Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) tlala válasza tarat (#4448) üzenetére


tlala
addikt

Igen, sima fw upgrade/frissítés formájában.

(#4452) hunaqua válasza Headless (#4449) üzenetére


hunaqua
addikt

2 havonta szoktam újra indítani,egyébként nagyon stabil.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4453) vargalex válasza hunaqua (#4452) üzenetére


vargalex
félisten

Igaz, nem Xiaomi (és nem is Padavan), de legutóbb egy áramszünet miatt indult újra:

root@DIR-860L:~# uptime
10:39:10 up 208 days, 12:23, load average: 0.00, 0.00, 0.00

Alex

(#4454) Headless válasza vargalex (#4453) üzenetére


Headless
őstag

Az új masterekkel valami nem stimmel r8000 felett. Tiszta git pull majd konfiguráció és szörnyű volt mondjuk több wireguard sok kliens, hdd nincs rajta. Mondjuk az is tény, hogy ugyanazt a buildet raktam fel rá, amit itthon használok vagyis benne vannak a csomagok, csak inaktívak. Dlink 860 volt előtte csak mikor már buildeltem a padavan akkor jöttem rá, hogy 860-ra kellet volna... Ezért inkább felcseréltem a kettőt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4455) fireqpeg válasza Headless (#4449) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szia!

Ha vásárláson töröd a fejed, akkor ajánlok neked egy oldalt nézd meg a listát. 2018-as tavalyi routereket felsorolja a bestbuy kategóriában: 100$-os áron kb. Ha énis lecserélem majd a DLINK-emet, akkor lehet ezt fogom megvenni elég jó erős hardvernek tűnik: Linksys EA6350V3 AC1200 (SOC: Qualcomm IPQ4018 quad core 4x717MHz ARM v7). Esetleg ezt az oldalt tudom azoknak is ajánlani akik erős hardverrel rendelkező routert szeretnének vásárolni 20-30 ezer Ft körül! Bár ha FW moddolni akarja valaki akkor érdemes utána olvasni neten, hogy milyen lehetőségek vannak.

[link]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#4456) Headless válasza fireqpeg (#4455) üzenetére


Headless
őstag

Szia következő lépcső nálam már tényleg kinövi a SOHO kategóriát... és akkor már inkább edgerouter irányába mennék egy külön tűzfaal eszközzel. De addig is még elvagyunk a kis r3g-vel első nap eddig megfelelő. jelenleg 56 csatlakozott eszköz. Wifi jónak tűnik. újraindítás még nem kellett.

Otthoni környezetben egyenlőre maradok openwrt-nél. Sikerült egy problémámat megoldani, méghozzá a lassú mysql adatbázist kodihoz. Szimplán user error volt... mert az isam adatbázis cachet levettem, miközbe nem néztem, hogy kodi a a beállítás adatbázison kívül mindent myisam adatbázisként használ. Elvégre olvasás intenzív a kodi nem pedig írás. És emaitt volt szörnyen lassú most feljebb vettem 64 mb-ra a myisam cache-ét, az innodb-t pedig lejjebb és máris elviselhető a sebessége. Habár a episode_view nézetet azért 6-7 másodperc mire fetch-eli. persze az elvégzés az megvan csak az adatátvitel a lassabb.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4457) vargalex válasza fireqpeg (#4455) üzenetére


vargalex
félisten

Ha már a Linksys (valamint a Zyxel és az Asus) benne van a listában, akkor nem értem, hogy miért nem került bele (az itthon egyébként olcsóbban beszerezhető) azonos SoC-ra épülő Mikrotik hAP ac².

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4458) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Értelek neked akkor valami erősebb hardverrel rendelkező eszközre van szükséged...

(#4459) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hát jah teljesen igazad van, $69.00 ért szinte ugyanazt kapja az ember. Ahogy nézem megegyező szinten van a listában lévőkkel és olcsóbb is. Sajnos nemtudom miért nem került bele a listába, lehet ez srác Arnab Satapathi aki írta azt a cikket nem ismeri a Mikrotik márkát vagy ahol ő él nem forgalmazzák feltételezem... De kösz szépen az infót igy legalább tudom van még olcsóbban is!

(#4460) F34R válasza fireqpeg (#4455) üzenetére


F34R
nagyúr

Az lehet, viszont Openwrt snapshot van csak ra, azt meg forditani kell mindenfele keppen. Nem tudom egyebkent mit tudhat az a Qualcomm SoC valoszinule amire mi hasznaljuk, nem lesz tole tobb a router.

(#4461) kulup


kulup
tag

Xiaomi 3G Padavannal, lóg rajta egy külső HDD és egy windowsos gép kikapcsolásakor szeretném umount-olni, mielőtt lehúzom az elosztót. Megoldható ez valahogy automatizálva ? Köszönöm előre is.

(#4462) trance89


trance89
őstag

Üdv
Pár napja jött egy új commit (2999e9f) a padavan-ng-hez amiben javítva van egy kritikus hiba a linux kernelben ezért forgattam egy friss fw-t a következő beállításokkal:

Csak a skinek és az NFSv3 server lett hozzáadva
Letöltés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4463) woodworm válasza trance89 (#4462) üzenetére


woodworm
veterán

Még aznap forgattam egyet.

(#4464) azozo válasza woodworm (#4463) üzenetére


azozo
senior tag

transmission is ? :U

(#4465) woodworm válasza azozo (#4464) üzenetére


woodworm
veterán

Igen.
Mellette egyébként a config fájl, amiből ki lehet mazsolázni, hogy mit tartalmaz.

(#4466) azozo válasza woodworm (#4465) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#4467) trance89 válasza woodworm (#4463) üzenetére


trance89
őstag

ez elkerülte a figyelmemet
a config fájlban látom hogy tartalmazza a qos-t, ezekszerint hw nat nincs benne? úgy tudom a 2 nem működik egyszerre

(#4468) woodworm válasza trance89 (#4467) üzenetére


woodworm
veterán

Valóban van neki adva "y" érték, de commentes a sor. Szerintem ez az alapbeállítás.
A buildbe pedig be lehet rakni mindkettőt, csak a használatuk zárja ki egymást.

(#4469) T-CAT


T-CAT
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata openVPN sebességgel kapcsolaltban?
UDP, SHA256, AES-256-CBC, TLS auth-al van beállítva jelenleg. 1000/1000 T-s optikai net-en lóg a kicsike 3.4.3.9-099_72a02f1 firmware-el.
Távolról rácsatlakozva sehogy se akar 25Mbps felé menni letöltésben a speedtest.net, feltöltésben meg 18Mbps. Körülmények alapján 240-körül kellene lennie a letöltésnek, ha tudná a teljes sávszélt.
Enyit tud az openVPN? Vagy a router? CPU kihasználtság közben 25%-körül van. Lehet azért mert csak az egyik magot használja és ez befolyásolná a sebességet is?

Jó lenne egy 100/100-at kicsikarni belőle valahogy, ha tud segíteni valaki mi lehet a baj?

Köszi előre is!
Itt látszik, hogy szépen be van korlátozva, elég egyenletes:

A teszt-oldali net is 240/20, így a 18Mbps feltöltés érthető, de a 25 nem igazán számomra...

(#4470) wwenigma válasza T-CAT (#4469) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szvsz ennyit tud a proci. 25% az 1 mag (szál) es ezek nem hasznalnak tobbet...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4471) vargalex válasza T-CAT (#4469) üzenetére


vargalex
félisten

Nagyjából meg is válaszoltad: ennyit tud a SoC. Ez nem x86. Elég erőforrásigényes maga a titkosítás. Nálam egy Asrock J3455-ITX-en fut az OpenVPN, így tud 80-100 Mbps között. Szóval, a routeren elért sebesség teljesen reális.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4472) T-CAT válasza wwenigma (#4470) üzenetére


T-CAT
tag

Hát akkor az szomorú! :F
Most próbálkoztam ezzel is, de a helyzet semmmit nem javult:
https://community.openvpn.net/openvpn/wiki/Gigabit_Networks_Linux#no1
tun-mtu 6000 --fragment 0 --mssfix 0
Tényleg lehet proci limitbe fut... :(
L2TP IPSec esetleg lehet többet tudna?

(#4473) T-CAT válasza vargalex (#4471) üzenetére


T-CAT
tag

Jó lenne valahogy rávenni, hogy mind a 4 magot használja, kb. pont elég is lenne nekem a sebesség... :)

(#4474) vargalex válasza T-CAT (#4472) üzenetére


vargalex
félisten

Wireguard-al lenne érdemes próbálkozni.

Alex

(#4475) Headless válasza T-CAT (#4473) üzenetére


Headless
őstag

Wireguardal simán megvan a 100mbps csak ügye az öreg kernel miatt ez bukó... Én még egyszer lehet megpróbálom majd a go klienst leforgatni hátha jobb mint az openvpn...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4476) T-CAT válasza Headless (#4475) üzenetére


T-CAT
tag

Jajj nem vagyok expert! :) A Padavan-al is elvoltam mire összehoztam a profi leírásaitok apalján.
Amit egyébként nagyon-nagyon köszönök, mert tényleg huncut lett így tőle a kicsike! :)) Minden nekem releváns feature tökéletes rajta, csak ez a fránya vpn sebesség... :(
Öreg kernel-alatt, azt érted a firmware-em kernele öreg?
Látom android kliens is van Wireguard-hoz, ami nekem optimális lenne! :)
...viszont a Windows kliens még work in progress, azt meg kell várjam.

(#4477) Headless válasza T-CAT (#4476) üzenetére


Headless
őstag

Padavan kernele 3.4.9 persze ennek oka van, mivel ezen a kernelen vannak a gyári driverek megírva...

A wireguard mivel egy kernel modul ezért 3.4.10-es minimum kernel szükséges hozzá.

Ebben rejlik a sebessége is javarészt. Mivel nem userspace alkalmazás.

Androidos kliens azért becsapós... Ugyanúgy szükséges hozzá megfelelő kernel. Amit a gyáriba valószínű nem raknak olyan telefonokkal megy amire van aktív development... És wireguardot tartalmazó kernel.

A userspace kliens alkalmazások még eléggé alfa fázisban vannak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4478) T-CAT válasza Headless (#4477) üzenetére


T-CAT
tag

Huhh köszi az infókat! :R
Akkor viszont Wireguard felejtős, amíg nem lesz Padavan-ra újabb kernel. (de akkor lehet sose lesz)
Marad az IPSec próba. Meglátom azzal hogy muzsikál...
Köszi még egyszer a profi segítséget! :) :R

(#4479) Headless válasza Headless (#4477) üzenetére


Headless
őstag

A kernel verziókat persze nagyon elírtam a lényeg ugyanaz...

Padavan: 3.4.3.9
Wg min: 3.10

Ha sikerül leforgatnom a wireguard-go csomagot padavanra akkor természetesen megosztom.

Leírás elvileg van, de jópár léést kihagy szerintem...[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4480) T-CAT válasza Headless (#4479) üzenetére


T-CAT
tag

Kíváncsian várom! :)

(#4481) Headless válasza T-CAT (#4480) üzenetére


Headless
őstag

leforgott, ha holnap nem akkor hétvégén tesztelem szerintem :)

/home/root # /tmp/wireguard --help
WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING
W G
W This is alpha software. It will very likely not G
W do what it is supposed to do, and things may go G
W horribly wrong. You have been warned. Proceed G
W at your own risk. G
W G
W Furthermore, you are running this software on a G
W Linux kernel, which is probably unnecessary and G
W foolish. This is because the Linux kernel has G
W built-in first class support for WireGuard, and G
W this support is much more refined than this G
W program. For more information on installing the G
W kernel module, please visit: G
W https://www.wireguard.com/install G
W G
W If you still want to use this program, against G
W the sage advice here, please first export this G
W environment variable: G
W WG_I_PREFER_BUGGY_USERSPACE_TO_POLISHED_KMOD=1 G
W G
WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING WARNING
/home/root # /tmp/wg --help
Usage: /tmp/wg <cmd> [<args>]

Available subcommands:
show: Shows the current configuration and device information
showconf: Shows the current configuration of a given WireGuard interface, for use with `setconf'
set: Change the current configuration, add peers, remove peers, or change peers
setconf: Applies a configuration file to a WireGuard interface
addconf: Appends a configuration file to a WireGuard interface
genkey: Generates a new private key and writes it to stdout
genpsk: Generates a new preshared key and writes it to stdout
pubkey: Reads a private key from stdin and writes a public key to stdout
You may pass `--help' to any of these subcommands to view usage.
/home/root #

a wg-vel leforgathattam volna a wg-quicket is...

persze az még nem jelent semmit, hogy a helpet képes volt kimutatni, simán lehet, hogy crashelni fog...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4482) Headless válasza Headless (#4481) üzenetére


Headless
őstag

csak nem bírtam ki... És megint elb*sztam egy csomó időt rá...
röviden hát sajnos látszik a különsbég a kernel modul és a userspace között a különbség...

A felállás a következő:

Itthon: mir3g LEDE-vel és kernel modullal

Másik helyen:
mir3g padavanannal
és még egy rpi archlinuxal. (sajnos itt szűk ténező az, hogy 100-as portja van és hogy egyszer elküldtem rá a csomagot majd később a fájlszerverre ugyanazon a porton, szóval másolási sebességben max a felét tudtam elérni... (tudom mérhettem volna iperffel)

amikor a mir3g padavannal volt a Wireguard kliens a wireguard-go klienssel, akkor ezeket mértem ~35-40 mbps:

Amikor átvette az archlinux a kliens szerepét a többi változatlan maradt ~60-80 mbps: És azt hozzáteszem ennél többre lehetne képes, ha gigabites portjai lennének a pínek...

Esetleg meglehetne próbálni más optimalizációval buildelni a klienst. De látszik a különbség. de az openvpn-nél még mindig jobb.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4483) suste válasza Headless (#4482) üzenetére


suste
veterán

A "másik" helyen az rpi médialejátszó egyébként?
Mert szervernek pont a 100-as lan miatt nagyon nem jó választás.
Inkább másik pi ...... pl egy ősrégi Bpi M1 is százszor jobb választás (gigabit+sata).

(#4484) Headless válasza suste (#4483) üzenetére


Headless
őstag

Csak úgy van teszt ezközként. Most hirtelen a padavanra váltás maitt adtam wireguard szerepet neki...

Samba4 active directoryt próbáltam ki rajta. Ha jól megy akkor csere x86-ra de lehet az is, hogy os is csere inkább windows serverre. Egyenlőre jól muzsikál a samba ad dc.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4485) T-CAT válasza Headless (#4482) üzenetére


T-CAT
tag

Látom nem bírtál aludni! :)
Ha jól értelmezem a teszt eredményét, akkor a Wireguard-al fordított firmware 60-80Mbps-t tud, ha adott a sávszél hozzá? Az már sokkal jobb, mint a 25! OpenVPN-t IPSec-et is benne hagytad? Lehet kipróbálnám, ha az IPSec se tud sokkal többet (még nem teszteltem). Egyedül a Windows kliens hiánya Wireguard-nál, ami problémás nálam.... :(
Nagy pacsi és jó sok sör a munkádért! ;)

(#4486) Headless válasza T-CAT (#4485) üzenetére


Headless
őstag

nem jól értelmezed...

Az a 60-80 mbps ami a valóságban inkább több az a kernel modulos wireguard teljesítménye...

a userspace alkalmazásé az inkább 35-40 mbps körül van és az is látszik, hogy elég nagy load van olyankor a routeren.. 60-70 %-os kihasználtság...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4487) Headless válasza Headless (#4486) üzenetére


Headless
őstag

Aki vállalkozó szellemű, és szeretne egy kicsivel több sebességet elérni vpn-en cserébe manuálisan bekonfigolja, ami amúgy egyszerűbb sokkal mint egy openvpn...

megosztom a buildelt wireguard és wg-tool csomagot. driveomban megtalálható:[link]

telepítés:

1. felmásolni a routerre valahova valami permanens helyre, vagy akár a hdd-re.
2. futtatási jogot adni neki (chmod +x "/url/to/the/wgWdirectory/wg" "/url/to/the/wgWdirectory/wireguard")
3. frissíteni a PATH (export "PATH=/url/to/the/wgWdirectory:$PATH") változót úgy hogy megtalálja a wireguardot a kereső.
4. exportálni a helpben található "elfogadom, hogy hóülye vagyok és mégis a go modult akarom használni linux kernelen..." változót, pontos nevét most nem tudom nincs előttem.
5. beállítani a vpn-t mint minden más eszközön.[link]

ha rendelkezünk már egy konfig fájlal, akkor azt így tudjuk használni: a konfig fájl jelenleg a /etc/wireguard/wg0.conf útvonalon található. Valami ilyesmi tartalommal:

[Interface]
ListenPort = 51820
PrivateKey = keey

[Peer]
PublicKey = keey
AllowedIPs = 10.0.11.5/32

wireguard wg0
ip address add dev wg0 10.0.11.1/24
wg setconf wg-srv0 /etc/wireguard/wg0.conf
ip link set up dev wg0
iptables -A INPUT -i wg0 -j ACCEPT;iptables -A FORWARD -i wg0 -j ACCEPT;iptables -t nat -A POSTROUTING -o br0 -j MASQUERADE

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4488) Capricornhun válasza Headless (#4487) üzenetére


Capricornhun
tag

Sikerült kettő DIR-860L-t összekapcsolnom a leírásod alapján. Sajnos a pingelésnél nem jutottam tovább, igaz a conf file-ban változtattam. Router újraindítás után mindent újra bekell állítanom. Esetleg erre lenne valami megoldás, script?

(#4489) Headless válasza Capricornhun (#4488) üzenetére


Headless
őstag

Wan up/down scriptként kell csinálni ezt az egészet.

Nálad opt/entware van? Én próbáltam felerőszakolni valahova a flashbe csak nem egész n értem ezt a layoutot. Van lehetőség a flashbe felrakni a csomagot?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4490) Capricornhun válasza Headless (#4489) üzenetére


Capricornhun
tag

opt/entware van.

Van lehetőség a flashbe felrakni a csomagot? passz

Jó sok időm elment vele. Talán majd holnap tudok foglalkozni vele.

(#4491) Capricornhun válasza Headless (#4487) üzenetére


Capricornhun
tag

Esetleg ez még hasznos lehet:
ip link set mtu 1420 dev wg0
ip link set wg0 upSzerver

[Interface]
#Address = 192.168.2.1
ListenPort = 51820
PrivateKey =

[Peer]
#Client1
PublicKey =
PublicKey =
AllowedIPs = 192.168.1.0/32

Kliens

[Interface]
#Address = 192.168.2.1/24
ListenPort = 51820
PrivateKey =

[Peer]
Endpoint = xxxxxx.ddnss.de.com:51820
PublicKey =
AllowedIPs = 192.168.1.0/24

Kapcsolodik. Elérem a klienst a webböngészőbe..Eddig jutottam

[ Szerkesztve ]

(#4492) Headless válasza Capricornhun (#4491) üzenetére


Headless
őstag

Ami még biztos kelleni fog az egy script ami ellenőrzi a ddns címet és az endpoint ip-t ha a kettő nem egyezik akkor egy restart kell neki én erre egy cron scriptet használtam lede alatt azt kéne átírni ide egy kicsit majd megosztom azt is.. De ha gondolod akkor addig megosztom az openwrt-s megoldást.

#!/bin/sh
endpoints=$(uci show network |grep "wireguard.*endpoint_host")
for i in $endpoints;do
ifname=$(echo "$i" |sed "s|\[.*||;s|.*@wireguard_||")
hostname=$(echo "$i" |sed "s|.*=||" |tr -d "'\"")
ip=$(ping -c1 "$hostname" |egrep -o "([0-9]+\.){3}[0-9]+" |head -n1)
if [ "$(ping $ip -c1 |grep "1 packets received")" ];then
oldip=$(wg show "$ifname" |grep endpoint |egrep -o "([0-9]+\.){3}[0-9]+")
if [ ! "$(wg show "$ifname" |grep "endpoint.*$ip")" ];then
logger -t "WG-Reconnect" "$ifname reconnected due to ip address change to $ip."
ifdown "$ifname"
ifup "$ifname"
fi
fi
done

Természetesen ez így egy az egybe nem működik padavanon. És természetesen ez csak azon az eszközön kell amelyik "kliensként" működik.

Eng m egyenlőre jobban zavar, hogy flashbe nem rakhatok csomagokat... Prőbálnám bekapcsolni az ubifs-t de se save/ se apply gomb nincs hozzá... Nem értem hogy működik...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4493) Capricornhun válasza Headless (#4492) üzenetére


Capricornhun
tag

Köszi! Este vagy holnap kipróbálom majd.

(#4494) vargalex válasza Headless (#4492) üzenetére


vargalex
félisten

Az mtd_storage.sh scriptet kell meghivnod save paraméterrel. Itt kicsit más a koncepció. A flash-ba egy tar.gz-t ír ki, amit induláskor ramdrive-ba csomagol ki (ha jól emlékszem, akkor a /etc/storage-ba).

Alex

(#4495) woodworm


woodworm
veterán

Régóta szemezek vele, most rászántam egy kis időt:
Mivel a 3G elég nagy flash tárhellyel rendelkezik és alapesetben ezt nem használjuk semmire, érdemes beállítani, hogy az entware ide települjön. Mivel jelenleg két eltérő kiosztást használó fw is elérhető, első lépés az RWFS partíció helyének a megállapítása kell, hogy legyen.
- Kapcsolódunk SSH-n a routerhez és kiadjuk a cat /proc/mtd parancsot
- Leformázzuk az RWFS partíciót UBIFS fájlrendszerre
- ubiformat /dev/mtd11 (3.4.3.9L-100_xxxxxxx esetén)
- Az adminfelületen a Advanced Settings >> Customization >> Scripts lapon a "Run After Router Started" opciót választva beillesztjük a következő parancsokat:
ubiattach -p /dev/$(cat /proc/mtd | grep RWFS | egrep '^mtd([0-9])+' -o)
ubimkvol /dev/ubi0 -m -N user
mkdir /mnt/opt
mount -t ubifs ubi0 /mnt/opt
opt-mount.sh /dev/ubi0 /mnt
opkg.sh

- Újraindítás után, ssh-n belépve az opkg paranccsal telepíthetőek a tárolóban elérhető csomagok. Az adminfelületen nem kell külön engedélyezni az entware/optware futtatását.

Forrás: 4PDA.ru

(#4496) Capricornhun


Capricornhun
tag

Izgalmasnak tűnik...:)

(#4497) Headless válasza vargalex (#4494) üzenetére


Headless
őstag

Első körbn próbálkoztam a /etc/storage-ba másolji hamar kiderült, hogy ez nem lesz jó ugyanis tmpfs 2mb-os mérettel van csatolva oda. Mondtam átverem... Fogtam remountoltam nagyobbként majd ráküld em a storage mentést. Reboot és jött a hiba, wifi nuku, stb vagyis nem mentette le a particiót. Hál istennek egy storage reset meg apróságok visszaállítása megoldotta.

Sajnos 4mb a wireguard go ... Majd a 4pda-s leírástmegnézem.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4498) vargalex válasza Headless (#4497) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos már nem emlékeztem, hogy 2 MB a mérete, nekem anno csak egyedi ddns scripthez, illetve néhány dologhoz kellett.

Alex

(#4499) Headless válasza woodworm (#4495) üzenetére


Headless
őstag

Kéne csinálni egy összefoglalót és ez simán mehetne bele. Kb 1 perc volt beüzemelni.

96 mb szabad hely, ez bőven elég mindenre is...

vargalex: ddns "scriptet" én is csináltam egy oneliner keretében... mert a gyári beépített nem ismerte a dynu-t én meg azt használok, a custom url-hez pedig egy gramm dokumentáció sincs, hogy kéne beállítani custom ddns-t... felbogarászni a beépített ddns scriptet, pedig lusta voltam...

Run after wan up/down script
usr=xxxx
pwd=yyyy
host=zzz.dynu.com
wget -O /dev/null "http://api.dynu.com/nic/update?hostname=$host&myip=$(wget -O - "http://checkip.dyndns.com" |egrep -o "([0-9]+.){3}[0-9]+")&username=$usr&password=$pwd"

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4500) Lazarski


Lazarski
kezdő

Sziasztok,

Vettem én is egy Xiaomi Mi 3G routert kínából, de alapból döglött volt a tápja(utólag láttam fórumban, hogy ez nem ritka eset, ami azért bosszantó). A router másik táppal elindul, de gondolkodom rajta, hogy lecseréljem rajta kínai csodát Padavanra. Olyan gondom van, hogy modem módba állított UPC ConnectBox-hoz csatlakoztatva nem hajlandó felmászni netre, ha korábbi routerre dugom rá, akkor meg AP-ként hajlandó működni, tehát WAN port nem hibás. Eredeti firmware-ben három kapcsolódási mód választható: PPPoe, DHCP, Static IP. Van valakinek tapasztalata ebben, hogy hogyan lehet működésre bírni ilyenkor? Használja/használta valaki az eredeti firmware-rel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.