Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) bergyuszi


bergyuszi
csendes tag

Lengyel vagy spanyol raktárról érdemes megrendelni (S5 max), kinek mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#14202) gyeniko válasza Galahed (#14200) üzenetére


gyeniko
őstag

A leírás szerint feltörli a padlót, itt egy teszt róla.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#14203) soultrapp válasza Zeki (#14197) üzenetére


soultrapp
senior tag

Az azért jóval drágább :(

(#14204) mailman válasza gyeniko (#14202) üzenetére


mailman
tag

Mindkettő feltörli, a válaszban azt írták ke neked, hogy az S6/S6pure gravitációs elven csöpögteti a vizet magyarul mindig nedves a mop ha rajta van a víztartály, míg az S5max-ban egy pumpa van, és az appból szabályzod, hogy kerüljön-e víz a mopra illetve milyen mennyiségben. Olyan kuponokkal amiket itt dobálnak a srácok csakis az S5max a kérdésedre a helyes válasz, az S6 csak a nevében több, egyébként kevesebbet tud. Nem hiába írja maga a Roborock is, hogy az S6maxV az S5max továbbfejlesztése...

(#14205) sirály69


sirály69
őstag

"Please wipe the cliff sensor regularly for better effect" üzenetet kapom. Viomi V2...
Milyen szenzort kellene takarítani? Van valami leírás?

Szerver Hosting Debrecenben

(#14206) gyeniko válasza mailman (#14204) üzenetére


gyeniko
őstag

Így már értem, köszönöm szépen! :R
Gyorsan meg is rendeltem egy S5Max-ot.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#14207) Tomee001


Tomee001
csendes tag

Sziasztok!

Szemezek a robotporszívókkal, és érdeklődnék, hogy erről a típusról mi a véleményetek: iRobot Roomba i7

Van már valakinek tapasztalata vele?

(#14208) ANOka válasza mailman (#14204) üzenetére


ANOka
őstag

S6MegaMaxEXXXtra ;]
Követhetetlenek ezek a termék elnevezések! :( :(((

(#14209) Galahed válasza ANOka (#14208) üzenetére


Galahed
senior tag

Dehogy....

S6 maxV az S5max utódja, a nevében lévő plusz V az a Vision...
Az S6 maxV az lát, és akár te is követheted valós időben az appon keresztül, hogy mit lát.

(#14210) kmarci25 válasza Galahed (#14209) üzenetére


kmarci25
veterán

Majd ha a porszívó látja, amit én! :DDD Már tényleg csak a szagos tv hiányzik.:DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14211) pooty válasza sirály69 (#14205) üzenetére


pooty
tag

itt találsz egy képet az aljáról:
[link]

(#14212) Silent77


Silent77
veterán

Kuponok már leálltak, de jó áron vannak. Select kupon még megy 17:00-ig ha minden igaz.

Roborock S5 Max
Eu raktárból!
16$ select kupon! [link]
$370.49

VIOMI SE
EU raktárból!
$8 select : https://bit.ly/3k1LWUg
290.99$

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14213) Magnoli


Magnoli
újonc

Sziasztok, rég jelentkeztem :)) "S6 Max V" ügyben írok, hali Galahed :)
Időközben rendben visszakaptam az Alis kínai bolttól a törölt rendelés elutalt árát, és ma végre megrendeltem az itthoni Xiaomishop-ból a vágyott S6 Max V-t, 20 % BF akcióval 207-ért :C
Már alig várom hogy megérkezzen :Y
Kérdésem, hogy mi a következő lépés, pl. melyik programot ajánljátok iOS telóhoz, ha megérkezik, mik a beüzemelés trükkjei? Jajj de izgulok ;]
Köszi előre is a segítséget :))

(#14214) sirály69 válasza pooty (#14211) üzenetére


sirály69
őstag

:R :R :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#14215) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Kijött a Viomi S9 : [link] :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14216) Galahed válasza Magnoli (#14213) üzenetére


Galahed
senior tag

Halihó! az nagyon jó ár érte (legalábbi idén novemberben). Gratulálok.
Az IOS- robot appokat nem ismerem.
Android alatt a Mi Home az le van maradva, azon pl nincs kamera nézet.
Keresd a Roborock app-ot.

Beüzemelés:

Én kinyitottam minden ajtót, mindent felpakoltam, hogy ne legyen útban semmi, majd hajrá. Feltérképezte az egész házat, utána elneveztem a helyiségeket és röviden ennyi.

(#14217) jokamo válasza Zzr (#14181) üzenetére


jokamo
csendes tag

Én a Gohyo Lifestyle store-ból rendeltem szintén lengyel raktárból.
Nov 11-n vettem meg és tegnap ért ide. 15 nap volt a kiszállítás, szemben a rendeléskor kiválasztott 7 nappal.
Lehet, hogy teljesen random, kinek milyen módon adják fel és mikor ér ide. Vannak akik 2 nap alatt megkapták, bár az enyémre is már nov.23-n azt láttam az Aliexpress appban, hogy Magyarországon van a helyi postahivatalban van, mégis csak csütörtökön kaptam meg.
Sajnos ebben az is benne volt, hogy a posta is ült rajta 2 napot. Mivel magyar nyomonkövetési számot nem kaptam, ezért hiába érdeklődtem, nem tudtak információt adni a csomagról. Végül az MPL minden előzetes értesítés nélkül hozta ki. :C
A lényeg, hogy itt van és az első térkép készítésen már túl vagyok.

Ez az első robotporszívóm.
Számomra meglepetés volt, milyen alaposan felporszívóz. Annyira nem is hiányzik a feltörlés, de azért majd következő körben azt is kipróbálom. Ami nagyon tetszik, hogy nagyon jól navigál.

Szerintetek a takarítás irányát lehet változtatni?
Pl a fürdőszoba és a nappali közötti folyosón keresztben megy végig és mindig megfordul azon a szűk helyen, illetve a nappalit is három sávban takarítja fel, ahelyett, hogy 90 fokkal elforgatva végigmenne az egész helyiségen.

[ Szerkesztve ]

(#14218) Silent77 válasza Silent77 (#14212) üzenetére


Silent77
veterán

100/10$ kupon!
20KRBF10
:C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14219) Fec9


Fec9
csendes tag

Sziasztok!
Melyik a legjobb porszívó mostanában?
125 nm egyszintes házban használnánk.
Szobák parkettásak, nappali, konyha járólap.
Küszöb nincs.
Jó lenne ha fel is törölne.
És honnan tudom beszerezni most BF idején? Itthonról szeretném garival.
Köszönöm :)

(#14220) Magnoli válasza Galahed (#14216) üzenetére


Magnoli
újonc

Köszi szépen Galahed, én is meglepődtem, véletlenül találtam a mai BF árat, sehol nem hirdették...
Már szerencsésen le is töltöttem iOS-re az általad ajánlott Roborock appot, szupi!
Kérdés hogy a férjem telójára (androidos) hogy tudjuk majd ugyanazt a regit feltenni, gondolom ugyanazzal az adatokkal tudunk belépni és akkor az Övéről is ugyanúgy irányítható lesz a kis S6Max V? Aztán majd nehogy úgy járjunk mint Orionék, hogy beletrollkodik az irányításba messziről, én meg majd infarktust kapok amikor váratlanul elszáguld mellettem a kis Robi :Y Nálatok a Feleséged telóján is fent van?
Múltkor írtad, hogy moppal nem tud szőnyegre menni, be lehet külön programot állítani mop-os és “moptalan” napokra, vagy mop-ozás előtt mindig újra be kell állítani a no mop zónát?
Hetente hányszor érdemes mop-pal és anélkül dolgoztatni?
Bocsi ha túl sok a kérdés😁 :R

(#14221) Galahed válasza Magnoli (#14220) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

- igen lehet rá feltenni másik személyt az appban azaz meg lehet osztani a porszivót, és tudja irányitani.
- Fel tud menni szőnyegre a moppal, de én nem használom. Az egyik szőnyeg olyan rövid "sörtés" mint egy lábtörlő, na ott nem megy el. A puha szőnyeggel nincs gond ott elmenne. De nem engedem rá vizes feltörlő kendővel...
- Lehet no mop zónát állitani állandóra, akkor nem megy rá ha fent van a mop. Ha leveszed, akkor ezt érzékeli és rá fog menni a szőnyegre porszivózni.

[ Szerkesztve ]

(#14222) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Tudnátok segíteni ? Szisztematikus robotporszívót keresek,nagyobb családi házba,viszont szobáról szobára helyezném,mert a küszöbök miatt nincs lehetőség átmennie más szobákba. Igazából egy olyat keresnék,ami szisztematikusan takarít,de csak bekapcsolom és végzi a dolgát. Pls help meee ! :)

(#14223) Zeki válasza Viiktor1989 (#14222) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mekkora küszöb van?
2cm-esen biztos átmegy. Nálunk a széklábak hátra hajlítottak, 2cm magasak, simán rájuk mászik oldalról. Viomi SE

(#14224) Viiktor1989 válasza Zeki (#14223) üzenetére


Viiktor1989
tag

Sajnos nagyobb,mint 2 cm,majdhogynem 3.

(#14225) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

71 m2-es lakásba keresünk robotporszívót 80 körül.
A mop 1c-t és a mop pro-t nézegettük.
Küszöbök nincsenek, szőnyeg közepes szőrzetű.
Előre láthatólag lesz háziállat is, tehát a szőrrel is meg kell hogy küzdjön. A felmosás talán nem olyan lényeges mint a porszívózás.
Melyik lenne jó választás erre a felhasználásra?

(#14226) Zeki válasza Viiktor1989 (#14224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ennek akkor mi értelme? Ha halom térképet kell menteni és mindig átpakolgatni? Alapból amíg egy szobát ez feltakarít, én végzek a 2 szintes házzal. A robotporszívók arra jók, hogy míg nem vagy otthon, elpüttyögnek. Mire hazaérsz a melóból, végez a lakással .

(#14227) farkas26 válasza Viiktor1989 (#14224) üzenetére


farkas26
Topikgazda

pici burkolat váltót kell rakni a küszöb elé, és már is tud közlekedni a porszívó, nem kell rakosgatni

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#14228) Viiktor1989 válasza farkas26 (#14227) üzenetére


Viiktor1989
tag

Végülis ez megoldható. Egyébként mennyire bonyolult egy ilyen gép összehangolása a szobàkkal? Vagy csak egyszerűen elindìtom és magától csinál mindent?

(#14229) sziszi-fuszi válasza Viiktor1989 (#14228) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Elindítod és csinálja magától! Olvasva sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint a gyakorlatban.

Mi alá kell írás?

(#14230) Magnoli válasza Galahed (#14221) üzenetére


Magnoli
újonc

Kedves Galahed :)

Nagyon köszi a sok segítséget :C

(#14231) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Köszönöm a segítségeket. Egyébként hazai forgalmazóktól érdemes megvenni pl az S5 max gépet? 155ezer től már kapni.

(#14232) Zeki válasza Viiktor1989 (#14231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, kintről véve nincs garancia. Max jó esetben ingyen küldenek valami alkatrészt.
Ez olyan drága, hogy január 1-től 2 év jótálással kell majd értékesíteni.

(#14233) Viiktor1989 válasza Zeki (#14232) üzenetére


Viiktor1989
tag

Valamiért óckodom a külföldi rendelésektől. Találtam itthon is 2 év garanciàval, bár gyanús,hogy ezek egyik sem gyártói garanciàsak,csak bolti. Bár nekem a boltival sincs semmikyen tapadztalaton ez idáig (lekopogom) ☺️

(#14234) noorbertt


noorbertt
őstag

Hiába a hazai garancia... Xiaomi.hu gariztatott már nekem úgy hogy a terméket vissza kaptam hogy a szerviz nem észlelte a jelzett hibát és második neki futás alkalmával kaptam egy csere készüléket ami használt volt és más hibával (valszeg azt is cserélték és úgy gondolták hogy jó lesz az nekem..)
Harmadik alkalommal már addig kellett pattogni hogy kaptam a polcról egy új készüléket akit én vehettem le..

Ha Angliában lennék ott a gari úgy zajlik hogy oh sorry itt a blokk vasarold le amire akarod.

[ Szerkesztve ]

(#14235) Zeki válasza noorbertt (#14234) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valóban, de Mediamarktban is van, és ott biztos nem problémáznak a garanciával. Ja, drágább.
Telekomnál is szokott lenni készleten, drágább, de ott sem szarakodnak a garival. Szerintem.
Az olcsóságnak mindig van hátulütője.

[ Szerkesztve ]

(#14236) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Na ,srácok,beszereztem egy S5 maxot. Esetleg,ha lennének kérdéseim a beüzemeléssel kapcsolatban,maid kérdezhetek itt a fórumban? Köszönöm :R

(#14237) tobias88888


tobias88888
őstag

Most olvasom a vacuum-mop essential magyar útmutatóját. Benne van hogy ne használja szőnyegen. Kicsit furcsállom, mert még érzékeli is ha szőnyegen van és nagyobb fordulatra kapcsol :D

Amúgy azt észrevettem, hogy ha nem hagyok nagyjából 80 centiméter egyenes helyet a dokkoló előtt akkor képtelen odatalálni. Oldalról megy a dokkolóra meg nem pontosan a töltőre, meglehetősen buta. Helye simán lenne, hiszen helyben meg tud fordulni, csak nem elég okos az algoritmus :(((

(#14238) fatal` válasza tobias88888 (#14237) üzenetére


fatal`
titán

"Benne van hogy ne használja szőnyegen."

Az inkább arra vonatkozik szerintem, hogy a felmosó részét ne használd szőnyegen, csak a porszívót.

[ Szerkesztve ]

(#14239) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

a Xiaomi Vacuum-Mop Essential robotnál van ár/érték arányban jobb gép, ami fel is mos? Sima, kemény padlós kis lakásba kellene.

Köszi!

(#14240) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Srácok, az egyik szobát már feltérképezte a robot,de még nem bírt kimenni, mert magas a küszöb,viszont látja a másik szobát. Ha megoldódik a küszöb kérdése automatikusan ki fog majd menni? 😄

(#14241) farkas26 válasza Viiktor1989 (#14240) üzenetére


farkas26
Topikgazda

igen :K

"A jövő sem a régi"

(#14242) noorbertt válasza Zeki (#14235) üzenetére


noorbertt
őstag

Az lehet, de én a hivatalos magyar forgalmazóról beszéltem..
"Vedd hivatalos helyről ott nem lesz probléma" Ahhha, amíg jó a gép..és az nem a magyar forgalmazó érdeme..

[ Szerkesztve ]

(#14243) Zeki válasza noorbertt (#14242) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az sajnos a forgalmazót minősíti.
Az is igaz, hogy itthon ha elromlik valami, jó ha hetek alatt megjavítják.

[ Szerkesztve ]

(#14244) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

A Robzone robotporszívókról mi a véleményetek? [link]
Vagy milyen itthon elérhető jó alternatíva van?

Köszi a segítséget!

(#14245) Zeki


Zeki
nagyúr

https://www.drohnen.de/32471/viomi-se-saugroboter-test/
A Viomi SE aktív vagy elektromosan állítható vízellátással rendelkezik - így az alkalmazásban beállíthatja, hogy mennyi nedvességet kell törölni. Az aktivált felmosási folyamat során hallhatja, hogy a vizet aktívan pumpálják a mopra. A törlési folyamat során a Viomi SE-t egy speciális munkamódszer jellemzi, mivel a vákuumrobot nemcsak a törlőkendőt húzza maga mögé, hanem célzott előre- és hátrafelé irányuló mozgásokkal megpróbálta fokozatosan megoldani az Y elvét. Az enyhén beborított és makacs szennyeződések tehát valamivel jobban eltávolíthatók, mint más törlési funkcióval rendelkező vákuumrobotok esetében. Ennek ellenére azt kell mondani, hogy a Viomi SE törlési funkciója inkább egy szép funkció. A szennyezettség mértékétől függően a nyomás általában nem elegendő a különösen makacs szennyeződések megbízható eltávolításához. A legtöbb 2 az 1-ben vákuumrobothoz hasonlóan a felmosási funkciót is praktikus trükknek kell tekinteni, ha például a kemény padlók felületes nedves tisztítását szeretné végrehajtani .

Na majd talán a jövő héten letesztelem.

(#14246) balkó


balkó
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyiket érdemes most venni?
Van esetleg valamelyikre valamilyen jobb kupon (vagy egyéb) akció? :))
Köszönöm!

Viomi SE
Viomi V2 pro
Mi Robot Vacuum Mop Pro

(#14247) Zeki válasza balkó (#14246) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmit se vegyél még. Jövőre ami több mint 100 ezer Ft, 2 év jótállásos lesz!

(#14248) balkó válasza Zeki (#14247) üzenetére


balkó
aktív tag

Karácsonyra kellene. Idén. És 100K alatt lenne jó.

(#14249) Zeki válasza balkó (#14248) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor amelyiket megkapod alatta.

(#14250) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

S6-hoz szeretnék hamarosan új keféket és szűrőt rendelni. Mi a tuti beszerzési forrás gyári alkatrészekre?
xiamishop-on nem rendelhető (amit nem is értek, de ez van)

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.