Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) woodworm válasza madrac (#5200) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem soros porton megoldható, ha van elérhető image.

(#5202) woodworm


woodworm
veterán

Az ac57u padavan image boncolgatása közben magyar nyelvi fájlt találtam, tud valaki valami közelebbit?

(#5203) f_sanyee válasza woodworm (#5201) üzenetére


f_sanyee
senior tag

azt irja, hogy "Bootloader won't accept any serial input unless "boot_wait" u-boot environment variable is changed to "on"."
szoval nagyon ugy nez ki, hogy nem eleg soros kapcsolat.

(#5204) woodworm válasza f_sanyee (#5203) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor itt már nincs boot menü? A 3G-n sem működött első körben a prompt, menüből kellett kiválasztani és írni az nvramot.

(#5205) madrac


madrac
őstag

Egyébként nem tűnik olyan rossznak ez a 3gv2 sem gyári kínai szoftverrel. Speedtest oldalon Asus N18U-hoz (Tomato firmware) képest jóval gyorsabban felpörgeti a sebességet, ráadásul 20-30%-al többet mértem vele letöltésben, és az Asus-on a pingre is jóval magasabb értéket adott valamiért a speedtest oldalon. 2x is leteszteltem, ugyanazon a kiszolgálón... a csatlakozó aljzatok kialakítása viszont borzalmasak. Túl mélyen vannak, és a burkolatba kell beakadni a csatlakozónak... még nem is láttam máshol ilyen tróger megoldást.
Wifi-nél fel kellett venni a jelerősséget maximumra, úgy hozta kb azt a szintet mint az Asus Tomato alatt.

Csak a sonoff eszközök nem akarnak újra csatlakozni az új routerre, pedig ugyanaz az ssid, és az 5GHz-es részét sem közösítem...

(#5206) herdsman12 válasza madrac (#5205) üzenetére


herdsman12
őstag

Régió kód jó? Esetleg fix, nem leterhelt csatorna választás.

(#5207) madrac válasza herdsman12 (#5206) üzenetére


madrac
őstag

Azt megnéztem, átállítottam fix csatornára. Nem nagy a távolság, de elég rossz az elhelyezkedése a router-nek. Lehet, hogy üzembehelyezem a repeat-ert, de azt se lehet túl jó helyre tenni.

(#5208) avena71


avena71
tag

Üdv!

MI-R3G használó vagyok Padavan 3.4.3.9-099-e58fdd7 fw-vel.Az érdekelne, hogy nektek jelentkezett-e olyan gond a WiFi-vel, hogy bizonyos eszközök (főleg kínai, felhőt használók) nem működnek csak belső hálóról?
Nekem pl. van 4 db régebbi beszerzésű Broadlink SP3 okoskonnektor és újabban lett felszerelve egy Gree Wi-Fi-s klíma, amik nem érhetőek el távolról,holott éppen ez lenne a lényegük :) Mindenképpen a routerrel van valami beállítás gond, mert másik routerrel, mobil AP-vel gond nélkül működnek.Ami még érdekes, hogy VPN-nel sem mennek ezek az eszközök :F , csak helyi hálózatból.Sonoff Basic-et sem lehet párosítani, csak ha létrehozok egy ugyanolyan SSID-vel és jelszóval egy Wi-Fi hálózatot pl. Androidos mobillal, párosítom és utána már tudnak kapcsolódni a routeren keresztül is :F
Van valami ötlet ezzel kapcsolatban, esetleg egy újabb fw segítene ezen?
Köszönet a válaszokért :)

(#5209) herdsman12 válasza avena71 (#5208) üzenetére


herdsman12
őstag

Jó ideje van újabb firmware 3.4.3.9L-100_56960f9, inkább azzal próbálnám.
Router régió kód jól van beállítva? Fix csatorna beállítással próbálkozzál.

(#5210) avena71 válasza herdsman12 (#5209) üzenetére


avena71
tag

Fix csatornát már próbáltam, nem segített, régió Europe (1-13). Fw-t tudok frissíteni webes felületről?

[ Szerkesztve ]

(#5211) herdsman12 válasza avena71 (#5210) üzenetére


herdsman12
őstag

Másnak is volt itt Sonoff és klíma gondja, klímára talán jó megoldás volt a fix csatorna, Sonoff kapcsolóra kérdezz rá kgymac ft-nál.
Megy a frissítés böngészőből, Administration - Firmware Upgrade.

(#5212) avena71 válasza herdsman12 (#5211) üzenetére


avena71
tag

Köszi
Egy utolsó kérdés: fw-t nekem kell forgatnom, vagy letölthető készen ehhez a routerhez?

(#5213) Pici válasza avena71 (#5208) üzenetére


Pici
tag

Szia!

Most épp a 3.4.3.9L-100_56960f9 FW van a routeren de ezek mind működtek régebbi verzókkal is: 1 db RM Mni 3, 2 db Contros SP3S EU, 3 db régebbi kinai utánzat amit szintén e-control-al vezérelek.
Ezen kívül még 2 db Sonoff S20 és mind működik távolról.
VPN nincs beállítva a routerben, Dynamic DNS-t kell neki állítani. (Főképp ha vannak IP kamerák is)

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#5214) herdsman12 válasza avena71 (#5212) üzenetére


herdsman12
őstag

Akár fordíthatsz is, de van készen, páran itt folyamatosan megosztják. Hirtelen woodworm ft megosztását találtam, a 2019-es mappából a ...100.trx kell.
Feltöltés után illene egy Settings - Factory Default - Reset, utána újra beállítani mindent.

[ Szerkesztve ]

(#5215) avena71 válasza herdsman12 (#5214) üzenetére


avena71
tag

Köszi
Beszámolok az eredményről, mások okulására :)

(#5216) avena71 válasza Pici (#5213) üzenetére


avena71
tag

Helló
A Broadlink nem akar működni e-control-lal távolról, VPN-nel sem, Sonoff-ok mennek, IP kamera is van, DDNS-sel megy az is. De a Gree klíma nem :( ..Pár napon belül cserélem az fw-t, utána meglátjuk :)

(#5217) Pici válasza avena71 (#5216) üzenetére


Pici
tag

VPN nélkül is próbáltad?
Nekem semmi extra nincs beállítva, csak a DDNS, a kamerák fix ip-n, portforwardolva.
Az e-control-ban a Device list alatt látszanak a felhőikonok?

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#5218) avena71 válasza Pici (#5217) üzenetére


avena71
tag

Igen, úgy sem jó. Töröltem az egyiket,(amelyiknél nem volt meg a felhő ikon) de már nem is tudom újra párosítani, mert nem látja az app...gondolom a wifi miatt.
Amikor vettem, akkor még viszonylag ismeretlen volt a Sonoff, ezért döntöttem emellett.
Hiba volt :W :)

[ Szerkesztve ]

(#5219) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy padavan-os 3g-rol a prometheus tud jo mentest kesziteni? Forditottam egyet es kiprobalnam, de szeretnek rola elobb egy mentest, ami visszatoltheto.

Gyurka

(#5220) herdsman12 válasza Gyurka6 (#5219) üzenetére


herdsman12
őstag

Szerintem nem.
Max a régi fordításaidat mutatja a "Final operations: Firmware (4) - Select a firmware from the archive (5) pontban.
Router menüben tudod menteni az aktuális firmware beállításait, de ezt is csak a saját firmware-hoz "illik" használni.
Honnan szedted, valami spec fordítás volt?

(#5221) Gyurka6 válasza herdsman12 (#5220) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi, készítettem egyet az itt kapott segítséggel, de nem szívesen pakolgatnám újra a jelenlegi konfigot + a kockázat, ha nem lett jó. Majd a wodworm által leírt partíció mentést megpróbálom. A partíciók tartalmát emészthető formában meg lehet nézni v.hogyan? Valahol mintha láttam volna, hogy linux alá felcsatolva mint egy fájl rendszer látható.

Gyurka

(#5222) herdsman12 válasza Gyurka6 (#5221) üzenetére


herdsman12
őstag

Nagy tragédia nem történhet, még nem olvastam itt rossz fordításról.
Max, ha valami nem tetszik, akkor 3 napja linkeltem woodworm fordítását, azt nyugodtan feltolhatod.
Biztos van megoldás fájlrendszer nézegetésre, de én még csak emészthetetlen formában láttam.

(#5223) woodworm válasza Gyurka6 (#5219) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet késő már, szerintem le tudja menteni. Kerültem már írás előtti állapotba gyári, openwrt, ddwrt rendszerekkel is. Ha nem kapsz hibaüzenetet, akkor rendben le lett mentve a partíció. Visszaírásra talán a mini esetén volt szükség, ott rendben működött.

(#5224) Gyurka6 válasza woodworm (#5223) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali, köszi!
Még csak próbálgattam, elsőre nem történt semmi, Nem a prometheus-al lett feltöltve, látszólag nem találta meg a routert. Két kártya van a gépben, az egyiken a net a másikon a mir3g. Elindul az iskola több időm lesz (talán).

Gyurka

(#5225) avena71 válasza avena71 (#5216) üzenetére


avena71
tag

Frissítettem a 3.4.3.9L-100_56960f9 FW-re a MI-R3G-t, azóta működik a Gree klíma távoli elérése :)
De a Broadlinket továbbra sem tudtam működésre bírni :F
Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#5226) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van két padavan routerem
Egyik a fő router, másik pedig wifin kapja a jelet és szórná tovább, de ez nem működik túl jól, elég sokszor megállnak az eszközök az IP cím lekérdezésekor stb... miért lehet ez?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5227) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#5226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen módban van a másodlagos eszköz? Kliens, bridge, WDS?

(#5228) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#5227) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifi 5G: AP CLIENT+AP

operation mod: AP

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5229) galizoli70


galizoli70
csendes újonc

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.
Xiaomi router 3G -nek az usb-be van egy pendrive. Hogyan tudok telefonról képet küldeni rá mobilnettet használva. Csak a saját wifi hálózatán lehet?

Köszönöm előre is.

(#5230) herdsman12 válasza galizoli70 (#5229) üzenetére


herdsman12
őstag

Eredeti kínai felületre a gyári Mi Wi-Fi alkalmazásból, Padavan esetén valami ftp/ddns megoldással lehet.

(#5231) galizoli70 válasza herdsman12 (#5230) üzenetére


galizoli70
csendes újonc

Hi !

Köszönöm a választ.
Eredeti kínia ,nem padavan.
A Mi Wifi alkalmazásból nem tudok sajnos csak ha a saját wifi-jére csatlakozom.
Ha nem vagyok itthon és mobilnettel akarok pl képet küldeni az usb-re azt írja csatlakozzak a hálózathoz.

(#5232) herdsman12 válasza galizoli70 (#5231) üzenetére


herdsman12
őstag

Régen használtam (csak Xiaomi telefonokkal), de tuti, hogy működött, még bármilyen, távoli letöltésre is használtam.
Mobil hálózatról látod a routert és a csatlakozott eszközöket?
A Folders oldalról eléred a router mappáit, valamint látod a telefon ikonját, ott lehet bármit kiválasztani, majd onnan másolni/küldeni.
Emlékeim szerint beállítás függő, de a Photo backup-nak is menni kellene mobil hálózatról.
Már ekkor is használtam ddns-t, de az csak az otthoni kamera miatt volt.
Viszont, ha nem megy, akkor ftp/(ddns), amire azt mondják a hozzáértők, hogy nem biztonságos, ezért jöhet a VPN.
Talán van VPN funkció a kínai változatban is, de nem foglalkoztam vele soha.

(#5233) galizoli70 válasza herdsman12 (#5232) üzenetére


galizoli70
csendes újonc

Hi !

Kösz a választ.

Sajnos nem tudok feltölteni képet mobilnet kapcsolattal.
" Először csatlakozz a hálózathoz"

(#5234) herdsman12 válasza galizoli70 (#5233) üzenetére


herdsman12
őstag

Ennél több infó kell, ha segítséget akarsz.
Ha tudsz privit küldeni, akkor milyen telefon, milyen android, képernyőkép mobilhálózatra csatlakozva a Mi Wi-Fi app főképernyőről.
Másik megoldás, hogy megkeresed a telefonod topikját és ott érdeklődsz.

(#5235) Shummo


Shummo
aktív tag

Hi. Egy sima reboot után valamiért szerintem megadta magát a DDNS.

Next updatehez az van írva hogy : Stopped
A registered cím meg már rég nem a jelenlegi IPm.

Process ID Start / Stop> nál hiába megyek a startra nem frissül.

A logból ami érdemleges lehet:

111014 : verbose mode : 0 - run normal, NO console output
111014 WARN : No update_url found/defined or no update_script found/defined! - TERMINATE
111014 WARN : PID '5541' exit WITH ERROR '1' at 2019-09-09 11:10

DDNS: no-ip-s .. eddig ment...

Több resi se segít...

Valaki tudna ötletet adni, merre tovább?

[ Szerkesztve ]

(#5236) Shummo válasza Shummo (#5235) üzenetére


Shummo
aktív tag

Közbe megnéztem, az URL megegyezik a honlapon lévővel. még se jó valami...

a package neve maga: ddns-scripts_no-ip_com

(#5237) herdsman12 válasza Shummo (#5235) üzenetére


herdsman12
őstag

Esetleg a router beállítások - DDNS - DDNS Forced Update Period - Update gomb nem segít?
Vagy totál mechanikus módszer:
Router IPv4 Address WAN és a whatismyipaddress stimmel?
Majd noip.com - Dasboard oldalon látod az utolsó címet, dátumot, de ez nem érdekes, nyomsz a Dynamic DNS fülre, Modify, átírod, Update Hostname és kilépsz.

Szerk: most látom az utolsó hsz-od, ez a package kérdés nekem magas, valami spec trükköt használsz vagy a WAN - DDNS beállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#5238) Shummo válasza herdsman12 (#5237) üzenetére


Shummo
aktív tag

A manuális megoldás működött. Köszönöm

(#5239) Shummo


Shummo
aktív tag

Egy másik problémámmal is szeretnék segítséget kérni.

A WOL/WOI egyik gépemen csak akkor működik, hogy ha friss restart után vagyok.
Szóval általában úgy használom, hogy elsőnek VPNen újraindítom a routert, majd a WOL működik. De semmilyen konkrét dologhoz nem tudom kötni azt hogy nem megy egy idő után.

Mivel mind a DDNS mind a LAN címes ébresztésnél ugyan az a helyzet, így a DDNSt kiszűrtem .

Amiket ezzel kapcsolatban állítgattam:
- A Static Leases-nél az adott MAChoz van fix ip rendelve (DUID mező üres), kapott hostname-t

- Port forward is van:
IPv4-udp From any host in wan Via any router IP at port 1X * IP 192.168.100.XX * port 9 in lan

- Startupba is tettem egy + bindinget:
ip neigh add 192.168.1XX.XX lladdr B*:5*:**:**:**:** nud permanent dev br-lan

Akárhonnan próbálom. LAN/VPN/DDNSen keresztül, friss restart után jó, aztán egy időt követően nem ébreszt.
Gép folyamatosan áram alatt. Egy másik gép (Laptop) ugyanakkor ébred, különbség csak annyi, hogy ennek másik portot nyitottam.

GÉPbe Asrock asrock fm2a75 pro4-m alaplap. Mivel restart után jó, így szerintem ez jól van beállítva.
Esetleg valakinek ötlet, hol nézzem.

(#5240) vargalex válasza Shummo (#5239) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen firmware?

Szerk.: Ha jól látom Lede (OpenWrt). A startup-ba ugye az exit elé tetted az ip parancsot?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5241) woodworm válasza Shummo (#5239) üzenetére


woodworm
veterán

Keveredik itt három rendszer is, jó lenne megnevezni.

(#5242) Shummo válasza vargalex (#5240) üzenetére


Shummo
aktív tag

igy néz ki a vége:

"ip neigh add 192.16****** lladdr BC**********1 nud permanent dev br-lan
ip neigh add 192.16****** lladdr BC**********1 nud permanent dev br-lan
/etc/spindown sda1 10
exit 0"

Az első a noti, amivel hibátlanul megy a 2. a PC, amivel a gond van.

rendszer: Open-wrt Lede
(és amugy ezt a kezdetektől fogva csinalja)

Most újraindítottam a routert. Wake on Lan monitoron, szépen megérkezik a csomag a 9es portra.
csak hogy egyszer csak gondol egyet, és utána már nem ébreszt. ()

[ Szerkesztve ]

(#5243) vargalex válasza Shummo (#5242) üzenetére


vargalex
félisten

Ugye nincs idézőjelben az egész?

Alex

(#5244) Shummo válasza vargalex (#5243) üzenetére


Shummo
aktív tag

nincs :D, csak elsőnek nem jól szerkesztettem

Valahol tudom LOGolni, hogy milyen csomag menne át a firewallon? ileltve hogy megérkezik e az adott IPre?

[ Szerkesztve ]

(#5245) Shummo válasza Shummo (#5244) üzenetére


Shummo
aktív tag

Úgy néz ki valami miatt az ARP táblán nincs rajta... 15 perc power off után nem elérhető a gép.

(#5246) Shummo válasza Shummo (#5245) üzenetére


Shummo
aktív tag

TÉvedtem. Puttyba listázva az ARP-t mindkettő rögzített szépen szerepel helyes adatokkal. Mégse ébreszti 15 perc után

(#5247) Intruder2k5 válasza Shummo (#5246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Advanced Settings -> LAN -> Wake-on-LAN menüből sem működik?

(#5248) Shummo válasza Intruder2k5 (#5247) üzenetére


Shummo
aktív tag

Szerintem elment a csomag, de nem érkezett meg !?:
/usr/bin/etherwake -D -b "BC:XX:XX:XX:XX:XX" 2>&1

The target station address is BC:5F:F4:68:1B:A1.
Packet is ff ff ff ff ff ff bc XX XX XX XX XX 08 42 ff ff ff ff ff ff bc XX XX XX XX XX bc 5XX XX XX ...
Sendto worked ! 116.

Az ébresztés nem sikerült

[ Szerkesztve ]

(#5249) vargalex válasza Shummo (#5248) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor valószínűleg mégis a kliens kapcsolja ki teljesen az ethernet vezérlőt.

Alex

(#5250) Shummo válasza vargalex (#5249) üzenetére


Shummo
aktív tag

Végignéztem 5x a BIOSt, a Windowst is. Ahogy a nagykönyvbe van megírva Úgy van beállítva... Sajnos biosfrissítésre sincs lehetőségem, mert nincs újabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.