Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Atish19 válasza Aryes (#3900) üzenetére


Atish19
őstag

Nincs mit! :))

(#3902) tomic válasza Aryes (#3898) üzenetére


tomic
addikt

Kicsit sok így minden egyszerre a kijelzőn nem?

(#3903) Mzombi válasza Atish19 (#3899) üzenetére


Mzombi
aktív tag

https://www.dropbox.com/s/6tdlayrtz2xkp8a/Screenshot_2013-04-27-18-13-31.png

ahogy azt gondoltam is, a gmap miatt fogy nálam eléggé az akku, de már említettem, hogy a Foursquare miatt nem akarom letiltani...

(#3904) Atish19 válasza Mzombi (#3903) üzenetére


Atish19
őstag

Sajnos akkor kompromisszumot kell kötni :S Bár nem nagyon tudom mi az a foursquare de némileg sikerült kibogoznom. Így első ránézésre olyasmi mint ami előre van telepítve pocket guide. Azt próbáltad már esetleg ehelyett?

(#3905) Aryes válasza tomic (#3902) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért lenne? Ez csak akkor jelenik meg, ha "odanyúlok" :)

(#3906) Mzombi válasza Atish19 (#3904) üzenetére


Mzombi
aktív tag

ez nekem "kell", más app ezt nem helyettesíti :)
szóval én már elfogadtam ezt

(#3907) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok

Ezzel a rommal lehet odinnal vissza flash-elni gyári állapotba, ha esetleg gubanc lenne:4.1.2 T-Mobile Hungary?

T-mobilos a teló.
4.1.2
Rooted
CWM

"Samsung OS Version Itt megnézhető és letölthető
4.1.2 rootolt verzió
4.1.2 Független Rom
4.1.2 T-Mobile Hungary
Adobe_Flash_Player_11.1.apk Innen le tudod tölteni a Odin3 Packaget"

Köszi szépen...

Ezt esetleg próbálta már valaki?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231955

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3908) Atish19 válasza Mzombi (#3906) üzenetére


Atish19
őstag

Akkor sajna marad a kompromisszum :))

(#3909) Mzombi válasza Atish19 (#3908) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Jaja, már beletörődtem :-)

(#3910) Atish19 válasza szunyi777 (#3907) üzenetére


Atish19
őstag

Boken írta, hogy használja. De mielött bármit csinálsz mentsd le az EFS mappát és rakd biztonságos helyre a gépeden(és ne add oda senkinek) mert ha kicsit visszaolvasol könnyen lehet, hogy szükséged lesz rá :) Amúgy sammobile-ról letudod tölteni a romokat csc alapján. Itt a link ha nem találnád meg :)

[ Szerkesztve ]

(#3911) szunyi777 válasza Atish19 (#3910) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszi szépen :)
Olvasgatok vissza, de rengeteg a hozzászólás... :)

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3912) boken válasza szunyi777 (#3911) üzenetére


boken
senior tag

Igen.én tényleg ezt használom,nekem bevált,aksi átlag használat mellett kb 1 nap,reggel 8-kor vettem le most van 42% de éjjel mindig töltőn van.Atish19-nek igaza van Efs mappát ments(ha van már rootod.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3913) szunyi777 válasza boken (#3912) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszönöm a választ...
igen rootolt+ CWM a teló...

Tulajdonképpen csak az érdekelt volna, hogy ezzel a rommal, vagy a sammobile.com oldaláról való rommal flash-elve, vissza vihetem-e szervizbe, ha netán hardware-es gondom akadna a garancia alatt....

Nah meg a flash számlálóról keresgetek itt dolgokat, hogyan-mint van ez... :)
S3 toolkit-el flasheltem a root és CWM, csak nem tudom, hogy az növeli-e a flash számlálót, vagy csak ha custom rom-ot flashelek...

Köcc...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3914) Aryes válasza boken (#3912) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mintha úgy olvastam volna, hogy az EFS partíciót root nélkül is lehet menteni.

(#3915) szunyi777 válasza Aryes (#3914) üzenetére


szunyi777
őstag

EFS Particiót?! :F

EFS mappát, a gyökér-ből !!!
És a gyökérkönyvtárhoz ROOT kell!
De nem próbáltam még root nélkül sosem belemenni a gyökér-be! :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3916) szunyi777


szunyi777
őstag

Ezt még elfelejtettem megkérdezni....
TB-vel eltávolitott felesleges,-Nekem nem tettsző gyári app-ok, (nem szükségesek a rendszer futtatásához)
működő rendszer esetén.
Factory reset után lehet bootloop az app-ok hiánya miatt?
Vagy elötte restore, majd utána factory reset?

köcc

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3917) Aryes válasza szunyi777 (#3915) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem nincs root, de simán tudom olvasgatni a gyökérkönyvtárat. ;) A mentéshez meg adb kell, nem?
Az EFS pedig egy külön flash partíció, igen. Mint ahogy a /data és a /system is.
Ha rendszerprogramot törölsz, lehet bootloopos a telód, de ahhoz már nagyon bele kell barmolni. Pl ne töröld a launchert, mert elindul ugyan a teló, de nem sok köszönet lesz benne. :DDD

(#3918) szunyi777 válasza Aryes (#3917) üzenetére


szunyi777
őstag

Szia

Ha jól tudom EFS tartalmazza a A régiókódot, imeit... ami romcserénél sérülhet...
Többféle módszerrel kinyerhető a készülékből, de a legeggyszerübb ez.
Egyszerűen rootexplorer-el ki kell másolni, ahogyan Atish19 is irta....adb Shell-el átirogatni...
Vagy igy videó
(igaz ez s3 videó, de kibirtam menteni vele)

Remélem, hogy nem lesz rá szükségem.... :)

ROOT kell minden eljáráshoz..

Titániummal van mentés minden rendszer app-ról, és van a touchwiz helyett adv ex....

Szép estét

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3919) szunyi777 válasza szunyi777 (#3918) üzenetére


szunyi777
őstag

Illetve nem megy... sajna a ktool :( sorry
Marad a másolgatás..
Vagy jobb 5 let?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3920) szunyi777 válasza szunyi777 (#3918) üzenetére


szunyi777
őstag

Ezzel ment az EFS mentés:EFS_Pro_1.9.12

Szupi, lementi pc-re és sd-re is.

De legalább már ezt is tudom...
Atish19 irta, hogy mappát kell menteni, aryes ,hogy partició..
Megzavart a két dolog, de partició! :)

Motorola és Xperia után más 1 kicsit a samsung...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3921) Aryes válasza szunyi777 (#3920) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem vagy-vagy, hanem is-is. :) Mappának látszik, valójában külön partíció, ami egy mappába van mountolva, linux alatt ez teljesen megszokott dolog. De ez már szinte off. Ha lesz ma időm, kipróbálom, lehet-e root nélkül menteni, szerintem kell, hogy lehessen, mert minden leírás úgy kezdődik, hogy mielőtt rootolsz, mentsd le az EFS-t. :)

(#3922) Atish19


Atish19
őstag

Az mitől lehet. hogy rádugom a gépre a telefont és nem érzékeli bár a telefon pittyen. Lehuzom és rádugom újra és csak akkor ismeri fel és jelenik meg sajátgépbe. Mindíg csak 2. alkalommal... Taőasztalt valaki hasonlót?

(#3923) Aryes válasza Atish19 (#3922) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem akkor csinál ilyet, ha túl lassan dugom be, vagy kicsit ferdén. A csatlakozó nem sérült?

(#3924) Atish19 válasza Aryes (#3923) üzenetére


Atish19
őstag

Sértetlen és a másik kábellel is ezt csinálja. Még megpróbálom majd a lenti gépen hogy szuperál lehet ezen a gépen van a baki.

(#3925) szunyi777


szunyi777
őstag

Találtam Enox fejlesztő oldalán ezt a szép ROM-ot.

Enox munkáját ismerem, motorolás időből szép és jó romokat pakol össze..

Vállalkozó kedvű, ha ki próbálja netán leirná véleményét?!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3926) szunyi777


szunyi777
őstag

Nah, végigolvastam az összes hsz-t! :DD
Nagyon sok érdekes és jó dolgot olvastam....
GL to SD nem láttam irást, ezért belinkelem hátha valaki nem ismerné! :D (Játékok adatait lehet áthelyezni az ExtSdCard-ra)

Ingyenes, hasznos, ROOT kell hozzá!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3927) boken válasza szunyi777 (#3925) üzenetére


boken
senior tag

Én még az 1.2 használom,lehet ránézek majd hogy mi javult.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3928) szunyi777 válasza boken (#3927) üzenetére


szunyi777
őstag

Azért tettem közzé, mert ma frissitette Enox.
rom build v2.0
:)

Az 1.2 buildban a kék tárcsázó, és ikonok voltak már?
Gondolom felesleges app-ok irtva a romból?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3929) boken válasza szunyi777 (#3928) üzenetére


boken
senior tag

köszi,este lehet hogy felteszem,még a régi a tárcsázó.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#3930) Viper26


Viper26
nagyúr

Telenornál pirosban lehet kapni valahol?

iPhone 15 Pro | AW S9

(#3931) Bigyoo


Bigyoo
csendes tag

Sziasztok,
kevésbé telefon-, annál inkább beállítás-speckó 'gondom' volna. Sikerült 3 nap alatt kimerítenem az 500 megás netkeretemet az előfizetésemhez, most lekorlátoztak.
Az előző telefonommal (ZTE blade) ilyet egyszer sikerült csak összehozni két év alatt, most gondolom valamit nagyon töltöttem a háttérben, csak nem tudtam róla (tippre böngésző, Opera Mobile, de nem használtam, csak bekapcsolva maradt a data). Gyanítom, hogy a Mini többet 'fogyaszt', de nem tudom mihez kötni pontosan.

Egyrészt hátha tudjátok, mivel lehet csekkolni, hogy pontosan mennyi adatot töltöttem le X app-al, illetve hogyan lehet ezt optimalizálni (azon túl, hogy nem felejtem el kikapcsolni a netet)?
A Data usage a beállításoknál a letöltést mutatja vajon, vagy a teljes fogyasztást - minden mással együtt?
Vajon ha egy olyan emailt szeretnék elolvasni, aminek csatolmánya van, akkor az is beleszámít a letöltött adatokba - még ha nem is töltöm le, csak beolvasom?

Annyira jó lenne rendesen használni, kicsit dühítő... Esetleg valami ultimate tipp?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3932) Aryes válasza Bigyoo (#3931) üzenetére


Aryes
nagyúr

Beállítások / adathasználat menüpontban ott van minden program adathasználata, ha jól olvasom ezt már te is megtaláltad. Nem teljesen pontos, úgy kb. 15-20%-al kevesebbet ír annál, ahogy a szolgáltató számláz, dehát arra se mernék mérget venni, hogy azok pontosan számolnak, tekintve, hogy nem byte alapú a számlázás, hanem általában kbyte.
Gyanítom piszok sok videót nézhettél, mert én 25 nap alatt 89Mbyte-nál tartok... Vagy volt benne egy pár 50megás játék telepítés, vagy ki tudja... Otthon wifizek, meg ahol találok, a mobilnetet csak email szinkronizálásra használom.
Apropó email (nem gmail, mert azt nem használom), a sima mailklienst be lehet úgy állítani, hogy csak a fejlécet szedje le, a többit csak akkor, ha te akarod. Ez így elég takarékos.

[ Szerkesztve ]

(#3933) VD válasza Bigyoo (#3931) üzenetére


VD
őstag

Beállítások-Adathasználat
Tájékoztató jellegű, de kiindulsának jó, hogy lásd mivel mennyit forgalmaztál.

(#3934) Bigyoo válasza Aryes (#3932) üzenetére


Bigyoo
csendes tag

Köszi, akkor most kihúzom köv. hónapig, aztán meglátjuk...

(#3935) retesz147


retesz147
addikt

kedves tulajok....

jelentkezett, egy olyan gond nálam, hogy a teló (kék) világoskék kerete a töltő csatlakozó felett elrepedt...csatlakozótól a kijelző felé egy repedés....kb 2 hete vettem észre, hogy van egy kis repedés a csatinál....folyamatosan nőt és mára teljesen elrepedt.....
ettől nincs még semmi gond, nem lötyög, meg semmi, csak van benne egy vékony repedés (zavar és később nem tudom mit fog előidézni)....

más nem tapasztalt ilyet? (soha nem volt leejtve, meg megnyomva se, zsebemben hordom, nincs kitéve semmi erős fizikai igénybevételnek....érthetetlen számomra, hogy mitől indult el a csík....és miért haladt folyamatosan)

ilyet gondolom garanciában nem szívesen javítanak??

a másik, igaz ez az elejétől fogva, a bekapcsoló gombom kicsit érdekes....néha néha beragad....kb hetente 1-2x.....olyan mintha szorulna...és mikor beakad, ugye akkor újraindítja a telót, mert 10mp-ig nyomva van és újraindul......mintha szorulna kicsit, néha......

ez is csak nálam van?

bocs a hosszúért.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#3936) szunyi777 válasza retesz147 (#3935) üzenetére


szunyi777
őstag

Szia

A mérnökök passzentosra tervezték!!! :DD

A bekapcsoló gomb, nálam is beragad!!!!
Jól meg is ijesztett, mert 1 naposan meg ROOT-oltam a telót és utána szivatott.
Azt hittem, hogy a root miatt csinálja, hogy lezárom és kis idő után ujraindult!!!! :DD
Le is vert a viz, a 3.-4. ujraindulásnál... :F
Mire rájöttem, hogy a bekapcsoló gomb ragad be, amikor lezárom a képernyőt! :DD

Úgy oldottam meg, hogy egy kicsit megpantittottam a gomb felett a hátlapot, igy nem nyomja a gombot... :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3937) retesz147 válasza szunyi777 (#3936) üzenetére


retesz147
addikt

köszi... én odáig még nem jutottam el, h megkeressem a hiba okát, de most levettem a hátlapot és tényleg nem szorul a gomb..... kösz a tippet....

repedés gariztatható sztetek?

Xiaomi 13 eu dev...

(#3938) Atish19 válasza retesz147 (#3937) üzenetére


Atish19
őstag

Hát ezt szerintem érdemes lenne a boltban megkérdezni. Képet tudsz róla feltölteni?
Más: Nova launchert használ valaki? Most tettem fel és eszméletlen jó :D imádom! Accuweather és az s tervező naptár widgetre tud valaki mondani alternatívákat? :D

(#3939) szunyi777 válasza Atish19 (#3938) üzenetére


szunyi777
őstag

Most van a Facebook Home és mellette az "ADW launcher EX az az ISTEN eddig!" ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3940) retesz147 válasza Atish19 (#3938) üzenetére


retesz147
addikt

gyári garis, szóval Samuéknál kérdezném meg....csak attól félek, hogy beadom, ráfogják, hogy az én hibám és elveszik a garanciát is.....
elvehetik ezért a garit, hogy mondjuk ráfogják, hogy leejtettem?

Novát használok, mióta megvan a teló.....teljesen szuper számomra....
Accuweather helyett 1Weather-t használok....viszonylag pontos, és elég aprólékos is sztem.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#3941) Aryes válasza Atish19 (#3938) üzenetére


Aryes
nagyúr

Idokep.hu widget, sokkal pontosabbak az adatai. És jól testre lehet szabni.

(#3942) Atish19 válasza Aryes (#3941) üzenetére


Atish19
őstag

Az időkép nagyon jó :) kár, hogy az időt ilyen kis számokkal jelzi. Esetleg az s szervező helyett még tudnál valami naptárat ami mutatja a gmailes adatokat/névnapokat?

(#3943) Atish19


Atish19
őstag

Közben megtaláltam azt amit kerestem :D akit érdekel írjon privit és megosztom az apk-t :D

(#3944) retesz147 válasza Atish19 (#3943) üzenetére


retesz147
addikt

nem rossz így első ránézésre....

ezt az üzenetet veheted privinek....köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#3945) Mzombi válasza Atish19 (#3938) üzenetére


Mzombi
aktív tag

Kipróbáltam a 3 preferált launcher-t, de a Nova tetszett nekem a legjobban, én ezt használom hozzá:
beautiful widgets és ez a páros a kedvenc... calendar-t a gyárit használom, de nem igazán szeretem, remélem hamarosan kapok egy apk-t és akkor kipróbálom azt :D

(#3946) Atish19 válasza Mzombi (#3945) üzenetére


Atish19
őstag

Nova-val hogy használod a gyárit? :D

(#3947) Mzombi válasza Atish19 (#3946) üzenetére


Mzombi
aktív tag

"S-tervező", azt hittem ez a gyári, de kb. lesz.rom, mert nem túl jó

(#3948) retesz147


retesz147
addikt

ma voltam bent az Allee Samsungban....

a csajszi azt mondta, hogy ő szívesen átveszi, elküldi, de ha rábizonyítják, hogy leeset, vagy az én hibám a keret repedése, akkor megvonják a garanciát....( mondom köszi!)

erre azt válaszoltam, hogy inkább be se adom ezért....

aztán azt tanácsolta, hogy, ha tudom vigyem el személyesen Budaörsre a Tescó mögötti szervizbe és ott a helyszínen már "tudok egyezkedni" velük ilyen ügyben...naponta 8-17 között nyitva vannak.....

csak azért írtam be, hogyha valakinek hasonló problémája akad, akkor "ezt az utat tanácsolják"...

én nyár közepéig kivárok, mert akkor tudom nélkülözni a telót és majd akkor elviszem....addig így is szuperál.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#3949) WiNZO


WiNZO
tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt vagyok és két Samsung közül szeretnék választani: Galaxy S Advance vagy Galaxy S III mini.

Abban kérném segítségeteket, hogy a két telefon milyen lényeges dolgokban különbözik? Megéri a többlet árát az S III mini?

Inkább gyakorlati tanácsot szeretnék, összehasonlító táblákat már végignéztem. :)

Segítségeteket köszönöm!

szerk: telenornál veszem, így az android verziószám nem döntő szempont :R

[ Szerkesztve ]

WiNZO

(#3950) Viper26 válasza WiNZO (#3949) üzenetére


Viper26
nagyúr

Páromnak tegnap vettünk egy S3 Mini-t, és egy S Advance telóval hasonlítottuk össze.Szerintem a Mini sokkal jobb felhasználói élményt nyújt, gyorsabbnak, és jobban optimalizáltnak érzem. :K

iPhone 15 Pro | AW S9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.