Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Viktor0610 válasza the radish (#1687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy én nem próbáltam. ;)

Más.
A topikot "kitakarítottam":

Prémium tagság rulez! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1702) Leslie1966 válasza the radish (#1697) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Akkor ezek szerint a Volume+ Power gombokkal a TWRP recovery sem indítható a telefonról?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1703) the radish válasza Leslie1966 (#1702) üzenetére


the radish
senior tag

Így van. Csak adb segítségével indítható el. Persze ha lenne rá egyéb megoldás, azt én is szívesen venném. 😀

(#1704) emeron válasza Feri1977 (#1653) üzenetére


emeron
tag

Használj Asus File Managert és akkor kábel nélkül belső Wi-Fi hálózaton mozgathatsz oda-vissza fájlokat.

(#1705) juuzer válasza Feri1977 (#1684) üzenetére


juuzer
addikt

A P10 lite topicjában is röhej volt, amit leműveltél már bocsi.

Az akksinak meg egyébként kell egy kis idő (nekem az iPhoneomnál kb 2 hét volt) míg beáll. És igen a telefonok merülnek. 65 ezerért meg ne várjunk flagship szintet mert ahhoz közel sincs. Ez a telefon a legjobb midranger jelenleg és a helyén kell kezelni.

Vegyél iPhonet ha mindegyik droid ennyire off neked. (És ez most no offense tényleg)

Vamos a la playa.

(#1706) Matyi222 válasza Feri1977 (#1698) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Amit a fórumon a kolléga írt az minden droidon müködik, valamit nem értesz vagy nyomj még egyet a hangerő gombon.
Tehát nyomod lefelé a hangerőt, először viszi is le.

Ezután addig nyomod tovább lefelé míg elő jön a rezgő mód.

Végül nyomsz rá még továbbra is lefelé és néma.

Remélem tudtam segíteni, most már tényleg használd a keresőt! 😁

Telefonról nem egyszerű ezt a hozzászólást megoldani, folyik homlokomon a víz! 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1707) the radish válasza Matyi222 (#1706) üzenetére


the radish
senior tag

Uhhhh. Ennyiszer látva a hsz-emet, meg hangerő le, azt hittem van a twrp-re megoldás. 😀😀😀

(#1708) Leslie1966 válasza the radish (#1703) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A pi..ba, a pi..ba.( Sanyi , Üvegtigris) :DD

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1709) Matyi222 válasza the radish (#1707) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Még nem néztem hozzá TWRP-t, így passzolom a kérdést. Várom az Oreot, oda úgyis másik kell gondolom 🤔

Ha van root a telefonon, ilyen quick reboot app nem lép a twrp-be?

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1710) Speed® válasza Feri1977 (#1696) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az üzemidő annyira silány, hogy megvételkor 80%on volt, aznap este belaktam progikkal, másnap végig nyomkodtam, aztán az azt követő napon déltájban tettem töltőre.. durván 40 óra után. Persze nem futott a háttérben 2 játék (minek is futna..ha kell, indítom).
Ha ez kevés, a felhasználói szokáson változtass vagy keress akubajnok utódot.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Graphics válasza Speed® (#1710) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt neki, be biztasd ;] Redmi Note 4 topicot már megalázta...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1712) Speed® válasza Graphics (#1711) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem is úgy tűnik, hogy kútba kiabálunk..de a remény hal meg utoljára.
Amúgy powerbank, cellux, probléma megoldva ;]

(#1713) the radish válasza Matyi222 (#1709) üzenetére


the radish
senior tag

Nem, mert a TWRP a "B" partícióra települ, a készülék pedig alapesetben az "A"-ról bootol.

(#1714) dragonfx


dragonfx
veterán

akinek van ilyenje mondjon már pár szót róla gyakorlatból.
fotók sötétben?
akksi mit bír?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1715) Matyi222 válasza the radish (#1713) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Oké, akkor ez ennyi
egyenlőre! 😁

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1716) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Na gyerekek, az új XDA-s TWRP jelentem működik, nem kell hozzá PC, a telepítés után a Volume+ és Power gomb módszerrel megy a telefonról. :C :DD

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1717) gusthy válasza Leslie1966 (#1716) üzenetére


gusthy
veterán

Na ennek örülünk. Szép kihívás lehetett.

(#1718) koxx válasza Feri1977 (#1698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legyél szíves használni a keresőt, akár itt a topikban, de a google is elég jól működő dolog évek óta. A másik, hogy ez nem cset topik ahol minden 2. post a tiéd. Először olvas, keres aztán ha nagyon nem megy a dolog akkor kérdez.
Ne kelljen mégegyszer emiatt visszajönni szólni.

(#1719) Leslie1966 válasza gusthy (#1717) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Az biztos, de sikerült. :C

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1720) the radish válasza Leslie1966 (#1716) üzenetére


the radish
senior tag

Melyiket tetted fel??? Részletek?

(#1721) tboy93 válasza dragonfx (#1714) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fotók gyenge fényviszonyok mellett zajosak, vaku gyenge.

Kijelző idő 35% fényerő mellett normál használattal 6-9 óra.

(#1722) TGYI válasza ollie (#1656) üzenetére


TGYI
csendes tag

Van valaki, aki az itt, vagy az eggyel ezelőtti hozzászólásban levő TypeC-mikroUSB átalakítót használta már sikerrel az USB-OTG funkcióhoz?

Van egy mikro USB-s flash drive-om és azt szeretném feléleszteni. Vettem már egy lapos kábelt, a végén mikro USB-vel és egy konverterrel, ami nagyon szép, de nem működik a flash drive így bedugván.

(#1723) dragonfx válasza tboy93 (#1721) üzenetére


dragonfx
veterán

de dupla vaku ellenére is?
mert a tesztfoton a moszkva elég jónak tűnik.
a háttér zajos vagy az egész?

és 35% elég nyáron is?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1724) Klown


Klown
aktív tag

Nem követem a topic-ot, mert nagyon megy most a flood. :DDD

A múlt héten az volt a problémám, hogy a Telenor 4G-s hívásaim szakadtak. Úgy tűnik, hogy ez most megoldódott úgy, hogy kikapcsoltam a közelség érzékelőt és hívás közben kézzel megnyomom a főkapcsolót, hogy lekapcsoljon a kijelző. Azóta nem volt hívás szakadásom. Szerintem a közelség érzékelőm nem jó, bár próbára működik (2-3 cm-re tettem a kezemet elé, akkor kikapcsolt a kijelző), de valami mégsem smakkol. Lehet, hogy a Nillkin fólia nem tetszik neki, bár az érzékelő előtt ki van vágva gyárilag. Szerintem a fülemmel bontom, vagy tartásba teszem a hívást. Ez viszont design probléma, mert előtte a Huawei-jel sosem volt ilyen gondom.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1725) arnd válasza Leslie1966 (#1716) üzenetére


arnd
senior tag

Én nem telepítem fel, csak bootolok vele "fastboot boot recovery.img".

(#1726) tboy93 válasza dragonfx (#1723) üzenetére


tboy93
nagyúr

A dupla vaku fele annyi fényt ad mint a Nexus5 egy vakuja :U A tesztfotókat engedd el, soha nem fogsz olyan képeket lőni. Az egész kép zajos lesz. Eleve gyenge fényben nem is hajlandó használni a 2. kamerát, kiírja hogy túl kevés a fény. Beltérben elég a 35% fényerő, kint max feljebb húzod, nekem kocsiban is elég ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1727) arnd válasza TGYI (#1722) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem megy így az OTG, de valamikor egy éve vettem az átalakítót, nem tudom milyen a linkelt... viszont PC-vel az MTP módban voltak vele gondok, üres mappák, meg hiányzó mappák stb. fastboot viszont ment vele.

(#1728) #77081088 válasza Speed® (#1712) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ha hiszed ha nem,veletek van baj,nem vele!
Addig amíg egy valaki is reagál a kommentjére, nem hagyja abba. Magába meg csak nem szeret beszélgetni :D

(#1729) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

a proximity szenzor problémához: én is rendszeresen nyomkodom a fülemmel össze-vissza, főleg akkor, ha kéz nélkül, csak a vállamhoz szorítva beszélek ... néztem, h mi lehet és azt találtam, h valszeg az okozza, h a szenzor nagyon kint van a telefon bal szélén és főleg ha nem kézzel fogom, akkor az egyensúly miatt inkább a közepe-jobb széle felé fexik fel a fülem - most ha jön hívás tudatosan kicsit a bal oldalához tartom a fülemet és akkor teljesen jó.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1730) huberpe válasza tboy93 (#1726) üzenetére


huberpe
aktív tag

ha már a vakutéma előkerült, mióta felment az utolsó patch, ha bekapcsolom a zseblámpát erős narancssárga fénye van. előtte szép fehéren világított. :) működik valószínűleg a led, mert ha videózásánál állandóra állítom akkor fehér fényt ad. gondoltam ez is belefér a mai floodba. :) más is észrevette egyébként?

(#1731) arnd


arnd
senior tag

Root saga:

Root Checker szerint root-olt.

File manager root igénye esetén is jónak tűnik.


Ennek ellenére nem sikerül bekapcsolni a root funkciót rajta.

Viszont totalcommanderrel azért csak sikerült a host file-t kicserélnem, de újracsatolással:

AdAway HU sem működik természetesen, hiába kap root jogot.
Másik telefonról tettem át a host file-t.

Az normális, ha az OEM lockot visszazárom akkor a root is megy a levesbe?

Ez a titkosítás tuti nem lehet az oka?

Mi a fenét nézek el?
Már ott vagyok, hogy xarom le, végül is a host file-t időnkét majd frissítem. Marad rootolatlan... :W
Bocsánat a sok kép miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#1732) Carline válasza #77081088 (#1728) üzenetére


Carline
őstag

Dehogynem. Viber topikban is elvolt egyedül.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1733) Leslie1966 válasza the radish (#1720) üzenetére


Leslie1966
senior tag

TWRP working[link]

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1734) Viktor0610 válasza Leslie1966 (#1733) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt már néztem én is, de sajnos, túl bonyi nekem.
Értek a mókoláshoz, de ennyire nem. :(

Samsung Galaxy A54

(#1735) #77081088 válasza Carline (#1732) üzenetére


#77081088
törölt tag

Akkor én kérek elnézést! :D

(#1736) Luck Dragon válasza batai15 (#1667) üzenetére

Ugyan ezt csinálja a Note 4 topicjában is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1737) batai15 válasza Luck Dragon (#1736) üzenetére


batai15
félisten

Akkor illő volna ki dobni.

(#1738) gusthy válasza Luck Dragon (#1736) üzenetére


gusthy
veterán

Számomra az a rejtély, hogy valakiből egy telefon, egy készülék, egy buta gép hogy tud ilyen indulatokat kiváltani (nem ez a fórumtárs az egyetlen amúgy). Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy szólni kéne, hogy "hé, tesó, nyugi már, ez csak egy kütyü!".

(#1739) Speed® válasza gusthy (#1738) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem csak az nem világos, miért előzi meg a vásárlás az utánajárást. Ha csak a helyi tesztet elolvasta volna, már tudna szinte mindent..a hozzászólások nélkül is. Na mindegy.. nem tisztem ítélkezni, csak hamari/meggondolatlan kiadás, sosem értem.

(#1740) batai15 válasza gusthy (#1738) üzenetére


batai15
félisten

Azér vannak készülékek amik igen rosszak nekem is volt és amivel kínlódás együtt élni.

(#1741) tboy93 válasza batai15 (#1740) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, én pl. az Alcatel OT995-öm utáltam.

(#1742) batai15 válasza tboy93 (#1741) üzenetére


batai15
félisten

Az is volt nekem egész jó volt custom rommal.
Nekem a lumia 640 és a p9 lite volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1743) DroiDMester válasza Leslie1966 (#1733) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez szép és jó csak épp a Magisk féle Root egy kalap szar! Megadod vele a root jogot és mégis csak read onlyba működik!

Frissíteni(magisk ot) nem lehet mert akkor bootloop a vége!

Ha pedig SuperUser zip el rootolod a magisk helyett TWRP be ragadsz(nem tölti be a rendszert csak a twrp indul ujra)

(#1744) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. kérdés. Amikor nem ujj lenyomat olvasót használok, hanem a képernyőt akarom feloldani ugye mindig jelszót kér, de én nem akarok jelszót, hanem csak elhuzom az ujjam és oldja fel! A beállításokban csak olyan van, hogy ha kikapcsolom a jelszót akkor törli az ujj lenyomatot is pfff.. Nem lehetne ezt Meg oldani? Mert körülményes hogy jelszót SwiftKey felső apró szám sorával beirogatni..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1745) Speed® válasza Feri1977 (#1744) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Generálod magadnak a problémát.. miért nem jó az ujjlenyomatos feloldás..?
Gyári PIN felületen meg kb. nagyujjnyi billentyűk vannak :U

(#1746) F.B.I. válasza Feri1977 (#1744) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem fáradnál át egy Facebook csoportba? Ez egy szakmai oldal, ahol segítenek az emberek egymásnak de te, felnőtt, gondolkodó emberként kimeríted a - megpróbálok most finoman fogalmazni - troll elnevezést nálam!!!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1747) tboy93 válasza Feri1977 (#1744) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez elvileg megoldást jelenthet a problémádra, ha jól értem az app leírását képes rá hogy fingerprint sensor touch-ra feloldja a kijelzőt. Értelem szerűen ehhez a biztnsági beáll.-ok között ki kell kapcsolnod a fingerprint + jelszó lockot.

[ Szerkesztve ]

(#1748) anorche1 válasza Feri1977 (#1744) üzenetére


anorche1
őstag

Vegyél egy okos karkotot (pl. Xiaomi mi band 1/2) vagy okosorat, es smart lockban add hozza megbizhato eszkozokhoz. Nalam is igy van, amig az m400 -amat efzekeli, nem ker kodot.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1749) Feri1977 válasza Speed® (#1745) üzenetére


Feri1977
senior tag

Mert asztalon van háttal lefelé és nem akarom egyenként felvenni új lenyomat miatt. Mert kesztyűbe vagyok. Az kéne simán mint többi telefonnal, elhuzod ujjad rajta és feloldani. A Gyári billentyűzet hulladék. SwiftKey a jó, és állandóan kis számokkal fent bírni pff..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1750) tomboy84


tomboy84
tag

Elakadtam a twrp telepítés közben. XDA-s leírás szerint csinálom: LINK

eljutottam odáig, hogy fastboot set_active b, ezután jönne az, hogy : fastboot boot twp.img
twp.img-t honnan szerezzek? Mert sehol nem találtam.

Egyébként TWRP frissítés érkezése után megmarad? Build.prop módosításhoz is telepíteni kell, vagy elég, ha fastboot-ban fastboot boot recovery.img-al elindítom a TWRP-t és átírom amit szeretnék?

Előre is köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.