Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) mjani1172 válasza gusthy (#1350) üzenetére


mjani1172
addikt

Na...

(#1352) UnknownNoob válasza Roxbury (#1330) üzenetére


UnknownNoob
tag

16:13 -kor rendeltem és nekem adtak. Sajnos nagyon rossz minőségű, max youtubehoz használnám (ha nincs más lehetőség), zenehallgatáshoz semmiképp, tehát nem sokat veszít az ember ha nem kap.

(#1353) Graphics válasza UnknownNoob (#1352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna az A1-nél a zenelejátszóban nincsenek profilok a fülesekhez.

RN4-nél állítólag tökéletesen jól szól árához képest, ott van hozzá profil

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1354) Luck Dragon válasza Graphics (#1353) üzenetére

Ezt alá tudom támasztani, De zenei téren az A1 jobb, főleg egy jobb applikációval könnyedén be lehet állítani a saját fülesünkhőz kívánt beállításokat. PowerAmp vagy Pi zenelejátszók erre tökéletes.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1355) Roxbury válasza UnknownNoob (#1352) üzenetére


Roxbury
őstag

En is kaptam, szerintem nem olyan rossz az. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1356) eclipse19


eclipse19
senior tag

A beépített equalizert próbálta már valaki használni valamivel?
Pl Deezer-rel?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1357) HoaryFox válasza eclipse19 (#1356) üzenetére


HoaryFox
őstag

Minőségi fejhallgatóm van, még nem éreztem szükségét, hogy piszkáljam az EQ-t :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1358) Luck Dragon válasza HoaryFox (#1357) üzenetére

Milyen fejest használsz ha kérdezhetem?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1359) gyebi00


gyebi00
csendes tag

Sziasztok!

Adnak gyári fóliát a készülékhez?

Köszi

(#1360) #53667584 válasza gyebi00 (#1359) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem.

(#1361) eclipse19 válasza HoaryFox (#1357) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az jó dolog, de nem csak minőségi fejhallgatók vannak...

A BT hangszóróknál pedig (az aktuális környezet függvényében) kifejezetten jól jöhet.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1362) tboy93 válasza eclipse19 (#1356) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol a beépített eq?

(#1363) eclipse19 válasza tboy93 (#1362) üzenetére


eclipse19
senior tag

A zenelejátszóból hívható meg, Deezernél legalábbis, magában nem indítható.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1364) eclipse19 válasza eclipse19 (#1363) üzenetére


eclipse19
senior tag

Play Zenéből is indítható.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1365) Klown válasza Fall-N (#1342) üzenetére


Klown
aktív tag

Sebaj, van jó pár füles otthon! Vigasztal cserébe, hogy sikerült nettóért (55k) beszerválnom. :DDD Annyiért meg bestuy.

Már csak ez a hívásszakadás dolog oldódjon meg, mert roppant bosszantó tud lenni... :U

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1366) HoaryFox válasza Luck Dragon (#1358) üzenetére


HoaryFox
őstag

Takstar Pro80

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1367) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Mia1 és a redmi note4 között gondolkodok. Üzemidőben a note4 jobb,bár nem tudom hogy olyan nagy e a különbség. Illetve a miui felület jó lett volna. Olvastam valahol hogy elvileg tehető rá pl Mi5x romja. Ez mennyire igaz? Másik rommal ugyan úgy frissül a szoftver? Bár megjegyzem,nem szeretem a mókolásokat,inkább a gyári stabil szoftvert részesítem előnyben. Csak a miui felülete tetszik nagyon.

(#1368) Graphics válasza #77081088 (#1367) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tehető fel rá az 5X romja. Ez biztos.

Ha nem akarsz mókolni, és kell a MIUI, akkor RN4, ahogy néztem, most nagyon kedvező ára van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1369) #77081088 válasza Graphics (#1368) üzenetére


#77081088
törölt tag

Elfelejtettem írni,hogy a miui sem érvágó feltétel :D
Inkább az érdekelt hogy tehető e rá stabil másik rom,amiben benne a miui.
Mókolni viszont tuti nem fogok. Így el is dőlt. :)

Köszi!

(#1370) gusthy válasza #77081088 (#1367) üzenetére


gusthy
veterán

Amiben ez jobb, az a kamera, és szerintem az anyagminőség. (A note-ok eléggé bádoglemez fílinggel bírnak, és puhábbak is, mint ez, szerintem sérülékenyebbek, legalábbis ha a régi Redmi Note 3-at nézem, akkor tuti, de szerintem a 4 se masszívabb.) Persze tok+üvegfólia csodákra képes, igaz, hogy mivel a Note vastagabb, tokban még vastagabb lesz. Valahol annak a plusz aksinak lennie kell.) Amiben az jobb, az az aksi. Amúgy nagy különbség nincs, ha eltekintünk a miui vs One rendszertől.

(#1371) Klown


Klown
aktív tag

Azt hiszem megvan a lúdas!

Telefonálás közben a fülemmel megnyomok egy ikont. Nevezetesen a jobb felsőt, sorban az utolsót (egy kagyló és egy + jel van rajta). Ilyenkor a túloldali fél nem hall engem, s emiatt leteszik kagylót, mert azt hiszik, hogy szakad a vonal. Erre van megoldás, hogy ezt az ikont levarázsoljam onnan, vagy képernyő telefonálás közben lezáródjon úgy, hogy amíg nem nyomom meg a bekapcsoló gombot, addig inaktív maradjon érintésre, vagy ténylegesen kikapcsolva maradjon? (Esetleg ha kikapcsolom a közelség érzékelőt?)

Vagy alternatív megoldásnak: létezik-e a beépítetten kívűl más tárcsázó app?

Előre is köszönöm!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1372) gipsztigris válasza Klown (#1371) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt észrevettem már én is, hogy a közelség érzékelő nem működik megfelelően. Időnként a fülemmel bekapcsolom a kihangosítást, elnémítom a beszélgetést, stb. :)) Próbáltam kalibrálni a közelség érzékelőt, de nem lett jobb sajnos!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1373) gusthy


gusthy
veterán

Viszont tényleg fogtam egy bugot.
Autós kihangosítón beszélek, a telefonon átkapcsolom fülhöz tartós módba, és ...szik csinálni bármit is, továbbra is a kocsiból szól.

(#1374) Graphics válasza gusthy (#1370) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 4 sokkal masszívabb, mint a Note 3-as.

Ezt tudom ,mert volt mindkettő és van is a családban :) drop-bend testen is érezhető különbség van masszívitásban. / amúgy a hátlap levehető mindnél, tehát nem unibody

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1375) tamass.szabo válasza Klown (#1371) üzenetére


tamass.szabo
tag

Egyszerű a megoldás, vágd le a füledet, probléma megoldva.

(#1376) Graphics válasza Klown (#1371) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akartam mondani ,hogy user-error lesz.

ISmerősöm vett máskor 4A-t, és kétnaponta keresett, hogy sose hallják.. Kiderült, olyan idiótán fogja, hogy ujjal mindig lenémítja... Azóta megszűnt az ujj-gate, de úgy néz ki, hogy van fül-gate is.

:DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1377) gipsztigris válasza Graphics (#1376) üzenetére


gipsztigris
addikt

El lehet tréfálni a dolgot, de nem ez az első telefonom, viszont ez az első ahol a fülemmel tudom "kezelni" beszélgetés közben. :F

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1378) Graphics válasza gipsztigris (#1377) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez pedig nem tréfa.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1379) gipsztigris válasza Graphics (#1378) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mármint?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1380) Klown válasza tamass.szabo (#1375) üzenetére


Klown
aktív tag

Mintha anyámat hallanám, mikor szorít a cipő... (Nevetve mondja, hogy vágjak le az ujjaimból.)
Kösz! Jó barát... :DDD

Nem user error, mert az előző telefonomnál nem jelentkezett! (Huawei Ascend P6s) Valami nem kóser ezzel! Inkább tervezési hiba, vagy a közelség érzékelő nem OK.

Most megcseréltem a két SIM-et és kikapcsoltam a proximity sensor-t. (Fasza egyébként, hogy a menü félig angol, félig magyar... Tagadhatatlanul kínai telefon. :U ) Ha ez sem segít, akkor még a 4G-t átteszem 3G-re ideiglenesen. Ha meg úgy sem jó, akkor meg szervíz.

Azt nem tudom, hogy a vastag Nillkin üvegfólia okozhat-e ilyen anomáliát?

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1381) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Ebay topic ból [Rose Gold A1] akit érdekel. A 178 USD az EUR,de így is olcsóbb, mint pl a hazai 90k.

[ Szerkesztve ]

(#1382) the radish


the radish
senior tag

Valahol olvastam, hogy a hívott (hívó) fél képe nem jelenik meg, de most sehol nem találom és engem is érint a probléma.
Van rá megoldás? Az útbaigazítást is megköszönném.

(#1383) trebrona válasza the radish (#1382) üzenetére


trebrona
nagyúr

Összefoglaló utolsó pont.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1384) the radish válasza trebrona (#1383) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi.

(#1385) DroiDMester válasza Klown (#1380) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez nem user error !

Viszont ez nem normális dolog, nekem SOHA nem old fel a kijelző ha a fülemhez teszem a telót, 3,5.centi távolságból már lezár a közelség érzékelő! és ennek így kell működni nem csak az összes A1 nél hanem bármelyik telónál amiben található közelség érzékelő!

Nekem is van rajta TG üveg ráadásul nem is A1 re való(mert az még nem ért ide) átmenetileg a régi telóm(note 3ProSE 0,33. vastagságú) üvegéből tettem fel rá, és ugye felül csak a hangszóró kivágás stimmel a közelség érzékelő és az előlapi kamerát telibe takarja, de így is tökéletesen működik ahogy fentebb írtam már 3-3,5.centi távolságból lekapcsol a kijelző!

(#1386) the radish


the radish
senior tag

Unlock, root, majd lock megtörtént kelzsoca segítségével, de bármit is teszek, azóta nincs wifi. (A már leírt probléma, a MAC cím itt is 02:00:00:00:00:00). Volt már újra unlock, lock, stb...
+1: Ha újra lezárom, akkor a root is eltűnik.
Van valakinek javaslata a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#1387) the radish válasza the radish (#1386) üzenetére


the radish
senior tag

Megoldva.

(#1388) ShadowX válasza DroiDMester (#1385) üzenetére


ShadowX
őstag

Lehet user error. Ettől eltekintve ebben az esetben nem biztos hogy az. Néha nekem is összejön. Kb. minden 20. hívást sikerül idő előtt bontani.

Nexus 6P-nél meg voltak olyan fóliák a kezdetekben, amik takarták a közelségérzékelőt és sosem kapcsolt ki a kijelző hívás közben. :)

(#1389) Ricardo


Ricardo
félisten

A Vernee Thor csinált nálam ilyet. Bejövő híváskor nem kapcsolta le a kijelzőt amikor a fejemhez emeltem. Ha elemeltem utána és visszatettem akkor már kikapcsolta. Rettenetesen zavaró volt.

(#1390) emeron válasza kurtuzov (#1381) üzenetére


emeron
tag

Magyar garancia így nyilván nincs, vagy tévedek?

Eustocknál vasárnap óta nem frissült a várható beérkezés időpontja a fekete színűre, már nem győzöm kivárni... :(

(#1391) tboy93 válasza emeron (#1390) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs hát, így a gearbesthez tartozik a garanciáztatás, ha probléma van, ki kell küldeni a telefont. Illetve elő szokott fordulni olyan, hogy azt mondják javíttasd meg itthon akivel akarod, kifizetik a költségét, de onnantól semmilyen gari nem lesz.

(#1392) Klown válasza Ricardo (#1389) üzenetére


Klown
aktív tag

Na az a másik "csoda"! Nálunk azok a céges telefonok. Én át sem vettem, akkora egy fos! Mindenki ilyesmivel küzd, mint amit írtál, aki nem használ sajátot. Véletlenszerűen bekapcsolják a vakut, elindul a zenelejatszás, stb. Mindezt telefonálás közben! De abban talán közelség érzékelő sincs...

A szervíz váltig állítja, hogy csak a mi céges flottánknál van ilyen gond. Hát ezek szerint egy fenét!

Jó ómen, hogy az is különösen ajánlott volt, közben egy hulladék telefon... :(

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1393) ShadowX válasza Klown (#1392) üzenetére


ShadowX
őstag

Van olyan cég amelyik Vernee telefonokat ad flottás készüléknek? Most megleptél. :D

(#1394) kelzsoca válasza the radish (#1387) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kérlek írd le mi volt a megoldás, hátha más is belefut.

Köszönöm! :)

https://vertigostore.eu

(#1395) Flagstaff válasza Klown (#1380) üzenetére


Flagstaff
tag

Nexus6P-nél tulajok szerint okoz gondokat ha rálóg a közelségérzékelőre az üveg. A Nillkin üveg amit vettem rá ki is van ott vágva.
Bocs hogy csak így belevau, eddig read-only módban voltam itt. :-)
Acconynak rendeltem egy arany színűt az eustocktól, remélem nem gyakran kell majd írkálnom miatta. Egy Nexus4-et fog váltani nála. A telefon még elmenne, de néha fagy (talán a facbúk?) meg az akkuja is oda már.

(#1396) the radish válasza kelzsoca (#1394) üzenetére


the radish
senior tag

Teljes flash, majd adb, unlock, twrp. és a legújabb su zip felrakása.

Más.

Biztosan láma vagyok, de a Titanium Backup menüjét sehogy nem tudom előhívni. Eddigi telóimon (Samsung) ez a bal alsó gombbal működött, de sajnos itt nem... 3 pöttyöt sem találok...

(#1397) Klown válasza ShadowX (#1393) üzenetére


Klown
aktív tag

Ne is mondd! IT cég, ezért nyitott a kütyükre. Alapból Xiaomi-kat akartak, de abból a Pure már nem tudott szállítani, így maradt a Thor. Sajnos... Akinek jutott a Xiaomi-kból, azok nagyon elégedettek vele. Nem úgy az Isten Vernee telókkal.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1398) Klown válasza Flagstaff (#1395) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Jó a nick-ed! Aranyos kis városka. (Arizona)

Ez a Nillkin üveg is lukas ott.

Most kikapcsoltam a közelség érzékelő szenzort, s kézzel kikapcsolom hívás közben a teló kijelzőt. Mondjuk ez is csak félmegoldás, de majd meglátjuk, hogy így szakad-e a hívás!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1399) kelzsoca válasza the radish (#1396) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a régi, vagy az új verziós alkalmazással, mert utóbbinál nem lehet(ne) ilyen gond.

https://vertigostore.eu

(#1400) Flagstaff válasza Klown (#1398) üzenetére


Flagstaff
tag

Legelső motoros dzsekim ujján volt a felirat, onnan a nick. Akkoriban senkinek nem volt a környéken ugyanilyen jakó, úgyhogy erről voltam felismerhető offline módban. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.