Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Shummo válasza Shummo (#5949) üzenetére


Shummo
aktív tag

Woodworm leírása szerint megcsinaltam a mentést, most jönne a r3gmini.trx felírása:
Ezt írja: Couldn't open image file: r3gmini.trx!

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#5952) Shummo válasza Shummo (#5951) üzenetére


Shummo
aktív tag

Sikerült feltennie a Padavant. Köszönöm a segítséget. :R
A Gigabites net már megy :D

[ Szerkesztve ]

(#5953) Intruder2k5 válasza Shummo (#5952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Végül Breed-el?

Nem akartam beleszólni, mert OpenWrt alól fogalmam sincs, hogy kell, hülyeséget meg inkább nem szeretnék tanácsolni. :)

(#5954) Shummo válasza Intruder2k5 (#5953) üzenetére


Shummo
aktív tag

VIssza gyári, utána meg Woodworm féle partició mentés majd r3gmini.trx, és végül a Te fw-d.

(#5955) Intruder2k5 válasza Shummo (#5954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Nálam beton stabil, lassan meg lesz a fél éves uptime, reméljük Nálad is jó lesz.

(#5956) Shummo válasza Intruder2k5 (#5955) üzenetére


Shummo
aktív tag

Eddig tetszik. Azonban máris falba ütköztem. Nem tudja csatolni az EXT4es HDDm :

Sep  4 20:12:30 kernel: usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using xhci-hcd
Sep  4 20:12:30 kernel: usb 1-1: New USB device found, idVendor=11b0, idProduct=6298
Sep  4 20:12:30 kernel: usb 1-1: Product: SNA-DC/U        
Sep  4 20:12:30 kernel: usb 1-1: Manufacturer: Kingston
Sep  4 20:12:30 kernel: usb 1-1: SerialNumber: 57442D575834314138374555
Sep  4 20:12:30 kernel: scsi0 : usb-storage 1-1:1.0
Sep  4 20:12:33 kernel: scsi 0:0:0:0: Direct-Access     Kingston SNA-DC/U         1.08 PQ: 0 ANSI: 4
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] 1953525168 512-byte logical blocks: (1.00 TB/931 GiB)
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 23 00 00 00
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page found
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page found
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Sep  4 20:12:33 usb_modeswitch: no rule for device 11b0:6298
Sep  4 20:12:33 kernel:  sda: sda1
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page found
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Sep  4 20:12:33 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
Sep  4 20:12:33 hdparm: Set spindown timeout to device /dev/sda
Sep  4 20:12:33 kernel: EXT4-fs (sda1): couldn't mount RDWR because of unsupported optional features (400)
Sep  4 20:12:34 automount: Unable to mount device /dev/sda1 (ext4) to /media/mnt!

(#5957) Shummo válasza Shummo (#5956) üzenetére


Shummo
aktív tag

erre a hibára:
kernel: EXT4-fs (sda1): couldn't mount RDWR because of unsupported optional features (400)

A HDD-t eredetileg a LEDE alatt formáztam ext4-be.
Most kipróbáltam egy sima pendrivot átraktam ext4-be Partition Guruval, azt simán felcsatolta Padavan. A legegyszerűbb megoldás a backup - format lenne, de sajnos 1 TB adatot nem tudok átmenteni ...

Ezt a megoldást találtam, ez jó lehet nekem?
[link]

(#5958) Intruder2k5 válasza Shummo (#5957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó kérdés. :)

(#5959) Shummo válasza Intruder2k5 (#5958) üzenetére


Shummo
aktív tag

:D
Tovább kutakodtam és az alábbiakra jutottam. Amit tud csatolni ott a a FEATURES es között nincs a 64BIT, ellenben amit még a LEDE alatt formáztam, az 64bitre van formázva.

Az összes többi features megegyezik.
Tovább kutakodtam és ez lehet a megoldás:

Elvileg a resize2fs -s /dev/sda1 parancs elveszi a 64bit-et!

Kérdésem az lenne, hogy mivel a LEDE már nincs meg, ha egy Live Ubuntut nyitok és abba ezt a kódot lefuttatom, az úgy megoldás lehet?
Adataimat ez érinteni fogja?

(#5960) Intruder2k5 válasza Shummo (#5959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom sajnos, de javaslom inkább valamelyik Linux topikban kérdezz rá, ott több a guru. Ez úgysem padavan vagy router specifikus kérdés.

(#5961) Shummo


Shummo
aktív tag

Format lett a vége. de továbbra se a barátom... :(
Valamiért egy idő után a kezdeti 30-40Mb/s ből 3-5 Mb/s lesz... utána nem tudok gyorsabban visszamásolni adatot...

Ami mégdurvább az az, hogy nem tudom értelmesem felcsatolni a HDD-t, úgy hogy a windowsba is tudjam meghajtóként csatolni. (leden az egészet felcsatolta egy "SHAREmnt" alá )

Amire rájöttem hogy megoldás, ha formázás után létrehozok 1 mappát a gyökérben, és utána abba lesz minden adatom. Ezt a mappát már tudom csatolni a windowsban.

példának okáért: Partició neve: mnt
mnt/nas mappában lenne mindben adatom( quasi a Lede-s félre SHAREmnt). Amit így el is tudok érni "\\192.168.x.x\nas" úton a windwoson, és meghajtóként csatolható is.

Viszont a bajon ezzel a megoldással a TRANSMISSION miatt jön elő:
Ugyanis a Transmissionhoz a configot csak a partició gyökérbe tudom létrehozni : mnt/transmisson mappában

A transmission azonban így már nem enged letölteni valamiért a mnt/nas mappába, csak a mnt/transmissions-ba (még a gyökérbe, azaz mnt-be se), ami mert azért szívás mert nem tudom átmentegedni se egyik fájlból a másikba, mindig hibára fut....

HA tudtok kérlek segítsetek, mert már ott tartok kiütöm a falat.... :W

(#5962) Headless válasza Shummo (#5961) üzenetére


Headless
őstag

szerintem túlgondoltad ezt az egészet és a gyökerét is tudod csatolni a hdd-nek.

\\routerip\label_id

de ha windows keresőbe beírod a \\routerip címet meg is jelenik és jobbklikkel tudod csatolni.

az sem tiszta, hogy miért is nem tud a transmission letölteni a mappán belül de szerintem csak jog probléma lehet.

nem azért lassul be a másolás mert hirtelen sok kis fájlt kezd másolni?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5963) Shummo válasza Headless (#5962) üzenetére


Shummo
aktív tag

nagy film fájloknál is belassul...

A bonyolítás meg azért van mert simán nem ment. Ahogy irod, úgy nem megy.

de ha windows keresőbe beírod a \\routerip címet meg is jelenik és jobbklikkel tudod csatolni.
>>> Itt csak a mappákat tudom csatolni. 2 mappám van (amit a padavan belül az FTP share mappába hoztam létre):
- nas (ebbe lennének az adataim)
- transmission (amit a padavan belül az FTP share mappába hoztam létre)

Ezeket tudom csatolin windowsba. De a transmission (mnt/transmission/...) csak a saját mappájába tud tölteni, a másik mappába (/mnt vagy /mnt/nas/... már nem)
Viszont a mnt/transmission/... -ba ha letöltök, azt nem tudom átmásolni a /nasba, csak ha előtte lemntem a PCre, majd visszatöltöm... Ez nonszensz :(

(#5964) Shummo


Shummo
aktív tag

Egyből a HDD gyökerébe nem is tudok fájl másolni, mert nincs rá jogosultságom...

(#5965) Headless válasza Shummo (#5964) üzenetére


Headless
őstag

hát akkor be kéne állítani. parancssorban be lehet állítani.

chown -R felhasználonev /media/hdd_label

nem tudom a transmission milyen felhasznóval fut. és te milyen felhasználóval éred el a meghajtót

lehet, hogy célszerűbb a csoportot beállítani főleg ha a transmission saját felhasználóval fut.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5966) Shummo válasza Headless (#5965) üzenetére


Shummo
aktív tag

hát ezt sajnos nem értem :(

Most arra jöttem rá, hogy a felcsatolt hdd gyökerét látom addig ameddig "full acces for everyone" van beállítva.

Amint "access with account" ra váltok, onnan tól kezdve vált 1 szinttel beljebb. :( Egyszerűen nem is értem mit szivat...

(#5967) pn4hvq válasza Shummo (#5966) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ahogy fentebb írták, az a baj, hogy az "access with account" miatt nincs megfelelő jogosultságod a gyökér mappához a használt felhasználóval, az everyone esetén pedig mindenkinek minden jogot megadsz, azért működik. Konkrétan segíteni nem tudok sajnos, de írták, hogy mit kéne kiadni parancssorba: (#5965) Headless

(#5968) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne keverjük már srácok, szerintem itt nem filerendszerszintű jogok akadályozzák a hozzáférést a teljes meghajtóhoz, hanem a samba konfigurálhatósága, ergo a chown nem fog segíteni. Account szintű megosztás esetén nincs olyan opció, hogy valaki a teljes meghajtót elérje, hanem csak a felső szintű mappák jelennek meg az admin felületen, és ahhoz lehet a szükséges jogokat kiválasztani. Persze lehet, hogy a samba konfighoz manuálisan hozzá lehetne adni valahogy ezt is, de én sosem próbáltam, nem is néztem a lehetőségét, webes felületen viszont ez nem fog menni.

(#5969) Intruder2k5 válasza Shummo (#5961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission problémája megoldható egy "mount bind" paranccsal, azzal meg tudod jeleníteni a saját könyvtáradban akár a teljes /transmission mappa tartalmát, akár csak a letöltési mappát, ahogy tetszik.

szerk.:
Illetve szerintem az is simán járható út, hogy nem hagyatkozol a padavan transmission indító megoldására, a binárisok a firmware-ben adottak, simán létrehozol hozzá egy startup scriptet tetszőleges mappában és tetszőleges beállításokkal a settings.json-ban, amit aztán meghívhatsz a padavan felületéről indítás után automatikusan. Így indíthatod tetszés szerinti letöltési céllal a transmission-t.

[ Szerkesztve ]

(#5970) Shummo válasza Intruder2k5 (#5969) üzenetére


Shummo
aktív tag

Elsőnek is köszönöm mindenkinek.

Másodszorra, ez a megoldás tetszene, mert ha a Transmissiont be tudom valahogy rakni az általam ltérehozott almappába, akkor utána már minden egybe van és működik is.
Viszont még párszor át kell olvasnom amit írtál, mert egyelőre nem értem, de próbálkozok.

+ KÖzbe azt vettem észre hogy a rádugott 1Tbos frissen EXT4 formázott vinyót valami folyamatosan használja, (villog a kulső ház LEDje, és hallatszik is hogy pár másodpercenként kattan a fej). Más HDD ezt nem csinalja... Pedig azokon adat is volt, igaz NTFS-be

Ez lehet az oka annak, hogy rossz az írási sebességem.
Valahogy megtudom nézni, hogy mi használja a HDD-t ?

(#5971) Starchm válasza Shummo (#5970) üzenetére


Starchm
őstag

Most akkor smb-n vagy ftp-n osztod meg a dolgaid?
Ha smb-n akkor megprobalhatod a konfig fajlban atirni azt a pontot ahonnan megosztja a tartalmat. Vagyis ha nalad a vinyo /mnt/asd a trans meg /mnt/trans akkor beallithatod siman, hogy a /mnt legyen a belepesi konyvtar.

Ha van entwared, samba 4-en hasznalod akkor /opt/etc/samba-n belul smb.conf a neve, ha minden igaz.

(#5972) Intruder2k5 válasza Shummo (#5970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kb. ennyi a dolog:

mount -o bind /media/HDD/transmission /media/HDD/shummo/transmission

Értelemszerűen mind a forrás mind a cél mappákat írd át arra, ahogyan Te használod.

[ Szerkesztve ]

(#5973) Shummo válasza Starchm (#5971) üzenetére


Shummo
aktív tag

Intruder2k5 köszönöm. :R este kiróbálom.

Lehetek még olyan pofátlan, hogy megkérdezzem, hogy 1-2 mondatban mi értelme van ennek az entwarenek? Netes leírások alapján nem értem nekem miért lehet jó. Egyáltalán szükségem van e rá. Vagy egyáltalán mikor lehet rá szükségem ? :B

(#5974) Intruder2k5 válasza Shummo (#5973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például van benne Midnight Commander filekezelő, így szükség esetén akár közvetlenül a routeren, SSH-ban tudsz fileműveleteket végezni, konfigfileokat szerkeszteni, stb. Ez jól jöhet, ha mondjuk Samba-n vagy FTP-n valami okból nem éred el, jogosultsági korlátokba futsz, etc. Aztán van benne curl, amit a padavan alapból nem tartalmaz, de néhány DDNS szolgáltató ezt használja, ahogyan például az ipdns.hu cím is ezzel frissíthető. Ezen kívül itteni "közkívánatra" beletettem a nano-t is, ami szintén egy egyszerű terminálban futó editor, de van htop és mtr is, ami diagnosztikában segíthet, ha valami gond van a routerrel vagy a hálózattal.

(#5975) Shummo válasza Intruder2k5 (#5974) üzenetére


Shummo
aktív tag

Akkor még mielőtt adat kerül a HDDre inkább ezt is megcsinalom majd.
Az MC-re biztos lesz előbb vagy utóbb szükség. (ez hogy indítható el majd?).

WinSCPt használtam korábban, de gondolom ez még jobb lenne?!

Ezen írásod alapján csinálhatom, vagy már változtak dolgok azóta?
[link]

(#5976) Intruder2k5 válasza Shummo (#5975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit akarsz megcsinálni? A Midnight Commander és a fentebb felsorolt dolgok benne vannak a firmware-ben, ha belépsz SSH-n vagy telnet-en, akkor az mc paranccsal indítható is.

(#5977) divan válasza Shummo (#5975) üzenetére


divan
senior tag

Nagy részére egyébként jó a WinSCP is, király kis program, leginkább én is azt használom. Legalábbis a MC kiváltására.

(#5978) Shummo


Shummo
aktív tag

Hát az entware (/opt) szeretném megcsinálni, hogy ha később szükség van rá ne kelljen ezzel is bajlódni.
Ehhez találtam egy régebbi leírásod. Az alábján akkor már úgy formáznám a HDDt, hogy lenne egy Swap / sys/ Data partició.

(#5979) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv. Lehet láma kérdés:
Egy korábbi build-re visszatértem amiben vannak témák és minden csicsa. Amiről visszatértem abban nem volt. És most már a korabbi sem hozza a témákat. Mi ment félre?
Tudom nem egy nagy dolog, de szebb volt a témákkal es nem egy Asus logót akarok bámulni állandóan, amikor ez nem az. :DDD

(#5980) Starchm válasza Alarikman (#5979) üzenetére


Starchm
őstag

Probalj meg egy cookie torlest vagy CTRL F5 a router oldalan.

(#5981) Alarikman válasza Starchm (#5980) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ba**ki, ez tényleg egy láma kérdés volt akkor. Leülhet, egyes...
Sorry, egyből valami komolyabbra gondoltam. Ez túl egyszerű volt.
Törölhető, ha gondoljátok. :o

(#5982) Intruder2k5 válasza Alarikman (#5979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi-R3G-n az ASUS logó jelenik meg defaultban? Az milyen firmware?

(#5983) Starchm válasza Intruder2k5 (#5982) üzenetére


Starchm
őstag

Ha felraksz egyet amiben nem voltak, utana kozvetlen olyat amibe van akkor meg nem frissit a chrome es ezert kb az osszesnel ilyen volt nalam.

(#5984) Intruder2k5 válasza Starchm (#5983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy csak a cache hiba miatt.... Az úgy más. :R

(#5985) Shummo válasza Shummo (#5975) üzenetére


Shummo
aktív tag

Ehhez kérhetnék egy olyan wget linket ami most elérhető?
cd /opt
wget http://entware.wl500g.info/binaries/entware/installer/entware_install.sh
chmod +x /opt/entware_install.sh
/opt/entware_install.sh

(#5986) Intruder2k5 válasza Shummo (#5985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://bin.entware.net/mipselsf-k3.4/installer/generic.sh

(#5987) Shummo válasza Intruder2k5 (#5972) üzenetére


Shummo
aktív tag

Na azért mostanra jobb a helyzet.
Jelenleg így néz ki a media szekcióm:

SWAP >>>>>>>SDA1
media/SYS >>>>SDA2
media/dla (DATA partíció)>sda3

1. media/dla/nas (ide szeretném az adataimat::
... /nas/filmek
... /nas/sorozatok
... /nas/transmission (ezt a mountnak hoztam létre)
2. media/dla/transmission

a mount bind paranccsal megoldódott, hogy a dla/trans >>belekerült a dla/nas

1. kérdés: A mount miatt ugye nem lesz 2x letöltve a fájl.?
2. Meg tudom azt valahogy oldani, hogy a transmission ne csak a saját mappájába tudjon tölteni azaz "dla/transmission"-ba, hanem mondjuk a /nas/filmek vagy /nas/sorozatok -ba???
átmásolni áttudom, de egyrészt lassú, másrészt akkor utána már nem tudom visszaosztani...

Ez elég fontos lenne a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#5988) Intruder2k5 válasza Shummo (#5987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Sem letöltve, sem pedig tárolva nem lesz kétszer. Valójában a /media/dla/transmission mappában van minden, csak a bind által ennek a mappának tartalma látható a /media/dla/nas/transmission alatt is.

2. Passz, nem használok transmission-t, majd valaki más válaszol rá.

(#5989) Headless válasza Shummo (#5987) üzenetére


Headless
őstag

a hdd gyökerében lévő transmission mappa csak a konfig fájlt határozza meg ezután ha leállítod a transmissiont átírod a konfig fájlt "settings.json" és elindítod a transmissiont újra ennyi. bárhol lehet a letöltési mappa.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5990) Shummo válasza Headless (#5989) üzenetére


Shummo
aktív tag

Na már leírtam egy szép hosszú litániát megint. Hogy nem jó ha a settingsbe írom át.

A probléma az most hogy kötöttem magam a "/mnt"-hez, közben helyesen:
/media/dla/nas-ra kell menteni. Így már jó egyből.

És így igazából a mountra sincs szükségem.

(#5991) wwenigma válasza rostiron (#5926) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kínai fw-t lehet már globalra flashelni?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5992) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,

Kb másfél éve rendelkezem ilyen routerrel, akkor telepítettem rá padavant. Teszi a dolgát, de sajnos a wifi a 2,4GHz sávban nagyon gyengén működik. Látom, van azóta újabb padavan verzió. Esetleg ettől javult a wifi? vagy inkább cseréljek routert, ha szükségem van a 2,4GHz sávra is?

(#5993) Intruder2k5 válasza vASalo (#5992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem gondolom, hogy önmagában az fw csere megoldana egy ilyen problémát, ugyanakkor én pont tegnap csináltam friss fw-t, ha gondolod tedd fel, próbáld meg! Vagy a Padavan topik összefoglalójában van több másik lehetőség is.

Ha nem segít, akkor mindenképp javaslok egy reset-et, utána manuális beállítással, tehát ne mentett konfigot tölts vissza a routerre! Ezen kívül a WiFi beállításokban régió helyett válassz Debug módot, és keress szabad csatornát is! Ha nagyon WiFi szennyezett környéken laksz, akkor javasolt inkább a 20MHz csatornaszélesség, ezáltal kisebb lesz az interferencia, és állítólag még erősebben is szór úgy a rádió.

(#5994) Shummo válasza Intruder2k5 (#5988) üzenetére


Shummo
aktív tag

mount -o bind /media/dla/nas /mnt/nas
Ezzel a paranccsal meg tudtam oldani, hogy a Transmissionba ne kelljen a hosszú hivatkozást leírni, hogy eljussak a célmappába. hanem elég lesz így csak töltési helyként megadni:
mnt/nas/Sorozat
mnt/nas/Film

Jelenleg a /mnt mappába az MCvel az alábbit látom: ~transmission
Ami pedig gyakorlatilag a media/dla/transmission mappa.

1. Kérdésem az lenne, hogy ha csak a /mnt-ra csatolom így:
mount -o bind /media/dla/nas /mnt
akkor ebből a transmissionnak lesz -e baja, ugyanis kirpóbátam, és akkor a /mnt alól eltünt a ~transmission, és csak a dla/nas tartalma látszott.

Viszont így még rövidebb lenne a cél: /mnt/Film

2. Találtam egy olyan üres mappát a gyökérbe hogy "/nas" Ez mire van? Ugyanis ha ide bindelek, akkor szintén egyszerűbb a cél. /nas/Film.
Viszont nemtudom hogy ez valaminek van e fenntartva. Új mappát meg gyökérben nem tudom mert read only.

(#5995) vASalo válasza Intruder2k5 (#5993) üzenetére


vASalo
tag

Köszi a tippeket.

A firmware cserén kívül a többit már megtettem. Sajnos, zsúfolt itt minden wifi csatorna.
De nem csak ez a gond. Főleg az almás eszközöket nem szereti a router. Anno, a padavant is azért tettem fel, mert az openWrtvel sokkal rosszabb volt.
Lehet ez egy hibás példány. Kipróbálom majd egy másik routerrel is.

(#5996) Intruder2k5 válasza Shummo (#5994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs fenntartva semminek a /nas mappa, sőt eredetileg Padavan-ban nem is létezik. Én korábban vagy ~10 évig Tomato-t használtam, ott volt ilyen mappa, aminek az eltelt idő alatt meg is szoktam a használatát, ezért tettem bele a Padavan-ba is, nyugodtan vedd használatba. Ugyanezért vannak ott a /cifs1 és /cifs2 (Common Internet File System) mappák is, igaz azokat mostanság én sem használom már.

(#5997) Shummo


Shummo
aktív tag

Tudom nem volt egyszerű de mindent sikerült úgy összehozni ahogy szerettem volna. Emiatt köszönöm a segítségeteket. :R

Ha tudtok még segíteni egy dologba.
Sajnos alap beállításoknál folyamatosan megy a HDD. (illetve a külső rack is folyamatosan villog 2mpenkent 3szor gyorsan) közelről meghallgatva nem hallom a fejét, csak a tányérok pörgéset. A spindown timeout időzítéssel se áll le.
olyan mintha valami olvasná vagy használná.
KODIba is észrevettem hogy meg meg akad, röccen a videó, ami korábban nem volt.

2 hddt is néztem, mindkettő ezt csinálja(1-1TB: ST1000LM035 illetve WD10SPZX) Amibe az a durva hogy a WD az amúgy 8mp után Lede alatt aludt, és azzal nem is tudtam mit kezdeni bármennyit erőlködtem.

Több külső tokkal is próbáltam. Ugyanaz.

Aktiv SMB/FTP/NFS/transmission. Dlna nem megy.
Swap /opt az entwares leírás szerint felcsatolva. Ezen kívül mást nem csináltam.

Valahogy meg tudom nézni mi használja a Hddt? Illetve valamilyen ötlet hogy merre kezdjek el kutakodni?

(#5998) Starchm válasza Shummo (#5997) üzenetére


Starchm
őstag

transmission nem tolt visszafele?
Am nem biztos, de ha /opt vinyora van csatolva akkor lehet nem tud aludni, mert mindig hasznalja az eppen futo server/program.

(#5999) Shummo


Shummo
aktív tag

transmission még üres. csak konfigolva van.
/opt-ra is még csak a beállítást csináltam meg leírás szerint. Igazából csak az MC menz még rá. De ha ez lehet baj, akkor kinyomom, mert megvagyok nélküle. megnézem, hátha :R

(#6000) Shummo válasza Shummo (#5997) üzenetére


Shummo
aktív tag

Leteszteltem a Seagate hddt WIndowssal 2 db orico külső házzal:
-egyikkel 5 perc
-a régebbivel pedig 10 perc után aludt.
Végig folyamatosan kéken világított mind a kettő, nem villogot. (IDLE állapotban)

A routerben viszont egész este után is villogott, de a hangja ugyan olyan, mint a windows alatt IDLEben, tehát nem csinál semmit.
[videó a HDD villogásáról]

Ezek után HTOP-ba megnéztem mi az ami + a csatolt HDDvel. Pirossal áthúztam ami hdd nélkül is ment: [kép]

Erre tekintettel kikapcsoltam a Transmissiont (pedig 0 torrent volt benne).
Villogás megszünt és szépen alszik is!!!

Megnéztem a LOG filet. Utolsó bejegyzés az tegnapi, szóval az nem lehet a baj.
A settings.json-ba a "watch-dír-enable: false", szóval amiatt se lehet.
A HDD/transmission mappába pedig csak a setting.jsonhoz volt nyúlva mai nap.

Eddig jutottam :(
Valamit tudok ezzel kezdeni, hogy a Transmission ne zaklassa a HDDt folyamatosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.