Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) _voodoo_


_voodoo_
tag

Ez a bosszantó mikor az ember kifog egy példányt ami relatíve tök éles képet csinál (beltérben is) a többihez képest, csak éppen a wb-t b@ssza el...

(#3352) vzsoca


vzsoca
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem 1 ilyen készüléket,Nokia 6220 classicról váltottam 4 év után,még szokni kell.

Pár dologba kérnék segítséget!
Az alkalmazáskezelőből lehet-e ki iktatni programokat,amik nem kellenek,hogy fussanak a háttérbe,illetve melyek ezek?
Érdemes-e kikapcsolni a 3G-?
A gyári időjárás jelző,jobb-e mint az időképes?
Zene lejátszóba a gyári jobb-e,mint a Winamp? Illetve a gyárinál ha pause-vel megállítom a zenét,alap esetbe bal fent jelzi,azt hogyan lehet onnan eltüntetni?
Érdemes-e fóliát venni a kijelzőre,mert olyan tokot vettem,hogy le lehet hajtani az elejét.

A win 7 nem ismerte fel a telót elsőnek,majd később csak,viszont Total C-be nem látom. Ezt hogyan lehet megoldani?
Autós töltőt érdemes-e venni,mert usb-s rádió van a kocsimba,ha azzal csatlakoztatom,akkor tölt vajon?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3353) Aryes válasza laci123_456 (#3350) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az előképet nem mentheti el, mert az kisebb felbontású, mint amit egyébként csinálna, pl 800x480-as.

Hadu41: Köszi az infókat. Ezek alapján amiket írtál, inkább szoftveres eredetű lenne a hiba, de jelen esetben inkább valamiért nem veszi be a WB beállításokat, aminek utána kell járni. Maga a kép amúgy nem lenne rossz. Esetleg megpróbálnék egy ODIN-os újraflashelést az eredeti Tmobilos fw-rel vagy egy független fw-el, hátha driver hiba és megoldódna magától.

vzsoca:

A gyári időjárás jelző,jobb-e mint az időképes?
Én az időképest használom, a gyári abszolút rossz, pontatlan adatokat mutat, nekem hasznavehetetlen.

Zene lejátszóba a gyári jobb-e,mint a Winamp? Illetve a gyárinál ha pause-vel megállítom a zenét,alap esetbe bal fent jelzi,azt hogyan lehet onnan eltüntetni?
Kilépés gombbal lépj ki a lejátszóból, de akkor csak a számot jegyzi meg, amit utoljára játszott, a pozíciót elfelejti (szerintem a winamp is, de még azt nem próbáltam). A gyári lejátszó nagyon jó, én nem kerestem helyette mást.

Érdemes-e fóliát venni a kijelzőre,mert olyan tokot vettem,hogy le lehet hajtani az elejét.
Szerintem nincs rá szükség.

A win 7 nem ismerte fel a telót elsőnek,majd később csak,viszont Total C-be nem látom. Ezt hogyan lehet megoldani?

Nem tudod háttértár módban csatlakoztatni, de a windowsos fájlkezelőben megtalálod a telefont, és ott tudsz másolgatni rá. A TC-el is össze lehet hozni, régebben leírtam, majd megkeresem, ha lesz időm, vagy keress rá.

Autós töltőt érdemes-e venni,mert usb-s rádió van a kocsimba,ha azzal csatlakoztatom,akkor tölt vajon?
Nézz utána a rádió adatlapján, hogy mekkora terhelést bír el az usb-je, elméletben usb adatkábelről 500mA-t vesz fel hivatalosan a telefon, ha ezt elbírja, szerintem töltheted róla.

[ Szerkesztve ]

(#3354) Aryes válasza vzsoca (#3352) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na megtaláltam, itt van.

(#3355) vzsoca


vzsoca
csendes tag

aryes:
Köszönöm a segítségeket!

Még annyi kérdésem lenne,hogy feltelepítettem az időkép-et. Ezt le lehet-e cserélni a kezdőképernyőn a gyárira?
A 7 ablak,amin programok vannak,ezek közül egyen kettő,másikon 1 program van,lehet-e egyre tenni,és ezt hogyan kell?

(#3356) Aryes válasza vzsoca (#3355) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos oda nem lehet kitenni.

A widgeteket úgy tudod áthelyezni, hogy rajta tartod az ujjad, és mikor megmozdul, elhúzod a képernyő legszéléig (elsőre valószínű nem fog sikerülni, próbálkozz), és akkor átvált a szomszédos oldalra. Ekkor elengeded és ottmarad. De ki is teheted újra a másik oldalra, rányomsz hosszan egy üres helyre, és utána követed az utasításokat.

[ Szerkesztve ]

(#3357) Atish19 válasza Aryes (#3354) üzenetére


Atish19
őstag

Itt egy másik megoldás a Total Commanderre. Én ezt használom talán kicsit egyszerűbb is. Csak egy beépülő modult kell telepíteni tc-hez :D http://zteblade3.blogspot.hu/2013/01/mtp-eszkozok-hasznalata-total-commander.html

(#3358) _voodoo_ válasza Aryes (#3356) üzenetére


_voodoo_
tag

"Sajnos oda nem lehet kitenni."

Sztem kilehet...

(#3359) hunyadymarci válasza hunyadymarci (#3335) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Illetve lenne ehhez kapcsolódóan lenne még egy kérdésem, hogy a kies most a rootolt 4.1.1-re felajánlott egy frissítést, ha azt telepítem, akkor elveszik a root? Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :)

(#3360) Atish19 válasza hunyadymarci (#3359) üzenetére


Atish19
őstag

Próbáld ki :D ha elveszik akkor rootolod ujra :) 2-3 perc :D

(#3361) hunyadymarci válasza Atish19 (#3360) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Köszi szépen a választ! De ha újrarootolom a fenti módszerrel, akkor visszakerül rá a 4.1.1, ha pedig ráteszem a 4.1.2-es rootolt romot, akkor factory reset kell (vagy nem?).

(#3362) Atish19 válasza hunyadymarci (#3361) üzenetére


Atish19
őstag

Kies-el lefrissíted aztán pl ezzel rootolod és akkor nem kell factory reset.
De XDA-n van egy csomo leírás és metódus a rootra. Van cwm-es megoldás is stb.
(Sokan azt mondják, hogy KIES frissítés után is kell factory reset, de pl én se nyomtam factory resetet és tökéletesen megy azóta is)

(#3363) Aryes válasza _voodoo_ (#3358) üzenetére


Aryes
nagyúr

Meséld már el akkor, hogy lehet az időkép widgetet kitenni a záróképernyőre, mert nekem nem sikerül. Pedig asszem nem vagyok egy elveszett ember a telefonon. :DDD

(#3364) Aryes válasza Atish19 (#3357) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi a tippet, ezt érdemes lenne a topik összefoglalóba is betenni, szuper!
Az én megoldásommal a fájl adatok (dátum, méret) nem látszódnak. De szükségmegoldásnak azért jó volt eddig. :)
Annyit kiegészítésnek, hogy XP alatt szerintem nem működik, hiányzik az MTP támogatás. De majd tesztelem.

(#3365) _voodoo_ válasza Aryes (#3363) üzenetére


_voodoo_
tag

Senki nem mondta hogy elveszett ember vagy a telefonon :) Azt kérdezte hogy a gyári időjárás widgetet le lehet-e cserélni az időkép widgetre:
"Még annyi kérdésem lenne,hogy feltelepítettem az időkép-et. Ezt le lehet-e cserélni a kezdőképernyőn a gyárira?"
Én a gyárit elhúztam egy másik képernyőre és a helyére húztam az időképet, ergo lelehet.

Ha valamit félreértettem akkor elnézést...

(#3366) Aryes válasza _voodoo_ (#3365) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Meséld már el akkor, hogy lehet az időkép widgetet kitenni a záróképernyőre,"
Nézd meg, nem félreolvastam a kérdést? De te se olvastad el rendesen, amit én írtam! :)

Mert én a záróképernyőre próbáltam volna tenni, és oda nem lehet. Az meg eszembe se jutott, hogy valaki tényleg azt kérdezi, hogy egy widgetet ki lehet-e tenni a kezdőképernyőre. :DDD

(#3367) vzsoca


vzsoca
csendes tag

Atish19: Köszi a TC-s tippet,de sajnos 32 bites verziós,64 bites-hez nem találtam!

(#3368) Mzombi válasza vzsoca (#3367) üzenetére


Mzombi
aktív tag

én sem, de feltettem a 32bites TCM-t és azzal megy..

(#3369) _voodoo_ válasza Aryes (#3366) üzenetére


_voodoo_
tag

Pont ezért bátorkodtam beleszólni, sejtettem hogy félreértetted a kérdést, (ami mellesleg elég érdekesen volt megfogalmazva), nem a hozzáértésed akartam kétségbe vonni...
Gondoltam nehogy ez miatt ne tegye ki a gyári helyére az időképet... :D

(#3370) Atish19 válasza vzsoca (#3367) üzenetére


Atish19
őstag

A 64bitesek próbálják meg ezt. Elméletileg működik,de nem próbáltam. Ha nem akkor még ezt
érdemes megpróbálni. Remélem tudtam segíteni.

(#3371) Hadu41


Hadu41
csendes tag

Azt tudja valaki, hogy az Endomondo progiba hogy kell térképet varázsolni?

(#3372) Mzombi válasza Hadu41 (#3371) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Nekem Pro van, abban a képernyő jobb alsó sarkát kell elhúzni balra, vagy balra és felfelé, már nem tudom pontosan...

(#3373) Hadu41 válasza Mzombi (#3372) üzenetére


Hadu41
csendes tag

Ezt tudom, de nekem alapból nincs benne térkép, csak sima kockás háttér.

(#3374) aicon válasza Hadu41 (#3373) üzenetére


aicon
senior tag

mikor csak kockás háttér van akkor van internet kapcsolatod?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#3375) Mzombi válasza aicon (#3374) üzenetére


Mzombi
aktív tag

így van, ez lesz a megoldás, nem értettem, hogyan érted azt, hogy hogy kell bele térképet varázsolni :D

(#3376) Hadu41 válasza aicon (#3374) üzenetére


Hadu41
csendes tag

A mobilnet és a gps is be van kapcsolva

(#3377) Hadu41 válasza Mzombi (#3375) üzenetére


Hadu41
csendes tag

Van olyan sport progi, ahova területenként offline térképeket lehet letölteni. Azt hittem, ez is ilyen.

(#3378) Mzombi


Mzombi
aktív tag

off topic, előre is sry, de ma sajnos szemtanúja voltam egy olyan esetnek, amiről azt gondoltam, hogy elképzelhetetlen:
haveromnak Xperia Arc-ja van(volt), nézem, mondom baszki, ezen még csak a 2.3.3 van fent, miért nem frissíti.. Sikerült sajnos meggyőznöm, letölti a frissítést a telefon, elkezdi telepíteni...stb., de egyszer csak kikapcsol a teló és azóta se kép, se hang... :O
Nem nyúltunk a telóhoz, nem volt lemerülve, stb...stb.., nem hittem a szememnek!
Nem volt soha mókolva a telefon, szóval nem lehet ilyen gond.

(#3379) vzsoca válasza Atish19 (#3370) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Atish19: Köszönöm,így már működik! :-)

(#3380) @matthew@


@matthew@
őstag

Mi a helyzet a 4.1.1 vs. 4.1.2 anomáliával, gondolom már többen frissítettetek, vannak aksi problémák és egyéb változások? Illetve ha kiveszem a telót a dobozból, bekapcsolom, netet talál, egyből frissíteni akar majd, vagy meg tudom akadályozni és kikapcsolni vhol a frissítéseket?

Matthew 24:42

(#3381) boken válasza Mzombi (#3378) üzenetére


boken
senior tag

Szia írok pm-et.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3382) hunyadymarci válasza Atish19 (#3362) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Köszönöm szépen! :) Működött a frissítés kiessel 4.1.2-re, majd a rootolás a toolkittel. Ez egyébként miért nincs benne a fejlécben? Sokkal egyszerűbben meg tudtam volna csinálni az egészet, ha eleve ezzel kezdem, ugyanis már fent volt a 4.1.2, csak a fent leírt rootolási módszer visszatette a 4.1.1-et.

(#3383) boken válasza hunyadymarci (#3382) üzenetére


boken
senior tag

fent van a fejlécben 4.1.2 rootolt verzió is.csak le kell tölteni odinnal feltenni és kész :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3384) hunyadymarci válasza boken (#3383) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Igen, tudom, csak nem akartam másik romot feltenni eredetileg, mert azt hittem, hogy a rootolás szakaszban leírtak nem azt csinálják, hanem ugyanúgy berootolják a meglévő verziót, ahogyan a toolkit is csinálja, és nem akartam factory resetet csinálni (amit aztán kénytelen voltam a 4.1.2-ről 4.1.1-re visszarootolás után, mert folyton kifagyott minden, köztük a kezdőképernyő is).

(#3385) boken válasza hunyadymarci (#3384) üzenetére


boken
senior tag

Így van,majd frissíteni kell az egész első oldalt mert már sokkal egyszerűbb root módszerek vannak már.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3386) Hadu41 válasza @matthew@ (#3380) üzenetére


Hadu41
csendes tag

Én nem tapasztaltam semmi negatívumot, teszi a dolgát rendesen.A fodrozódást leszámítva semmi különösebb változást nem látok. Amíg nem kapcsolódsz netre, addig nem frissít, addig letilthatod.

(#3387) Aryes válasza Hadu41 (#3386) üzenetére


Aryes
nagyúr

Itt is le lehet tiltani: beállítások / eszköz névjegye / szoftver frissítése / automatikus frissítés

Én meg is tettem, de aztán győzött a kíváncsiságom, és végül frissítettem. A múlt héten le is írtam az összes tapasztalatomat, végülis nem lett sokkal rosszabb. :DDD

(#3388) Kasya


Kasya
nagyúr

Par kerdes otlott fel igy a mindennapokban, amire nem talaltam valaszt:
-Mi az az idonkent rovid idore felbukkano szem az allapotsavban? Az lenne esetleg a "szem figyeles"?
-Letudom-e irtani a google+, play zene, talk es hasonlo progikat? Nem kulonosebben zavar, de csak a frissitest engedi torolni, a gyari mindig ott marad es utana ujra es ujra frissiti/letolti.
-Nem engedi kivenni a jelszo levedest zarolt kepernyorol (valoszinuleg az email sync miatt). Ezt nem lehetne valahogy megis kivenni?

(#3389) @matthew@ válasza Aryes (#3387) üzenetére


@matthew@
őstag

Thx, akkor ha meglesz akkor ez kesz az 1. lépésem, nem szeretek próbálkozni

Matthew 24:42

(#3390) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Most váltottam Advance S-ről, és két kérdésem volna:

- kék színű modellem van, ennél kizárólag kék gomb-háttérvilágítás lehetséges?
- s-line tok van hozzá de létezik ennél esetleg jobb megoldás? (pl. az aluminium bumper, de lehet gyári is)

(#3391) @matthew@ válasza TayRol (#3390) üzenetére


@matthew@
őstag

Tudtommal, igen csak kéken tud világítani, a fehéren világít csak fehéren (ez értelmes lett :D )
Ebayen nézegettem tokot és nem nagyon találtam jobb megoldást az s-line verziónál, a flipp cover-t néztem még, de azzal az a gond h fényképezni nem tudsz ha hárta van hajtva a kijelzőt borító része, szóval macerés. Amúgy az s-line tokkal mi a gond?

Nekem meg olyan kérdésem lenne h képminőség milyen szerinted gépen megnézve az Advance S-hez képest, mert észleltél bármiben is rosszabb minőséget?

Matthew 24:42

(#3392) TayRol válasza @matthew@ (#3391) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Az s-line tokkal csak az a gond hogy nem a legszebb, legelegánsabb megoldás.:) ezért kellene valami szolíd szilikon tok.

Képminőséggel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, még nem néztem meg számítógépen a képeit. Ha erre gondoltál...

(#3393) @matthew@ válasza TayRol (#3392) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen, arra majd esetleg tudsz vetni rá egy pillantást, mert nemrég volt róla "vita" h melyik milyen képet csinál.

Nos igen az s-line tok nem a legszebb a piacin, de a gyári samu tok is elég gagyin néz ki, mondjuk most keresgéltem még máshol is: kínai ebay itt van alumínium-szilikon tok, egész jól néz ki

Matthew 24:42

(#3394) TayRol válasza @matthew@ (#3393) üzenetére


TayRol
veterán

Igazából mintha láttam volna gyári samu szilikon tokot, ami csak körben védte a telefont, eleje-hátulja nincs.
Képekre igyekszem ránézni.

(#3395) @matthew@ válasza TayRol (#3394) üzenetére


@matthew@
őstag

Nagyon köszi :K

Az sztem nem túl előnyös, ugyanis a lakkos műanyag hátlap igen könnyen karcolódik, ismerős is sikeresen elintézte, persze ő volt ügyes, mert betette egy zsebbe a fülhallgatóval együtt és a javk csati meghúzta párszor

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#3396) TayRol válasza @matthew@ (#3395) üzenetére


TayRol
veterán

Hm, jogos.
Marad az s-line.

(#3397) _voodoo_


_voodoo_
tag

Lőttem pár beltéri képet, majd véleményezzétek, sztem gyalázatos, pedig fényből volt bőven...

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

[ Szerkesztve ]

(#3398) @matthew@ válasza _voodoo_ (#3397) üzenetére


@matthew@
őstag

A 2.,4. és 5.kép-en elég rendesen beégett az ablakon át bejövő fény áradat, a többi is elég kásás mondjuk beltérben nem nagyon láttam még túl jó képeket telefonnal.
Kültéri fotókat tudsz esetleg feltenni?

Kíváncsiságból én is teszek fel pár képet (Omnia W-vel lettek lőve összehasonlítás képp, h ilyeneket tud-e produkálni a S3 mini)
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8
A legutolsó egy beltéri kép, nem vmi csodás ott sem, bár fény nem volt, de sztem az sem segített volna

Matthew 24:42

(#3399) Aryes válasza _voodoo_ (#3397) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez van, ezt kell szeretni. :)

(#3400) _voodoo_ válasza @matthew@ (#3398) üzenetére


_voodoo_
tag

Az enyém szabadban nem csinál ilyen éles képet az tuti. Kültérit már tettem fel, bár nem túl részletgazdag témáról, azzal megvárom a jó időt.
kép1
kép2, kép3

aryes : kb ezen az állásponton vagyok én is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.