Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) the radish válasza kelzsoca (#1399) üzenetére


the radish
senior tag

Most töltöttem le a playról. Nem az a legújabb?
Bal gombra a képernyő felosztást hozza.

[ Szerkesztve ]

(#1402) kelzsoca válasza the radish (#1401) üzenetére


kelzsoca
félisten

Playről? ez windows-os alkalmazás amiről beszélek, a play áruházban is vannak alkalmazások, de azok már régen készültek, més más eszközökre. :)

https://vertigostore.eu

(#1403) DroiDMester válasza the radish (#1396) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem vagy láma, nekem is hiányzott egy régi kedvenc APP -omhoz a hardveres Menü gomb tényleg nincs és nem is lehet bekapcsolni sehogy!

De van rá megoldás itt írtam róla mi kell hozzá!

És akkor indulhat a menet..........

Máris van menü gombocska :))

[ Szerkesztve ]

(#1404) Plebi válasza gusthy (#1373) üzenetére


Plebi
senior tag

Ezt én is tapasztaltam, de megoldható, csak ez is eggyel több lépést igényel mint kellene. Hiába állítod át híváskor, hogy ne a kocsiban szóljon, hanem a készüléken, amikor a hívott fél fogadja a hívást, akkor átkapcsol vissza kocsira, de ha megint megnyomod, hogy a készüléken szóljon akkor már ott fog. Szóval nem akkor kell átkapcsolni amikor hívsz valakit, hanem amikor felvette.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#1405) the radish válasza kelzsoca (#1402) üzenetére


the radish
senior tag

Elbeszéltünk egymás mellett. A TB-ről írtam, hogy a playról szedtem le.

(#1406) the radish válasza DroiDMester (#1403) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#1407) ollie válasza Klown (#1380) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a közelségérzékelőn rajta van a fólia, akkor meg is van a hiba forrása.

(#1385) DroiDMester: szerencséd van. Tipikusan a fólia miatt szokott hibásan működni a közelségérzékelő.

[ Szerkesztve ]

***

(#1408) Luck Dragon válasza HoaryFox (#1366) üzenetére

Nem ismerem , azért köszi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1409) Baloo27 válasza DroiDMester (#1403) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nem akarok kukacoskodni,de a hardveres gombsor ami van a kèszülèken, a szoftveres pedig ami nincs :)

(#1410) DroiDMester válasza Baloo27 (#1409) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

köszönjük a hozzá(nem) értő válaszodat! :R

Fuss neki még 1X, és értelmezd amit olvasol! :R

kicsit segítek: HARDVERES MENÜ gomb van, csak épp nem az a funkciója, hosszú nyomásra az osztott képernyő jön be és nem az adott program menüje ugrik fel. Ahogyan azt kellene, és nincs is lehetőség át állítani gyárilag a funkcióját!

(#1411) batai15 válasza DroiDMester (#1410) üzenetére


batai15
félisten

Én is kötekedek.. régóta nem menu gomb már xiaomin sem, hanem a dedikált task váltó gomb..
Mondjuk ennek megfelelően illő lenne már redizájnolni..

(#1412) Baloo27 válasza DroiDMester (#1410) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Elnèzèst...

(#1413) the radish


the radish
senior tag

Hívásátirányítás és egyéb, pl. hívóazonosító elküldését hol lehet beállítani?

(#1414) trebrona válasza batai15 (#1411) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ellenben MIUI-n ez konfigurálható. :)

(#1413) the radish:
Telefon ikon=>jobb fent három pötty=>beállítások=>telefonos fiókok=>kívánt SIM tapi=>hívás beállítások=>további beállítások

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1415) Klown válasza ollie (#1407) üzenetére


Klown
aktív tag

Nem, az érzékelőnél van egy lyuk. Kiprobaltam, s a szenzor jól működik. Kb. 3 centinél közelebb már kikapcsol a kijelző. Tehát szerintem nem ez a gond.

Valahogy nem lehet debuggolni a telefont? Ha már Linux kernel, akkor nincs rajta /var/log/messages, vagy dmesg, vagy valamilyen napló, ahová írja, hogy mitől szakad? (Vonal, vagy felhasználói beavatkozás miatt?)

Apropó, olvastam az indiai mi fórumon is ugyanerre panaszkodott valaki. Az októberi frissítés óta. Nekem erről nincs tapasztalatom, mert egy hete sem használom a telót.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1416) sec0nd válasza Klown (#1415) üzenetére


sec0nd
tag

Logcat?

(#1417) the radish válasza trebrona (#1414) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi!

(#1418) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Üdv
A hang problémára ahogy kerestem belefutottam ebbe:
youtube Note4 videó hanghibára
leírás hozzá

Na most múltkor kaptam hideget meleget a hozzászólásomra, de ez nehezére esne a gyártónak megoldania?
Én a mókolásra írtam és értettem, hogy so(k) és hátrány, mert ne a felhasználónak keljen már ilyenekkel sz@rakodnia, hogy rendben menjen minden a készülékén.
Ugye a videóban és a linkben a Note4 van, ami MIUI.Itt is tuti van valami hasonló megoldás, szigorúan azok számára akik elég bátrak belenyúlni szoftveresen a mobilba.
Én viszont egy frissítéssel örülnék egy ilyennek, de mivel ez már a sokadik ilyen mobilja a gyártónak, nem is akarják ők ezt rendbe tenni szvsz :( lsd. Mi 6 esetén is ue. a helyzet, pedig az ennek a készüléknek majd a duplája.
Pedig nagyon megtetszett a mobil.
Most őszintén: ti láttok erre megoldást? Mármint, hogy a gyártó lép ezügyben?

Ja és elnézést ha nagyon nyavalygósra sikeredett az írásom :U , de tényleg megvenném ezt a készüléket,mert ebben az árkategóriában ilyen speckóval és tudással nem találtam jobbat ami tetszene is.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#1419) arnd válasza the radish (#1387) üzenetére


arnd
senior tag

Hogyan sikerült megoldani? Nekem látszólag root-olt, de a programok mégsem működnek. Az SU szerint rootolt...

(#1420) arnd válasza the radish (#1396) üzenetére


arnd
senior tag

Linkelnéd pls. az su.zip-edet?

(#1421) the radish válasza arnd (#1420) üzenetére


the radish
senior tag

Eszerint csináltam.

Viszont a root call blocker nem jó működik. Első körben frankó, de a 2. hívást már nem szűri. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1422) Klown válasza sec0nd (#1416) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszi a tippet, kipróbáltam. Jó lenne, de root kell hozzá. Egyelőre még nem akarom root-olni, ha nem muszáj.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1423) sec0nd válasza Klown (#1422) üzenetére


sec0nd
tag

Nem kell, geprol eléred ADB segítségével csak az USB debuggingot kell engedélyezni.

(#1424) the radish


the radish
senior tag

A bejövő hívás mindenkinél csak egy felső "popup" ablakban látszik? A hívott fél képeinek elmaradása miatt feltelepítettem az újabb phone.apk-t, lehet, hogy az befolyásolja? Így nagyon pici és alig látom, hogy ki keres.

(#1425) tboy93 válasza the radish (#1424) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha nyomkodom a telot akkor igen, csak popup. Ha ki van kapcsolva a kijelzo, akkor teljes kepernyon jelenik meg a hivo.

(#1426) the radish válasza tboy93 (#1425) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm!

(#1427) arnd válasza the radish (#1421) üzenetére


arnd
senior tag

Köszönöm.
Én is ez alapján csináltam, de nem oks, lehet az su zip-em nem oks...

(#1428) Czimby


Czimby
addikt

Nem fullcover üvegfóliából van ajánlott? Olvashatod itt a sok panaszt a fullcoverekre, abból úton van 2db, de rendelték be simát is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1429) gusthy válasza Plebi (#1404) üzenetére


gusthy
veterán

oh, köszi.

(#1430) so86 válasza Klown (#1380) üzenetére


so86
tag

Nálam ugyanígy megvan ez a közelségérzékelő probléma, felold a screen beszélgetés közben.
5x telefontáltam kb eddig a telefonnal és mindig szétkapcsol vagy kihangosítom a fülemmel. Borzasztó idegesítő. Nincs rajta fólia, szóval nálam ez nem okozhatja a gondot.

Mi erre a megoldás?

(#1431) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bandatag voltam, 3 napig.. frankó a "kicsike", de nem tudom megszokni a méretet :S Z5C..

(#1432) gipsztigris válasza so86 (#1430) üzenetére


gipsztigris
addikt

Épp az imént volt egy hosszabb beszélgetésem és közben babráltam a telefont. Azt vettem észre, hogy ha kb. 20-30 cm-re eltávolítom a fejemtől a készüléket majd vissza, akkor a képernyő úgy működik ahogy az ember egy normális telefontól elvárja, de ha csak megmozdítom a telót akkor a képernyő felébred és máris a fülem veszi át az irányítást. :D
Tehát, vagy a mozgásárzékelő ébreszti a kijelzőt felülírva a közelítés érzékelőt, vagy nem tudom...de az biztos! :)

Úgy látom a hiba nem egyedi, igazából élni is lehet vele, csak nagyon bosszantó amikor egy irodában próbálok halkan beszélni, egyszer csak kihangosítva hallom a haveromat aki épp a tegnap esti piálásról mesél. :))

Jó lenne ha egy szoftverfrissítés megoldaná azt az apró, de annál bosszantóbb bugot!

(#1433) arnd

Mire gondolsz? Beszélgetés közben messzire elkerülöm az ujjlenyomat szenzort.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1433) arnd válasza gipsztigris (#1432) üzenetére


arnd
senior tag

Nem lehet, hogy az ujjlenyomat érzékelő viccel meg?

(#1434) Nandivagyok válasza gipsztigris (#1432) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Szia!
Hátha a tárcsázóból elérhető szervizmenüben a közelségérzékelő újrakalibrálása segít.
Az alábbi kódsort kell beírni és rögtön megnyitja. *#*#6484#*#*

"For those of you suffering from screen black-out on the Mi A1 during incoming calls or messages, here's a solution to try: dial *#*#6484#*#* then select ALS/PS and recalibrate the light sensor and proximity sensor as per instructions .
Xiaomi seems to have shipped thousands of phones with incorrectly calibrated sensors for quite some time and done nothing about it - google search: call screen black site:en.miui.com"
forrás: xda

[ Szerkesztve ]

(#1435) batai15


batai15
félisten

továbbra is szívok a mobil hotspottal.
Folyamatosan ki kell törölni apn alól a supl-t majd újra beírni.
miért nem jó neki ha csak simán bekapcsolom? eléggé idegesítő hogy ezzel kell szórakozni ha netezni akarok ahol épp nincs wifi.

(#1436) gipsztigris válasza Nandivagyok (#1434) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyszer már ez megtörtént, most megcsináltam másodszor is. Első próba után jól működik. Ha holnap sem lesz kihangosítás vagy egyéb furfang akkor lehet, hogy az előző kalibrálás nem sikerült jól.

Köszi!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1437) so86 válasza Nandivagyok (#1434) üzenetére


so86
tag

na ezt megpróbálom én is, hátha segít. köszi!

(#1438) the radish


the radish
senior tag

Telefonálás közben nálam a minimum hangerő is túl hangos, zárt térben más is simán hallhatja. Nem lehet valahogy még csökkenteni?

(#1439) Fall-N


Fall-N
veterán

Megjött végre ma a telefon az Eustocktól. Annyira fakó ez az arany hátlap, hogy alig sárgásabb, mint egy ezüst festék. Nagyon jól néz ki nem bántam meg.

A telefon szoftveresen is nagyon jó, felüdülés EMUI után! Egyedül még Type-C <-> USB kábel kell a pendriveomhoz. (ADATA dual USB/microUSB)

Zenelejátszás: Nekem nincs alap bugás vagy sistergés.

[ Szerkesztve ]

(#1440) Flagstaff válasza Fall-N (#1439) üzenetére


Flagstaff
tag

Nekünk is ma jött meg, accony kezdi belakni. Holnap mehet SIM kártyát cseréltetni. :-)
Aranyszínű lett neki is, jól néz ki. Nem áránszínű drógá tezsvírem, hanem inkább csak egy finom pezsgő árnyalat. Férfiembernek is teljesen vállalható sztem.

(#1441) Fall-N válasza Flagstaff (#1440) üzenetére


Fall-N
veterán

Látta az asszonyod a pink változatot? Lehet az még jobban tetszett volna neki. Bár szerintem az is fakó lehet élőben.

Az én aszzonyom megörökölte a Honor 7 lite-omat. Neki P8 lite volt gusztustalan arany (? Inkább bronz az) színben.

[ Szerkesztve ]

(#1442) DroiDMester válasza Flagstaff (#1440) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez elég egyén függő, PL: nekem eleve a fehér előlap sem férfias, még ha a hátoldala szürke vagy fekete lenne akkor sem! Már a fehér színű előlap is csajos és még hozzá ez a pezsgő arany hátlap, el nem tudnám képzelni magam vele! :U

(#1443) Fall-N válasza DroiDMester (#1442) üzenetére


Fall-N
veterán

Élőben totál unisex. Elsőre én is tartottam tőle, de a fekete majdnem mindenhol hiánycikk. A fehér sem nőies, iPhone-nak is jól állt régen. Na meg egy tech white Audi S sem nőies. :D

Megjegyzem nekem is nagyon tetszik a fekete. A H7 lite fekete/gun metal színű volt.

[ Szerkesztve ]

(#1444) Wendelke


Wendelke
senior tag

Múltkor hozzászólt itt valaki az EuStock-tól ( ezen a néven :U ), ha esetleg olvassa a fórumot, adhatna némi infót, hogy mikor érkezik fekete színben a telefonból. Napi szinten nézem az oldalukat, de nem változik a státusz :W

Én maradnék inkább a fekete színnél :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1445) tonerz válasza Wendelke (#1444) üzenetére


tonerz
aktív tag

Múltkor hozzászólt itt valaki az EuStock-tól ezen a néven

Az maga az Eustock egyébként :)

A honlapon a kapcsolat menüpont alatt láthatód a termékekkel kapcsolatos beérkezési infókat.

(#1446) eustock válasza Wendelke (#1444) üzenetére


eustock
tag

Üdv!

A termék hetek óta rendelés alatt, és várjuk a leszállítást, de sajnos nincs információnk, hogy mikorra érkezik be az utánpótlás.
A Xiaomi gyártási nehézségekkel küzd (nem tudnak elegendő készüléket gyártani) tehát a hivatalos partnereit sem tudja kiszolgálni.

EU Stock

[ Szerkesztve ]

(#1447) szmyky


szmyky
aktív tag

Az a nagy gond, hogy már a bejelentés előtt olyan információk mentek a neten, hogy egyszerűen nem lehet szabad gyártósorokat találni, annyira dübörög a piac!
Nem csak a Xiaomi problémája ez... és ők éppen most tervezték, hogy nyitnak a világ fele, hát nem biztos, hogy a nyugat sikerként fogja elkönyvelni, hogy nem tudnak elég terméket gyártani.
Mindenesetre én szorítok nekik, mert nagyon pöpec dolgokat tesznek le az asztalra!

Lehet éppen ettől féltek eddig és ezért hanyagolták a B20 frekvenciát, hogy lehetőleg a saját piacain ne legyen lebőgés a gyártósor hiány miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1448) gabo01 válasza eustock (#1446) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez nem hangzik valami jól! :F
Remélem karácsonyig érkezik újabb szállítmány mert a lányom szomorú lesz ha nem lesz ajándék a fa alatt! ;)

(#1449) gusthy


gusthy
veterán

Ahogy olvastam, az olyan marginális gyártók is küzdenek ezzel, mint az Apple.
A helyzet az, hogy egyre macerásabb ezeket a telefonokat összeszerelni, konkrétan az iPhone X esetén ez a gond, hogy túl bonyolult a gyártás. De valószínűleg másutt is probléma ez, itt azért helyenként mikron pontosságú illesztések vannak.

(#1450) szmyky


szmyky
aktív tag

Én úgy tudom, hogy sok gyártó már nem csak a saját üzemében gyárt, hanem nagyon sok üzem létezik, akik csak bedolgoznak és bizony előfordul, hogy egyazon gyárban, akár 2-3 márka is lejön a szalagokról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.