Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) woodworm


woodworm
veterán

Használja valaki padavannal ap módban, wifi bridge csatlakozással? Tényleg nincs internet elérhetőség a lan portokról? Átjáró, dns szerver beállítva. A transmissiont nem próbáltam, mert ebben a buildben nincs, de az mpd nem látta az internetes rádiókat, viszont a belső hálózatról csatolt smb meghajtóról lejátszott minden további nélkül. A wifin csatlakozott kliensekkel tudtam böngészni, a lanon csatlakozott gép ugyanúgy látta a samba megosztásokat, az ap módban lévő routerek adminfelületét, de a fő routerét már nem és ki sem látott.
Vajon mi lehet ennek az oka?

(#4502) Headless válasza woodworm (#4501) üzenetére


Headless
őstag

Nem csak dns szervert kell rendesen konfigurálni a lan interfésznek?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4503) woodworm válasza Headless (#4502) üzenetére


woodworm
veterán

Így van beállítva:

SSH-n bejelentkezve és pingelve a fő routert és az indexet:
/opt/home/admin # ping 192.168.1.1
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1): 56 data bytes

--- 192.168.1.1 ping statistics ---
31 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

/opt/home/admin # ping 87.229.65.15
PING 87.229.65.15 (87.229.65.15): 56 data bytes

--- 87.229.65.15 ping statistics ---
24 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

A pc-vel kábellel csatlakozok a fő routerre, a xiaomi wifi kliensként.

(#4504) Capricornhun válasza Capricornhun (#4488) üzenetére


Capricornhun
tag

Sajnos nem tudtam reprodukáni a tegnapi kapcsolatot.
Csináltam init.d -be egy wireguard szolgáltatást + 2 export sort hozzáadtam a profile fájlban leírtakhoz, így van wg0 interface reboot után is.wg0.conf fil-t ip címeket visszaírtam 10.0.11.1-re. Egyenlőre feladom.

chmod +x "/opt/share/wg/wg" "/opt/share/wg/wireguard"
export "PATH=/opt/share/wg:$PATH"
export WG_I_PREFER_BUGGY_USERSPACE_TO_POLISHED_KMOD=1
cd /opt/share/wg
wireguard wg0
ip address add dev wg0 10.0.11.1/24
wg setconf wg0 /opt/share/wg/wg0.conf
iptables -A INPUT -i wg0 -j ACCEPT;iptables -A FORWARD -i wg0 -j ACCEPT;iptables -t nat -A POSTROUTING -o br0 -j MASQUERADE
ip link set mtu 1420 dev wg0
ip link set up dev wg0
ip link set up wg0

(#4505) Headless válasza Capricornhun (#4504) üzenetére


Headless
őstag

Konfig fájlokat mutass server/kliens oldalról is.

Valamint hogy milyen ip címeket adtál meg az egyiken és másikon.

Jelenleg csak tesztelsz egy alhálózaton vagy fizikailag is különböző helyen vagy kinyitottad 51820-as udp portot a serverként konfigurált routeren?

wg show parancs mit mutat az egyik és másik routeren? Lan ip címtartomány különbözik a két routeren?

Valamint ha olyan mappába helyezed a két binárist ami alapból szerepel a path-ban akkor nem kell külön exportálnod.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4506) woodworm válasza woodworm (#4503) üzenetére


woodworm
veterán

Végigpróbáltam jó néhány verziót, visszakapcsoltam router módba és a dhcp szervert is bekapcsoltam, de ha wifi kliensként használom, nincs internet kapcsolat a lan portok felől. Érdekes a dolog, mivel alapjaiban kérdőjelezi meg az AP-Client (AP is disabled) opció létjogosultságát.

(#4507) Headless válasza Headless (#4505) üzenetére


Headless
őstag

Áhh látom korábban mutattálmár konfigot itt vannak hibák megpróbálom ezt helyre rakni....

Szóval szerver config:

- választasz egy ip cím tartományt a vpn csatornához ritkát. Nálam ez volt a 10.0.11.0/24
- az előző lépésben kiválasztott tartományból kiválasztasz egy ip-t szervernek ezt fogod beállítani az ip paranccsal pl: 10.0.11.1/24
Config tartalma valami ilyesmi:
[Interface]
ListenPort = 51820
PrivateKey = ...

[Peer] #client 1
PublicKey = ...
AllowedIPs = 10.0.11.2/32,192.168.10.0/24 #az összes címtartományt, címet fel kell sorolni ahonnan tudniuk kell csatlakozni.

Kliens konfig:
- Választani egy üres címet a szerver csatorna tartományából pl: 10.0.11.2 ezt állítod be ip parancsal.
[Interface]
#ListenPort = 42442 #nem szükséges megadni random választ.
PrivateKey = ...

[Peer]
PublicKey = ...
AllowedIPs = 192.168.36.0/24, 10.0.11.1/32 # 192.168.36.0/24 a "szerver" lan ip tartománya
Endpoint = xxx.yyy.com:51820
PersistentKeepalive = 25

Ide szükség lesz a ddns cím és az ip cím egyezést figyelő cron scriptre.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4508) Capricornhun válasza Headless (#4507) üzenetére


Capricornhun
tag

Holnap megnézem.

Ide feltöltöttem a beállításokat:
[link]

(#4509) Capricornhun válasza Headless (#4505) üzenetére


Capricornhun
tag

Fizikailag is külön van a két eszköz

(#4510) woodworm


woodworm
veterán

Úgy látom nem új keletű a problémám, fel lehet jegyezni a hibák közzé, ha eddig nem javították.

(#4511) vwpolooo


vwpolooo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy xiaomi 3G router padavan van rajta.
Szeretnék openwrt-t telepíteni rá, mert kellene egy oscam szervert futtatnia.
Valaki tudna egy leírást mellékelni, esetleg hozta való firmware-t oscam fájllal.
Előre is köszönöm.

(#4512) trance89


trance89
őstag

Akik szeretnék kihajtani a routerből a maximumot:
[link]

Mar 4 19:02:41 syslogd started: BusyBox v1.30.1
Mar 4 19:02:41 MI-R3G: firmware version: 3.4.3.9L-100_098d9f8
Mar 4 19:02:41 kernel: klogd started: BusyBox v1.30.1 (2019-02-27 23:37:52 MSK)
Mar 4 19:02:41 kernel: Linux version 3.4.113 (padavan@hms) (gcc version 7.4.0 (crosstool-NG UNKNOWN) ) #1 SMP Wed Feb 27 23:15:27 MSK 2019
Mar 4 19:02:41 kernel: MediaTek SoC: MT7621A, RevID: 0103, RAM: DDR3, XTAL: 40MHz
Mar 4 19:02:41 kernel: CPU/OCP/SYS frequency: 1100/275/275 MHz

elég durva, az előbb dobtam fel mind2 r3g routeremre, szépen muzsikál

(#4513) Headless válasza trance89 (#4512) üzenetére


Headless
őstag

Azért arra kiváncsi lennék tényleg annyin megy-e... Esetleg érdekes lenne egy timedrift ellenörzést tenni, abból hamar kiderül hogy tenyleg annyin megy-e...

Nah meg alapból elég melegecske az r3g nem biztos, hogy egészséges mindenféle plussz hűtés nélkül.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4514) Gyurka6 válasza vwpolooo (#4511) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Szerintem jobban jársz, amennyiben pl. innen padavan-ra telepíted az oscam-ot, (ha és jól értem a lehetőséget).

Gyurka

(#4515) wwenigma válasza trance89 (#4512) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szétszedted hogy mennyire melegedik?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4516) trance89 válasza wwenigma (#4515) üzenetére


trance89
őstag

semmivel sem érződik melegebbnek mint a sima 880 MHz-en futó alap padavan bild-el, sőt éppenhogycsak langyos
és igazából 4pda-n sem panaszkodik senki pedig ott lényegesen nagyobb létszámú ember látogatja a MI-R3G topicot mint ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#4517) Capricornhun válasza Headless (#4507) üzenetére


Capricornhun
tag

Félsiker. Eddig jutottam.

(#4518) Headless válasza Capricornhun (#4517) üzenetére


Headless
őstag

Akkor most kezdj traceroute-ot/ping-et nézni egyik oldalról és vissza nézd, hogy hol akad el..

Elsőre csak a két végpontot csekkold tehát a 10.0.117.3-at és a 10.0.117.1-et. Ha ezek mennek akkor elméletben már jó vagy.

Következő az amikor végpontról a másik hálózatba nézel. Mindkét irányban.

És az utolsó amikor site-to-site módot teszteled.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4519) Capricornhun


Capricornhun
tag

Gondolom a tűzfal beállítással is van gond. Ping egyenlőre negatív.
Pozitív, hogy van handshake. Adott egy löketet a további próbálkozásokhoz.
Azért még nézegetem hátha összejön a két Dlink padavan között is. Ez volt az alap elképzelésem.

(#4520) Headless válasza Capricornhun (#4519) üzenetére


Headless
őstag

Mennie kell két padavannal is. Gondoltam küldesz pár traceroute-t azokból amiket írtál nekem de igen valószínű tűzfal a gond. Vagy routolás hiányzik. De a csatorna két vége sincs meg pingelve? Routerről routerre, és a wireguard ip-re.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4521) Capricornhun


Capricornhun
tag

Nem vágom a traceroutot. Lelkes kezdő láma vagyok. Próbálok fejlődni. Idővel megkapod.

(#4522) Headless válasza Capricornhun (#4521) üzenetére


Headless
őstag

traceroute 10.0.117.1

Ssh alól futtasd és ha nagyon nem válaszol ctrl-c-vel megszakíthatod nem kell végigvárni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4523) Capricornhun válasza Headless (#4522) üzenetére


Capricornhun
tag

Köszi, holnap megnézem!

(#4524) Capricornhun válasza Headless (#4522) üzenetére


Capricornhun
tag

Írtam privátot, tárgytalan. Levél elküldése után sikerült összehoznom.
Padavan kliens kapcsolódik a Mir3G-hez. Android is kapcsolódik.Pingelhető is.
Töröltem az összes beállítást a szerveren. Újat csináltam, valószínű az első beállítás only acces lan volt.
Akkor most a szerver conf használható lesz a kettő DIR860L között is?
Este tovább próbálkozom.
Köszi a segítséget.

(#4525) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok!
Ma hozott nekem is a postás egy ilyen szép kinai csodát. Feltettem rá a legfrissebb padavant, beállítottam minden dhcp, portforward transmission dolgomat, és a fenti leírás alapján az entware repo-t is. Köszi woodworm !
Meglepően erős és gyors ez a router, a stabilitás meg majd kiderül. Egy TP Link WR1043 -t váltott, ami szépen működött openwrt-vel évek óta 30+ eszközzel, kb azt sem tudtam hol van, viszont a 160 as nettel már nem bírt el. Mit gondoltok egy domoticzot hülyeség lenne padavanon futtatni? Most vígan elvan 0,2 loaddal egy Pi Zero w-n, de lehetne akár egy helyen is.

(#4526) Headless válasza Capricornhun (#4524) üzenetére


Headless
őstag

Server conf használható természetesen az openwrt-ben vannak automatizációk az initben. Pl az interfész ip-k beállítása, és a routeok beállítása ezeket majd ip paranccsal kell külön beállítanod, ahogy a tűzfal szabályt is ahogy eddig volt.

Örülök, hogy segíthettem...
Egy kb 2-szer olyan gyors mint az openvpn aes256-gcm-el. Szóval azért van teljesítménybeli sebessége, nyilván ez azért tűnik ki, mert nem csak 1 szálon végzi a titkositást.

Esetleg egy leírást készítenél az ittenieknek először akár privátban aztán átolvasom és kiegészítem akár és felrakom a drivera a csomagok mellé...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4527) padlijean válasza JoHn123 (#4525) üzenetére


padlijean
csendes tag

Szia, ez engem is nagyon érdekelne, tudsz segíteni, hogyan álljak neki ?(leírást csak openwrt-t találtam)

(#4528) csako válasza padlijean (#4527) üzenetére


csako
veterán

Ugye nem vetted észre, hogy ennek a topiknak van egy témaindító írása is, ami a Padavan telepítéséről szól? :D
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4529) padlijean válasza csako (#4528) üzenetére


padlijean
csendes tag

Oké, bocs, nem írtam elég szabatosan, tehát domoticz padavanon érdekelne, ez utóbbit régóta használom a mi 3g routeremen. Köszönöm kedves észrevételedet!

(#4530) JoHn123 válasza padlijean (#4527) üzenetére


JoHn123
tag

Ennél frissebb csomagot nem találtam sajnos: [link]
Ez meg nemnagyon tetszik, a V4.10 körüli béta ágról kéne egy csomag.

(#4531) fireqpeg válasza trance89 (#4512) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Hello!

Engem érdekelne egy ilyen (frequency: 1100/275/275 MHz) overclock FW DIR-860l B1 re. Ha valaki csinálna ilyet azt tesztelgetném szívesen... Vagy ha van valamilyen infó vagy leírás hogyan lehet megcsinálni akkor azt is megköszönném...

(#4532) divan válasza Headless (#4526) üzenetére


divan
senior tag

Egy llyen leírásnak nagyon tudnánk örülni. :R

(#4533) trance89 válasza fireqpeg (#4531) üzenetére


trance89
őstag

ezt a leírást követve tudsz forgatni prometheusban akár ilyen frekvenciákkal is:
CPU / OCP / SYS frequency: 1100/366/275

(#4534) woodworm válasza trance89 (#4533) üzenetére


woodworm
veterán

Félig kész a fordítás...

(#4535) woodworm válasza woodworm (#4534) üzenetére


woodworm
veterán

A 3G órajelei alapesetben a következőképpen alakulnak: 880/220/220. Sorrendben a processzor, memória, rendszerbusz. A kínaiak elkövettek egy kis turpisságot, alacsonyabb órajelen járatják a DDR3-as memóriát. Sajnos ez csak hardvermódosítással korrigálható, a következő képen látható R27-es ellenállás eltávolításával.

A hardvermod után a következőképpen alakulnak az órajelek: 880/293/220

Az órajel emeléséhez a konfigurációt kell módosítani, ez a Prometheusban is megtehető a manuális szekesztést választva:
Firmware (4)
Change build config (1)
Edit config in a notepad (2)

Rögtön az elején a Linux kernel configuration résznél az első bejegyzést kell módosítani a következőre:
### Force MT7621 CPU clock to 900MHz (override Uboot settings)
CONFIG_FIRMWARE_CPU_900MHZ=y

Gyakorlatilag csak a kommentjelet kell eltávolítani a sor elejéről (#). Ezzel a módosítással az órajelek minimálisan megemelkednek, 900/225/225, hardvermoddal 900/300/225.

Aki nem elégszik meg ennyivel, az a forrás módosításával tovább is mehet. A forrás mappája az eredeti padavan esetén /home/user/rt-n56u/, padavan-ng esetén pedig /home/user/padavan-ng/.
A prometheusból SHIFT+Q léphetünk ki, a cd padavan-ng/ paranccsal léphetünk be a forrás könytárába. A következő parancsokat kell kiadni a módosításhoz:
sudo wget https://raw.githubusercontent.com/mitchamador/rt-n56u/master/rt-n56u-mt7621_cpufreq.sh
sudo wget https://raw.githubusercontent.com/mitchamador/rt-n56u/master/rt-n56u-mt7621_set_cpufreq.sh
sudo chmod +x rt-n56u-mt7621_cpufreq.sh
sudo chmod +x rt-n56u-mt7621_set_cpufreq.sh
sudo sh rt-n56u-mt7621_cpufreq.sh
sudo sh rt-n56u-mt7621_set_cpufreq.sh 1100

Az utolsó parancs értéke 800-1200 között, 20 MHz-es lépcsőben adható meg, tehát nem kötelező az 1100-as érték használata.
A módosítások végeztével buildelhető az fw közvetlenül parancssorból:
sudo ./clear_tree
sudo ./build_firmware

Vagy visszatérhetünk a menübe és onnan is:
/home/user/start.sh

A leírás alapja M|A|G bejegyzése a 4PDA xiaomi topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#4536) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

woodworm, trance89:

Köszönöm szépen a választ nektek, nagyjából érthető is számomra! Csak mivel másik routerröl van szó ugye, nem a xiaomi-rol felmerül 2 kérdésem. Az 1 ik trance89 te is kiforrasztottad ezt a R27 ellenállást, és utána raktad rá az OC-s FW-t? És ugye itt jön a másik hogy nekem is ezt megkéne csinálnom ehez az OC-hez? Csak ugye itt teljesen más a 860l B1 esnél a panel áramköre is... Illetve én a Radmir féle FW-t használom, tehát ott megvan nekem a kész FW csak rákel flash-elni. Itt meg gondolod a prometheus féle vmware es megoldással kell FW-t buildelnem és csak úgy tudom ezt megcsinálni?
Üdv és
Válaszokat előre is köszönöm.

(#4537) woodworm válasza fireqpeg (#4536) üzenetére


woodworm
veterán

Ha megnézed a logban, a 860l-nél nincs csökkentett órajel, így hardvermodra sincs szükség. Nem néztem még a frissítéseket az új tárolóban, de korábban nem volt benne jó a konfig a 860l-hez (lan portok nem működtek). A másik topikban korábban linkeltem a szükséges fájlokat, amik egyébként radmirtól származnak. Az overclock soc specifikus, nem R3G, működnie kell 860l-lel is.

[ Szerkesztve ]

(#4538) fireqpeg válasza woodworm (#4537) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Az előző írásom óta utána olvasgattam jobban annak amit írtál illetve a 2 routernek is. Azaz igazság a xiaominek nagyon jó nagy a hűtőbordája, az enyémnek meg dlink-nek nagyon picike kis kocka. Szóval nem akarnám leégetni. A xiaomi jobb masszívabb hűtéssel rendelkezik. Az a R27 es ellenállás az valami RAM/FSB korlátot oldhat fel, mert ahogy számolgattam 1400Mhz is lehet hajtani a ramot ami eredetileg DDR3 1200Mhz s. Szóval tényleg nagyon köszönöm az infót de inkább maradok: CPU/OCP/SYS frequency: 900/300/225 MHz ennél :D nekem ez is bőven elég. Meg a másik dolog az, nem is volna kedvem szarakodni a buildeléssel. Üdv nektek, jó hétvégét!

(#4539) robita


robita
csendes tag

Jól hangzik ez a tuning. Próbálta valaki, van érezhető gyorsulás ?
Vannak stabilitás, illetve melegedési gondok ?

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#4540) suste válasza fireqpeg (#4538) üzenetére


suste
veterán

Azaz igazság a xiaominek nagyon jó nagy a hűtőbordája, az enyémnek meg dlink-nek nagyon picike kis kocka

Én eddig pont a fordítottját hallottam, vagyis hogy jobban melegszik az R3G. Igaz a kis ház miatt.

(#4541) woodworm válasza fireqpeg (#4538) üzenetére


woodworm
veterán

A 860l a töredék hűtőborda ellenére is sokkal langyosabb a jól szellőző házban, mint az összezsúfolt R3G a tenyérnyi alumíniumdarabbal.

Érdemes különben figyelemmel kísérni mindkét topikot (akár a prometheusossal kiegészítve), mert rengeteg padavanos módosítás van, ami nincs minden topikban összeszedve (hangkártya zenelejátszással, netrádióval, weboldal tiltás, hirdetésblokkolás, kms szerver, push üzenet telefonra, stb).

(#4542) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

woodworm, suste:

Aha értem szóval a nagyobb ház és jobb szellőzés miatt hűvösebb, végülis ez nem hülyeség amit mondtok. Majd kiderül mi lesz még alszok az OC-s FW-build olásra 1 et. Mert ugye említettem nekem idáig nem volt erre szükségem mert ott van a Radmir kész FW. Azt csak rápattintottam a routerre 2 perc és rajta van a rendszer, ezt a prometheus-t meg soha nem csináltam most gondolok itt a forgatásra vagy buildre és akkor még nem említem az OC-s részét ami miatt nekem erre lenne szükségem, engem csak ez a OC-s dolog miatt érdekelne.

Kösz szépen azért a segítséget!

(#4543) winbox válasza woodworm (#4541) üzenetére


winbox
senior tag

Ezekhez a feature-ökhöz kaphatok linket? Vagy az általad korábban linkelt 4pda fórumon találhatóak?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4544) woodworm válasza winbox (#4543) üzenetére


woodworm
veterán

A 4pda fórum, router szekciójában érdemes szétnézni, azon routerek topikjaiban, amelyekre elérhető a padavan, plusz a prometheus topik. A topikok fejlécében, az itteni topikösszefoglalóhoz hasonlóan vannak a linkek a leírásokat tartalmazó hozzászólásokhoz. Általában duplán nyitom meg, eredeti nyelven és a fordítás, mivel a parancsokat szétcseszi a google.

Most a hangkártyával molyoltam, nem minden sikerült úgy, ahogy elterveztem, de működik. A goflex egy megosztása van csatolva, arról játszik le zenét, ami telefonról vezérelhető.

[ Szerkesztve ]

(#4545) Starchm


Starchm
őstag

Van egy viszonylag régi HP laserjet p3005 n/dn nyomtatóm, amit simán elérek telóról ha a hp beépülő nyomtatószolgáltatását használom. Viszont szeretném kivülről is használni a nyomtatót, ekkor a ddns-t adtam meg illetve a 9100-as portot átlőttem, h a nyomtatóra mutasson. Sajnos a hp cuccába nem lehet csak ip-t irni ezért kb 4-5 random cuccal végig próbáltam playstore-ból de 2-3nál semmi nem történt, 2nél meg konkrét nyomtatás nem jött csak adatok, h mi volt a host cim, milyen telóról akartam nyomtatni aztán ennyi.

Valaki próbálkozott már hasonló dologgal és ismer valami appot ami jó hozzá?

Illetve régebben is volt már problémám, h a Teamspeak ledobál random. A hwnat-nál levettem az udp natot és csak tcp megy lan/wan-ra, igy most nem dobál. Esetleg valakinek valami gondolata, h mi a baja lehet a hwnatos udp-vel a tsnek? Illetve bármi hátrányom lehet abból, hogyha az udp nincs hwnatolva?

verzió Padavan -- 3.4.3.9L-100_2999e9f

Köszi köszi

(#4546) trance89


trance89
őstag

Valaki buildelt már padavan-t ezzel a sorral engedélyezve?

### Enable MT7621 CPU sleep mode (downclock to 220MHz on idle)
CONFIG_FIRMWARE_CPU_SLEEP=y

Holnap kipróbálom, lehet nem melegszik annyira a router amikor tétlen, ekkor sztem úgysem szükséges 900-on menetni

(#4547) Brandynew válasza trance89 (#4546) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy miért baj az, ha melegszik? Mire elromlana, úgyis másik router kell a technikai fejlődés végett.

(#4548) wwenigma válasza trance89 (#4546) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amit én buildeltem es megosztottam itt abban a 900/225/225 és a sleep mode is aktiv volt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4549) trance89 válasza wwenigma (#4548) üzenetére


trance89
őstag

a sleep nem volt benne engedélyezve, csak a 900MHz:
### Force MT7621 CPU clock to 900MHz (override Uboot settings)
CONFIG_FIRMWARE_CPU_900MHZ=y

### Enable MT7621 CPU sleep mode (downclock to 220MHz on idle)
#CONFIG_FIRMWARE_CPU_SLEEP=y

délelőtt szétkaptam a routert és leforrasztottam az ellenállást, senki sem panaszkodott eddig 4pda-n hogy bármi bajt okozna, így már valós 1200MHz-en fut a ram (ellenállással csak 900):
Mar 11 10:33:14 kernel: CPU/OCP/SYS frequency: 900/300/225 MHz
sztem aki NAS-ként is használja a routert annál segíthet ez a sebességtöbblet, viszont akinek 0 tapasztalata van forrasztással annak nem ajánlom belekezdeni a műveletbe mivel egy rendkívül apró (kb 1x1,5mm) ellenállást kell leforrasztani egy szűk kis helyről, tűvégű forrasztópáka szükséges hozzá, pl egy ilyen bőven megteszi
letörni az ellenállást nem javasolt mert feltépheti a nyákot és nagy eséllyel letörnéd a körülötte található ellenállás/kondenzátorok egyikét

(#4550) wwenigma válasza trance89 (#4549) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Volt, most is az fut az enyémen. :)

Az ellenallas szerintem 0402-es méretű, melóban 0201-es a legkisebb jelenleg amit hasznalunk, na azt nehez forrasztani. :DDD Max elötte erdemes a memoriat ellenorizni hogy valoban alkalmas e erre szám alapjan vagy kozbe volt olcsositas...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.