Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) trebrona válasza jeni (#2050) üzenetére


trebrona
nagyúr

Android One project, olvass utána! ;)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2052) Roxbury válasza jeni (#2046) üzenetére


Roxbury
őstag

9-es Androidot is meg fogja kapni az A1 az Android ONE program kereteben jovore. Ezt a bemutatokor igerte meg a Google es a Xiaomi. Pont ez a lenyege az Android ONE-nak.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#2053) kontrobi válasza blesius (#2042) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Ez a (kijelző => kijelző) hol van? Csak én nem találom?

(#2054) emeron válasza Roxbury (#2052) üzenetére


emeron
tag

Plusz egy év biztonsági frissítés, nem? 2 év fő verzió, 3 év biztonsági.

(#2055) trebrona válasza kontrobi (#2053) üzenetére


trebrona
nagyúr

Megjelenítés/Megjelenített méret

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2056) Roxbury válasza emeron (#2054) üzenetére


Roxbury
őstag

Pontosan.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#2057) Matyi222 válasza jeni (#2050) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Kevered a dolgokat az említett készüléket a gyártó frissitené, az A1-et meg az Android apja a Google, ez olyan mintha referencia készülék lenne, pl pixel vagy nexus, csak az Android one programban vesz részt a készülék....

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#2058) szmyky válasza dugesz77 (#2010) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ezzel a típusú tokkal az a probléma hogy a gombok élei nincsenek lekerekítve és vágják az ember ujjait.
Volt ilyen a Redmi Promra, de nem szerettem.

(#2059) kontrobi válasza trebrona (#2055) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Köszönöm! Azt hittem, hogy megint én vagyok annyira béna, hogy nem találom. Az amit írtál az megvan, csak ez a kijelző=>kijelző nem volt világos. :)

(#2060) Szoszo94 válasza jeni (#2050) üzenetére


Szoszo94
őstag

Csakhogy arra nem a Google biztosítja a rendszerfrissítéseket ;)

Nafene, ezért kell hozzászólás előtt frissíteni még az oldalt :DDD Látom már írták többen is :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#2061) Reverting válasza szmyky (#2058) üzenetére


Reverting
őstag

Nalam ilyen van... A gomboknal semmi hiba... Ellenben lent az usb nel es a hangszoronal... Na ott eles... ;) Ha megjon amit rendeletem felrakom ide sos toknak... Akinek majd kell atveheti... ;) Addigra megjon az eustock talan... ;) Bp-en sos ben... En is igy vettem...;)))
Ja es nekem a vakut sem takarja ki.. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2062) blesius válasza emeron (#2054) üzenetére


blesius
csendes tag

#2053: Bocs, "Megjelenített méret" és nem "Kijelző méret", csak angolból fordítottam és nem tudom hogy minek fordították.

[ Szerkesztve ]

(#2063) DarkChild válasza jeni (#2050) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hát az Alphánál azért már jó előre lehetett sejteni, hogy nem nagyon jönnek majd rá a jövőben frissítések, miután a Samu bejelentette, hogy utód nélkül törlik a modellt a kínálatból.

(#2064) huberpe


huberpe
aktív tag

apámnak van egy karbonn sparkle telefonja. az elsők között volt az android one programban(lehet, hogy az első volt :) ). még 4-es droiddal vette, azóta már a 6-os megy rajta. szaros kis 20e ft-os gép és még mindig hasít. :)
tehát a frissítéssel nem hiszem, hogy gond lesz.

más: nálatok is durván narancssárga fényű a zseblámpa?

[ Szerkesztve ]

(#2065) Luck Dragon válasza huberpe (#2064) üzenetére

Igen, sárgás.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2066) Roxbury válasza huberpe (#2064) üzenetére


Roxbury
őstag

Igen, mert akkor mind a 2 led vilagit egyszerre. A sarga es a feher is.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#2067) szmyky válasza huberpe (#2064) üzenetére


szmyky
aktív tag

Lehet, hogy az értesítési LEDnek akartak még egy újabb színt adni, de félre kalibráltak valamit és a vaku kapott egy kis narancs árnyalatot!
;]

(#2068) gusthy válasza jeni (#2046) üzenetére


gusthy
veterán

A kiadáskor azt vállalta a Xiaomi, hogy Oreo és P lesz rá.

(#2069) huberpe válasza Luck Dragon (#2065) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszi a gyors tesztet mindenkinek. :) azért érdekes, mert pl amikor a kameránál folyamatosra állítom a világítást, akkor is ég mindkettő, viszont sokkal fehérebb fényt ad.

(#2070) Luck Dragon válasza huberpe (#2069) üzenetére

Szívesen.

Gondolom mint a zseblámpánál, mint a a kameránál más szoftver beállítást használ a led vakú esetében.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2071) #53667584


#53667584
törölt tag

Van valakinek tuti tippje hogy mit lehet kezdeni a hívás közbeni képernyő ébrenmaradással? A proximity szenzor elvileg működik a *#*#6484#*#* menü alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2072) dugesz77 válasza #53667584 (#2071) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem az újrakalibrálás úgy néz ki megoldotta a problémát. Azóta ha fülemhez emelem sötét a képernyő.

(#2073) Luck Dragon válasza #53667584 (#2071) üzenetére

Ha működik ,akkor lehet szoftveres bug, akkor én egy HR-t javasolnék, mind amellett ami a fentebb írt opciót ki nem próbáltad dugesz77 kolléga jóvoltából . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2074) #53667584 válasza dugesz77 (#2072) üzenetére


#53667584
törölt tag

Leírod légyszives hogy hogyan kalibráltad újra?

(#2075) Szoszo94 válasza #53667584 (#2074) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szerintem így ;)

De itt van még pontosabban :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#2076) #53667584 válasza Szoszo94 (#2075) üzenetére


#53667584
törölt tag

Belinkelnéd a konkrét hozzászólást ami ezek közül szerinted leírja a kalibrálás menetét?

Szerk.: Ahogy írtam ezt a menüt már megjártam. Nem tudom mit kellene ott csinálni. Letakarom a szenzort, kiírja hogy pass. De hívás közben ugyanúgy bekapcsol a kijelzo, kihangosodik a hívás, bekapcsol a vaku, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2077) DarkChild


DarkChild
senior tag

Pontosan 1 hét múlva a Xiaomi akciózik az AliExpressen.
Ha valakinek nem sürgős a kütyü (gondolom jó pár hét míg ideér) és elég gyors (2000 db van az A1-ből), akkor 52e Ft körül beszerezheti majd aznap. :U De lesz más kütyü is.
Bővebben »

(#2078) Szoszo94 válasza #53667584 (#2076) üzenetére


Szoszo94
őstag

Linkeltem, én is csak a keresőre számíthattam és meg is találtam látod.
Elméletileg írja, hogy mit kell tenned a kalibrálás során (gondolom letakarni és szabadon hagyni az érzékelőt, ez szokott a standard eljárás lenni), még nincs meg az A1, hogy pontosan meg tudjam mondani.

Szerk.: Az, hogy kihangosodik, meg a vaku kapcsol, az már a fülednek köszönhető. Azt nem magától csinálja. Viszont a szenzor vagy rossz akkor, vagy nem jó a kalibrálás, vagy úgy tartod a telefont, hogy a szenzort nem teljesen takarod el - valaki írt itt már ilyet, hogy nagyon a szélén van a szenzor a telefonnak és emiatt fel-felold a kijelző telefonálás közben ahogy a vállán tartja a készüléket.

DarkChild: igen ám, csakhogy az ÁFA 27%, vámkezelés díja jópár Mátyás, garancia miatt 2k minimum a kiküldése Kínába, ráadásul egy hónap lazán mire visszaküldik. És ha ingyen postával is rendeled meg most, akkor is 70k mire hozzád kerül és nincs itthoni garancia. Szvsz nem a legjobb vétel :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#2079) #53667584 válasza Szoszo94 (#2078) üzenetére


#53667584
törölt tag

Amint írtam azt már megcsináltam. De nem lett jobb. Van otthon két A1, az egyik tökéletes, a másiknál akármit próbáltam a kijelző mindig bekapcsol.

(#2080) ollie válasza DarkChild (#2077) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem onnan mindenképpen rájön az áfa is.

***

(#2081) DroiDMester válasza DarkChild (#2077) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Aha 196 dolcsi, de ne feledd itt nincs EU Express szállítás tehát 2000% hogy erre még ráfizetsz KB : +20.000Ft ot Áfa+vám formájában!

(#2082) Magnat válasza dugesz77 (#2012) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Nekem ilyen tok van: [link]

Nem túl vastag, de a sarkokon lévő gutymók miatt mégis véd ... Én igazából azt vártam, h legyen rá olyan S-line, ami a szélein recés, mert azzal éreztem a RN3-at is stabilnak, de ennek a fogásával is elégedett vagyok.

(Nem A1 van a képen, de választható a linken)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2083) Reverting válasza Magnat (#2082) üzenetére


Reverting
őstag

Errol nincs "élő" keped? Kivacsi lennek milyen ez:) en nem mertem megrendelni:)
:C

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2084) Magnat válasza Reverting (#2083) üzenetére


Magnat
veterán

Mármint konkrétan a telefonon hogy mutat? Mindjárt lövök róla pár képet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2085) Magnat válasza Reverting (#2083) üzenetére


Magnat
veterán

Tablettel lőttem, szóval nem egy stúdió minőség, de talán a lényeg látszik:

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2086) Reverting válasza Magnat (#2085) üzenetére


Reverting
őstag

Jo ez:) kamera nem er le? vagy a sarok vedo kiemeli annyira...? Az a baj az atlatszos tokok ala kerul valami akkor nagyon latszik... de kepeken darsztikusabbnak tunt... a te kepeiden meg inkabb hasznalhatobbnak tunik...:)
koszi

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2087) Magnat válasza Reverting (#2086) üzenetére


Magnat
veterán

Nem ér le, jók ezek a kis légzsákok, elég puhák is, sztem ha sík felületre esik a készülék, sokat védenek ... Jaja, a hirdetés fotón bumszlibbnak tűnnek :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2088) dugesz77 válasza #53667584 (#2074) üzenetére


dugesz77
őstag

Most lepróbálva 10-ből 9X jól működik a fülemtől kb. 5cm-re elemelve kapcsolja csak vissza a kijelzőt közelebb rakva rögtön lekapcsolja. Kicsit érzékeny az irányra,kicsit előrébb tartva a mobilt sokkal érzékenyebb. Azért 1x sikerült megint bekapcsolnom a repülős üzemmódot :((( . Igen amit linkeltek menüben azt csináltam csak de sokkal jobb lett mint az előtt. Viszont oldalsó gombbal lezárható a képernyő,így "fülbiztos" csak plusz egy mozdulat. Amíg nem érkezik rá javítás végül is használható módszer.

(#2089) Magnat válasza dugesz77 (#2088) üzenetére


Magnat
veterán

Az a baj, h a telefon közepétől eléggé balra kint van a szenzor.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2090) #53667584 válasza dugesz77 (#2088) üzenetére


#53667584
törölt tag

Melyik oldalsó gombokkal? Mert nálam a hangerő gombok értelemszerűen a hangerőt változtatják, a power gomb pedig megszakítja a hívást.

(#2091) dugesz77 válasza #53667584 (#2090) üzenetére


dugesz77
őstag

Az alsó bekapcsológomb . Hívás közben csak a képernyőt kapcsolja ki nálam nem bontja a hívást .

[ Szerkesztve ]

(#2092) trebrona válasza #53667584 (#2090) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások/Kisegítő lehetőségek/Bekapcs.gomb megszakítja a hívást kapcsoló ki és nem fogja megszakítani.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2093) #53667584 válasza dugesz77 (#2091) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nekem azonnal megszakítja a hívást.

trebrona
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#2094) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Van ötletek, hogyan lehet beállítani, hogy ha rajtam van a füles és hívnak, akkor a telefon ne csengjen, csak a fülesben halljam a csengést? Lumiáról váltottam, ott könnyen be lehetett állítani ezt, az androidot még nem nagyon ismerem, most barátkozunk össze :N

Kicsit más: tokban van, nehezen hozzáférhetők a gombok. A hangerőt próbáltam nyomogatni, majd egy pillanatra lenyílt vagy 8 állítási lehetőség a hangerőnél. De olyan gyorsan el is tűnt, ahogy megjelent.

Ezt honnan tudnám újból elővarázsolni?

Köszönöm szépen!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2095) Ricardo válasza Gömbike (#2094) üzenetére


Ricardo
félisten

"tokban van, nehezen hozzáférhetők a gombok. A hangerőt próbáltam nyomogatni, majd egy pillanatra lenyílt vagy 8 állítási lehetőség a hangerőnél. De olyan gyorsan el is tűnt, ahogy megjelent."

Megnyomod a hangerő gomb valamelyikét, megjelenik a csúszka. Jobb oldalon van egy kis lefele nyíl, ott tudod lenyitni.
Sajnos 8 lehetőség nincs, de a média és az ébresztés hangját állíthatod itt külön.

Fülest nem használok, így arra nem tudok válaszolni.

(#2096) HoaryFox válasza Gömbike (#2094) üzenetére


HoaryFox
őstag

Eddigi Androidos tapasztalatom azt mondaná, hogy ha lenémítod a telefont (pl. rezgőre), akkor csak a fülesen keresztül szólal meg a csengőhang. Külön állítani ezt még sose láttam (valszeg valami WP specifikus dolog volt a Lumiánál)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#2097) Viktor0610 válasza HoaryFox (#2096) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs semmi hangjelzés, de még csak egy csippanás sem a fülesben, ha le van némítva.
Most próbáltam ki.

Samsung Galaxy A54

(#2098) HoaryFox válasza Viktor0610 (#2097) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hümm... akkor passzolok :F

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#2099) Viktor0610 válasza HoaryFox (#2098) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínű, igazad lesz a WP specifikus dologgal. :)

Samsung Galaxy A54

(#2100) Gömbike válasza Ricardo (#2095) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm! Igen, azt megtaláltam, de a "sok" beállítási lehetőséget sajna nem.

Köszönöm, hogy elnézitek a "kopaszságomat"😀.

Remélem nemsokára naprakész leszek én is😎

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.