Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) csoda120 válasza zorzy4 (#1500) üzenetére


csoda120
tag

De szépek!!! :Y :Y :Y
Gratula hozzájuk :R

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1502) meroly válasza Undoroid (#1498) üzenetére


meroly
veterán

Attól hogy bekapcsolva van a bluetooth és az infra is nem merülhet le az akku, ott valami más gond van. Sajna nem bírja a tejet szegényke :(

csoda120: köszi, turkálok ;)

minolta5: gyönyörűek, bár a 8210 után a 8310 nekem csalódás volt, párom használta. Az már nagyon játéktelefon lett, nem méltó a 8xxx szériához. Ellenben a 6510 csúcs volt a maga idejében.

Impossible is nothing

(#1503) zorzy4


zorzy4
őstag

Köszönöm.Sok utánajárás és pénz volt. Még akarok egy bézs színűt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1504) Undoroid válasza meroly (#1502) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Tudod,hogy milyen áramfelvétele van egy folyamatosan működő infraportnak? :Y Az lesz a merülés forrása!

Az akkujával semmi gond nincs!Nem tudott belemenni a tej.Nincs poshadt tej szaga és a kedvedért az előbb kipróbáltam.3hete nem nyúltam hozzá és még most is be tudom kapcsolni!Szépen eljut addig,hogy kiírja "Helyezzen be egy SIM-kártyát" Tehát az akkuja nagy valószínűséggel rendben van!

A héten -ha az időm engedi- akkor összedobok egy infra érzékelőt és megnézem vele!Szerintem azzal lesz a gond!

Találtam egy képet róla!Itt még ment a háttérvilágítás,de az egyik hibaüzenete volt látható:

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1505) meroly válasza Undoroid (#1504) üzenetére


meroly
veterán

Infrát nemtom de a bluetooth nem eszik sokat.

Impossible is nothing

(#1506) grabber


grabber
addikt

Hali!

Apukám leejtette a 6310-es telefont.Kiesett a bekapcsoló gombja,majd miután bekapcsolta kiesett a bekapcsoló szerkezet is.
Ha valakinek kell odaadom.Az kapja aki legjobb ajánlatot ad érte.Ezek kellenek csökkenő sorrendben(ha kell kicsit ráfizetek,de megbízható telefon kell):
-Por-ütés cseppáló telefon ezek után
-Siemens Me45 akksi
-Jelképes pénz

Kaptam ajánlatokat régebben,de ezek az újabb olcsó telefonokból nem kér :( Automata bill zár kell,állandóan elfejti bekapcsolni.Ebben ez sem volt,emiatt sem felelt meg.

(#1507) zorzy4 válasza meroly (#1505) üzenetére


zorzy4
őstag

Azért csökkenti a készenléti időt rendesen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1508) csoda120


csoda120
tag

ezekre cserélem az egyik N-gage qd-t.Szerintetek megéri?3230 nem kapcsol be és kijelző nélkül,7650 működik,de a bekapcsoló gombja nem jó

Amúgy rájöttem mitől olyan nehézkesek a 3230 gombjai.Útángyártott elő/hátlap van rajta és szerintem lehet a gombsor is az.

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1509) meroly válasza csoda120 (#1508) üzenetére


meroly
veterán

Ngage-ből úgyis kettő van, tehát egyik felesleges. 7650-ed kettő van, ha jól emlékszem, a 3230-ból meg legalább az előlapot fel tudod használni ha azon eredeti van. Így megéri :K

Megj: nézz rá az oldaladra, mert kicsit szétesett vagy mi.... :U

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1510) akos3 válasza meroly (#1505) üzenetére


akos3
addikt

ha folyamatosan be van kapcsolva akkor azért megérzi az akksi. :K

(#1511) csoda120 válasza meroly (#1509) üzenetére


csoda120
tag

Feleslegesnek nem felesleges,mert nem egyformák a qd-k :N
7650-ből csak 1db-om van,a betört kijelzős.Emiatt is lenne jó,mert az legalább működik ;)
3230-as előlapja meg legalább gyári amire cserélem.
Sok legyet ütnék 1 csapásra ;]

Most néztem meg,de nem nincs vele semmi baj!Mit értesz azalatt,hogy szét van esve? :F

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1512) meroly válasza csoda120 (#1511) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem is megéri a business.

Nekem az elején valami script-ről írogat.
Aztán ha a nokia-ra megyek, akkor így lépcsősen mutatja őket.

Impossible is nothing

(#1513) grabber


grabber
addikt

2db Siemens M35 1,5k-ért megéri(minden ok rajta)?

Igaz most van Me45,de ha az használva lesz és kellene bulizós telefon(na kövezzetek meg)Amit nem féltek annyira mint egy E71-et és bírja a strapát.De amúgy is vigyázok rá,de ha ellopják kevesebbet bukok :O

De 2-ből csak egy kell,jó lenne a kettő,de ha valakinek kell a gyűjteményébe,cserléhetünk.

(#1514) meroly válasza grabber (#1513) üzenetére


meroly
veterán

Megér annyit bőven szerintem.
Én annak idején a 8800-val mentem bulizni. Nézték is rendesen, még fényképeztem is vele ;)

Impossible is nothing

(#1515) grabber válasza meroly (#1514) üzenetére


grabber
addikt

Nem tudják értékelni a mai fiatalok a retro dolgokat. :(

Siemens C25 nem kell senkinek?Ingyen odaadom,még mindig megvan.
csoda120: Ha jól látom a honlapodon nincs is fent C25.Veled,amúgy is találkozok majd.Kell?

(#1516) meroly válasza grabber (#1515) üzenetére


meroly
veterán

Dehogynem, maximális tiszteletem. A minap voltam egy helyen és a portásfülkében volt egy piros tárcsás telefon, rá volt írva hogy tűzjelző vagy ilyesmi. Rákérdeztem, azt mondták, ha vészhelyzet van, akkor az az egy vonal tuti nem sérül, mert analóg, így azon tudnak kommunikálni. Mondom frankó. ;)

Impossible is nothing

(#1517) grabber


grabber
addikt

Ma szerzemények:

Viszont az egyik nem független.Nekem pannonos kéne,tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1518) meroly válasza grabber (#1517) üzenetére


meroly
veterán

Szép, szép :C
Ezeket még lehet kóddal függetleníteni, nem? Nemtom pontosan, sose kellett.

Impossible is nothing

(#1519) grabber válasza meroly (#1518) üzenetére


grabber
addikt

Elméletileg,de nem sikerült.

(#1520) csoda120 válasza meroly (#1512) üzenetére


csoda120
tag

Nem tudom mi lehet vele :F Nekem hibátlanul működik!Nézd meg újra és,ha megint ezt csinálja,akkor utána érdeklődök,hogy mitől lehet ez. ;)

Meroly véleményéhez társulva,megért 1.5k-t a 2db M35 :K

grabber: Sajnos tényleg nincs még olyan telefonom :( Ingyen telefon pedig bármikor jöhet :D Előre is köszönöm szépen a felajánlást. :R Ott lesz a neved a honlapon felajánló ként. :)

Amúgy vannak még retro teló hívők:Minkj vagyunk rá az élő példa ;)

Újabb szerzeményeim:Motorola E398,Nokia 6070,Ericsson T10s :DD

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1521) meroly válasza csoda120 (#1520) üzenetére


meroly
veterán

Explorert használok. Otthon asszem 6-ost, itt a céges notin meg 7-es van fenn.

Impossible is nothing

(#1522) csoda120 válasza meroly (#1521) üzenetére


csoda120
tag

Akkor lehet az gond vele? :F

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1523) meroly válasza csoda120 (#1522) üzenetére


meroly
veterán

Először mikor néztem, akkor jó volt.
Bocs, de sűrűn nem látogattam, csak hogy előkerült a 7650 téma, mondom megnézem, akkor vettem észre. Melóban nem tudom kipróbálni az opera-t, de majd otthon megnézem vele.

Impossible is nothing

(#1524) csoda120 válasza meroly (#1523) üzenetére


csoda120
tag

Szégyeld össze magad,amiért nem látogatod sűrűn :D Majd szólj,hogy jó-e már vagy még sz@rakszik,mert akkor utána nézek/érdeklődök. ;)

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1525) meroly válasza csoda120 (#1524) üzenetére


meroly
veterán

Jajj bocsánatért esedezem. Melóban nem tudom, de otthon kezdőlapnak fogom beállítani ígérem :o
Most ránéztem, ugyanaz a baja mint tegnap volt.

Egyébként hogy ne csak off legyen, ti hogy voltatok annak idején a 3410-el? Annyira vicces volt hogy a fél város kis zöld dobozkákkal mászkált és nagyon menőnek érezték magukat, mert nokiájuk volt. Amúgy a konstrukció egész jó, bár tudásban nem sokat fejlődött a 3310-hez képest, de külsőben hanyatlott, az biztos. ;]
Egyik tanárom mondta, hogy mivel ő távközléses, így se mms-t, se e-mailt ne akarjunk írni a mobilszámára, mert ő csak telefonnak használja. Hm mondom jófej az ürge, biztos 6310i-je van. Aztán mikor egyik órán megszólalt és előkapta a 3410-et, jót mosolyogtam magamban. Egyáltalán nem illett hozzá. És szegény úgy akarta elutasítani a hívást, hogy előtte feloldotta a billentyűzárat zavarában.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1526) csoda120 válasza meroly (#1525) üzenetére


csoda120
tag

Bocsánat kérés elfogadva :D Akkor utánna érdeklődök,hogy mitől lehet :F

Nekem a 3410 volt az egyetlen telefonom amit ujjonan vettem.14 éves voltam és,ha jól emlékszek,akkor 16900ft volt az ára :D Azóta csak használt mobiljaim voltak/vannak.

Az vicces lehetett:billenytyűzár,majd hívás elutasítás.Jó hogy nem földhöz vágta :DD

Szétkaptam az új szerzeményeket.Kétszer is rácsodálkoztam arra amit láttam.E398 2 brutális hangsazóró van benne egymás melett(nem hiába dübög annyira a telefon) :D
Ericsson T10: külön vannak a gombjai,semmi gumi összefogatás,egyenként lehet cserélni a gombokat

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1527) meroly válasza csoda120 (#1526) üzenetére


meroly
veterán

Ja szegény kis öreg.
Azt mondja hogy ő még élt szabad emberként, amikor nem voltak mobiltelefonok, internet. És van benne igazság :K

Impossible is nothing

(#1528) csoda120 válasza meroly (#1527) üzenetére


csoda120
tag

Amúgy tényleg van benne igaszság! :K
A mobiloknak 2 véglete van!
JÓ mert pl nagymamám egyedül lakik és van mobilja így,ha bármi gond van,akkor tud hívni és megyünk...Bármikor,bárhol elérhető vagy :)
NEM jó mert sokan már függők lettek és azt nézik,hogy mínél menőm drágább telefonja legyen,mínél nagyobbat tudjon villogni. :((( Ja meg,hogy melyik telefon illik hozzá.Téged idézve "preztizs" :P

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1529) meroly válasza csoda120 (#1528) üzenetére


meroly
veterán

Igen, aztán ahogy a 8800-m is, pl naponta kért enni, tehát én lennék az elsők között, akiknek a telefonja feladja vészhelyzetben. Ezért is ragaszkodom már a 3-4 napos készenléthez.
Meg nem csak a preztizs, hanem hogy bármennyire is nem lehet, meg titkolják, de látják hogy hol vagy. Van ennek legális követési rendszere is (flotta), de a szolgáltató ki tudja adni hogy épp hol voltál ekko és ekkor.
A másik meg hogy nincs magánélet, bárhol, bármikor el tudnak érni, és ha épp kikapcsolod mert intimkedtek akkor meg szemrehányást kapsz hogy hol voltál, mit csináltál? Mintha bárkinek bármikor be kell tudnod számolni azzal, hogy hol vagy és mit csinálsz. Azért így belegondolva szörnyű, engem erősen Orwell 1984-jére emlékeztet a dolog..... :U

Impossible is nothing

(#1530) akos3 válasza meroly (#1525) üzenetére


akos3
addikt

Soha nem volt 3410em :N Én egy ilyennel kezdtem anno.

(#1531) zorzy4


zorzy4
őstag

Én motorola v2288asal kezdtem, nézet is mindenki amikor rádiót hallgattam rajta. Én teszteltem, többed-magammal először a nokia 3310est. Mikor vissza kellet vinni a központba és megkérdezték, hogy mi hiányzott még a tefonból, és azt válaszoltam, hogy egy rádió, teljesen idiótának néztek a többiek. Hogy mit képzelek én egy ekkora telefonba még mit tegyenek bele.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1532) csoda120


csoda120
tag

Siemens A35-el kezdtem.Apukámról maradt rám,mert ő váltott egy C35-re.

Mai bevétel:
Samsung R210
Sagem myX5m
Sagem myV55
Siemens C35
Panasonic GD35
Sonyericsson T290
Utólag belegondolva sokat adtam értük :((( :W Na,de most már mindegy... :)

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1533) csoda120


csoda120
tag



Motorola brutális iker hangszórói :D

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1534) meroly válasza zorzy4 (#1531) üzenetére


meroly
veterán

Te tesztelted a 3310-est? Az durva, én is regisztráltam még a 8800 teszteléséhez, de természetesen nem kerültem be :(

akos3: nekem se volt 3410, de a családban kettő is

csoda120: persze hogy megérte, hisz ez a hobbid, így minden pénzt megér.

Impossible is nothing

(#1535) csoda120 válasza meroly (#1534) üzenetére


csoda120
tag

Minden pénzt,bizonyos szerény kereteken belül :DD

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1536) csoda120


csoda120
tag

Pár link retro teló kedvelőknek!Nekem nagyon tetszenek :K :C
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Oldal1
Oldal2
Oldal3
Oldal4
Oldal5
Oldal6
Oldal7
Oldal8
Oldal9
Oldal10
Oldal11

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1537) csoda120


csoda120
tag

Nokia 7650,3230,3330,3410,
Ericsson R600

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1538) csoda120


csoda120
tag

A Siemens ME45-ben mi ennyire értékes? :F
Akikkel eddig cserélgettem mindenki kérte volna az ME45-öt :F

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1539) meroly válasza csoda120 (#1538) üzenetére


meroly
veterán

2001-es teló és wap-os, meg grafikus kijelzős, talán ezért.

Impossible is nothing

(#1540) Undoroid válasza csoda120 (#1538) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Évekkel ezelőtt a Nokia 3210 is nagyon népszerű telefon volt,pedig szerintem nem volt egy nagy durranás. :B

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1541) meroly válasza Undoroid (#1540) üzenetére


meroly
veterán

'99-ben? Dehogynem. Gondolj bele mik voltak akkor? 5110 antennás és csúnya. 6110 drága és üzleti. Egyedül a 3210 volt "elérhető" a nagyközönség számára ráadásul antenna nélkül, akkor ez számitott nagy szónak. :K
Bár nekem sose volt, de nagy szám lehetett az biztos.

Impossible is nothing

(#1542) Undoroid válasza meroly (#1541) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Nekem sem volt ilyen mobilom!'98-ban vette meg magamnak az első mobilomat,ami -a már említett- citromsárga Nokia 1611-es volt!

Nagy volt,külső antennás és alig volt más funkciója a telefonáláson kívül!Viszont rendkívül megbízhatóan tette a dolgát ahhoz képest,hogy használtan jutottam hozzá!Ahol a többi mobil behalt (gyenge térerő) ott ez vígan működött!Nekem nagyon bejött!Amikor a második akkuját is kivégezte,akkor cseréltem csak le egy másik,korszerűbb mobilra!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1543) meroly válasza Undoroid (#1542) üzenetére


meroly
veterán

Szép példánnyal kezdted a pályafutásod. Igen, a külső antenna sokat számit térerőben. A mai telefonoknál mind alul van az antenna, mert több a hely, ettől meg gyengül az adás/vétel viszony. :(

Impossible is nothing

(#1544) csoda120 válasza meroly (#1539) üzenetére


csoda120
tag

Csak ezek miatt lenne ennyire kelendő? :F

Undoroid: A 3210 egy hihetetlen egyszerű és megbízható telefon.Szerintem még most is nagyon sokan használják pl idősebb emberek.1611 elég komoly lehetett citromsárgában.Gondolom nehezen lehetett volna elhagyni ebben a rikító citromsárga színben,mindenhonnan kitűnt :D

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1545) Undoroid válasza meroly (#1543) üzenetére


Undoroid
őstag

Köszi! :R

Volt választási lehetőségem is!Egy (akkoriban) igencsak komolynak számító mobilt szerettem volna magaménak tudni,de az ára eléggé visszatartó volt!

Motorola - Startac

Róla lett volna szó!Még nem is LCD-kijelzője volt, hanem piros LED-es,de nagyon tetszett!Sajnos az akkori 40K +-s árcímkéje erősen visszautasító volt számomra... :((( Pedig ez is használt volt!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1546) csoda120 válasza Undoroid (#1545) üzenetére


csoda120
tag

Nokiával jobban jártál ;)
Most meg milyen durva telefont lehet venni 40k-ért :))

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1547) Undoroid válasza csoda120 (#1546) üzenetére


Undoroid
őstag

Az biztos! :K Tökéletesen meg voltam vele elégedve!Arra elég volt,amire vettem!

" Most meg milyen durva telefont lehet venni 40k-ért " Akkoriban mennyit ért 40K? :Y

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1548) meroly válasza Undoroid (#1545) üzenetére


meroly
veterán

Ez érdekes, de akkoriban jobban jártál a nokiával, már csak a kijelző miatt is. Bár sokra nem mentél vele, de korszerűbb volt az lcd mint a led.

Impossible is nothing

(#1549) csoda120 válasza Undoroid (#1547) üzenetére


csoda120
tag

Ma szétkaptam a 2db 7650-est.Szerintem nincs olyan telefon ami bonyolultabb macerásabb lenne!Kétszer annyi csavar van benne mint egy általános telefonban,na meg a rengeteg kis apró alkatrész :W :((( .

Még most is elég jó pénz,van akinek majdnem egy havi fizuja...

Facebook: szerelem a négyzeten

(#1550) captain72


captain72
csendes tag

Eladó "retro" telefonaim, ha érdekel valakit:
[link]
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.