Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Starchm válasza rostiron (#5900) üzenetére


Starchm
őstag

Vezetheted a routerből is, de akkor routeren is kell állítani dolgokat.( Nem tudom mit, mert én alapból telekomén hagytam) Illetve ha bármi baja lesz az iptv-nek akkor egyből a te cuccodra fog a telekom mutogatni, hogy az a rossz.

(#5902) attika11


attika11
tag

Sziasztok.
Már egy jó ideje használom ezt a routert padavannal, és minden megy is rajta tökéletesen, de a speedtest mindig 100 mbps sebesség alatti értéket mutat. Nem is nagyon foglalkoztam vele mert ez is elég (pedig van rajta tizenegynéhány eszköz folyamatosan), de elvileg a digi optika ettől többet kellene tudjon. A digi azt mondja, hogy ők úgy látják, hogy a modemhez csak egy 100 megabites router csatlakozik. Lehet, hogy valami rosszul van beállítva a routeremben? Lehet ezt egyáltalán valahol állítgatni? Lehet a kábellel gond?

(#5903) Intruder2k5 válasza attika11 (#5902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit látsz az Advanced Settings -> LAN -> Ethernet Switch oldalon?

(#5904) attika11 válasza Intruder2k5 (#5903) üzenetére


attika11
tag

(#5905) Intruder2k5 válasza attika11 (#5904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát 100Mbps-el kapcsolódik a router a DIGI-s eszközhöz. Ennek két oka lehet, az egyik, hogy hibás a kábel, a másik, hogy az ONT 100Mbps portjára van kötve a router.

[ Szerkesztve ]

(#5906) xTech válasza attika11 (#5904) üzenetére


xTech
tag

A WAN szekciónál legyen manuális 1000/FD a mostani Auto helyett. Ha ezek után sem áll be 1000-re, akkor ahogy fentebb írták, valószínűleg Cat5e előtti kábellel van összekötve a két eszköz.

(#5907) attika11 válasza Intruder2k5 (#5905) üzenetére


attika11
tag

Egy huawei hg8242-b boxom van. Idáig az 1. portra volt csatlakoztatva a router, most áttettem a 2-re. Láss csodát a LAN -> Ethernet Switch átállt 1000 Mbps-re és a telefonon 150 körüli le/fel sebességet mértem. Gondoltam újraindítom a routert, hátha még valamit javít rajta, erre most újra 100 Mbps sebességet mutat az Ethernet Switch

(#5908) attika11 válasza xTech (#5906) üzenetére


attika11
tag

Itt kellene beállítani?

(#5909) attika11 válasza xTech (#5906) üzenetére


attika11
tag

Bocs megtaláltam. a LAN -> Ethernet Switch oldalon átállítottam 1000-re. Át is állt. Remélem így jó lesz.
Köszönöm

(#5910) attilav2 válasza attika11 (#5909) üzenetére


attilav2
őstag

Azért az nem jó hogy kényszeríteni kell a gigabites linket, auto módban mennie kellene. Azt tippelem hogy a csatlakozók esetleg rosszul vannak krimpelve, mindenképpen újra krimpeltetném szakemberrel mindkét végén a csatlakozókat, utána kábelteszterrel ellenőrizni! A mostani felállásban hogy kényszeríted a gigabites linket lehet hogy crc hibás lesz némely letöltésed.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5911) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Sziasztok! Rossz firmware feltöltés miatt soros porton keresztül kapcsolódtam a routeremhez, amin keresztül TFTP-vel kernel0.bin helyett a miwifi_ssh.bin -t töltöttem fel. Jelenleg egyáltalán nem világít a led rajta, csak a hálózati zöld led világít, ha csatlakoztatok hozzá egy laptopot, viszont soros portos script egyáltalán nem töltődik be. Sikerült teljesen téglásítanom a routert?

(#5912) Oczu


Oczu
senior tag

Sziasztok,

Padavant raknék, de egyszerűen nem tudom leszedni az SSH-t, se mobilról, se pc-ről, mert nincs router hozzárendelve az accounthoz.

PC, mobil azonos frekvencián, Xiaomi routerre kötve, cimsor ellenörizve. Mindenhol beléptem már, ahogy korábban is írtátok.

Miért nem kötötte az accounthoz a routert?

Jelenthet e problémát, hogy a UPC modem után van DHCP-n?

[ Szerkesztve ]

(#5913) Intruder2k5 válasza Oczu (#5912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az itt említett linkkel is próbáltad?

https://d.miwifi.com/rom/ssh/download?sn=XXXXX%2FXXXXXXXX&userId=YYYYYYYYYY

Nem jelenthet problémát, én amikor csináltam a sajátom, még egy RT-N18U is volt előtte, ami csatlakozott a nethez, és csak arra volt kötve LAN-on a Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#5914) attilav2


attilav2
őstag

Lukasz1992 féle AsusWrt fw image-k Xiaomi routerekre
Forráskód
Azt ne kérdezzétek hogyan kell feltenni vagy miben jobb :D trance89 linkelte a másik topikban.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5915) Alarikman


Alarikman
senior tag

Bocs az OFF-ért:
Ha kellene ajánlani egy ismerősnek AC-s vagy wifi 6-os routert, ti mit ajánlanátok? Annak a fényében, hogy a Mi 3g már nem kapható (boldog tulaj vagyok).
AX 1800, 3600? Vagy Huawei AX3?

(#5916) achon válasza attilav2 (#5914) üzenetére


achon
aktív tag

Install Padavanon

A legszebb múzsa a határidô.

(#5917) trance89 válasza Alarikman (#5915) üzenetére


trance89
őstag

Én jelenleg e 2 közül választanék, felmegy rájuk pl a nemrég említett asuswrt fw is: Xiaomi AC2100, Xiaomi Redmi AC2100

(#5916) achon
Sztem breed alól sokkal biztosabb

[ Szerkesztve ]

(#5918) Alarikman válasza trance89 (#5917) üzenetére


Alarikman
senior tag

:R

(#5919) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok. Pár éve állítottam be a routert azóta megy. Viszont elfelejtettem hol találom azt ahol kiválasztottam neki, hogy melyik wifi jelet küldje tovább. Ez melyik menüpontban van padavanon? :B Másikat szeretnék választani.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#5920) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Létezik hogy a T által adott Sagemcom Fa@t 5655 v2 ont wifije, jobb mint a mi3g.
Padavan van rajta, 5Ghz-en a router mellett 433-as linksebességgel 180-195 körül mérek a telefonnal.
Ugyan ezzel a telóval, ugyan azon a csatornán a Segamcom-al 260-270 körül.Így néz ki a beállítás.

Mi lehet a gond ? Nálatok milyen ? Melyik fw-t használjátok ?
Régebben mintha olvastam volna, hogy van valami régebbi fw ha a wifivel gond van.
Valami mod verzió, de ez csak rémlik.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5921) rostiron válasza rostiron (#5920) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs tipp ? Ahogy visszaolvasok ennél többet kéne tudnia.
Itt említi a MOD verziót trance89 [link] ezt honnan tudnám letölteni ?
Nem hiszem el hogy közvetlan a router mellett max 200 Mbps a sebesség.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5922) vargalex válasza rostiron (#5920) üzenetére


vargalex
félisten

Próbáld meg másik csatornán (jellemzően 100-on).

Alex

(#5923) trance89 válasza rostiron (#5921) üzenetére


trance89
őstag

Az orosz MI-R3G telegram csatornán megtalálod: [link]
Nálam a legfrissebb sima verzió(MI-R3G_3.4.3.9L-101[275b5f4][16-07-2020_16-18].trx) fut lassan 2 hete 3 különböző R3G-n és eddig nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#5924) rostiron válasza trance89 (#5923) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, közben megnéztük egy másik telóval ami 867 linksebességel csatlakozott , ott 370-400 mértünk. Az kb. jó ?

Vargalex.

Mindegyiken próbáltam, konkrétam a 100-on még sz...ab nálam.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5925) trance89 válasza rostiron (#5924) üzenetére


trance89
őstag

Igen, teljesen jó

(#5926) rostiron válasza trance89 (#5925) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi,
kb fél órája megjött az új szerzemény, most már azt nyúzom.( huawei AX3 quad-core ) :D :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5927) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Költözés miatt nem lesz egy jó darabig vezetékes internetünk, viszont rendelkezésre áll korlátlan mobilnet. Mivel nincs mobil wifi hotspot és usb stick sem ezért addig egy használaton kívüli androidos telefon wifin szórná a mobilnetet, erre kapcsolódna a Mi router és osztaná azt tovább LAN-on és wifin.
A régi Asus routeremen gond nélkül ment ez a felállás internetkimaradás idején, de itt nem jövök rá, mit kéne csinálnom.
Megoldható itt is, vagy halott ötlet?

(#5928) Starchm válasza flegga92 (#5927) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen fw-n vagy? Padavanon az wifi settingsen belül bridge résznél van egy AP client + AP mód azzal megoldható.
Egyébként lehet usb-n rá dugnád a telefont akkor is menne a megosztás és eggyel kevesebb wifis átcsatolás kéne, de ezt nem teszteltem soha.

[ Szerkesztve ]

(#5929) flegga92 válasza Starchm (#5928) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm, sikerült mind a két verzió.
A wifis megoldást teljesen rossz helyen kerestem eddig.
Először USB-n szerettem volna rákötni, de nem akart összejönni, most az is sikerült, így marad a kábeles megoldás. Nem kellett semmit trükközni vele, egyedül LTE-re állítottam át, bár ebben az esetben lehet ez teljesen felesleges.

(#5930) Alarikman


Alarikman
senior tag

Az új verziós(101-es build) padavant nem tudná valaki feltenni egy megosztásra?
Csak mert a Telegram-on nem sokan vagyunk. Köszi!

UI. Valamely hozzáértő tudja ezt:
Ha Flow Control OFF, akkor az mennyiben befolyásolja a gigabites linket(csomagvesztés)? Csak mert az egyik LAN-ra nekem ezt dobja auto módban...

[ Szerkesztve ]

(#5931) Intruder2k5 válasza Alarikman (#5930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

101-es buildem nekem is van közzétéve, ha ez megfelel.
MI-R3G_3.4.3.9L-101_53ac14f_with_MC.zip
De ha konkrétan a telegramra feltett kiadásra gondoltál, abban nem tudok segíteni.

(#5932) trance89 válasza Alarikman (#5930) üzenetére


trance89
őstag

A Padawan firmware topic téma összefoglalóban megtalálod a nyilvános GDrive mappámban az éppen aktuális verziót

(#5933) Alarikman


Alarikman
senior tag

:R Frissült, működik

(#5934) Alarikman válasza trance89 (#5932) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi, sorry, nem néztem szét arra felé. Szuper. :R

(#5935) sniphoe válasza trance89 (#5932) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Elvileg ezek most a legfrissebb Telegram-os verziók:

MI-R3G_3.4.3.9L-101[275b5f4][16-07-2020_16-18].trx
MI-R3G_3.4.3.9L-101-MOD-[275b5f4][16-07-2020_17-08].trx

Azt tudod esetleg, hogy a sima és a MOD között mi a különbség?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#5936) Starchm válasza sniphoe (#5935) üzenetére


Starchm
őstag

A MODban régebbi/másik wifi driver van, lehet valakinek jobb miatta a wifi.

(#5937) trance89 válasza sniphoe (#5935) üzenetére


trance89
őstag

Starchm megválaszolta, ha nincs problémád a wifivel (kiesik/instabil) nincs értelme a MOD verzióval próbálkozni
Nálam 3db R3G-n probléma nélkül fut a legújabb build a megjelenése óta

(#5938) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#5939) achon válasza trance89 (#5937) üzenetére


achon
aktív tag

Nálam a MOD verzióval tényleg erősebb lett a wifi, de instabilabb is. Nagyon ingadozott az átviteli sebesség és időnként eldobalta a kapcsolatot.
Inkább visszatettem a 100-ast.

A legszebb múzsa a határidô.

(#5940) Shummo


Shummo
aktív tag

Üdv. HeadLess-Lede-18.01 r8353 16 r8353-d27d87c -t használok. Meg vagyok vele elégedve, 1 dologgal van problémám, az pedig a WIFI. Nagyon szoksor hiába van jó jelszint, az internet mégse jó. Újraindítás után megy.
Emiatt automatikusan minden napra ütemeztem egy WIfi restartot, de még igy is sokszor hal be.
(kisebb bajom az hogy az 1Gbites netből csak 500 mbit megy, de ez valszeg szolgáltató gond lesz)

Esetleg tudok valahogy frissíteni ezen úgy, hogy a már beállított SMB/ VPN / WIREGUARD/ Transmission megmaradjon? Vagy érdemes lenne egy Padavant megprobálni?

(#5941) Headless válasza Shummo (#5940) üzenetére


Headless
őstag

szia bár új openwrt meg nem próbáltam nem ártana, de lehet jobban jársz egy padavannal. nekem nincs időm foglalkozni már a routerrel. pedig kene mert jobban szerettem az openwrt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5942) trance89 válasza Shummo (#5940) üzenetére


trance89
őstag

"(kisebb bajom az hogy az 1Gbites netből csak 500 mbit megy, de ez valszeg szolgáltató gond lesz)"

ez a lede miatt lesz mivel ott nincs hw nat, padavan alatt simán átmegy a gbit
ezen a hardveren sokkal inkább ajánlott a padavan, főleg egy elavult lede fw helyett
felrakása egyszerű, breed loader-t fel kell flashelni a routerre és az alól pár kattintás, ha visszekeresel már párszor le lett írva mi a menete

[ Szerkesztve ]

(#5943) Shummo válasza trance89 (#5942) üzenetére


Shummo
aktív tag

Igen. nézegettem a forumot már többször is, de valahogy nem látom át a mikéntet. Amit tanultam a router buherálás terén, azt is a topicnak köszönhetem, főleg Headless-nek. :R

Csak már az rengeteg idő lesz, hogy LEDE-ről átjussak a padavanra, nemhogy azokat megoldjam egy új környezetben, amit már itt végre kitanultam ...

Kénytelen leszek rászánni a hétvégét. :F :Y :))

(#5944) Shummo válasza trance89 (#5942) üzenetére


Shummo
aktív tag

Melyik padavan verziót ajánlanátok?

Illetve jól értem, hogy NEM kell gyári FWre visszamenni LEderől, utána SSH, hanem egyből mehet SSHn keresztül a BREED, . Ha Breed megvan, onnan meg egyből a kiválasztott padavan?

(#5945) trance89 válasza Shummo (#5944) üzenetére


trance89
őstag

Pontosan, a breed egy bootloader/web-es recovery
Felrakása fw buherálás esetén erősen ajánlott mivel bármi történjék is (pl rossz fw-t teszel fel vagy félremegy a flashelés) ez mindig betöltődik és 2 katt felrakni alóla bármilyen fw-t legyen az padavan, openwrt vagy asuswrt
A Padavan firmware topic összefoglalóban találsz linkeket, az enyémmel sincs baj de nyugodtan használhatod Intruder2k5 build-jeit is, mind kipróbált jól működő verziók

[ Szerkesztve ]

(#5946) trance89 válasza Shummo (#5944) üzenetére


trance89
őstag

Breed felrakása openwrt alól: [link]
Google fordítóval értelmezhető

(#5947) Headless válasza trance89 (#5946) üzenetére


Headless
őstag

szerintem kár belekényszeríteni a breedbe az embereket. az a legveszélyesebb művelet, mert ha azt elrontja valaki akkor kuka az eszköz. ha félre flashel valaki egy fw-t legrosszabb esetben soros porton vagy jobb esetben a gyári recoveryvel menthető marad.

legtisztább művelet gyárira át és a scriptel telepíteni vagy woodworm írt már itt forumban is átállást az egyikről másikra.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5948) trance89 válasza Headless (#5947) üzenetére


trance89
őstag

Ha pontosan a leírás szerint csinálja az ember szinte 0 az esélye a téglásításnak :)

(#5949) Shummo válasza trance89 (#5946) üzenetére


Shummo
aktív tag

Szerintem woodworm ezen leírására gondolt Headless: https://prohardver.hu/tema/re_szoszo94_xiaomi_mi_router_3g_padavanra_fel/hsz_4310-4310.html [link]
Bevallom ez kicsit érthetetlen nekem. Illetve nem derül ki, hogy ez csak gyáriról indítható, vagy mehet egyből a LEDEről?! R3gmini.trx se tudom micsoda :)

A trance89 által javasolt megoldás simpatikusabbnak és gyorsabbnak tűnik (viszont így meg kimarad a MENTÉS, ami elvileg kell a visszatéréshez?!):
Röviden a biztonság kedvéért, Breed letöltés , majd ROOT könyvtárba bemásol, majd az SSH parancsok sorba kiadni.

Buildet forgatni nem akarok, Intruder2k5 féle MI-R3G_3.4.3.9L-101_53ac14f_with_MC.zip szerintem nekem tökéletes lesz.
Ehhez a Headless féle wireguad.go utólag hozzáadható lesz?

Lehet megértettem egy új dolgok: Ha LEDEN menteni akarok mindent akkor ennyi SSHból az egész?
cd /extdisks/sda1
for i in 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13; do cat /dev/mtdblock$i > mtdblock$i.bin; done

[ Szerkesztve ]

(#5950) Headless válasza Shummo (#5949) üzenetére


Headless
őstag

én használom a wg go-t de eléggé régi forgatás. ha nem minden vágyad a wg használása, akkor egyszerűbb az openvpn bekonfigurálása webes felületen. De persze a wg is használható nálam az megy.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.