Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) woodworm válasza rostiron (#5750) üzenetére


woodworm
veterán

Repotól függően még be kellene lépni a "padavan-ng" vagy az "rt-n56u" könyvtárba.

(#5752) rostiron válasza woodworm (#5751) üzenetére


rostiron
őstag

Ha belépek a "padavan-ng" mappába és ott adom ki a git status parancsot akkor most azt írja hogy " no changes added to commit "

De már mindegy, nem aktuális. Azért köszi mindenkinek. :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5753) batabe


batabe
senior tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem, egy xiaomi mini routerre szerettem volna feltenni a padavant az alábbi leírás szerint ( [link] ), de hiáaba töltöttem fel a breed alól a padavan romot, a 9-es lépés szeirnt már nem tudtam betölteni, és jelenleg mindig csak breedben akad meg. van tippetek, hogyan tudom vagy visszarakni gyári állapotra (próbáltam usbről a dev romot flashelni, de nem lett gyári állapot, vagy akár a padavanba életet lehelni, hogy használható legyen a régi router, azért még valamire jó lenne.
előre is köszi

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5754) batabe válasza batabe (#5753) üzenetére


batabe
senior tag

elnézést, én balf@kodtam el... vagy szar a leírás, mindegy. én maradtam mindig bootloaderben, holott csak simán resetelnem kellett volna a routert, és ott figyel a padavan... műxik minden ok.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5755) winbox válasza batabe (#5754) üzenetére


winbox
senior tag

Én is ma flasheltem vissza a gyári romot, mert padavanban sehogy sem tudtam wifi repeater módot beállítani, wds-el nem látta a másikat. Breed alól tökéletesen felment a gyári rom, amivel meg simán beállítottam, hogy wireless repeater legyen. Ezalatt a pár év alatt tökéletes volt a padavan rajta, DLNA, xupnpd-vel netrádió a tv-n, torrent egyből vinyóra távoli eléréssel és még webszerver is ment róla. Viszont most fejlesztettem, és így azért még hasznát tudom venni.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5756) batabe válasza winbox (#5755) üzenetére


batabe
senior tag

És higy csináltad? Breedből betalloz a gyári fw-t vagy miwifi.bin pendrajvra és úgy butultat? Csak ha meggondolom magam.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5757) winbox válasza batabe (#5756) üzenetére


winbox
senior tag

Pendrive-os módszer nem működött nálam, de így utólag nem is bánom, mert breed alól könnyen lehet cserélgetni a rendszert. Breedből először kivettem amit a 6. menüben a padavan miatt bekellett írni és elmentettem. Utána felírtam a gyári fw-t a 2. partícióra és indult is elsőre. Ha tudta volna a Padavan a sima wifi repeater módot maradt volna, így a gyári lett.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5758) woodworm válasza winbox (#5755) üzenetére


woodworm
veterán

Mert a wds nem szabványos eljárás. A wifi beállításoknál a Bridge fülön az AP-Client+AP beállítást kell választani.

(#5759) winbox válasza woodworm (#5758) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, próbáltam ott is, de nem listázta a sima 2.4G-s régebbi TP-Linket és a dual band-es Huawei 4g routeremet sem, üres volt a keresés mező restart után is. Biztos amúgy hogy csak nálam volt rossz, mert működnie kellene, de most nem volt időm hibakeresésre, egyszerűbb és gyorsabb volt ez az út.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5760) ace05


ace05
senior tag

Vagy 2 éve felraktam Padavant a 3gm-re. Jelenleg ez a firmware van rajta: 3.4.3.9-099_e58fdd7
Érdemes frissíteni?

(#5761) avena71


avena71
tag

Hali!
Fura problémával kérek segítséget:
Már második alkalommal fordul elő, hogy az egyik hálózati meghajtómról (Zyxel NSA310) eltűnik az összes adat, konkrétan a Transmission letöltések mappa lesz üres hirtelen.
Előző alkalommal nem találtam semmit a router logban (MI-R3G Padavan), de most van egy ilyen sor:
May 14 10:23:37 vsftpd[1506]: [anonymous] FAIL LOGIN:
Client "::ffff:157.39.160.110"

Külső behatolóra gondolok, ha kell, be tudom másolni a teljes log-ot...
Szerintetek? :F

(#5762) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!
Eddig jól működő, alap dolgokra használt routert szeretnék használni az alábbi módon
Az régi digi netet költözés miatt felváltotta a mobilom korlátlan telenor nete, amit USB-n szeretnék megosztani a xiaomi router 3g--n (padavan) keresztül ha lehetséges.
Mit kell állítanom a router webes felületén hogy működjön a dolog, egyáltalán beállítható e?

(#5763) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Telegrammon volt mostanában több új frissítés Padavanon: [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5764) trance89 válasza wwenigma (#5763) üzenetére


trance89
őstag

Jelenleg ezek a buildek talan a legjobbak, kiserletezgettem az utobbi idoben a hanwckf verziokkal de kiderult hogy ott a pppoe modul nem mukodik rendesen, random idokozonkent eldobalja a kapcsolatot mig Alexey verzioinal nem
A megosztott gdrive linkemen is az o buildjei talalhatok meg a linkelt telegram csoportbol, nincs valaszthato skin, csak egyetlen mi logo viszont cserebe minden kiegeszitot tartalmaz

(#5765) rankesz válasza rankesz (#5762) üzenetére


rankesz
veterán

Szóval amit szeretnék az butaság? Nem megoldható?

(#5766) nggabi válasza rankesz (#5765) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem elég perverz ötletnek tűnik :D

"szenyor dzsíííí"

(#5767) qqcqqc válasza nggabi (#5766) üzenetére


qqcqqc
őstag

USB Application - Modem, na itt nézz körül.

(#5768) jobarat01 válasza wwenigma (#5763) üzenetére


jobarat01
tag

A sima xiaomi router 3-hoz van ilyen csoport?

(#5769) wwenigma válasza jobarat01 (#5768) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudok róla sajnos.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5770) golya87


golya87
őstag

Egyre inkább érik bennem a gondolat, hogy lesz@rom, hogy mennyire nem opensource, mennyire orosz, de elengedem ezt az OpenWRT dolgot és áttérek Padawan-ra Mir3G-n.
Kérdésem:
Nálatok mennyire stabil a router, a wifi? (Eddig az N66U+Tomato az etalon nálam.)

Előre is köszönöm!

(#5771) divan válasza golya87 (#5770) üzenetére


divan
senior tag

Fél éve bekapcsoltam, azóta megy. Extrák nagyon nem futnak rajta, csak OpenVPN. Torrentet, megosztást NASról hsználok.

(#5772) Intruder2k5 válasza golya87 (#5770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abszolút stabil, semmi gondom vele. Jelenleg a saját fordítású utolsó fw-m van rajta, az aktuális uptime 65 nap és még néhány óra. 2.4G-s WiFi-n 2 telefon, egy e-book olvasó, egy okosóra, egy laptop és egy PC megy, 5G-n másik két laptop, két tablet és egy telefon, plusz kábelen egy laptop. DIGI 1000-es net, havonta kb. ~15TB forgalom, és a telepített entware-n fut még két torrent kliens a routeren, igaz lényegi terhelés ezek miatt nincs, mert csak seed-ben tartanak 2-300 nagyon régi torrentet, amiknek a napi adatforgalma talán ~5GB. Előtte én is Tomato-t használtam vagy ~10 évig, nem volt nehéz az átállás, szerintem sok mindenben hasonlítanak. Persze van amiben meg nem, de egy-kettő bele lehet jönni. Soha nem volt bajom a Tomato-val se, de nem sírom vissza, nekem ez is egy hibátlan rendszer.

(#5773) golya87 válasza Intruder2k5 (#5772) üzenetére


golya87
őstag

divan és Intruder2k5: Ez így megnyugtató, köszönöm! :R

Router és AP funkcióban fog menni csak, később fog kapni wireguard VPN server feladatot. Torrentre ott van egy RPi4-es.

(#5774) trance89 válasza golya87 (#5773) üzenetére


trance89
őstag

Ugyanebben a felallasban megy nalam is 2db MI-R3G 2017 ota, az elejetol fogva Padavan-al
Betonstabilan teszik a dolgukat pedig tizenakarhany kliens log rajtuk gigabites nettel, szoval van forgalom boven (2 tera korul/ho)
Nalam a jelenlegi uptime mind2 eszkozon 69d 07h 33m, remelem nem lesz egy darabig aramszunet megprobalom legalabb egy fel evig kihuzni :D

(#5775) golya87 válasza trance89 (#5774) üzenetére


golya87
őstag

OpenWRT-vel (19.07 Snapshot) nekem is volt ilyen uptime nulla klienssel. :DDD

(#5776) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!
Van egy gyári állapotú Mi 3G routerem, szeretnék erre padavan-t tenni.
A topikot nyitó cikkben lévő linkek sajnos nem működnek. Van esetleg valakinek alternatív forrása a fájlokhoz vagy egy aktuális leírása a teljes folyamatról?
Köszönöm!

(#5777) Intruder2k5 válasza Balage76 (#5776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én e-szerint tettem fel ~1 évvel ezelőtt:
Padavan firmware telepítése Xiaomi Mi Router 3G eszközre

(#5778) trance89


trance89
őstag

Gondoltam ide is berakom, immar padavan alatt is van wireguard: [link]

(#5779) tlala


tlala
addikt

Állítólag a 3G routerem, és a Xiaomi Mi Note 10-es telefonom is tudja a 867 Mbps wifi sebességet.
Sajnos azonban 5GHz-en sem sikerül 200 Mbps átvitel fölé mennem (1 méterről), pedig be van állítva a routeren is az 867 Mbps a Wireless 5GHz/Professional menüpontban.
Ennél jóval nagyobb sebességekről számoltatok be itt néhányan (persze én sem 867Mbps tényleges átvitelre számítok).
Nem igazán (nagyon nem) vagyok hálózati guru, így tanácsot kérnék, hogy van valami beállítás, amivel ezt lehetne javítani?

[ Szerkesztve ]

(#5780) azozo válasza tlala (#5779) üzenetére


azozo
senior tag

Szia !
A wifi analyzer appal nézd meg hogy melyik csatornán vagy és hogy más nincs a közeledbe
Nekem is egy ilyen mobilom lesz :) /remélem jól döntöttem/ és a Xiaomi 3g is most fogom belőni (padavan már rajta van.) :)

(#5781) winbox válasza tlala (#5779) üzenetére


winbox
senior tag

Nézd meg milyen csatornán megy az 5Ghz, nekem is utána írt a teló 867Mbps sebességet miután 36 körülire állítottam a csatornát. Pl. 36,40,44,48 alapból 100 feletti csatornán van, ami nekem lassú volt.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5782) tlala válasza winbox (#5781) üzenetére


tlala
addikt

Megnéztem természetesen wifi analyserrel, nem terhelt a környék, egyedül vagyok a 48-as csatornán.

(#5783) herdsman12 válasza tlala (#5779) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam egy iPhone 6 Plus 290/205, egy iPhone SE 2020 430/220 körül tud 4-5 m távolságból.
2,4GHz-en 50/50 volt egy régebbi mérés (6 Plus).
A Professional fülön alapon van minden, soha nem piszkáltam.

(#5784) achon válasza trance89 (#5778) üzenetére


achon
aktív tag

Tegnap este felraktam a Gdrive-ra feltett verziód. Szépen frissítette a firmware-t, de a belépés után Luci folyamatosan frissitette az oldalt barmelyik menupontba léptem, igy használhatatlan volt. Feltettem woodworm-et. Azzal most nincs gond.

Esetleg van ötleted mit rontottam el?
Jelenleg grey2 témát hasznalok, és ha jól láttam a tiedben nincs tema. Az lehet, hogy a tema miatt akadt loopba?

A legszebb múzsa a határidô.

(#5785) Starchm válasza achon (#5784) üzenetére


Starchm
őstag

Probalj egy cache torlest a bongeszoben/ masik bongeszovel megnyitni. Ha masikkal jo akkor holnapra a rosszal is jo lesz.

(#5786) gazso75 válasza trance89 (#5778) üzenetére


gazso75
aktív tag

ez az : MI-R3G_3.4.3.9L-101-MOD-[93020ba][27-05-2020_10-21].trx ?

(#5787) trance89 válasza gazso75 (#5786) üzenetére


trance89
őstag

Igen
Webui betoltodesi gondoknal pedig mindig cache torles a megoldas, foleg ha mas fw-rol erkezik az ember

(#5788) gazso75 válasza trance89 (#5787) üzenetére


gazso75
aktív tag

szépen felszaladat :)
hogyan lehet megéleszteni a wireguardot ? gondolom ssh...., de hogy ?

(#5789) achon válasza Starchm (#5785) üzenetére


achon
aktív tag

Köszi. Kipróbálom.

A legszebb múzsa a határidô.

(#5790) trance89 válasza gazso75 (#5788) üzenetére


trance89
őstag

Nem tudom, nincs az usb application fulon a kapcsoloja? Alapbol ki van kapcsolva a commitok alapjan
Nekem par builddel regebbi van fent es most nemnagyon tudom kiprobalni az ujat mert sokan lognak a routeren, kinyirnanak ha most megszakitanam a netet :D

(#5791) golya87 válasza golya87 (#5773) üzenetére


golya87
őstag

Még egy kérdésem lenne:
Melyik repo-ból érdemes buildelni padavan-t? WebGUI, DDNS és Wireguard kellene csak pluszba az alaphoz képest. (legalábbis OpenWRT-re ezen plusz csomagokat szoktam feltenni)

(#5792) woodworm válasza golya87 (#5791) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem wireguard támogatás csak alexeynél van egyelőre.

(#5793) Headless válasza woodworm (#5792) üzenetére


Headless
őstag

van kernel modulos wireguard???

vagy csak go verzió?

go verziót forgattam én is még itt topikban is írtam csak hát annak a teljesítménye szerényebb. meg driveomon fent a csomag is.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5794) woodworm válasza Headless (#5793) üzenetére


woodworm
veterán

Egy hete került bele a támogatás.

"kernel: wireguard: Added original kernel-space wireguard driver"

(#5795) Headless válasza woodworm (#5794) üzenetére


Headless
őstag

kernel frissítés vagy backportolták, nem tudod?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5796) woodworm válasza Headless (#5795) üzenetére


woodworm
veterán

Nem láttam, hogy a kernel változott volna és mivel rengeteg backportolt szolgáltatás van egyébként is a repoban, gondolom utóbbi.

(#5797) golya87


golya87
őstag

Valakinek nincs meg a dev fw?
Sajnos a Mi honlapjáról nem tudom letölteni, csak az ssh fájlt.
OpenWRT-ről a frissítés Padavan-ra boot loop-ot eredményezett, megpróbálnám pendrive-val újraflash-elni.

(#5798) Intruder2k5 válasza golya87 (#5797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#5799) golya87 válasza Intruder2k5 (#5798) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm, de sajnos nem segített. Reggel jöhet a JTAG. :W

(#5800) gazso75 válasza trance89 (#5790) üzenetére


gazso75
aktív tag

Nincs sajnos.
opkg-val felraktam a wireguard-tools-t is, de még nem él.
Hol kellene kikommentelni ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.