Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) woodworm válasza rostiron (#5449) üzenetére


woodworm
veterán

Frissítetted a scriptet? Ez még a régi tároló, innen lett költöztetve a gitlabra. Ha frissítés után jelentkezik a hiba, akkor töröld a \home\user\padavan-ng\ könyvtárat és frissítsd a forrást.

(#5452) vargalex válasza rostiron (#5449) üzenetére


vargalex
félisten

Valamiért github authentikációt kér valamelyik csomag clone-ozásához.

Alex

(#5453) rostiron


rostiron
őstag

Újracsináltam a dolgokat, de most azt írja hogy naprakész.
Nem arról beszélgettetek, hogy nem hagyták abba a frissitést ? Most ez van nekem 56960f9

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5454) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#5448) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen elérhető, csak ahhoz, hogy tudjon letölteni, meg kell neki az átjáró címét.
Az átjáró címét az a szolgáltatói vagy a Xiaomi ip címe? :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5455) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#5454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A xiaomi címe, hogy kitaláljon a netre. De gondolom ez megvan, ha működik a net az asus-on is.

(#5456) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#5455) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jelenleg a Lan cím a Xiaomié ,így működik.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5457) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Digi pppoe optikát szeretném átrakni LAN+WLAN oldalát erre. Azt tudom, hogy a digis rojtert át kell állíttatnom bridge módba.
Hogy témába is vágjak: Ez a padavan megoldás működik 4A Giga verzsönön is? :)
:R Köszönöm

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5458) woodworm válasza rostiron (#5453) üzenetére


woodworm
veterán

Másik tárolót kell választani:

[ Szerkesztve ]

(#5459) rostiron válasza woodworm (#5458) üzenetére


rostiron
őstag

Próbáltam, és mind a háromnál ha a "update sources (2)" választom, azt kapom hogy " already up-to-date "

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5460) woodworm válasza rostiron (#5459) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért írtam, hogy törölni kell a padavan-ng könyvtárat. Elméletileg ugyan linaro munkáját viszi tovább, de a rugalmas és problémamentes átálláshoz illett volna másik projektnevet választani.
A prometheusban törlöm a konfigot Shift+S, Delete config (2), Select a repository (6). Kilépek a scriptből és törlöm a projektkönyvtárt \home\user\padavan-ng\.
A scriptet újraindítva letölti az új tárolóból a forrást. Beállítások, build toolchain, build firmware.

(#5461) rostiron válasza woodworm (#5460) üzenetére


rostiron
őstag

Megpróbálom, de mindent letöröltem, és Újratelepítettem. Tehát nulláról kezdtem mindent.
Hogy tudom törölni a padavan-ng mappát ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5462) rostiron válasza woodworm (#5460) üzenetére


rostiron
őstag

Az is lehet hogy elbeszélünk egymás mellett ? A build firmware (3) -re nyomok, akkor leforgatja a fw-t. De hol tudom megnézni hogy frissebb -e a mostani 56960f9 -nél ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5463) woodworm válasza rostiron (#5462) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a Padavan-ng (Linaro) van megadva forrásnak, akkor nincs és nem is lesz frissebb. Ha a tárolót átállítottad a másik kettő valamelyikére és ezt kapod, akkor fals eredmény. Ezért kell elvégezni a korábban leírt törlést.
A könyvtár törléséhez
- kilépsz a scriptből: Shift+Q
- indítasz egy Midnight Commandert: mc
- megkeresed a padavan-ng könyvtárt és F8-cal törlöd
- kilépsz a commanderből és elindítod a scriptet a /home/user/start.sh paranccsal

Ha korábban átállítottad a másik tárolóra, akkor automatikusan frissíti.

(#5464) rostiron válasza woodworm (#5463) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi hogy segítesz, kezdem érteni. :D
Gondolom amit leírtál , hogy hogy kell törölni az linux -ra vonatkozik ? Windowst használok, ott gondolom nem így megy ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5465) vargalex válasza rostiron (#5464) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom Windows-on is virtuális gépen forgatsz, ami egy linux...

Alex

(#5466) woodworm válasza rostiron (#5464) üzenetére


woodworm
veterán

Ahogy vargalex is kérdezi, ugye a virtuális gépre gondolsz és nem a windowsos linux alrendszerre?

(#5467) rostiron válasza vargalex (#5465) üzenetére


rostiron
őstag

Nekem kicsit nehezebben megy mint nektek. :D :D
Elindítom a VMware-t és ezt látom. Itt hogy inditok Midnight Commandert ?
A verzio nekem 5.02 csak ezt a képet találtam

Közben ha minden igaz már fordul az alxdm féle fw. Remélem

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5468) rostiron


rostiron
őstag

Közben lefordult, és a Midnight Commandert is megtaláltam. :R :R :R
Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5469) woodworm válasza rostiron (#5467) üzenetére


woodworm
veterán

Mi az, amit nem értesz? Leírtam sorról sorra, hogyan lépsz ki a scriptből, hogyan indítod a commandert. De a mellékelt képen is látszik, hogy a scriptben minden utasításhoz ott a parancskód, a kilépéshez speciel a (Q)uit, Shift+Q.

(#5470) rostiron válasza woodworm (#5469) üzenetére


rostiron
őstag

Már megvan , köszi :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5471) Starchm


Starchm
őstag

Hali!
Ipsec passthrough beállítást vagy valami hozzáhasonló dolgok merre felé kéne keresnem?
Padavanon vagyok és végig nézve sehol nem láttam, Vowifit szeretném bekapcsolni/kipróbálni.

(#5472) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha esetleg valakit érdekel, sikerült megcsinálni az rTorrent--es firmware-t Xiaomi-ra.

(#5473) carr válasza carr (#5457) üzenetére


carr
őstag

ide valaki? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5474) woodworm válasza carr (#5473) üzenetére


woodworm
veterán

A 4A-ra nincs még működő megoldás.

(#5475) carr válasza woodworm (#5474) üzenetére


carr
őstag

Köszi. Akkor beüzemelem egyelőre a gyári software-el. :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5476) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Digis nettel reseteltem a routert, viszont a password már nincs meg. Net nélkül pedig miwifi honlapon nem tudom megnézni a jelszót. Configolni pedig programból nem engedi a routert. Mit kéne tennem?

[ Szerkesztve ]

(#5477) kgymac válasza Toninho13 (#5476) üzenetére


kgymac
őstag

Régi router betenni elé és bekonfigolni a digihez (esetleg kölcsönkérni vagy elmenni ismerőshöz/szomszédhoz egy notival és a routereddel). majd beüzemelni a mi wifi-t a router mögött (mint ahogy első alkalommal is csinálhattad).

Tegnap küzdöttem egy miwifi 3-mal (iot-hez lesz, nem gond a 100-as lan), csak hongkongi területi beállítással tudtam párosítani, előtte az appban a mi accountba belépni sem tudtam (mi wifi V3-as app, nem frissítettem, mert erről tudom, hogy kínai/hongkongi beállítással megy).

(#5478) divan válasza Toninho13 (#5476) üzenetére


divan
senior tag

Felhívod a digit, megmondják a jelszót. A digis kábelt rádugod a pcre (ha van) és ott kapcsolódsz a netre.

(#5479) kenand válasza Intruder2k5 (#5472) üzenetére


kenand
veterán

:R
Köszönjük a munkádat és a megosztást

(#5480) Toninho13 válasza divan (#5478) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A baj a xiaomis root-hoz tartozó jelszóval volt. Reseteltem a routert, utána tudtam a MIFI-hez csatlakozni és hozzáadni a Mi fiókhoz. Onnan már sima volt.

(#5481) Intruder2k5 válasza kenand (#5479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Sajnos nekem továbbra sincs lehetőségem élesben kipróbálni, fiamnak most is vizsgaidőszaka van, itthon tanul, kell a net mindig, nem buherálhatom a routert. Így csak az ASUS-on tudtam tesztelni, aminél pendrive-on volt ugyanaz a tartalom, ami a Xiaomi fw-ben bekerült a flashbe. Ott kifogástalanul működik, eddig mégis csak egy visszajelzés jött, miszerint valamiért nem indul el automatikusan az rtorrent. Megköszönném ha aki felteszi, az írna visszajelzést is, hogy tényleg nem működik, vagy egyedi probléma volt a fentebbi esetben.

(#5482) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Egy 4tb-os hdd-t szeretnék a routerra kötni a jelenlegi 200gb-os helyett, van vmilyen spec dolog, amire figyelni kell, azon kívül, h fdisk nem kezeli a 2tb-nél nagyobb hdd-ket? A jelenlegire tölt a transmission és az enteware is ide lett telepítve. Gondolom ezeket újra be kell állítani, telepíteni. Swap partíciót ti létrehoztatok? Routerről vagy pc-ről win 10 alol spec programmal érdemesebb szerintetek létrehozni a partíciókat?

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5483) Headless válasza aerol (#5482) üzenetére


Headless
őstag

szia!

Csatolni tudsz nagy meghajtókat csak particionálni nem, így azt mondom, hogy egy live ubuntu alól gparteddel megformázod az a legegyszerűbb. után felkötve routerre menni fog minden...windows alól nem formáznék ext4-re... swap, feles. entware igen, ha hdd-re van kötve akkor újra minden... azt, nem tudom, hogy ha átmásolod akkor áttudod-e hozni a telepített programokat, de még akár az is lehet, de a tiszta újra telepítés biztosabb...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5484) aerol válasza Headless (#5483) üzenetére


aerol
tag

régebben mintha azt olvastam volna, hogy gparted van padavan alatt, de lehet tévedek, kezdő szöcske vagyok még :) tiszta telepítésen azt érted, h az egész router-t telepítsem újra?

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5485) Headless válasza aerol (#5484) üzenetére


Headless
őstag

gparted biztos nincs, maximum parted /fdisk fdiskben tudom, hogy nincs gpt, de nem sok reményt látnék, hogy abban az időben amikor ezek a toolok voltak, akkor lett volna (mármint 3.3-as kernel idejében).

De ha nem riadsz el konzoltól, akkor megpróbálhatod a partedet...

De nekem sokszor egyszerűbb elindítani egy live ubuntut, neadjisten egy linuxos gépbe bedugni és problem szolved. guin keresztül megformázhatod, kissebb a lehetősége a rontásnak, persze egy üres lemez formázásánál nem sok mindent lehet elveszteni... Csak ne legyen az eszközre más kötve, nehogy elrontsd a device-t. :))

nem teljes router újrahúzás, csak entware... :)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5486) aerol válasza Headless (#5485) üzenetére


aerol
tag

végül live ubuntu alatt létrehoztam a partíciót, de vmi nem kerek, mert a router úgy látja, h 100%-ig tele van a hdd, ami ugye nem lehet... az bekavarhat, hogy a hdd egy ugreen házban van? :F

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5487) herdsman12


herdsman12
őstag

Éjjel-nappal folyamatos WiFi-re ez a jó beállítás?

(#5488) kenand válasza Intruder2k5 (#5481) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos igérni én sem tudom a tesztet egyelőre, mivel nálunk is folyamatosan megy. Ha jól emlékszem ASUS Wl 500G-n használtam utoljára rtorentet, azóta inkább transmissiont (TP-Lnk 1043). De ennek elelnére nagyon köszönöm a munkádat, előfordulhat, hogy szükségem lesz rá. Az új ASUSra a transmissonos fw-det tettem fel 3 hete.

[ Szerkesztve ]

(#5489) Intruder2k5 válasza herdsman12 (#5487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az alapbeállítás.

(#5490) Intruder2k5 válasza kenand (#5488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Okés, semmi gond, külön ezzel nem kell azért foglalkozni, előbb-utóbb lesz majd aki használná, az úgyis ki fogja próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#5491) kenand


kenand
veterán

Xiaomi Redmi AC2100 nem tudjátok milyen SOC-kal jön? ára nem tűnik rossznak.
Nincs USB :(, de 3 LAN portja van

(#5492) woodworm válasza kenand (#5491) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal mind a két ac2100-as mt7621a-val jön, a 2,4 GHz-es chip az mt7603, az 5GHz-es pedig az mt7615n. A ram és a flash 128MB.

(#5493) Jofi81


Jofi81
őstag

Ha frissítek HeadLess-Lede-18.01-ről a sima 18.06.5-re, megmaradnak a beállításaim? Samba, Transmission van beállítva pluszban.

(#5494) attilav2 válasza kenand (#5491) üzenetére


attilav2
őstag

Alexey-en(DM38) múlik hogy lesz e rá Padavan támogatás, mivel mediatekes mint az R3G ezért talán van rá esély. Nem rossz router

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5495) kenand válasza attilav2 (#5494) üzenetére


kenand
veterán

USB-t azért hiányolom róla..

(#5496) woodworm válasza attilav2 (#5494) üzenetére


woodworm
veterán

Az R3G után kiadott routerekhez nincs develooper fw és soros porton sem lehet hozzáférni egyszerűen. Ezért nincs se padavan, se openwrt támogatás hozzájuk.

(#5497) kenand válasza woodworm (#5496) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük, akkor nincs sok remény, marad az AC1200-as ASUS

(#5498) Gyurka6 válasza kenand (#5497) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben kellene még 1 nekem, ezt megnézném:[link]

Gyurka

(#5499) trance89 válasza Gyurka6 (#5498) üzenetére


trance89
őstag

bizony ez még a jóféle 3G verzió és nincs is túl drágán, már nincs túl sok belőle a neten. Mindenki csak veszi de kevesen adják el, mindenesetre vicces hogy egy majd 3 éves hardverről beszélünk ami ár/érték arányban mind a mai napig nem kapott vetélytársat :)

más:
már hetek óta használom a DM38 (Alexey) féle padavan-ng buildeket és eddig semmi hibával nem találkoztam, az aktuális friss fw az orosz MIR3G telegram csatornán megtalálható: [link]
minden lényeges dolgot tartalmaz (SMB v2-t is) de csak 1 skin van integrálva
ha nincs fent telegram kliens és nem is szándékozol felrakni az aktuális fw megtalálható az osztott gdrive linkemen is: [link]
a régi padavan-ng buildeket töröltem mert elavultnak számítanak a DM38 buildek mellett, külön forgatással már nem fogok bajlódni mivel tökéletesen megfelelnek ezek a verziók is

(#5500) pchris válasza trance89 (#5499) üzenetére


pchris
tag

Köszönöm a google drive-os letöltés lehetőségét. Felraktam én is. Egy érdekesség jelentkezett nálam ezzel a fw-rel kapcsolatban. Win 10 Google Chrome alatt a webes felület nekem nem töltődik be rendesen. Folyamatosan újrafrissíti magát. Firefox, IE rendben betölti (telefonról is megy chrome-mal). Ez csak azért érdekes, mert 56960f9 verzó alatt ilyen gondom nem volt, sőt most is chrome-ból frissítettem. Mondjuk ezzel együtt lehet élni, de hátha van valakinek valami ötlete, mert 99%-ban chrome-ot használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.