Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) f_sanyee válasza FingR86 (#5040) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nekem is ez jött ma a gearbesttöl... lehet ezzel az R3Gv2-vel valamit kezdeni?

(#5152) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem jó, akkor a Gearbest már kerülendő mint MiR3G beszerzési forrás.

(#5153) maki81


maki81
csendes tag

Sziasztok. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a klíma wifije miért nem látja a routert. Minden más látja csak ez az egy egység nem. Ha a mobilnetet hotspottal megosztom akkor azt látja a klíma vezérlője. Köszi

(#5154) Intruder2k5 válasza maki81 (#5153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld meg a csatornát fixre állítani, 1-11 közé. Vannak eszközök amik a 12-13 csatornákat nem támogatják.

(#5155) woodworm válasza enginev3.0 (#5143) üzenetére


woodworm
veterán

Szóba került másik topikban az ac57u és a padavan. Kérdezném, hogy felrakható adminfelületről vagy a recovery tool kell hozzá?

(#5156) maki81 válasza Intruder2k5 (#5154) üzenetére


maki81
csendes tag

Üdv! Úgy tűnik, hogy bevált amit ajánlottál. Sikerült kapcsolódni. Köszönöm a segítségedet.

(#5157) enginev3.0 válasza woodworm (#5155) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én Asus recoveryvel raktam fel

Végén azt írta hogy nem sikerült, de készen volt, azóta is jól működik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5158) Intruder2k5 válasza woodworm (#5155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem esélytelen, az ASUS is eléggé "bekeményített" már ezen a téren, ha jól tudom már jó ideje a Merlin és a HGG sem megy fel a gyári fw-re, csak failsafe módban. Gondolom úgy voltak vele, hogy aki CFW-t akar, annak legalább annyi alap tudása legyen, hogy tudja használni a recovery módot.

(#5159) woodworm válasza enginev3.0 (#5157) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!

(#5158) Intruder2k5
Sejtettem! Követem nagyjából az asusos topikokat.

(#5160) vargalex válasza Intruder2k5 (#5158) üzenetére


vargalex
félisten

Én az OpenWrt-t ssh-n raktam fel, nem recovery-ből...

Alex

(#5161) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#5158) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam már egy ideje úgysem megy fel, elindul a feltöltés, de szinte ezzel egyidőben törli is.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5162) enginev3.0 válasza szaboi6512 (#5161) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ip címet be állítottad fixen a gépen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5163) szaboi6512 válasza enginev3.0 (#5162) üzenetére


szaboi6512
őstag

Most megpróbáltam újra.
Reinstall a Firmware restoration program, Fájl feltöltése folyamatjelző végigment, utána beadta az automatikus helyreállítást.

Aztán újraindult, de feltette. :K

Nem tudom eddig mi akadályozta.
Pár hónapja próbáltam időről-időre, de most sikerült.
Köszönöm hogy szóba hoztátok, nem próbáltam volna meg újra. :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5164) Intruder2k5 válasza vargalex (#5160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de az megint más, amit szintén nem az egységsugarú júzerek használnak. :)

(#5165) gazso75 válasza Intruder2k5 (#5164) üzenetére


gazso75
aktív tag

De szép mondat :C

(#5166) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Az mtdblock11 96MB-át hogyan lehet elérni/használni?

Gyurka

(#5167) woodworm válasza Gyurka6 (#5166) üzenetére


woodworm
veterán

Padavan?

(#5168) Gyurka6 válasza woodworm (#5167) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen, a másikon wrt alatt elérhető.

Gyurka

(#5169) woodworm válasza Gyurka6 (#5168) üzenetére


woodworm
veterán

Én az optware-t tettem oda.

(#5170) Gyurka6 válasza woodworm (#5169) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, nézem.

Gyurka

(#5171) Brandynew válasza enginev3.0 (#5136) üzenetére


Brandynew
őstag

Te kipróbáltad már közben?

(#5172) vargalex válasza f_sanyee (#5151) üzenetére


vargalex
félisten

Openwrt-re ma küldtek be patch-et rá.

Alex

(#5173) Dusee


Dusee
őstag

Üdv

Tudtok linkelni weboldalt ahol lehet kapni (minél olcsóbban) R3G-t, és nem brandeltet adnak (de ha specifikációban megegyeznek, és rámegy a Padavan, akkor jó az is)?
Én annó GB-ről vettem, de ott most 50$, azt kicsit sokallom.

Köszi :R

(#5174) trance89 válasza Dusee (#5173) üzenetére


trance89
őstag

Már egyáltalán nincs rá garancia hogy bárhonnan is 1. gen R3G-t kapsz, még a hivatalos ali mi store-ból is már egyesek v2-t kaptak szóval nagyon zsákbamacska
hiába, kifogytak a készletek

(#5175) Intruder2k5 válasza trance89 (#5174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vásároltam sosem Mi Store-ból, sem Aliról, de eBay-en azért elég konkrétan le vannak írva a műszaki paraméterek, (pl. mint ennél az eladónál) RAM mérete, USB port, ha jól tudom ezek eltérnek a v2-ben, ahol nincs USB, és a RAM is csak a fele méretű, 128MB. Ha tévednék, szóljatok! Azt viszont nem ért tudni, hogy eBay-ről rendelve szinte 100%, hogy a VÁM-on megfogják, tehát azt is bele kell kalkulálni vételkor, úgy meg már elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#5176) trance89 válasza Intruder2k5 (#5175) üzenetére


trance89
őstag

kínainak sosem hiszek, nagyon jó példa amit linkeltél:
cím: Xiaomi MI Wireless Router 3G WiFi Repeater Dual Band ROM 256MB APP Control Q5S4
leírás: 128MB Nand Flash 256MB DDR3 Memory
128MB SLC Nand Flash ROM and 256MB DDR3 Memory large storage capacity for more efficient and reliable.

azt sem tudja mit árul csak copy-paste mindegyik eladó, azt adják el amiből van raktáron, esetünkben már sokszor csak R3Gv2-t

(#5177) Dusee válasza Intruder2k5 (#5175) üzenetére


Dusee
őstag

A RAM-on és USB-n kívül megegyezik a v1 és v2? Padavan rámegy?
Mert ez a 2. csak Wifi AP-ként működne (Wifi jelet osztana tovább), USB-t pedig a mostanin sem használom.
Vagy milyen alternatívát javasolnátok, ami képes lenne jó minőségű és gyors 2,4 és 5GHz-es wifi továbbításra?

Köszi :R

(#5178) Intruder2k5 válasza Dusee (#5177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani fejből, utána kellene nézni.

Alternatívának ASUS RT-AC57U, ugyanaz a chipset van benne mint a Xiaomi Mi R3G-ben, van rá Padavan is, és itthon megkapod garanciával és azonnal raktárról 15k körül. Cserébe 128MB RAM van benne, 2.0-s az USB portja, viszont 4 LAN portos. Szerintem WiFi AP-nak ez is tökéletes, ha Padavan-ban gondolkodsz. Ja, és nem kínai a gyári fw-je, és a csere is egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#5179) madrac válasza Dusee (#5173) üzenetére


madrac
őstag

ebay-ről a mi-home eladótól biztos, hogy ne rendelj, mert engem átvert. Az adatlapon a rendes 3G adatait, fotóit mutatja, de valójában 3Gv2-t küld, ami specifikációban szerintem egy az egyben a sokkal gyengébb 4A modellel egyezik meg. RAM, ROM sokkal kevesebb, USB sincs rajta, ezért több mint valószínű, hogy padavan se megy fel rá.

(#5180) Intruder2k5 válasza madrac (#5179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tag Mar 15, 2019 óta, 252 értékeléssel. Én ilyentől sosem vásárolok. Legalább néhány tízezer értékelése legyen, és pár éves regisztráció. Persze ha nagy gubanc van megvéd a vásárló védelem.

Amúgy mi lett az ügyből? Kaptál refundot, a routert visszaküldted?

(#5181) madrac válasza Intruder2k5 (#5180) üzenetére


madrac
őstag

Sajnos nincs akkora választék olyan eladóból amelyik még árulja ezt a routert, de Alin láttam jobb árban a napokban. Azt nem tudom, hogy ők is átvernek-e.

Szenvedős volt a történet, jól elhúzták az időt hetekig, amíg csak lehetett, de végül megkaptam a full refundot ebay-től. Irtam az eladónak, aki először 5$ refunddal akarta kiszúrni a szemem, vagy hogy küldjem vissza az egészet saját költségen... Ezen megoldások egyike sem volt szimpatikus, hiszen ők küldtek rossz terméket. Mivel mást nem lehetett, ezért visszaküldési case-t nyitottam, amire nem sokra rá, jött is az eladó jelzése, hogy nem tud return labelt adni a visszaküldéshez. Ezután sajnos ki kellett várni az elég hosszú időt amit a termék visszaküldésre adnak, miközben az eladó már nem is kommunikált velem. Közben írtam az ebay supportnak, hogy most akkor mit tudok tenni, de megnyugtattak, hogy nem fognak szórakozni a full refund megadással, de ki kell várni a határidő lejártát, illetve onhold-ra rakta a case-t, gondolom, hogy utána rögtön reagálni tudjanak rá... Ez letelt nagy nehezen, és megkaptam a full refundot visszaküldés nélkül, amit ilyen esetben az eladónak kell állnia már eleve. Mármint a visszaküldés költségét, amit nem tett meg ugye.

[ Szerkesztve ]

(#5182) Intruder2k5 válasza madrac (#5181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért akad még. Én alapból a Buy It Now a New és a Free International Shipping szűrőket szoktam bepipálni, de még így is van 46 találat a xiaomi mi "router 3g" keresésre. Persze biztos akad közte fake találat, meg olyan eladó is akitől nem vennék, de azért lehet még válogatni. Én tőlük vettem májusban, rendben volt minden, annyi, hogy kínai adapteres volt csak, de ezt előre tudtam és megoldottam magam.

Akkor végülis nem ért kár, jól jöttél ki belőle, csak hát a bosszússág...

[ Szerkesztve ]

(#5183) madrac válasza Intruder2k5 (#5182) üzenetére


madrac
őstag

Végül igen, de azért bosszankodtam rajta rendesen, és nem tudtam, hogy mit csináljak. Mi lesz, ha lejár a visszaküldés határideje... és most 1 hónap és 1 hét után ugyanott vagyok....
Azért nem vetted olcsó eladótól. Nálam ez is szempont volt.

(#5184) Intruder2k5 válasza madrac (#5183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor olcsóbb volt, 12100Ft körül vettem.

(#5185) vargalex válasza madrac (#5179) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt elvileg lesz rá. Persze ez nem pótolja a több RAM-ot, FLASH-t és az USB-t.

Alex

(#5186) ksasa1967


ksasa1967
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget kérek: Kaptam egy ilyen szerkezetet, előéletéről semmit sem tudok. Jelenleg a sárgy led folyamatosan világít, nem vált kékre. LAN, WAN ledek nem égnek, hiába dugok bele kábelt. Pendrivra feltettem a fejlesztői romot, átneveztem. Resettel indítva a sárga led villog, ráolvas a pendrivra, kis idő múlva folyamatosan ég a sárga, nem megy rá a rom. Több pendrive-al próbáltam, formáztam, több verziós rom-al próbáltam. Mit nézzek meg, ötletek esetleg, merre induljak tovább? A gyári szoftvert szeretném rátenni, visszaállítani. Köszönöm!

(#5187) trance89 válasza ksasa1967 (#5186) üzenetére


trance89
őstag

Lehet hogy döglött de azért soros porton érdemes lenne megnézni mit ír bootoláskor: [link]

(#5188) Dusee válasza Intruder2k5 (#5178) üzenetére


Dusee
őstag

Őszintén megmondva nem szeretnék ennyit költeni rá, 30$ körül gondoltam egy R3G-t, az még beleférne, és az USB teljesen felesleges számomra, nem használom semmire, szóval ez sem szempont nekem (jelenleg 1db TV fogja gyengén a jelet, megakad rajta a stream, illetve ritkán le is csatlakozik a hálózatról, emiatt szeretnék egy plusz eszközt).

(#5179) madrac: Köszi az infót, pont ezért kérdeztem rá, hogy hátha tud valaki egy tuti linket adni.

(#5189) szaboi6512 válasza Dusee (#5188) üzenetére


szaboi6512
őstag

40$ alatt már nemigen kapsz.
Akcióban kuponnal volt annó 30-35$

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5190) Alarikman válasza Dusee (#5188) üzenetére


Alarikman
senior tag

Az Ali-n ebben a Mi Shopban július elején én még Mi 3g-t kaptam: link
Most 38 dollár alatt van.
Ha úgy érzed, próbáld ki innen a rendelést. De garanciát nem vállalok érte hogy azt kapod amit szeretnél. :DDD Viszont elég megbízható az eladó. És irkál is az embernek. Lehet, előtte érdemes lenne ráírni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5191) herdsman12 válasza Dusee (#5188) üzenetére


herdsman12
őstag

Ne is pazarold az idődet, 30 USD körüli áron az utóbbi másfél évben nem volt R3G sehol.

(#5192) madrac válasza Alarikman (#5190) üzenetére


madrac
őstag

Nem javasolnám! Ha olvasod az értékelések alatt a Buyer Questions & Answers kérdezz-felelek részt, akkor írják, hogy v2-t küldött nekik, ráadásul nem is akart full refundot adni utána az eladó... Úgy néz ki már elfogytak sajnos a megbízható eladók akik rendes 3G-t küldenek nem arany árban. :U

(#5193) pn4hvq válasza herdsman12 (#5191) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Cáfolom (igaz, hogy 11.11-es ár volt):
Nov. 10 2018 - $ 27.55

(#5194) Alarikman válasza madrac (#5192) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igazad van, azokat sorokat nem olvastam. Tényleg augusztusban már volt aki panaszkodott, addig nem nagyon. A pozitív vélemények között volt július végi. Köszi, akkor visszakozok nem ajánlom ezt az eladót, zsákbamacska már.

(#5195) ksasa67 válasza trance89 (#5187) üzenetére


ksasa67
csendes tag

Köszönöm, beszerzek egy jtag kábelt és megnézem.

(#5196) hbooo


hbooo
csendes tag

uj v2 -re van valami angol firmware? csak egy wifi repeater modot szeretnek beallitani....

(#5197) herdsman12 válasza pn4hvq (#5193) üzenetére


herdsman12
őstag

Lehet, hogy találtál valami extra alkalmi vételt, én csak kamu 2x USD-s árakkal találkoztam.

(#5198) madrac válasza hbooo (#5196) üzenetére


madrac
őstag

Nincs. de ha az Androidos Mi router app-ot felrakod, az tud angolul. Nem mindent lehet rajta keresztül beállítani, de úgy látom ezt igen. Lehet, hogy csak úgy fogja látni a routert, ha China régiót állítasz be.

(#5199) vargalex válasza madrac (#5198) üzenetére


vargalex
félisten

De várható, illetve a patch-al saját build készíthető.

Alex

(#5200) madrac válasza vargalex (#5199) üzenetére


madrac
őstag

olvastam én is , hogy próbálják ráhegeszteni openwrt-t, de jelenleg elakadtak. tudtommal most csak a routert szétszedve, a memória chip-et közvetlenül, céleszközzel programozva lehet más tartalmat beleírni sajnos. openwrt-t nem eszi meg a gyári frissítője és ssh sincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.