Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) nggabi válasza fireqpeg (#4299) üzenetére


nggabi
nagyúr

Végigcsináltam. Utána nincs közte a qbitorrent. De ezt már az előbb is megbeszéltük. :U

Kalap szar az egész. Rálépek és annyi :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#4302) Gyurka6 válasza nggabi (#4301) üzenetére


Gyurka6
őstag

A linkelt csomaglistában benne van, próbáld külön letölteni.....(4.1.5-ös változat)

Gyurka

(#4303) fireqpeg válasza nggabi (#4301) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

akkor valamit rosszul csináltál én kb 1 éve így használom a leírás szerint és érdekes nálam működik. mondom 1 éve....

[ Szerkesztve ]

(#4304) vargalex válasza woodworm (#4285) üzenetére


vargalex
félisten

Ha nincs soros konzolon authentikáció (pl. OpenWrt alatt nincs, de gyári TP-Link firmware-okon igen), akkor meg tudod változtatni, ha nem, akkor természetesen be sem tudsz lépni. Vagy kérj valakitől egy config partíció mentést ismert jelszó mellett.

Alex

(#4305) winbox válasza nggabi (#4301) üzenetére


winbox
senior tag

Én is még régebben erre a repora állítottam, viszont én transmissiont használok, de benne van a listámban az említett qbittorent.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4306) nggabi válasza Gyurka6 (#4302) üzenetére


nggabi
nagyúr

egyénként az van fent, de még az eredeti helyről szedtem. végigcsináltam újra, még az orosz időt is beállítottam.

Unknown package 'qbittorrent'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package qbittorrent.

nincs a listában. ha nem hiszitek küldök screenshotot. :(

"szenyor dzsíííí"

(#4307) woodworm válasza vargalex (#4304) üzenetére


woodworm
veterán

Köszönöm szépen!
Közben keresgéltem és a bootmenüben kérni kell uboot parancssort, ahol az nvram módosításával aktiválható a boot utáni működő soros konzol. Egyébként csak néma szemlélődő az ember.
Ha már itt voltam felraktam a padavant és ott már volt mentésem a partíciókról.

(#4308) woodworm


woodworm
veterán

Többeknek jó hír lehet, hogy egy kis kitérővel, de működő módszert próbáltam ki 4pda hozzászólások alapján, hogy ne kelljen mindig a virtuális géppel molyolni és az opewrt-hez hasonlóan ssh-n fel lehessen rakni a padavant. Igaz kétlépéses lesz, egy mini fw kell az ssh-hoz és utána mehet az igazi.
Holnap megpróbálok részletes leírást kreálni a felrakáshoz és a visszatéréshez.

Addig is felhívnám a figyelmet arra, hogy a két padavan forrás eltérő partíciókiosztást alkalmaz. Tehát, ha valaki leírások alapján visszatérne gyári fw-re, akkor arra ügyeljen és egyeztesse, hogy az melyik verzióhoz készült.
Nem tudom a prometheus mennyire lett felkészítve erre, ott is érdemes figyelni, hogy egyezzen a stabil vs teszt ág és mellé a tárolók.

(#4309) winbox válasza nggabi (#4306) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem mikor elszállt az entware így csináltam meg(valamit nagyon elcsesztem a beépítettel :B): [link]
Itt a link a telepítőhöz, a mipsel verzió kell: [link]
Nekem ezzel működik tökéletesen, sok mindent telepítettem már és minden tökéletesen fut.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4310) woodworm


woodworm
veterán

Padavan telepítése SSH kapcsolaton keresztül
Nem foglalkozom a dev fw felrakásával és az SSH kapcsolat megszerzésével. Ehhez ott a témaindító cikk és a Headless LEDE build mellett is ott az INSTALL.txt. Maga a telepítés hasonlít az ott leírtakra, a Padavan eltérő partíciótáblája miatt beiktattam egy mentést, nekem is jól jött már többször és a visszatéréshez szükségünk lesz rá.
Tehát elértük, hogy működjön az SSH kapcsolatunk és az

ARE YOU OK?

üzenet fogad minket.
Innentől copy paste lesz nagyrészt, lehetőleg soronként másoljuk a parancsokat. A fájlneveket ellenőrizzük és a csatolások természetesen változhatnak. Ha hibaüzenetet kapunk, akkor ne menjünk tovább és ellenőrizzük, hogy mit vétettünk.
- Arra a pendrive-ra, amit eddig is használtunk, felmásoljuk a letöltött r3gmini.trx fájlt és ellenőrizzük, hogy van rajta a mentéshez szükséges hely (128 MB), majd csatlakoztatjuk a routerhez.

- Először elvégezzük a mentést:

cd /extdisks/sda1
for i in 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13; do cat /dev/mtdblock$i > mtdblock$i.bin; done

- Ha végzett, mehet a mini rendszer felírása és a flag átállítása, újraindítás:

mtd write r3gmini.trx kernel1
nvram set flag_last_success=1
nvram commit
reboot

- Ha megvagyunk, újraindul és innentől 192.168.1.1-es címen érhető el a router. Az alap user/pass páros az admin/admin. Ez egy teljesen alap rendszer, nem sok minden működik benne, csak azért kellett, hogy mérete miatt könnyen felírható legyen a kernel1 partíció helyére. Böngészőbe beírva a címét felkeressük az Administration >> Firmware Upgrade oldalt, a Tallózással kikeressük a végleges rendszer .trx fájlát, majd az Upload gombbal indítjuk a telepítést. Többen is osztottak már itt meg kész buildet, keressünk egyet és készítsük be előre. A fentebb linkelt tárhelyen nekem is vannak régebbi buildjeim.

A gyári fw visszaállítása
- Vegyük elő jól bevált pendrive-unkat, ami ugye fat32-re van formázva, majd másoljuk fel rá a dev fw-t, amit annak idején letöltünk az áttérés előtt, és nevezzük át miwifi.bin-re. Mellé kell másolni a padavanra áttéréskor mentett mtdblock8.bin-t.
- Csatlakoztassuk a pendrive-ot a routerbe.
- Belépünk ssh-n és kiadunk egy a mount parancsot. A kapott listából tudjuk meg, hogy hová van csatolva a pendrive. Valami hasonlót kell keresni:

/dev/sda1 on /media/AiDisk_a1 type vfat (rw,noatime,fmask=0000,dmask=0000,allow_utime=0022,codepage=cp866,iocharset=utf8,shortname=winnt,errors=remount-ro)

- A lényeg a csatolási pont, ebből kell kiolvasni és behelyettesíteni a következő parancsba:

dd if=/media/AiDisk_a1/mtdblock8.bin of=/dev/mtdblock3
reboot

- reboot után folyamatosan világít a piros led.
- nyomjuk meg a reset gombot míg villogni nem kezd narancssárgán, kb 1 másodperc.

Felhívnám a figyelmet a korábban írtakra, nem egyformák az eredeti és a padavan-ng tárolóból buildelt fw-k partícióinak a felosztása. A leírás az eredetihez készült. Menet közben lehet használni 100-as sorozatú buildet, de visszatérés előtt rakjunk fel egy 99-est.
Természetesen aki tudja mit csinál, módosíthatja a leírást a megváltozott partíciókhoz igazodva.

Ez alapján javítva.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#4311) detroitrw válasza woodworm (#4310) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

Köszi a leírást.
van itthon egy Mi-mini router azzal is meglehet ezt csinálni a leírtak alapján?
persze a hozzá tartozó fw-t (trx) már legeneráltam csak még nem volt kedvem szórakozni vele :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#4312) woodworm válasza detroitrw (#4311) üzenetére


woodworm
veterán

Teljesen eltérő felépítésű, ha már le van generálva a .trx fájl, akkor érdemes a scriptre hagyatkozni. Ajánlott az eeprom hack mellé, mert az 5GHz nem tökéletes nélküle.

(#4313) detroitrw válasza woodworm (#4312) üzenetére


detroitrw
addikt

elméletileg az a fajta mini csak 2,4-es :F ezt vettem anno

van teljes legalább angol leírás a dologról? :R

(#4314) woodworm válasza detroitrw (#4313) üzenetére


woodworm
veterán

Én ezt az ára és a mérete alapján inkább nanonak nézném, azok voltak egysávosak. Elég zavaró a specifikációban az eltérő információk. A kérdés megnyugtató rendezése nélkül nem piszkálnám.

(#4315) detroitrw válasza woodworm (#4314) üzenetére


detroitrw
addikt

anyumnak akarom berakni digi ftth mellé repeater-nek
a héten visszakerül hozzám annyi rémlik hogy micro usb-vel kellett táplálni

(#4316) F34R


F34R
nagyúr

Aki kiserletezgetni akar Openwrt-n Qbittorrent-el azoknak itt van egy github repo.

[link]

Jo szorakozast. :D

(#4317) DonMaster


DonMaster
addikt

olyan mással is történt hogy letöltésben lévő torrentet törölt önálloan a transmission ?
konkrétan a bent van de stop mert hiányzik a letöltött file kitörölte a videot. erre van valami megoldás vagy ez beállitási baki?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#4318) dsk976


dsk976
csendes tag

Sziasztok!

Valószínűleg egyedül vagyok a problémámmal, de azért leírom:
Egy TL-WR1043ND-t (dd-wrt) cseréltem le MiRouter3G-re (HeadLess-Lede-18.01 r8353 16 r8353-d27d87c) abban bízva, hogy utóbbi stabilabb és jobb lesz. Hát nem. Persze elég speciálisan használom, de nem gondolom, hogy ez bármi problémát kellene okozzon. Szóval Telekomos net+IPTV van, amiről azt kell tudni, hogy a Cisco home gateway multicasttal nyomja a TV stream-et (legalább) arra az interfészére (a többit nem néztem), amin az IPTV set-top-box lóg. Csakhogy, nálam a Cisco és a set-top-box között foglal helyet a mir3g, ami jelen esetben mindhárom vezetékes interfészén switch-ként, a wifin meg AP-ként működik. Teszi a dolgát a multicasttal is, nyomja minden interfészre ahogy kell, amibe a wifi rögtön bele is fullad és leszakad róla minden eszköz. Néha közben a mir3g lefagy, újraindul meg ilyesmi. OK, iptables-el a wlan0-ra és a wlan1-re menő multicast forgalmat DROP-olom (ezt tettem a TP-Linkkel is de az még így is stabilabban működött), innentől a wifi használható marad (bár 40 Mbit/s-ról visszaesik 10-20 Mbit/s-ra). A router továbbra is újraindulgat úgy 5-10 percenként, de van, hogy 2 percig se bírja. Persze ilyenkor net, TV adás, minden megszakad. Egész véletlenül más nem futott még bele ilyen IPTV/multicastos problémába? Vagy tegyek rá a LEDE helyett Padavant és próbáljam meg azzal?

(#4319) wwenigma válasza dsk976 (#4318) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Van ilyesmi dolog benne es en jobban preferalom a padavant mint az openwrt-t....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4320) vargalex válasza dsk976 (#4318) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet, hogy nem tűzfallal kellene drop-olni, hanem igmp_snooping-al kellene megakadályozni a wifi-s szórást.
Esetleg tűzfalon kapcsold ki a flow offload-ot/hw NAT-ot.

Alex

(#4321) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Az miért van, hogy a hálózaton nem tudok hivatkozni az eszközökre hostnev alapján, csak ipcimmel? Mi-3g routeren padavan van entwareval.
Thx:
P!

(#4322) dsk976 válasza vargalex (#4320) üzenetére


dsk976
csendes tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Először megpróbálom az igmp_snooping-ot az openwrt-vel, ha az nem jön össze akkor megnézem a Padavant is.

(#4323) F34R válasza F34R (#4316) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem sikerult felrakni, kompatibiltasi gondok adodtak... 1004kc mig a jelenlegi 24kc-re epulo csomagok vannak. A "wiki" annyit ir hogy --force-depends-el fel tudom rakni. Nah ez nem sikerult. Erosen garazsprojektnek tunik annak fenyeben, hogy egy ember foglalkozik vele.
Kar mert jo lett volna megnezni milyen a Qbittorrent mips-en, erosen tartok tole hogy nem routerre terveztek.

(#4324) suste válasza F34R (#4323) üzenetére


suste
veterán

"CC" alatt még ment volna :))

(#4325) detroitrw válasza woodworm (#4314) üzenetére


detroitrw
addikt

"r1cl" a router azaz ez a nano/youth
létezik erre valami összefoglaló padavanosító leírás?

:R

(#4326) detroitrw válasza detroitrw (#4325) üzenetére


detroitrw
addikt

és megvan :C
gyakorlatilag ugyan az a menete mint a r3g-nek csak ezzel nem kell szórakozni az usb portal és a reset-el :))
ez az első padavanosított kütyü aminél elsőre hiba nélkül végigment a backup :K

:B

[ Szerkesztve ]

(#4327) F34R válasza suste (#4324) üzenetére


F34R
nagyúr

Azert annyira nem hajt a kivancsisag, hogy egy CC felheggeszek a routerre. :D

(#4328) woodworm válasza detroitrw (#4326) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, de nem voltam aktív a du. folyamán.

(#4329) vargalex válasza F34R (#4327) üzenetére


vargalex
félisten

Inkább OpenWrt Makefile-t kellene készíteni és újra build-elni. Bár, én a python függőség miatt nem erőltetném...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4330) detroitrw válasza woodworm (#4328) üzenetére


detroitrw
addikt

np
igazabol az zavart hogy nincs rajta usb port ...
A dev fw utan csak a prometheus-ra volt szukseg
:C

(#4331) F34R válasza vargalex (#4329) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt meg nem igen tudok kesziteni... majd lesz elobb utobb belole biztos official openwrt package.

(#4332) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Gondoltam kipróbálom az openwrt-t
18.06.2 került fel és azt szeretném megkérdezni hogy miképp lehetne a wifin finomhangolni, hogy elérje a korábbi teljesítményét? Lassabb a mérések alapján mint volt korábban, 2.4 és 5ghz-n is.
Kábelen viszont jobbnak tűnik mint a padavan és a gyári rom.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4333) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Padavannal felszerelt Mi Router 3G eszközöm van, Digis PPPoE kapcsolattal. Mostanában vettem észre, ha távolról ftp-zek, akkor a sebesség rendkívül hektikus (1MB/s-ig beesik a feltöltés). Először a NAS-ra gyanakodtam, de próbálgatva most a PC-ről is hasonló eredményeket ad. Milyen beállítás lehet a routeren, ami miatt ez történik? Haverom ftp szerveréről töltve betonstabilan (WDR4300 + OpenWrt mögött egy Raspberry pi 100/100-as Digi net) maximum sebességgel megy a letöltés, feltölteni viszont csak változó sebességgel tudok.

Update:
Közben kikapcsoltam a hardware offload routing IPv6-ot, valamint a Hardware Offload NAT/Routing IPv4-t átraktam offload TCP for LAN/WLAN-ra, most jónak tűnik. Ezek pontosan mit csinálnak, valamint mire célszerű állítani őket? :B

[ Szerkesztve ]

(#4334) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

valaki aki padavan alatt használ ipdns-t, tudna segíteni a konfigban ?:)

iphonet nagyon nem szerette az openwrt wifije, így teszek egy próbát a padavannal

(#4335) eastsider válasza eastsider (#4334) üzenetére


eastsider
nagyúr

Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: FORCED_UPDATE command received, updating now.
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: Checking for IP# change, querying interface eth3
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: No IP# change detected, still at xx.xx.xx.xx
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: Update forced for alias asd.ipdns.hu, new IP# xx.xx.xx.xx
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: Sending IP# update to DDNS server, connecting to www.ipdns.hu (87.229.103.249:80)
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: Fatal error in DDNS server response:
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: [truncated] [200 OK] <!DOCTYPE html> <html lang="hu"> <head> <meta charset="utf-8" /> <title>ipdns.hu/ dinamikus dns, domain, Internet, ADSL, kábelnet, szélessáv</title> <meta name="keywords" content=""> <meta name="description" content=""> <meta name="viewport" content="width=device-width"> <link rel="stylesheet" href="/Style.css" /> <link rel="stylesheet" href="/screen.css" media="screen,handheld" /> <!-- alap (butatelefon) verzió --> <link rel="stylesheet" href=
Feb 9 14:42:56 inadyn[646]: Will retry again after 10 min...

itt csak béna az error message, mert nem változott az IP, csak force updatet nyomtam neki, vagy tényleg nem működne a cucc

(#4336) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok, nem talaltam masik eszkoz topikot igy itt kerdeznem hoyg en csak beuzemelni szeretnem de a Mi wifi setupnal felismeri a routert majd setupra kattintas utan azt irja hoyg nem sikerul neki.
Ilyen routerem van .
Xiaomi WiFi Router 3G - WHITE 214613301 1167Mbps 802.11ac Dual Band Gigabit USB 3.0 256MB DDR3-1200

Gearbestrol van es minden kinai rajta igy gondolom kinai verzio, marmint kivul

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#4337) woodworm válasza qqzs (#4336) üzenetére


woodworm
veterán

Chrome RUMIWIFI plugin a routerhez, bár így is vannak lefordítatlan részek. Az app-ra többször volt már panasz, keresni kell régebbi verziót.

[ Szerkesztve ]

(#4338) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Miutan felraktam a nano-ra a padavant azt hasznaltam, hogy mennyire stabil, majd mivel semmi problem nem volt vele igy atdugtam a kabeleket a r3g-be (aminek a beallitasaihoz nem nyultam) es nem volt net :F
Hiaba inditottam ujra vagy retry-ztem a kapcsolatot semmi ...
Az volt a megoldas hogy ipv6 -ba raktam .Itt mar egybol volt net, de az meg wifi-n nem jott tovabb, aztan vissza ipv4 -be s minden okes.

wtf? :F

Ez mitol lehetett? a digi blokkolta volna hogy ne lehessen 2 eszkozon hasznalni az azonos pppoe adatokat? (bar ezzel nem volt gond amikor a nanora valtottam ...)

:R

(#4339) divan válasza detroitrw (#4338) üzenetére


divan
senior tag

Inkább az első eset az érdekes. Azonos PPPoE adatokat nem lehet két eszközön párhuzamosan használni.

(#4340) vargalex válasza divan (#4339) üzenetére


vargalex
félisten

Ez szolgáltatói beállítás kérdése. Digi-nél egy session engedélyezett, de pl. Telekomnál 2 párhuzamos session (tetszőleges számra konfigurálható akár user szinten is a szolgáltatónál) pont az esetleg beragadt session-ok miatt...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4341) detroitrw válasza divan (#4339) üzenetére


detroitrw
addikt

lehet hogy félreérthetően írtam, de egyszerre sose működött párhuzamosan.

(#4342) divan válasza vargalex (#4340) üzenetére


divan
senior tag

Bocs, nekem valamiért a PPPoE-ről egyből a Digi jut az eszembe, arra vonatkozott a megállapításom. A Telekom kimaradt az életemből ebből a szempontból, így afelett átsiklottam. :U

(#4341) detroitrw Akkor igen, félreérthető volt, én úgy értettem, hogy párhuzamosan. Egymás után használva működnie kellene. De most már megy?

[ Szerkesztve ]

(#4343) attilav2 válasza woodworm (#4337) üzenetére


attilav2
őstag

A rumiwifi csak oroszra fordít, vagy nem? Én csak az orosz chrome áruházban találtam meg.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#4344) attilav2


attilav2
őstag

Az asus Rt-Ac57U -ra is össze lehetne dobni egy padawant, hiszen a SoC ugyanaz mint a mi router3g nél, csak a flash 16mb a ram meg 128mb. Az Ac57u hazai forgalmazás ban is elérhető.
Nekem Ac57u van. A milyen routert topikból többen is vettek ilyet.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#4345) detroitrw válasza divan (#4342) üzenetére


detroitrw
addikt

Igen mukodik
Lehet tul gyorsan csereltem ki a kabelt s meg a masikat latta?

ill. ipv6- nal miert nem volt wifin net? :F

[ Szerkesztve ]

(#4346) dsk976 válasza vargalex (#4320) üzenetére


dsk976
csendes tag

Még egyszer köszönöm a segítséget. :C A flow offload-ot/hw NAT-ot még akkor kikapcsoltam és az azóta eltelt pár napban stabilabbnak tűnt a működése, nem emlékszem rá, hogy naponta többször megszakadt volna a net, mint korábban, de lehet, hogy ez csak "placebo hatás". :) Nem is tévéztünk azóta. Ma bekapcsoltam az igmp_snooping-ot is és már közel 4 órája megy a TV és a net is lefagyás vagy újraindulás nélkül és nem is forró a router háza. :))

(#4347) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Próbálgatom az smb megosztást beállítani, több kevesebb sikerrel. Csak akkor érem el a routerbe dugott pendrive-ot ha a win10 be bekapcsolom az smb 1.0 szolgáltatást.
Létezik hogy a padavan nem tudja az smb2-3 -at ??
Ilyen a beállítás

csak ha itt bekapcsolom akkor jó.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4348) woodworm válasza attilav2 (#4344) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz, mint az RT-AC1200GU, ahhoz van támogatás. A gyári fw-nél pl.bitre megegyezik a két fájl.

(#4343) attilav2
Orosz és angol nyelv állítható, bár vannak hézagos fordítások benne.

(#4349) winbox válasza rostiron (#4347) üzenetére


winbox
senior tag

Én a beépítettet kikapcsoltam és entware alól telepítettem a smb4-et, tökéletesen üzemel.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4350) attilav2 válasza woodworm (#4348) üzenetére


attilav2
őstag

Az RT-AC1200GU -ra való padavant nem találom, valami padavan-ng-t találtam a githubon [link] ahol az 1200GU-ra van utalás a forrásban, de ennyi, többet infót nem találtam. Lehet az 1200GU-ra sincs igazából, fene tudja :F

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.