Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) pn4hvq válasza woodworm (#5099) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kösz az infot, én is beállítottam :).

(#5102) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szedte már szét valaki a routert? Ez a "méretes" hűtőborda mindegyikben benne van, vagy esetleg csak valami korai verzióban volt? Csak mert nekem túl könnyűnek tűnik ehhez a router, mintha csak az üres műanyag ház lenne. Fura is volt az RT-N18U után, amiben tényleg komoly hűtés van, súlyra is. Persze az a SoC eleve jóval több hőt termel.

[ Szerkesztve ]

(#5103) trance89 válasza Intruder2k5 (#5102) üzenetére


trance89
őstag

Mindegyik R3G ugyanígy néz ki belülről, én még akkor szedtem szét amikor leforrasztottam az R27-es ellenállást OC miatt, azóta is 900/300/300-on fut a router ugyanolyan stabilan csak nem DDR2 hanem DDR3 memóriasebességen

(#5104) Brandynew válasza Intruder2k5 (#5102) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez csak alumínium borda, igaz?

(#5105) Intruder2k5 válasza trance89 (#5103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

:R

Brandynew, vélhetően igen, bár én még csak képen láttam, sosem szedtem szét a routert. A réz egy kissé drága lenne, és szerintem felesleges is. Elég ez ide.

[ Szerkesztve ]

(#5106) Headless válasza Intruder2k5 (#5105) üzenetére


Headless
őstag

Én is szedtem szét. Aluminiumnak tűnt nekem is a sima R3-ban is ilyen a borda. Egy kaptafa a két board.

[kép]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5108) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Jól látom, hogy a fejlesztői változat 2.25.124-es a 3G-nek?
A "rendes" pedig 2.28.24? Igazából az ssh.bin kellene, amit eddig nem tudtam letölteni. A 477woodworm alapján nem sikerül.[link]

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#5109) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#5108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Padavan firmware telepítése Xiaomi Mi Router 3G eszközre

A "Ha eddig OK, akkor szerezzük be a miwifi_ssh.bin file-t..." kezdetű részt keresd!

[ Szerkesztve ]

(#5110) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#5109) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, próbálkozom....

Gyurka

(#5111) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#5110) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!
A belépés sikerült, a 477-es hsz. ha ki lehetne javítani... (a tegnapom ezzel ment el). Már azt hittem, hogy egy GV2-őt sikerült kapnom, ez china telecom feliratos, qr-kódos matricás példány (a régebbi példányom csak 3G-s).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#5112) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#5111) üzenetére


Gyurka6
őstag

Remélem már nem sok maradt... még az esetleges visszaállításhoz a lementéseket készített már v.ki? Valex leírása alapján a régebbi m3-ról lementettem, de arra lede került. Most padavan-t tennék rá, innen lehet v.hogy, v. csak lede-n keresztül? (Nem jó lenne megint eltölteni vele időt, ha van egyszerűbb módja.)

Gyurka

(#5113) woodworm válasza Gyurka6 (#5112) üzenetére


woodworm
veterán

Mindegy mi kerül rá, a mentést még a gyári rendszeren kell elvégezni. Mind az openwrt, mind a padavan ugyanazokat a területeket használja, ami megkönnyíti a visszaállítást az az elsődleges kernel partíció mentése.

(#5114) woodworm válasza Gyurka6 (#5111) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi az akaratlan félretájékoztatásért!
Nem tudom hogyan jutottál el a hozzászóláshoz, de ha továbbolvasol, elég hamar kiderült, hogy nem működik a módszer. Általában kipróbálom a közölt leírásaimat, itt nem állt módomban és jeleztem is.

(#5115) Intruder2k5 válasza woodworm (#5114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jeleztem a hozzászólásba, hogy más ne fusson bele.

(#5116) Gyurka6 válasza woodworm (#5113) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali! Valamikor az elején vettem dir860-asokat, később 3g-t és emlékeim között felrémlett a leírásod az egyszerű megoldásról. Mivel a 3g-re lede került, így nem folyamatosan követtem a történetet. Egyúttal kérdezem, hogy amiket ír, az valamire/mire használható kell-e? A munkádért sok köszönet! A többieknek is! (Itt nem találtam összefoglalót, a topikokhoz hasonlót).

Gyurka

(#5117) kgymac válasza Gyurka6 (#5116) üzenetére


kgymac
őstag

Pedig van: Témaindító.

(#5118) Gyurka6 válasza kgymac (#5117) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem azonos.....
A jobbító oldalon jeleztem, hogy lehetne módosítani úgy, hogy az eredeti oldalon megjelenjenek a későbbi hsz.-ok sorszámai is. Így nem kellene keresgetni a ráírt válaszokat pl. követhetőek lennének a reagálások.

Gyurka

(#5119) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok! Szeretném a router firmware-ét lecserélni a leírás alapján. Változott 2017 óta bármi is, amire érdemes figyelni? Köszönöm a válaszokat!

(#5120) Intruder2k5 válasza Kicsikatona7 (#5119) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ssh_bin file "megszerzésével" többen küzdöttünk, de az itt linkelt módszer rögtön működött.

(#5121) Gyurka6 válasza trance89 (#5103) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A szélein kipattintottam, de a közepén tartja még valami, mi tartja még?

Gyurka

(#5122) woodworm válasza Gyurka6 (#5121) üzenetére


woodworm
veterán

A matrica alatt egy csavar.

(#5123) Gyurka6 válasza woodworm (#5122) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, még nem bontom ki, soros portot majd akkor, ha nem sikerül...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#5124) herdsman12 válasza Gyurka6 (#5108) üzenetére


herdsman12
őstag

Pontosan min akadtál meg, a #477 melyik része nem működik?
A jelszó megszerzése működik. Én még Szoszo94 leírása alapján szereztem be, lefotóztam, most kipróbáltam a Prometheus oldalról, tök egyforma.
A miwifi_ssh.bin letölthető a megosztott könyvtárból.

(#5125) Intruder2k5 válasza herdsman12 (#5124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a miwifi_ssh.bin file mindenkinél egyedi, tehát a megosztott letöltöttel nem megy semmire. Nálam sem működött. A Mi Accounttal meg nem tudtam letölteni a leírás szerint. Ha jól rémlik, bejelentkezés után nem töltődött be semmi, csak üres fehér lap volt. Aztán végül ezzel a megoldással sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#5126) herdsman12 válasza Intruder2k5 (#5125) üzenetére


herdsman12
őstag

Megnéztem, valóban egyedi a miwifi_ssh.bin.
A bejelentkezés akkor jó, ha router - PC csatlakoztatva, MI account bejelentkezve és a link eleje https://, a végén meg ott az azonosítód (MI acc név alatti szám).
https://d.miwifi.com/rom/ssh?userId=123456789

(#5127) Gyurka6 válasza herdsman12 (#5124) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Segítséggel tovább mentem, a rendszertöltőnél sikerült egy kicsit megállni, átdugtam a kábelt vártam, ....1,2 ip-t kapott, ....1.1-en elérhető volt. Most kellene lementeni a későbbi esetleges visszaálláshoz. Egyikre lede lenne, (és most ez van nálam cat /dev/mtdblock13 >/tmp/mtdblock13 készített egy 19,5 MB állományt, ez elég lernne?) a suste-headles féle 18.10... -et tenném....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#5128) herdsman12 válasza Gyurka6 (#5127) üzenetére


herdsman12
őstag

Milyen leírás alapján dolgozol?
Én kétféle mentést csináltam, az egyik a Prometheus script féle, a másik (#4310) woodworm leírása. Az elsőnél kimaradhat egy partíció, a második tuti mentést csinál.
A mentés 14 db mtdblock0.bin - mtdblock13.bin állomány és 27x MB

(#5129) vargalex válasza herdsman12 (#5128) üzenetére


vargalex
félisten

Több, mint 270 MB? Egy 128 MB-os Flash-ről?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5130) woodworm válasza vargalex (#5129) üzenetére


woodworm
veterán

Az egyik block a teljes flash. Byteban kijelezve és fejben összeadva közelítheti. :)

(#5131) herdsman12 válasza woodworm (#5130) üzenetére


herdsman12
őstag

Olvastál privit mostanában?

(#5132) Gyurka6 válasza herdsman12 (#5128) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali! Köszi!
Eddig vargalex leírását kerestem, még v.1-2éve a lede fleshseléshez az általa írtak alapján jártam el. Nyilván minden elveszett egy hdd elhalálozásakor, így az első 3g-ről nincs mentésem. Most (mivel vissza kellett állítani) már (hogy megírtad hol van) a 4310-es alapján kezdem el. A kérdésem, hogy a rádiós rész egyedi beállításai hogyan kerültek vissza? A lede alatt is megmaradtak (gondolom) és most sem lett az a rész felül írva?

Gyurka

(#5133) herdsman12 válasza Gyurka6 (#5132) üzenetére


herdsman12
őstag

Nagyon amatőr vagyok, csak a tapasztalataim vannak.
Első menetben én is Lede-t próbáltam, csak megakadtam a konfignál és gyorsan kellett a TV, így ment vissza a gyári.
Itt vannak a Headless-suste infók (install.txt).
Mivel a Lede>gyári visszaállításhoz csak a gyári fejlesztői firmware kell, így gondolom semmi probléma nem lehet a rádiós résszel, de a tuti választ Headless vagy vargalex (abc sorrend) tudja.

(#5134) woodworm válasza herdsman12 (#5131) üzenetére


woodworm
veterán

Most már igen.

Akkor a 4310-es hozzászólásban e helyett:
- reboot után folyamatosan világít a narancs led.
- nyomjuk meg a reset gombot míg villogni nem kezd, kb 1 másodperc.

Kellene ez:
- reboot után folyamatosan világít a piros led.
- nyomjuk meg a reset gombot míg villogni nem kezd narancssárgán, kb 1 másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#5135) woodworm válasza Gyurka6 (#5132) üzenetére


woodworm
veterán

Már válaszoltam korábban.

A xiaomi esetében, eltérően a 860l-től, a padavan nem piszkálja a rádiós partíciót. Gyakorlatilag ugyanazokat a területeket használja, mint az openwrt. Ami a leírásokban szerepel mentés, hogy szükség van rá, az az elsődleges kernel, a kernel0 mentése.
Igazából lehet nem is lenne szükség visszaírni azt a helyére, mert indul az usb recovery, csak még senki nem próbálta ki.
Egyébként nagy valószínűséggel az openwrt-s leírás szerint is fel lehetne tenni a mini fw-s padavant, csak padavan alatt nem tudod írni az uboot beállításait és átbillenteni a kérdéses flag-et.

(#5136) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt valaki ismeri?

https://github.com/lukasz1992/asuswrt-r3g

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5137) Intruder2k5 válasza woodworm (#5134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javítottam.

(#5138) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, de kétlem, hogy az ASUSWRT felvenné a versenyt a Padavannal.

(#5139) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5138) üzenetére


enginev3.0
félisten

AC57U-hoz hol tudok padavant letölteni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5140) woodworm válasza Intruder2k5 (#5137) üzenetére


woodworm
veterán

Köszönjük szépen!

[ Szerkesztve ]

(#5141) Gyurka6 válasza woodworm (#5135) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ismét köszönet a munkádért és a türelmedért!

Gyurka

(#5142) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#5139) üzenetére


enginev3.0
félisten

Találtam, ez jó hozzá

RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5143) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#5142) üzenetére


enginev3.0
félisten

Felraktam, nem volt kedvem mindent beállítani, így a Mi 3G routerről lementettem a beállításokat, ide pedig feltöltöttem, egyelőre úgy néz ki nincs vele gondja, remélem marad is

Mennyivel fényévekkel gyorsabb a padavan...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5144) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Kéne egy kis segítség. Megoldható, hogy a meglévő wifis hálózatot ossza tovább a router (padavan)? Ez lenne a wds repeater (bridge + ap) mód?

/\____/\

(#5145) enginev3.0 válasza szabacsik (#5144) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, pont most állítottam be, előtte beállítottam operation módba hogy ne router legyen, utána pedig wifin hozzá csatlakoztam, beállítottam hogy melyik wifit ossza tovább és kész, vagy csak 5G-t állítsd be, vagy csak 2.4-et, ha mind a kettőt beállítod akkor ütni fogják egymást és nem lesz jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5146) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy mi értelme volt a MiR3G-t lecserélni AC57U-ra? SoC ugyanaz, RAM a fele a 3G-ben lévőnek, flash 16MB.

(#5147) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5146) üzenetére


enginev3.0
félisten

4 lan
Kár hogy xiaominak nincs értelmes 4 lanos olcsó routere

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5148) woodworm válasza enginev3.0 (#5145) üzenetére


woodworm
veterán

Miért ütné egymást? Max. az összeköttetésre használt sáv feleződni fog, ha kliens csatlakozik hozzá.

A wifi hogyan viszonyul a gyári fw-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#5149) Starchm válasza enginev3.0 (#5147) üzenetére


Starchm
őstag

3k-s switch?

(#5150) enginev3.0 válasza woodworm (#5148) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyon szép sebességet hoz, még egy szinttel lejjebb is, gyárin nem tudom mennyi volt, de szerintem padavanon erősebb

(#5149) Starchm@ Így is úgy is kell egy router a lenti szintre is, és most oda ment a 3G, fentre meg az AC57, minek vennék még egy plusz eszközt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.