Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Headless válasza Shummo (#6000) üzenetére


Headless
őstag

szerintem a transmission statisztika ami befolyásolja, annak az elérési útvonalát nem lehet átírni? nem emlékszem már.

Ha nem azt megcsinálhatod, azt lecseréled egy linkre, vagy egy bind mountra, ami nem a hdd-n van.... de az összes resume file is irogatva lesz ha menni fog torrent... torrentes hdd-k nem nagyon alszanak általában...

EDIT:tévedtem. most nézem a htopot... a *.l* alapján a logfájlt irogatja. nahmostmár logot kikapcsolhatod szerintem simán, vagy átirányíthatoid /tmp-be...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6002) Shummo válasza Headless (#6001) üzenetére


Shummo
aktív tag

Viszont hiába írta a htop hogy a LOG-ot írja, a legutolsó bejegyzés az tegnap volt. Vagy ettől még használhatta a logot és igy a hddt?

Amúgy szeretném a LOGot kikapcsolni, nincs rá szükségem. De nem találtam sehol rá bejegyzést/ beállítási lehetősgéget.

Illetve a DHT / PEX/ LPD alapértelmezetten aktivak. Encryption pedig "Tolerated."
Ezek maradhatnak?

(#6003) Headless válasza Shummo (#6002) üzenetére


Headless
őstag

[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6004) Shummo válasza Headless (#6003) üzenetére


Shummo
aktív tag

Igen ezt én is megtaláltam. KÖszi. Az alapján konfiguráltam magamnak.
Viszont ebbe a log /tmp-be átrakásáról (letiltásáról) nem találtam semmit. :/

Egyedül a usr/bin/transmission.sh -ba találtam egy olyan részt hogy
    start-stop-daemon -S -N $SVC_PRIORITY$svc_user -x $SVC_PATH -- -g "$DIR_CFG" -P "$tr_pport" -p "$tr_rport" -e "${DIR_LINK}/transmission.log"

Gondoltam ${DIR_LINK}/transmission.log átírom /tmp/transmission.log-ra.
De nem írható a fájl... :(

(#6005) Headless válasza Shummo (#6004) üzenetére


Headless
őstag

igen áthelyezni nem tudod a log fájlt, de kiakpcsolásra lehetőséget ad a transmission... log level:none

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6006) Shummo válasza Headless (#6005) üzenetére


Shummo
aktív tag

Nekem akarok akadékoskodni, de ilyen nincs. Vagy nem találom.
Olyan van hogy message-level.

(#6007) Shummo válasza Shummo (#6004) üzenetére


Shummo
aktív tag

Tudtok esetleg mondani olyan helyet / mappát a routeren, ami írható (nem read only), oda be tudom másolni a Tranmission mappát (configot és log filet ) és ujraindítás után is ott marad.

Ötletem az lenne, hogy bindelném pl a /tmp/transmissiont, az mnt/transmissionra (ugyanis ezt indítja a transmission-daemon), és így akkor végül a routeren írogatná a logot.


Próbáltam /tmp /home ... stb. De ujraindítás után mindből eltünik a bemásolt mappa...

(#6008) Intruder2k5 válasza Shummo (#6007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs ilyen mappa, ez csak HDD-n megoldható. Pontosabban az /etc/storage ami a flash-be íródik, de egyrészt oda azért mégse kéne transmission-t linkelni, másrészt ott csak minimális hely van. Nem tudom pontosan mennyi, de talán 1-200KB. Ezen kívül a routeren az összes írható mappa tmpfs, vagyis reboot után elveszik a tartalma.

Illetve MiR3G esetén meg lehet formázni a flash egy részét, ami az fw mellett üresen marad, és amit be is csatol a /media/mtd_rwfs alá, abban van valami ~90MB hely, de az biztos, hogy én oda nem írogatnék log-ot, mert a flash-t hamar tönkre vágja, és akkor kuka a router.

Szerintem ha ennyire zavar, hogy teker a HDD, akkor tiltsd le a transmission-t, és ne torrenetezz a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#6009) Shummo válasza Intruder2k5 (#6008) üzenetére


Shummo
aktív tag

Hát akkor le fogom tiltani. Viszont akkor annyiban tudtok segíteni, hogy SSH-ba milyen parancsal lehet elindítani, utána meg tiltani a transmiisiont?

Mert akkor legalább mobilról meg tudom oldani, hogy pár kattintással induljon.

amugy rész sikert tudtam elérni ezzel a paranccsal:
transmiision-daemon -e /tmp/transmission.log
Viszont az SH szerkesztése nélkül így 2helyre is logolt Szóval ez se buli.

[ Szerkesztve ]

(#6010) Headless válasza Shummo (#6009) üzenetére


Headless
őstag

azt tudod csinálni, hogy letiltod a gyári indítást (webes felületen disable) és te indítod manuálisan olyan config útvonallal amit szeretnél...

indítani hasonlóan tudod mint az indító scriptbe... csak egy startup scripthez berakod.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6011) Shummo válasza Headless (#6010) üzenetére


Shummo
aktív tag

Elsődlegesen köszönöm mindenkinek hogy kitartottak és segítettek végig rájönni a dolgokra. És bocsánat a noobságom miatt. De mentségemre legyen, megint nagyon sokat tanultam ;) :R

Ha már kiszenvedtem megpróbálom összefoglalva leírni a megoldást hátha másnak is van rá szüksége.

Jelenség:
Transmission folyamatosan ébren tartja és olvasgatja a csatolt HDD-t a LOG file miatt. Ezen a spindown beállítása se segít.
Írni egyébként nem ír semmit, de folyamatosan babrált valamit a HDD-vel 2-3mpenként, ami így nem tudott aludni, illetve a média tartalmak lejátszásakor be-beszaggatott a video.

Megoldás:
1. Transmission mappa létrehozása a célmeghajtón (HDDn)
2.Transmission indítás (USB Application fül – Enable Transmission )
3. Portok beállítás http://192.168.X.X:9091/transmission/web/ címen config betöltés
4. Ha ez megvan, akkor állítsd DISABLED-re vissza a Transmissiont (USB Application), majd indítsd újra a routert.
5. MC/WinSCP-n keresd meg a transmission mappát ami a HDD-n létrehoztál (kb. /media/"HDD LABEL"/transmission)
Ebben a config mappában szabd testre a settings.json fájl, ments rá.
6. Végül Customization fül – Scripts - Run After Router Started alá be kell írni egy indító parancsot, amivel restart után manuálisan fog indulni a transmission:
transmission-daemon -g  /media/HDD/transmission/config -P 51413 -p 9091 -e /mnt/transmission.log
„-g” után kell írni, ahol a tényleges/eredeti config mappa található a settings.jsonnal
"portok" tetszőlegesen, ezzel most nem foglalkozok
„-e” után a LOG fájl helyét.
Nálam a /mnt teljesen üres, ezért én erre a helyre irányítottam a LOG fájl, de a lényeg hogy olyan hely legyen ami írható.

Eredmény:
HDD gyári beállítás szerint elmegy aludni/IDLE-be. Ha feltöltés indul, ha tallózol a vinyóban, akkor felpörgeti a HDD-t. Log file pedig a /mnt alatt lesz, de minden restartnál törlődni fog .

(#6012) Intruder2k5 válasza Shummo (#6011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én amúgy rtorrent-et használok, és van egy scriptem ami figyeli, hogy fut-e, és ha nem, akkor újraindítja azt. Na most ez a script is logolja a lekérdezések eredményét, amit én a /tmp-be irányítottam. Öt percenként ír egy sort bele, és minden napra új logfile-t készít napi dátum névvel. Ugyanígy a lighttpd-hez is... Épp a múltkor a 174 napos uptime-nál néztem, hogy nem volt már túl sok hely a /tmp mappában. :)

(#6013) aicon válasza Intruder2k5 (#6012) üzenetére


aicon
senior tag

Ilyen scriptekhez én azt is bele szoktam írni, hogy x időnél régebbi logokat törölje, pontosan azért, hogy ne teljen meg a tárhely.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6014) Intruder2k5 válasza aicon (#6013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, megoldható lenne, de nem fektettem bele energiát, úgyis ritkaság, hogy ennyi ideig menjen a router folyamatosan. :)

(#6015) aicon válasza Intruder2k5 (#6014) üzenetére


aicon
senior tag

2-3 sor, nem nagy ügy, igaz én sd kártyára logolok, hogy meglegyen egy újraindítás után is (ezért törlöm a régieket), nálam van olyan router is, igaz switch-nek konfigolva, ami közel 500 napja online...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6016) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Par hete a segítségetekkel sikerült telefonról tovább osztani a netet, minden tökéletesen ment. Végre bekötötték a digit, ONT bridge módban van ahogy régen is. Azóta viszont dobálja az 5Ghz-es wifit a telefon (OP7 Pro). Kb 5 percenként lecsatlakozik, majd egyből vissza. Laptopon egyenlőre nem sikerült észre venni, de ott is néha 1-2 olalbetöltés előtt gondolkozott. Telefonon nem volt frissítés, routerre feltettem az itt talált 3.4.3.9L-101_ce702a9 fw-t, de a hiba megmaradt.
2,4Ghz-n csak az egyik TV lóg, ott is előfordult, hogy a YouTube visszaváltott 320p-re, korabban ilyen nem fordult elő, még a digis mobilnettel sem, ami azért nem túl combos.

(#6017) Intruder2k5 válasza flegga92 (#6016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Véletlenül nem csatornát váltogat? A WiFi beállításokban a régiót állítsd Debug módba, a csatorna pedig legyen fix 100, és próbáld úgy.

(#6018) flegga92 válasza Intruder2k5 (#6017) üzenetére


flegga92
senior tag

Megvan a gond valószínűleg. Kint a teraszon produkálja főképp. Egy B30-as téglafal és egy vb födém van közte kb 4 méterre van légvonalban, jelszint majdnem maximumon van, speedtest 2-5 mbitet hoz:W
De a lent a nappaliban közvetlen a router alatt is csinálta néha, ott 120 mbitet tud.
Érdekes, hogy míg lent volt a router, nasról másoltam sebességteszt gyanánt, de a fenti emeleten is 200 mbit körül tudott, nem dobálta soha.

(#6019) flegga92 válasza flegga92 (#6018) üzenetére


flegga92
senior tag

Valami más gond lesz, a routertől 2 méterre is dobálja a wifit, pedig fixen 100-as csatornán van.

(#6020) trance89 válasza flegga92 (#6019) üzenetére


trance89
őstag

Próbáld meg egy újabb fw-el, pl ott az én gdrive linkem a padavan topic összefoglalóban: [link]
Hardveresen jóformán azonos telefont használunk, szoftverben sem sokat különböznek (realme x2 pro) és nálam semmi gond az alexey fw-ekkel, ezeket töltöm fel mindig a gdrive-ra
Ha ez sem segít akkor ott valami vagy nagyon bezavar vagy hardver hiba

(#6021) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Üdv!

Most frissítették pár napja az egész package listát: http://bin.entware.net/mipselsf-k3.4/ [link]
Torrentesek figyelmébe ajánlom: qbittorrent_4.2.5-2a, deluge_2.0.3-3, rblibtorrent_1.2.10-1, rtorrent_0.9.8-2 ruTorrent v3.10(és nem beta, hanem végleges verziónak tűnik nekem), transmission-daemon-openssl_3.00-4, transmission-cfp-daemon_2.77plus-20200704-1. Elég szépen rágyúrtak most mindenre, ajánlom figyelmetekbe.

További szép napot!

(#6022) flegga92 válasza trance89 (#6020) üzenetére


flegga92
senior tag

Ezer hála, tegnap feltettem ezt, stabil a teraszon is mostmár, 50 mbit is megvan minimum. Furcsálltam is, hogy ilyen rossz volt, míg panelban laktunk a 4. emeleten a földszinten még lassan, de volt 5Ghz is, 2,4 meg a háztól 15 méterre is használható volt, pedig azzal meg volt szórva a környék.

(#6023) Alarikman


Alarikman
senior tag

Van ipdns-es régi regisztrációm. Visszaolvasva sikerült már valakinek ezt padavanon is beállítania. De nem találtam olyan hozzászólást ami ezt taglalja.
Lenne valaki olyan kedves, hogy leírja, vagy megmutatja ha van mégis ilyen hozzászólás?
Köszönöm. A no-ip 30 napos erősítse meg cucca egy kicsit zavar, leváltanám.

(#6024) Intruder2k5 válasza Alarikman (#6023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A frissítéshez curl kell, ami alapból nincs a Padavan-ban. Az általam közzétett fw-kbe bekerült, ott tehát egy rövid scripttel megoldható a frissítés, vagy ha nem az én verziómat használod, akkor telepíts entware-t, és abba curl-t.

Ha megvan a curl, akkor a Customization - Scripts oldalon a Run After WAN Up/Down Events scriptbe tedd be ezt:

if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
/media/mtd_rwfs/my_scripts/ipdns_hu.sh
fi

Értelemszerűen az elérési utat módosítsd a neked kellőre, illetve a meghívott ipdns_hu.sh script tartalma legyen ez:

#!/bin/sh
/opt/bin/curl -s http://FELHASZNALONEV:JELSZO@update.ipdns.hu/update?hostname=HOSTNÉV&myip=[IP]

Vagy beteheted közvetlenül is ezt a parancsot a WAN Up scriptbe, ha úgy szimpatikusabb.

if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
/opt/bin/curl -s http://FELHASZNALONEV:JELSZO@update.ipdns.hu/update?hostname=HOSTNÉV&myip=[IP]
fi

[ Szerkesztve ]

(#6025) Alarikman


Alarikman
senior tag

Köszi, a tiéd van fenn a legújabb.
Az nem tiszta, hogy a FELHASZNÁLÓNÉV, HOSTNAME, stb helyére a saját azonosítóimat kell akkor beírni? Mert így nem megy. Semmi nyoma sincs a log-ban. A DDNS aloldalon még a no-ip van beállítva. Reméltem, mehet egymás mellet. Vagy ide is kell írni dolgokat?
UI.: a második módszert választottam és a WAN up/down event-hez írtam, nem hoztam külön létre script-et.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Intruder2k5 válasza Alarikman (#6025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, a saját azonosítóidat kell behelyettesíteni, és a DDNS oldalra nem kell semmi, ott maradhat a no-ip.

[ Szerkesztve ]

(#6027) Alarikman


Alarikman
senior tag

És nyoma kell lennie a log-ban? Mert nincs. Sajna nem megy.
Az ipdns honlapján említik:
"Username" a hostnévnél megadott azonosító név/e-mailcím (ez alapesetben megegyezik a regisztrációnál megadottal). FONTOS, hogy a azonosító e-mailcímből a @ és a pont karaktereket le kell cserélni kötőjelre.

Példa: az admin@ipdns.hu azonosítót itt helyesen így kell megadni: admin-ipdns-hu

Ez van nekem:

if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
/opt/bin/curl -s http://gyula-n7-gmail-com:jelszóm@update.ipdns.hu/update?hostname=network.ipdns.hu&myip=[IP]
fi

E-mailem és hostname nem érdekel, hogy nem rejtett.

(#6028) Intruder2k5 válasza Alarikman (#6027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router logba ez nem kerül be. Próbáld meg így:

/opt/bin/curl -s http://gyula-n7-gmail-com:jelszóm@update.ipdns.hu/update?hostname=network&myip=[IP]

(#6029) vargalex válasza Intruder2k5 (#6024) üzenetére


vargalex
félisten

Anno én a DIR-860L-en az ipdns-t a felületen állítottam be. Ment rendesen a beépített inadyn-el.

Alex

(#6030) Intruder2k5 válasza vargalex (#6029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezzel nem is próbálkoztam, mert jelenleg is három host-ot frissít a router, az meg úgyis csak scriptből megy.

(#6031) vargalex válasza Intruder2k5 (#6030) üzenetére


vargalex
félisten

De én script-ből is az inadyn-t használtam. :)

Szerk.: közben előtúrtam, ez volt a script:

#!/bin/sh
if [ "$(nvram get ddns_enable_x)" -eq 1 ]; then
    logger -t "opendns_update" "DDNS enabled"
    if [ "$1" == "up" ]; then
        logger -t "opendns_update" "WAN is up, starting openDNS update"
        inadyn --config /etc/storage/ddns/opendns_inadyn.conf
    else
        logger -t "opendns_update" "WAN is down, stopping openDNS update"
        kill $(ps | grep inadyn | grep storage)
    fi
else
    logger -t "opendns_update" "DDNS disabled"
fi

(#6032) Intruder2k5: persze, egyszerűbb. Csak anno én nem forgattam padavan-t, így nem volt curl sem. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6032) Intruder2k5 válasza vargalex (#6031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ez egyszerűbb volt, ott a parancs az ipdns.hu oldalon, csak a login és a host adatokat kellett megadni benne.

[ Szerkesztve ]

(#6033) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Le lehet valahogy kérdezni a wan aktuális portsebességét szkriptből? A klasszikus cat /sys/class/net/<port>/speed parancs nem működik. Van ötletetek?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6034) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült már valakinek megoldani a wireguard-ot ?

(#6035) Alarikman


Alarikman
senior tag

Kicsit szomorú vagyok, hogy egyre nehezebb feltenni 3rd party firmware-t. Pl a Redmi Ac2100-hoz egy cve sebezhetőséget kell kihasznalni. Menete: link
Maradnak az Asus és TP-link routerek? Nekem ez már nehéz kategória. A Mi 3g sem volt könnyű.

(#6036) wwenigma válasza Alarikman (#6035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézegetem 10700ft-ért nem sok, csak nem tudom miert cserélném le a jol mukodo MI R3G-t...hiaba 4 gigabites LAN, az is kevés, a WIFI extra sebesség meg nagyon nem sok vizet zavar mert az AX lenne az igazi elorelepes. Memoria kevesebb, nincs USB (ha kellene esetleg) es amugy is kulon kis N3050 procis szeróról megy minden 10W-ból....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6037) Alarikman válasza wwenigma (#6036) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nem nekem kell, itthon van egy mi 3g.
Csóró tankerület nem ad pénzt routerre a suliban, ahol dolgozom. TP-LINK 941ND-k vannak. Elég gyatrák már. Pedig openwrt-t futtatok rajtuk. De 6-8 eszköz után dobálják le a többit. A faszán bevezetett Eduroam meg mindenhol van, de a Windows-os gépek 2-3 naponta elfelejtik a bejelentkezést és irhatod be ujra a tanári seregnek, mert a nagyja nem képes erre(pedig megadtam nekik a személyre szólót). Szóval magamnak akarok könnyebbséget. Minel olcsobban egy jo router. 5g nem lényeg, inkább a 2,4g. De elég zajos igy hogy mindenhol van ap(eduroam). Gondolkodtam valami használt Asus-on, vagy Tp-link archer-en is. De nehéz kifogni jót, olcsón.
Ez a Redmi AC2100 elég lenne, de hack-elni kell. Valamit tudtok ajánlani? Sajnálom, hogy elfogytak már a mi 3g-k. Mi router 4a gigabit edition is előrelépés lenne szerintem. Ezek olyan 7-8 körül mennek már. Ezekre könnyebb feltenni 3rd party firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#6038) tlala válasza wwenigma (#6036) üzenetére


tlala
addikt

Ehhez kapcsolódva leírnám a friss Redmi AX5 kontra Xiaomi 3G összehasonlításomat.
Eddig 3G-t használtam, teljes megelégedettséggel (Telekom 1000/1000-es nettel.)
Tegnap jött meg az AX5, és beüzemeltem, AP módban használom, gyakorlatilag csak a WIFI-re.
Amit azonnal észrevettem, hogy a WIFI-s eszközök megtáltosodtak (Androidos telefonok, almás eszközök). A telefonokon a weboldalak/faceboook látványosan gyorsabban frissülnek (5 GHz-en), a konkrét, appal mérhető sebesség is a duplájára nőtt a Xiaomi 3g-hez képest. Nem tudom pontosan miért, mert nincs WIFI 6-os eszközünk (talán a MI-MO, vagy a nagyobb WIFI jelszint?).
Megtartottam a 3G-t is, mert kell a rákötött, "hálózatosított", USB-s nyomtatóhoz (az AX5-ön nincs USB aljzat).
Mindössze a tapasztalataimat szerettem volna megosztani.
Összességében örülök, hogy ilyen olcsón (11.800 Ft) meg tudtam venni az AX5-öst (persze hátránya, hogy egyelőre csak a kínai firmware van hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#6039) trance89 válasza tlala (#6038) üzenetére


trance89
őstag

Érdekes nálam R3G-vel is villámgyorsan töltenek be az oldalak 1000/100-as kapcsolaton
A sebesség pedig szintén nem rossz, a laptopom intel 8265 wifivel 867Mbit-et simán hozza ami ennek a kártyának a maximuma, samba-n stabilan 50-55 megával másolok
telómon 300/100 a többi eszközön kb 200/100, sztem mobil eszközökre ez több mint elég :)

(#6040) vargalex válasza trance89 (#6039) üzenetére


vargalex
félisten

867 Mbps-t mérsz letöltéskor? Szerintem annak a kártyának 866 Mbps a maximális linksebessége, a gyakorlati sebesség inkább 500-600 Mbps környékén van.
Ugyan nálam Asus RT-AC65P, de azonos kliens, samba másolás (1 szobával - kb 40 cm-es fal - távolabb a routertől):

gavarga@gavarga-5590 ~]$ mount | grep "/mnt/test"
//192.168.22.200/Downloads on /mnt/test type cifs (rw,relatime,vers=3.1.1,cache=strict,username=root,uid=0,noforceuid,gid=0,noforcegid,addr=192.168.22.200,file_mode=0755,dir_mode=0755,soft,nounix,serverino,mapposix,rsize=4194304,wsize=4194304,bsize=1048576,echo_interval=60,actimeo=1)
[gavarga@gavarga-5590 ~]$ dd if=/mnt/test/video/film/thaibox.mp4 of=/dev/null bs=4M status=progress
1883242496 bájt (1,9 GB, 1,8 GiB) másolva, 28 s, 67,2 MB/s
453+1 beolvasott rekord
453+1 kiírt rekord
1900180755 bájt (1,9 GB, 1,8 GiB) másolva, 28,3679 s, 67,0 MB/s

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6041) trance89 válasza vargalex (#6040) üzenetére


trance89
őstag

Igaz rosszul írtam, ettől függetlenül simán hozza az elvárható sebességet

(#6042) tlala válasza trance89 (#6041) üzenetére


tlala
addikt

Egyáltalán nem degradálni akartam a 3G-t, szeretem és meg is tartom.
Mindössze arról írtam, amit konkrétan tapasztaltam a saját eszközeimmel, ugyanazon a hálózaton belül.

[ Szerkesztve ]

(#6043) adorjant válasza tlala (#6038) üzenetére


adorjant
senior tag

Hasonlót tapasztaltam én is, igaz én AX3600-ra cseréltem.
Sokkal reszponzívabb a hálózat. Azért egy custom fw-t nagyon várok rá, megszoktam, hogy a 3G-n kb azt csinálok, amit akarok :)

(#6044) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Amatőr vagok, ne mrootoltam még, csak mindig leszedtem agyári firmware-t és kész.
Xiaomi Mi Router 3G R3Gv2 van otthon. Kínaiul...
Honan lehet leszedni egy firmware-t, hogy angol legyen legalább, és csak megadom neki az elérési utat, majd telepíti ahogy kell.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#6045) szabifotos válasza tlala (#6038) üzenetére


szabifotos
senior tag

Mivel mértél helyi sávszélt? Én wifin egy AC és egy AX képes telón Wi-Fi SweetSpots nevű appal, ugyan akkora sebességeket mérek kb. Tehát nem láttam eddig nagy előrelépést a 3G sebességéhz képest...

(#6046) attiati


attiati
veterán

Lehetséges, hogy a rumiwifi chrome bővítmény nem állítható angolra?

Az új verzióban nincs angol vagy nálam blokkolja valami a nyelvváltás gombot?
A RU felirat alatt kellene lennie a nyelvváltásnak.

Routert rácsatlakozttattam a PC-re és a netre és a lenti képernyő fogad.
Kínai FW.
Vajon mi baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#6047) tlala válasza attiati (#6046) üzenetére


tlala
addikt

Ha már Chrome böngésző, akkor nem egyszerűbb a router lenti, kínai nyelvű oldalán egy jobb klikk, és "Fordítás magyar nyelvre"?

[ Szerkesztve ]

(#6048) woodworm válasza tlala (#6047) üzenetére


woodworm
veterán

A rumiwifi működne offline is.

(#6049) attiati válasza woodworm (#6048) üzenetére


attiati
veterán

és miért nem tudom áttenni angolra? :F

(#6050) KisApám


KisApám
addikt

Én még a kínai nyelvű Xiaomi Mi Router 3G R3Gv2 routeremet (2017.09-én vettem) nem frissítettem eddig (firmware update).
EZZEL menni fog?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.