Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Ricardo válasza Graphics (#2200) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt a fajtát várom én is.

(#2202) tboy93 válasza Ricardo (#2201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugy erzem mindenkinek ilyen lesz :D En tovabbra is tartom, bumszli benne eme kecses telefon :P

(#2203) Ricardo válasza tboy93 (#2202) üzenetére


Ricardo
félisten

De védi a telefont. Valamit valamiért. A bebújtatós tok egyetlen nagy hátránya, hogy tuti akkor nincs rajta a telefonon amikor kellene.

(#2204) Czimby válasza Graphics (#2200) üzenetére


Czimby
addikt

Tudnál linket adni kitől vetted? Találtam sok helyen, de biztos forrás kellene.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2205) xEon1337


xEon1337
őstag

Hát igen.. megjött a Nillkin üvegfólia nekem is. Szépen felment elsőre, de a széleinél itt-ott levegősödik, ami szerintem undorítóan néz ki. Le is szedtem róla, én nem fogom ezt így bámulni, ha karcos lesz vagy összetörik a kijelzőm, akkor ez van, lesz másik.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#2206) atala


atala
addikt

Megjött a 3 hete :Y rendelt üvegfólia Németországból. Előbb jött meg Kínából mint Németből. Ráadásul ez is olyan kicsi mint a múltkori. :W
Most már várom a Gertong-ot.

Más!
Kitöröltem, vagy tényleg nincs galéria az telefonon?

(#2207) Csepy


Csepy
senior tag

Én ezt a carbon mintázatú TPU tokot használom és maximálisan meg vagyok vele elégedve:

Itt vásárolható meg (4 féle színben).

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#2208) atala válasza xEon1337 (#2205) üzenetére


atala
addikt

A lányom beszélt valami folyékony fóliáról amit Pólus centerben lehet feltetetni. Kifejezettem a hajlított kijelzős telóhoz szokták feltenni. Lehet, hogy Ez az?

(#2209) Ricardo válasza atala (#2206) üzenetére


Ricardo
félisten

A Google sajátja van, fotók néven.

(#2210) tboy93 válasza Ricardo (#2203) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahogy mondod. De szeretek veszelyesen elni ;]

(#2211) xEon1337 válasza atala (#2208) üzenetére


xEon1337
őstag

Előző telefonomat 3,5 évig használtam mindenféle védelem nélkül, ennek ellenére karcmentes, maximum ha nagyon keresed fény felé fordítva, akkor látni pár hajszálkarcot, talán ez a Gorilla Glass 3 is bírni fogja a strapát. Csak a mérete miatt félek, mert olyan nagy, hogy könnyű elejteni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2212) tboy93 válasza xEon1337 (#2211) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a Nexus 5-ot hasznaltam tok nelkul jo darabig, miutan elhagytam a bebujos tokjat es a vegere okadekul nezett ki a keszulek haz. A kijelzon alig volt par karc, de a keret 8 helyen volt repedve kb, slim traynel, jack-nel, usb-nel mindenhol hajszalrepedes :( A nexus felirat osszes betuje kipogyogott kb, a hatlap meg brutal karcos lett.

Teny hogy nem fem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2213) Ricardo válasza tboy93 (#2212) üzenetére


Ricardo
félisten

A fém könnyebben karcolódik.

(#2214) anorche1 válasza Ricardo (#2213) üzenetére


anorche1
őstag

Szerencsére a hátlap viszonylag könnyen cserélhető, szóval ez annyira nem baj. Igaz, jelenleg még nem találtam fekete színben, de idővel biztos lesz majd.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#2215) juve600


juve600
nagyúr

üdv

jelenleg redmi note4 global -t hajtok,de nagyon gondolkodok ezen a telón
van itt aki redmi note 4-ről váltott ? tapasztalatok ?

(#2216) Graphics válasza juve600 (#2215) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt mindkettő, és van is Note 4.

Hiányozna a MIUI :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2217) F.B.I. válasza juve600 (#2215) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jelen, picit hiányzik a MIUI feature, de egyébként egy patent kis készülék, a kamera meg a gyorsaság pedig, igazi felüdülés.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2218) tboy93 válasza juve600 (#2215) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia!

Ocsemnek van Note4-e, van nemi osszehasonlitasi alapom nekem is. Az A1 minosegibb hatast kelt, jobb anyagbol keszult, kicsit vekonyabb is a keszulek. A kameraja szinten jobb az A1-nek. Kijelzoben kb. egál, a gyorsasagban sem vettem eszre kulonbseget a rendszer hasznalata alatt. A MIUI vs. Stock android egyeni preferencia kerdese, teny hogy sok funckio hianyzik a MIUI-soknak az A1-re valtas utan. Kijelzo idoben majdnem ugyan az, talan a Note4 hoz egy picit tobbet.

Alapvetoen en nem feltetlen javasolnam a valtast, a Note4 is jó készülék és az A1 nem akkora ugrás hogy megérje lecserélni.

Ha viszont stock android fetisiszta vagy mint jomagam es szeretnel 2 evig friss rendszert vagy csupan egy picit jobb kamerat, akkor hajrá :K

[ Szerkesztve ]

(#2219) juve600 válasza tboy93 (#2218) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R :R

(#2220) catroot válasza xEon1337 (#2118) üzenetére


catroot
veterán

Én meg pár napja vettem le a gyári fóliát, de már van rajta egy kb 1 cm-es karc. :F

Pedig vigyázom rá.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2221) DroiDMester válasza tboy93 (#2218) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

vegytiszta DROID note4 en se akadály Van rá jó néhány REMEK 7 és 8.as tiszta droid Már egy alap LineageOS is többet nyújt(nagyobb testre szabhatóság) mint az A1 en lévő gyári rendszer!

Én a Note 3 Pro SE telómon se használtam a MiUi -t RR vagy AICP nagyon remek ROM -ok és van note4 re is!

(#2222) szabos válasza Viktor0610 (#2192) üzenetére


szabos
tag

Szia!

Íme a képek:




(#2223) Viktor0610 válasza szabos (#2222) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. :) Jól néz ki. ;)

Az enyém is hasonló. ;)

Samsung Galaxy A54

(#2224) Ricardo válasza DroiDMester (#2221) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért az A1 esetében gyárilag tiszta a droid.

(#2225) Reverting


Reverting
őstag

Semmi masert nem vettem mint a tiszta rendszer... ;) es k.gyors... ;) fenykepezo, kozep kat...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2226) füles30


füles30
újonc

Mi a gyógyír arra, hogy híváskor nincs kép?

[ Szerkesztve ]

(#2227) trebrona válasza füles30 (#2226) üzenetére


trebrona
nagyúr

Teljes nézetben oldal tetején összefoglaló lenyitása, ott a részletes leírás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2228) Viktor0610 válasza füles30 (#2226) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Direkt csináljátok? :P

Samsung Galaxy A54

(#2229) Graphics válasza Viktor0610 (#2228) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet Feri ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2230) Viktor0610 válasza Graphics (#2229) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miután kib... -dobták a topikból, volt valaki, aki egy hozzászólásban gyanúsan ugyanazokat a problémákat kérdezte meg, igaz, visszafogottabb hangnemben.
Mire ránéztem volna újra a hsz.-re, már csak hűlt helye volt. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2231) arnd


arnd
senior tag

Wifi kapcsolat mellett bekapcsolta a mobilnetet. Merthogy nincs a wifin net kapcsolat. Ezt hol lehet kikapcsolni? Mármint, hogy wifi kapcsolat esetén ne használjon mobil netet.
Nem találom sehol. MIUI alatt volt ilyen gyenge wifi helyett mobilnet, meg a kettő összefűzése is...

(#2232) Viktor0610 válasza arnd (#2231) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom: Fejlesztői lehetőségek - Agresszív Wi-Fi-mobilhálózat átadás.

Samsung Galaxy A54

(#2233) Mulholland válasza aRm1n (#2186) üzenetére


Mulholland
tag

A SpeMall oldalán a Garancia fül allatt találtam ezt a Magyar szervízelésről:

"Cég: Sultan mobilszerviz
Cím: Magyarország, 1135. Budapest, előre egyeztetett helyszínen / csomagküldés
Telefonos elérhetőségem nincs, az alábbi címeken érsz el:
- sultanmobilszerviz@gmail.com
- www.facebook.com/sultanmobilszerviz
- http://hardverapro.hu/apro/csajnafoon_szerviz
Kapcsolattartó: Zoli
Teendők:

1> Kérlek bármilyen problémád van a készülékkel, elsősorban vedd fel a kapcsolatot a Spemall-el: service@spemall.com add meg a hibát, majd onnan kapsz egy RMA számot, amivel tudod nálam igazolni, hogy a spemall.com engedélyezte a szervizelését a készülékednek.
2>Technikai segítségnyújtás: service@spemall.com
3>A Spemall engedélyezés után kérlek, egyeztess velem a fenti elérhetőségeimen, időpontot vagy postázási címet.
Szállítási költség a vevőt terheli (oda-vissza szállítás, mindenkori postaköltség). Általános hazai szervizelési idő maximum 15 nap hibától függően. Alaplap hiba esetén a szervizelési idő akár a 60 napot is elérheti.
A garanciális szervizelések előzetes időpontegyeztetés alapján történik!

Számunkra a Te elégedettséged a legfontosabb!"

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#2234) aRm1n válasza Mulholland (#2233) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#2235) Luck Dragon válasza juve600 (#2215) üzenetére

Jelen! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2236) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#2235) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És a lemaradt tapasztalatok. :P

Samsung Galaxy A54

(#2237) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#2236) üzenetére

Igen. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2238) mdav88 válasza Bertiee (#1989) üzenetére


mdav88
senior tag

Én is használom a funkciót, és engem is zavart. Vodafonos kártya, alapból az apn típusa: default,dun. Próbálkoztam a supl-t is beírni, de hiába, egy fel-le csatlakozás után nem volt a hotszpoton net.

Viszont átállítottam az apn-t internet.vodafone.net-ről standardnet.vodafone.net-re és gyönyörűen muzsikál, csak be kell lökni a hotspot kapcsolót. (apn típusa maradt az alapértelmezett default,dun)

Csekkoljátok, remélem másnak is működik!

(#2239) tvamos válasza DroiDMester (#2221) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én szívesen vissza mennék a 4X-re, de nem igazán akarok főzött rom-on mobil bankolni, így inkább Mi A1-ezek. (A MIUI-ból in eleven lett.) Szeretem ezt a droidot. (Azért nem Nexus-om van amúgy, mert nincs dual sim.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2240) Matyi222 válasza Viktor0610 (#2228) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Bocsi bocsi, véletlenül nem tudnád megmondani, hogy hol lehet a hívó képet előcsalni?
Előre is köszi a fárasztó pötyögést! ;]
:D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#2241) Luck Dragon válasza Matyi222 (#2240) üzenetére

Gonosz. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2242) batai15 válasza mdav88 (#2238) üzenetére


batai15
félisten

Megnézem mert nagyon idegesítő hogy mindig konfigolni kell. Köszi.

(#2243) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Az hogyan lehet, hogy csak 1-2 fórumtársnál olvastam a gmail bezáródó hibáról?
Azaz bármilyen levél megnyitásakor azonnal összeomlik és bezárul!
Adatokat töröltem, de nem segített most letiltom hátha visszaáll gyárira!

(#2244) arnd válasza Viktor0610 (#2232) üzenetére


arnd
senior tag

Az nincs bekapcsolva...

A wifi-roaming egyébként mit jelent?

(#2245) Magnat válasza arnd (#2244) üzenetére


Magnat
veterán

Ha van több AP ugyanazzal a ssid-vel, lóg a telefon az egyiken, de mikor gyengül a jel, átáll a másikra.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2246) Magnat válasza atala (#2208) üzenetére


Magnat
veterán

Gondolom ez az lehet, amit a plázákban embereket leszólítva próbálnak eladni... Kolléganőm feltetette a Lenovojára, állitása szerint sz@rt sem ér.
Egyébként szerintem kissé túl van lihegve ez a fólia téma, persze ki hogy használja a telefont és mennyire félti, de nekem még egy telefonomon sem volt és normál zsebben hordás mellett egyik sem karcolódott meg, pedig pl a RN3 nem is Gorilla. A töréstől meg még az üvegfólia is csak a legritkább esetben véd, mert jellemzően sarkára ejtéskor szokott törni az üveg ... Arra meg inkább a tok az orvosság.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2247) #53667584 válasza Magnat (#2246) üzenetére


#53667584
törölt tag

Volt már néhány telefonom, a legolcsóbb zte-től kezdve iphone-ig. Egyet sem sikerült úgy megkarcolni mint ezt pár nap alatt. Pedig erre is ugyanúgy vigyázok.

(#2248) TGYI válasza huberpe (#2175) üzenetére


TGYI
csendes tag

Sziasztok!

Én voltam az, aki a Gmail-es szenvedést elindítottam több héttel ezelőtt. Az én A1-em nyitott és root-olt, így megtehettem, hogy a Doze-t kiiktattam. Azóta tényleg tökéletes, azaz sok óra teljes inaktivitás (sötét, mozdulatlanság) után is kb. 7 másodperccel a feladás után megkapom a leveleket, mind wifis, mind mobilnetes kapcsolat mellett.

Na de ez nem egy nagy durranás, inkább természetes.

Ami fontosabb, hogy a Redmi Note 3 Pro-n is végül sikerült elérni egy erősen hasonló állapotot. Ugye azon MIUI van, amit az A1-gyel kikerülünk. A Gmail app-pal az összes létező energiatakarékos opció kikapcsolása után sem tudtam elérni a kvázi azonnali kézhezkapást, ami igen hasonlít az általatok felvázolt A1-es esethez. Végül az Outlook használata és a Gmail letiltása hozta meg a megoldást őszinte megdöbbenésemre. Természetesen előbbire is ki kellett kapcsolni az energiatakarékosságot.

Ha nem is teljesen analóg a két eset, de annyit megér, hogy megcsináljátok ezt a cserét és megvizsgáljátok, hogy az Outlook-kal miként teljesít az érintetlen A1. A formális logika szerint jól kellene működnie.

(#2249) Spityek válasza Matyi222 (#2240) üzenetére


Spityek
csendes tag

Ez a hívókép dolog nekem se akar összejönni! Betűről betűre végig csináltam az összefoglalóban, és Plebi által leírtakat. Csak romlott a helyzet, nem hogy a hívókép nem jelent meg, de bejövő híváskor sötét kijelző. Úgy, hogy ment vissza az eredeti.

(#2250) tboy93 válasza TGYI (#2248) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk alapvetően én tartom, hogy nem akkora blama, ha nem instant kapom meg az emaileket. Egyrészt, takarékoskodjon csak az energiával a készülék, másrészt szerintem az email eleve egy olyan hírközlési forma ami nem kívánja meg az azonnali reakciót. Ha valami fontos akkor hívnak telefonon. Ha nem, akkor nyugodtan lehet benne pár perc delay, semmi nem történik ha 10p-el később kapom meg a gearbest hírlevelet. Ha meg tudom, hogy Lajos most küldött nekem egy mailt, akkor megnyitom a gmail appot oszt frissítem manuálisan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.