Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) DroiDMester válasza Viktor0610 (#1650) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Open kamera progival közel sem lesz olyan jó a video felvétel hangja mint a fent leírt módszerre!

amúgy meg ez a módosítás kb a semmi kategóriába esik, azokhoz képest amiket én szoktam csinálni

PL: már bele nyúltam a Framework-res be is hogy betegyem a menübe az olvasó(automatikus éjszakai mód) módot

(#1652) Feri1977 válasza Viktor0610 (#1648) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm szépen. Tudnál egy launchert ajánlani, ami nagyon jó?

+Fura, hogy nincs gyárilag benne hangrögzítő, fájlkezelő, jegyzet tömb stb. ezeket lekell tölteni gondolom..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1653) Feri1977


Feri1977
senior tag

Most kapok agyvérzést....usb type c a töltője...most ne már, ha képeket akarok lementeni róla, vagy zenét rátenni, akkor a monitorom mögül állandóan kikell húznom majd a töltőből a kábelt, és alul a gépembe bedugni összekötni vele a telefont..? Na ne...nem normál usb kábele van, pofám leszakad...ezt így hogy gondolták? Na vennem kell egy ilyen kábelt akkor külön is. pfff

+miért csak az sd kártyát látja, a belsőt miért nem látom gépen ha rádugom?

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1654) Magnat válasza Padam (#1614) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Az Outlook cloud szervereken küldi keresztül a mail forgalmat és az accountot is ott tárolja, szóval jogilag és biztonságilag is aggályos a használata ... És a cloud megoldással van összefüggésben, h proxy mögötti Exchange szerverekkel autentikációs problémái vannak. (Kár érte, van olyan funkciója, amit még nem láttam más levelezőben)

A Gmail kliens már régóta kezel Exchanget, de én nem szeretem.

Bluemail (az Aquamail azt hiszem ugyanez más néven): nem rossz, de vmiért a scrollozás darabos, illetve szerveren most éppen nem akar keresni (régebben mintha tudta volna és a support szerint most is tudja, de nálam nem megy)

Wps mail: ami nem tetszik benne, h ledet nem lehet kikapcsolni, csak ha a teljes értesítési rendszerét kikapcsolod, illetve a magyar fordítása szar. Ettől eltekintve teljesen jó.

Nine: Én is azt hallottam, h jó, de nem próbáltam (nem free, vmi 15 usd)

Alto: még nem próbáltam (2010 sp 2 kell neki minimum, nálunk sp1 van), de ígéretesnek tűnik.

K9 mail: egy időben jogi okokból kivették belőle az Exchange támogatást, azóta nem próbáltam. (De már visszakerült)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1655) Feri1977 válasza DroiDMester (#1651) üzenetére


Feri1977
senior tag

Szia! Látom van neked a menüben koppintson a felébresztéshez...ezt hogy tudnám elővarázsolni? Mert nekem nincs ilyen alapból benne. Köszönöm szépen! :-)

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1656) ollie válasza Feri1977 (#1653) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Welcome to the real word, Neo Feri1977...

Előbb-utóbb úgyis át kéne térned a type c-re. Vegyél micro usb - type-c átalakítót, és akkor nem kell búcsút mondanod kedvenc kábeleidnek. Bár, amennyibe egy minőségi ilyen átalakító kerül, már kaphatsz kábelt is.

***

(#1657) Magnat válasza Feri1977 (#1653) üzenetére


Magnat
veterán

350 ft 3 db micro usb to usb c átalakító: [link]

Hopp, már drágább ... Már van vagy 550 a 3.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1658) Feri1977 válasza ollie (#1656) üzenetére


Feri1977
senior tag

+Magnat :

Köszönöm szépen nektek, okés! ;)

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1659) Luck Dragon válasza Feri1977 (#1632) üzenetére

Semmi más, User error.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1660) Czimby válasza Luck Dragon (#1659) üzenetére


Czimby
addikt

Replace user...
:D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1661) gipsztigris válasza so86 (#1623) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kb. két napig rendben volt, de tegnap már megint meghülyült. Egyátalán nem kapcsolt ki a kijelző beszélgetés közben. :W
Vagy szerviz lesz belőle, vagy nem tudom, de az biztos! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#1662) Soybex


Soybex
őstag

Xiaomi Mi A1 fotópályázat, 30k $ a nyertesnek. Nem tudom volt e már :)
[link]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#1663) batai15 válasza Feri1977 (#1653) üzenetére


batai15
félisten

Mivan veled? Mi ez a hiszti? Az usb sokkal jobb mint a micro.
Ne legyél lusta vegyél pót kábelt mert type c a jövő.látszik nem nagyon értesz a technikához.
Pofám leszakad.

[ Szerkesztve ]

(#1664) dugesz77 válasza batai15 (#1663) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem csak trollkodik. Eddig olyan hibákat hozott fel amik pont,hogy az előnyei... és közben mindig egy világ omlik össze benne. Már várom a " miért csak ennyi csengőhang van " és " miért olyan hangos a fülhallgató kimenet " rettentő hibákat is

[ Szerkesztve ]

(#1665) Fall-N válasza Dilikutya (#1577) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem olvastad el a GYIK-et az Eustock honlapján.
- Közvetlenül a gyártótól szerzi be az árut.
- Szlovákiában kisebb az adó és mivel EU tag így be tudják hozni áfamentesen.
Semmivel sem rosszabb, mint amikor behozzák az olcsó Mleko meg akármilyen import tejet például, ami olcsó. (Illetve sajnos az rosszabb, mert a magyar termelőnek alább kell menni árban.)

[ Szerkesztve ]

(#1666) Carline válasza dugesz77 (#1664) üzenetére


Carline
őstag

Van pár telefonos topik amit olvasgatok, ahol feltűnik a delikvens mindig ez megy tőle...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1667) batai15 válasza dugesz77 (#1664) üzenetére


batai15
félisten

Ja értem akkor nem szóltam.

(#1668) gusthy válasza Padam (#1614) üzenetére


gusthy
veterán

Az Exchange kliensek közül messze a legjobb szerintem, ha nem a gyárit akarod használni, a touchdown. Nem ingyenes, de nagyon összeszedett.

(#1670) kurtuzov válasza gipsztigris (#1661) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nálam is hasonló. Asszony csinálta viber közben a legszebbet: fülével bekapcsolta a flight mode-ot, nyilván megszakadt minden. Próbálgatom a fogást telefonálás közben és ki be kapcsol a kijelző minimális moccanásokra is...
Remélem Oreo ezeket orvosolja.

(#1671) Fall-N válasza kurtuzov (#1670) üzenetére


Fall-N
veterán

El kellne küldeni nekik angolul, ha gond van. Ott a saját visszajelzés alakalmazásuk.

(#1672) kurtuzov válasza Fall-N (#1671) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jó kérdés, hogy a MI Feedback appja nem rögzíti-e ezeket amúgy is és megy a log hozzájuk. Persze inkább Guglihoz kéne mennie. Jó kérdés melyik funkcióért melyik csapat felel még egy android one készülék esetén is.

(#1673) Graphics válasza Feri1977 (#1647) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na , mielőtt itt is belelendülnél.

Jobb fent, ott a kereső a fórumon, kezdd el használni..

Lehetőség szerint ezt a topicot NE TROLLKODD SZÉT!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1674) Feri1977


Feri1977
senior tag

Jó oké, túl vagyok a kezdeti megpróbáltatásokon, hogy ez egy ilyen rendszer..túl vagyok azon is, hogy veszek átalakítót, mert nincs kedvem a monitor mögül állandóan széthúzni a töltőt a saját kábelét kivéve, hogy le a gépre bedugjam ha másolni akarok zenét rá..amúgy meg airdroid wifi alapon megoldottam egyenlőre, a másik kábelemhez meg veszek átalakítót.

DE, 2 dolog van még így gyorsan:

-Fent mi az istenért van csak ne zavarj és normál mód, nekem néma kell, rezgő, és hang mód 3 db. ezt hogy lehet elérni? Mert nagyon fura nekem ez a sok dupla beállítás, wifinél mobilnetnél néma módnál duplán kell rámenni és tovább állítani, ahelyett, hogy csak rányomsz a wifire vagy mobilnetre és van, nem még jobbra húzni csúszák ki be kapcsolni egy almenüben röhej, de lényeg a hang, nekem néma rezgő és hang kell, mi ez a ne zavarj mód, meg teljes némítás, ezt hogy tudom átvarázsolni használhatóvá..launcherrel..?

-A másik, hogy merül mint a barom, 92 százalékon volt estére, reggel már 88, mitől? mert a háttérben a képernyő lezátása után tuti fut a rakás sok program, minden értelmes telefonon be lehetett állítani, hogy képernyő lezárása után mely programok ne fussanak, ez meríti, ezt hol kell?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1675) Graphics válasza Feri1977 (#1674) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EZ a Telefon ilyen.

Ennyit tud, ha nem jó, add el, de itt ne csináld azt, amit a Note 4 topicban, hogy értetlenkedsz.

Ott a kereső, kezdd el használni.

Nem tudod átvarázsolni.

Merül, az a dolga, ez telefon, 4%-ot merült, Te jó ég, vidd vissza, ez tuti hibás.

Nem, nem lehet beállítani. Meglepő, ez alap Android.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1676) F.B.I. válasza Feri1977 (#1674) üzenetére


F.B.I.
veterán

Te komolyan 1977-es vagy, mert ha igen, akkor más hobbit keress, mint telefon vásárlás? :U
Ha gondolod van itthon egy Nokia 3310-es...

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1677) Feri1977 válasza Graphics (#1675) üzenetére


Feri1977
senior tag

Előző 3 telefonom egy százalékot sem merült éjszaka, mert a képernyő lezárása után a háttérfolyamatok korlátozását apponként be tudtam zárni! Azaz játékok ne fussanak stb. így nem merült, ez alapvető dolog lenne nem? Nem engem kéne szapulni, mert szerintem igazam van. A másik a ne zavar mód meg némítás gomb is értelmetlen, ha már csak 2 funkvió van, azt is odaírhatták volna, hogy néma és hang, amúgy meg mondom 3 féle kéne néma rezgés és hang, mert ez így nulla. Dupla kopp is hiányzik, azt egyik fórum társ itt elő tudta varázsolni azt hogy kell?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1678) Zoleee83 válasza Feri1977 (#1653) üzenetére


Zoleee83
addikt

2017-ben azért nem egy egy varázslat beállítani egy FTP-t hogy ne kelljen usb-n másolgatni. ;)
Ráadásul elég gyors is wifin keresztül.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1679) Feri1977 válasza Zoleee83 (#1678) üzenetére


Feri1977
senior tag

"....amúgy meg airdroid wifi alapon megoldottam egyenlőre,.." írtam már fentebb, túl vagyok ezen, a többi a kérdés. De köszönöm.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1680) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

A TWRP-t nem tudom feltenni , valami pontos leírást tudna valaki adni mert az xda-s nem megy. Ahhoz már fent kellene lennie eleve nem? Adb alól sem tudom flashelni. :(((

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1681) tboy93 válasza Feri1977 (#1677) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hangprofilt hangero gombbal allitasz. Van hang, rezges, nema.

(#1682) Feri1977 válasza tboy93 (#1681) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm, de rezgést valamiért nem látok ott, csak húzni tudom balra, meg rányomni köszi az ikonra és néma lesz, már csak a rezgés kéne...mert vagy van hang vagy rezgés van.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1683) tboy93 válasza Feri1977 (#1682) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hangero gombbal csinald. Addig nyomod lefele a fizikai hangero gombot amig meg nem jelenik a rezgés ikon. Ott ha még egyet nyomsz akkor teljesen lenemitja.

(#1684) Feri1977 válasza tboy93 (#1683) üzenetére


Feri1977
senior tag

...köszönöm, de most érdekes módon a néma mód ikon is eltünt, csak rezgés van bal oldalt a végén aztán ha kétszer rákoppintok semmi, csak rezgés, jobba meg már hangerő..érdekes..na mind1.

Az aksi meg merül mint állat. Ez nem normális 88 százalékon volt reggel 7-kor, most van 78-on és alig használtam, ez basszus még 1 napig sem fogja bírni így, pedig simán kéne hoznia ezt az üzemidőt. A háttérben futo folymatok a 2 játékot leszeretném végre korlátozni, hogy képernyőzár után ne fusson, hogy az istenbe lehet, előző telefonjaimon ezt lehetett.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1685) arnd válasza Leslie1966 (#1680) üzenetére


arnd
senior tag

Előbb nyitni kell...
Fejlesztői beállításokban is engedélyezni kell, utána meg fasboot módban egy "fastboot oem unlock" parancs, utána már megy a twrp boot stb. unlock előtt egy "fastboot devices"-t szoktam nyomni, hogy lássam oks a kommunikáció, oks e a driver a gépen stb.

(#1686) Graphics válasza Feri1977 (#1684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vidd vissza

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1687) the radish válasza Viktor0610 (#1646) üzenetére


the radish
senior tag

Semmivel nem jobb, csak halkabb...

(#1688) #53667584 válasza Feri1977 (#1684) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ez egy szar telefon, vidd vissza. Én is visszavittem. Vettem helyette egy 3310-et. Abban van mindenféle hangprofil, és a kijelző lezárása után sem fut semmi a háttérben. Mondjuk feloldva sem, de valamit valamiért.

(#1689) Feri1977 válasza #53667584 (#1688) üzenetére


Feri1977
senior tag

persze, majd még én legyek a hibás, hogy alapvető dolgot nem lehet beállítani rajta, ami az összes előző különböző típusú telefonomon rajta volt, az alkalmazások jogosultságai, meg háttérben futó folyamatok korlátozása+3 félfe hang profil néma, rezgés és hang, oké kösz.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1690) Leslie1966 válasza arnd (#1685) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Így kezdtem, bootloader nyitás-zárás megy. unlock OEM unlock engedélyezve, ahogy kell gép látja.
A recovery.img kell flashelni először nem?

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1691) the radish válasza DroiDMester (#1651) üzenetére


the radish
senior tag

Infót kérhetek?

(#1692) Graphics válasza Feri1977 (#1689) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze itt mindenki hülye, csak Te vagy helikopter.

Minek veszel olyan telefont, ami nem felel meg Neked? És tőlünk várod a megoldást, meg itt hisztizni könnyebb , ezt csináltad az Redmi Note 4 topicban is

Miért nem vagy képes azt a tetves keresőt használni?

Direkt csinálod? Nem a telefonnal van probléma. Te magad vagy a probléma.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1693) tboy93 válasza Feri1977 (#1689) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk ha vasarlas előtt csak egy picit utana olvastal volna az Android One projektnek, hogy milyen operációs rendszer is kerül pontosan a telefonra, akkor valószínűleg most nem ért volna meglepetés. Ez pure, stock, csupasz Android. Az itt lévő felhasználók nagy része főképp emiatt vette ezt a készüléket. Ez nem MIUI, nem EMUI, nem Touchwiz, csupasz droid barmilyen módosítás nélkül. Pont ezt a szépsége, nincs benne semmi fölösleges, csak a minimum amit Te külső alkalmazásokkal kiegészíthetsz (ha akarsz).

A google féle nexus es pixel széria pontosan ugyan ez, ezek a rendszerek a legoptimalizáltabbak, legjobb memóriakezelés és üzemidő itt várható el.

Valószínűleg ez nem a Te készüléked, ez nincs előre belakva, nincs elő telepítve 6 trillió alkalmazás. Szvsz vidd vissza, állj el a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#1694) #53667584 válasza Feri1977 (#1689) üzenetére


#53667584
törölt tag

Mondom hogy vidd vissza. Vagy panaszkodj annak aki rá kényszerített arra hogy ilyen telefont vegyél. Egyébként minden problémádra van megoldás. De csak trollkodj tovább, én jót nevetek.

(#1695) DarkChild válasza Feri1977 (#1674) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hangos/rezgő/némított gombra egy megoldás: https://play.google.com/store/apps/details?id=il.yavji.volumecontrolads

[ Szerkesztve ]

(#1696) Feri1977 válasza tboy93 (#1693) üzenetére


Feri1977
senior tag

"..legjobb memóriakezelés és üzemidő itt várható el." üzemidő khm. aha...silány. De hagyjuk is. A többivel egyetértek rendben és köszönöm.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1697) the radish


the radish
senior tag

Twrp a telepítést követően is csak pc (adb) segítségével indul el, mert nincs recovery partíció.

[ Szerkesztve ]

(#1698) Feri1977 válasza DarkChild (#1695) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm, majd megnézem és kipróbálom, köszönöm.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1699) Graphics válasza Feri1977 (#1696) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fél napja sincs nálad a telefon..Érdekes másnak miért bírja? Mondtuk , vidd már vissza.

Remélem jön erre végre egy moderátor.

KERESŐ!!!!

Hidd el nem a telefonnal van baj....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1700) tboy93 válasza Feri1977 (#1696) üzenetére


tboy93
nagyúr

6-9 óra kijelző időt produkál az én készülékem, folyamatosan bekapcsolt mobilnettel, gps-el, wifivel, BT-vel. Szerintem ez korrekt. A Xiaomi Note4 akkuja 1000mah-val nagyobb, de ugyan ennyit bír, mert a MIUI jobban eszinaz akkut mint a stock droid.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.