Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Nekem tegnap jött meg a Nillkin tok. Tetszik, minőségi, jó a kialakítása, viszont egy gondom van vele: szerintem elég vastag. Jóval kényelmetlenebb lett tőle a telefon fogása. Esetleg tudtok olyat ajánlani, ami hasonló, de vékonyabb?

(#2252) Viktor0610 válasza Bloksma (#2251) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is ilyen van, és mikor kiveszem belőle a telót, tényleg érezhetően jobb a fogása.

De szerintem valamit valamiért. Jó pár éve ezzel a fajta tokkal védem a készülékeim, és egyiknek sem volt semmi baja (kopp-kopp-kopp), pedig notórius készülékdobáló vagyok... :( :D

Samsung Galaxy A54

(#2253) Ricardo válasza Viktor0610 (#2252) üzenetére


Ricardo
félisten

Alsó , felső él egyszer sem sérült? Nekem az a gondom vele, alul és felül nem véd.

(#2254) Viktor0610 válasza Ricardo (#2253) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, szerencsés vagyok (kopp-kopp-kopp), de eddig nem volt ilyen gondom.

Samsung Galaxy A54

(#2255) micafighter válasza Bloksma (#2251) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem Redmi Note 4-hez nekem ilyenem van : Nillkin silicone nature TPU case, alig lett tőle vastagabb a telefon, és szvsz jobb lett a fogás, bár alapból is elég jó a telefon fogása, viszont tok nélkül elég csúszós a telefon, ez a tok viszont nem csúszik, a két szélén "érdes" texturázott müanyag van, igy egyáltalán nem csuszik, imádom ezt a tokot :)

[ Szerkesztve ]

(#2256) Bloksma válasza Ricardo (#2253) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Nekem pont az tetszik ebben a kialakításban, hogy ott nyitott. Szerintem elég szerencsétlenül kell esnie, hogy ott sérüljön.

micafighter
Köszönöm, de sajnos nem szeretem a szilikon tokot :)

(#2257) micafighter válasza Bloksma (#2256) üzenetére


micafighter
nagyúr

A második kedvenc tokom nem szilikon, az pedig ez: MSVII. Szintén nagyon vékony, nekem az érdes felületű van belőle, ennek szintén baromi jó a fogása, egyáltalán nem csúszik :) Van belőle sima (nem érdes) verzió is, a sima müanyag viszont általában elég csúszós szokott lenni.

(#2258) Viktor0610 válasza Bloksma (#2256) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári tok?

Samsung Galaxy A54

(#2259) Bloksma válasza micafighter (#2257) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Köszönöm, ez tetszik. Csak megvárom míg raknak fele róla valós fotókat, mert sok másik toknál láttam már, hogy nem úgy néz ki, mint a renderelt képeken

(#2260) TGYI válasza tboy93 (#2250) üzenetére


TGYI
csendes tag

Persze, mindenki másra és másként használja a telefonját.

Ha már akkumulátor meg takarékoskodás: nem találtam összefüggést az A1-en a Doze kiiktatása előtti és utáni éjszakai akkufogyasztásban, ugyanúgy kb. 2%-ot esik éjjel (egy SIM kártya). Néha tán 3-mat, nekem viszont ez a pár százalék indifferens.

Az RN3Pro meg tudja néha a MIUI-val csinálni nulla százalék merüléssel az éjszakát, máskor meg ugyanaz a kb. 2% esés van reggelre. Sejtésem sincs mitől függ. Persze a nulla a nem nulla, csak nem látható az egész százalékra kerekített értéken.

(#2261) tboy93 válasza TGYI (#2260) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, ez tök érdekes, több embertől hallottam már, hogy MIUI-val közel nullát merül éjszaka. Nyilván több mindent kikapcsol, altat, mint a stock droid. Mondjuk ennyi erővel lehet használni az időzített ki-be kapcsolást, aztán akkor tényleg nem merül semmit ;]

(#2262) Graphics válasza tboy93 (#2261) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor nem, de indulásnál még lehet többet merít.

Egyszerűbb éjjelre repülőbe küldeni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2263) huberpe válasza TGYI (#2248) üzenetére


huberpe
aktív tag

szép alapos teszt, köszi, kipróbálok én is valami alternatív mail appot.
viszont egy kicsit tovább bonyolítanám a helyzetet. :)
én 3 gmail címet használok a telefonon. ebből egy az alap fiók + 2 imap szinkronizálás (a legkisebb beállítható 15 perces ellenőrzési idővel). míg a fő címre a push üzenetek néha csak akkor jönnek meg, ha megnézem a telót, addig az imap-re érkező cuccok MINDIG megjönnek 15 percen belül. uh sztem alapvetően a gmail app push értesítésével lehet valami gebasz (ezt ugye sokan írják is play-en).

(#2264) Csepy válasza micafighter (#2257) üzenetére


Csepy
senior tag

Ú, ez nagyon tetszik. Nekem is a Sansdstone black jön be, gyorsan rendelek is egyet, köszi az infót. :R

Regards: Csepy

(#2265) tboy93 válasza Graphics (#2262) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nagyon bad guy vagyok, mert éjszaka töltőn hagyom és csak a ne zavarjanak (ébresztésig) ikonra bökök egyet :D

(#2266) Roxbury válasza tboy93 (#2265) üzenetére


Roxbury
őstag

Én is 😀

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#2267) tamass.szabo válasza Viktor0610 (#2258) üzenetére


tamass.szabo
tag

Én ezt a tokot használom tegnap óta.

Nem mondom, hogy a legvékonyabb tok, amit valaha láttam, de az én szempontomból a tok jó kinézete nagyon sokat számított, ezért választottam ezt. Nem tudom, mennyire csúszós, nekem nem tűnik annak, és eddig nem esett ki a kezemből. A hátulja nem egyenes, hanem kicsit olyan érdes, tehát amit a képen látsz, az nem festés, hanem így van megcsinálva a tok.

Ujjlenyomatokat sajna gyűjti.

Az indiai webshopon jó ára van, (alig ~1900 ft, bár ugye ez csak Indián belül szállít), de én csak ebay-en találtam olyat, ami szállít is ide, és az majdnem 4000 ft volt.

Most már csak kijelzővédőt kell keresnem rá, remélem, nem fogja összeszorítani a full screen protectort.

[ Szerkesztve ]

(#2268) Sanyi.mTs válasza tboy93 (#2136) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

amihez build.prop-os szerkesztés ajánlott, azok leírásával (mit, hogyan) bekerülhetnének az összefoglalóban

(#2269) tboy93 válasza Roxbury (#2266) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az N5-öm 3.5 év alatt kb 50%-át vesztette így az akksi kapacitásának, arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyit lehet nyerni azzal, ha töltés után mindig leveszem közvetlen.

(#2268) Sanyi.mTs

bekerülhetnének az összefoglalóba

Hajrá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2270) Bloksma válasza Viktor0610 (#2258) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Köszi, de úgy látom ez is kb olyan vastag, mint a nillkin

(#2271) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

+1

(#2272) micafighter válasza Bloksma (#2259) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megértem, viszont ez a tok egy az egyben úgy néz ki mint a képeken, itt van összehasonlításnak a "promó" képek a Note 4-hez, és a képek amiket most csináltam neked:

https://www.aliexpress.com/store/product/MSVII-Xiaomi-Redmi-Note-4-Case-Xiaomi-redmi-note-4-pro-prime-case-hardPC-Back-cover/1805099_32750352666.html

Maga a tok egyébként picit túl ér a kijelzőn tehát van pereme, viszont nekem van a telefonon kijelzővédő üveg, ami kb szintbe hozza.

[ Szerkesztve ]

(#2273) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Gondoltam írok a tok és fólia topikba valami másról is ;]

Észre vettétek, hogy javították itt is a szöveget? 😀
Alakulnak a dolgok lassacskán 🤗

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#2274) Bloksma válasza micafighter (#2272) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Köszönöm :R

(#2275) Bloksma válasza tboy93 (#2269) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Tudtommal úgy nem nyersz semmit. Ha töltőn hagyod, akkor egyszerűen nem használja az akksit. Szerintem azzal tudod növelni az élettartamát, ha 80% körül leveszed a töltőről, és nem engeded 15-20% alá merülni.

(#2276) tboy93 válasza Bloksma (#2275) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vagyis az akksi méretének 40%-át ne használjam biztonsági okokból :D Azt hiszem én bevállalom a teljesítmény csökkenést.

(#2277) xEon1337


xEon1337
őstag

Akárcsak tboy, én is 3,5 évig használtam az előző telefonomat úgy, hogy minden éjjel a töltőn csücsült (talán az első évben még csak 2 naponta). Bírta az akksija egy napot ilyen töltési mód mellett is ennyi idős korában? Bírta. Akkor minek foglalkozni ezzel az akksi kíméléssel ennyit?! :U Mintha itt mindenki 5 évig tervezne vele..

"Less but better" - Dieter Rams

(#2278) Czimby válasza Bloksma (#2275) üzenetére


Czimby
addikt

Igazából 25% alá nem szabad engedni, meg 4Volt tehát 80% főlé, de így elég gyakran kell töltőre dugni :DDD
Egyébként ahol fontos az aksi élettartam(Pl műholdak) így csinálja a vezérlőelektronika. Így több töltési ciklus szükséges, de az élettartam sokszorozódik.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2279) Bloksma válasza tboy93 (#2276) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Nem azt mondom, hogy így használd (én sem teszem), csak azt a tévhitet próbáltam eloszlatni, hogy nem jó, ha éjszakára töltőn hagyod, hanem le kell húzni, ha feltöltött.

(#2280) tboy93 válasza Bloksma (#2279) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#2281) viiick1899 válasza tboy93 (#2250) üzenetére


viiick1899
csendes tag

Én pont, hogy ellenkezőleg vagyok ezzel... Faterral pl. mailben levelezek, mivel ő nem használ okos telefont, azonban a munkájából adódóan gép előtt ül outlookot használva, ami egyből kis felugró ablakon jelzi, ha új üzenetet, kap, ezért úgy e-mailezünk, mintha chatelnénk, és így pont az kedvelem, hogy pár másodperc alatt tud, és én is tudok röviden reagálni.

(#2282) bepken válasza tboy93 (#2265) üzenetére


bepken
veterán

így reggel tutira 100%-on van. ez így nem logikus. vagyis...

;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2283) tboy93 válasza viiick1899 (#2281) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azert az emailt chatre hasznalni nem épp tipikus felhasznalasi módszer :D

(#2284) andrisms


andrisms
aktív tag

Ma érkezett meg az új tokom: [link]
Valós képek nincsenek a hirdetésben, de aránylag hozza, amit az ember elvár ennyi pénzért.

Nekem az volt a lényeg hogy jobb fogása legyen, ne akarjon állandóan kicsúszni a kezemből. Tetszik a vékonysága, így vastag tok nem jöhetett szóba. Nyilván védeni nem sokan véd, max karcoktól.

Hátlapja matt, ujjlenyomat tényleg nem marad meg rajta. Kameránál ki van emelve, így asztalra letéve védi.
Még az oldalán a kameracsíkok is ugyanoda esnek.
Kivágások a helyükön vannak, gombok védettek, kezelhetőségük nem lett rosszabb.
MI logo nincs a hátulján. Egyedül a bal oldal alján lévő két pöttyöt nem tudom hova tenni, miért lehet, de elfér.

(#2285) rasky válasza andrisms (#2284) üzenetére


rasky
senior tag

nyakbaakasztó :)

(#2286) szmyky válasza andrisms (#2284) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nekem is ilyen tok van rajta!
Minden a helyén és még a kijelzőt is védi, mert körben magasabb 1-2mm-rel.
A telefon a "karcsúságából" szinte semmit nem vesztett!
A gombok is elegánsan ki vannak dolgozva rajta.
👍😀

(#2287) TGYI válasza huberpe (#2263) üzenetére


TGYI
csendes tag

Nekem elég volt a gmail-t beállítani, illetve a cégeset (IBM Verse). Utóbbi tökéletes, legalábbis a kapott levelek kézbesülése szempontjából. A gmail app gmail-es fiókjának beállításánál nincs fix időközönkénti letöltés, viszont az RN3Pro-n van egy email app. Ide beállítottam a gmail fiókot és valami negyed óránkénti letöltést, de ez is elaludt.

Ezek szerint a gmail app-nál, ha nem gmail, hanem más fiókot állítok be, akkor nem csak push lehetőség van, hanem poll is, de gondolom nem POP3.

(#2288) TGYI válasza viiick1899 (#2281) üzenetére


TGYI
csendes tag

Az elalvás hosszabb tétlenség után következik be. Ha ilyen kvázi online-ban leveleztek, akkor még az "elvadult" miuin-is átmegy, és persze az A1/Stock droidon is.

(#2289) ShadowX válasza TGYI (#2288) üzenetére


ShadowX
őstag

Én az Edison mail appot használom. Hamarabb megjön a telefonra az email (gmail account) mint a gépre a mailbird kliensre (kb 1-2 mp-el).

Ráadásul 4 fiókot kezeltetek vele gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2290) Magnat válasza Czimby (#2278) üzenetére


Magnat
veterán

Honnan tudod, hogy az A1 elektronikája hány voltnál mondja, h 25 vagy 80%? Ugye a 0 % sem nulla töltöttség, akkor még simán van a cellában 2.8-3 volt ... Sőt, még az sem biztos, h 4.2 voltos cella van benne, lehet, h 4.3, esetleg 4.4 ..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2291) Draun01


Draun01
tag

sziasztok,
vannak ismert bugok, amik nem csak egy-egy esetben fordulnak elő?

Pixel 6a

(#2292) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Sziasztok

Eustocknál mikor lesz újra kapható?

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#2293) Luck Dragon válasza Bembee12 (#2292) üzenetére

EUstock szerint: Xiaomi Mi A1 (fekete, arany) várható beérkezés: rendelés alatt, beérkezés bizonytalan, a gyártó nem tudja leszállítani a terméket partnerei részére.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2294) Graphics válasza Bembee12 (#2292) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Facebookon volt kiírva, hogy arany érkezik, talán a jövőhéten, a fekete bizonytalan. Arra nem ígértek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2295) Fall-N


Fall-N
veterán

Gyorsan elkapkodták a készletet, ezért is vettem meg gyors két hete.

Akksi téma: hülyeség ez a 30%-80%. Időzítő a konnektorba, lehetőleg digitális és be lehet állítani hány óra múlva kapcsoljon le. Régóta bevált ez nálam. Este felrakom tölteni, időzítő 2,5 óra múlva lekapcsolja. Nyugodtan lehet 100%-ig tölteni, utána úgyis lekapcsol a töltővezérlő elektronika egyébként is (csepp-töltés).

Az akksi a nagy áramerősséget és az ezzel járó túlmelegedést nem tolerálja. A töltővezérlő és a telefon kalibrációja (% kijelzés) úgyis úgy van kitalálva, hogy a tervezett élettartama mellett kibírja pár évig. Persze voltak legendásan rossz gyári akkuk pl. Samsung S4/S5, ahol egy év után gallyra ment, de ott sem a töltési szokások miatt. Laikus azt hihette nyilván, hogy rosszul töltötte.

[ Szerkesztve ]

(#2296) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna screenshotokat csinálni, hogy milyen panoráma funkciói vannak az A1-nek? A Nexus 5 gyári. beépített funkció tök királyak, jó lenne, ha ebben is megmaradtak volna! :B

meg

(#2297) tboy93 válasza peugeotmate (#2296) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fogod es felrakod ugyanazt a google camera appot mint az N5-on es pontosan ugyan azokat a modokat megkapod itt is ;)

[ Szerkesztve ]

(#2298) peugeotmate válasza tboy93 (#2297) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az külön telepíthető? Honnan? :DDD

meg

(#2299) tboy93 válasza peugeotmate (#2298) üzenetére


tboy93
nagyúr

Google play, vagy ha nincs fent akkor apkmirror-rol leszeded az appot es telepited siman, nekem is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#2300) gusthy válasza Fall-N (#2295) üzenetére


gusthy
veterán

Ez nem teljesen van így. Ha az akksit 100%-ra töltöd (és tovább), akkor, igaz, hogy kis mértékben, de elkezd a Li kikristályosodni a csatlakozó mellett, és ettől romlik a kapacitása. (A hátterét most nem ismertetem, hosszú.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.