Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Intruder2k5 válasza kenand (#5400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen, nem is vettem annak.

Így van.

[ Szerkesztve ]

(#5402) aerol válasza kenand (#5398) üzenetére


aerol
tag

nézd meg az alis linket amit pár hsz-szel korábban írtam hátha van még az eladónak :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5403) kenand válasza Intruder2k5 (#5401) üzenetére


kenand
veterán

Még egy kérdés...
RT-AC57U V2 vagy V1 számít?
Ugyan az a SOC? vagy V2-re nem megy fel a padavan?

(#5404) woodworm válasza kenand (#5403) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mindegy, a v2 qualcomm chipset, nincs rá padavan.

(#5405) kenand válasza aerol (#5402) üzenetére


kenand
veterán

USB-s (v1) már le van szürkítve, nem választható

Köszönöm, akkor ASUS RT-AC57U esteén is csak személyes vásárlás jön szóba...ahol vétel előtt meg tudom nézni...

[ Szerkesztve ]

(#5406) herdsman12 válasza kenand (#5398) üzenetére


herdsman12
őstag

(#5407) kenand válasza herdsman12 (#5406) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a tippet, de nem is listázza az Edigital (egyelőre) nem tudni v1 vagy v2...

(#5408) kenand


kenand
veterán

ASUS RT-AC57U Ver A van a dobozon arra jó a padavan, az csak nem ver 2.....?

(#5409) Intruder2k5 válasza kenand (#5408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jó. De ezt a topikot hagyjuk meg a Xiaominak, inkább menjünk át a padavan topikba. Fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#5410) aerol válasza Intruder2k5 (#5409) üzenetére


aerol
tag

pont onnan jövök :DDD

Openvpn-nel ez a problémám van, amit a padavan-os topikban megírtam. A kérdés az, hogy ha másnak is volt ilyen problémája, hogyan oldotta meg?

Padavan-t breed-del tettem fel. Ha esetleg resetelnem kell, akkor azt hogyan céllszerűbb?

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5411) woodworm válasza aerol (#5410) üzenetére


woodworm
veterán

Nem hiszem, hogy flashelési probléma lenne, de ha újra akarod tenni, megteheted szerintem az admin felületről is. Az nvram viszont biztosan nem törlődik flasheléskor, ezért külön kell elvégezni. Ha egy rossz beállítás miatt nem működik a vpn szervered, akkor hiába mented a beállításokat és rakod vissza, nem lesz jobb ezután sem.
Egy gyári visszaállítást ajánlok, majd egy manuális újrakonfigolást. A vpn szervernél egyetlen rosszul elvégzett vagy félbeszakadt generálás is okozhat problémát, ezért érdemes ssh-n vagy winscp-vel bejelentkezni és kézzel törölni a beragadt fájlokat. Az /etc/storage/openvpn/server alatt csak a server.conf maradjon. Véglegesíteni az mtd_storage.sh save paranccsal lehet a törlést.
Ha a padavan wiki szerint végzed a beállítást, akkor nem szabad szolgalelkűen minden sort végrehajtani, mert egyes kulcsoknál több alternatívát is ad. A kliens kulcsok esetén pedig így is hibaüzenet a vége, ezért érdemesebb azt már a client.ovpn gombbal generálni.

[ Szerkesztve ]

(#5412) kenand válasza Intruder2k5 (#5399) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm szépen a segítségedet- a nem beszerezhető Xiaomi Mi 3G helyett egy verA ASUS RT-AC57U-ra fel is tettem a padavant. (kedvenc helyi boltomban szerencsére volt ver A)

[ Szerkesztve ]

(#5413) aerol válasza woodworm (#5411) üzenetére


aerol
tag

köszönöm, még agyalok rajta, h mi legyen, mennyire kell nekem a vpn stb stb... viszont a nagy lendületben ma töröltem a server.conf-ot :B :U :DDD ez nagy baj? mtd_storage.sh save nem lett lefuttatva...

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5414) woodworm válasza aerol (#5413) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem mentetted, akkor újraindulás után ott kell lennie. Ha mégis elveszett, akkor itt a megoldás.

(#5415) aerol válasza woodworm (#5414) üzenetére


aerol
tag

közben localhost-ból, pénteken eljutottam addig, hogy web-en generálta a certification-ket, meg megjelent az export gomb is és le is mentettem, de ha a telómra feltettem és az openvpn alkalmazásba tettem nem tudott kapcsolódni... többször generáltam mindent, talán túl sokszor, most megint nem fut le rendesen a generálás... :(

reset az csak annyi, h bekapcsolva benyomom x ideig a reset gombot és kész is, ugye, vagy más a módja? :F

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5416) woodworm válasza aerol (#5415) üzenetére


woodworm
veterán

Alapértelmezett beállításokat használsz az Authentication Algorithm és a Encryption Cipher Algorithm sorban vagy áttértél az sha és az aes kódolásra?

(#5417) aerol válasza woodworm (#5416) üzenetére


aerol
tag

áttértem az sha 256 bit és aes 256 cbc-re, certification&keys-nél a bitrate pedig 2048, elkezdte most generálni a kulcsokat, de failed lesz, viszont megjelennek az etc/storage/openvpn/server mappában, de web-en nem...

valamit nagyon el@szok? :U

[kép] [kép]

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5418) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mióta frissítettem, fixen 11.5mbyte/sec-el másol a winyóról lanon a gépre, előtte volt 70mb/s is. Mi lehet a gond?

(#5419) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Mennyi a hálózati kapcsolat linksebessége? Csak mert a 11,5MB/sec tipikusan a 100Mbps kapcsolatra utal.

(#5420) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#5419) üzenetére


PainKiller13
őstag

Basszus tényleg, pedig idáig 1000-et írt. Mitől lehet?

(#5421) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Törött kábel, lötyögő csatlakozó, stb... Gondolom át nem állítottad a driverben.

(#5422) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#5421) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem, most annyit csináltam hogy a routerben auto-ról átraktam a lan1 és lan2-t full duplex 1000 AN-re. Így jó.

(#5423) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, csak így ha valami miatt nem tudja megugrani az 1000Mbps-t, akkor nem visszaváltani fog 100-ra, hanem megszakad. Szóval ezzel számolj...

(#5424) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#5423) üzenetére


PainKiller13
őstag

Sejtettem, a jelenlegi portot meghagytam fix 1000-en a másikat visszaraktam autora, nehogy port nélkül maradjak.

(#5425) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hi all.
Lenne egy (pár) kérdésem az értőkhöz a HeadLess-Lede -vel kapcsolatban.
Először kezdjük a mesét az elején.

A ledésített router a bérelt lakásban szaladt minden probléma nélkül.
Időközben kiköltöztünk családiba, amit a tavasz óta javítgatunk.
Mivel net nélkül nem élet az élet (a felújítás alatt sem.), bőven a beköltözés előtt be lett köttetve a net, és mivel kell egy router, és mivel elégedett voltam a xiaomival, rendeltem egy offtopic Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Version -t. Szépen dolgozik öhöm és bódoccság... :U
Mivel szépen teszi a dolgát ez lett az itteni hálózat magja.
Időközben felmerült az igény (elég gyorsan), hogy a ház wifivel elég térerőszegény részét megerősítsem.
Mivel itt van a miniPC-m gondoltam egy merészet, utp kábel kihúz 3G-beüzemel beledug, és annyi. JA ahogy azt móriczka elképzelte.
Szóval net tökéletesen működik. Wifi, jó.
Némi trükközés kellett, hogy a win 10-es miniPCn futó Transmission Remote Gui lássa a 3G-n keresztül az 4A-ra csatlakoztatott NAS-on futó transmissiont. A lényeg, hogy elérem a RemoteGui-val a transmissiont.
Böngészővel elérem a NAS (Openmediawault) kezelő felületét, továbbá a RasberryPi- kezelőfelülete is elérhető.

A problémám az, hogy a win 10-el nem érem el a 3G-n keresztül a NAS megosztott mappáit.
Ha a win10-es mini PC-t közvetlenül visszarakom a helyére (a 4A-ra) rendben működik minden.
Próbáltam kiiktatni a Ledében a címkiosztást, hátha rá tudom venni, hogy sima switch-ként dolgozzon tovább, de ehhez valószínűleg K kevés vagyok... :O (Lehet hogy ordenáré baromságokat írtam, de kéretik elnézni, nagyon régen nem foglalkoztam a témával. A munkámhoz nem kell.)

Akkor még egyszer amiről szó van.
Bejövő Net -> Mi Router 4A ->(NAS / Switch --> (PC / Mini PC)) Ez a leosztás működik.
Net bele ruterbe. Ruterre rádugva a NAS meg egy Switch. A Switchen a kölök GamerPC-je, és a mi miniPC-nk lóg.
A Win10-es miniPC elé ha csatlakoztatom a Mi Router 3G-t, nem érem el a NAS-on levő tartalmakat a miniPC-ről. Minden más működik.
Tehát mit állítsak át a Ledén az Mi Router 3G-n, hogy lássam a Nas-on levő cuccokat?
Be tudom állítani a Ledét, hogy Switch-ként és AP-ként működjön?
Ez így működhetne?
Esetleg hagyjam a fenébe, és tegyek be egy switc-et, meg építsem be a TP-LINK TL-WA701ND AP-mat?

Huh ez kicsit elbonyolítódott, de talán érthető.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#5426) divan válasza Sándor -P20- (#5425) üzenetére


divan
senior tag

Alapállapotban, ha egy másik routert rádugsz (Mi Router 3G) akkor az létrehoz egy saját hálózatot, saját ip tartománnyal, emiatt nem éred el a másikon lévő dolgokat. Elég annyit csinálnod, hogy ezen kikapcsolod a dhcp-t, ehhez célszerű beállítani neki egy fix ip címet, amit a 4A-ban is lefixálsz. Meg a kezelői felületét is ezen keresztül éred el ezentúl. Innen kezdve a 4A osztja mindenkinek az ip-t, így egy hálózatban lesznek, és elérhetőekké válnak az eszközök.
De az is megoldás, hogy AP módba teszed a 3G-t.

[ Szerkesztve ]

(#5427) vargalex válasza divan (#5426) üzenetére


vargalex
félisten

Az kevés, ha kikapcsolja a DHCP-t. Akkor még LAN-LAN kell összekötni a routereket. És akkor ugye máris bukott 1 portot a 2-ből. OpenWrt alatt viszont a switch config-nál azt lehet mondani, hogy a WAN-hoz rendelt portot is a LAN VLAN-jába teszed és máris 3 LAN portod lesz...

Alex

(#5428) divan válasza vargalex (#5427) üzenetére


divan
senior tag

Én úgy értelmeztem, hogy a két router össze van kötve LAN-LAN. "utp kábel kihúz 3G-beüzemel beledug"

(#5429) vargalex válasza divan (#5428) üzenetére


vargalex
félisten

Ha így lenne, akkor nem lenne semmi probléma. Ugyanis alapesetben az OpenWrt, ha LAN oldalon érzékel egy másik DHCP szervert, akkor a sajátját nem indítja el.

Alex

(#5430) Sándor -P20- válasza vargalex (#5429) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

:R :R
Hogy ez mekkora királyság.
Bedugtam a két utp kábelt a két LAN csatlakozóba, és azt csinálja a 3G amit szerettem volna.
Kábelen megy minden, Wifi müxik rendesen mindkét sávon.
Az egyetlen negatívum, hogy nem érem a 3G kezelő felületét, csak ha visszadugom a 4A-ból jövő kábelt a WAN oldalra, és újraindítom a kicsikét.
Adjak egy fix IP címet a 4A-ban a 3G-nek, és ugyanezt állítsam be a 3G-ben is?
Hogyan azonosítsam a 3G-t? Ha a LAN-ként csatlakozok vele, ugyanúgy nem látom a 4A-ban mint ahogy a rádugott Switch-et sem látom.

(#5426) divan Sándor -P20- (#5425)
Az új hálózat létrehozásával tisztában voltam, nem lepett meg. A DHCP-t megpróbáltam kikapcsolni, nem segített. Vagy nem jól csináltam. (Inkább az utóbbi)
Az AP módot nem találtam meg. (nem is kerestem, nem tudtam hogy van ilyen. :DDD )

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#5431) divan válasza Sándor -P20- (#5430) üzenetére


divan
senior tag

Ha adsz a 3G-nek fix ip címet, attól kezdve a teljes hálózatból ezen a címen el tudod érni.

(#5432) Sándor -P20- válasza divan (#5431) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

De hogyan azonosítsam a 3G-t? Hogyan osszak ki neki IP címet, ha nem látom a felcsatlakozott eszközök között.
Ugyanúgy nem látom, mint a hálózatban levő másik switch-et sem. Annak sincs kiosztva IP cím.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#5433) vargalex válasza Sándor -P20- (#5432) üzenetére


vargalex
félisten

A switch valószínűleg nem manage-elhető. Viszont ilyen felállásban a 3G lényegében egy manage-elhető switch lesz. 2 lehetőséged van:

1. A 3G-re csatlakozva és annak LAN tartományából IP-t beállítva a PC-n már eléred. Ekkor a LAN interface-ra állíts be az elsődleges router tartományából egy IP-t, állítsd be a DNS-t és a gateway-t is, hogy magának a routernek is legyen nete. Így ezután nyilván a beállított IP-n éred majd el a 3G-t (a PC-n természetesen vissza kell állítani DHCP-re).
2. Ennél egyszerűbb, de néhányan ellenzik: ugyan úgy beállítod a PC-n a fix IP-t, majd a 3G-n a LAN interface-t statikus-ról DHCP-re állítod. Ekkor a PC-t visszaállítva DHCP-re, az elsődleges routeren látni fogod, hogy milyen IP-t kapott a 3G.

Alex

(#5434) Pici


Pici
tag

Ezt most találtam a router Telegram csoportjában: [kép]
Ezek szerint mégis folytatják a frissítést. :F

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#5435) attilav2 válasza Pici (#5434) üzenetére


attilav2
őstag

Igen folytatódik, Alxdm (Dm38) gitlab repójában a fejlesztés.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5436) woodworm válasza Pici (#5434) üzenetére


woodworm
veterán

Érdemes a Padavan topikot is figyelemmel kísérni, nem mindig megy körbe egy-egy új hír.

(#5437) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Olyan megoldható padavanon, hogy beállított időpontban minden nap újraindul a router? Sajnos sokszor ragad be 1-1 eszköz és olyankor az nem tud újracsatlakozni, ezt szeretném kiküszöbölni.

(#5438) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen megoldható. Most nincs előttem Padavan, úgyhogy csak emlékezetből, de azt hiszem az Administration - Services alatt van Cron, azt kell aktiválni, és alatta lehet szerkeszteni a crontab-ot, oda pedig fel kell venni a kívánt időponttal a reboot parancsot.

De ez lehet kliens oldali probléma is, pl. Windows alatt elő szokott fordulni, hogy a hibernációból ébresztett gép már nem tud visszakapcsolódni a WiFi hálózatra, ezek többnyire driver vagy beállítási problémák.

[ Szerkesztve ]

(#5439) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#5438) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi megtaláltam, a parancs hogy néz ki?
pl?
reboot 03:00:00

(#5440) PainKiller13 válasza PainKiller13 (#5439) üzenetére


PainKiller13
őstag

Megtaláltam, rem jó lesz.

#!/bin/sh cru a ScheduledReboot "0 4 * * * /sbin/reboot"

(#5441) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Régebben forgattam már fw a routerre, de most nem megy. Itt elakadok. Mit kell itt beírni ?
Vagy mit rontok el ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5442) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

0 4 * * * /sbin/reboot

(#5443) Intruder2k5 válasza rostiron (#5441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Tőlem ilyet nem kért... Melyik repo-t használnád? Linaro?

(#5444) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#5442) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi!

(#5445) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#5444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsmit. De lehet erre elég lenne egy network, vagy wifi restart parancs is. Mondjuk fejből azokat sem tudom.

(#5446) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Xiaomi3g routeren padavan van. Hdd-n rutorrent kliens.
Ha szolgáltatói router mögött lesz a Xiaomi (AP – Access point) üzemmódban, Elérhető lesz a rutorrent kliens?(A kliens lényegtelen, lehetne akát Transmisi is).
Ez megoldható?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5447) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#5446) üzenetére


szaboi6512
őstag

Maradt mögötte a Xiaomi, van net és kliens is.
Wan porton. Acces point módban. :C

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#5448) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#5446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elérhető, csak ahhoz, hogy tudjon letölteni, meg kell neki az átjáró címét.

(#5449) rostiron válasza Intruder2k5 (#5443) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Igen, Linaro. Mit csináljak ? Most megnéztem és mindegyiknél ez van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5450) Intruder2k5 válasza rostiron (#5449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, mint mondtam, én még nem találkoztam ilyennel. Egyet tudok ajánlani, töröld az egészet, és kezdd el elölről. Töltsd le újra a scriptet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.