Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) MaCS_70 válasza Pozsi85 (#700) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem a távmenedzsment szerintem hiányozna belőle így, hogy esetleg hetekre magára kell hagynom.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#702) lasse001 válasza MaCS_70 (#701) üzenetére


lasse001
senior tag

Én úgy tudom az újakban már van wifi.
[link]

(#703) tannoyfan


tannoyfan
tag

Sajnos a beszerzés még még mindig egy helyben topog, a második FCS dátum (04.20) is leketyegett, rákérdeztem, de bithelyesen ugyanazt a választ kaptam, mint Márciusban. Öröm az ürömben, hogy nem a myrobotcenter szívat, globalice seholsenem érhető még el a WR167E. A fű meg csak nő...

(#704) fogtunder válasza tannoyfan (#703) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, hogy gusztustalan dolog, amikor valaki ezt mondja, de én megmondtam :(

máshol is nagy a szar, nekem kellene szerszámokat venni, de nagyjából a teljes Dewalt szortiment hiánycikk hónapok óta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#705) tannoyfan válasza fogtunder (#704) üzenetére


tannoyfan
tag

Igen, benne volt, számoltam is vele. Ez egy ilyen sport... Tegnap este rendeltem magam is egy DeWalt excenter csiszolót, Debrecenben találtam, a 19:07-kor írt levelemre 19:41-kor kaptam a választ, hogy valóban raktáron van, ráugrottam, már át is adták a futárnak. Meglepően kellemes hozzállás ez.

(#706) Chal


Chal
addikt

Makita ugyanez, drágalátos webshop (Fé**s) engedi kosárba tenni, kártyával kifizetni (szállítást 2-5 napra vállalva), aztán meg 1 hét múlva telefonos érdeklődésemre közlik, hogy ja hát majd AUGUSZTUSBAN. Ha nem szólok akkor vajon mi történt volna?
Értem én, hogy döcögnek a dolgok, de hogy ezt miért kell így intézni.... Ne vegyetek ott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#707) audiofül


audiofül
csendes tag

Üdv az Uraknak. MA beüzemeltem egy Works M700-at. A harátoló vezetéket másodjára sikerült nagyjából jól lerakni, mert a gyári ajánlás sok itt-ott de van, hogy kevés. Ami leginkább borzalmas az a szenvedés amit előad, ha valahol kicsit megakad. Aki programozta az nem volt egy nagy észlény. Mikor sikerül neki megakadni valamiben akkor azért is arra akar menni...még véletlenül se próbál mást...aztán főleg szegély nyírásnál feladja és elmegy máshova kábelt keresgélni. Mindezt úgy, hogy nem lehet pause-t nyomni vagy bármi más parancsot adni neki...ha meg nyomst egy stoppot a gépen akkor 20 percig semmi sehova? Ezt nem is értem. Ezt a funkciót miért tették bele? Ki lehet kapcsolni?
A határolót még igazgatom...de azért lehetne kissé okosabbra precizebbre programozva.
A másik dolog.: Ti hogyan szoktátok ütemezni a heti x napból mennyit megy? Vagy be kell kapcsolni az auto schedule-t aztán csinálja magátol ahogy érzi?
Van még sok kérdés bennem, de talán most ezek a legfontosabbak. köszi

(#708) Nand708


Nand708
csendes tag

Sziasztok,
a német apróhirdetési oldalakon szép számmal lehet találni Yard force (Aldis értékesítés), illetve az Obi-s Landxcape l790 (worx) fűnyírókat 150 € -tól. Mivel ez az ár a magyar új termékeknek kb a fele (140e most az l790) elgondolkoztam a beszerzésén, hátha rá tudom venni random Jürgent, hogy postázzon vadkeletre.
A kérdésem az, hogy lehet ezekhez alkatrészt venni? Most nem a késre gondolok, hanem pl PCB, elég sok a panelhibás.
Előre is köszi!

(#709) BBéci válasza lasse001 (#691) üzenetére


BBéci
titán

Arra tippeltem. Kézzel szoktam kitépkedni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#710) viktorbrain válasza Nand708 (#708) üzenetére


viktorbrain
csendes tag

Jó ötlet, ha sikerül, irj tapasztalatot... 200 eurot még megérhet egy próba. Nekem sajnos nem tükörsima a gyep, de a folyamatos nyitást szivesen megadnám neki, biztos hálás lenne...

Végül 200-250 m2-re lehetőleg wifi/bt modulos gépek közül melyik a legjobb? Worx, Gardena,Bosch, vagy aldis és más tömegmodellek ( pl powerworks, bauhaus?). Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#711) lasse001 válasza BBéci (#709) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Ma megpróbálom a nagyobbakat kihúzogatni. Tegnap szellőztettem.

(#712) zmav


zmav
csendes tag

Biztos nem csaló oldal ez a myrobotcenter? Többször ránéztem utóbbi időben, mert meg akartam várni míg nem pre-order van, viszont az az érdekes, hogy már két héttel ezelőtt is azt írta, hogy 30db raktáron, most épp 45 db-ot mutat (m700 2.0), de még mindig csak "pre-order" lehetséges. Nem értem a logikát, ha valamiből van raktáron, ráadásul egyre több, akkor miért csak előrendelni lehet? Nekem ebből az jön le, hogy a raktáron x db totál kamu, ami megkérdőjelezi a bolt hitelességét is.. Ja és írtam nekik emailt, hogy ez miért van, arra se válaszoltak..

(#713) P@ppaJoe válasza zmav (#712) üzenetére

Tavaly vettem tőlük egy 500-as landroidot, minden simán ment, úgy mint a többieknek akik náluk vásároltak. :K

(#714) Ben05 válasza zmav (#712) üzenetére


Ben05
újonc

Helló!
Februárban rendeltem tőlük egy M700-t. Sajnos a mai napig sem kapta meg a bolt, így nem tudták küldeni(nem a boltot hibáztatom), ezért lemondtam a rendelést. A vételárat visszautalták. Az email-re mindig válaszóltak rövid időn belül.

(#715) tannoyfan


tannoyfan
tag

Ma kérdeztem rá ismét robotékra, hogy mi a tészta, a válasz az volt, hogy a gyártó ismét olyat ígért, amit nem tudott tartani (fcs 04.20.). Sajnos, és ez elfogadható érv, ennél többet nem tudnak tenni. Amíg nem lesz tele a modellel az Internet, nincs okunk őket mószerolni. Sajnos ez van. Én kitartóan várok, van elég projekt a ház körül, amit lehet addig csinálni.

(#716) fogtunder válasza tannoyfan (#715) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nálam szerencsére június előtt úgyse kezdik meg a kertépítést, addigra azért remélem megjön.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#717) tannoyfan válasza fogtunder (#716) üzenetére


tannoyfan
tag

A reddit-en egy US ember írt a Worx-nek direktben, neki Júniust ígértek US Market szempontjából. A kb. 200 ojró, amit a februári pre-order jelentett az ACS-el együtt, engem egyelőre játékban tart.

(#718) tannoyfan


tannoyfan
tag

wow és wow :C
Dear Madam or Sir,
As attachment, you receive the invoice for your order at myRobotcenter. Please read the instructions provided on the invoice carefully and note the explanations and definitions.

Your order has just left our warehouse. Shortly, you will receive an automatically generated E-Mail from Shiptrack with the tracking number and tracking details.

We hope you will appreciate your product from myRobotcenter.
Yours faithfully
the myRobotcenter team

(#719) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék tőletek. Új robot fűnyíró vásárlása előtt állok és lenne néhány kérdésem.

Először is az alaprajzon lévő udvart kéne nyírnia, nincsen jelentősebb emelkedő és akadály, pontosabban van pár fa, azt nem jelöltem be. De van egy nagy bokor (az ellipszis) és mellette egy beton akna tető, oda nem kéne mennie. Gondolom ezeket ki lehetne zárni a nyírásból. A piros kis négyzet lenne a robot helye.

200k a keret rá. Amit kéne tudjon feltétlenül, hogy minden napra be lehessen programozni, legyen rajta eső szenzor, mert jellemzően olyankor fog dolgozni, amikor nem vagyunk otthon.

Ha lenne wifi, az nem lenne hátrány, de nem ragaszkodom hozzá.

Ha kevés a kábel, amit adnak hozzá lehet venni még pótlást?

Hogyan lehet kizárni bizonyos területeket? A fát kikerüli?

Bocs, ha triviális kérdéseket teszek fel, de csak robotporszívóm van és az picit más kávéház, lidaros, térképes, wifis, szisztematikus, tudom, hogy a robotfűnyíró nem ilyen.

Én ezt néztem ki.

Ti mit ajánlanátok?

A kert szerintem cc 3-400 nm. Mármint a fű, amit nyírni kéne.

Segítségeteket előre is köszönöm :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#720) gcser válasza tannoyfan (#370) üzenetére


gcser
friss újonc

Szia tannoyfan,

Én most vettem egy WR142-es Worx-ot, és engem is ezek a kérdések gyötörnek... A multizónázás beállítását egyszerűen nem értem. Nálam is az a kérdés, hogy mi van az utolsó zóna végétől az első zónában lévő szakasszal? Azt tudja magától?
Vagy i van akkor, ha 2 zóna között van egy járda, ami nem tartozik egy zónához sem, csak át kell mennie rajta?
Szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e jutni valamire a multizónázással? Én már arra is gondoltam, hogy felépítem a területet kicsiben, és kísérletezek vele, ha máshogy nem fog menni...

Köszönöm előre is!

(#721) tannoyfan válasza gcser (#720) üzenetére


tannoyfan
tag

Helló,
időközben okosodtam, de még mindig csak teoretikusan, az én robotom még úton. Dióhéjban annyi a lényeg, hogy a legjobb egymástól elhatárolt területeket zónázni, ahová véletlenszerűen nehezen, vagy sehogy nem talál át a robot. A zónákat egy keskeny, 15cm-es oda/visszamenő kábeltávolsággal tudod elválasztani egymástól, így, amikor az adott zónába indul a gép, leköveti a megadott/beállított távolságot a határoló kábelen, majd amikor eléri azt, elengedi a kábelt, és elkezd dolgozni. A szűkítés célja az, hogy véletlenül ha lehet ne, de így a kábelt követve át tudjon menni a szűkítésen. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy a random nyírás közben telibetrafálja az átjárót, akkor sajnos át fog tévedni a másik zónába, ez sajnos ilyen sport. Valakinek rajzoltam egy magyarázó ábrát, kb. így kell elképzelni:

A zóna konfignál elindul a robot, néhány méter után rányomsz, hogy 1-es, majd amikor átér a szűkítésen, akkor 2, és így tovább, ha van még ilyen. A lényege az, amit fentebb írtam, hogy elérje azt a területet is, ahová magától nehezebben/kevesebbszer jutna el. Ezek után definiálni tudod, hogy az adott zónában mennyit működjön százalékosan, a robot pedig ennek megfelelően a konfigurált működési időt fogja elosztani a zónák között.
Ezen felül, ha mondjuk egy nagy placcod van, de az egyik fele fás/bokros/gyerekjátékos, a másik pedig csak egy rét, érdemes lehet a területet a kábellel kettéválasztani, és az átjárót akár a terület közepén kiképezni. Így a fenti képet figyelembevéve akár az alsó nagy terület is kettévágható, és külön zónaként kezelhető. Nincs kőbe vésve, hogy a kábelt csak a terület szélén vezetheted, simán kettéoszthatod vele az egyszerű kertet is. Valahol valaki írta, hogy neki rendszeresen áttéved a robot másik zónába, ezt lehet esetleg tesztelgetni, hogy mi az a mínimum, amit még meg tud különböztetni az oda/vissza kábeltávolság tekintetében, illetve, hogy a területeket elválasztó rész közepén vagy éppen a sarkán érdemes a szűkítést megejteni.

A saját kertemben egy járda szeli ketté a területet, sokáig morfondíroztam, hogy legyen-e külön zóna, de annyira kicsi (kb. 3x7m), hogy inkább elengedtem, azaz egyelőre egyben kezelem, mint zóna 1. A járda végén, ahol kezdődik a felső füves terület, ott lesz a szűkítés, felette minden zóna 2. Ott sokkal több akadály található, így bár kisebb, mint az alsó zóna, lehet, hogy mégis oda kell majd több gépidőt adnom, hogy rendesen végigbolyongja. Ezt reményeim szerint hamarosan már a tapasztalatok alapján tudom majd betekerni rajta.

(#722) zmav


zmav
csendes tag

Az a gondom, hogy sajnos a kutyánk olyan, ha valami új dolog kint van hagyva éjjelre, azt szereti megrágcsálni, így mindenképp védett helyre kéne majd rakjam a robotot.
M700-nál a töltőállomást csak úgy lehet elhelyezni, hogy egyenesen áthalad rajta? Más robotoknál láttam olyat, hogy kis "garázsban" van, tehát kitolat, vagy helyben megfordul, a worx nem tud ilyet?
Nem tudom így hogy tudnám megoldani a védett helyett..

(#723) tannoyfan


tannoyfan
tag

Valami lesz..

(#724) MaCS_70 válasza zmav (#722) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos ilyen áthaladós. Sajnos nem is tűnik a legmegbízhatóbb megoldásnak, és nem tud olyat, mint egy csomó robotporszívó, hogy a dokkolónál fészkelődjön egy kicsit a stabil érintkezéshez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#725) f4lcon


f4lcon
őstag

mi az a legszélesebb járda, ami egy fűnyíró robotnak még nem okoz problémát?
a kertünk közepén egy 1m széles térkő járda fut hátra, gyakorlatilag ketté vágva a kertet

nézegettem ezt a Worx-ot, meg a Gardena Sileno Life-ot (amazonon csilliárd jó értékelés)
kb nettó 500nm a terület

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#726) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#724) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az áthaladós Worx egy év alatt harmadszor produkálta azt, hogy a töltőérintkezőjére összeszedett valami szöszt (levél, virág, akármi), ami aztán nem engedte tölteni, úgyhogy a töltő előtt szépen le is merült.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#727) David1969


David1969
csendes tag

Sziasztok,
Ma én is beléptem a robotfűnyírósok táborába egy Worx M700-al, amit az OBIBAN vettem 289e ft-ért.
VÉgigolvastam a fórumot, elméletileg mindent tudok, a telepítés viszont csak holnap kezdődik, mert ma esik.
Ami nagyon érdekelne, de hasonló elrendezést nem láttam senkinek:

A házam a telek közepén, de telekhatáron van. Elöl van kb 400, hátul kb 300nm zöldterület. (Nem akarom az egészet vágni, de ez lényegtelen...)
A területet multizonásként akarom "kaszálni".
Viszont a ház melletti járat, ami kb 1,5m széles és kb 15m hosszú, nos az murvával van megterítve.
Kérdés, hogy szerintetek ezen átküldhető a két zóna között a droid?
Amikor egyik zónából a másikba megy, forognak a kések? (A vágásmagasságom 4-5 cm lesz, de nem tudom, hogy elmegy-e a murva fölött biztonsággal). ?? Van ilyen tapasztalat?? :R

(#728) tannoyfan válasza David1969 (#727) üzenetére


tannoyfan
tag

A zónakeresés és a hazatérés esetén nem pörgeti a kést, de pl. a edge-cut funkció esetén igen, zónától függetlenül. Nekem térkő járdám van, nos azon sem valami nagy biztonsággal halad, a terepmintás kerekek nem bírják azt a felületet, nagyon könnyen megpörögnek. Egyenesen nincs gond vele, de nekem pont ott van a zónahatár, és ott éles kanyarokat kell vennie, no ott kellett gépészkednem kicsit, mire meglett a tuti. A murva az első keréknek sem tűnik finomnak, ha elakad, azt érzi a technika, és tilitoliba kezd. Ha kellően meg van nyomva a murva, talán nem lesz gond, de lehet, hogy ez betesz neki. Az átjárást megoldaná ideális esetben, a felület a kérdés.

(#729) David1969 válasza tannoyfan (#728) üzenetére


David1969
csendes tag

Köszönöm a választ, a murvám nincs nagyon tömörítve. Lehet, hog akkor le kell térköveznem ezt a részt, ha multiba akarom használni...

(#730) tannoyfan


tannoyfan
tag

Néhány gondolat, amit ez elmúlt napok esői között sikerült megtapasztalnom. Az alany a Worx LAndroid M700 (fw. v3.23).
Első körben, egy röviden területen a fal mellett halad a technika, ott 26cm-t hagytam a határoló vezetékkel, ez teljesen rendben van, bárhogy fordul a technika, nem érinti a falat. Ott vétettem komolyabb hibát, hogy bár a teljes füves rész 5cm széles betonsávval van keretezve, ami a földdel egy szintben van (a fű ezen felül 4cm magas), ott is 25cm-re vettem a kábeltávolságot. Az első edge cut körnél kiderült, hogy így nem lesz jó, legalább 5cm-t elhagy a szélétől. Az M700 40cm széles, és kábelkövetés közben pont a hosszanti szimmetria tengelyén tartja a kábelt. Ergo kb. 19cm-re téve a kábelt lesz a tuti, akkor a kerék már rá-rá téved a betonszegélyre, de ha orral nekirongyol, akkor is megáll, mielőtt az első kerék bemenne az ágyásba. A zónahatárral komolyabb kihívás volt megküzdeni, a térkő adott, a fugába rejtettem a kábelt, ahogy a minta kiadta, 15cm-re egymástól az oda/vissza menő kábellel. Eleinte az odaúton akadt gondja, a kerekek bazi nagy mintája miatt a kövön nem tud olyan kifinomultan navigálni, mint szeretne, így amikor a járda vége és a fű között az első kerék letottyant, a járda perem és az első fűcsomó miatt nem tudta megugrani az éles fordulást, ahogy megakadt az első kerék, egyből elpörgött a hátsó. Gumikalapáccsal szétvertem a fűcsomót (muhar volt, a fű szélében talált életteret), a kb. 5 centi széles kis árkot homokkal feltöltöttem, na így már működött a dolog. Így már 10-ből 10x átjut a kettes zónába. A visszaút dettó, balos kanyar, 40cm egyenes, majd 90 fok jobbra, 15cm után újabb jobbos 90 fok, és egyenesen a végtelenbe és tovább. Ugyanaz az issue, nagyon finoman követi a kábelt, a kétszer 90 fok 15cm-en feladja a leckét, ha az első kerék kicsit is megakad (muhar of course), akkor tilitoliba kezd, és rossz esetben egyből megtalálja az ellenirányú kábelt, így ahelyett, hogy hazafelé venné az irányt, elmegy még egy körre a kettes zónában. Most este ezt is kezeltem kicsit, így most 2/2 arányban visszajutott az egyes zónába, onnan haza. Van egy rész, ahol valami csoda növények vannak a fű szélében, ott cikkcakkban megy a kábel, azon még kell javítani, hiába tompa szög, nem szereti a jobbos kanyart, az 5 ilyen növényből a másodiknál feladja a tilitolit, és searching wire üzemmódban kifordul 90 fokot balra, majd kb. 2m-es sugarú körben csinál egy jobbos karikát, így 2m-el arrébb ismét megtalálja a kábelt, irányba áll, és megy tovább haza.
A fák körbekerítésénél sok a 20cm, ott ugye nincs edge cut, tehát leginkább szemből rongyol a kábelnek, így viszont túl sok marad nyíratlanul. Kb. 10cm széles kővel van kirakva a fák alatti terület, így simán 10cm környékére le fogom venni.
Kíváncsian vártam, hogy mit dob akkor, amikor úgy dönt, hogy irány haza, de a kábelkeresés közben egy fa körberkerítést talál. ...És van esze, megy vagy másfél kört, rájön, hogy ez zsákutca, úgyhogy csinál egy 90 fokos balra el-t, és megy a kábelig. Ha a kábeliránnyal szemben éri el a fű szélét, akkor megáll, és helyben szép lassan csinált egy jobb fordulót a tengelye körül, aztán ahogy ráérez ismét a kábelre, megindul a helyes irányban. Bár azt tanácsolták, hogy kapcsoljam ki az OTA upgrade-et, és manuálisan álljak vissza 3.17-re, egyelőre nekem tetszik, amit csinál, és kellő odafigyeléssel, tényleg nüansznyi módosításokkal simán elérhető, hogy úgy dolgozzon, ahogy elvárjuk tőle.
Hála ennek a csodás időjárásnak, kénytelen voltam ráengedni a frissen ázott fűre, aránylag gyorsan telepakolta a rácsokat a hasán. A hangján lehetett hallani, hogy nem csak a vizes fűvel, de a sok ráragadt nyesedékkel is küzdenie kell. Mire megtisztogattam, már a kettes zónához volt kedve, ott meg gyorsabban megszáradt a fű, már szép tisztán tartotta magát.
Amit még nem sikerült megfejtenem, hogy hogyan tudom kierőszakolni, hogy abban a zónában kezdjem, amelyikben én akarom. A saját appban erre nincs mód, az OpenHAB sitemap-jén ott vannak a zónák, de hiába nyomom meg bármelyiket a deiniált két zónából, elindul, de azt, hogy melyik zónában kezd, ő dönti el. Holnap már végre nem mondanak esőt, ez lesz az első napja, hogy automatikusan lenyomja a konfigurált rutint. Kíváncsian várom...

(#731) mano42 válasza lasse001 (#143) üzenetére


mano42
aktív tag

Helló. Tudnál segíteni? Beszereztem egy ilyent használtan (Landxcape LX90) de sehogy nem tudom rábírni, hogy automatikusan elinduljon. A terepet átállítottam 200 nm-re ( ahogy értettem ebben az esetben naponta 45 percet kéne menjen H-P között.) Nem indul el. Átállítottam a Start-Stop egyszerre nyomásával az alap reggeli 9 órát valami másra, csak nem indul el automatikusan a megadott időben. Valamit én rontok el vagy értek félre?

(#732) lasse001 válasza mano42 (#731) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. 200Nm -nél lehet hogy csak 2 vagy 3 naponta indul el. Állítsd 600 -ra. Akkor indul hétfőtől péntekig. Szombat vasárnap csak kézi indítás van. Utána vissza veheted. De nekem is 200 -at nyír de 600-ra alítottam.

(#733) mano42 válasza lasse001 (#732) üzenetére


mano42
aktív tag

Kösz, megpróbálom. Én innen ihletődtem [link] . Arra van lehetőség, hogy időt, órát állítsak, vagy csak a fent említett módszerrel? Vagyis ha azt akarom, hogy reggel 10kor induljon el amikor nem vagyok otthon, akkor otthon kell legyek, hogy ezt beállítsam?

(#734) lasse001 válasza mano42 (#733) üzenetére


lasse001
senior tag

Először mindenképpen 1szer kézzel kell beállítani. Ha nincs használati kézikönyved privátban küldj egy email címet és küldök.

(#735) sleve válasza tannoyfan (#730) üzenetére


sleve
tag

"A fák körbekerítésénél sok a 20cm, ott ugye nincs edge cut, tehát leginkább szemből rongyol a kábelnek, így viszont túl sok marad nyíratlanul. Kb. 10cm széles kővel van kirakva a fák alatti terület, így simán 10cm környékére le fogom venni."

Lesz meglepetés amikor ott merül le és keresi a hazautat.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#736) tannoyfan válasza sleve (#735) üzenetére


tannoyfan
tag

Kíváncsian vártam, mikor következik be, de megoldotta. Ment egy kört, rájött, hogy utolérte magát, nyomott egy balos 90 fokot, és elindult kábelt keresni. Minden este meló után a teraszról sasoltam, éppen mit művel. Ma mondjuk elbújt az eső elől, de alakul a fű, már nagyon kevés folt van, amit nem érintett. Az is legikább azért, mert valahogy a zsebemben kinyírtam a zónázást, és minden zónát 22m-en indított, a kettes zóna indítási pontja. Így az egyest kicsit hanyagolta. Kicsit tartottam tőle, hogy az összes teszt és review frissen benyással lenyírt gyepen kerül videóra, de valóban szépen lenyalja a területet, nem kell ide szisztematikus nyírás.

(#737) MaCS_70 válasza tannoyfan (#730) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a fabekerítési megoldást nem értem. Ha körbekerítek egy tetszőleges területet, az a kvázi hurok honnan kap tápot?

Láttam már kifeszített légkábelt, de nem igazán tetszett a megoldás... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#738) tannoyfan válasza MaCS_70 (#737) üzenetére


tannoyfan
tag

A szegély melletti kábellel keríted körbe az akadályt, fontos, hogy az oda / vissz vezető kábel egymás mellé legyen fogva. Így kioltják egymás jelét, tehát a szegélynél egy pontból indul, egy pontba érkezik vissza, ugyanez az akadály oldalon is, de ott szétválik, és megkerüli az akadályt. Lehetőség szerint egymáson ne csavarodjanak meg ott, ahol együtt fut az oda / vissza irány. A fűnyíró a szegélynél erzi a jelet, az akadály körül érzi a jelet, a kettő közt pedig simán átmegy rajta anélkül, hogy észrevenné. Tudományos, de működik. A vezeték irány így a szegéy mentén óramutatóval ellentétes, az akadály körül óramutatónak megfelelő irányban kerül lerakásra.

(#739) mano42 válasza lasse001 (#734) üzenetére


mano42
aktív tag

Kösz. Közben rájöttem miért nem hajlandó magától elindulni. Dokkolón E1 hiba, vagyis azt hiszi, hogy zónán kívül van. Furcsamód ha leveszem a töltésről és úgy inditom el akkor rendesen működik, érzékeli a zónát, egy órán keresztül dolgozik, sőt haza is talál a végén. Viszont töltés alatt nem indul magától.

(#740) MaCS_70 válasza tannoyfan (#738) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, értem!

Teljesen logikus. Ezek szerint egyenfeszültség táplálja a határoló vezetéket.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#741) tannoyfan válasza MaCS_70 (#740) üzenetére


tannoyfan
tag

Igen, valahol olvastam, hogy kb. 700KHz-s frekin sugároz, szakadás esetén jó, ha kéznél régi Sokol rádió, azzal kereshető a hiba :)

(#742) Leon77 válasza tannoyfan (#738) üzenetére


Leon77
őstag

Én tervezek venni egy lx 790-est. 150 m kábel van hozzá, de az kevés lesz. Mivel tudom pótolni, csak sajáttal, vagy jó hozzá egyéb vezeték is?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#743) tannoyfan válasza Leon77 (#742) üzenetére


tannoyfan
tag

Nekem kb. 80cm-el lett rövidebb a kelleténél, 0,5mm2 sodrott eres vezetékkel pótoltam, nem szólt érte. Kíváncsiságból körülnéztem, de a robotfűnyíró biznisz most éppen aranybánya, minden is kapható brutál módon túlárazva. Szvsz az MKH (H05V-K 1mm2 vagy H07V-K 1,5mm2) egyeres sodrott réz kábel tökéletesen megfelel a célra töredék áron. Kicsit sokallom a 25-35K-t 150m kábelért, amennyiért kapható. Obiban van Gardena, 50m-es kiszerelésben, de az is 10K. Amazon.de-n találtam 3rd party kábeleket, kicsivel olcsóbban, de ott meg a szállítás vágja haza a dolgot. Ha toldod, mindenképp a zselés/zsíros vízálló csatit használd (nekem adtak 2db-ot a robothoz), mert a föld alatt a szigszalag kevés lesz. Esetleg forrasztás + zsugorcső.

(#744) Kislegény válasza mano42 (#733) üzenetére


Kislegény
újonc

Szia.

Nem kell abban az időben ott lened a gép mellett hogy beállítsd az időt. Vid a gépet a zónán kívülre majd állítsd át az időt arra az időpontra amire akarod, hogy a gép induljon majd nyomd meg a start+stop gombot. Utána állítsd vissza a pontos időre tedd vissza a gépet a zónába küld haza és a beállított időben elindul.

(#745) tannoyfan


tannoyfan
tag

Worx Landroid új firmware:
FirmwareVersion 3.24.1
Release Date 2021-05-19
Changelog
- Fixed blade motor blocked problem, fixed fake wheel trap and fixed collision with contacts when leaving charge station.
- Fixed Accessory missing occasionally
- Improve obstacle avoidance, the mower will make a small left turn to avoid obstacle on the right side of the boundary wire
- New firmware logic to improve hi/dense grass cut performance, the mower will adapt the speed of the mower if the load on the blade is too high
- New mower behaviour on inclined grass surfaces to increase the grip, should solve "out of boundary errors"
- Improved app pause command, sometimes app was reporting an error when the user pressed pause button
- Unified "App Link" text on LCD interface (app pairing page)

(#746) Leon77 válasza tannoyfan (#743) üzenetére


Leon77
őstag

köszi :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#747) bandoot válasza tannoyfan (#743) üzenetére


bandoot
lelkes újonc

Úgy látom neked már van némi tapasztalatod, nekem most jött meg az m700 plus és több kérdés is felmerült, ami nem egyértelmű:

A nyírási időt appban alapban 9:00-14:45ig rakta be hétköznap, hogy látod tényleg ilyen sokat kell menjen, napi 6órát, hogy rendesen lenyírja? (igaz nálam nincs 700m2, inkább 400-500 körül lehet a tényleges füves terület) A másik, hogy nálam főleg ami nem olyan napos rész délelőtt még tiszta víz a fű, tehát ha reggel 9-kor kezdene nem tudom nem e rosszabb a hatásfok, de nyilván előnyösebb lenne, ha akkor dolgozik, amikor általában mi se vagyunk otthon.

A határolóvezetéknél az van írva óramutató járásával megegyezően kerítsük el a "tiltott" területeket, de igazából, amit te is beraktál képet mintának, szerintem csak egyféleképpen lehet lerakni a vezetéket, az hogy óramutató járásával egyezik vagy sem, csak attól függ a robotnak mi a haladási iránya, nem?
A másik, hogy ugye valójában kör alakban nem lehet lerakni, max közelíteni ha nagyon sok rögzítőt használunk, de nálam amúgy is négyzet alakban van elkerítve a nagyobb fák körül tégla szegély gyeppel síkban és belül kavics. Itt simán rakhatom teljesen szögletes négyzet alakban? Vettem rá ACS-t is, ahol nincs kavics(tehát nem akadhat el a terep miatt), pl kút, gyerek hinta toronnyal, gyümölcsfa, ezeket nem kell elkeríteni ugye?

(#748) tannoyfan válasza bandoot (#747) üzenetére


tannoyfan
tag

A nyírási idő egy körben kb. 1,5-2 óra, a fű magasságától függően (v3.24-es fw-vel), de utána több, mint 2 órát tölti a 4Ah-s aksit ám. Szummában így azért olyan sokat nem fog menni. Célszerű akkor elengedni, ha már nem vizes a fű, kézzel is be lehet állítani az időpontokat/tartamokat, és adott napi beállítást egy gombnyomással be lehet másolni a többi napra, így gyorsan át lehet tekerni, hogy kécőbb induljon. A vizes fű nagyon feltapad az aljára, és könnyen bemegy a penge és a tárcsa közé, az meg nem olyan jó. Akkor a tuti, ha a pengék szabadon tudnak forogni a csavar körül, vizes fű esetén aránylag gyorsan fixálódnak. A mostani időjárásban nagyjából naponta lehet takarítgatni a penge alól a nyesedéket :( .
A kábel mentén mindig óra mutatóval ellentétesen talál haza a robot, úgy is indul, ha valamit elkerítesz, az így mindig óramutatóval megegyező lesz, hacsak nem viszed át magán a kábelt, ami nem jó.
Az elkerítés esetén, ha tégla van síkban, a tégla külső felétől elég 10cm-re rakni a kábelt, így sokkal kevesebbet hagy el. A kábelt később érdemes lesz beásni a földbe, akkor lehet szép íveset vágni neki, addig elég a sokszög is.
Az ACS-el szépen kikerül mindent, ami legalább 10cm magas, nálam a qtya teniszlabdáját tolja maga előtt.

(#749) soldier2


soldier2
őstag

Sziasztok.
Robotfűnyíró vásárlás előtt állva leszűkítettem a kört a Worx Landroidra (l1000) vagy a Husqvarna automowe-re (wr 310). A Worx szervízről viszont alig találni valamit (leginlább semmit). A garancia ideje alatt jobb a helyzet, de ha az lejár van magyarországi szerviz? Esetleg tapasztalat a szervízzel? Szimpatikusabb a Landroid a cserélhető akku és az állítólagos kisebb szegélytávolság miatt, de ha nincs szervíz akkor elgondolkodok az Automower-en.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#750) tannoyfan válasza soldier2 (#749) üzenetére


tannoyfan
tag

Sógorék adnak 5 év garit, a postát Te fizeted, ha vissza kell küldeni. Egyelőre így áll a Worx, ez valóban hátrányosabb, mint a HQ esetében.
Ők úgy döntöttek, hogy inkább a Worx. Biztosan vannak mások, akik pedig fordítva vannak a dologgal. Úgy vélem, ha megfelelő a kábelezés, nem bombatölcsérektől hemzsegő a terület, a házilag elvégezhető karbantartással nagyjából mind1, melyiket választod. Sajnos ez erősen szubkjektív, a HQ-t elsősorban az ára miatt engedtem el, egyszerűen erre a feladatra annyi manna túl sok, amit kérnek érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.