Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) pet007


pet007
aktív tag

Hasznalt uzleti lehet akarmennyivel jobb, ha nincs ra garancia. :))

(#302) pet007 válasza MurdR (#299) üzenetére


pet007
aktív tag

Nem tudom hogy olvastad a cikket, de elso bekezdes szerintem kimaradt ;]

(#303) Chaser válasza pet007 (#301) üzenetére


Chaser
titán

az úgy megvan, h jó 10 éve vannak használt gépet forgalmazó boltok? számla, garancia, soknál bővíthető is az alap fél év

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#304) Raymond válasza pet007 (#301) üzenetére


Raymond
félisten

Nem csak a garaciarol van szo. Ha egy asszonynak/anyanak/anyosnak megmutatsz egy HP 2560p/2570p gepet es egy ilyen Lenovo 110S-t (raadasul valami normalis szinben) vagy epp hasonloan passziv kis 11" Acer-t akkor nem sok akad aki a HP-t valasztana. Hiaba jobb technikailag, egyszeruen labdaba se rug a masikok mellett.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#305) MurdR válasza pet007 (#302) üzenetére


MurdR
veterán

Nem, nem maradt ki. Áhh, hagyjuk. Fröcsögés lenne a vége. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#306) MurdR válasza Raymond (#304) üzenetére


MurdR
veterán

Ez így van. Feleségemnek összeraktam egy asztali PC-t, kapott hozzá egy Razer egeret, amit lecserélt
erre:

Múltkor oda kellett ülnöm a gépéhez, mert asszem MSO-t telepítettem, és konkrétan a Next gombot nem találtam el vele, olyan az érzékelője. De neki ez kell, a Razer az sz*r. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#307) dingdongkng válasza Raymond (#304) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát meg a másik, hogy itt 28eftról beszélgetünk. Azért milyen üzleti gép van? x200 p8400-al, meg t61. Azért az még talán kisebb élmény mint az atom. Nem elég hogy gyenge még melegszik is mint az állat.

Ja hogy ez a gép újonnan 70k volt? 70k-ért sokkal jobb consumer használt gépet lehet venni. Pl. Surface Pro2. Sokkal jobban kéne mint egy t440p 1366x768-as kijelzővel (tudom tudom volt belőle fhd is csak nem ennyiért).

Itt az a mocsok nagy gond, hogy mindenki új gépet hasonlít használt géphez. Azok a consumer vasak amik egyszer valaha 2-3 kilóba kerültek nagyon vonzók tudnak ma lenni.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#308) NGA válasza Raymond (#304) üzenetére


NGA
addikt

Vettem a Tescoban egy Lenovo 320-as laptopot N3550 procival amikor félárban volt. Konkrétan 1 hét használat után felfényesedett a touchpad. Az egész nyiszorgott, ha ölbevettem.

Win10 szenvedés volt rajta.
Ha van a Win10-nek 8 giga ramja, és ssd, akkor igen gyors tud lenni, de az biztos, hogy i3 alatt semmilyen gépet nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#309) Raymond válasza NGA (#308) üzenetére


Raymond
félisten

Az anyosnal pedig a par eves (meg mindig W8.1-es) Acer ES1-111 olyan mintha uj lenne. Ezek ilyen dolgok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#310) Dhampir válasza NGA (#294) üzenetére


Dhampir
félisten

Senki nem ír regényeket rajta

Regényeket DOS-on kell írni. :D

(#311) Solten válasza Dhampir (#310) üzenetére


Solten
addikt

Kiprobalt technologia es total biztonsagos... :D

Saor Alba

(#312) MasterDeeJay válasza dingdongkng (#307) üzenetére

Csak szólok hogy a középkategóriás core2 is erősebb mint az az N3060-as atom.
Reggel toltak elém egy gépet hogy gyorsítsak rajta valamit.
HP 250-es

Szétszedtem darabokra, hűtése sincs csak egy hajtogatott lemez, ramhelyből is egy van. Semmi nem hozzáférhető az alaplap kibontása nélkül.
De volt pár atomos gépem és azt elmondhatom hogy egy normális core2 szint az nincs meg, legalábbis a 2014-15-ös atomokkal biztosan nem. A régebbiek meg kb pentium3 szint.
A másik az meg ha intel elcsesz valami drivert vagy nem támogatja akkor atomnál ugrik a hardveres gyorsítás vagy kézzel kell visszarakni a régebbi drivert, egyből gáz lesz a youtube. A core2 meg 720p-t izomból kitolja gyorsítás nélkül.
Core2 4Gb DDR2, ős sata2-es ssdvel szerintem jobb mint az N3060-as akár több gyorsabb rammal és sata3-as modernebb ssd-vel.
Családban nyúznak egy retró HP üzleti notit P8600, 4gb ram 128gb-os ssd, meg talán ati x2600 van benne az kereken 20eFt volt. Egyetlen baja hogy 0-ás az akksi, meg igen van hangja terhelve míg az atom valószínű passzívhűtős.
Nem védem a core2-őt mert tényleg már lassan retró lesz de a régi atomok tényleg nagyon gyengék. Az újabbakkal nincs tapasztalatom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#313) dingdongkng válasza MasterDeeJay (#312) üzenetére


dingdongkng
tag

Az újak sem lenyűgözőek, szó sem róla. De egy p8400 is rettenetesen gyenge. Nekem volt atom n3570-em, 1,83 Ghz 4 mag, ha nagyon kellett neki tudott izomból 1080p-s youtube-ot lejátszani. Ennél többet egy p8400 sem tud, sőt, csak annyi, hogy meleg, zajos, és fél óra alatt lemeríti a szar utángyártott akksit amit még egyáltalán bele lehet vásárolni. És árban ugyanott van (sőt), mert ha szintre hozzuk a tesztgéppel akkor:

- akksi kb. 8-9
- 256gb ssd használtan jó helyről 9 régi eladva 5-ért
- 20k a gép

20+8+9-5 = 32k Nyilván ez a 28-hoz képest mérési hibahatáron belül van, de a végeredmény nem igazán egy jobb gép, inkább egy másmilyen. (Jó a 2gb ram elég gyász, de a max 1.5 órás prediktált akkuideje a HP-nak se remek - ezt az x200-asom alapján mondom).

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#314) DanD88 válasza MasterDeeJay (#312) üzenetére


DanD88
tag

Az újabb 4 magosokkal még majdnem lehet is kezdeni valamit. Az első és a második generációs Celeron/Pentium nevű atomok között nagyot ugrott az igp teljesítménye, a 3. generációra meg kb 30%-ot a proci. 4-ik ahogy nézem csak tovább csiszolja kicsit. A cikkben szereplő 3. gen. de csak dual core.

(#315) dingdongkng válasza dingdongkng (#313) üzenetére


dingdongkng
tag

Bocsánat még magamhoz írnék pár sor ostobaságot:

Az atom/2GB ram szerintem is a használhatatlanság határának rossz oldalán van. Én inkább azok ellen szólottam fel, akik szerint i3 alatt nincs élet, és teljesen összemossák a celeront és a pentiumot az atommal. Az atom tényleg siralomház, a celeron határeset, a pentium tök használható a 3xxx-es szériától kezdve laptopokban. Volt mindhárom, tudom. SSD ígyis úgyis kell.

A másik meg azon emberek elképesztő rövidlátása akik használt hardvert ajánlanak új helyett. Én is használtat veszek, de megértem, hogy nem értékazonos egy újjal egy használt termék. Ha az lenne annyiba kerülne mint az új. Ugye ez a kiszámoló blog remek demagógiája volt, az okos és buta úr autót vesz, amiben az a nagyon is valós kockázati költség nincsen csak megemlítve miszerint okos úr addig okos úr, amíg bele nem nyúl egy reménytelen szarba a legnagyobb körültekintés mellett is, mert éppen nem működött a röntgenszeme.

Csak ennyit szerettem volna.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#316) kenwood válasza dingdongkng (#315) üzenetére


kenwood
veterán

Az intel mossa ossze oket.
N3570 nem letezik,de a 3540,amire gondolhattal egy pentium,ami amugy atom

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#317) cappa72


cappa72
nagyúr

Én csak annyit tudok hozzátenni a cikkhez, hogy magam is úgy kezdtem az első laptopvásárlásomat, hogy ismerősöktől próbáltam beszerezni infót.
Akkor már volt otthon internet, igaz még csak néha mertük használni, mert azért a GPRS nem szöktette az egekbe a sebességet. Mindezt asztali gépen, (talán p4-es processzorral) egy GPRS-Easy-Connect programmal.

És lejött az idő, amikor megváltunk az asztalitól, és helyébe lépett egy laptop. Acer Aspire xxx lnm (valami ilyesmi); AMD belsővel, 1GB ram-mal... de új volt, és úgy örültem neki, hogy csuda. Vigyáztam rá, óvtam a csukás-nyitás megterheléseitől. Pont azért, mert akikkel beszéltem, azok felhívták az Aspire-minőségre a figyelmemet.
Jó elvoltam vele, miután többszöri próbálkozás után végül a Fedora 7 lett az az üdvöske, amivel a legjobban passzolt a géphez. (Telepített operációs rendszer volt rajta, talán red-star chinese linux... de az rögtön kuka lett, mert ment fel az UHU-linux)

Miután meggyengült 'a' valamelyik része (fél évvel a gar lejárta tuán kh-s lett benne valami a kijelző felé), kipróbáltam az üzleti használt vonalat.

Bár emlékeim még mindig kedvesek az Acer-ről, belekóstolva mások levetett üzleti gépeibe a realítás az, hogy jobban megéri az utóbbit kategóriát venni.

Viszont aki úgy kezdi mint én, az igenis újat, de alsó kategóriásat fog venni. Innen pedig van hova fejlődni. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#318) dingdongkng válasza kenwood (#316) üzenetére


dingdongkng
tag

Z3740. Ennyit az emlékezőtehetségemről :D.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#319) simonzé válasza Gabbbb (#267) üzenetére


simonzé
addikt

Hű, nekem túl mély víz amit írtál, csak egy reszlethez tudok hozzászolni:
"Mondjuk N3060-as processzorral így felejtős dolog a 720p Linux alatt, de 480p-re nagyjából elég lehet."
Na ezt az én Lenovom nem tudja, ezért a 1080p-t gond nelkul játssza le. A 1440p-nel a kezdeti 3mp-nyi puffereles után szintén framedrop nélküli a lejatszas. 2160p-nem mar akadozik rendesen.
N3060+2GB+Linux mintrol beszélünk.

Az az egy szerencse, hogy az 1366x768-as kijelzon 720p-s lejatszasra vagyok berendezkedve.

I don't fit in. I fit out.

(#320) simonzé válasza Lalikiraly (#269) üzenetére


simonzé
addikt

Szia Lali!
jól sejtetted, ölik egymást a népek, de nagyon sok a kulturált hozzaszolas. Pedig a cikket részben eleve a trolloknak szántam (gyomorra).

Gondolkozom ezen az EndlessOS teszten, de boltokban megnyomogatva nekem nem volt igazán szimpatikus. Na, meglatjuk.

I don't fit in. I fit out.

(#321) Dhampir válasza ubyegon2 (#285) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#322) total90 válasza CPT.Pirk (#234) üzenetére


total90
veterán

Más valamit magadnak csinálni és más tömegeknek. RH és társai sem véletlenül fizetősek...

(#237) Apollyon

Szemete levinni = programozni egy OS-t? Nagy a baj úgy látom :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#323) ubyegon2 válasza simonzé (#320) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Endless OS egy direkt zárt rendszer saját tárolókkal, arra nem telepítesz mást, csak ami azokban van. Ezt a véleményemt osztják a topikban is.

Szerintem ez legyen egy az utolsók között, amit kipróbálsz! ;)

(#324) hunluki válasza simonzé (#319) üzenetére


hunluki
senior tag

"Mondjuk N3060-as processzorral így felejtős dolog a 720p Linux alatt, de 480p-re nagyjából elég lehet."

Ez a mondat nekem is csípi a szemem. Épp ma reggel néztem meg egy atom N455-ös gépen egy 720p youtube videót egy hd ready TV-n. Linux mint alatt, smtube-al, 2 giga rammal és a fent említett szörnyeteg erejével. És még tearing se volt rajta, tény hogy 99%-on volt a load, de az elején pufferelt kb 3-4 másodpercet utána pedig akadás nélkül végigtolta.

Valaki írta lentebb hogy 1080p se megy valamelyik c2d procinak... Mac mini 2009, igaz van mellette egy NV 9400M kőkemény 256 memóriával, de youtube 1080p-t simán kiizzadja magából.

Valaki világosítson már fel mert amit páran írtok az szög ellentéte annak amit nap mint nap tapasztalok.

(#325) CPT.Pirk válasza total90 (#322) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jó a hasonlat, nem tömegeknek, hanem cégeknek csinálják. Tömegeknek ott van az Ubuntu meg a Mint és asztali társaik.
Nem igazán látom, hogy miért kellene fizetősnek lennie mondjuk egy Ubuntunak.

És azzal sem értek egyet, hogy magamnak csinálnám a tesztelést. Nem magamnak csinálom, az egész közösségnek. Az itthoni cuccaimmal elő is tudtam hozni olyan hibákat, amik más tesztelőknél, fejlesztőknél nem jöttek elő. Megoldottuk, javították, most mindenkinek jobb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#326) simonzé


simonzé
addikt

Kedves Olvasók!
Így 320 komment magassagaban felhivom mindenki figyelmét egy apróságra: a cikknek nem tárgya a használt üzleti vs. Low end laptop téma. A cikk arról szól, hogy azonos low end hardveren mennyire eltérő teljesítményt nyújt a win10 és egy lightweight Linux verzió.

Az első oldalon esik pár szó az eltérő igenyekről, meg arról, hogy sokan képtelenek elfogadni, hogy másnak más igényei vannak.

Ehhez képest a vita túlnyomó része a hardverfikazasrol es az üzleti gepek isteniteserol szolt. :) Érdekes...

I don't fit in. I fit out.

(#327) CPT.Pirk válasza simonzé (#326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még egy puppy jellegű disztrót is megnézhetnél azon a gépen, azzal még egy kicsit jobban menne, mint amivel próbáltad. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#328) zoltanz válasza simonzé (#326) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk ha ez tényleg lightweight Linux lett volna: Debian stb. valami jó kis ablakozóval openbox vagy egy hw-es Cinnamon és vagy hagyományos HDD-vel. A Win házhoz ment volna egy a pofonért. :DDD

CPT.Pirk megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#329) Bici válasza simonzé (#326) üzenetére


Bici
félisten

En a hasznalt low-end laptopra eskuszom egyebkent. :DDD
Most is az van utazasi celokra: Acer V5 121, amit 22-ert vettem, es +6k volt bele egy WD Green SSD akciosan, es 5k-ert el tudtam adni a 320GB-os WD Blue winyot, ami benne volt.
Szoval 23-ert van egy hibatlan hasznalt low-end laptopom AMD C-70 procival, 2GB Rammal, amin Mint XFCE van, es teljesen szepen megy. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#330) arnyekxxx válasza NGA (#294) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem kell bill hozzá.

Mint ahogy költözködni is lehet egy talicskával is, ha nincs más.

De azért egy kisteherrel jobb.

(#331) ferensz válasza simonzé (#326) üzenetére


ferensz
senior tag

A cím az még oké, hogy arról szól, ami a későbbiekben a cikk témája lesz, de egy erőteljes beleszállunk a több-kevesebb észérvet és megértést mutató használt üzletiket preferáló tagokba szekcióval kezdődött, az első oldalon az utolsó bekezdés volt az, ami nem erről szólt, bár még az sem magának a cikknek a lényegéről. Ilyen erős kezdés után ne csodálkozz ha triggered lesz az érzékenyebb olvasó és egyből jön kommentelni anélkül, hogy végigolvasta volna a cikket...

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#332) kenwood válasza simonzé (#326) üzenetére


kenwood
veterán

igen,altalaban igy mukodnek a nyilvanos forumok :
valahonnan elindul a vita,es a kozosseg majd eldonti,merre halad.
egy sajat siteon ilyen gond nincs,onnan mindent moderalhatsz,amit nem tartasz oda illonek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#333) arnyekxxx válasza simonzé (#326) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"a cikknek nem tárgya a használt üzleti vs. Low end laptop téma"

Erről szólhattál volna annak is aki a cikked első oldalát irta.

[ Szerkesztve ]

(#334) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gecc... Az első oldal nagyon kíváncsivá tett... Azután jött a szokásos Windows szar, Linux a király rizsa... Kár érte.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#335) Apollyon válasza total90 (#322) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én ilyet egyáltalán nem állítottam, a lényeg az volt, hogy nem mindent pénzért csinálsz. Nézz utána az open-source modellnek és majd megérted a lényegét.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#336) Cyrin válasza icemad (#334) üzenetére


Cyrin
addikt

hol látsz rizsát? objektív mérési eredmények vannak...

(#337) icemad válasza Cyrin (#336) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát mérésekben lehet jobb a Linux, de használhatóságban nekem nem jött be. Itt meg úgy lett előadva, mintha a Linux lenne a messiás. Azért ilyen low end gépeket, főleg azok vesznek, akik nem értenek hozzá. Ők meg nem fognak terminállal szüttyögni, meg fórumokat bújni, ha nem megy a nyomtató, meg a hálókártya.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#338) hcl válasza NGA (#288) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért elég sok mindent könnyebb egy normális méretű billentyűzetről, kijelzőn csinálni. Pláne, ha nem túl jó már a szemed, és 10"-on a fullhd már apró.

Írni meg azért normálisabb ember néha ír.
Regényt, akkor min írsz? Ahhoz nem árt egy billentyűzet.

@icemad: Nekem a win nem jött be... Régóta nincs is :D

"Azért ilyen low end gépeket, főleg azok vesznek, akik nem értenek hozzá. Ők meg nem fognak terminállal szüttyögni, meg fórumokat bújni, "
Akkor ost
- fogsz egy virtuális gépet, és telepítesz rá egy random Ubuntu verziót (Mintet, akármit), majd beszámolsz, mennyit kellett terminálozni :D
- Windowson ugye nem fordul elő olyan, hogy nem megy valami, és gúglizni kell? :D

@Simonzé :
"a hardverfikazasrol es az üzleti gepek isteniteserol szolt. :) Érdekes..."
Hát, egyszerűen nem az a véleményünk, mint neked :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#339) Dave™ válasza icemad (#337) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem az utóbbi 3 évben minden gépen elsőre ment a háló kártya meg a nyomtató is. Pont W10 esetén tapasztaltam ennek ellenkezőjét, olykor a frissítés vágta haza, máskor csak szimplán nem volt megfelelő aláírt driver. Próbálj meg pl. Samsung nyomtatót használni, jó móka a registryben turkálni hogy engedélyezni tudd a drivert, aminek visszavontak a hitelesítését. Ezt persze csak akkor tudja valaki, ha használja is ;) De örülök hogy neked bevált a W10, használd egészséggel :)

(#340) CPT.Pirk válasza icemad (#337) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ők elviszik ezeket a gépeket a hozzáértő Pistikének, hogy te lassú meg ez meg az kéne rá, csináld már meg...

Terminálhoz meg ritkán kell nyúlni Linux alatt, de pl. el tudod távolítani a Candy Crush Saga-t meg a többi default szemetet Win10 alól powershell nélkül? Nem... :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#341) llax válasza hunluki (#324) üzenetére


llax
senior tag

"Épp ma reggel néztem meg egy atom N455-ös gépen egy 720p youtube videót"

Az 1 magos 1. gen. Atom 230 a hozzá társított, nála is régebbi Intel NB-vel az, ami YouTube-on 480p-vel is izzad (amíg Flash alapon ment a YT, röhögve vitte).

(2,5 évvel ezelőttig "csak net, semmi más" alapon használtam olyat is a műhelyemben - most is megvan, 2GB+SSD, indítható, helyette lett Athlon 5370+8GB+SSD)

"Valaki írta lentebb hogy 1080p se megy valamelyik c2d procinak"

Többségük akár izomból is megoldja (magasabb órajelű desktop példányok biztosan), de ha bármilyen kicsi dVGA van mellette (a korabeli integrált Intel-eket elfelejtve), akkor röhögve megy az 1080p60 is... Mondjuk mobil verzióknál az órajel is alacsonyabb, dVGA sincs mindegyikben, ott lehet gond az 1080p-vel.

[ Szerkesztve ]

(#342) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Candy Crush Saga!? Ne szórakozz már, ez rajta van alapból a Winx-en én meg itt szívok az összes Linux disztróval évek óta! :.....Wááááááááááá............ tuti végigrohanok az álmennyezeten! Oda-vissza legalább 25x

Winx winx winx.....most memorizálom, hogy el ne felejtsem, mire odaérek a virágboltba! :R

[ Szerkesztve ]

(#343) hcl válasza llax (#341) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De a poén, hogy az 1.7GHz Penya M is lejátssza a 480p-t, 360p-t, ha nem böngészőből, hanem mondjuk VLC, vagy letöltöd. DVD-t is viszi. Na ha valami nem mai, meg low-end, akkor az. Van itthon 2 :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#344) Hieronymus válasza hcl (#343) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért van némi eltérés.
480p-ig mpeg2 tömörítést használtak, amit az IGP-k hardveresen támogattak.

A ma használt h.265b tömörítéssel az újabb atom processzorok legalább 1080p felbontásig boldogulnak a modern IGP okán. A régebbi, processzor teljesítményben izmosabb gépek viszont feladják a harcot, a magas képkocka veszteség okán.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#345) Gabbbb válasza simonzé (#319) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy vannak olyan formátumok, amiket esetleg elvisz 1080p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#346) Dhampir válasza simonzé (#326) üzenetére


Dhampir
félisten

Addig nincs nagy baj, amíg nem kezdődik el a "winfosozás". :D

(#347) bossbob


bossbob
csendes tag

Én nem rég pofoztam helyre egy imserősőm régi HP250-esét, ami a kategóriájában is a leggyengébb modell volt. (4GB RAM, AMD E2-1800, 500 giga vinyó)
Azt monfták hogy nincs pénz alkatrészre (pl. SSD), így amit "két kézzel" renbe lehet rajta hozni, azt csináljam meg.

Win 10 esélytelen volt ezen a hardveren. Win7-en goldolkodtam még el, de mivel csak netezésre használják meg nagy ritkán egy-két doksi megírására, ezért döntöttem a Lubuntu mellett egy aktuális Libre Office-al.

A lubuntut könnyen Win XP / 7 kinézetűvé lehet tenni, így ők szinte ésre sem vették a különbséget. Asztalra kiment a Firefox / Chromium parancsikonja és vész esetére a Teamviewer is.

Másfél éve gond nélkül használják napi szinten. Nem teker lassul vagy telepíti a véget nem érő windows verzió frissítéseket és nekem sem kell félvente telefonáégatni velük, hogy "megint karikázott a számítógép és nem találnak semmit azóta, nem rontottak-e el valamit"

Ha baj van akkor ott az SSH vagy Teamviewer és ha frissíteni akar az oprendszer akkor megkérdezi, hogy most jó-e, aztán leokézzák miután befejezték a laptopozást.

Szóval nálam eddig a közel digitálisan analfabéta felhasználóknál nagy siker a Lubuntu low-end régi gépen.

A használt üzleti vs. új low-end gép vitához én annyit tennék hozzá, hogy mint más esetben is, ez a felhasználótól és az igényektől függ. Nekem is van jó és rossz tapasztalatom a családban mind kettő téren. Évekkel ezelőtt bátyám használt W500-as Thinkpad-je 3 év után alaplap hibás lett, ugyanakkor ma is van egy 1501-es Inspiron-on ami tökéletesen működik. Barátnőm egy használt T430-assal gépezik, mert amikor szükség volt egy laptopra. Az volt a legjobb elérhető model ár/érték/igények terén, de édesapám meg egy low-end Aspire-t használ már három éve.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#348) vadkörte válasza simonzé (#320) üzenetére


vadkörte
addikt

"Gondolkozom ezen az EndlessOS teszten..."
Ha szopni akarsz hajrá. VB-ban próbáltam ki, de azon kívül, hogy színes szagos nagyon nem győzött meg, hogy nekem RÁ van szükségem. Maradtam az XFCE-s Manjaro mellett az öreg AMD-vel...

(#327) CPT.Pirk:
Puppy-ban mi a jó? OK, tudom, hogy egy abakuszon is elfut, de a megjelenésével annyira nem gyűzött meg. Legalábbis az amit én próbáltam.

Üdv. V. Körte

(#349) nyisziati válasza bossbob (#347) üzenetére


nyisziati
veterán

346 hsz-t kellett várjak, hogy egy normális, megoldásközpontú, konstruktív véleményt olvassak.
Mindenesetre köszönöm, hasznos volt.

(#350) Somatom válasza vadkörte (#348) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor próbálj ki egy másik megjelenésű Puppletet! Van választék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.