Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello! Gondolom itt nem feltétlen a torrentezés legfontosabb dolog amire használjátok a rutert. De énmeg idejét láttam 1 jó kis tesztnek mivel épp ráértem szórakozni vele megint, illetve finomhangoltam a transmission-nek a configját. A régi 1.5 évvel ezelőtti configgal kb 90-95 megabit ig jutottam, ezzel az ujjal pedig olyan 150megabit körül mozog a feltöltés és úgy hogy 1 cpu magot használ ki. Üdv és BUÉK mindenkinek!

(#5552) vargalex válasza fireqpeg (#5551) üzenetére


vargalex
félisten

A transmission mindenképpen csak 1 magot fog használni. Sokan kíváncsiak lehetnek az új config-ra (legalábbis a változásokra), így azt megoszthatnád.
Viszont azt tudni kell, hogy a seed sokkal kevesebb erőforrást igényel, mivel nincs hash számítás, stb.

Alex

(#5553) jan herz válasza vargalex (#5552) üzenetére


jan herz
tag

Csatlakozom: tényleg megoszthatnád a konfigod :))

(#5554) fireqpeg válasza vargalex (#5552) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Hello. Persze ha ezzel tudok segíteni szívesen megosztom. Illetve azt jó tudni én nagyon sokat tesztelgettem és 2 nagyon fontos dolog van amit leírnék az 1ik: az USB application-nál a Automatic I/O RAM Caches Reclaim: ezt én OFF ra raktam, mert ha ON ra van állítva nagyon sokat teker a HDD plusz amit openwrt alatt tapasztaltam (ugyanazzal a hibával itt is csinálta padavan alatt is) a transmission alkalmazás kifagyott segmentation fault hibával tehát nálam az OFF beállítás vált be!( így abszolút fail azaz hiba mentesen üzemel). A másik dolog pedig a configba látható : "peer-socket-tos": "0x20", "peer-socket-tos": "32", utána olvasgattam és ez a beállítás így van akkor ez kb megfelel a libtorrent-rasterbar: CS4 TOS(Hex):0x20 TOS (binary): 100000xx kb olyan szinten keresi a peereket mint a deluge, qbittorrent, rtorrent stb kliensek. Nekem ez megint nagyon bevált! Na kb ennyit tudok leírni ha valaki jobban ezt áttudja fogalmazni érhetőbbre, azok számára akinek ez kínai. Nem nagyon értik v. kezdők akkor tegye meg és próbálja ki. :D

Még egy dolog ez korlátozás nélküli config, tehát ha valakinek kis sebességű az internet akkor kell tenni bele valami speed limitet!!! Ja meg a port-ot is írja át amire ő szeretné egy tetszőlegesre ezt "peer-port": 51234, !!!

config: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5555) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. A kezembe kerult egy Xiaomi MI router 3GV2-nek mondott router. Mar fogasra se tetszett meret kozel sem xiaomi feeling, de ami meg erdekes nem talalok admin cimet rajta, miwifi app azt mondja ez nem mi router. Van hasonloval tapasztalat? Neten ket infot talaltam rola mindketto kuldte vissza alira refundra. kepek: [link]

Eladó: GTS450

(#5556) golya87 válasza qqzs (#5555) üzenetére


golya87
őstag

Igen ez egy 3Gv2. Tudtommal erre OpenWRT csak SPI reflash után lehetséges.

(#5557) Intruder2k5 válasza qqzs (#5555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Xiaomi-nál az alapértelmezett cím többnyire http://192.168.31.1

De ha összekötöd a gépeddel, és nem halott az a router, akkor elvileg kell kapjon a géped automatikusan IP konfigurációt, amiből az alapértelmezett átjáró címe lesz a router címe.

(#5558) qqzs


qqzs
őstag

Tehat akkor mar tobben is fogtatok ilyet a kezetekbe es ez egy eredeti xiaomi router?

Eladó: GTS450

(#5559) Intruder2k5 válasza qqzs (#5558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kezembe nem fogtam, de volt már róla szó itt is, volt aki rendelt távol-keletről Mi Router 3G-t, aztán meglepetésére ezt kapta az eredeti verzió helyett, ami persze nem ugyanaz, lévén ezen USB port sincs, feleannyi RAM van benne, és a flash is csak 16MB. Ha jól tudom, ez ugyanaz mint a Xiaomi Mi Router 4A.

(#5560) FingR86


FingR86
őstag

itt még van v1 verzió, ha valakinek nagyon kell. [link]

04 Jan 2020 review is USB-s verziót mutat

[ Szerkesztve ]

(#5561) fireqpeg válasza fireqpeg (#5554) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

(#5554)
Hello. Aki kipróbálta a configot azért írjon már visszajelzést, hogy neki is javított-e valamiben? Sebesség vagy akármi másban. Vagy csak szimplán a véleményére én kíváncsi lennék... Akár pozitív akár negatív értelemben.
Üdv nektek.

[ Szerkesztve ]

(#5562) robita válasza fireqpeg (#5561) üzenetére


robita
csendes tag

Szia,
Én próbáltam a konfigot (igaz nem copy-paste) de nem tapasztaltam változást.
(Nekem inkább az segített, hogy beraktam crontabba, hogy a tranmission hetente induljon újra.)

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#5563) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Padavan mi router 3g olyan gondom lenne, hogy a kapcsolódott készülékeket folyamatosan mutatja a client listában meg akkor is ha már nincs kapcsolat.
Ez home assistant miatt lenne fontos. Hogy tudnám rábírni hogy frissítése a client listát?

-- PSN_ID: GerY2123

(#5564) gery2123 válasza gery2123 (#5563) üzenetére


gery2123
őstag

Megoldva! Én rontottam el a ha -ban így néz ki.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5565) qqzs


qqzs
őstag

Vegre sikerult ezt a v2-t beuzemelni (nem padavan) atkapcsolni ap modba. Ugyanaz elojott mint az elozo xiamoi router beuzemeleskor hogy az 5gHz wifit csak xiaomi telefonok latjak. Nem talalom a regi tanacsadast de valami olyan volt a megoldas hogy ezekben alapbol nem euban hasznalt csatornakon ketyeg az 5ghz ezert xiaomi latja mert az tudja. Es tiltani kellett a routerben azokat a csatornakat. Ebben tudnatok segiteni?

Eladó: GTS450

(#5566) woodworm válasza qqzs (#5565) üzenetére


woodworm
veterán

A 36-48 közöttiekkel nem szokott probléma lenni.

(#5567) herdsman12 válasza qqzs (#5565) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem találkoztam még ezzel az 5GHz csak Xiaominak problémával.
Nézd át a router beállításait és ha ott nem találsz régió beállítást, akkor a Mi WiFi app-ban kell keresni. Nálam az "Other" régió, Budapest időzóna, valamint a fix 40-44 csatorna tökéletes volt mindíg (a 36-ost azért kerültem, mert oda ugrál az összes automatán hagyott eszköz).

(#5568) kenand válasza FingR86 (#5560) üzenetére


kenand
veterán

15 E FT-ért akkor már érdemesebb ASUS-t venni, nem USB 3.0, de legalább 4 LAN portja van.. És nem érnek meglepetések (bár ver A-t kell venni)

[ Szerkesztve ]

(#5569) walakyb


walakyb
aktív tag

Sziasztok.

Kicsit offtopic itt a kerdes, de a routernek nem talaltam masikat, hatha tud valaki segiteni.
Adott egy 3G router gyari firmmel, eddig egy 2TB-os vinyo volt rajta. Torrent letoltesre, onnan filmmegosztasra, valamit telefonrol fenykepek backupjara hasznaltam, hibatlanul. Viszont most vettem egy USB2-es 256 gigas pendrive-ot, amit par perc mukodes utan nem lat. Ha ujrainditom a routert (akar a telefonrol az appon keresztul), akkor megint latja par percig, aztan megint sehol semmi.
Mi okozhatja ezt?

(#5570) trance89 válasza walakyb (#5569) üzenetére


trance89
őstag

Padavan fw kellene rá ott nincsenek ilyen anomáliák

(#5571) Headless válasza trance89 (#5570) üzenetére


Headless
őstag

ennek az fw-hez szerintem, semmi köze, inkább áramellátás kérdése, nálam padavan rosszabb ilyen szempontból, mint az openwrt. padavannal néha, belekell nyúlni manuálisan, vagy újraindítani. openwrt-ben meg ügye olyan automount scriptet ír az ember amilyet akar, és kezeli a problémákat minden esetben. Itt padavannal nincs egy meghívás, esemény, ai indítana saját scriptet, a gyárit meg nem lehet felülírni...

Egy ideje gondolkozok, hogy visszaálljak openwrt-re de most nincs időm, buildelni, beállítgatni újra, de a wireguard kernel modul, a testreszabhatóság nagyon hiányzik... jó ez a padavan, de mégse...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5572) walakyb válasza trance89 (#5570) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nem szeretnek feltenni padavant, mert az app nagyin sok funkciojat hasznalom, nem szeretnek emiatt x masik appot hasznalni, amikor itt vannak 1ben.l

(#5573) herdsman12 válasza walakyb (#5572) üzenetére


herdsman12
őstag

Használtam sima 3 és 3G routert is jó ideig kínai rendszerrel, többféle pendrive-al, soha nem volt gond vele. Nem lehet inkább a pendrive gázos? Másik pendrive vagy ez másik eszközben működik rendesen?
Esetleg próbáld a másik aktuális firmware verziót feltenni (fejlesztői vagy stabil), ezt bármikor visszaállíthatod.
Melyik az a funkció, amit nem engednél el?

(#5574) walakyb válasza herdsman12 (#5573) üzenetére


walakyb
aktív tag

Gepben meg nem probaltam, de az a gyanus, hogy az a par perc, amig latja a router, addig teljesen hibatlanul megy (persze attol meg siman lehet hibas).
Nagyon szeretjuk az automatikus fenykep backupot, nem kell semmit kuzdeni, ejjel magatol megcsinalja.
Nagyon hasznos az ido es a savszelesseg szabalyozas, tini gyerekek mellett elegge hasznos a (valamelyest) kordaban tartashoz, valamint mivel gyenge netunk van, ha videozni akarnak, erdemes lehuzni a savszelesseget, Ok is tudnak igy videozni, de nekunk is marad a netbol :)
Nem utolso sorban sajat "felho" szolgaltatasom is van ingyen, es meg csak ki se adom a kepeket, stb idegen kezbe :)
Tudom, hogy mindenre van alternativa, de itt 1 appal mindet meg tudom oldani :)

(#5575) Headless válasza walakyb (#5574) üzenetére


Headless
őstag

Nem utolso sorban sajat "felho" szolgaltatasom is van ingyen, es meg csak ki se adom a kepeket, stb idegen kezbe :)

Azért ezzel a résszel tudnék vitatkozni. :) Ha úgy tölti fel a képeket külső hálózatról is kár vagy úgy éred el a fájljaidat távolról, hogy bármiféle módon VPN-t, vagy port forwardot használsz, akkor ugyanis keresztül megy a teljes forgalmad egy 3. félen keresztül. Az egy nagy kérdés, hogy titkosítva van-e.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5576) walakyb válasza Headless (#5575) üzenetére


walakyb
aktív tag

Itt ezzel elsosorban a tarolast ertettem, hogy nem adom ki idegen kezbe :)

(#5577) vargalex válasza walakyb (#5576) üzenetére


vargalex
félisten

Csak közben megvan a lehetőség, hogy a 3. fél is tárolja. Azaz mégis kiadod.

Alex

(#5578) Karaya


Karaya
tag

Szeretném a 2.4G wifi radio-t ki/be kapcsolni a lan-on lévő HomeAssistant-ból automatizáltan. Van ötletetek hogyan tudom erre rávenni a Padavant?

(#5579) herdsman12 válasza Karaya (#5578) üzenetére


herdsman12
őstag

Használ valaki R3G + ZTE MF883V (Digi stick), vagy R3G + Huawei E3372h stick párost.
Érdekelne, hogy mire számítsak.

(#5580) adorjant válasza herdsman12 (#5579) üzenetére


adorjant
senior tag

Utóbbit használtam kb két évig,semmi gond nem volt vele.

(#5581) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Van valami lehetőség padavan alatt, hogy weben megosszak adatokat?
Jelenleg így sikerült megoldani ftp:\\domain.com. Ezzel nem lenne baj, viszont nekem olyanra lenne szükségem, hogy domain.com-ot ha beírom akkor directory listing-be kiírja a USB-n lévő adatokat böngészőben. (Azért nem jó az ftp mert régimódi, és ahol fel szeretném használni már nem támoagtja)
Valami megoldás van erre? Vagy mindenképpen lede-re kell váltani?

(#5582) Intruder2k5 válasza mate1396 (#5581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Természetesen van. Entware-t kell hozzá telepíteni valamilyen webszerverrel, és php támogatással, ami alól használhatod például ezt:

http://encode-explorer.siineiolekala.net/

(#5583) Karaya válasza Karaya (#5578) üzenetére


Karaya
tag

Pl. a "wl" parancsra (wl -i eth1 radio off) keresek alternativát padavan alatt, de nem ismerem eléggé ezt a területet..

(#5584) F34R válasza Headless (#5571) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem az is nagyon jol jonne ha tudnam, hogy kell breeden visszallni padavanrol.
Nyilvan nekem a stable is megtenne, a tobbit meg osszelegoznam.

(#5585) herdsman12 válasza adorjant (#5580) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, az R3G + ZTE MF883V (Digi SIM) rendben üzemel, a Huawei E3372h-ban a Tkom SIM problémás, másik kártyával viszont jó.

(#5586) anarchic válasza Intruder2k5 (#5396) üzenetére


anarchic
tag

Szia,
Ha szeretnék frissíteni csak elég a *.trx-et updatelnem neki és annyi lenne a hadművelet?
099_e58fdd7 verzióm van most fent, 246nap uptimeal.

etc..

(#5587) szapeboy válasza fireqpeg (#5561) üzenetére


szapeboy
tag

Én kipróbáltam, semmi nem változott. Továbbra is küzdök, hogy normálisan menjen, 30 mbit-nél gyorsabban nem tudok tölteni 200 mbit-es nettel. Asztali gépen megy normálisan. Esetleg részleteket tudsz mondani? Konkrét firmware, többi beállítás (SMB, stb. engedélyezve van-e...)

Köszi előre is.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#5588) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
A routeremen Padavan fut. A probléma a DDNS-nél az "URL path for update:" mező hosszúsága rövid számomra. Nem fér el benne a teljes url amit a szolgáltató megad.
Azt szeretném kérdezni, hogy ezt valahol nem lehet máshol beírni? Esetleg ezt a méretet növelni?

(#5589) Intruder2k5 válasza mate1396 (#5588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

De, a Customization - Scripts oldalon a Run After WAN Up/Down Events scriptben is meg lehet hívni.

#!/bin/sh

### Custom user script
### Called after internal WAN up/down action
### $1 - WAN action (up/down)
### $2 - WAN interface name (e.g. eth3 or ppp0)
### $3 - WAN IPv4 address

if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
ide_beirod_az_update_parancsot
fi

[ Szerkesztve ]

(#5590) Headless válasza Intruder2k5 (#5589) üzenetére


Headless
őstag

Annyit hozzátennék, hogy ha van előtte másik router akkor nem feltétlen lesz jó a wan up/down script hanem inkább egy crontab scriptet raknék be címellenőrzéssel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5591) mate1396 válasza Headless (#5590) üzenetére


mate1396
tag

Szerencsére nincs előtte router, viszont az adott IP címre hogyan tudok hivatkozni?
https://dynamicdns.park-your-domain.com/update?host=@&domain=yourdomain.tld&password=e747d77054a844409c486973cb&ip=127.0.0.1
Ezt kellene IP cím váltáskor lefuttatni, az adataimat nyilván kicserélem de az IP cím helyre valami változó kellene nem :F

(#5592) Headless válasza mate1396 (#5591) üzenetére


Headless
őstag

Például ezt a subrutint:

wget -qO - "http://checkip.dyndns.org"|egrep -o "([0-9]{1,3}\.?){4}"

Vagy ha tényleg nincs másik router, akkor a wan interface ip címe kell

Lehet nem eth3 lehet pppoe stb is az interfész neved.
ifconfig eth3 |egrep -o "inet addr:[^ ]+" |cut -d: -f2

Valahogy így:
https://dynamicdns.park-your-domain.com/update?host=@&domain=yourdomain.tld&password=e747d77054a844409c486973cb&ip=$(wget -qO - "http://checkip.dyndns.org"|egrep -o "([0-9]{1,3}\.?){4}")

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5593) Intruder2k5 válasza Headless (#5592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

### $3 - WAN IPv4 address

A $3 tehát használható WAN IP cím gyanánt.

(#5594) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Van 1 mi3g routerem padavan firmware-rel. Prometheus virtuális gépben fordítottam magamnak új firmware-t?

Hogy tudok hozzáférni a trx fájlhoz, hogy feltöltsem a routerre (pl windowsból) vagy csak a prometheusból flasheljem?
THX:
P!

(#5595) kgymac válasza Petikeje (#5594) üzenetére


kgymac
őstag

benne van a témaindítóban, talán el kéne olvasni.

(#5596) Petikeje válasza kgymac (#5595) üzenetére


Petikeje
tag

THX, megvan.

(#5597) kenand


kenand
veterán

mDNS-t valahogy lehet engedélyezni padawan fw-n?
vagy ehhez újat kell fordítani?

Hass.io-hoz lenne jó...

(#5598) ÁrPi2 válasza herdsman12 (#5585) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Köszi, az R3G + ZTE MF883V (Digi SIM) rendben üzemel, "

Szia,
és itt a MiR3G -n a gyári firmware, padavan vagy OpenWrt van?

Kieg. kérdés: Még csak tájékozódom, szóval ha tennék a Zte mobilnet Stickbe egy microSDXC kártyát az hogyan érhető el kintről /bentről?
(Másik kérdés: Egyébként ez a Digitől jövő ZTE-mobilnet stick hálózatfüggetlen?)

[ Szerkesztve ]

(#5599) herdsman12 válasza ÁrPi2 (#5598) üzenetére


herdsman12
őstag

Padavan van az R3G-n.
MicroSD-t és a hálózatfüggőséget nem néztem. Már nem is tudom, mert máshol van a két cucc, de biztos van itt, aki próbálta.

(#5600) Boby8709


Boby8709
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy padavan alatt miért megy el az OpenVPN szerver hitelesítése ha újra indul a router? Van egy pillanatnyi áramszünet és újra kell hitelesítenem, meg újra hozzá kell adnom a felhasználót/felhasználókat. Nem régóta van beállítva rajta a szerver, úgyhogy tapasztalatom minimális vpn-el kapcsolatban. Ez mindenkinél így működik, vagy nálam van valami gezer?
Köszi előre is!
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.