Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) kengyel válasza retesz147 (#2500) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnálom hogy nem sikerült orvosolni :(( Időjárásból én a gyárit használom. Hogy mennyire ismeri a kisebb településeket azt nem tudom ,mert a fővárosban használom.

kengyel

(#2502) retesz147 válasza kengyel (#2501) üzenetére


retesz147
addikt

én is sajnálom, de ez van...

gyári teljesen jó volt, de Nova launcher alatt ugye eltűnik sajnos....és valami hasonló kis fogyasztásút keresnék....esetleg annak valaki a nevét, vagy az ilyen samus progi?

Xiaomi 13 eu dev...

(#2503) Mzombi


Mzombi
aktív tag

A Galeriaban hogy tudom beallitani, hogy ne mutassa pl. a videokat?

(#2504) ntomi0730 válasza retesz147 (#2434) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Az adat ki-be kapcsolót nyomva tartod, és már bent is vagy a menübe. :)

(#2505) retesz147 válasza ntomi0730 (#2504) üzenetére


retesz147
addikt

hopááá :Y ...kösz a tippet! :R

egyébként any cut-tal tolom....az tetszik!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2506) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Sziasztok! Szerintetek érdemes frissíteni Telenoros 4.1.1 firmwaret független 4.1.2-re? Esetleg tapasztalat?

(#2507) Aryes válasza retesz147 (#2502) üzenetére


Aryes
nagyúr

Időkép! Nagyon jó, szemben a gyári accuweather-rel, aminek az adatai köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.

ntomi0730: ki ezt mondja, ki azt, de leginkább csak mintha kevesebb lenne az új szoftver, kivettek belő ezt-azt, az akkuidő is alakinél gyengébb...

[ Szerkesztve ]

(#2508) retesz147 válasza Aryes (#2507) üzenetére


retesz147
addikt

thx!

most a 1weathert próbálom, de sztem ez sokat fog fogyasztani....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2509) retesz147 válasza ntomi0730 (#2506) üzenetére


retesz147
addikt

eltűnik a feloldóképernyő hullámzása, páran panaszkodtak, hogy jobban merül az akksi (én nem vettem észre)....nem sok előnye van a frissítésnak az biztos....max annyi, hogy telenoros fw-t függetlenre cseréled, de a 4.1.1->4.1.2-nek nem sok értelme van szvsz......
de ezt már sokszor leírtuk....keresőbe keresgélj és megtalálod az összes változást....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2510) ntomi0730 válasza retesz147 (#2509) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Köszönöm! Akkor azt hiszem várok még egy kicsit. Úgy gondoltam, hogy olyan mint az S2-ön, mert azon megvagyok elégedve vele!

(#2511) RedSix válasza Tarantula33 (#2461) üzenetére


RedSix
tag

Megtörtént, ugyanazt produkálja, reggelre 45%-ot csökkent az akksi úgy, hogy a következő folyamatok voltak aktívak éjszaka:

Beállítások
Feladat-kezelő
E-mail (ki volt kapcsolva a szinkronizálás, off-peak time 12 óránként húzza csak be az új maileket, ez nem ébresztheti fel a telót folyamatosan)
Exchange-szolgáltatások
Samsung billentyűzet

No more. Ugyanaz a szitu, mint tegnap, hiába van egész éjjel zárva a képernyő, valami miatt rendszeres az ébrenlét. Gyári állapotokat ma este állítom vissza, nem nyúlok hozzá utána, meglátjuk, hogy viselkedik.

(#2489) golyós

Előző Androidom 2.2.2 volt, oda kellett :)

***Live online, love online***

(#2512) Mzombi válasza Aryes (#2486) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Ohhh, köszi! Ezt tudva este feltettem a telefont és a "tokot" is töltőre. Reggel 100%-ról indul mind2, kíváncsi vagyok hogy mi lesz. Gsam Battery Monitort elindítottam, bekapcsoltam a "tokot" (külön kis power gombja van), aztán ez kilőtte a Gsam mérést, mivel úgy érzékeli a telefon, mint egy töltőt, visszatolta 98%-ról 100%-ra a teló aksiját.
Szóval kinyomtam a "tokot" és újra elindítottam a Gsam-t, most ez pörög. Ha majd nagyon merül a telefon, akkor majd bekapcsolom újra a "tokot" és az visszatölti, kérdés, hogy hány %-ra tudja majd... Amint lesz vmi "eredmény", írok majd.
A tok hátulján van egy kihajtható pöcök, ami támasznak funkcionál, ha a telefont elforgatjuk a normálhoz képest 90 fokkal. Sima asztalon megáll, de nem túl stabil, kis mozgásra feldől. Nekem nem fontos, mert nem szoktam ezen filmeket nézni, meg ha mégis, akkor nem teszem ki asztalra...

Aryes a #2487-re: a kérdés a frissítéseknél mindig az, hogy mit bír a vas belőle. Ha kapsz a telefonra egy használhatatlan ROM-t, annak nincs sok értelme (mármint lelassul...stb). Ne vonj le messze menő következtetéseket, hogy a Samu szar. A nagyobb, erősebb telefonok sok frissítést megélnek, mert elég a hardver hozzá (pl. SGS2), nem a kisebb telefonok a mércék. Mindemellett megértelek és én is szeretném kihasználni a telefonomat minél tovább, ezt nem is tervezem évekig lecserélni, ha nagyon nem jó már ahogy van, akkor bizony hozzányúlok majd a ROM-hoz és kész. Nekem anno HTC-ből "zászlóshajóm" volt (Desire - a maga idejében) és nekem akkor szakadt el a cérna, amikor már arra se csinálta meg a GB-t a HTC... Root után még tudtam használni bőven.

(#2513) Aryes válasza RedSix (#2511) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem gyanús, hogy vmi vírust raktál rá, persze nem tudhatom... De a rendszervisszaállítós játékot mindenképp csináld meg, rendbe fog jönni 99%.

Mzombi: szerintem teljesen fel fogja tölteni, de kell neki fél nap. Ha közbe kikapcsolod, még lehet másfélszer is fel tudná. :)
A frissítéshez egy sztori: a wave-re csináltak android portot, nem teljes értékű, de játékra tökéletes, wifi, 3d gyorsítás stb működik. A froyo-t megcsinálták, és azt mondták, hogy az ics-et nem érdemes, mert nem fog elindulni, kevés a hardver. Aztán mégis megcsinálták és egész használható lett. Akkor az volt, hogy de JB-t már tényleg nem bír el. Aztán jött a hidegzuhany: készült jb port, és veri sebességben az összes korábbi rendszert, kb olyan folyamatos volt használni, mintha androidos telefont használnék. Hogy miért írtam le ezt? Mert a samsung wave-ben egy egymagos 1GHz processzor van és 256mega ram, amiből a rom csak 128-at használ!! Na EZÉRT ne mondja senki, hogy a mini hardvere kevés a jövőbeni frissítésekhez. Minden android frissítés egyre jobban fut adott hardveren, jobban bánik az erőforrásokkal, gyorsabb...

(#2514) adrianzen


adrianzen
csendes tag

hello
valaki használ ilyen hátlapot esetleg, szerintetek milyen?

(#2515) retesz147 válasza adrianzen (#2514) üzenetére


retesz147
addikt

paxm kolléga használ, nagyon dicséri...én épp tegnap rendeltem meg, remélem csütörtök/péntekre megjön és akkor elmondom a véleményem....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2516) Mzombi


Mzombi
aktív tag

most elkezdtem nézni ebay-en a tokokat, kiegészítőket megint (nem kellett volna) és találtam 1-2 vicces/hasznos darabot:

http://viewitem.eim.ebay.hu/WALLET-LEDER-TASCHE-FR-SAMSUNG-GALAXY-S3-MINI-i8190-CASE-HLLE-COVER-EC-FACH/290881997857/item (csak mondjuk feketében)

http://viewitem.eim.ebay.hu/Creative-Design-Vintage-Retro-Camera-Cover-Case-for-Samsung-Galaxy-S3-Mini-i8190/300877770843/item (bár valszeg elég gagyi az anyaga)

http://viewitem.eim.ebay.hu/Samsung-Galaxy-S3-Mini-i8190-Leather-Case-Cover-Flip-Wallet-Pouch-Sleeve-Back/181105310585/item (egy angliában élő ismerőssel elhozatva olcsó)

(#2517) borist válasza adrianzen (#2514) üzenetére


borist
tag

én egyből ilyet vettem hozzá két hónapja, nagyságrendekkel jobb mint a kínai szilikongagyik, én ajánlom, pl speedshoppban kibontják, megnézheted, belerakhatod a telódat.

(#2518) kengyel válasza borist (#2517) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kicsit olyan szappanformája van így a telefonnak :) Nem ? Meg mint ha vastagabb érzés lenne.

kengyel

(#2519) Robex


Robex
csendes tag

Szerintetek semmi esély arra,hogy egy ilyen működjön?
Pl.pendrive-ról akarok valamit a telóra másolni!

(#2520) Tarantula33 válasza Robex (#2519) üzenetére


Tarantula33
tag

de igen egy ilyet támogató kernellel lehet.

Huawei P30 pro

(#2521) aicon válasza Robex (#2519) üzenetére


aicon
senior tag

Nincs OTG a minin. S3, Note 2 működik, próbálva.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#2522) borist válasza kengyel (#2518) üzenetére


borist
tag

Így van, kicsit vastagabb, de nem vészes, amúgy én nem használom per pillanat, jobb fogdosni magába, de aki akar tokot azok közül szerintem az egyik legjobb minőségű

(#2523) retesz147 válasza borist (#2522) üzenetére


retesz147
addikt

ment a pü.

Xiaomi 13 eu dev...

(#2524) retesz147


retesz147
addikt

használ valaki közületek Profile Scheduler-t?

ha némára állítom a telót (azaz a rezgést is kiveszem), akkor is rezeg a teló a hívás elején egyet és a hívás végén is egyet.......közbe nem.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2525) hesszan válasza RedSix (#2511) üzenetére


hesszan
aktív tag

egy plusz ötlet:
Playből a lenti program.
Ki tudod rakni 1x1 widgetként, és mutatja a proci sebességét. (kép) Ez nálam úgy néz ki hogy ha mászkálok a menüben váltogatom a kezdőképernyőket vagy épp kilépek valami alkalmazásból, akkor azt írja 1.0ghz cpu 100% (vagy 40% 33% stb) aztán ha békén hagyom a telót, (képernyő nálam 2 perc után kapcsol le magától) És ezt az oldalt nézem akkor ez a terhelés változik, általában csökken a %. Illetve néha látni az is hogyha 800mhz vagy 200mhz-re lekapcsol a cpu energiatakarékosság miatt. (és ez így van jól)
Ezzel a programmal max monitorozni tudsz, kideríteni, hogy azért csökken drasztikusan az aksi mert az aksi hibás, vagy azért mert valami folyamatosan terheli a rendszered.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanels.tempcpuv2&hl=hu

egyébként passz. szervíz.

Sungdurung

(#2526) Alx.Mercer válasza borist (#2517) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Szimpatikus ez a tok! Milyen anyagból van? Úgy néz ki mintha a hátulja műanyag lenne a keret meg gumi, de csak tippelek... Jól illeszkedik bele a telefon?

(#2527) RedSix válasza hesszan (#2525) üzenetére


RedSix
tag

Köszi, már lenn is van.

Mindent kilőttem, a proci 200 Mhz, nagyon néha felmegy 400-ra, viszont félpercenként egyszer pár másodpercre 1 Ghz. A CPU 6-11% között váltakozik.

Ebből mit lehet leszűrni? :)

***Live online, love online***

(#2528) paxm válasza Alx.Mercer (#2526) üzenetére


paxm
aktív tag

Tökéletesen illeszkedik, gyári tok! Igen a hátlapja u.a. mint a telefoné,fényes műanyag, a széle pedig elég erős gumi-szilikon. Nagyon jól néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24, Huawei P30

(#2529) Aryes válasza retesz147 (#2524) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tárcsázó - menü - hívás - hívásjelzés - hívási rezgések :)

(#2530) Mzombi


Mzombi
aktív tag

Hátha vki mégis tudja a megoldást...:

"A Galeriaban hogy tudom beallitani, hogy ne mutassa pl. a videokat?"

(#2531) adrianzen


adrianzen
csendes tag

sziasztok
ma érkezett meg a telefon most ismerkedek vele, ez az első androidos telefonom, nokia c7-ről váltottam még új számomra az android. milyen alkalmazást érdemes telepíteni rá esetleg ami hasznos és miket kell kikapcsolni vagy mikből kell kilépni?
azoktól is várok tanácsot akiknek elmegy 2-3 napot a telefon 1 töltéssel

(#2532) Aryes válasza Mzombi (#2530) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos sehogy. Esetleg úgy, hogy minden videót egy mappába teszel, amibe teszel egy üres fájlt .nomedia névvel, de ezeket a gyári videó lejátszó se fogja látni. Fájlkezelőből viszont el tudod indítani őket.

(#2533) Mzombi válasza Aryes (#2532) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Itt arra gondolsz, hogy mondjuk egy windows notepad-t megnyitok és üresen lementem .nomedia névvel?

(#2534) Aryes válasza Mzombi (#2533) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pontosan. A mediaserver ilyenkor azt a mappát békén hagyja. Ezután egy galéria adatok törlése és/vagy telefon újraindítás kell, hogy meglegyen a kívánt hatás.
Most néztem meg, az MXPlayernél be lehet állítani, hogy mutassa a .nomedia fájlt tartalmazó meg a rejtett (.-tal kezdődő) mappák tartalmát. Sztem ez kell neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#2535) Mzombi válasza Aryes (#2534) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Megnéztem, .nomedia.txt a file, nem tudom módosítani..., de így is látszik a mappa... Újraindítottam, de ugyanúgy listázza a galéria...

A "saját" csengőhangokhoz hova is kell létrehozni mappát? :/

[ Szerkesztve ]

(#2536) Atish19 válasza Mzombi (#2535) üzenetére


Atish19
őstag

Próbáldd ezt. Csak elötte csomagold ki :D csak így tudtam feltölteni
http://www70.zippyshare.com/v/61327120/file.html

(#2537) Alx.Mercer válasza paxm (#2528) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Köszi a képeket, tényleg jól néz ki! Védőtokkal vagy anélkül jobb a fogás?
Pont ma volt alkalmam kézbe venni és nekem eléggé csúszósnak, bizonytalannak tűnt a fogása... Hidegben, kissé érzéketlenebb ujjakkal elég érdekes lehet...

(#2538) retesz147 válasza Aryes (#2529) üzenetére


retesz147
addikt

köszi, de rosszra gondoltál vagy én határoztam meg rosszul a problémám....

nem az a baj, hogy amikor felveszem a hívást rezeg egyet, amikor leteszem megint rezeg, hanem amikor felhívnak és elkezdi a teló mutatni a hívást, akkor rögtön rezeg egyet, majd nem veszem fel (ilyenkor már nem rezeg, csak mutatja a hívást) és mikor a hívó fél megunja és leteszi a hívását, akkor megint rezeg egyet a teló(az a baj elég erőteljeset és hosszút).....

és nekem ez így nem jó, mert ZH közbe nem akarom, hogy rezegjen, csak mutassa a kijelző, ha hívnak....de ez a fránya megrezzen hívás elején is meg a végén is....pedig nincs beállítva a rezgés....és a profiles nevű programban meg egyszerűen nem voltam képes beállítani azt hogy ne rezegjen...ott rezgett mindig minden körülmények között...ezután telepítettem ezt az újat....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2539) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1.: Hogy lehet képernyőmentést csinálni? A galaxy 3-on tudtam, ezen nem megy ugyanúgy. :F

2.: A beépített accuweather.com időjárás widget miért nem frissül? Ez működött, egészen február végéig. Most pedig csak a kis karika köröz körbe-körbe de nem frissül. Próbáltam már újra kirakni, akkor sem ment. :(

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2540) retesz147 válasza Killing (#2539) üzenetére


retesz147
addikt

1. home gomb+bekapcs együttes tartása mentésig

2. nem tudom, mert nem használom...

Xiaomi 13 eu dev...

(#2541) Aryes válasza Mzombi (#2535) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hol írtam én, hogy .txt kiterjesztéssel mentsd? .nomedia legyen a fájl neve.

retesz147: ezt kétféleképp tudod megoldani, de sajnos mindkettő radikális. Az egyik a reset. A másik, ami én csináltam, merthogy én is így jártam, egy programmal teljesen letiltottam a rezgést. Szóval most már soha nem rezeg, ha gondolod megkeresem mi az a program.

(#2542) retesz147 válasza Aryes (#2541) üzenetére


retesz147
addikt

MyProfiles nevű progi megoldotta.....ez szépen muzsikál....sajnos a többi ugyan azt csinálta...nem tudta kikapcsolni a rezgést....de ez meg valamiért igen:D

de azért köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#2543) kengyel válasza borist (#2522) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezért is van nekem oldalt övre fűzhető tokban. És ha használom akkor csak a telefon semmi tok. Az eredeti állapotot követbe másik hátlappal.

kengyel

(#2544) Aryes válasza retesz147 (#2542) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem a "vibration widget" nevű cucc volt, ami segített. Ha esetleg mégis fennállna továbbra is a problémád.

(#2545) retesz147 válasza Aryes (#2544) üzenetére


retesz147
addikt

köszi.....de azt hiszem ez így már megoldotta....teszteltem azóta és működik....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2546) Mzombi válasza Atish19 (#2536) üzenetére


Mzombi
aktív tag

nagyon koszi, szuper!
Aryes -> nem mondtad, de mashogy nem lehet menteni wordpad-bol...es ahogy emlitettem mar, nem vagyok geek, nem tudom h lehet letrehozni kiterjesztes nelkuli file-t, de mar megoldodott

(#2547) hesszan válasza RedSix (#2527) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szia.
sajnos semmit nagy dolgot. max annyit h nem valami program /szál van beakadva és pörgeti a procit maxon, és ezért merül.
nekem is kb ezt csinálja. "mozog"
esetleg playen keres valami hasonló programot ami ad statisztikát, naplót, hátha ki tudod szűrni mi okozza.

Sungdurung

(#2548) Aryes válasza Mzombi (#2546) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell ahhoz geek-nek lenni, hogy fájlkezelőben átnevezz egy fájlt... Amúgy ez nem kiterjesztés nélküli fájl, hanem egy fájlnév nélküli kiterjesztés. :) Ja, szívesen.

(#2549) kengyel válasza paxm (#2528) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez így nem néz ki rosszul , csak nem kelt jóval vastagabb érzést ? És nem csúszik nagyon ?

kengyel

(#2550) RedSix válasza hesszan (#2547) üzenetére


RedSix
tag

Hello!

Köszi neked is, a többieknek is, tegnap este visszaállítottam gyári állapotra a cuccot, összesen 4%-ot merült éjszaka (halleluja), most egyenként pakolgatom vissza a programokat, hogy rájöjjek, melyik lehet a ludas

Ha megtudom a program nevét, közzéteszem, hogy közösen feszítsük keresztre :)

***Live online, love online***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.