Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tannoyfan válasza r6man123 (#650) üzenetére


tannoyfan
tag

Hát, ha nincs jobb ötlet, el kell bábozni. Csinálsz egy pár négyzetméteres kábelhurkot, és hasonló méretű kövekből rápakolsz egy részére a kábelnek egy hasonló útvonalat. Ha végigmegy a kábel mentén, akkor nyerő.

(#652) tannoyfan


tannoyfan
tag

Gyors helyzetjelentés, az ígért shipping date megbukott, ma megkérdeztem, mi a tészta, sajnos a gyártói szállítás csúszott meg, előreláthatólag legkésőbb a jövő hét elején indul a szállítás. Hála az időjárásnak, éppen még belefér. További érdekesség, hogy a gyártó nemzeteközi oldalai is csak félkészek, az új termékekről nagyjából 0 infó érhető el, dead link hegyek. Döcögősen indul az év a Worx-nél is.

(#653) Ben05 válasza tannoyfan (#652) üzenetére


Ben05
újonc

Szia!
Én is így jártam, csak 02.15.-én rendeltem! Első szállítás 02.22. lett volna. Második 03.25. utána 03.22.Most néztem már 04.20. van kiírva.
Azon gondolkozom, hogy lemondom! Valamit biztos írok nekik!

(#654) tannoyfan válasza Ben05 (#653) üzenetére


tannoyfan
tag

Tartok tőle, hogy nem ők tehetnek róla, a covid mindenhol meglassította a folyamatokat. Az Ever Given még tolt rajta egy kicsit, úgyhogy ez már a halmozott vis major esete. Mivel én mindenképpen az új szériát szeretném, és még a gyártó oldalára sem sikerült kirakni őket, várok türelemmel. Hideg még a talaj is, a francnak sincs kedve az 5 fokos földön négykézláb végigkúszni a kertet :). Április végére már sokkal jobb lesz hozzá az idő is.

(#655) Ben05 válasza tannoyfan (#654) üzenetére


Ben05
újonc

Igen persze igazad van, nem ők tehetnek róla. Csak már beleéltem magam hogy végre küldik.
Kérdeztem tőlük ez a sokadik dátum(04.20) mennyire biztos, de konkrét választ nem adtak, csak kb. olyat mint az előzőeknél. Hát akkor bizakodva várok én is.

(#656) fogtunder válasza Ben05 (#655) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért, mert ők se tudják. eleve csúszás volt a komplett tengeri szállítmányozásban, amit hoztunk magunkkal tavalyról (kb 1,5-2 hét), most az Ever Given miatt erre rájön még 4-6 hét, amit majd talán fél év alatt ledolgoznak. ez egy elég komplex logisztikai probléma, mert az egész arra épül, hogy folyamatos árumozgás van, de most nem tudnak időben elindulni visszafelé a hajók, ami azt jelenti, hogy Kínában pár héten belül nem lesz üres konténer, amivel az új hajókat el tudják indítani. és még akkor is ott van az a faktor, hogy vagy várnak 3 hetet Sueznél, vagy többletköltségen majdnem ugyanennyit kerülnek Afrika körül. szerintem sok jóra ne számíts.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#657) Ben05 válasza fogtunder (#656) üzenetére


Ben05
újonc

.... hát ez így tényleg nem nagyon bíztató!Remélem Te is szoktál tévedni :) (ezt nem rossz szándékkal írtam)! Már 1.5 hónapot vártam, ezt a napot(04.20.)szerintem még megvárom, talán már utazik valamelyik konténerben!
Azért köszi a tájékoztatást!

(#658) tannoyfan válasza Ben05 (#657) üzenetére


tannoyfan
tag

Én az első 40-es batch-ben voltam, azóta megint 40 volt a "raktárkészlet", abból is már csak 28db van. Nem kicsiben gurigálnak a számokkal, ennél fogva remélem, elsőként kapják majd meg a szállítmányt. Az angol Amazon oldalon van még fent, ott sem elérhető, ott Május eleje a D-day. Amíg máshol nem tűnik fel, addig bizakodom erősen.

(#659) tannoyfan válasza Ben05 (#657) üzenetére


tannoyfan
tag

Újabb jó hír, hogy elkezdtek feltünedezni az új darabok a Worx hivatalos oldalain is :C

(#660) Ben05 válasza tannoyfan (#659) üzenetére


Ben05
újonc

... hát csak beindulnak a dolgog. Végülis ez mindenkinek az érdeke! 👍

(#661) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Tavaly nyáron vettem egy Worx L1500 (WR153) gépet, elégedett is voltam vele, de ez szép lassan kezd múlni.
A gép lényegében képtelen beavatkozás nélkül dolgozni, sokszor rá kell nézni.
Idén 4 napon át azt írta "Raining", és csak kikapcsolt szenzorral működött, szerencsére valamitől megszűnt a hiba.
Amikor a 3.20-as szoftvert feltettem, rendszeresen kitolatott a zónából, aztán persze megállt "Outside working area" üzenettel. 1 alkalommal konkrétan feltolatott a drótkrítésre, ami bőven a zónán kívül van.
Support visszatette a 3.17 szoftvert, ezek a bajok elmúltak nagyjából, most viszont nem tud 1 órát menni, néha 10 percet se anélkül, hogy ne állna meg "Mower lifted" üzenettel.

A telek egyenes, nincs tele árkokkal. A gép alja takarítva lett, tiszta.

Tapasztalt már valaki ilyet?

Customer supportnak ide gyűjtöm a hibákat.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#662) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok akksis szegélyszírót ajánlani? A robotfűnyíró pár helyen nem tud szegélyt nyírni, oda kellene. Pázsit, semmi extrém ugénybevétel.

(#663) puru válasza r6man123 (#662) üzenetére


puru
senior tag

Szia! Én egy ilyet vettem a robot mellé hasonló okokból:
[link]

(#664) futo001 válasza tannoyfan (#639) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

ACS egészen jól működik (nem szabad kikapcsolva felejteni, sokan így járnak), de néha érthetetlen amit művel. Általában szépen kerülgeti a fákat, de pl ezt ma vettem videóra. [link]
Én most nagyon szeretném, ha visszakapnám a gép árát, le akarom cserélni egy Automower 315X-re. Worx-höz elfogyott a türelmem azt hiszem, jelenleg teljesen használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#665) r6man123 válasza puru (#663) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi! Ez tud damilos nyírást is?
Valamiért nem tűnik hosszú távon életbiztosításnak ez az egyedi műanyag penge.

(#666) tannoyfan válasza futo001 (#664) üzenetére


tannoyfan
tag

Valamelyik manuálban olvastam (vagy egy tecső videón mutatták), hogy van valamiféle diagnosztikai menü, ott meg lehet nézni, hogy a front érzékelők működnek-e. A legtöbbször az okozza a gondot, hogy az elromlik, vagy koszos lesz, és nem érzékeli az akadályt vezetéket. Kis négyzetekben jelzi egy "x"-el olyankor, ha baja van az adott szenzorral. Megolvasva, a vezeték érzékelőről szól, nem az ütközés érzékelőről, szorri.

Időközben meg is lett: https://support.worx-europe.com/how-to-check-wire-sensor-landroid

[ Szerkesztve ]

(#667) puru válasza r6man123 (#665) üzenetére


puru
senior tag

damilost nem tud. Nekem bejött ez a műanyag.

(#668) futo001 válasza tannoyfan (#666) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nagy vagy, köszönöm szépen. :)
Erről a menüről nem tudtam, megnézem mit mutat. Nálam többnyire a vezeték érzékelésével van gond, az ütközésérzékelő inkább akkor hibázik csak, ha puha dologgal találkozik. A videóval azt akartam megmutatni, mennyire kis szögben és közelre működik csak az ACS.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#669) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Egy Worx Landroid M700 20 V fűnyíróval szemezgetek. Jelenleg 290e Ft az OBI-ban. Szerintetek ez a gép megér ennyit? Van valakinek tapasztalata vele? A kert mérete kb. 200m2 csak, azonban eleggé sok akadály lenne az útban, így nem szeretném ha nem tudná egyben levágni. A másik kiszemelt egy Riwall PRO RRM 1000 lenne, azonban az jelenleg nincs az orszgában. Esetleg van valakinek tapasztalata bármelyikkel?

Köszönöm!

(#670) Chal válasza Boost3er (#669) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem itt a legtöbbünknek M500 vagy M700-as Worx-a van, nem véletlenül... Nem mondom, hogy a legjobb, vagy hogy a többi rossz lenne, inkább csak annyit, hogy nem hinném hogy ezzel mellé lősz. Bár 200m2-re kicsit sok a 700-as, szerintem egy 500-as még úgy is elég lenne, hogy az is bőven túl lenne méretezve, még sok akadály mellett is. Két "egymás melletti" gép között amúgy szinte semmi eltérés nincs műszakilag, csak a töltőadapter és az akku méretével játszik a Worx, az M500/700/1000 pl. tök ugyanaz a gép (jó, mondjuk az 700/1000-ben más a kijelző, de az annyira lényegtelen....).

A különbözetből inkább vegyél valami jó trágyát, vagy locsold el :D

[ Szerkesztve ]

(#671) Boost3er válasza Chal (#670) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm a segítséget! A problémám csak az, hogy az OBI-nál találtam ezt a gépet és ott csak M500 Plus van ezen kívül ami már drágább. ACS nelkül is jól használható egyébként?

(#672) Chal válasza Boost3er (#671) üzenetére


Chal
addikt

Az ACS csak akkor hasznos, ha olyan tárgyat akarsz vele kikerültetni, amiről nem tud "lepattanni". Pl fák esetén felesleges, mert lekoccolja, és kikerüli. Széthagyott játékok, trambulin U alakú lába (erre pl. fel tudja magát tolni), határolóval nem lekerített virágágyás stb.. esetén jó szolgálatot tehet. Viszont úgy tudom, hogy azért nem 100%-os, szokott hibázni, szóval ezt inkább majd az ACS-el rendelkező topictársak megmondják.

OBI-nál látom, hogy nincs sima 500-as, de egyébként sanszos, hogy a 300-as is elég lenne neked. Esetleg külföldi rendelés még szóba jöhet 500-asra, ezt is szerintem meg tudja válaszolni valaki a topicból, én mostanában nem követem a beszerzési lehetőségeket, meg ugye covidhelyzet is van, stb..

(#673) Boost3er válasza Chal (#672) üzenetére


Boost3er
tag

A 300-assal az a baj, hogy ugyanannyiért a Riwall sokkal nagyobb területre elegendő, így azt nem szívesen vennem meg. Köszönöm a segítséget!

(#674) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

ACS jó, de azért hibázik. Gyerekjátékot nem fog észrevenni, csak olyat ami "szemmagasságban" van neki. Én azért vettem, hogy ne üsse el a kutyát ha az a füvön alszik. Annyi előnye azért van, hogy kevésbé kaparja fel vele a talajt, mivel inkább kikerüli a tárgyakat és nem nekimegy aztán agy nélkül próbál improvizálni, mert amúgy ezt csinálja.
Nagyon jó a Worx terméktámogatása, gyorsan válaszolnak, kedvesek. Én elégedett voltam a géppel tavaly, de idén hibát hibára halmoz úgy, hogy teljesen sík a kertünk, sima felületű, így most már kimondottan az árát akarom visszakapni, összességében csalódás sajnos. Inkább lecserélem egy Husqvarnára.
Mower lifted és Outside wire üzenettel áll meg naponta jópárszor, itt meg tudod nézni ha érdekel: [link]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#675) Boost3er válasza futo001 (#674) üzenetére


Boost3er
tag

Szia, Husqvarna Automower 105 vagy a wortex lehet a jobb választás? Nagyjából egy árban van a kettő.

(#676) Ben05 válasza Boost3er (#675) üzenetére


Ben05
újonc

Helló!
Azt nem tudom melyik a jobb választás még nekem sincs tapasztalatom. Én itt rendeltem egy Worx M700(WR167E).Jelemleg is várom. https://www.myrobotcenter.eu/en/search/Worx
Több méret-évjárat is van.
Fórumozók közül már többen rendeltek innen, megbízható boltnak mondják. Sajnos még mindig nincs készleten(előző hozzászőlásoknál meglátod mi a helyzet)!

(#677) futo001 válasza Boost3er (#675) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem ismerem az Automower 105-öt, de Worx-öt soha többé nem vennék. A Worx-nek 2 ellensége van: a fű és a kert. Betonon egész jól elközlekedne, ha nem lejt. Legutóbb 5 perce rúgtam fel, ezúttal szó szerint. Naponta 4-6 alkalommal kell kimenni hozzá minimum mert éppen elakadt valamin (általában a semmin de minden kis apróság akadály neki, éppen most tettem fel egy videót erről az osztott mappába) vagy túlment a vezetéken (mert annyi intelligenciát sem sikerült beleprogramozni, hogy ilyenkor próbáljon visszatolatni pár centit).
Összességében a Worx nem elég intelligens és jó konstrukció ahhoz, hogy egy hétköznapi kertben dolgozzon, kizárólag tökéletes körülmények között működik, ami egy teljesen sík kertet jelent ahova ember és állat soha nem teszi be a lábát, mert ha valahol lenyomódik a talaj, abban elakad. Ha van, ahol kicsit megerősödik a fű, elakad. Ha a határoló vezeték közelében dolgozik és bármi megzavarja egy icipicit, kimegy a vezetéken túlra és megáll. Ahogy korrigálni próbál, tépi fel a füvet.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#678) Chal válasza futo001 (#677) üzenetére


Chal
addikt

Nem akarom itt a Worx fanboyt játszani, de szerintem itt a tiéddel van valami egyedi probléma/meghibásodás. Nem csak ezt a fórumot követem, hanem az FB-n még két nemzetközit, az egyik csak Worxos (1200 Worx user van benne, nem a gyártó saját PR csoportja), a másik egy általános robotfűnyírós, szintén nemzetközi. A Worx mindegyikben nagy elismerésnek örvend. Egyedi hibák persze vannak, láttunk már tönkrement gépet, meg olyat ami hülyeségeket csinál, de a többségnek működik, és meg van vele elégedve, az a néhány user akinek meg nem, az szervizelteti, gariban cserélteti, stb.. Szerintem neked sem firmwaret kellene várnod a supporttól, meg az egyes elakadásokra külön-külön tanácsot, hanem visszavinni a kereskedőhöz a gépet, és kérni a garanciális javítást, vagy cserét. Ha tavaly vetted, akkor még simán él a gari.

Eleve abba gondolj bele, hogy ha naponta 4-6-szor elakad egy bármilyen robotfűnyíró, és az attól van mert ez ilyen, ennyit tud (tehát nem hiba, amit miatt javítani vagy cserélni kellene), akkor mégis ki a fenének lehetne azt eladni? Ez olyan mintha egy folyamatosan lefulladó XY márkás autóról azt gondolnánk hogy az a márka/gyártó egy kalap ***r, mert a többi autó nem csinál ilyet.

Szóval én ebből messzemenő következtetéseket nem vonnék le.

[ Szerkesztve ]

(#679) futo001 válasza Chal (#678) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Igazad van én is látom, hogy sok az elégedett tulaj, de ahogy rákerestem a hibákra amik nálam előfordulnak, nagyon sok hasonló beszámolót találtam a Mower Lifted és az Outside Wire hibákra, így nem annyira hiszem, hogy egyedi a problémám.
Az egész amúgy akkor kezdődött, amikor feltette a 3.20-as firmware-t. Ami érdekes, hogy a 3.20 azóta nem elérhető az accountom alatt, csak a 3.22, szóval gondolom rájöttek, hogy valami nem OK vele és levették. Most feltettem a 3.13-at, azzal még egész jól ment pár napja.
A bolttal és a Worx-szel is felvettem a kapcsolatot, de még a gép felvételét sem tudták elintézni 2 hét alatt a leterheltségre hivatkozva, így marad a bosszúság, amíg nem csinálnak valamit én meg addig gyűjtögetem a hibákat.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#680) zmav


zmav
csendes tag

Sziasztok!

Én is a worx-el szemezgetek, Ausztriában Obiban jóval olcsóbb lenne, csak most nem lehet kimenni..
Az új modell forintban kb.100e-el drágább, mivel tud többet?
A másik dolog, itt láttam vki linkelt is egy oldalt, honnan rendeli, meg olyat is, hogy másnak javasolták vigye vissza gariba, mert előfordul néha hiba.
Ha megrendelem myrobotcenter.eu-ról, hogy működik a garancia?

(#681) Ben05 válasza Chal (#678) üzenetére


Ben05
újonc

Szia!
Szeretném kérdezni a Worx landroid(rendeltem egyet, még várok rá) mennyire "érzékeny" a talaj egyenetlenségekre? Nálam nemigazán síma a föld, van bőven kisebb-nagyobb gödör, meg emelkedő. Szerinted nagy gondot fog ez okozni, vagy megbírkózik vele?
Köszi

(#682) Zola_84


Zola_84
csendes tag

Sziasztok! Füvesítés, kertrendezés fázisában tartok. Többször olvastam már, hogy magas szegélyeknél vagy kerítés mellett nem tudja lenyírni a robot a füvet, ezért azt tervezem, hogy az ilyen helyeken térkövet teszek le, amire ki tud futni a masina kereke. Remélhetőleg így majd nem kell szegély nyírózni. Abban tudnátok segíteni, hogy ez a sáv, amit a robot nem tud a széleken lenyírni milyen széles? Nem tudom milyen követ vegyek és szeretném a lehető legkeskenyebb térkő csíkkal megúszni. :) A fűnyíró valószínűleg Worx lesz a fórumozók véleményét olvasva, de más gépek szegély elhagyási méretei is érdekelnének. Köszönöm

(#683) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a helyi erőket!

Kérdésem a következő: <500 négyzetméterre keresek robotfűnyírót. Elsődleges szempont az ár, a fű ugyanis nem éppen pázsit. Mivel azonban sokat lenne magára hagyva szegény (nyaraló), fontos, hogy legyen monitorozási lehetőség. A tavaly nézett olcsóbb típusok esetén ez még egyáltalán nem volt triviális. Jelenleg a alapkészülékek ezt mennyire támogatják?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#684) tannoyfan válasza Zola_84 (#682) üzenetére


tannoyfan
tag

A legkisebb kivételével minden Landroid-on egészen ki van tolva a vágótárcsa a technika szélére, így a megadott ~26cm helyett 22-24cm-re téve a szegélyt, már jó eséllyel lenyír mindent. Ha a kerék el tud gurulni végig a szegélyen, akkor nem lesz gond. Túl közel nem érdemes engedni, mert ha merőlegesen megy neki a szegélynek, akkor a túlfutás miatt lekoccanhat a kerítésen a szegély mögött. Elsőre ezért érdemes csak a cövekekkel lerakni a határoló vezetéket, és néhány helyen egy 10-15cm-es hurkot elásni belőle, hogy a kisebb igazítások miatt legyen egy kis ráhagyás, aztán a szegélynyíró programot használva végig tudod követni, mennyire megy ki a szélére. Ha minden kerek, és merőlegesen sem koccol, akkor lehet majd elásni a kábelt.

(#685) tannoyfan válasza MaCS_70 (#683) üzenetére


tannoyfan
tag

A Worx-be lehet tenni modult (Find my Landroid), a Bosch "+" jelű gépeiben van SIM, a Husqarna "X" gépeiben is van valami, de ez utóbbiak ára szemmel már igen jól látható. A tesó Gardena is tud "smart" funkciókat, de ott nem láttam, hogy ez kimerül a BT és WiFi kapcsolatban, vagy mobilhálózatra is tud csatlakozni.
DE
Úgy vélem, kis hazánkban mindez lónemiszervet nem ér, ha Kalányoséknak megtetszik, viszik, nagyjából az aksi merülési idejéig van lehetőséged megtalálni, ha szolgáltat megfelelő GPS adatokat. Ez ugyan a személyes véleményem, de olyan helyre, ami időszakosan van csak látogatva, nem nagyon vennék ilyen technikát. Tőlünk kicsit nyugatabbra jó esetben kerítés sincs a házak körül, ott talán fejlettebb a "ami nem az enyém, nem veszem el" mentalitás.

[ Szerkesztve ]

(#686) MaCS_70 válasza tannoyfan (#685) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Azt hittem, ezek lopás ellen valamilyen módon és mértékben védettek.

A helyzet az, hogy egy barátom használ egy Worxot, így távüzemben, és a beüzemelés első hónapjaiban elég sokszor elakadt. Ezt ő viszont látta a telefonján, és tudott szólni valakinek a közelben, hogy szabadítsa ki szegény legelésző robotot, hogy ne esetleg heteket kelljen a kert közepén tölteni étlen-szomjan.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#687) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok! Ahogy látom van itt sok szaki. Tudom hogy nem teljesen ide való de hátha tud valaki segíteni. A füvembe bekerült valamilyen másik fajta fű ami elégé zavar. Tavaly kijött a kertészem és lefújta Puma permetszerrel. De még csak meg sem látszott rajta semmi. Kifizettem az árát ami nem volt olcsó. 4 hét múlva kijött és azt mondta ez ilyen nem lehet vele mit csinálni. Feltöltök pár képet hátha tudja valaki mit lehet vele csinálni. Vagy egyáltalán mi ez?




[ Szerkesztve ]

(#688) tannoyfan válasza MaCS_70 (#686) üzenetére


tannoyfan
tag

A legtöbben van riasztó, ha le van zárva (pin kóddal védve, és talán plusz locked a menüben), akkor sípol, ha kiviszik a határoló kábelen kívülre. A pin kódos védelmet elvileg csak a szakszervizek tudják feloldani, illetve a gyári support, ha igazolni tudod, hogy a tied. Ha ez megnyugtató, akkor így lehet használni. Én szkeptikus vagyok kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#689) tannoyfan válasza lasse001 (#687) üzenetére


tannoyfan
tag

Facebook, Szenvedélyünk a gyep csoport, Mr. Pitch jó esetben akár mit is tud mondani róla.

(#690) MaCS_70 válasza tannoyfan (#688) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Azt hittem, valamilyen hálózati kötöttséggel vagy geofencszel vannak védve, tehát az ismerős wifi nélkül vagy idegen helyen sztrájkkal szegülnek ellen a jogosulatlan használatnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#691) lasse001 válasza tannoyfan (#689) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Odáig már eljutottam hogy valószínűleg ez egynyári perje.

(#692) tannoyfan válasza MaCS_70 (#690) üzenetére


tannoyfan
tag

Ez így is van, pin kód nélkül sehova. Ha szerencsés vagy, áruba bocsájtják, és akkor gyári szám alapján meg lehet. Ha kevésbé, akkor jó lesz a pujának, tologassa a kertben.

(#693) MaCS_70 válasza tannoyfan (#692) üzenetére


MaCS_70
félisten

É ténylegesen lopják a robotfűnyírókat?

Az ember azt hinné, hogy megvan a magukhoz való eszük, és tudják, hogy mit érdemes és mit nem érdemes lenyúlni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#694) fogtunder válasza MaCS_70 (#693) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Anyámék faluja mellett két év volt, mire megtanulták, hogy az optikai kábelt nem érdemes levágni, mert az üvegszálért nem fizetnek...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#695) Chal válasza fogtunder (#694) üzenetére


Chal
addikt

Igen, mondják, hogy IP hálózatoknál elég hosszú és lapos a learning curve, ez is csak ezt igazolja :))

(#696) MaCS_70 válasza fogtunder (#694) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig a saját profitjuk tárgyában rugalmasabbak szoktak lenni...

Más:

Ma nézegettem az Obiban a LandScape LX790-est, ami ugye 120e Ft. A eladó a világon semmit nem tudott mondani róla, de egyértelműen magát az elvet tartotta hülyeségnek.

Ha jól sejtem, ez annyira belépő szintű gép, hogy távfelügyeletet ne várjak tőle -- ugye?

210e Ft a Worx S300-asa, és nem sokkal több a Gardena 250 m2 területre ajánlott típusa. Nekem ennyi elég is -- Ti melyiket választanátok? A megérzésem azt súgja, hogy a Gardenában többet fizetek a német névért mint a műszaki tartalomért.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#697) tannoyfan válasza MaCS_70 (#696) üzenetére


tannoyfan
tag

A hozzáértők szerint bizonyos Gardena darabok 90%-ban Husqarna alkatrészekből készülnek. Ha minden igaz, ők a tulajok is, így inkább svéd. Nem tudom, hogy ez a belépő darabokra is igaz-e (mármint a belbecs).

(#698) audiofül


audiofül
csendes tag

Sziasztok...jól gondolom, hogy a Worx gépeknek nincs szüksége külön vezető szálra csak határoló vezetékre a dokkolóra való vissza találáshoz? Egy M700-as gépet vennék...illetve még husqvarna 105 is a lehetésges gépek között van, de a worx szegély nyírási opciója jobban tetszik. köszi

(#699) tannoyfan válasza audiofül (#698) üzenetére


tannoyfan
tag

A Worx a határoló kábel mentén, órajárással ellentétes irányban talál vissza a dokkolóra. Ehhez nem kell vezető szál. A HQ is leginkább arra használja, hogy át tudd vezetni olyan helyre, ahová magától nehezen találna el. Az már csak win-win, hogy azon a kábelen gyorsabban hazatalál. A Worx, ha a dokkolótól 3m-re úgy dönt, hogy irány haza, akkor szépen körbe fog ballagni a telken a határoló mentén, amíg hazatalál.

(#700) Pozsi85 válasza MaCS_70 (#696) üzenetére


Pozsi85
tag

Nekem a 2. Szezont kezdte az lx790. Tökéletes gép, lényegében amúgy az meg worx... A márkás 200-300 ezres esetenként 400 ezres gépek sem tudnak többet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.