Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) F34R válasza Intruder2k5 (#5350) üzenetére


F34R
nagyúr

Most nem bolygatom... multkor lefroccsoltem neki 100GB-t azt viszonylag szepen "megvasarolta" viszont 24 sorban allitott egyszerre meno torrentet nem szerette annyira.

(#5352) Intruder2k5 válasza F34R (#5351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Amúgy megy gond nélkül. :)

(#5353) F34R válasza Intruder2k5 (#5352) üzenetére


F34R
nagyúr

:) Akkor ezzel sem lesz mar gond.

(#5354) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Régóta használom a routert padavannal problémamentesen, ezért nem is kellett frissítenem. Most van egy olyan gondom, hogy egy utp-n rajt lógó nyomtató nem mindig akar nyomtatni, csak a router újraindítása után. Remélem egy firmware frissítés megoldja a dolgot. Láttam trance89 fordítását itt a fórumon, azt csak simán betallózom a router firmware upgrade felületén és lefrissíti? Vagy újra ssh...?

(#5355) gazso75


gazso75
aktív tag

Urak,
A router dhcp-n egy pihole-t ad ki DNS-nek a cliensek felé. Ez rendben is van.
Viszont az OpenVPN nem ezen keresztül megy ki. Akár a server.conf-ot, akár a client.ovpn-t módosítom push "dhcp-option DNS pihole IP" sorral.
Ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#5356) vargalex válasza gazso75 (#5355) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig ennek elvileg mennie kellene. Nálam is így van beállítva (igaz, az OpenVPN egy mini szerveren fut és éppen a router osztja DNS szervernek). Esetleg add meg a kliens config-ban, hogy azt az IP-t használja DNS-nek:

dhcp-option DNS pihole_IP

Alex

(#5357) pn4hvq válasza gazso75 (#5355) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ez nekem már magas, de vargalex írásában pihole_IP van, nem pihole IP. Hátha ez a hiba...

(#5358) vargalex válasza pn4hvq (#5357) üzenetére


vargalex
félisten

Az csak egy label, oda gondolom a Pi IP címét írja a kolléga.

Alex

(#5359) pn4hvq válasza vargalex (#5358) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a pontosítást:R
Ezesetben tárgytalan az előző hozzászólásom.

(#5360) Intruder2k5 válasza F34R (#5353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, engem nem győzött meg ez az új entware, illetve ez a 0.9.8-as rtorrent. Valahogy lassú az egész, lassan talál peer-eket, ha talál is lassan tölt, pedig egész este itt vacakolok a konfiggal, de sehogy se akar úgy menni mint a régi verzió. Na a konfig meg a másik, mert szinte minden opció neve megváltozott a régihez képest, és amit telepített az egy full lebutított konfigfile volt, alig néhány sorral, szóval abba is úgy kellett összebogarászni mindent a webről template-ből, de szerintem az sem tartalmaz minden lehetséges opciót. Ma már nem variálok vele, de azt hiszem holnap megpróbálom a régi entware-el, az mindig bevált.

[ Szerkesztve ]

(#5361) buca84 válasza wocsok (#5354) üzenetére


buca84
őstag

Ez engem is érdekelne. Mármint, hogy lehet-e így frissíteni.

(#5362) Intruder2k5 válasza wocsok (#5354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem kell ssh, lehet a webes felületről frissíteni.

(#5363) wocsok válasza Intruder2k5 (#5362) üzenetére


wocsok
tag

Köszönöm, akkor kipróbálom :R

(#5364) F34R válasza Intruder2k5 (#5360) üzenetére


F34R
nagyúr

Azthiszem, a 0.9.6 ota valtozott meg a konfiguracio elnevezes.. jottek meg hozza commandok stb...
Egyebkent sokat kell vele szoszolni, mire ertekelheto lesz.

(#5365) Intruder2k5 válasza F34R (#5364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jó, de azért valamennyire ismerem, főleg ebben a környezetben, végülis 2008-2009 óta használom routeren. :)

A régiből kettő fut párhuzamosan a Xiaomi-n, de így volt az ASUS-okon is, és sosem volt vele ilyen gondom. Valami egyértelműen rosszabb lett ebben a kiadásban, legalábbis ezen a platformon biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5366) AcCEsS válasza Intruder2k5 (#5324) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm!

u.i.: Nálam ez nem fut! :-(

/home/root # ./iperf_2.0.5-1_entware
./iperf_2.0.5-1_entware: line 1: ./debian-binary0000644000000000000000000000000412577063023012337: not found
./iperf_2.0.5-1_entware: line 2: syntax error: unexpected "("

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5367) vargalex válasza AcCEsS (#5366) üzenetére


vargalex
félisten

Ez egy csomag, ezt meg okpg-val telepíteni kellene.

Alex

(#5368) Intruder2k5 válasza AcCEsS (#5366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Konkrétan egy binárist kértél, amit ebből ki tudsz csomagolni, ha a file-t átnevezed tar.gz kiterjesztésűre. De ettől persze még lehetnek függőségei, ami megköveteli, hogy legyen telepített entware alap rendszered is. Ha nincs függősége, vagy esetleg minden szükséges elem benne van az fw-ben, akkor kicsomagolás után akár futtatható is lehet a bináris.

(#5369) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Hálózaton kívülről iperf3-nál az eredményem elég gyenge. Édesanyám vezetékes hálózatánál (70/5) 6 mbits- ig bezuhan, és azt tartja. Mi lehet a probléma?

(#5370) vargalex válasza Toninho13 (#5369) üzenetére


vargalex
félisten

Azt ugye számításba veszed, hogy ami az egyik oldalon letöltés, az a másikon feltöltés...

Alex

(#5371) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a 2.28.24 gyári firmware-ben hol tudok régiót változtatni other-re? Sehol sem találom..
Esetleg, ha nem lehet, akkor tud valaki olyan gyári vagy fejlesztői verziót, ahol még lehet állítani?
Köszönöm!

(#5372) Toninho13 válasza vargalex (#5370) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Igen, az otthoni netem 500/200-as, azt azért nem írtam külön. Most kipróbáltam egy ipv6-os dynamic dns szolgáltatót, ha azon keresztül csatlakozok, több mint 3x úgy jön az adat (2,5 mB/s, ami nekem már bőven elég lenne, szemben a 800kB/s-el) Ezek szerint számít, hogy ipv4 vagy ipv6 címhez kapcsolódok (a hálózat, amiről kapcsolódok csak ipv4-et tud)? Illetve padavannál ipv6-os cím frissítést is be lehet állítani, nem csak ipv4-est?

[ Szerkesztve ]

(#5373) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Padavan régebbi verzió van fenn, jól gondolom, hogy SSH-t nem kell lementenem (/nem is lehet) elég prometheus alól csinálni egy újabb verziót aztán betallózni a router felületén a frissítéshez?

(#5374) trance89 válasza PainKiller13 (#5373) üzenetére


trance89
őstag

Jól gondolod, itt megtalálod a legfrissebb fw-t

(#5375) PainKiller13 válasza trance89 (#5374) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én itt csak egy SSH link nevű fájlt látok, ami 2 linkre mutat, ezek kellenek nekem? Én gondoltam hogy elindítom prometheust, hogy csinálja meg a legújabb romot aztán azt betallózom a gépemről.

(#5376) herdsman12 válasza Kicsikatona7 (#5371) üzenetére


herdsman12
őstag

Telefonos app-ban nincs régió választási lehetőség?

(#5377) trance89 válasza PainKiller13 (#5375) üzenetére


trance89
őstag

ott volt a 2019-04-22_56960f9 nevű mappában de most már összepakoltam egyetlen mappába az összeset hogy egyértelműbb legyen
ez kell neked: MI-R3G_3.4.3.9L-100.trx

(#5378) Kicsikatona7 válasza herdsman12 (#5376) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Abban van, át is állítottam other-re, de így meg sem találja a routert. Ha Európára állítom, akkor megtalálja, de offline-nak érzékeli és semmilyen forgalmat nem lát, illetve konfigurálni sem tudom.
Régen admin jelszó beírása előtt lehetett régiót választani a böngészőben, de már nem találom. :(((

(#5379) herdsman12 válasza Kicsikatona7 (#5378) üzenetére


herdsman12
őstag

Küldtem privit.

(#5380) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Kb. 1 hete van meg a router, padavan-t könnyen fel lehetett tenni Intruder2k5 leírása alapján és trance89 fw-vel. :R

A topikot egy ideje olvasom, van pár dolog, amit sikerült megoldani, viszont a távoli eléréses dolognál kicsit elakadtam.

A router-re rádugtam egy hdd-t, transmission fut. A célom az lenne, hogy távolról, akár mobilnetről is elérjem a tm-et és a router-t is, valamint az is nagyszerű lenne, ha egy hálózatban tudnék kapcsolódni, a külföldi netről a digi-s nethez. Ehhez ha jól értem, akkor ddns és/vagy vpn-es kapcsolat kell, vagy rosszul értem? :F

A ddns-hez, első nekifutásra a diginek írnom kell, hogy szedjenek ki a nat-ból. Majd egy ddns szolgáltatónál kell regisztrálni (ezt már megtettem a dynu-nál, persze tegnap vettem észre, hogy ez a szolgáltató nincs a padavan-os felsorolásban. Regeljek máshol, ha igen, hol? Vagy van vmilyen mód arra, hogy a dnyu-s regisztrációmat tudjam használni? :U A ddns beállítások nagyjából adják magukat. Ha ezekkel megvagyok, akkor hogyan érem el pl tm-et mobilnetről? Az android-os tm app-ot már leszedtem.

A vpn-hez vagy a belső vpn-t használom, vagy felteszem az openvpn-t a linkelt leírások alapján. Majd a kliens oldalon telepítem a vpn alkalmazást, a vonatkozó beállításokat alkalmazom és utána kb olyan lesz, mintha egy hálózaton lennék? Vagy van más, egyszerűbb, jobb megoldás erre?

Abból lehet probléma, hogy beállítottam az ipv6-ot a router-en?

Megoldhatóak a fenti dolgok?

TM-mel kapcsolatban milyen beállításokat ajánlotok? Nem szeretném nagyon hajtani a router-t. Ezért jelenleg 1 letöltés, max 2-3MB/s dl, ul nincs korlátozva, Maximum global number of peers 40, Maximum peers number of torrent 20. Digi 100-as netem van. Egyébként távlati tervem egy raspberry pi beszerzése és majd azon menne a tm, nas és egyéb hóbortok. :DDD
Előre is köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5381) divan válasza aerol (#5380) üzenetére


divan
senior tag

Én a https://freedns.afraid.org/ -ot használom ddns -re, teljesen jól működik. Utána az ott létrehozott címmel tudsz kapcsolódni a Transmissionhöz, ha a portbeállítást megcsináltad.
"Majd a kliens oldalon telepítem a vpn alkalmazást, a vonatkozó beállításokat alkalmazom és utána kb olyan lesz, mintha egy hálózaton lennék?"
Igen, így van. Én az OpenVPN-t használom erre. Ha privát kulcsot létrehozol, és úgy vpn-ezel, akkor szerintem ettől jobb, és biztonságosabb megoldás nincs. Vagy csak én nem tudok róla.
ipv6-ot én is használom, semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5382) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok!
Mivel a 3G változat már nem/nehezen elérhető, érdeklődnék, hogy Xiaomi Mi router 4A-ra (Gigabit Eiditon) feltehető a Padavan?
Ennek ugye csak 16MB a ROM-ja és nincs USB port sem. Igazából a cél egy stabil, gyors routre lenne, viszonylag olcsón, az extra funkciókat sem használnám (arra lesz egy Pi) legfeljebb az OpenVpn-t.

(#5383) Intruder2k5 válasza K4jusz (#5382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha nem létszükséglet az - 3.0 szabványú - USB port, akkor vegyél itthon egy ASUS RT-AC57U-t, kuponnal - 0YR1F5F6 - az Alza-ban 11 ezer HUF, és arra is rámegy a Padavan, sőt még SSH-s mókolás sem kell hozzá. A hardvere hasonlatos a MiR3G-vel, A SoC ugyanaz, csak ebben 128MB RAM, 16MB flash, és 2.0-s USB van. Viszont 4 LAN portja van, és itthoni 3 éves garival kapod. Ja, és akár ma átveheted ha pesti vagy, de ha nem, a héten akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#5384) aerol válasza K4jusz (#5382) üzenetére


aerol
tag

Szia,

Ali-ról Innen vettem kb. egy hónapja, szerintem kérdezz rá, hogy még kapható-e. Annyi, hogy nem sima fehér, hanem fel van matricázva szép kínai jelekkel meg egy qr kóddal, valamint nekem nem volt szimpi az átalakító, ezért vettem egy másikat. Kb. 40 euró volt a router és + 5 eur a szállítás, hogy ne évekbe teljen. :)

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5385) pchris válasza Intruder2k5 (#5383) üzenetére


pchris
tag

Sőt van nekik bontott dobozos is, ami ha valakit nem zavar, már szinte ajándék alig 10000-ért, mert arra is jó a kupon.

(#5386) K4jusz válasza Intruder2k5 (#5383) üzenetére


K4jusz
tag

Köszönöm, ez jó ár érte, rendelem is meg :)

(#5387) attika11 válasza aerol (#5380) üzenetére


attika11
tag

Szia.
Sikerült elvégezned az Ftp és Vpn beállításokat? Én is ezzel küzdök, de egy kicsit elakadtam.
A digi elvileg kivett Nat alól (egy telefonhívásba került és 5 perc múlva már jött is az sms), jelenleg ugyanazt az ip címet látom a routeren és a no-ip ddns felületen is (188.143.77.***). A torrent és az usb hdd elérése tökéletesen működik, viszont az ftp-t csak belső hálózaton látja (belső ip-vel, ddns névvel és ddns címmel is)
Próbáltam már több ftp megosztást, de kintről nem tudom elérni a szervert.
A Vpn szerver lenne a következő, de azt még nem próbálgattam mióta kivettek Nat alól.

(#5388) aerol válasza attika11 (#5387) üzenetére


aerol
tag

Advanced Settings -> Firewall -> General fülön engedélyezd a Access FTP Server from WAN-t
így próbáld meg...
VPN még folyamatban van, kb megnyitottam a linket :DDD

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5389) aerol válasza divan (#5381) üzenetére


aerol
tag

Azt jól gondolom, hogy a router mögötti pc-t is érdemes erre a vpn-re csatlakoztatni?

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5390) attika11 válasza aerol (#5388) üzenetére


attika11
tag

Kösz szépen, így már hasít az FTP is.
A Vpn szerver esetében is kell még valamit engedélyezni?
Létrehoztam egy PPTP szervert és hozzá egy felhasználót, de nem igazán tudok hozzá csatlakozni.

(#5391) divan válasza aerol (#5389) üzenetére


divan
senior tag

Ezt most nem teljesen értem. Van a router, és a pc egy helyen, egy hálózaton? Ha "bevpnezel" erre a hálózatra, akkor látni fogod a pc megosztott mappáit a belső hálózati ip cím megadásával, nem kell semmi mást csinálni. Vagy valami máshogy van?

(#5392) attika11


attika11
tag

Végre sikerült a Vpn-t is beállítani, bár nem éppen logikus a dolog.
A fenti szerver beállításokkal sokadjára sem sikerült csatlakozni.
Végül a kliens beállításánál (android telefon mobilnettel) a Névként is és szerver címként is a ddns címet adtam meg és láss csodát csatlakozott. Ha a Név nem az említett ddns akkor nem akar csatlakozni.
Ennek valóban így kell lennie? Nem elég ha a cím megfelelő és a név tetszőleges?

[ Szerkesztve ]

(#5393) attika11


attika11
tag

Sajnos ezt benéztem. A sok próbálgatás közben a telefonom visszaállt az itthoni wifire és azért csatlakozott vpn-re.
Van valami tanácsotok, hogy mit szúrhatok el?

(#5394) divan válasza attika11 (#5393) üzenetére


divan
senior tag

Én OpenVPN-t használok, így van beállítva, privát kulcs generálva. Teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#5395) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Fent vagyok valami MI telegram csoportban, ruszkik, ugy nez ki valami fejlodik megint ez ugyben. [link] és a 4PDA forum.

Csinaltak a routerre Gargoyle-t is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5396) Intruder2k5 válasza wwenigma (#5395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól belecsaptak a lecsóba, mindjárt 101-es fw. Minden esetre jó hír, hogy van élő projekt, várjuk a fejleményeket.

(#5397) woodworm válasza wwenigma (#5395) üzenetére


woodworm
veterán

A minap trance89 linkelte már odaát a padavanos topikban a githubos oldalt, de úgy látszik a gitlabon viszi tovább Alexey (dm38). Jó hír, hogy tényleg látszik a fejlesztés, friss verziók, backport, új router, pl. az archer C5v4 is támogatott lett.

(#5396) Intruder2k5
Amikor Linaro forkolta az eredeti forrást, akkor hirtelen rengeteg minden belekerült, volt értelme a verzióváltásnak, mellesleg könnyen meg lehetett különböztetni. Most hasonló lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#5398) kenand válasza Intruder2k5 (#5383) üzenetére


kenand
veterán

Sajna Alzaban már nincs :(, 14-15 000FT körül lehet megvenni. De talán még úgy is jó lehet. Prometeus scriptben benn van az Asus (AC57u) router is? Ehhez is lérhető valami leírás (akár angolul) ?

Jó lenne még egy padavanos routert csinálnom, 2db 3g már van, de egy lakásba jó lenn egy harmadik (és a 3g v1 nem nagyon elérhető)

[ Szerkesztve ]

(#5399) Intruder2k5 válasza kenand (#5398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Sajna Alzaban már nincs"
Igen tudom, de a megválaszolt hozzászólás cirka egy hetes, akkor még volt. Sőt még pár órája is volt, de mostanra elfogyott.

"De talán még úgy is jó lehet."
Szerintem igen, megéri a 14-15k-t-is.

"Prometeus scriptben benn van az Asus (AC57u) router is?"
Igen, csak 1200GU néven. Én is fordítottam hozzá fw-t.

"Ehhez is lérhető valami leírás (akár angolul) ?"
Mármint a prometheus scripthez? Itt a téma indító írás, magyarul. Annyi, hogy az ASUS-t nem kell SSH-n flashelni, elég csak buildelni a firmware-t, és azt az ASUS saját recovery programjával tudod is flashelni.

(#5400) kenand válasza Intruder2k5 (#5399) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a választ, hogy elfogyott nem szemrehányásnak írtam, csak megemlítettem

Tehát akkor amit te fordítottál, vagy trance89 is készített, azt simán feltolom az ASUS recovery-vel?
Vagy ha telhetetlen vagyok fordítok magamnak a Prometeussal, kiveszem a virtuális gépből és az ASUS recovery-vel felteszem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.