Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Az mitől van , hogy ha megnyomom a power gombot rá 10-15 másodperce kel fel a képernyő és egy másodperc után rögtön lezár? :((( :((( :((( Home gombbal nincsenek ilyen gondok..

Más ,van nekem egy wipe *.tar fájlom, az ugyanazt csinálja mintha cwm-ben nyomnék egy wipe / factory reset-et ?

[ Szerkesztve ]

halahala

(#5452) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

Sziasztok

Szeretnék lassan egy új telót, és lehet ilyet választanék, tudnátok pár tippet adni mik az előforduló hibái amire figyeljek vásárlásnál? illetve a samsung által felrakott sok-sok progi nagyon lassítja a telót egy másik, kicsit kevesebb gyári progival telepakolt telóhoz képest (htc vagy sony)?

Köszönöm

(#5453) Zooliegsm válasza Zooliegsm (#5452) üzenetére


Zooliegsm
tag

valamint úgy hallottam nincs benne a fénymérő, ezt valamiért kihagyták, tényleg így van? ilyen apróságot kihagytak? van jelentősége akksi üzemidőnél?

(#5454) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

még egy kérdés, meddig, melyik androidig lesz támogatva?

köszi!

(#5455) szunyi777


szunyi777
őstag

Meclaw Studio> S3 Mini: Igazán nagy frissítése CM10.1 jön ezen a héten! :C
Várom mááá !
3 féligkész, bugos 4.2.2 után reméljük sikerül összehozni már végre Nekik valamit..
Most, hogy megoldottam a mobil internet hibáját, az AOKP eddig talán ami mindennapi használatra alkalmas, a videófelvétel, rádió, hianyától eltekintve...
Fényképező megy szépen, Akksi idővel nincs gáz a megfelelő beállitások mellett, játékok szépen gurulnak..
Statusbár, zárképernyő, kikapcsoló menü, igen jól konfigurálható!
Egyedi szolgáltatónevet, bootanimációcserét, értesitési háttérképet, dupla menüpanel, CRT, navigációs sáv alul, Szalagsávok, kapcsolóstilusok, óra, jel, Témakezelő, Cellán belüli adások, STB.. mind-mind működnek!! :P
Szépen megy ondemand és interactive Governor beállitásokkal (200-1000 MHZ és mélyalvás)!
Megpiszkáltam még a romot a Android Tweaker Pro 4.0.1-el.. (A "sötét" marketen is elérhető) ;) !

Zooliegsm Igen, a fényérzékelő kimaradt, de van rá alternativa!
Ha jól tudom akkor hivatalosan 4.2.2 (Nem vagyok benne biztos)
Ha majd egyszer megjelenik a google 5.0 android rendszer, akkor custom romként valószinű megcsinálják!
Szerintem a 2x 1Ghz Cpu birni fogja...
Jelly bean 4.2.2 már elérhető, igaz hiányos és bugos még...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5456) xenom0rph


xenom0rph
őstag

acid audio engine-t hogy kell felrakni ?

halahala

(#5457) Zooliegsm válasza xenom0rph (#5456) üzenetére


Zooliegsm
tag

fényérzékelő alternatíva alatt mit értesz?

(#5458) xenom0rph válasza Zooliegsm (#5457) üzenetére


xenom0rph
őstag

Azt érti, hogy ha van root ,akkor létezik olyan program ami az előlapi kamera alapján állítja a fényerőt

halahala

(#5459) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

köszönöm a válaszokat. sok progi van amúgy amit samsungék felraknak? mennyit bír kb az akksitok és milyen használattal? "átlagos" egy napos teló ez is?

[ Szerkesztve ]

(#5460) xenom0rph válasza Zooliegsm (#5459) üzenetére


xenom0rph
őstag

Hát elég sok felesleges app van meg kell hagyni.. Attól függ mit értesz átlagos használat alatt nekem 3-4 óra képernyő idővel ,wifi 3g, fb mellett bírja egy napig

halahala

(#5461) szunyi777 válasza xenom0rph (#5456) üzenetére


szunyi777
őstag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2293031

Itt Megtalálod a filokat és a szükséges instrukciókat

- inditsd CWMRecovery -
FULL BACKUP!!!
- WIPE CACHE PARTITION
- ADVANDCED => DALVIK CACHE!!!
- MOUNTS AND STORAGE => MOUNT SYSTEM
- Installald az AC!D Audio Engine.zip és ClearAudio+TEAM AC! D.zip
- Reboot

Zooliegsm Lux Auto Brightness

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5462) xenom0rph válasza szunyi777 (#5461) üzenetére


xenom0rph
őstag

ez mind megvolt ,de a zip-et hogy telepítem? menjek recoverybe és onnan nyomjak egy installt? ugye?

halahala

(#5463) szunyi777 válasza xenom0rph (#5462) üzenetére


szunyi777
őstag

Igen CWMRecoveryben Install zip from sd card....
Egymás után abban a sorrendben!
De amit írtam előtte mind csináld meg abban a sorrendben!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5464) xenom0rph válasza szunyi777 (#5463) üzenetére


xenom0rph
őstag

köszi, siker :R

halahala

(#5465) Aryes válasza xenom0rph (#5458) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell root az előlapi kamerás okossághoz, megy anélkül is. ;)

Zooliegsm: A samsung által belezsúfolt saját programok közül tapasztalatom szerint a samsung apps és a hozzá tartozó fiók fogyaszt indokolatlanul sokat, a push miatt állandóan fut - első nap jegeltem az összes hozzá tartozó cuccal, JB alatt ezt is lehet root nélkül, a legtöbb gyári appot le lehet tiltani. A következő, ami sokat zabált, az állandóan a háttérben futó Google Maps, ezt is jegeltem, van más helyette. Én a készenléti időre mentem rá, mindent száműztem a telóról, amitől kicsit is gyorsabban merült, mint a gyári állapot. Ezért nincs már rajta pl a facebook app-ja se, megoldom böngészőből. Skype van, de csak akkor fut, ha hívok valakit. Stb stb. Általában ahogy itt olvasom, aki nem használ állandóan futó appokat (FB, Viber, stb) annak kb 4,5 - 5 óra kijelzőhasználatot bír, de 1-2 órával simán bírja két napig.

(#5466) retesz147 válasza Aryes (#5465) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi a tegnapi tippet!

Gmaps helyett mit használsz?

Xiaomi 13 eu dev...

(#5467) Szedált


Szedált
tag

Nekem (aki nem vagyok fanatikus, nincs rootolt készülékem, nem vadászok firmware-t stb.) a következő problémáim vannak az amúgy nagyszerűen használható készülékkel:
- borzasztóan idegesítő, hogy nincs rajta visszajelző led (Van progi, amelyik kiváltja, ahhoz viszont be kell kapcsolni a látássérültek támogatására szolgáló felolvasót is. Marhára szeretem, amikor a buszon uralkodó csendbe beleüvölti, hogy én bizony ÉPPEN lapozok az egyes oldalak között, megnyitok, vagy bezárok mappát.);
- borzasztó rossz menüje van, sosem lehetsz benne biztos, hogy mindenhol jártál-e már;
- a google play mindig fut, lelőhetetlen;
- engem nagyon zavar a "power" gomb elhelyezése, a teló tetején jobb lenne (így vagy a hangerő szabályozót nyomom meg a zsebből való előhalászás közben, vagy a bekapcs gombot;
- lehet, hogy velem van a baj (feleségem szerint bingó), de olykor háromszor is rá kell húznom a képernyőre, mire hajlandó fogadni a hívást - volt, hogy a lelkes húzogatásban ki is nyomtam.

Ezektől függetlenül, ebben az árkategóriában egy teljesen vállalható telefon. Újra ezt venném, csak kevésbé lennék lelkes. :-) Aztán lehet, hogy mindegyik problémára van megoldás, nem tudom.

(#5468) Dilikutya válasza f4lcon (#5447) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kies-ből nagyon szépen meg lehet nyitni a mappákat intézővel. Nem TC, de mappákat, fájlokat húzgálni ide-oda tökéletes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5469) Aryes válasza Szedált (#5467) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia!
- Kapcsold be rajta a beállítások / mozgás / intelligens jelzés opciót, így ha sms, nem fogadott hívás van, mikor kézbe veszed a telefont (pl hogy zsebre vágd) rezdül egyet, így tudatja veled, hogy esemény van. Ez nekem teljesen elegendő, baromi jól ki van találva, sokszor akkor is tudom, hogy hívtak, ha zsebben van a telefon és el van némítva, mert ha megmozdulok, már érzem a dobbanást (alapból nem használok rezgő módot, csak erre).

- A menü tényleg elég katyvasz, nyomogasd sokat, és előbb-utóbb csak bejársz mindent. :DDD

- A play nálam nem fut mindig, restart után ki szoktam lőni, általában nem indul újra. Esetleg nincs nálad bekapcsolva a "Google-beállítások" nevű app / alkalmazások ellenőrzése opciója?

- Ha nem ott lenne a gomb, nem vettem volna meg a telót. Ez az egyik ok, amiért samsungot veszek, és nem pl HTC-t (a másik az ára :DDD). Érthetetlen számomra, hogy egyes gyártók miért teszik fentre a legtöbbet használt gombot, így fél kézzel csak bűvészmutatványok árán lehet lezárni, ami egy mozgó buszon állva, táskával a kezedben esetleg a telefon épségébe kerülhet... Szóval ízlések és pofonok. Egy tipp: fejjel lefelé tedd zsebre a telót, akkor a kamerát se zsírozod össze, mikor előveszed, és a gombokat se nyomod meg. ;)

- Ez az elhúzásos megoldás engem is a sírba visz, ez az érintős telefonok rákfenéje. Szerencsére már mielőtt megvettem, tudtam, hogy a hívásokat a HOME gombbal is lehet fogadni! Ehhez be kell kapcsolni a telefon / opciók / hívás / Hívások fogadása/befejezése menüben a neked tetsző opciót, ajánlom mindkettőt bekapcsolni, híváskezeléshez azóta se használtam az érintőképernyőt. ;) És soha nem veszek ezután sem olyan telefont, ahol nincs legaláb egy fizikai gomb, amit be lehet programozni hívásfogadásra, mert látom, hogy mindenki kínlódik ezzel a teljesen alapnak számító funkcióval, pl esőben, kézmosás után, vagy egyáltalán, nedves vagy poros kézzel szinte lehetetlen hívás fogadni érintős telón...

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#5470) xenom0rph


xenom0rph
őstag

S4mini media markt : 140.000 magyar forint.. Abból xperia z-t/s3-at/nexus 4-et veszek :DDD

halahala

(#5471) Szedált


Szedált
tag

Nagyon köszi a tanácsokat Aryes!

(#5472) szunyi777


szunyi777
őstag

Hátha valakit érdekel ! ;)

Stock ROM Jelly Bean 4.1.2 GT-I8190XXAME1_I8190OXXAME2 ROOTED !

Eredeti XDA oldal

Nem növeli a bináris számlálót !!! :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5473) #97543424


#97543424
törölt tag

Sziasztok! Melyik a legújabb hivatalos gyári szoftver ehhez a telefonhoz?

(#5474) Szedált


Szedált
tag

Nekem a 4.1.2 van, I8190XXAME1. Csak azok a frissítések vannak rajta, amiket a hivatalos szoftver ajánlott.

(#5475) #97543424 válasza Szedált (#5474) üzenetére


#97543424
törölt tag

Köszi.És egyébként véleményed a készülékről?

[ Szerkesztve ]

(#5476) Szedált


Szedált
tag

Néhány hozzászólással feljebb olvasható :-) 5467-es hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#5477) #97543424 válasza Szedált (#5476) üzenetére


#97543424
törölt tag

Már volt samsungom csak a rendszer fürgeségére lettem volna kiváncsi.

(#5478) Szedált


Szedált
tag

Nemtom, szerintem ez a része rendben van.

Persze van, hogy gyorsan kellene infó, plö kilépek a metróból és azonnal kell a busz indulásának időpontja. No ebben az esetben olyan a telefon, mint a reggeli készülődésnél a kisgyerek. Csinálja ő a maga tempójában, ami jó is lenne, ha nem sietnék nagyon. Remélem így tudtam érzékeltetni a dolog relativitását. :-)

(#5479) Aryes válasza Szedált (#5478) üzenetére


Aryes
nagyúr

:)
A mobilnet részére gondolsz, hogy lassú? Maga a telefon, app indítás - háttérbe helyezés - váltogatás szerintem teljesen elfogadható sebességű, több maggal se lenne érezhetően gyorsabb, erőgépekkel se.
Egy közérzet javító trükk: beállítások / fejlesztői beállítások / ablakanimáció, áttűnés animáció, és animátor sebessége, ez három opció egymás alatt. Az elsőt kapcsold ki, az alatta lévő kettőt állítsd 0,5-re. Fényéveket fog tőle gyorsulni a telefonod, de nem lesz fapados tőle. ;)

(#5480) Szedált


Szedált
tag

:R

Nagyon nagyon köszi! Tényleg jobb kedvem van használat közben!

(#5481) xenom0rph válasza Aryes (#5479) üzenetére


xenom0rph
őstag

Azigen... köszi a tippet ! :Y A beállítások menüben nyomogattam, meg a chromeban, iszonyat gyorsan repül minden. :D Most nem a gyári launcher van ,de kipróbálom minjdárt ,hogy ott is ilyen szemmel látható-e a változás. :R

Ja tényleg, meg amit még akarok. Fent van most az ac!d meg a clear audio, és eleinte jó volt az a kis csúszka a clear audióban, de most már nem csinál semmit akárhova mozgatom. az on/off kapcsoló működik, de szerintem beragadt valahol. Nem lehet resetelni valahogy? :F

[ Szerkesztve ]

halahala

(#5482) szunyi777


szunyi777
őstag

Friss megjelenés!

IllusionRom-2.1 4.2.2 golden beta1 :K

xenom0rph próbáld meg, hogy flasheld újra! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5483) xenom0rph válasza szunyi777 (#5482) üzenetére


xenom0rph
őstag

Telepítsem rá a zipet a már meglévőre?o.o

halahala

(#5484) Aryes


Aryes
nagyúr

Bejött, mi? :DDD Örülök neki. Én régóta így használom, majdnem az elejétől, mióta rájöttem, hogy nem a telefon lassú, hanem az animációktól tűnik úgy. Szerintem néhány hónapja írtam már ezt a trükköt. Lehet játszani velük, például 0,5x helyett a 10x-est állítsátok be valakinek, akit a sírba akartok kergetni. ;]

xenom0rph: nem tudom miről van szó pontosan, de először én az app adatait törölném a beállítások / alkalmazások menüben.

[ Szerkesztve ]

(#5485) roli654 válasza szunyi777 (#5482) üzenetére


roli654
tag

Merjem kipróbálni?? vagy maradjak a cm-nél? :D

Joyetech evic vTwo mini + Merlin RTA!

(#5486) szunyi777 válasza xenom0rph (#5483) üzenetére


szunyi777
őstag

Aryes tippje ha nem működik "az app adatait törölném a beállítások / alkalmazások menüben." ?
Akkor próbáld a flash,felülirja a meglévő app-ot és beállitásokat, de mindenképpen legyen előtte nandroid mentés!!
Vagy állitsd vissza egy előző nandroid mentést (ha van) amikor még nem volt fent az ACID!

roli654 Mit vesztesz vele?! Max CWM>Restore az előző rendszer!! :P

aryes Kössz a tippet! Tesztelem Én is!! :C

IllusionRom-2.1 4.2.2 golden beta1 Nagyon bugos még...
nincs kamera apk csak ott van galéria
gps nem működik
villódzik
mikrofon nem működik a hangrögzítő és a többiek
wireles 3g bluetooth működik witout probléma

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5487) xenom0rph válasza szunyi777 (#5486) üzenetére


xenom0rph
őstag

Hát így se működik, hagyom akkor. most vissza nem állítom a csupasz rendszert :U :DDD

halahala

(#5488) szunyi777 válasza xenom0rph (#5487) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem állitottad el véletlen a Rendszerbeállitások/hang/Zenei hatások/ Clear audio+ van pipálva ?!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5489) Hanz


Hanz
tag

Felakartam rakni az acid audio engine-t. Mindent a leírtak alapján csináltam, azzal hogy most nekem TWR van a telómon, ami számomra új, mindig is a CWR-t használtam azelőtt. Szóval wipe cache ,belemegyek, végig húzom az újjam és megycsinálja, majd dalvik cache szintugy. De mikor belemegyek a mount menübe egyszerüen nem tudom mit tegyek? Hogy csináljam meg a mount systemet?? nem adja az opciót mint a többinél hogy húzzam végig az újjam. És mivel ez a lépés kimarad ezért nem megy fel az audio cucc.

(#5490) f4lcon válasza Dilikutya (#5468) üzenetére


f4lcon
őstag

kösz, de nálam a Kies letérdel folyamatosan....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5491) paxm


paxm
aktív tag

Sziasztok! Lehet hogy megválok az S3 minimtől. Gyári Samsung garanciás, decemberben vásároltam tökéletes állapotú(kék). Minden papírja, doboz stb. meg van. Ha valakit érdekel , megköszönöm a jelentkezést. Üdv.

Samsung Galaxy S24, Huawei P30

(#5492) szunyi777


szunyi777
őstag

Nah lássuk azt a nagy frissitést release/2013/07/12/-cm10-1!!!!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5493) Hanz válasza Hanz (#5489) üzenetére


Hanz
tag

Nah megoldottam a problémát. Mostmár felkerült az acid engine. Eddig is elégedett voltam a zenei teljesítménnyel, de igy már maga tökély :))

(#5494) mediumgecso válasza szunyi777 (#5492) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nah, feltetted már??? Milyen?? Lemegy már végre deep sleep-be, nem akad be a gps.conf??? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#5495) szunyi777 válasza mediumgecso (#5494) üzenetére


szunyi777
őstag

Próbáltam, de Gatya szerintem!!! :K
Gyors az biztos,és stabil, de a kamerát nem csinálták meg, és egyszer beragadt 1000mhz... :((
Új Kernelt kapott, wifidrivert, stb..
A beragadást könnyen lehet orvosolni:Gps, Wifi, Adat, kikapcs majd fastreboot.. És lehet visszakapcsolni mindent.
Ment vissza AOKP , azzal semmi gondom, és jobban konfigurálható.

Többet vártam attól a NAGY update-től! :K

Hanz :C
Szerintem is szépen szól! :K
Lecserélted a recovery-t? vagy hogyan oldottad meg?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5496) mediumgecso válasza szunyi777 (#5495) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nálam AOKP-n nem tudtam bekapcsolni a kékfogat, az meg azért nem volt jó......Hogy lehet azt orvosolni????

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#5497) szunyi777 válasza mediumgecso (#5496) üzenetére


szunyi777
őstag

Én nem hasznalom.
Elvileg ha cm10.1 ból a system /etc/Bluetooth mappát bemasolva az AOKP system be, akkor meggyogyul..
Én nem próbáltam még, mindig elmaradt...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#5498) TODI1111 válasza Lalaland (#5300) üzenetére


TODI1111
addikt

Ment PÜ.!

(#5499) Audiophile


Audiophile
csendes tag

Sziasztok!

3 napos a készülékem, és most próbáltam először sz.géphez csatlakoztatni, sajna sikertelenül. A gépem egy iMac intel core duo - első szériás, osx 10.4.11 fut rajta. A KIES csak osx 10.5-től telepíthető. Bluetooth kapcsolatot nem tudok létesíteni, mert a telefon kéri a gép 4 jegyű számból álló PIN kódját, pedig a sz.gépemnek nincs is ilyenje...

Szóval van valami alternatív módja a csatlakozásnak? Előre is kösz a segítséget!

(#5500) Atish19 válasza Audiophile (#5499) üzenetére


Atish19
őstag

Ha van wifid akkor esetleg próbáld meg ezt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.