Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Zeki


Zeki
nagyúr

Akinek több térképes gépe van, az amikor az emeletet térképeztette fel, a töltőt is felvitte, hogy az legyen a kiindulási pont? Vagy az nem kell?

(#13902) geotom válasza Zoller83 (#13898) üzenetére


geotom
tag

A PaaS-ról ezt találtam [link] Elég bonyola, de az jól látszik, hogy nem elég bepipálni az ÁSZF boxot hanem űrlapot kell kitölteni abban meghatározva az időtartamot stb. No ilyet szrtm. senki nem csinált, vagy kapott! Ránk ezért csak az adásvételi ÁSZF vonatkozik, mert PaaS szerződést nem kötöttünk!
Véleményem szerint, ha tévedek, majd kijavít valaki!

(#13903) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Neato D7-et vásárlását tervezem, de most a black friday miatt folyamatosan jönnek a reklámok a sokkal olcsóbb társaikról. Elgondolkzotam, hogy tényleg tud annyival többet egy xiaomi vagy egy neato mint pl. egy 70-80 ezer forinttal kevesebbe kerülő robotporszívó?

Pl. Moppy 2.0 profi gépet dobta ki, sosem hallottam róla de jóval olcsóbb.

Előre is köszi a válaszokat

(#13904) tlala válasza savoo (#13900) üzenetére


tlala
addikt

Az a "gondom", hogy az Aliexpress-es ár még az itthoni nettó árnál is alacsonyabb, ez nekem bőven megéri egy ilyen minőségű termék nagyon esetleges garanciális javításának minimális kockázatú zsebből javítását.
Szóval én azt hiszem, meg fogom hosszabbítani a lehetőséget, bízva abban, hogy karácsonyra ide fog érni Lengyelországon át.
Ha csúszik, akkor egy kinyomtatott kártyát fogok adni karácsonyra, januári porszívózásra. :D

(#13905) Zeki válasza reflxx (#13903) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lézeres navigációst keress.

(#13906) Zoller83 válasza geotom (#13902) üzenetére


Zoller83
kezdő

Okés, köszi. Na az biztos, hogy ilyet nem töltöttünk ki :)

(#13907) geotom válasza Zoller83 (#13906) üzenetére


geotom
tag

Viszont a garancia az valós problema lehet :(

(#13908) Zoller83 válasza geotom (#13907) üzenetére


Zoller83
kezdő

Azt már elengedtem :(

(#13909) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sajnálok mindenkit, aki a Turbadóról rendelt, megbízható cégnek tűntek! Senki nem gondolta volna, hogy ez történhet, rengeteg telefont is rendeltek tőlük, sokan a gari hosszabbításért is fizettek. Remélem a Xiaomishop nem jut ilyen sorsra, nekem tőlük van a robot és 2,5 év garim van rá. Azt hiszem ebben az esetben jobban járt, aki aliexpressről rendelt, remélhetőleg mindenkinek megérkezik a kuponos robot. :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13910) Galahed válasza geotom (#13907) üzenetére


Galahed
senior tag

Lehet. De elvileg minden készülék gyári garanciával rendelkezett. Van rá példa, hog a gyári kijelölt szervíz javítja a Turbadonal vásárolt készüléket. (Kihagyva a Turbado-t)

(#13911) Zoller83 válasza Galahed (#13910) üzenetére


Zoller83
kezdő

Írtam a xiaomiszerviznek, megadva a serial numbert, hogy ha meghibásodik akkor garis-e vagy sem... ha kapok választ megírom :K

(#13912) tobias88888 válasza tlala (#13899) üzenetére


tobias88888
őstag

Nagyon sokat rendeltem aliexpressről már, de csak kínai raktárból és sok volt a szállitási idő. Most a két Xiaomi G1 viszont Lengyelből jönne. Ma ránéztem, erre ez fogad: "Will be shipped within: 8 days 15 hours 36 minutes". Volt hogy kinából megjött 2 hét alatt és általában 1 napon belül feladták a csomagot. Ez tippre még lassabb lesz :(((

[ Szerkesztve ]

(#13913) pooty válasza tobias88888 (#13912) üzenetére


pooty
tag

Én is lengyelből rendeltem még szeptemberben, akkor is kiírta ezt a "Will be shipped within.." szöveget, végül a 18-ai rendelés után 22-én már meg is érkezett.
A 11.11 akciók miatt lehet, hogy több időbe kerül nekik feladni, de ez egy kínai rendelésnél is ugyanúgy benne van.

(#13914) gyulazsolti válasza tobias88888 (#13912) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Én szeptember 21-én rendeltem innen, 30.-án itt volt. Lengyel raktárból.
23.-án adta fel.
Korona van, csúcson, meg most volt az Ali akció is, lehet ez kicsit dob az időn.

[ Szerkesztve ]

(#13915) Lajcsika


Lajcsika
tag

Akik a pénzüket várják vissza a Turbadotól,mert nem kaptál meg a kifizetett árut azok erre a számra írjanak sms-t,sokan utalással visszakapták már!
+36301947369

(#13916) Stephan89 válasza Lajcsika (#13915) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Írtam a hölgynek én is imessage-et, de el sem olvasta. SMS-t is írtam, de semmi. Nem tudom mi alapján válogatja ki a szerencsés nyerteseket. Nekem kicsit sántít a történet. Nagyon remélem hogy valóban vissza fogják utalni, vagy a banki chargeback sikeresen zárul... :U

(#13917) Queen válasza Stephan89 (#13916) üzenetére


Queen
csendes tag

Én is a károsultak között voltam, 20:37-kor írtam sms-t, 20:48-kor jött a banktól, hogy visszautalták a pénzt, majd kaptam egy fotót mms-ben az utalásról. Ne add fel, holnap próbáld újra az sms-t, nem pofára megy a dolog.

--- Az ember egyedül okos, tömegben buta.----

(#13918) Zoller83 válasza Stephan89 (#13916) üzenetére


Zoller83
kezdő

Nekem 4 ora mulva valaszolt az iMessage-re... biztos fog neked is, ahogy latom elobb utobb mindenki sorra kerul...

Mas tema: S5 Max, elkuldtuk felmosni DM-es deszt vizzel. Teljesen meg vagyok elegedve a munkajaval, tok szepen felmosott :R :C :C

(#13919) odrif


odrif
MODERÁTOR

(#13920) Zeki


Zeki
nagyúr

Bakker!

Megvolt a két szint térképe, de a felső szinté nem volt jó. Mondom kitörlöm, kezdje újra. Kitörölte mind a kettő szintet. :( Pedig lent sok székláb miatt kartonokkal volt körbekerítve az asztal.

65nm 64 perc... nem egy kapkodós... ezt 10 perc alatt felrántom kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#13921) Galahed válasza Zeki (#13920) üzenetére


Galahed
senior tag

Ird oda légyszi, hogy milyen porszívó ról van szó. Köszi!

Én az első térképnél mindent felpakoltam úgy keszitette el a térképet. Utána meg hadd kerülgesse a lábakat. (S6MaxV)

[ Szerkesztve ]

(#13922) Galahed válasza Zoller83 (#13918) üzenetére


Galahed
senior tag

Nálam is teljesen jól működik a feltörlés (S6maxV), bár nem hívnám felmosásnak. Sima csapvizzel használom, új tipusú moppal. lvileg szélesebben mos fel, de a programja alapján a régnek megfelelő sávban halad felmosás közben. Azért most beszereztem (megrendeltem) két régi moppot is, kiváncsi vagyok azzal milyen.

A moppot ti hogy mossátok ki? kézzel vagy géppel? (mármint a többször használhatót, mert látom az Alin vannak egyszer használatos moppok is (Pár cent darabja..)

[ Szerkesztve ]

(#13923) Zoller83 válasza Galahed (#13922) üzenetére


Zoller83
kezdő

Mivel meg ket hetes a gyari moshato (old type) mopot hasznaljuk. Mosas utan sima langyos csap viz alatt dorzsolve kimosom kezzel, par mozdulat es tiszta.

(#13924) Ispy válasza Galahed (#13922) üzenetére


Ispy
veterán

Én is csak simán meleg víz alatt kézzel kimosom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13925) Nikaré válasza odrif (#13919) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi, ez is több a semminél.

(#13926) Zeki válasza Galahed (#13921) üzenetére


Zeki
nagyúr

Viomi SE
És sajnos az alul-hátul vízszintesen futó fém lábakon át akar kelni, így muszály őket letakarni, hogy nagyobbak legyenek.

(#13927) kmarci25 válasza Zeki (#13926) üzenetére


kmarci25
veterán

A lesajnált mop-pro megpróbálja, aztán mikor nem megy, akkor halad tovább. (Ugyanúgy székláb.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13928) Buci7


Buci7
csendes tag

Van aki ios-el használja a mop prot? működik a remote control ?

(#13929) antalzse válasza tobias88888 (#13912) üzenetére


antalzse
csendes tag

Szia! Ilyenkor a garancia hogy működik? Sajnos nincs tapasztaltom még xiaomi-vel, ha rendelek ali-ról akkor azt lényegében "gari nélkül" kapom és kvázi ez a komprmisszum az ár miatt? Ha meg garis, akkor itthon hogy lehet érvényesíteni? Köszi

(#13930) thgergo válasza 8nemesis8 (#13802) üzenetére


thgergo
tag

Roborock S5 MAX kopóeszközöket nézek. Az alábbi forrásokat találtam:
1# Aliexpress látszik a hivatalos beszerzési csatolnának. Csak kérdés mikor ér ide.
2# Xiaomishop november végétől kezd el árusítani ilyet újra. Kommentekben olvasható ott.
3# Emag árul 14k HUF-ért egész pofás készletet. De ezt jól gondolom, hogy utángyártott? Próbálkozott valaki ezzel a készlettel? Túl olcsó, hogy igaz legyen. Hol érdemes venni?

Ami nekem lejött:
S50, S55, S5 max S6 és még sok már Roborock csereszabatos kopórészekben. Lehet változtattak a kialakításban, de ugyanúgy belemegy.

[ Szerkesztve ]

-

(#13931) benito86


benito86
csendes tag

Sziasztok robotporszivongondolkozom, mik az ajanlott modellek a kov igenyekkel:
-120-140 huf
- szisztematikus mukodes
-felmosas/ torles nem fontos
-laminaltparketta van, alacsony burkolatvaltokkal
- 1 szint, 65 nm
-2 db szonyeg (2-3cm szarhossz)
-iOS app
elore is koszi. Bolt(akcio) ajanlas is johet :))

(#13932) Csabee. válasza benito86 (#13931) üzenetére


Csabee.
nagyúr

(#13933) Zoller83


Zoller83
kezdő

Sziasztok!

Nem tudom, hogy masnal is problema-e , de a mi S5 Max-unk es a nappali kozepen levo szonyegunk nem szeretik egymast. A szonyeg szalainak hossza meg nem is lenne gond, de eleg suru puha szovesu (A jobb fajta az xxxlutz-bol) es az oldalkefe agai allandoan felcsavarodnak benne es ezaltal elakad a porszivo, gyakorlatilag oda rogziti magat az oldalkefe sorteivel. Probaltam 3 agu oldalkefet is, azzal mar mukodott a dolog, az csak szimplan alig tud benne forogni es felek, hogy tonkreteszi a motort. Irtam a roborocknak, hogy jo lenne egy opcio ami opciokent bekapcsolhato lenne az app-ban. Ha a szonyeget mar felismeri a cucc, mivel a szivo erot megemeli, akkor mar lehetne egy opcio, hogy abban az esetben ha szonyegen van ki lehessen kapcsolni az oldalkefet. Azt irtak vissza brillians otlet es tovabbitjak a kutato/fejleszto csoportnak a javaslatot. Most keszitenem kell nekik egy kepet a szonyegrol es az elakadasrol, felcsavarodasrol. Ha ezt a featuret beletennek akkor maga lenne az alom ez a kis robot :)

[ Szerkesztve ]

(#13934) Galahed válasza thgergo (#13930) üzenetére


Galahed
senior tag

Aliexpress: Változó, nekem már ideért Kínából 3 hét alatt is (persze 1 hét alatt is ha európai raktárból kértem) De volt. hogy két hónap alatt jött meg. A karácsonyi szezon mindig húzósabb, ha azt akarod, hogy biztosan ideérjen idén, akkor október végéig meg kell rendelni.
(eddig 162 csomagom jött onnan, ez a saját tapasztalatom)

Ahogy látom a Xiaomishop majdnem dupla áron adja, az emag-ot nem tudom, utána kell nézni a lengyel cégnél aki forgalmazza a terméket az emagon keresztül.

(#13935) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Most vittem szervizbe az S5 porszívómat (xiaomiszerviz.hu). Januárig garanciás lett volna ha a Turbado meg nem szűnik, de megszűnt. Így most zsebből fizetem a javítást. Tehát a garancia ugrik. Nem gyári termék garancia van rá hanem a forgalmazó vállal a termékre garanciát. Az mondták a szervizben is, hogy: "Persze, ilyenkor lehet menni a fogyasztóvédelemhez..."

(#13936) anonym147


anonym147
csendes tag

S5 max-ot szeretnenk venni, a Turbados rendeles nem jott ossze...

Innet vett mar vki, erdemes innet venni? A gari itt is rajtuk keresztul van?
https://www.dunaraktar.hu/xiaomi-roborock-s5-max-feher-994

Ugy neztem, h penteken lesz naluk is black friday. Erdemes varni? Vkinek tapasztalata ezzel?
Valodi kedvezmenyek lesznek vagy fele irnak egy magasabb arat es athuzzak?

Koszi elore is!

(#13937) Zoller83 válasza anonym147 (#13936) üzenetére


Zoller83
kezdő

Ezek után én már nem merek mondani semmit :)

(#13938) OPiiPO válasza anonym147 (#13936) üzenetére


OPiiPO
addikt

"erdemes innet venni" - a Turbadó után gondolom nem lesz túl sok jelentkező az ajánlásra :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13939) Ance válasza Zoller83 (#13937) üzenetére


Ance
őstag

Hová megy ez a világ, amikor eljuthatunk oda, hogy itthon az Aliexpress lesz a megbízható beszerzési hely. :D Hej!

(#13940) Zoller83 válasza Ance (#13939) üzenetére


Zoller83
kezdő

Igen sajnos :D , a vegen az lesz mint gyerek koromban, hogy bemegyek az aruhazba es ami van a polcon azt veszek... :U

(#13941) Ance válasza Zoller83 (#13940) üzenetére


Ance
őstag

Ja. Meg az, hogy ami nem kínai az hamisítvány. :)

(#13942) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Ma jött meg a VIOMI SE porszívóm, ez a legelső ilyen masinám, első feltérképezésnél voltak érdekes dolgai, fal mellett voltak olyan részek amiket kb 8x bejárt egymás után és ez látszik is a térképen, minden fel volt pakolva az első betérképezés során, semmi akadályba nem ütközött a kérdéses pontokon, és csak fal volt. Ilyenkor érdemes kitörölni a térképet, vagy ez egyébként normális jelenség? Ahol a robotporszívó áll ott volt a katyvasz.

Valamint 1 szobát (fürdőszoba), teljesen kihagyott az ajtó nyitva volt látszik is a térképen egy nyitott ajtó, még sem ment be.

Térkép: [link]

Köszi a válaszokat! :))

Iphone 14 pro

(#13943) Zeki válasza light0416 (#13942) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem is ilyen gépem van. :)
Hagyott ki szobát, de utána észrevette, mikor ment mellé porszívózni.
Próbáld ki, hogy újra menjen és mindenhol legyen felkapcsolva a villany. Ne higyje azt, hogy a földön az árnyék az lépcső és nem megy be.

(#13944) light0416 válasza Zeki (#13943) üzenetére


light0416
tag

hmm, köszi, most este 5kor indítottam el és már sötét volt ( bár villany fel volt kapcsolva) lehet ez volt a baja.

Iphone 14 pro

(#13945) Zoller83 válasza light0416 (#13942) üzenetére


Zoller83
kezdő

Térkép készítéskor nekem is csinált értelmetlen dolgokat az S5 Max, pl. cikk-cakkban ment olyan helyeken ahol mehetett volna hosszában is stb..., de érdekes módon a térkép elkészülte utáni első takarításkor már megjött a logika és azóta is gyönyörűen a legegyszerűbb utat választva teszi a dolgát. A fürdőt meg szerintem is csak véletlen kihagyhatta, legközelebb megtalálja és hozzáteszi a térképhez :)

(#13946) AndrewBlase válasza Zoller83 (#13945) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

" A fürdőt meg szerintem is csak véletlen kihagyhatta, legközelebb megtalálja és hozzáteszi a térképhez"

Nem feltétlen. Nekem legalábbis első feltérképezésnél csukva volt a fürdőajtó, majd amikor elküldtem "élesben" takarítani, már nyitva volt. Benézett ugyan, látta is, hogy ott van valami, de nem rakta hozzá a térképhez. Kellett rajzoltatnom vele egy másik térképet. Szintén Viomi SE.

A fény, pontosabban annak hiánya nem zavarta, gond nélkül ellavírozott a már sötétbe burkolódzó előszobában/konyhában is.

Miért mindig én???

(#13947) wierra válasza ezsolti (#13935) üzenetére


wierra
senior tag

Mi volt a tünet?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#13948) Ance válasza Zoller83 (#13940) üzenetére


Ance
őstag

Azért a magyar újságírás és tényfeltárás minőségét jellemzi, hogy a Turbado-ról már szeptember végén írtak a német magazinokban...

Csak pötyögöm a németet, de kb. a lényegre felhívják a figyelmet.

(#13949) Anemone87


Anemone87
újonc

Sziasztok! A helyzet,hogy van egy fél éves Mop pro porszívónk, amit (bárhogy is próbáltam), csak úgy tudom a gyerekek mellett használni ha hozom-viszem helyiségenként és közben őket kizárom. (A lakás kb 120 nm, 2 szoba, nappali-konyha-étkező 45 nm egy légtérben). Az eredmény,hogy max heti 1-2x megy csak a gép és ugyanúgy kosz van. Arra gondoltam megválnék a Mop pro-tól és vennék helyette egy akkumulátoros rúd porszívózót meg esetleg egy olcsóbb, egyszerűbb robotot mellé a szőnyeges szobákhoz.
Van esetleg másnak is ilyesmi kombó?
A Mop pro amúgy kifogástalanul működik, a hiba nem vele,hanem velünk van. :D

(#13950) kmarci25 válasza Anemone87 (#13949) üzenetére


kmarci25
veterán

Nincs olyan időszak, amikor senki (vagy legalább a gyerekek :DDD ) nincsenek otthon? Mi sokszor úgy használjuk, hogy mikor elmegyünk pl. bevásárolni, akkor indítjuk el. Igaz, nincs gyerek, és kisebb a lakás is, porszívó módban egy bő fél óra alatt megvan.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.