Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Intruder2k5 válasza viktor1001 (#4650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

El lehet érni "webesen" is (mondjuk böngészőben) az ftp-t, a megfelelő linken.

ftp://atecimed.no-ip.org

esetleg még...

ftp://username:password@atecimed.no-ip.org

(#4652) ProfiStar


ProfiStar
tag

Üdv ! vargalex féle OpenWrt-ről hogyan tudok visszaállni gyári firmware-re? Tudnátok nekem valami szájbarágós infót küldeni?Eladás miatt lenne rá szükség. :F

[ Szerkesztve ]

(#4653) Intruder2k5 válasza ProfiStar (#4652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

INNEN letöltöd a routerednek megfelelő firmware-t, majd simán flasheled a LuCI upgrade menüjében.

(#4654) ProfiStar válasza Intruder2k5 (#4653) üzenetére


ProfiStar
tag

Ez gyors volt !! Köszönöm

(#4655) ProfiStar válasza Intruder2k5 (#4653) üzenetére


ProfiStar
tag

Üdv, mielőtt még belefognék szeretném megkérdezni, hogy miután megvolt a visszaállítás ráküldhetem a friss új gyári firmvare-t (TL-WDR4300_V1_150302) ?

(#4656) Intruder2k5 válasza ProfiStar (#4655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen, a gyárira már tehetsz bármilyen gyári fw-t...

(#4657) ProfiStar válasza Intruder2k5 (#4656) üzenetére


ProfiStar
tag

Köszönöm, sikerült !! :)

(#4658) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kicsit meggajdult a router. Naponta 2-3 alkalommal eldobja a külső netet, és csak az újraindítás segít. Érdekes, hogy ekkor az ssh és a webes felület él, 0,1 alatti a load, csak épp forgalom nincs.

Ami változott az előző, működő állapothoz képest, hogy a vezetékes részre rá lett téve egy 8-portos switch, de vezetéken ilyenkor nem volt aktivitás. Az 5GHz-es wifit kikapcsoltam, azóta se kapcsoltam be, tehát csak a 2,4 GHz-es megy.

Frissebb rendszert nem találtam rá, ráadásul korábban betonstabil volt.

root@OpenWrt:~# uname -a
Linux OpenWrt 3.7.4 #2 Tue Jan 29 10:01:41 CET 2013 mips GNU/Linux

OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

[ Szerkesztve ]

(#4659) Intruder2k5 válasza ngabor2 (#4658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kétségtelen, hogy Alex fw-je már nem mai darab, bár hozzáteszem ez nem ok semmilyen instabilitásra. Ha gondolod told rá suste buildjét, az jelentősen frissebb.

http://suste.besaba.com/Openwrt_Barrier_Breaker/TplinkWDR4300/

(#4660) vargalex válasza ngabor2 (#4658) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

PPPoE neted van, vagy DHCP?

Alex

(#4661) ngabor2 válasza vargalex (#4660) üzenetére


ngabor2
nagyúr

PPPoE.

(#4662) vargalex válasza ngabor2 (#4661) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez esetben ezt próbáld meg.

Alex

(#4663) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni a következő a problémám:

adott egy WDR4300 gyári FW.
és egy
Samsung UE32H6200 TV legfrissebb FW.

A router USB portjára rákötött filmeket szépen ki lehet tallózni a tv-ről, le is játssza, viszont nem lehet a filmet megállítani, illetve bele tekerni sem. (inaktívak ezek a gombok a TV-n)

Valaki találkozott már ilyennel? Nem tudom eldönteni, hogy TV oldalt keressem a hibát, vagy router oldalon.

Van rá esély, hogy egy custom FW a routerre megoldást jelenthet a problémára, vagy azon is ugyanazt a dlna szolgáltatás van?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Csontikka

(#4664) suste válasza Csontikka (#4663) üzenetére


suste
veterán

már az is csoda hogy a samu tv lejátszik valamit a gyári (ushare) dlna-ról:)
pc-vel, tablettel, telefonnal próbáltad?

(#4665) DonMaster válasza Csontikka (#4663) üzenetére


DonMaster
addikt

én spec a tv-be dugnám az usb-t mivel okos tv ha nem tévedek, és van rajta usb. akkor meg lehetne álitani stb.
dlna-n nekem sme mindig lehet emg álitani igaz pc-röl meg lg tv nem samsung, de amikor a tv-re dugom akkor mindig meg lehet álitani.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4666) suste válasza DonMaster (#4665) üzenetére


suste
veterán

mai világban tuti nem dugdosnék meghajtókat állandóan a gép és a TV között
na meg pc-t sem járatnék a torrent miatt
de az is igaz, hogy csak DLNA-val se igazi a rendszer (ezt tudja a gyári fw)
az igazi kényelem az a custom fw-vel és a transmissionnal kezdődik:))

(#4667) DonMaster válasza suste (#4666) üzenetére


DonMaster
addikt

nem azért de a tv-hez oda menni és bedugni a pendrive ot nem egy oylan irtozatosan nagy müvelet, én továbbra is ezt szoktam csinálni, persze külön tápos külsö hdd-vel más a dolog mert macerás táp miatt, de pendrive al nem igazán nagy munka, plusz legalább van egy kis mozgás is nem csak a tv elöt ülve történik mindne egész nap :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4668) suste válasza DonMaster (#4667) üzenetére


suste
veterán

ha csak a saját környezetedet nézed, akkor biztos igazad van
nálam megnézném mennyire egyszerűen dugdosnád a pent:)
mai tv-ket többféle módon, több helyre is fel lehet szerelni egész könnyen, de nem biztos hogy hozzáférsz utána....

egyébként akkor már a HDMI kábel bedugás sem egy nagy móka...sőt a laptopon is van kijelző...stbstb, de pont ezekkel nincs kedvem foglalkozni (másolgatás penre, ki/be dugdosás, stb), amikor sokkal egyszerűbben/kényelmesebben is megoldható....
legtöbbször PC-t sem használok a beszerzéshez és lejátszához sem, 2-3 mozdulattal indítom a beszerzést telefonon (bárhonnan, ahol van net), majd ha hazaértem a tv távirányítóval meg indítom a lejátszást...

(#4669) vanRobert válasza Csontikka (#4663) üzenetére


vanRobert
tag

Szia!

Milyen formátumnál fordul elő?
Azt írod, hogy a router USB portjára kötött filmeket nem tudod normálisan kezelni. Milyen tárolón vannak a filmek? Pendrive? Külső HDD? Esetleg NAS?
Közvetlenül TV-re dugva mi a helyzet?

Ja, még egy kérdés: AllShare-en keresztül nézed...?

[ Szerkesztve ]

(#4670) ice9 válasza Csontikka (#4663) üzenetére


ice9
tag

nekem is volt hasonló problémám de már custom fw-t használok a routeren. Próbáld meg a 4 állású nyilakat jobbra-balra. ez a custom fw-el teker, de gyárin nem próbáltam. Ill. a "tools" menüben próbáld meg a keresés az idősávon opciót.

(#4671) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Tegnap vett ismi egy 4300-ast és ha az UpnP-t ki akarom kapcsolni akkor a mozilla csak teker-teker de semmi,kikapcsolom és vissza akkor már ki van kapcsolva az upnp.
Ez normális?

(#4672) Csontikka válasza ice9 (#4670) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
közvetlenül USB-ről, visz, is teker is mindent, úgyhogy holnap kap egy custom fw-t a router, aztán majd leírom a fejleményeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4673) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
TP-Link TL-WDR4300 v1 ezen a típusú routeremen.
Tűzfal verzió OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655) ez a verzió van fent.
Olvasgatom a topikot, és látom írtok újabb verzióról is. Szeretnék felrakni újabb verziót, de minél többet olvasok annál jobban megkavarodok!
Segítséget szeretnék kérni mit rakjak fel. Ha lehet kérni pontosan, mert nem szeretném elrontani!
(A fent lévő verzióval csak annyi a bajom, hogy sokat torrentezem és lefelé korlátozni kell a letöltést, a másik ha újra indítom a routert egy darabig megy a net aztán megáll, olyan lecsengésszerűen egyre hosszabb ideig van net, és egyre ritkábban áll meg. És ha 3d-s filmet nézek szaggat a fenti winyóról. Nem wifin nézem!) Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4674) woodworm válasza csocsoszán (#4673) üzenetére


woodworm
veterán

Nem hiszem, hogy ezt a választ vártad, de neked egy nasra vagy minipc-re van inkább szükséged. Suste kolléga hozzászólásaiban megtalálod a linkjét a frissebb buildeknek, túl sok reményt ne fűzz hozzá. Torrent és a 3d lejátszás nem lesz jelentősen gyorsabb, ha a szakadások a kihegyezett használatból adódnak ott sem lesz változás. Lesz egy friss rendszered, sok kényelmi funkcióval, de kraftot nem rak a vasra.
Sőt előbb-utóbb utoléri a 1043v1 végzete.

(#4675) csocsoszán válasza woodworm (#4674) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen hogy válaszoltál! Sajnos roppant egyszerű a válasz, nincs pénzem nasra! A rendelkezésre álló dolgaimat szeretném kihegyezni! http://suste.besaba.com/Openwrt_Barrier_Breaker/TplinkWDR4300/ sajna erort ír! Tudnál küldeni olyan linket ami nekem jó lenne? Sajna csak használó vagyok kevés szaktudással! (Mentségem 57.-év) Köszönöm! (V1!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4676) Csontikka válasza csocsoszán (#4675) üzenetére


Csontikka
aktív tag

neked valami ilyesmi kéne, ez egy nagyon jó cucc, nagyon jó áron. minimális befektetéssel örökre megoldódnának az ilyen jellegű problémáid. (saját tapasztalat :) )

(#4677) csocsoszán válasza csocsoszán (#4675) üzenetére


csocsoszán
őstag

http://suste.besaba.com/Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR4300/ ezen az oldalon?
suste@openwrt@0.6-tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade.bin ez lenne?

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4678) csocsoszán válasza Csontikka (#4676) üzenetére


csocsoszán
őstag

Amindenit!!!!! Ez piszkosul jól hangzik! Bogár a fülben! De rendesen! Köszönöm! (Nem 3.5 hdd na ez nem a legjobb!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4679) sepsi0 válasza Csontikka (#4663) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Ha a tv távirányítóján megnyomod a tools gombot lejátszás közben, a felugró menűben tudsz tekerni, hangsávot és felíratot változtatni.
Nálam így megy.

(#4680) ACE- válasza sepsi0 (#4679) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, ezt meg tudod tenni ha a TV USB portjára kötöd a vinyót. De DLNA-n keresztül nem működik. Csak a jobbra, balra nyíllal lehet beletekerni, de az elég szarul működik.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4681) sepsi0 válasza ACE- (#4680) üzenetére


sepsi0
őstag

Wdr4300 Vargalex 2db 3.5 hdd a routeren minidlna UE46ES6560 (samu) így megy......
Olyat nem írok/ajánlok amit nem tudok/próbáltam...
ja és nam samygo van a tvn

[ Szerkesztve ]

(#4682) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szeretnék biztos lenni ezt felrakhatom a TP-Link TL-WDR4300 v1 routeremen?
http://suste.besaba.com/Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR4300/ ezen az oldalon?
suste@openwrt@0.6-tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade.bin ez lenne?

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4683) Intruder2k5 válasza csocsoszán (#4682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A sysupgrade akkor kell, ha már jelenleg is OpenWrt van rajta, csak frissíteni akarsz! Amennyiben most gyári fw van, és váltani szeretnél OpenWrt-re, úgy TP-LINK WDR4300-ra ezt tedd fel.

suste@openwrt@0.6-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin

Flashelés előtt ellenőrizd az md5 értékét!

d4a33e1efb71dd960c5f2ea17c9cf189

[ Szerkesztve ]

(#4684) ACE- válasza sepsi0 (#4681) üzenetére


ACE-
addikt

Tudtommal a sima DLNA nem támogatja a hangsáv, feliratváltást, csak az első hangsávot, és feliratot játsza le... ez akkor valami spec cucc lehet a Vergalex-ben.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4685) csocsoszán válasza Intruder2k5 (#4683) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm a választ! Jelenleg is Vargalex féle OpenWrt van rajta! Csak frissíteni szeretnék!
OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4686) Intruder2k5 válasza csocsoszán (#4685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor igen, mehet a sysupgrade. Bár mivel a két firmware között már hatalmas a különbség mind időben, mind verzióban, én nem javasolnám a beállítások megtartását.

(#4687) csocsoszán válasza Intruder2k5 (#4686) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm a választ! Fent van!
Rögtön lett egy gondom Totalcommanderel nem érem el a fenti winyót! Csatolási pontnál engedélyeztem a 3Tb winyóm ami eredetileg is ext 4 re van formázva, hisz a régin látta.Sem hálózaton belülről sem kívülről. Szerintem a rengeteg torrentel is bajban leszek!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4688) suste válasza csocsoszán (#4687) üzenetére


suste
veterán

a probléma pont ebben van:
Csatolási pontnál engedélyeztem
ha ez azt jelenti,hogy felvetted kézzel

ha elolvastad volna a changelogot, akkor láttad volna, hogy automount alapból engedélyezett, vagyis ha a hdd-det vargalex fw alatt formáztad, akkor automatikusaan felcsatolja a megfelelő helyre (/mnt)

(#4689) sepsi0 válasza ACE- (#4684) üzenetére


sepsi0
őstag

Most direkt kipróbáltam (Z Világháború angol/magyar hangsáv)..
Minidlna samu tv-n tools gomb megy a nyelv/hangsáv váltás és tekerni is tud a tools menűben.
Viszont nálam a navigációs gombokkal is "teker" (léptet 60 mp-t), de a távirányítón lévő tekerő gombot megnyomva "nem elérhető" üzenet jelenik meg.
Nekem a gyári szofttal nem is ment a dlna, ezért is kapott a router Vargalex-et...
Ha kell, küldök videót erről, bár ilyet még eddig nem csináltam :DD

(#4690) csocsoszán válasza suste (#4688) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ajjaj! Reset!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4691) ACE- válasza sepsi0 (#4689) üzenetére


ACE-
addikt

Csinálj! Kíváncsi vagyok, mert én is szeretnék ilyet a TV-n.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4692) suste válasza ACE- (#4691) üzenetére


suste
veterán

az alapprobléma az, hogy ezt a SAMU tvi sem tudják minden esetben
állatira nem mindegy, hogy melyik széri a tv, milyen fw van rajta, és persze a minidlna verziója is beleszól
nálunk 2 különböző évjáratú samu van, szóval tudom miről beszélek
sőt az újabbikon frissítenem kellett az fw-t, és azóta teljesen máshogy viselkedik a dlna, pedig minden más változatlan
nem tudom a gyártóknál mibe mennyi időt ölnek, de a "SMART" rendszer legértelmesebb részével (DLNA) foglalkozhatnának többet is (kompatibilitás, előképek normális megjelenítése, stbstb)
vagy engedélyezzék a SAMBA-t, és minden probléma megoldva:))

(#4693) ACE- válasza suste (#4692) üzenetére


ACE-
addikt

Ja, nem is értem hogy még az újabb TV-kben sincs hálózati browser, ami tulajdonképpen ugyanúgy működne, mint egy USB csatlakozós vinyó...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4694) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy totalcommanderrel kívülről hogyan tudom elérni a routeren lévő winyót, Ip címet beírom a : után mit kell írnom? és kell e valahol engedélyezni ezt az elérést? ( belülről már elértem.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4695) DonMaster


DonMaster
addikt

ftp-s külsö hozzá férésben tudna vlaki segiteni,
rádugtam a pent usb ftpnél beálitok mindent és elvielg netröl is elkéne érjem, dyn dns cimet irok ftp-nél de a 21-es port az rákéne iráynitja és akkor kéne menejen
valkainekötlet vagy javaslat? vagy egyáltalán hoyg kell megcsinálni?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4696) DonMaster


DonMaster
addikt

gyári firm
ftp ppope kapcsoalt

miért van az hogy a public ip az 0.0.0.0
az internal ip meg a külsö ip-m
külsö ipés 21-es portot megnézve kintröl látni,
de nem tud semmi sme csatlakozni az ftp-hez miért?
felhasz és jelszo is van külön beirva és mappa is van kiválasztva ami ftp-n legyen meg osztva

dyn dns-is müködik de azon keresztül sem megy,
meg lehet egyáltalán csinálni , hogy müködjön?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4697) Intruder2k5 válasza DonMaster (#4696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha újraindítod a routert, nem tér észhez? Ha mondjuk az admin felületet engedélyezed távoli elérésre, azt meg tudod nyitni?

Más netről próbálod, vagy saját LAN-on lévő gépről?

[ Szerkesztve ]

(#4698) DonMaster válasza Intruder2k5 (#4697) üzenetére


DonMaster
addikt

ujra inditást enm probáltam mindjárt,
sjaát netröl de a 192.168.0.1:21-esel belsö hálorol bekéne töltse, vagy a dyndnscim:21-esel is bekel töltse elvielg belsöröl, de sehoyg mindjárt emg probálom ujra inditással.

az admin felületet hogy érted?
mert ha teszem azt a dmz-t fixen a router 192.168.0.1-re álitom akkor elérem az admint is a dyndns-el is. viszont nem akarom hoyg távolrol vlaki belepiszkáljon ezért ezt inkább nem akarom. mrmint nem dmz-vel akarom használni

ujra indittottam és most belsöröl okés, de külsöröl nem tudok igy sem csatlakozni total commanderel, dns cimre a cimröl visza kjpaja az ip-t és kapcsolat hivási hibát ir

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4699) Intruder2k5 válasza DonMaster (#4698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a dyndnscim:21-esel is bekel töltse elvielg belsöröl"
Feltéve, hogy a gyári szoftverben támogatott a NAT Loopback.

"ha teszem azt a dmz-t fixen a router 192.168.0.1-re álitom akkor elérem az admint"
OK, akkor ez elég is, tehát a WAN IP címed publikus, nem NAT-olt cím.

[ Szerkesztve ]

(#4700) DonMaster válasza Intruder2k5 (#4699) üzenetére


DonMaster
addikt

megnéztem fixen a külsö ip-re valo csatlakozást nem lát semmit
ftp://exip:21
ftp://exip
sehogy
szerintem az a baja hogy a public ip az 0.0.0.0 ezt nem is értem hogy miért van egyáltalán ha nekem nem ketö skapcsolatom van hanem sima ppope , igy viszotn csak az internalt kéne irja a router és nem is kéne externált irnia

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.