Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Syd69


Syd69
aktív tag

:(( S5 max - jelentkezem a topikban
kb egy hónapja van meg

Alma

(#14352) ben11 válasza csszorsi (#14350) üzenetére


ben11
őstag

Nekem van egy, átküldöm.

(#14353) luciferk válasza ben11 (#14352) üzenetére


luciferk
senior tag

Légyszíves nekem is kűld át az ohej49kukacgmail.com emaíl címemre, előre is köszi, amúgy az xiaomi shopban vetted az 1C-det, hogy van magyarnyelvű használatid?

[ Szerkesztve ]

(#14354) ben11 válasza luciferk (#14353) üzenetére


ben11
őstag

Küldöm.
Nem, valaki linkelte korábban itt.

[ Szerkesztve ]

(#14355) Magnoli


Magnoli
újonc

Sziasztok, különszia Galahed :K
szerencsére hamar megjött a BF-es S6 Max V rendelésem a Xiaomishop-tól, 2 nap alatt rendben itt volt :C
Kicsit kűzdöttünk a térkép készítéssel, mert vagy háromszor végigküldtük a lakáson, mire sikerült a térképet elmenteni, ugyanis a gyerekek többször megemelték, "segítettek neki", így elszállt az előtte bejárt terület :))
Végül csak sikerült... És amikor kinyitottuk a portartályt, jött a meglepi, hogy a heti takarítás ellenére, mekkora mennyiségű koszt szedett össze, te jó ég :Y Egyébként, nagyon csendes, kíméletes és hatékony az új Rody-nk (a gyerekek nevezték el) vizes feltörléssel még nem próbálkoztunk, de az is lesz hamarosan :DD

Három kérdésem van, az egyik hogy noMop zona (szőnyeg) mögötti "zsákutca" rész feltörléséhez külön odavihetem-e, vagy mi a megoldás?
Másik kérdésem a szokásos, hogy S6 Max V-hez honnan érdemes eredeti alkatrészt venni/ rendelni? Főkefe, oldalkefe, Hepa szűrő, mop, gondolom ezeket kéne, vagy mást is?
Illetve hogy ezeket mennyi időnként "illik" cserélni?

(#14356) luciferk válasza ben11 (#14354) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi:R a mopot mindem használat után a víztartállyal együtt kiveszitek és kimossátok, a vizet a tartályból kiöntitek?

[ Szerkesztve ]

(#14357) Orion köd válasza Magnoli (#14355) üzenetére


Orion köd
csendes újonc

Szia Magnoli!
Szuper, gratulálok az új családtaghoz!
Az első kérdésedre nem igazán tudom a választ, talán lesz itt, aki igen, de próbáld ki, vidd oda, szerintem be tudja pozicionálni magát. Majd érdekel az eredmény.
Én Aliról rendeltem original tartozékokat, még nem érkezett meg, de a napokban jönnie kell. És igen, azokat, amiket felsoroltál.
Én a Xiaomi Home appot használom és ott jelzi a cseréig hátralévő időt a Maintenance menüpontban.

(#14358) Orion köd


Orion köd
csendes újonc

Amúgy ma először felvittem az emeletre, ahol nálam az a bukfenc, hogy másik router van és nem igazán akartam, resetelni a wifit, de nem is kellett. Nem vesztette el a földszinti routert, a telefonom viszont igen, úgyhogy azzal a emeletit kellett használnom. Sikerült azt a térképet is elmenteni, a lépcsőn se akart leesni, és úgy egészében el vagyok bűvölve, hogy milyen okos kis szerkezet. Nagy segítség, van ám tisztaság, tényleg rengeteg szöszmöszt, port felszed.

(#14359) shagy


shagy
tag

Sziasztok! Létezik mop képes, de no-mop zónás készülék 100E körül? (magyar vagy euraktáras megoldás érdekel)
(Ha nincs, akkor no-mop nélkül mi az ami az árérték bajnok?)

- shagy

(#14360) bandigno válasza shagy (#14359) üzenetére


bandigno
senior tag

Szia! S5 Max tudja az, amit szeretnél, BF alatt 100-110 között volt, most egy 10est felment az ára, de fog az még lejjebb menni az Alin! :)

(#14361) Galahed válasza Magnoli (#14355) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia! Gratula a készülékhez.

Oda lehet vinni, ott mondasz neki egy spot takaritást ( a roboton van rá gomb). Vagy ha nagyobb a terület és ha tényleg teljesen zsákutca (elzárt terület) akkor, ha inditasz egy sima takaritást, amikor végez megáll és kiirja, hogy nem tud a dokkolóra menni, ebből semmi baj nem lesz.

Eredeti alkatrész/fogyóanyag a hivatalos Roborock shopból az Aliról, lassan de ideér....
Vagy itthonró a Xiaomi shopból közel dupla áron.

Az app-ban a maintenance menüpontban kiirja , hogy mi hány %-on áll, még azt is , hogy az érzékelőket mikor töröld meg.

Az app-ok közül a Roborock-ot javaslom, ott pluszban még a kameráját is látod élőben, hogy éppen mit lát a robot... A Mi Home egy picit le van maradva (legalábbis pár hete még le volt, azóta nem néztem.)

(#14362) radi8tor válasza Galahed (#14361) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a Roborock app csak ezekhez a porszívókhoz jó?
Mi Robot Vacum-Mop Pro-hoz nem?

⭐ Stella

(#14363) bergyuszi


bergyuszi
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek befuthat még egy jó akció idén (aliexpressen) S5 max-ra?
Köszi✌️

(#14364) Silent77 válasza bergyuszi (#14363) üzenetére


Silent77
veterán

Holnap talán. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14365) ben11 válasza luciferk (#14356) üzenetére


ben11
őstag

Mi a mopot nagyon ritkán használjuk, de akkor használat után levesszük, rongyot kimossuk, vizet kiöntjük.

(#14366) humigabi válasza radi8tor (#14362) üzenetére


humigabi
aktív tag

Mivel nem a Roborock gyártja, nem is jó hozzá az App.

humigabi

(#14367) Silent77


Silent77
veterán

Roborock S5 Max
Eu raktárból, jó áron!
Kupon: 15$ store + 12$ select: [link]
$372.99

VIOMI SE Vacuum Cleaner!
EU raktárból.
299.99$

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14368) Galahed


Galahed
senior tag

Megérkezett az Aliexpresstől rendelt kopó alkatrések utánpótlása.
Szerintem megbizható store, november 14-én rendeltem, most (dec 7) érkezett, eredeti csomagolásban. Főkefe, oldalkefe, moppok. (S6 maxV-hez, de van mindenféle Roborock és néhány Mijia porszivóhoz is.)

(#14369) Zoller83 válasza Galahed (#13885) üzenetére


Zoller83
kezdő

Szia!

Küldtem egy PM-et!

Köszi :)

(#14370) Magnoli válasza Galahed (#14361) üzenetére


Magnoli
újonc

Sziasztok, köszönöm Orion és Galahed a segítséget az új S6 max V-hez, megtaláltam a Roborock app-ban a kellékek %-át :C
Az elzárt területre is sikerült rávennem az "új családtagot", Zona takarításra, egyelőre még én vittem oda, ezen még gondolkodom hogy mit lehet tenni távirányításkor...
Galahed köszi a linket, már meg is rendeltem az Alin a Tiedhez hasonló fullos original alkatrész csomagot ;)
Nagyon jók a tanácsaitok, örök hála érte :K

(#14371) Lami1


Lami1
friss újonc

Sziasztok! Ketto gep kozott nem tudom melyiket valasszam : Xiaomi Roborock S6 Max V vagy Viomi S9 melyik jobb szerintetek? Koszonom valaszotokat :R

(#14372) Galahed válasza Zoller83 (#14369) üzenetére


Galahed
senior tag

ment a válasz.

(#14373) Zoller83 válasza Galahed (#14372) üzenetére


Zoller83
kezdő

Köszi! Viszont :)

Egyébként én is rendeltem onnan ahonnan te pót cuccokat, csak pár nappal hamarabb, kb 120 USD értékben, de még semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#14374) Galahed válasza Magnoli (#14370) üzenetére


Galahed
senior tag

Elvileg ha "zone" takaritást mondasz neki, attól még ott van az útban a no mop zóna, igy nem fog odamenni felmosni. Persze addig el lehet távolitani a no mop zónát, és odaküldeni zóna takaritásra/feltörlésre...

(#14375) Zoller83 válasza Galahed (#14374) üzenetére


Zoller83
kezdő

Amint leírtam, hogy nekem még nem jött meg csengetett a futár :D

Megjöttek az eredeti cuccok:



(#14376) Nikaré válasza Zoller83 (#14375) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez a pakk került 120 $ ba?

(#14377) ben11


ben11
őstag

Nekem is megérkezett a pótalkatrész pakk aliról az 1C-hez.
Ami meglepett és örülök neki, hogy a gyárilag mellékelt hepával ellentétben ezen van már finom háló a szűrő fölött.

(#14378) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Viomi S9: [link] :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14379) Zoller83 válasza Nikaré (#14376) üzenetére


Zoller83
kezdő

Nem :D, a másik fele még úton van :C

(Egyébként MOP-ok is jöttek + még főkefe, de nem fotóztam le mindet, még várom a 3 ágú original oldalkeféket-> hátha nem akadna bele a szőnyegbe + még több HEPA filter stb..)

[ Szerkesztve ]

(#14380) Jerry2007


Jerry2007
friss újonc

Új S5 max porszívó nem megy vissza a töltőállomásra. Folyamatosan keresi, de nem találja meg. Valaki tud segíteni?
Vagy rossz lehet a töltőegység?

(#14381) Galahed válasza Jerry2007 (#14380) üzenetére


Galahed
senior tag

Nézd meg mobiltelefon kamerájával, hogy világít-e? Ha nem akkor a töltőegység hibája.

(#14382) Jerry2007 válasza Galahed (#14381) üzenetére


Jerry2007
friss újonc

Köszönöm, megnéztem. Szerintem nem világít.

(#14383) Galahed válasza Jerry2007 (#14382) üzenetére


Galahed
senior tag

Elvileg villognia kell, a teteje felé a sötét plexilapnak a középen. A fénykép nem mindig kapja el a villogást normálisan. Ha a telefonon keresztül nézed és nem villog akkor már legalább tudod, hogy nem a robot a rossz...

(#14384) mailman válasza Jerry2007 (#14380) üzenetére


mailman
tag

Töltő kihúz-vár-bedug; porszívó restart. A térképen jó helyen jelöli a dokkolót?

(#14385) Zoller83 válasza Stephan89 (#13890) üzenetére


Zoller83
kezdő

Én meg neked ezzel kapcsolatban messengeren :DDD

(#14386) luciferk válasza ben11 (#14377) üzenetére


luciferk
senior tag

Pontosan melyik webshoptól rendelted, a tartozékok eredetiek?

(#14387) ben11 válasza luciferk (#14386) üzenetére


ben11
őstag

Bentfelejtettem melóban, nem tudtam bepróbálni őket a helyükre.
Innen vettem.

[ Szerkesztve ]

(#14388) aronpapa válasza ben11 (#14365) üzenetére


aronpapa
tag

+1
Bár én már mosógépben is kimostam a mop-ot fürdőszoba szőnyegekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#14389) bandigno válasza aronpapa (#14388) üzenetére


bandigno
senior tag

Szintén zenész, legegyszerűbb még frissen kiöblíteni/kimosni/megszárítani!

Más: én már ezekbe az alkatrész pakkokba teljesen belezavarodtam, amik vannak ajánlatok azok számomra annyira nem egyértelműek! Sőt sok esetben az alis eladó a ludas! [link] ezt pl S5 Maxhoz ajánlják, de max a komment szekcióban van róla szó, viszont a géphez meg új fajta mop kellene, ugye azok a szilikon szelepek meg nem, mert vízpumpás a vas! :)
Van vhol elérhető kompatibilitás tábla alkatrész téren?

(#14390) csabám


csabám
addikt

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni! Rendeltem aliról kopó cuccokat a masinához, viszont egy alkatrész kimaradt a csomagból. Írtam tegnap este az eladónak, aki felajánlott a következő vásárlásból 1.2 USD kedvezményt, miközben a hiányzóért 8.36 USD-t fizettem. Írtam, hogy nem fogadom el, küldje a hiányzót, mire azt kérdezte, hogy hajlandó vagyok-e fizetni további 0.01 USD-t, hogy elküldje?!
Olvastam már több fórumon, hogy külföldről rendelt termék feladásánál kiderül, hogy több a postaköltség és megpróbálják lehúzni a vevőt, de az én helyzetem most más, de még ilyen nem fordult elő velem sosem.
Véleményetek szerint fizethetek nyugodtan és meg is kapom a hiányzó alkatrészt? Robrock&Mi Store-ról van egyébként szó.
Köszönöm előre is a tanácsotokat!

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14391) csabám válasza csabám (#14390) üzenetére


csabám
addikt

Bocsánat, azt elfelejtettem megosztani, hogy nem mopot (a szóban forgó hiányzó termék), hanem water tank filtereket küldött.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14392) Zoller83 válasza csabám (#14390) üzenetére


Zoller83
kezdő

0,01 USD-vel már sokkal nagyobb károd nem lesz :) Én kifizetnék ennyit neki pluszba, pár forint....

(#14393) #03740288


#03740288
törölt tag

Hány órát bírnak ezek az alkatrészek, hogy ilyen lelkesen rendelitek ezeket?

(#14394) Orion köd válasza #03740288 (#14393) üzenetére


Orion köd
csendes újonc

S5 Maxnál hepára kb. 150 órát ír, oldalkefére 200 óra, főkefére 300 órát. De persze előbb is megsérülhet, elkophat. Legyen csere a háznál szükség esetén.

(#14395) bandigno válasza #03740288 (#14393) üzenetére


bandigno
senior tag

150-200-300 üzemóra után javasolt a csere S5 max esetén! (szűrő, oldalkefe, főkefe)
Jobb berendelni h legyen itthon, főleg az oldalkefe h ha eltörik :)

(#14396) kmarci25 válasza #03740288 (#14393) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ezt olvastam, pont itt (mop pro esetében):
Oldalsó kefe 180 óra
Főkefe 350 óra
Hepa szűrő 170 óra

Nálam egy teljes takarítás kb. 40 perc. Heti 3, összesen 2 óra, havi 8 óra. Tehát HEPA szűrőt (ami a legkorábban használódik el) 21 hónap múlva kell cserélnem. Megvan a porszívó tavasz óta, de még nem rendeltem semmit, mert minek... :DDD (Ja és oldalsó keféből 2-t adtak a géphez. Igazából HEPA-ból is, mert van egy a portartályhoz és egy a kombinálthoz is, feltölrőből is 2 van. Nem aggódom.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14397) #03740288


#03740288
törölt tag

Akkor nekem a Sencor hülyeségeket ír, mindegyik 2160 óráról indult. :)

(#14398) Galahed válasza #03740288 (#14393) üzenetére


Galahed
senior tag

szerintem éveket... :)

Pl az oldalkefe (iRobot) én 6 év után cseréltem, akkor kezdte megadni magát. (persze nincs egyforma lakás és berendezés)
A főkefe (iRobot) kb 8 évig bírta - ott kettő van egymással szemben forogva.
Az akksi adta meg magát 3-4 év után. (iRobot) Utángyártottat és ráadásul Liion-t (mert az eredeti az NiMh) rendeltem mert nagyságrenddel olcsóbb az Ali-ról.

Szvsz a Mop az ami kb havonta-kéthavonta fog elhasználódni (de ez is szubjektiv és úgy látom, hogy leginkább a sajátkezű tisztítás árt neki a legjobban :) )
Hepa szűrő meg elvileg mosható én a géppel kaptam egy pluszt , ezért nem is rendeltem.
(S6maxV)

Szerintem az akksinak kell legközelebb utánanéznem, a moppon kivül, az elmúlt több mint 10 év robotporszivó tapasztalatból kiindulva, de addig még van pár év reményeim szerint. :)

(#14399) csabám válasza Zoller83 (#14392) üzenetére


csabám
addikt

Persze, nem az orbitális plusz költség zavar, hanem inkább, hogy biztosan megkapom-e majd.
Bár már folyamatban van, azt írta, hogy rendeljek valamit és átállítja az összeget 0.01-re, de a kivitelezése még kérdéses, mert rendeléskor a megrendelt termék árát rögtön ki kell fizetni!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14400) #03740288 válasza Galahed (#14398) üzenetére


#03740288
törölt tag

Ezért nem értettem én ezt a dolgot. Van forgókefés porszívónk is, de még álmomban sem gondoltam rá, hogy valaha vegyek hozzá valamit. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.