Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#930) Timer válasza wwenigma (#900) üzenetére


Timer
veterán

Hatalmas +1. Annyira nevetséges már ez az egész, bár még jót szórakozok azon, hogy ugyanazok az emberek, akik köpködtek az AMD-re évekig, hogy elavult architektúra, durván fogyaszt, melegszik mint a disznó, stb., most megkapva UGYANEZEKET az érveket (amelyek kvázi tények) a saját favorizált gyártójukra, szisztematikusan elbagatellizálnak mindent. Ezt hívom én úgy, hogy felköptek, és most alá állnak.

Évek óta pofázom, hogy felesleges egy-egy gyártó mellett letenni a nagyesküt. Technikák jönnek, mennek, az egyetlen normális megoldás átlag user számára, ha a legjobb ár/érték arányt keresi. Ez a Ryzen megjelenése óta az AMD kínálatában található meg. Az, hogy az abszolút csúcs mindeközben az Intelnél volt, az egy dolog. Az, hogy játékra sokáig Intelt ajánlott minden "hozzáértő", az is egy dolog. Ahhoz viszont komplett dilettánsnak kell lenni, hogy az ember ne lássa, hogy az R51600 - 2600 - és most 3600 magasságában MINDEN átlag felhasználásra jobb ár/érték arányú választás egy AMD.

Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt években ezeket használtam: E2180, i5 2500K, i54460, i74790, Phenom X4 945BE, R51600X, és most erősen elgondolkodtam az R72700X-en, vagy az R5 3600 (X)-en.

Céges CAD gépbe most vettem 8700K-t, Dark Rock 4 hűtővel. Alapórajelen nincs baj a melegedéssel, de ha elkezded húzni (és itt most csak 300-400 MHz-ről beszélek) máris más ligában játszanak a hőfokok. Miközben, cinebench R15 alatt (és igen, ez itt most reális, lévén CAD gépről van szó) nagyjából 15%-kal tud többet, mint a jó öreg 1600X az otthoni gépben. Háromszoros áron...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.