Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) adorjant válasza gs20 (#4800) üzenetére


adorjant
senior tag

E3372h az szuper hozzá,én is azzal használom,annyi a trükk,hogy ne hilinkes szoftver legyen rajta,ergo modemként működjön.
Én a telekomtól vettem,gyárilag független,jó szoftveres,szóval hibátlanul megy a telenoros adatkártyámmal :)

(#4802) winbox válasza gs20 (#4800) üzenetére


winbox
senior tag

Telenor hipernet sim + e3372h stick tökéletesen teszi dolgát már jó régóta. Tényleg csak annyira kell figyelni, amit fölöttem a fórumtárs mondott. :K

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4803) Starchm válasza woodworm (#4797) üzenetére


Starchm
őstag

Fix és auto is volt már, mind2-nél megjelent a probléma.

(#4804) kgymac válasza winbox (#4802) üzenetére


kgymac
őstag

És az apn-t is érdemes lehet ellenőrizni, ha nem megy.

(#4805) gs20 válasza adorjant (#4801) üzenetére


gs20
tag

Köszi mindenkinek a választ!
Akkor E3372h lesz.
De valamit nem értek: eszerint a leírás szerint az E3372h az hilinkes, az E3372s pedig a stickes, de írtátok, hogy E3372h az működik.
Honnan lehet tudni, hogy az adott E3372 stick az hilinkes, vagy stickes firmware-el van?
Ahogy ott olvasom, átflashelni elég macerás.

E=MZ²

(#4806) BSOD válasza adorjant (#4801) üzenetére


BSOD
senior tag

Miért? :F Én pont hilinkesként használom openwrt-vel. Direkt arra cseréltem a fw-t. :K

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#4807) adorjant válasza BSOD (#4806) üzenetére


adorjant
senior tag

Mert olyankor routerként működik a stick,és ez további bonyodalmakat okoz (pl port forward)
Egyébként megnéztem a sajátomat, és "h" végű a típusszáma.

(#4808) BSOD válasza adorjant (#4807) üzenetére


BSOD
senior tag

Semmilyen bonyodalmat nem okoz. Át kell engedni rajta. Simán megy minden: vpn, torrent, kamerák...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#4809) KTU válasza BSOD (#4808) üzenetére


KTU
addikt

Lehet akár dupla nat, felhasználás / felhasználó függő.
valaki nagyon is észreveszi, valaki semmit.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4810) BSOD válasza KTU (#4809) üzenetére


BSOD
senior tag

KKV (~15 ember gép előtt) mwan-nal load balance-olva, második netként egy hilinkes stick van. Ezen megy a vpn és a forgalom nagy része, mert a másik net lassú. FTP, sajátfelhő.... Ennél speckóbb feladatra nem hiszem, hogy használja valaki. Otthon annyi a különbség, hogy torrentre is használom. Köszöni szépen, mindkét helyen jól elvan, pedig kapják az ívet. Nem értem mit kellene, lehetne észrevenni...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#4811) KTU válasza BSOD (#4810) üzenetére


KTU
addikt

Örülök hogy nálad jól megy amiket használsz.

pl.
Nálunk VoIP is van sokféle szolgáltatóval, és van amelyiknél a bejövő hívás akadozik / nem működik dupla NAT-nál.

STUNner androidra NAT felderítésre.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4812) vargalex válasza KTU (#4811) üzenetére


vargalex
félisten

Ha akadozik, akkor az inkább a késleltetések (azaz a használt eszközök) miatt, vagy az alkalmazott (vagy éppen, hogy nem alkalmazott) QOS miatt van. Dupla NAT nem kellene, hogy akadályozzon ilyesmiben.

Alex

(#4813) KTU válasza vargalex (#4812) üzenetére


KTU
addikt

Az akadozást nem a hangra, beszélgetésre értem.
Hanem van olyan VoIP szolgáltató, ami van hogy kicsörög van hogy nem, tehát vagy bejön a hívás vagy nem.
pl. Reenger, VoIP topikba már jó párszor szóba került.
De nem akarok itt tovább off-olni.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4814) vargalex válasza woodworm (#4348) üzenetére


vargalex
félisten

Pénteken megjött az RT-AC57U. Ugyan én OpenWrt-t tervezek faragni rá, de valóban azonos lehet az RT-AC1200GU-val. Soros porton ránéztem és így indul az u-boot:

U-Boot 1.1.8 (Jan 22 2017 - 16:39:04)
RT-AC1200GU bootloader version: 1.0.0.7
Board: Ralink APSoC DRAM: 128 MB
ASUS RT-AC1200GU gpio init : wps / reset pin
Config XHCI 25M PLL
flash manufacture id: ef, device id 40 18
find flash: W25Q128BV
raspi_read: from:30000 len:1000
Maximum malloc length: 1024 KBytes
mem_malloc_start/brk/end: 0x87eb3000/87eb5000/87fb4000
*** Warning - bad CRC, using default environment

Alex

(#4815) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lassan kezdjük kinőni az ASUS RT-N18U-t, így berendeltem én is egy Xiaomi Mi Router 3G-t. Bár a Tomato-t sajnálom, de jelenleg nincs semmi olyan router, ami ár / érték arányban nekem is megfelel, és menne rajta a paradicsom, szóval átpártolok Padavan-ra. Sosem használtam még ezt az fw-t, de ahogy látom megvan benne minden ami kellhet, szóval jó barátok leszünk.

(#4816) suste válasza Intruder2k5 (#4815) üzenetére


suste
veterán

Ár/érték bajnok cucc, papíron főleg, csak néha érdekes dolgokat művel. Igaz ezt minden mostani routerről el lehet mondani.... Hol van már a Linksys 54gl stabilitás...

(#4817) Intruder2k5 válasza suste (#4816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na mesélj, mire számítsak?

(#4818) sniphoe válasza suste (#4816) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Én sok próba után visszatértem a 3.4.3.9-099_e58fdd7 verzióra, ezzel nekem teljesen stabil.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#4819) Watercolour válasza Intruder2k5 (#4815) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ár/teljesítményben tényleg verhetetlen, viszonylag jó a wifi, HW NAT miatt gyarkorlatilag bármekkora sávszélességel megbírkózik, és még szép is.

Csak két problémám van vele.
Az első az, hogy bár van rá OpenWrt, de gyengébb a wifi vele és bekapcsolt HW offloading-gal még mindig random crash-elt a router. HW NAT nélkül pedig kevés a vas a gigabites digihez.
Szívesebben használnék teljesen szabad, licenszbalhé-mentes szoftvert, és egyéb okok miatt is jobban kedvelem az OpenWrt-t.

A másik problémám nem feltétlen a router hibája, csak lusta voltam eddig túlságosan beleásni magam. Overwatchban néha random kidob meccsekről, és pár másodperc múlva enged is visszacsatlakozni, valamint twitch streamek néha megakadnak és nem mennek tovább, csak akkor, ha nyomok a böngészőben egy frissítést. Közben az internetem nem szakad meg, nincs packet loss, minden normális.

Egyébként is szerettem volna valami combosabbat, ezért éppen ma rendeltem be egy Mikrotiket, a Xiaomit pedig megtartom wifi AP-nak.

[ Szerkesztve ]

(#4820) Headless válasza Intruder2k5 (#4817) üzenetére


Headless
őstag

Padavannal nincs gond, sajnos openwrt-vel nem százas. Én ezt sajnálom, meg talán ami a dir860l-nél is előjőtt, egyes esetekben ha usb3-as eszköz van rákötve, akkor meg-meg szakad a wifi. Erre van egy fél megoldás hogy usb3-as módot kell kikapcsolni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4821) vargalex válasza Intruder2k5 (#4815) üzenetére


vargalex
félisten

Mindig Asus-aid voltak, így akár választhattad volna az Asus RT-AC57U-t is, azonos vas, de 4 LAN port. Igaz, csak 128 MB RAM és 16 MB Flash, illetve csak USB2 van. Viszont itthonról beszerezhető, 3 év garival, olcsón (Iponnál kicsivel 14000 Ft alatt van). Padavan elvileg van rá (padavan-ng-ben az Asus RT-AC1200GU támogatott), illetve OpenWrt is van/lesz rá.
Viszont az USB2 miatt valószínűleg nem zavarja a 2,4 GHz-es wifi-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4822) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat! :R

suste
"Hol van már a Linksys 54gl stabilitás..."
RT-N12 D1 - 410 nap, RT-N18U - 158 nap Előbbin fw-t frissítettem azután és leállítottam mert nem volt rá szükségem, utóbbi ment még, azon is megvolt az 1 év uptime, de arról nem találok screenshot-ot. :)

Watercolour
Nagy távolságokra nem szoktuk használni a WiFi-t, 90nm körül van a ház, a router pedig aránylag jó, központi helyen, így többnyire 6-8 méteren belül van minden kliens, és max. egy 18-20cm körüli téglafal van az útban. Esetleg még néha nyáron az udvaron, de oda meg "kilát" a router az ablakon keresztül, a lefedettséggel egyik vassal sem volt gondom, remélem ezzel se lesz. OpenWrt annyira nem hoz lázba, inkább a padavan felé húzok.

Headless
Egyelőre egész biztos csak USB 2.0-s HDD lesz rajta, ami van jelenleg az ASUS-on is, nem vagyok sebességmániás, ha ennek kihasználja a 20-25MB/sec-es sebességét, az nekem már több mint elég. Nem mozgatunk nagy állományokat a megosztott tárhelyen, és azt is csak ritkán. Szóval tudom nélkülözni az USB 3 módot, az ASUS-on most is a 2.0-ba van kötve a HDD, be sincs kapcsolva a Tomato-ban az USB 3.0 támogatás.

vargalex
Igen tudom, de ezen a Xiaomin már régen agyaltam, csak eddig mindig halogattam a dolgot, meg aztán pont a 16MB flash ami kicsit elriasztott az ASUS-tól. Már úgy megszoktam RT-N18U-n, hogy van hely a JFFS-ben. :)

És akkor két kérdés:
1. Jelenleg melyik padavan fw-t ajánljátok, és honnan tudom azt majd letölteni? Elsődleges szempont a stabilitás, ha ehhez esetleg egy régebbi fw kell, akkor az lesz.

2. A padavan filerendszere, hogy van összerakva? Van külön JFFS partíció és csak mondjuk egy adott mappa írható ahova az van mountolva, vagy mint az OpenWrt megoldása, tetszőlegesen írhatok bárhova? Persze tudom, valójában utóbbi is csak az /overlay mappába ír, de ez most részletkérdés.

(#4823) Headless válasza Intruder2k5 (#4822) üzenetére


Headless
őstag

Padavan kövesd a leírást nem feltétlen kell virtuális gép én egy friss ubuntun csináltam. Csak a start.sh fájlt kell letölteni utáni menükben kell lépkedni.

Alapértelmezetten csak az etc írható. Ráadásul kis méretű 2 mb max. Viszont ubifs-t lehet felcsatolni webes felületen csak külső meghajtóra, ssh/init scripten-n keresztül a flashből is csatolhatsz egy /opt meghajtót. És az írható semmi más.

Small oficce környezetben megfelelő átlag 30-40 eszköz. Openvpn-t biztosít.

Áramtalanítás volt előtte is 40-60 napot ment. Az előtt meg opwnwrt-vel szenvedtem de sajnos 1-2 napot sem bírt ki általában.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4824) Intruder2k5 válasza Headless (#4823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szeretnék fw-t buildelni, gondolom valahol vannak kész image-ek is.

(#4825) Headless válasza Intruder2k5 (#4824) üzenetére


Headless
őstag

Hát a buildelés egybefolyik a telepítéssel. Általában van egy-két megosztott build de annak telepítését woodworm írta le valahol, de ahhoz szétkell vágni a megosztott fájlokat kernelre és fs-re ha jól emlékszem, egyszerűbb végig pörgetni a buildelést szerintem.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4826) woodworm válasza Intruder2k5 (#4824) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem szeretnél a prometheusszal foglakozni, akkor úgy is a leírásomra lesz szükséged. Az ottani linkeken lesz egy viszonylag friss (02.21) build, a mini után felteheted. De van annál frissebb is, egy régebbi gdrive megosztás nézve láttam új buildet, nem emlékszem már a topiktárs nickjére.

(#4825) Headless
A mini fw áthidalja a problémát, kisebb, mint a kernel, csak így kétszer kell flashelni. Bár másodszorra már megy az adminfelületről.

[ Szerkesztve ]

(#4827) Intruder2k5 válasza woodworm (#4826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

& Headless

Köszönöm a segítséget! Még van időm emészteni a leírtakat, kb. egy hónap mire megérkezik a router, de azon vagyok, hogy a "forgatást" elkerüljem, szóval előreláthatólag woodworm módszere lesz a nyerő.

(#4828) woodworm válasza Intruder2k5 (#4827) üzenetére


woodworm
veterán

Ami komolyabb hibába futottam a padavan kapcsán, az az, hogy bármelyik wifi kliens módot választva nincs internet elérése a routeren futó szolgáltatásoknak és a lan portokra kapcsolódó gépeknek. Csak a belső hálózatot látják.

(#4829) Intruder2k5 válasza woodworm (#4828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, de erre sem lesz szükség, normál routerként fog üzemelni DIGI FTTH nettel.

(#4830) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
router topikban már pár infót írtam
AC66U B1-et eladtam mert 940megabit mérésnél egyik mag 99%-on másik 80% körül ment
most van nálam egy AC58U az jobban mér de nagy torrentezés esetén ez is kezd befulladni
940megabit kimérésnél 2 mag van magasan 2 szinte nullán de ha mérés helyett torrentezek akkor mind a 4 magja 80% felett teker

na most vennék AC57U-t is vagy Xiaomi 3G-t
előbbi ASUS WRT-vel utóbbi Padavannal

tudtok nekem infót adni hogy Padavannal a Xiaomi mit bír torrent fronton?
mennyire stabil a padavan? wifire stabil vagy ugrál a sebesség?
max sebesség mit ad 1méterről mérve okostelefonnal?
AC66U B1 235-245megabitet tudott, AC58U 300-309megabitet az nagyon jó
AC57U-t meg holnap veszek de érdekelne a Xiaomi is mit tud
köszönöm

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4831) trance89 válasza Intruder2k5 (#4824) üzenetére


trance89
őstag

még több mint 1 hónapja forgattam a jelenleg is elérhető legfrissebb commitból fw-t SMBv2 támogatással ami azóta fut 3db MI-R3G-n betonstabilan, minden csomagot tartalmaz amit egy átlag ember igényelhet, csak a lényegesek vannak hozzáadva, friss link
az egyiken transmission állandóan fut egy 240gigás ssd-vel, 1x sem crashelt pedig jópár gigát szedtem le eddig
én breed felrakásával kezdeném, onnan 2 kattintás felrakni a padavan-t és ha bármikor félresikerül valami flashelés, breed-ből pár kattintás visszahozni

[ Szerkesztve ]

(#4832) Intruder2k5 válasza trance89 (#4831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ez a webes recovery "breed" egy jó dolog, köszi az ötletet!

Amúgy akartam is kérdezni, gyárilag van valamilyen recovery mód a routerben? Ha nem is webes, de akár tftp, akár adott nevű file automatikus flashelése az USB-ről, vagy bármi, amivel a brickelt routert életre lehet kelteni, működő firmware híján.

(#4833) trance89 válasza Intruder2k5 (#4832) üzenetére


trance89
őstag

van gyári recovery de csak gyári romot lehet vele visszafleshelni, miwifi.bin-re kell átnevezni a fw-t és rámásolni usb-re, táp beszúráskor reset gombot tart és felflasheli, webes felülete nincs

(#4834) Intruder2k5 válasza trance89 (#4833) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, szóval az válogat... Köszi!

(#4835) gazso75 válasza trance89 (#4831) üzenetére


gazso75
aktív tag

ha már fent van a padavan, simán felrakom a breed-et, és kész is vagyok ? nincs egyéb teendő, csak ha gebasz van ?

(#4836) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, fogja meg valaki tovabb vinni az Openwrt Trunk sajat buildeleleset?
Nekem a legutolso van Headless-tol, nalam stabilan mert honapokig, wifi-t nem hasznaltam csak kabelen logott allandoan, viszont az utobbi idoben csinalt olyat ha sok kapcsolat ment akkor ujraindult a router. Erdemes lehet esetleg nekem is Padavan-ra portolni?
Meg egy dolog volna, nalam csak linux disztro megy, de nem debian alapu, ugy is le tudom forgatni az imaget?

(#4837) trance89 válasza gazso75 (#4835) üzenetére


trance89
őstag

igen, csak kövesd a leírásomat, padavan alól így néz ki a breed flashelés:
cd /tmp
wget --no-check-certificate https://breed.hackpascal.net/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
md5sum /tmp/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
mtd_write write /tmp/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin Bootloader

ha nem töltődne le a breed bin fájl akkor manuálisan is be lehet másolni a routerre pl winscp segítségével a tmp mappába

(#4836) F34R
a PROMETHEUS script csak debian alapú disztrón fut, nemrég linkeltem az általam fordított fw-t, nem kell vele bajlódni ha van kész fw

[ Szerkesztve ]

(#4838) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello!

Voltak problémáig a routeren keresztül történő torrentezésből fakadóan. Ugyanis 1-2 nap elteltével folyamatosan kapok a kernel logba tcp net_ratelimit: 44 callbacks suppressed illetve egyéb figyelmeztetéseket, hibakódokat a hálózatkezelésre vonatkozóan. Emiatt utánanéztem és találtam linux serverekre pár ipv4,ipv6,tcp,udp optimalizációs és biztonsági paramétert. Amit beállítottam a routeremen és lás csodát hiba nélkül működik tökéletesen a hálózati kommunikáció, főleg torrent kapcsolatok hibák kiküszöbölésére. Plusz nekem úgy tűnik alacsonyabb a CPU LOAD-ja is!

Következő területeken lehet beírni:
/etc/sysctl.conf
/etc/sysctl.d/

Custom User Scripts
Run Before Router Initialized:

# Networking tweaks
kernel.sysrq=1
net.ipv4.conf.default.rp_filter=1
net.ipv4.conf.all.rp_filter=1
net.ipv4.conf.all.accept_redirects = 0
net.ipv6.conf.all.accept_redirects = 0
net.ipv4.conf.all.secure_redirects = 1
net.core.netdev_max_backlog=1024
net.ipv4.tcp_reordering=5

net.core.rmem_default = 31457280
net.core.rmem_max = 12582912
net.core.wmem_default = 31457280
net.core.wmem_max = 12582912
net.core.somaxconn = 4096
net.core.netdev_max_backlog = 65536
net.core.optmem_max = 25165824
net.ipv4.tcp_mem = 65536 131072 262144
net.ipv4.udp_mem = 65536 131072 262144
net.ipv4.tcp_rmem = 8192 87380 16777216
net.ipv4.udp_rmem_min = 16384
net.ipv4.tcp_wmem = 8192 65536 16777216
net.ipv4.udp_wmem_min = 16384
net.ipv4.tcp_max_tw_buckets = 1440000
net.ipv4.tcp_tw_reuse = 1
net.ipv4.tcp_keepalive_probes = 5
net.ipv4.tcp_keepalive_intvl = 30
net.ipv4.ip_local_port_range = 2000 65535
net.ipv4.tcp_rfc1337 = 1
net.ipv4.tcp_fin_timeout = 35
net.ipv4.tcp_keepalive_time = 300
net.ipv4.tcp_synack_retries = 2
net.ipv4.tcp_sack=1
net.ipv4.tcp_fack=1
net.ipv4.tcp_timestamps=1
net.ipv4.tcp_window_scaling=1
net.ipv4.tcp_mtu_probing=1
net.ipv4.icmp_echo_ignore_broadcasts=1

Nekem egyenlőre bevált ez a dolog, hátha segít nektek is.
Üdv mindenkinek

(#4839) fireqpeg válasza fireqpeg (#4838) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

ui.:forrás!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4840) gazso75


gazso75
aktív tag

Ha admin felületen csinálok egy fw upgradet, a beállítások (tűzfal,vpn, opkg-val felrakott programok, stb. ) megmaradnak, vagy kezdeni kell elölről a beállítást ?

[ Szerkesztve ]

(#4841) Watercolour válasza gazso75 (#4840) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Megmarad, de a settings fülön a save gombbal ki is tudod menteni fájlba a beállításaidat.

(#4842) jeriko2 válasza Intruder2k5 (#4827) üzenetére


jeriko2
tag

Szia!
Nálam a router egy headless féle firmware-el megy (OpenWrt), r7190.es verzió. Mindkét portján van egy-egy gép (igazából csak egyiket használom), wifi-n csatlakozik rá egy nyomtató, okostévé, android médialejátszó, most éppen 4 mobil, 2 tablet, 1 laptop. Folyamatosan fut rajta a transmission, egy usb3-as 1GB-s merevlemezen (erről szolgálja ki a médialejátszót is, amin KODI fut - samba-n keresztül). Plusz ha jönnek vendégek (mint most hétvégén) jöhet hozzá még kb. 6-7 mobil alkalomszerűen. A gépekről a HDD elérhető. Kétszintes családi ház, az eszközök egy része egy MI sticken keresztül csatlakozik.
Van dinamikus DNS is beállítva. Digi FTTH, kb 700Mb/s-el megy, e fölé még nem tudtam menni, ez viszont általában megvan.
Most éppen 47 napos uptime-al, 0,17-es load-al.

[ Szerkesztve ]

(#4843) divan


divan
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem VPN ügyben. Működik rendesen, de mikor kapcsolódik a logban van egy piros üzenet, miszerint "WARNING: No server certificate verification method has been enabled."
Mit kell hozzá bekapcsolni, hogy ez engedélyezett legyen? Én nem találom.

(#4844) Headless


Headless
őstag

sziasztok, ma úgy gondoltam átállok itthon is padavanra, most épp van egy teszt készülékem, így elsősorban csak rákötöttem a hdd-im, hogy egyáltalán felismeri-e őket. Hál istenek igen, nincs problémája a GPT partició táblával, bár létrehozni nem tudja az ősrégi kernel/csomagok miatt. Az mellékes, hogy multkor próbáltam formázni routeren ext4-et megformázta, de nem ismerte fel... érdekes dolgok ezek, openwrt alatt simán megformázta. És fel is ismerte a padavanos router is.

Nah mindegy egy kicsit elkalandoztam.

A fő problémám a samba share.... Próbál okos lenni.

Az automount csinál megosztásokat, ami még nem is lenne baj, de hogy minden egyes mappáról, a hdd gyökerében az már katasztrófa. Jó tudom csoportosítgatnom kéne egy picit az adataim, de pl vannak mappák, amik két hdd-n is vannak (rsync backup). ezt ocsmányul kezeli, szimplán egy 1-est hozzárak a mappához.

Namármost a kérdés, hogy ne csináljon minden egyes mappáról megosztást automatikusan kikapcsolható valahogy?

Legjobb lenne, ha nem is csinálna megosztásokat, én megcsinálnám magamnak a megosztásokat... smb.conf-ban

Azt hittem lesz egyszerűbb módja minthogy a teljeset átvinni /opt-ra...[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4845) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Nemrég érkezett az R3G routerem sajnos kínai tápegységgel. Adapterrel tudom ezt is használni, de jobb szeretnék egy EU csatisat használni.
Ezeket néztem ki helyette 1 2 .
Van esetleg gyári valamelyik boltban, vagy ajánlott típus hozzá?

(#4846) Headless válasza golya87 (#4845) üzenetére


Headless
őstag

szia,

tápegységet nyugodtan vehetsz itthon is nem drága, sőt lehet jobban is bíznék, egy itthoni vásárlásban. Én tthon vettem, de igazából az itt is olvasható adatokat figyelmebe véve, bármelyik led boltban/elektronikai boltban találsz megfelelőt.

[link]

12V
legalább 1,5 A
5,5 külső átmérő
2,1 belső
külső negatív [link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4847) Zolinho1026 válasza trance89 (#4837) üzenetére


Zolinho1026
tag

A breed létezik sima Mi Wifi R3-ra is? Vagy ez jó ahhoz is?

[ Szerkesztve ]

Loxone and Loxberry superuser

(#4848) trance89 válasza Zolinho1026 (#4847) üzenetére


trance89
őstag

Nem
Csak Mini és R3G-re van Xiaomik közül: [link]

(#4850) buca84


buca84
őstag

Sziasztok!

A héten érkezett meg hozzám egy ilyen router. Tudna valaki segíteni a padavan felrakásában?
Pü-ben megbeszélnénk a részleteket.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.