Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Olvastam a gyik-et, de nem tudom hol kell 3g-re állítani a telefont.
Eddigi mobilomban ment a UPC 3g (4?), de a xiaomi-ban nem tudok belépni oda ahol beállíthatnám a upc apn-jét stb, azt írja nem lehetséges belépnem.

Valaki leírná (magyarul) pontosan mit kéne csinálnom?
Előre is köszi.

Még 1 kérdés:
Tudtok helyet ami vasárnap nyitva van, és lehet tokot venni (bp)?

[ Szerkesztve ]

(#1102) gusthy válasza misirulez (#1101) üzenetére


gusthy
veterán

Miért ne lenne lehetséges?
A gyári APN - eket tényleg nem lehet szerkeszteni, de újat bármikor fel lehet venni, és azt kiválasztani.

(#1103) batai15 válasza gusthy (#1102) üzenetére


batai15
félisten

Hogyne lehetne.. Én a gyári apnt szerkesztettem.

(#1104) misirulez


misirulez
senior tag

Jaaaa, rá kellett nyomni a kis plusz gombra... :)

(#1105) gusthy válasza batai15 (#1103) üzenetére


gusthy
veterán

Töredelmesen bevallom, hogy most nem próbáltam ki, régebben nem lehetett. De lehet, hogy az már nagyon régi telefonon volt.

Update : nekem a T-mobile H-t nem engedi szerkeszteni, a wmw-t igen. Mindegy, a lényeg, hogy újat bármikor enged felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1106) gusthy válasza misirulez (#1104) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy, úgy :)

(#1107) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Úgy tűnik, tényleg érdemes lenne zárni az egyik topikot, egyértelmű, hogy ez pörög jobban. (1100 hsz/9 nap, 2700hsz/55 nap)

Ez így a többségnek kényelmetlen és már most nehéz megjegyezni, melyik infó melyikben szerepelt... :U

TG-nak mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#1108) #53667584 válasza Z.É.T. (#1107) üzenetére


#53667584
törölt tag

+1 :K

(#1109) Roxbury válasza Z.É.T. (#1107) üzenetére


Roxbury
őstag

Tenyleg zarni kene a masikat.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1110) tboy93


tboy93
nagyúr

Nem lesz zárva egyik sem, hír és teszt topikot nem szoktak zárni.

(#1111) trebrona válasza Z.É.T. (#1107) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerintem pedig a másikban van több érdemi információ. :)

Egyébként már többen írtuk, sem hír, sem teszt topikot nem zárnak, vagy vonnak össze.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1112) batai15 válasza tboy93 (#1110) üzenetére


batai15
félisten

Tehetnének kivételt mert ennek így semmi értelme.

(#1113) Reverting


Reverting
őstag

Majd meg lesz kerdezve itt is ami mar ott elhangzott... :)
Zavaro... annyibol h itt is ott is olvasgatni kell.. ;) de akkor ide szokunk... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1114) batai15 válasza Reverting (#1113) üzenetére


batai15
félisten

Pont ez az hogy nem. Figyelem a másik topikot az is megy pedig el lett mondva hogy akkor ez legyen a fő topik.

(#1115) trebrona válasza batai15 (#1114) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mindenkinek ez legyen a legnagyobb problémája a telefonnal! :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1116) Roland861010


Roland861010
addikt


2
3

Na én ezeket a kiegeseket nem értem ...

[ Szerkesztve ]

(#1117) UnknownNoob válasza Roland861010 (#1116) üzenetére


UnknownNoob
tag

Azt a rohadt :Y
Úgy néz ki mintha valami 10 éves mobillal készültek volna.

Nekem ilyeneket nem csinál, de sokan írták hogy a magas szaturációt nem bírja. Majd megpróbálok én is valami virágos macrót, bár nekünk nincs a kertben virág.

(#1118) sec0nd


sec0nd
tag

Szerintem nagyon jó képeket készít a telefon, rosszabbra számítottam :)

(#1119) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Valaki ajánlotta kezdő alkalmazásnak az ingyenes Lawnchair launcher-t, és tényleg fényévekkel jobb, mint a gyári!

Saját képek a rengeteg beállítási lehetőségről megtekinthetőek itt!

Pár példa, hogy miket tud:
- kis pöttyel a sarokban jelzi, ha új üzenet érkezett (első képen Gmail + sms app-nál látszik a színes pötty)
- a kezdő oldalon bárhol lefelé húzod az ujjad, akkor lejön az értesítési sáv (nem kell nyújtózni vagy fogást váltani)
- a google kereső sáv kikapcsolható, vagy időjárás állítható be
- stb (érdemes megnézni a képeket)

Akár összefoglalóba is mehetne, kiemelt helyre!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1120) Roland861010


Roland861010
addikt

Open Canera , Adobe Lightroom próbáljátok ki csodát fogtok látni igaz nincs portré mód!

(#1121) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

A kamera szoftver sajnos tényleg hulladék. Camera2 api nincs ezért nem lehet megkerülni az elbarmolást. Gyári camera appal élesség és kontraszt minimumra, utólag Lightroom-ban felnyomtam a kontrasztot és élességet.

Széleslátószög

Tele

[ Szerkesztve ]

(#1122) Viktor0610 válasza UnknownNoob (#1121) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tök jó lett volna, ha ezt a hulladék kameraszoftvert megmutatod az érintetlen képeken (is). :P

Samsung Galaxy A54

(#1123) UnknownNoob válasza Viktor0610 (#1122) üzenetére


UnknownNoob
tag

Teljes felbontású eredeti + szerkesztett
Google Drive

Amúgy nem olyan rossz az a gyári kamera app, csak próbálgatni kell a beállításokat, nekem egyedül az élesség beállítás nem tetszik. A legalacsonyabbtól eltérő beállításokon ugyanúgy lágy marad a kép, de a mobilkamerás feeling megjön tőle.

(#1124) BBoy válasza Roxbury (#130) üzenetére


BBoy
tag

Igen, ez a sugás nekem is jelen van fülesen keresztül. Remélem orvosolható lesz esetleg valami szoftveres javítással... Nekem ez egyelőre az egyetlen zavaró problémám a készülékkel kapcsolatban.

(#1125) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv Mindenkinek!

A felhasználói felület nyelvét át hol lehet át állítani másra?

A Beállítások > Nyelvek és bevitel alatt van valami nyelv hozzáadás, de hogy az mire jó nem tudom.

Hozzáadtam az angolt, most ott van a magyar mellett, de nem lehet vele csinálni semmit.

Valaki tudja?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1126) ShadowX válasza eclipse19 (#1125) üzenetére


ShadowX
őstag

Megfogod a 4 vonalat, hosszan nyomod és a legelső helyre húzod.

[ Szerkesztve ]

(#1127) #53667584 válasza vacs (#1119) üzenetére


#53667584
törölt tag

Próbáltam én is a Lawnchairt. Attól eltekintve, hogy itt-ott akadozik a görgetés egész jó, de a Novának párja nincs.

(#1128) Roxbury válasza #53667584 (#1127) üzenetére


Roxbury
őstag

Nova a legjobb. Nem hittem, hogy stock droidra is fel fogom tenni, de rajottem, hogy enelkul nekem nincs androidos telefon😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1129) vacs válasza #53667584 (#1127) üzenetére


vacs
veterán

A Nova-ból a fizetőset érdemes használni, mert az ingyenesben egy csomó hasznos funkció korlátozva van (pl az elmulasztott értesítés számláló sem működik), ehhez képest a Lawnchair ingyenes és korrekt tudással rendelkezik (én is megvettem anno a Nova Pro-t)! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1130) #53667584 válasza vacs (#1129) üzenetére


#53667584
törölt tag

Én is megvettem. A legjobban elköltött 10 centem volt :DD

(#1131) tboy93


tboy93
nagyúr

Korrekt kijelző idő, 4% maradt az akksiban.

(#1132) huberpe


huberpe
aktív tag

egy érdekesség mára. a fényképezőnél be szoktam kapcsolni, hogy mentse el a helyet ahol készült a kép. a gps ha nem megy azért a cella alapján működő helymeghatározás is viszonylag pontos. ma csináltam pár képet és olyan 150km-t tévedett szinte mindegyiknél. :) eddig nem csinált ilyet. más is vett észre ilyesmit?

(#1133) eclipse19 válasza ShadowX (#1126) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ja úgy.
Kár, hog y ez nem derül ki sehonnan.

Köszönöm. :R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#1134) DarkChild válasza Roland861010 (#1116) üzenetére


DarkChild
senior tag

A JPG tömörítés nem igazán barátja a piros színeknek.
Rendszeresen szívok ezzel, amikor Facebook hirdetést csinálok, ahol ha sok a piros szín (egybefüggő felületen), a FB tömörítőalgoritmusa látványosan elcseszi a képet, teljesen elmosódottak lesznek a kontúrok :(

(#1135) batai15 válasza Roxbury (#1128) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan szifonon én is ezt hiányoltam a legjobban. 250 forint volt nekem anno.
Most épp pixel 2 setuppal használom.
Most a SwiftKey szemembe nagyot nőtt eddig a gboard volt a menő.
Tárcsázó alkalmazás ból ki mit használ?

[ Szerkesztve ]

(#1136) catroot válasza DarkChild (#1045) üzenetére


catroot
veterán

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy jó fotós ismeri a technikai korlátjait az eszköznek, amivel fotóz és aszerint használja.

Más:

Próbáltam feltenni másik tárcsázó programot. Letiltottam a gyárit, hiába állítom be az új appot, mint alapértelmezett, ha hívnak nem jelel a telefon semmit(!).

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1137) batai15 válasza catroot (#1136) üzenetére


batai15
félisten

Nem kell tiltani... A gyári tárcsázo magában foglalja a call screent is másikat kell fel tenni mellé.

(#1138) Roland861010


Roland861010
addikt

Lőttem párat újra a gyárival kicsit állítgattam.
Sokkal szebb mint az előző pár képem.


(#1139) gusthy válasza Roland861010 (#1138) üzenetére


gusthy
veterán

Milyen beállításokkal?

(#1140) HoaryFox válasza Z.É.T. (#1107) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem az én reszortom nyitogatni - zárogatni a topikokat, az egyik hír, a másik teszt alatt topik, szóval szerintem egyik sem lesz zárva. Marad a jelenlegi rendszer, ami mondjuk szerintem is egy kicsit kaotikus így.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1141) Roland861010 válasza gusthy (#1139) üzenetére


Roland861010
addikt

Ezek így jöttek össze.

(#1142) Z.É.T. válasza HoaryFox (#1140) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszönöm a választ!
Sajnálom, amikor egy szabály és a logika nem jár kéz a kézben.

(#1143) ollie válasza Roland861010 (#1116) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első képen egyértelműen a háttérre fókuszált (a fűre), azért lettek homályosak a virágok. Persze ettől még mindig rosszak a színek.

(#1142) Z.É.T.: mivel elsősorban a hírek és a cikkek vonzzák a látogatók a mobilarénára, és ők hozzák a bevételt, ezért nem lehet zárni se hír, se teszt topikokat (vagy bármilyen más cikkét). Gondolj bele, ha valaki újonnan jön a portálra, elolvas egy hírt, majd lesz egy kérdése, de nem tud hozzászólni, mivel zárva van, rögtön megy a konkurenciához. Szóval ez az egész nagyon logikus.

[ Szerkesztve ]

***

(#1144) batai15 válasza ollie (#1143) üzenetére


batai15
félisten

Azért meg lehetne oldani... Például a hír topikot zárni végére pedig moderátor kommentbe az infó hogy össze lett vonva ezzel a topikkal egy oda mutató link és kéretik a szakmai kérdést félteni oda.
Magyarul van írva hacsak nem analfabeta valaki megérti és szó sincs itt arról hogy átmegy máshova. Nem is nagyon van xiaomi telefon esetén hova magyar országon...

(#1145) gusthy válasza Roland861010 (#1141) üzenetére


gusthy
veterán

Köszi!

(#1146) benjoe1 válasza ollie (#1143) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ez egy szép logika a topik be nem zárásra, de vajon miért ne ugorhatna egy hírek rovatba régebben megjelent cikk hozzászólások fórum linkje egy később megjelent teszt cikk hozzászólás fórumára? Igy a hozzászólási lehetőség adott, nem fog más oldalra vándorolni a látogató, ráadásul még keresnie sem kell az oldalon. Ezt egy kis utómunkával "csak" be kellene állítani, és hivatkozni is lehetne a régi bezárt fórumra is, hátha ott talál választ a kérdésére.
Az is szerencsés megoldás lehet, hogy egy új teszt megjelenésekor a régebbi hír fórumát linkelnétek be, ha már egy bizonyos hozzászólás számot elért a régi topik.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#1147) Viktor0610 válasza benjoe1 (#1146) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Felesleges rugózni a témán, a helyzet NEM fog változni, a topikok NEM kerülnek zárásra, szóval fogadd el, fogadjátok el, hogy ez ilyen.

Samsung Galaxy A54

(#1148) anorche1


anorche1
őstag

Már kérdeztem, de nem kaptam (vagy nem láttam, bocsi) választ:
Nektek is vissza áll random a 4k -re beállított videó rögzítés fhd -ra?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1149) Viktor0610 válasza anorche1 (#1148) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, nálam is visszaáll.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1150) benjoe1 válasza Viktor0610 (#1147) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem rugózom rajta, egy felvetéssel éltem a jelzett indokra. Tőlem aztán négy topik is lehet, nincs ilyen telefonom (egyelőre) :DD
Én egyébként örülök, hogy van a ph család és fórumai, napi szinten olvasom. De ha valami lehet jobb, azért érdemes megszólalni. Igy ha sokan jelzik, akkor talán elgondokoznak a jelenlegi szabályok módosításán. Tudod, a változások így (is) kezdőd(het)nek.

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.