Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) the radish válasza trebrona (#1537) üzenetére


the radish
senior tag

Szerintem tök mindegy, hogy root, vagy nem root, nem kér root jogot...

(#1552) trebrona válasza the radish (#1551) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem az alkalmazásnak kell root jog, hanem a mixer path szerkesztéshez, ha úgy akar valaki javítani.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1553) gusthy válasza trebrona (#1552) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, de az csak ahhoz kell, hogy a camera 2,api-t be lehessen kapcsolni. Amúgy nem éri meg.

(#1554) Flagstaff válasza trebrona (#1539) üzenetére


Flagstaff
tag

Közvetlen a router mellett a kapcsolat sebessége max 433Mbit/sec. Ez annyit tesz egy antennás a cucc.

(#1555) Speed® válasza F.B.I. (#1550) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Z5C lesz. L735 4.7"ja után nem tudom megszokni ezt a tepsit :S Marad a kisebb telefon, max. lesz egy tab mellé, ha nagyon hiányzik a méret vidékezésnél.

(#1556) F.B.I. válasza Speed® (#1555) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is gondolkodom egy kisebben, bár nagyon tetszik a készülék.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1557) tboy93 válasza F.B.I. (#1556) üzenetére


tboy93
nagyúr

Leváltottam az N5-öt az A1-re, de tény hogy sokkal kényelmesebb volt az 5". A színes értesítési led, az OIS és a micro usb is hiányzik.

(#1558) F.B.I. válasza tboy93 (#1557) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem is hiányzik a színes led, a duplakopp, meg úgy az egész MIUI, de annyira prémium ez a készülék és tényleg komoly a fényképező része, nappali viszonyok között, hogy fájna a szívem.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1559) tboy93 válasza F.B.I. (#1558) üzenetére


tboy93
nagyúr

A build quality nekem is tetszik, de a fenykepezotol nem estem hanyatt. Balga modon azt hittem, hogy egy ~5 eves flagship szintjet hozni fogja.

(#1560) Bloksma válasza tboy93 (#1559) üzenetére


Bloksma
aktív tag

A kamera tényleg nem nagy durranás, de melyik az az 5 éves flagship, amelyiknek nem hozza a szintjét?

(#1561) F.B.I. válasza tboy93 (#1559) üzenetére


F.B.I.
veterán

Manuálisan tudja, túl sokat várunk és konkrétan (mint fotós, munkámmal kapcsolatba, nem művészi) mai napig nem értem az embereket.
Mostani készülékeken 1080p-ről beszélek, mindenre elég, ezért az árért, főleg a családnak, szülőknek, nagyiknak megmutatni, egy A4 méretű képre is bőven elég ez a tudás, nappali fények mellett, esti képeket meg nem ezzel fogok csinálni, mert egy 30K értékű, szintén zsebre tehető MILC vagy kompakt még a 2-3 év múlva érkező cuccokat is alázni fogja... túl sokat akarunk a pénzünkért. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1562) gusthy válasza Bloksma (#1560) üzenetére


gusthy
veterán

Tényleg nem egy EOS1D, de nem is elvárás tőle. Ez a telefon egy Opel Astra, annak teljesen oké.

(#1563) F.B.I. válasza Bloksma (#1560) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az van otthon, Sony Z2, annak simán hozza a minőségét...sőt, pedig az a fizetésemhez képest, nem ilyen áron lett vásárolva.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1564) tboy93 válasza Bloksma (#1560) üzenetére


tboy93
nagyúr

N5. Low light képekben alul teljesit az A1, a vakuja meg konkretan vicc a nexushoz kepest.

(#1565) the radish


the radish
senior tag

Egy érdekesség.

Open Camera-t feltelepítve vettem észre, hogy a "vízszintesség" nem jó. Teljesen sík felületre téve több mint 2 fokos eltérést mutat. Ha bekapcsolom a vízszintjelzőt, kimondottan zavaró...

Ezt nem lehet valahogy kalibrálni?

[ Szerkesztve ]

(#1566) batai15 válasza tboy93 (#1559) üzenetére


batai15
félisten

Nekem iphone se volt állítólag annak jó a kamerája. Persze jobb volt az a1 melett de az a1 se rossz össze hasonlítva.
Se annyiban volt jobb egyértelműen hogy azzal mindig jó képet lehetett készíteni itt azért ha gyorsan akarok akkor sikerül homályos képet lőni.

(#1567) Bloksma válasza tboy93 (#1564) üzenetére


Bloksma
aktív tag

4 éves a Nexus 5

(#1568) the radish válasza the radish (#1565) üzenetére


the radish
senior tag

Megtaláltam, most Ok.

Már csak ez a ronda videó hang szűnne meg...

[ Szerkesztve ]

(#1569) gusthy válasza the radish (#1568) üzenetére


gusthy
veterán

Picivel feljebb írta valaki a hangra a megoldást OpenCamera esetén.

(#1570) tboy93 válasza batai15 (#1566) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, nekem is több a homályos kép, még ha figyelek is, ez egyértelműen az OIS hiánya miatt van.

(#1571) tboy93 válasza Bloksma (#1567) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindegy is. Nem bántam meg a cserét, nettóért meg főleg best buy ;)

(#1572) Tomsteel válasza the radish (#1565) üzenetére


Tomsteel
tag

[link]

Nálam is volt ilyen, leraktam a hátára egy vízszintes felületre (kamera lógjon le róla, ne emelje el a sarkát) és a fent említett menüben kalibráltam az iránytű fölötti kettőt.

(#1573) the radish válasza gusthy (#1569) üzenetére


the radish
senior tag

Próbáltam. Semmit nem ér...

(#1572) Tomsteel: Igen, köszi. Megoldottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#1574) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy a névjegyeket a sim kártyára mentse. Nekem összesen egy lehetőséget ajánl fel, ez pedig a google fiókom.

(#1575) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Megvettem a telót, jelentem csatlakozom a klubhoz.Most tölti az októberi frissítést. :DD

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1576) Ricardo válasza Leslie1966 (#1575) üzenetére


Ricardo
félisten

Üdv a klubban.

(#1577) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az Eustock mióta hazai képviselet? És hogy van az, hogy ott 64-ért van a készülék, Edigital, Ipon stb. szintű igazi webshopokban meg 80? Az Árukereső nem is hozza az Eustock-ot...
64-ért jó vétel lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1578) tboy93 válasza Dilikutya (#1577) üzenetére


tboy93
nagyúr

Magyar tulajok szlovak cege vagy valami ilyesmi. Szlovak afa miatt olcsobbak elvileg. Magyar garit adnak, itthon a wayteq szervizbe kell vinni a keszuleket ha gond van. 1-2 nap alatt megkapod a telefont ha van nekik raktaron, gls hozza, utánvéttel kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#1579) l86544


l86544
aktív tag

Sziasztok!

Ma meglett nekem is a telcsi. Olvastam az összefoglalót és rendelek is kintről fóliát tokot de addig is míg ide ér nincs valakinek ötlete hogy honnan lehetne ma venni Budapesten telesen átlátszó üvegfóliát?

https://mowned.com/lajos-szab

(#1580) Flagstaff válasza Dilikutya (#1577) üzenetére


Flagstaff
tag

Két oka lehet.
Az egyik hogy ottani ÁFA-t fizetsz (ami teljesen rendben van mindenféle szempontból) illetve valószínűleg "kicsit" szerényebb árréssel dolgoznak. Bruttóban is egész jó az az ár amin adják, de ha hozzá tudsz jutni nettóban akkor gyakorlatilag verhetetlen. :-)

(#1581) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Van egy kinai MI 5x de nincs benne magyar nyelv. Csak angol meg kinai. Rá lehet rakni egy globál romot mindenféle root és bl nyítás nélkül?

Köszönöm

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1582) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

A SIM kártyán lévő számokat hogy lehet láthatóvá tenni illetve importálni a telefonra, vagy külön app kell?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1583) the radish


the radish
senior tag

Hogy erre eddig nem figyeltem fel! :Y

Kicsi úttörő komcsi turkál a droidban. Nagyon jóóóó. Vagy mégsem???

Na innentől kamerákra szigszalag, mikrofonba purhab.

[ Szerkesztve ]

(#1584) tibcsi0407 válasza the radish (#1583) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne aggódj, a Google már mindent tud rólad. Ha van Facebook-od, akkor főleg mindegy már. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#1585) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Root után miért van letiltva a wifi? Nem lát wifi hálózatot?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1586) catroot válasza tboy93 (#1564) üzenetére


catroot
veterán

Nekem eddig N5 volt, de szvsz épp, hogy rosszabb az N5 kamerája.

Rossz fényviszonyok mellett pedig sokat téveszt az AF is, legalábbis nálam.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1587) CéZé válasza Leslie1966 (#1585) üzenetére


CéZé
csendes tag

Nálam teljesen jó a wifi. Sőt megy az xposed és a gravitybox is.

(#1588) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

az összefoglalóban említett Screen Lock widget a leírás szerint úgy működik, h nem lesz gond az ujjlenyomatos feloldással ... Próbaképp feltettem, nekem gond van vele, mert kéri a feloldási mintát is ... Rosszul csinálok vmit vagy másra vonatkozik, h nem lesz gond vele?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1589) the radish válasza Magnat (#1588) üzenetére


the radish
senior tag

Elméletileg reboot után csak 1x kéri, utána Ok.

(#1590) the radish válasza Leslie1966 (#1585) üzenetére


the radish
senior tag

Így jártál?

Uhhh. Bocsánat a szerkesztési időn belüli hsz-ért... :W

[ Szerkesztve ]

(#1591) Sgr_A válasza Flagstaff (#1580) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szlovákoknál nics artisjus adó sem

(#1592) Leslie1966 válasza the radish (#1386) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Igen.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1593) Gyurmacko


Gyurmacko
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában nézegetek készülékeket a barátnőmnek és feltűnt hardveraprón, hogy meglehetősen sok 1-2 napos, szinte új csak kipróbált Mi A1 került meghirdetésre. Ezügyben kérdeznélek titeket: van valami típushibája a készüléknek amit esetleg nem tudnak mérni/nem említenek a tesztekben? Nagyon jó specifikációkkal bír a telefon, de meglepő hogy ennyi eladó darab van, míg pl. Moto G5/G5 Plus-ból alig találni. :R

(#1594) the radish válasza Leslie1966 (#1592) üzenetére


the radish
senior tag

No akkor.
1. XiaoMiFlash.exe: teljesen új rendszer.
2. Így, de ne a Magisk-v13.4-Pixel-beta2-build1.zip-et tedd fel a végén, hanem szedd le a SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502.zip-et
3. Aztán mehet az xposed is, ha kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#1595) Speed® válasza Gyurmacko (#1593) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi gond nincs vele, a méret okán lehet pl. Én is rámentem a belbecs miatt, de nem tudok kibékülni a mérettel.

(#1596) Leslie1966 válasza the radish (#1594) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Köszi. És ha újrahúzom a legfrisseb ROM-ot? A hivatalos ROM-hoz nem kell bootloader nyitni igaz?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1597) Gyurmacko válasza Speed® (#1595) üzenetére


Gyurmacko
csendes tag

Értem, köszi az infót!

(#1598) the radish válasza Leslie1966 (#1596) üzenetére


the radish
senior tag

Ha root-olni akarod, kell. Ha meg is akarod tartani, vissza sem zárhatod. Ha visszazárod, akkor nincs root. Nekem is új ez a rendszer, de kezdem "kapizsgálni". 2012 óta Samuim voltak.

[ Szerkesztve ]

(#1599) DroiDMester válasza Leslie1966 (#1596) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahoz hogy Tudj feltenni gyári ROM ot előbb nyitni kell a Bootloader -t ha nem akarod hogy frissítés után nyitva legyen jobb alul jelöld be hogy clean all and lock és akkor frissítés végeztével vissza zárja.

(#1600) Leslie1966 válasza DroiDMester (#1599) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Értem. Kicsit szokni kell a Samsungok és Huawei-ek után. :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.