Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) TayRol válasza Intruder2k5 (#4800) üzenetére


TayRol
veterán

Bejövő kábel ZTE modembe, onnét pedig 1 kábel a pc-be, 1 pedig a tplinkbe.

Most a tplink alján levő kóddal be tudtam lépni a laptopon keresztül a menüjébe ip-n keresztül (ez pc-ről nem ment) és át tudtam a neveket és a jelszavakat írni. Úgy néz ki jó lesz. De hogy az asztali gépen keresztűl ez miért nem ment...

Az más kérdés hogy a tv-n semmi nincs, szóval holnap jöhetnek ki újra.:)

(#4802) Intruder2k5 válasza TayRol (#4801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem ment, mert az asztali gép a DIGI-s eszközbe van dugva, az tehát a TP-LINK-et a WAN portja felől látja. Ha onnan el szeretnéd érni, akkor a TP-LINK-en előbb engedélyezni kell a távoli elérést, és nem a tplinkogin.net címen kell próbálkozni, hanem azon, amit a DIGI-s eszköz osztott ki neki.

Az aljára írt adatokkal csak azokkal az eszközökkel éred el, amik a saját LAN portjára vannak kötve, avagy a saját WiFi-jére csatlakoznak.

(#4803) TayRol válasza Intruder2k5 (#4802) üzenetére


TayRol
veterán

Köszönöm az infókat.

A távoli elérés engedélyezését a menüben meg fogom találni - értelemszerűen van elhelyezve - vagy jól elrejtették?

(#4804) Intruder2k5 válasza TayRol (#4803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Security - Remote Management

De ha már mindkét eszközre kötsz klienst, akkor lehet érdemesebb lenne switch módban bekötni a tp-link-et, és akkor az egész otthoni rendszer egy hálózat lenne, nem kellene távoli elérés és társai.

[ Szerkesztve ]

(#4805) TayRol válasza Intruder2k5 (#4804) üzenetére


TayRol
veterán

A zte-re a tplink van kötve, ez utóbbira pedig kábelen egy pc illetve wifin pár eszköz - ha ezekre gondoltál kliens alatt.

(#4806) Intruder2k5 válasza TayRol (#4805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen erre, de fentebb azt írtad, hogy a ZTE-n is van egy kliens.

"Bejövő kábel ZTE modembe, onnét pedig 1 kábel a pc-be, 1 pedig a tplinkbe."

Ez a kliens, ebben a formában nem éri el a TP-LINK LAN oldali hálózatát.

[ Szerkesztve ]

(#4807) TayRol válasza Intruder2k5 (#4806) üzenetére


TayRol
veterán

Jogos, így van, kicsit már késő van nekem. Szóval a zte-ből megy a kábelen a net a pc-be, illetve tovább egy másik a tp-be (ami meg osztja a netet).

(#4808) Intruder2k5 válasza TayRol (#4807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ha nem használsz LAN-os dolgokat, pl. mappák megosztása helyi hálózaton, stb.., akkor ennek nem sok jelentősége van, akár maradhat is így, csak akkor van gond, ha a ZTE-re kötött géppel szeretnéd elérni a TP-LINK-re csatlakoztatott eszközöket, mert az nem fog menni ebben a formában.

De csak netezésre jó így is.

(#4809) TayRol válasza Intruder2k5 (#4808) üzenetére


TayRol
veterán

Egy dolgot szeretnék - még nem néztem meg, hogy hogyan lehetséges, ha lehet egyáltalán - hogy egy külső 2,5"-ös hdd-t usb-n rácsatlakoztatva torrent fusson.

Amúgy csak netezés.

(#4810) Intruder2k5 válasza TayRol (#4809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa... Na az viszont gyári firmware-el nem megy, ehhez le kell cserélni a routeren futó szoftvert, mondjuk a suste és Headless kollégák által gondozottra.

http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html

Ebben ott a kész, működő, integrált transmission torrent kliens, csupán rá kell kötnöd a HDD-t, és néhány kattintással beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#4811) TayRol válasza Intruder2k5 (#4810) üzenetére


TayRol
veterán

Na, nekem ez már kínai, marad a netezés. Biztos elrontanám.:D

Köszi a türelmet és a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#4812) Intruder2k5 válasza TayRol (#4811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nagyon van mit elrontani azon, simán felteszed a gyári szoftver System Tools -> Firmware Upgrade menüjéből, ezután már magyar nyelvű LuCI felület fogad, és a 1043ND topikban meglehetősen aktív a support is, csak ez a téma kevésbé pörgős, de a szoftver ugyanaz.

(#4813) TayRol válasza Intruder2k5 (#4812) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, hétvégén teszek egy próbát.:)

(#4814) Ragnar95 válasza kali (#4797) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Időközben átállítottam a csatornát, ez nem oldotta meg a gondot, viszont kipróbáltam, hogy lecsatlakozom a géppel, majd vissza, ez már segít, 85/95-ös értékeket hoz így jelenleg.
Ezek szerint akkor az ellenoldallal van a probléma, nem a routernél van valami hiba?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4815) Mazsika


Mazsika
őstag

A remote management hogyan működik? Segitene valaki? Dyndnsem van!

Dáccsika

(#4816) Intruder2k5 válasza Mazsika (#4815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engedélyezed, majd böngészőbe beírod...

http://atecimed.dyndns.org:portszám

(#4817) krealon válasza Mazsika (#4815) üzenetére


krealon
veterán

"Dyndnsem van!"

Es publikus IPv4 cimet is kapsz a szolgaltatodtol?
Peladaul T-nel mar nem divat, csak kulon keresre adnak.

(#4818) Mazsika válasza krealon (#4817) üzenetére


Mazsika
őstag

Diginel vagyok, es igen elerem netrol most a routerem!

Dáccsika

(#4819) ice9


ice9
tag

sziasztok!

suste rom 0.5 transmission ment rendesen. egyszer csak megadta magát (nem lehetett elérni) és magas volt a load (3-4). aktív könyvtárból töröltem mindent. factory reset, suste 0.6 + beállítások vissza. Ment is rendesen tegnap este, de ma reggelre megint elérhetetlen és ugyanazt produkálja. luciban nem tudom kikapcsolni a transmissiont mert mikor rányomok a mentés+alkalmazásra akkor egy idő után "Bad Gateway The process did not produce any response" hibára fut. valakinek volt hasonló? samsung 500gb van rákötve ext4 particióval.

[ Szerkesztve ]

(#4820) suste válasza ice9 (#4819) üzenetére


suste
veterán

elsőre a HDD-t kellene megnézni, hogy nem szakad-e le, és ezért áll meg
routerről kapja az áramot, ha igen, akkor 1 vagy 2 USB-rőll, és milyen kábellel?
extroot van?

(#4821) ice9 válasza suste (#4820) üzenetére


ice9
tag

nem szakad le mert ftp-n elérem. routerről kapja az áramot 2.5-ös külső hdd usb 2.0 micro usb kábelen.
extroot particióm van de a visszaállításnál nem tette be. manuális visszaraktam, de így is ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#4822) Kicsirics77 válasza ice9 (#4821) üzenetére


Kicsirics77
veterán

routerről kapja az áramot 2.5-ös külső hdd usb 2.0 micro usb kábelen.

na a legfőbb probléma szerintem ez lesz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4823) ice9 válasza Kicsirics77 (#4822) üzenetére


ice9
tag

kb 3-4 hónapig semmi gondja nem volt vele. 1 fölé nem ment a load mikor letöltött
csak a transmissiont nem lehet resetelni?

[ Szerkesztve ]

(#4824) suste válasza ice9 (#4823) üzenetére


suste
veterán

lehet hogy valamelyik torrengt hülyíti meg, esetleg próbáld meg leállítani az összes megosztást, és csak 1-2vel teszteld

a luciban a rendszer/rendszerindításnál tudsz restartot nyomni a trasnmissionra is...

(#4825) woodworm válasza ice9 (#4823) üzenetére


woodworm
veterán

Elég, ha egyszer leszakad a transmission, utána ellenőrzést végez. Elég misztikus az eredmény, mert nem látszik a transmission cpu és a ram használatán sem. Az io műveletek torlódnak fel és a magas load látszik.

(#4826) ice9 válasza suste (#4824) üzenetére


ice9
tag

mikor visszaállítottam akkor kipucoltam az összes torrentet és 2t raktam be éjszakára. (egyszerre csak 1 volt aktív) 1200 kbyte/sec korláttal. Ma hazamentem ebédelni és ki akartam resetelni de nem hajtotta végre, csak miután lehúztam a vinyót. reset+beállítások vissza (vinyó nélkül), transmissiont kikapcsoltam és csak utána raktam vissza a vinyót. most megy 0.04-es loaddal, viszont hiányzik a transmission. Ha eltávolítom a daemont, web interfacet és az luci appot, majd újra telepítem az segíthet?

(#4827) kali válasza Ragnar95 (#4814) üzenetére


kali
legenda

így az ellenoldallal is lehet, találkoztam már olyannal - bár az csak egy 2.4 GHz 150 Mbps modul -, hogy minden routerre csatlakozva belassul egy bizonyos idő után, az intervallum változó, néha csak komoly terheléskor következik be a probléma, viszont adott routerekkel már ellenoldal hiba nélkül működik.
annyit sikerült elérni, hogy ha a problémás ellenoldal nagyon ideális helyen van a routerhez képest, akkor nagyon ritkán következik be a lassulás.

(#4828) Ragnar95 válasza kali (#4827) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a fura, h jó volt csomó ideig, nemrég kezdte el ezt csinálni... Mondjuk lehet, h Yosemite hiba, mert MacBookról van szó, Mavericks alatt jó volt.
Közelebb nem tudom vinni, 1m-re van a router, ezek szerint marad az újraindítgatás, köszi a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4829) kali válasza Ragnar95 (#4828) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül a legközelebbi pont a jó hely, de egy wifi kapcsolatnál nem előny, ha centizgetni kell az ideális állapothoz.

(#4830) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
2 router van itthon. Egy WDR4300, ez a fő router, és egy 841nd, ez bridge módban csatlakozik a fő routerhez. Legalábbis eddig így volt.
A napokban vettem észre, hogy a 841nd-ről nem érem el a netet és nem látja a hálón lévő nast sem. mindkét router újraindítottam már, de semmi. A smart tv se kap ip-t.
Hogy tudnám kideríteni hogy hol van a hiba?

(#4831) Znupi


Znupi
csendes tag

Sziasztok Urak!

Vettem én is egy ilyen wifi-t. Már napok óta olvasom a fórumot,miket csinálgattok a géppel. Nagyon sok minden még kínai nekem. Próbálom állítgatni, nézegetem a menüjét. Olyan kérdésem lenne, hogyha felrakom ezt a szoftvert,: http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html akkor ha szeretném vissza rakni a gyárit , vissza tudom? Illetve mivel én nem vagyok olyan profi mint ti vagytok, nekem érdemes-e ezzel bajlódnom? Mint egy amatőrnek mivel ad többet a gyári szoftvernél ez a másik? Persze az extra funkciókon kívül... Stabilabb? Gyorsabb?

Elnézést a suta kérdésekért, de most ismerkedek sok fogalommal is.

(#4832) Intruder2k5 válasza Znupi (#4831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen vissza tudod rakni, simán webes felületen megy az is, de ha arra kerül a sor akkor előtte kérdezz, mert vannak amire figyelni kell olyankor.

Ha nem érzed szükségét a cserének akkor nem kell erőltetni, de ha valamelyik funkció jól jönne, akkor hajrá, ha csak nincs olyan gyors neted amihez kell a hardver NAT, mondjuk 200Mbps feletti, mert az hiányzik az OpenWrt-ből.

(#4833) Znupi válasza Intruder2k5 (#4832) üzenetére


Znupi
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, akkor szerintem egyenlőre marad a gyári. Gyors netem nincs. Monoron lakok itt inkább lassúságról lehet beszélni nem sebességről.

Szép napot, és köszönöm még egyszer!

(#4834) MacCay


MacCay
tag

sziasztok, tetőtérben elég gyenge a jelem és szeretnék valami ötletet, hogy mivel tudnám a legjobban megoldani? kábelt nem szeretnék húzgálni. két lehetőségben gondolkodom, vagy egy sima dd-wrt firmware-rel működő router, vagy valamilyen repeater. vagy még esetleg cseréljek antennákat a 4300-on ?

(#4835) Znupi


Znupi
csendes tag

Sziasztok!

Lehet megint egy buta kérdést teszek fel nektek.
Próbálgattam hálózaton belül a hdd-re nagyobb adatot átvinni. Próbáltam 5GHz is és 2,4GHz is. Néztem a kalkulált időt, de semmi különbségét nem tapasztaltam. Ez különben valamivel több mint 1gb os kis film volt. Mind a két frekvencián olyan 3 perc 20 másodpercre írta az átvitelt. Ez hogy lehet? Nem gyorsabbnak kéne lenni a nagyobb frekvencián? Illetve azt vettem még észre hogy a tablettel ha rámágyek az 5GHz esre azt írja ki 135 Mbps. Ez hogy lehet? Hol lehet állítani arra a gyorsaságra amit a wifi tud?

(#4836) twollah1976 válasza Znupi (#4835) üzenetére


twollah1976
őstag

Azt a sebességet sose fogod elérni amit a papír igér.
Azok elméleti sebességek!

A 3 és fél perc kb. a valós adat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4837) DonMaster válasza Znupi (#4835) üzenetére


DonMaster
addikt

nem csak a routeren mulik hanem a vevön is, ha a vevö kaki a router lehet bármiylen jo nem lesz több a sebesség, szerintem az esetedben ez a helyzet hogy a vevö gyenge és nem tud csak 150-et max 300-as vevönek sacolnám de ettöl ne várj csodákat kell egy jobb vevö szerintem és akkor elérheted a router maximális közeli wifis- sebességét környezettöl függöen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4838) Znupi


Znupi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#4839) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, ha van dyndnsem (ami működik is) es bekapcsoltam a remote managementet akkor miert nem erem el a dns cimmel? (Ipt beirva bongeszobe megy....)

Dáccsika

(#4840) Intruder2k5 válasza Mazsika (#4839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha megpingeled a DDNS címet, jó IP-t ír ki?

(#4841) Mazsika válasza Intruder2k5 (#4840) üzenetére


Mazsika
őstag

Igen!

Dáccsika

(#4842) kaszaf válasza Mazsika (#4841) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Ilyen formában adod meg a címet?

http://ddns:port

Állíts másik portot esetleg ne a 80-at ami alapból van.

[ Szerkesztve ]

(#4843) Mazsika válasza kaszaf (#4842) üzenetére


Mazsika
őstag

https://deme.myftp.org/
hiába írom mögé a portot akkor sem csinál semmit... :(

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#4844) kaszaf válasza Mazsika (#4843) üzenetére


kaszaf
aktív tag

HTTP-n próbáld és jó lesz. Töröld az s-t.

(#4845) Mazsika válasza kaszaf (#4844) üzenetére


Mazsika
őstag

Áááhhh köszi! :R

Dáccsika

(#4846) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A vargalex-féle openwrt-ben levő ftp-szerver beállításában tud valaki segíteni? Egy könyvtárrendszert szeretnék megosztani neten keresztül, felhasználónévvel/jelszóval védve. USB-n keresztül van csatlakoztatva egy vinyó a routerhez, mellesleg meg is van osztva sambával, ha ez számít. FTP-t utoljára kb. 6-8 éve állítottam be, akkor is csak az alapot.

Gondolom emellett dyndns is fog kelleni.

Ha erről már van valahol rtfm, azt is köszönettel fogadom :)

(#4848) ngabor2 válasza Intruder2k5 (#4847) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, olvasgatok, aztán próbálkozok.

mod: az ftp rész kész. Már csak a dyndns-t kell belőni, az elég sokat változott a legutóbbi használat óta.

mod2: megvan a "hiba", 2 nagyon amatőr (ddns-nél host, meg a port fw beállítása). Most már működik szépen :) Mégegyszer köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4849) Stofl85


Stofl85
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy 4300-as routert. Sehogy sem tudom működésre bírni a hálózatot.
Korábbi sok éves Belkin eszközömet akartam vele kiváltani instabil működés miatt.

Felépítés: Szolgáltató modeme, routere egy kompakt eszköz egyben. A régi router DHCP off beállítás mellett annak az utp portjára volt kötve, és a Belkinbe az eszközök.

Ezt beállítottam az új routeren is, de azonosítatlan hálózat és korlátozott elérés lett az eredménye.
El ment a szolgáltató eszközéről, wifiéről is a net. Újra kellett mindent indítani, visszadugni a régi routert, hogy megint legyen netem.
Akárhányszor a TP-linket összekötöm a szolgáltató modem/routerével elmegy a net minden formában.

Mi lehet a baj? Hogy használjam?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4850) DonMaster válasza Stofl85 (#4849) üzenetére


DonMaster
addikt

ha a szolgáltato rputerét akarod használni akkor ezt bridge modba kell tenned, ha a wdr4300-at akarod förouterként használni akkor a dhcp kell és a szolgáltato-én kell bridge modot beálitani, plusz szerintem ha ppope kapcsoalt akkor a roputer/modemed amit a szolg adot az csatlakouzik, igy a wan portjába a wdr4300-nak dugod a szolgáltatos modemmböl kijövö kébelt és a wdr4300-ban autoconnect semmi név jelszo a bridge miatt,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.