :R

(#12870) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

IN MOURNING - Yields Of Sand (Official Lyric Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12871) james001 válasza Akelaus (#12869) üzenetére


james001
veterán

Igen,ma jelent meg hivatalosan.
Meg is hallgattam,szerintem kva jó lett. :K A legjobb dal rajta még mindig a My Own Grave,de az már egyből kedvenc mikor először bemutatták,a még nem hallottak közül pl. a Gatekeeper elég erős dalocska lett,de a Take What's Left meg az Only After We've Fallen is kiemelkedő szerintem. Kíváncsi leszek októberben miket játszanak róla,tőlem lenyomhatják az egészet is egybe! :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12872) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Amber Tears egyik száma, szerintem remek munkát végeztek a srácok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12873) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

OMNIUM GATHERUM - Chaospace (Lyric Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12874) james001


james001
veterán

Nem metál,de gondoltam írok pár sort az új Blink-182 albumról,az is most jött ki hivatalosan 20-án.
Imádtam őket a régebbi időkben,Enema of the State az egyik legjobb punk rock album,de aztán Tom Delonge kiválása után amikor újra megpróbálta összehozni Mark a bandát már elveszítette a "varázsát" az egész... Nem kimondottan Tom hiánya miatt,hanem a túl pop-os nyálas irányba való átfordulás miatt igazából,a legutóbbi California ezért se tetszett egyáltalán mert mintha nem is Blink-et hallgattam volna...
Sajnos az új albumról se mondható el hogy azt tették volna mint amit a Sum 41 is pl,hogy visszatértek az "eredeti" stílusukba... Van az albumon pár a régi időket visszahozó hangzású szám (ebből az egyik 50 másodperces...),de a legtöbb lassú pop-osabb dallamú,főleg a vége felé néhány. Viszont így is azt vettem észre hogy dúdolgattam pár számot utána zuhanyzás közben pl,szóval valami hatással mégis volt rám,úgyhogy lehet aztán még meghallgatom párszor ezt a lemezt :D De attól még csalódás lett sajna.
Már tényleg csak a Sum 41-ban bízhatunk punk zeneileg,az Order in Decline igen fasza lett szerintem :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12875) canniball válasza james001 (#12874) üzenetére


canniball
nagyúr

"Már tényleg csak a Sum 41-ban bízhatunk punk zeneileg..."

Bad Religion - Do The Paranoid Style

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12876) Dilikutya válasza james001 (#12874) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sum 41 szerintem sose tért le semmiről, évek óta magabiztosan hozzák a szintjüket. Amúgy meg rakás hasonló, megbízható punkzenekar van. :) Igazából már az Enema lemezzel elindultak ebbe a lassabb irányba, nekik a csúcs a Dude Ranch volt 1997-ben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12877) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Új Runemagick

Into Desolate Realms - The Opening of Dead Gates

Frontember festette az albumborítót is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12878) vittgen


vittgen
aktív tag

Húúú srácok...
Ez az EXHORDER nagyon fasza !!
Valaki nemrég belinkelt egy zenét, megnéztem...tetszett!!

(#12879) james001 válasza Dilikutya (#12876) üzenetére


james001
veterán

Nekik is volt azért egy-két érdekes időszakuk :)
Mondjuk őszinte leszek,nem ismerek azért olyan sok punk zenekart az ismertebbeken kívül,de pl a Fall Out Boy remek példa arra hogy kell áttérni a punk rock zenéről a pop-os nyálas sz.rra...
Az újabb Green Day se nagyon jön be már.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12880) Bjørgersson válasza vittgen (#12878) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És az a zene az Exhorder volt? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12881) vittgen válasza Bjørgersson (#12880) üzenetére


vittgen
aktív tag

Ööö... Igen!!
Miért???

(#12882) Dilikutya válasza james001 (#12879) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sum 41 szerintem sosem tért le erről az irányról. De úgy igazán punknak nem mondanám, se ezt, se a Fall Out Boy-t. :) Utóbbira még a pop punk is túlzás. :)
De a teljesség igénye nélkül:
Pennywise, Pulley, Bad Religion, Bouncing Souls, Bodyjar, NOFX, Lagwagon, No Use For A Name, Face To Face, Leatherface, ALL, Descendents...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12883) snecy20 válasza Dilikutya (#12882) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, egy kicsit sok pop-rock, pop-punk zenére aggatjuk rá a punk jelzőt. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12884) james001 válasza Dilikutya (#12882) üzenetére


james001
veterán

Jó a Sum 41 kissé a "keményebb" fajtából való,elég csak meghallgatni a Chuck albumukat.
Mindegy,köszi az ajánlásokat.

Amúgy meghallgattam az új Exhorder-t én is,nekem annyira nem jött át,vannak rajta jó riffek,de kissé Pantera utánzat az egész,úgyhogy nem estem tőle hanyatt. (Szeretem a Panterát de arra gondoltam hogy sok újat nem mutat ez az album.) A régi lemezeiket nem hallgattam még,szóval nem tudom akkor milyenek voltak.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12885) snecy20 válasza james001 (#12884) üzenetére


snecy20
veterán

Elsővonalas zenekar sosem voltak, de így közel 3 évtized után jó kis old school-ság.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12886) Dilikutya válasza james001 (#12884) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Exhorder esetében a "Pantera utánzat" minimum átértékelendő. :) Phil Anselmo bevallottan is nagy Exhorder rajongó volt, sőt Kyle Thomas stílusa is nagyban hozzájárult valószínűleg már a Power Metal-on hozott énekhez is, de a Cowboys from Hell-hez mindenképpen. Meg valószínűleg a zene is hatott a Panterára. Mert ugye a Pantera az első három lemezen vegytiszta hajmetált tolt, amúgy nem rosszul, mitől is, mivel a Dime-Vinnie-Rex triumvirátus kezdettől megvolt, csak énekest cseréltek, aki ekkor már bőven hallhatta az első Exhorder demókat. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12887) james001 válasza snecy20 (#12885) üzenetére


james001
veterán

Sokáig gondolkoztam honnan ismerős az arcképed és rájöttem hogy basszus a Death - Leprosy album borítójáról a leprás csávó :DDD Nice :R

Dilikutya: Mint írtam nem hallottam a régi Exhorder albumokat,így nem ismerem őket,így nem tudtam hogy Phil szerette az Exhorder-t és hatással voltak egymásra. A Pantera történetét ismerem,de ez kimaradt.
A legtöbb szám az albumon simán Pantera stílusú,sőt az énekes hangja is hasonló sok helyen Anselmo-éhoz,így néha már azt hittem az új Pantera megy a fülemben :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12888) snecy20 válasza james001 (#12887) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, kultikus borító.... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12889) gbors válasza james001 (#12887) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, annyira nem reklámozták a 90-es években, hogy nagyon csúnyán lenyúlták az Exhorder stílusát és hangzását ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12890) Nunder válasza Dilikutya (#12882) üzenetére


Nunder
őstag

Ezek mellé én még a Strung Out-ot tenném be, mert ők ugyanazt a minőségi zenét hozzák stabilan. Emellett még engem legutóbb az Offspring lepett meg, az új album 3 szám kivételével pont olyan, mintha az Americana-t pörgetném :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12891) Dilikutya válasza Nunder (#12890) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pont ez a kettő hogy nem ugrott be, mikor szeretem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12892) Dilikutya válasza james001 (#12887) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezért tettem hozzá. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12893) james001


james001
veterán

Olvastam facsén,hogy elkészült az új Havok album. Kíváncsi leszek rá milyen lesz,az egyik kedvenc thrash bandám :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12894) Dilikutya válasza james001 (#12887) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor itt a két régi Exhorder lemez. Oda-vissza hatottak egymásra a Panterával amúgy akkoriban. Nehéz ezt így megállapítani két zseniális bandáról, miért melyik futott be. A Pantera nem volt semmivel sem kommerszebb, ellenben szerintem jobb dalokat írtak. Mert valamelyiknek jobbakat kellett írni, mint a másiknak, ez volt a Pantera. :)
Megjegyzem, szerintem jó ez az új Exhorder, akármihez is hasonlítjuk, zúz, csépel rendesen.

Slaughter In The Vatican
The Law

Ha valóban Pantera koppintást akarsz hallani, ezt ajánlom:
Throwdown - Venom & Tears
Minden nyilvánvaló hatás ellenére ez egy kegyetlen jó lemez. Nincs mit magyarázni, lenyúlták a Pantera stílusát, némi bunkó hardcore-t adtak hozzá, és írtak egy lemeznyi valóban ütős dalt.

Kyle Thomas amúgy épp annyira kultikus alakja ennek a színtérnek, mint Phil Anselmo, csak megmaradt undergroundnak mindvégig. Olyan bandákban énekel(t), mint a Floodgate, az Alabama Thunderpussy vagy most a Trouble. Meg az új Exhorder gitárossal van egy Heavy As Texas nevű formációja, ingyen le is lehet tölteni a lemezt a honlapjukról, én is ma szedtem le de még nem hallgattam meg. Így a két főember ismerete, meg a név alapján lehet sejteni, hogy biztos valami jó kis déli tuskóság lesz. Ja mert az a bizonyos új gitáros korábban zenélt is együtt Phil Anselmo-val, pár éve az Illegals-ban gitározott, a 90-es évek elején pedig megfordult a Superjoint Ritual-ban is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12895) kristof123


kristof123
őstag

(#12896) james001 válasza Dilikutya (#12894) üzenetére


james001
veterán

Köszi ha lesz időm meghallgatom őket :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#12897) kristof123


kristof123
őstag

(#12898) vittgen válasza kristof123 (#12897) üzenetére


vittgen
aktív tag

Óóóó...te drága zsíroskenyér...!!!
Mi a fasz ez??? :Y

(#12899) gbors válasza vittgen (#12898) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, így első hallásra minden, plusz még a szomszéd kutyája és egy feszítővas.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12900) james001 válasza kristof123 (#12897) üzenetére


james001
veterán

Hát ez kurva jó :C
Nem meglepő amúgy ez,hisz Japán termék ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.