Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) retesz147 válasza kengyel (#2300) üzenetére


retesz147
addikt

köszi! én voltam.....

a tartót megtaláltam kb. fele ennyiért itt :tartó
havernak van ilyen tartója és tényleg szuper!

de a töltő az jól jön....azt hiszem arra lecsapok!

köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#2302) kengyel válasza retesz147 (#2301) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nincs mit :) Szerintem mindkettő ahhoz képest baráti áron van. Vannak ettől drágábbak is :K

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2303) Samsung SPS válasza martig57 (#2256) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia!
Próbálj meg kapcsolatba lépni az alkalamazás fejlesztőivel. Lehetséges, hogy nem kompatibilis a telefonon lévő op. rendszerrel az applikáció.

(#2304) boken válasza martig57 (#2256) üzenetére


boken
senior tag

Én Endomondo pro-t használok és tökéletesen jó!

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#2305) Rosszarcu01


Rosszarcu01
tag

Hello!

Hogy tudom a névjegyeket a gmailbe szinkronizálni?
A gmailben csak e-mail címek vannak és nem akarom, h. azokat lássam a teló névjegyzékében. A gmailben akik benne vannak, azok közül nem mindenki van benne a teló névjegyzékében.
Magyarul nem akarom, h. összebarmolja a névjegyeket.

:R

(#2306) kp78


kp78
addikt

Ebben az új szoftban még az akkitöltés animációját is kivették? Csak kiírja, hogy töltés (meg kis villám az ikonban), de nem fut az akksi ikonban a jel. :U

(#2307) Aryes válasza kp78 (#2306) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az eredetiben se mozog az ikon. :)

Rosszarcu01: van olyan opció a névjegyzékben, hogy csak azokat mutassa, ahol van telefonszám. Vagy csinálj csoportokat és tedd külön amit nem akarsz látni.

(#2308) kengyel válasza kp78 (#2306) üzenetére


kengyel
nagyúr

Úgy látszik ez a kis javítás egyes dolgokat eltüntetett :) Én majd csak a 4.2 rakom fel . A képernyőfeloldást is változtatta. Tényleg igaz a 4.1.1 ben is csak a villám van benne.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2309) Rosszarcu01 válasza Aryes (#2307) üzenetére


Rosszarcu01
tag

Le akarom menteni a gmailbe a névjegyeket. hogy lehet?

(#2310) kp78 válasza kengyel (#2308) üzenetére


kp78
addikt

De kikapcsolt állapotban sem futott az akksiban töltéskor a jelzés? :U
Végülis nem lényeg, csak reggelre nem töltött fel, de vszínű a hosszabbító a ludas, amibe bedugtam.

(#2311) kengyel válasza kp78 (#2310) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam a 4.1.1 alatt nem fut a zöld sáv,csak a villám ikon van benne bekapcsolt állapotban. Kikapcsoltan nem néztem ,mert sosem töltöm úgy. De a kedvedért megnéztem de nem fut úgy sem ,csak töltésnél lép egyet -egyet :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2312) freddyadu


freddyadu
senior tag

Valaki nem tudja, hogy vissza tudom varázsolni a fodrozódást downgrade nélkül?
Esetleg van valami program, ami a kezdőképernyőt és a zárképernyőt is fodrozza?

(#2313) kp78 válasza kengyel (#2311) üzenetére


kp78
addikt

:R :R

(#2314) kengyel válasza kp78 (#2313) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igazán nincs mit :)

kengyel

(#2315) chiller1


chiller1
csendes tag

Sziasztok!
Elolvastam az hozzászólások felét, nem találtam sajna választ, így bátorkodom zaklatni titeket, hátha valaki tudja a válaszokat a kérdéseimre.
Az első a pc-vel történő kapcsolat. Vki tudja már, hogy hogyan lehet külső vinyóként csatlakoztatni? (kies nélkül természetesen)
A másik kérdésem valszeg app. specifikus: korábban egy galaxy ace-em volt, főzött rommal. megvettem a powerampot (nagyon szeretem, szuper progi). ez tudott olyat, hogy képernyőzár alatt, ha hosszan nyomtam a hangerő fel/le gombot, akkor ugrott a következő/előző számra. ezt valahogy most a mini nem tudja (vagy én nem talállom ennek beállítási lehetőségét). lehet, hogy a rom-tól függ?
köszi a segítséget előre is!

(#2316) VD válasza kengyel (#2299) üzenetére


VD
őstag

Nos, egy reset megoldotta a merülés gondot. Tegnap este 21:00-kor 100%-on vettem le a töltőről, majd átraktam repülő módba. Ma reggel 5:00-kor 99%-on volt!

(#2317) kengyel válasza VD (#2316) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor érdemes volt megcsinálni. Az viszont tökéletes merülés. Nálam egy éjszaka általában 3%-a minimum. De én sosem teszem repülő módba. Megy a folyamatos szinkronizáció+ időjárás :)

kengyel

(#2318) retesz147 válasza kengyel (#2317) üzenetére


retesz147
addikt

ezt sose fogom megérteni...... nekem 10-12%-ot zabál le olyan 7-8 óra alatt éjjel az akksiból....
wifi meg szinkron van bekapcsolva...időjárás nincs, csak egyetlen google fiók....meg a következő programok:programlista

ha kikapcsolom a wifit meg a mobilnetet meg a szinkront, akkor 1 max 2% eszik ugyan ennyi idő alatt....

reggel, ha megnézem az akksinál az ébrenlétet, akkor 3-4 x valami felébreszti ugyan annyi időközönként egy rövid időre....tehát ilyen 2 óránként.....csak nem bírok rájönni, hogy mi....ha nincs kapcsolat (wifi-mobilnet) akkor nem ébreszti fel semmi....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2319) kengyel válasza retesz147 (#2318) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pedig nálam 3-4 % max amit egy éjszaka fogyaszt az aksiból ,minden repülő mód nélkül. Minden google szinkron megy ebben ( e-mail, nevek, naptár, google fotók, internet stb.. ) e mellett úgy van beállítva az időjárás hogy 3-óránként frissítsen. Más beállítás nincs. Ébresztőt nem használom. Wifi, sincs sosem bekapcsolva hagyva .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2320) retesz147 válasza kengyel (#2319) üzenetére


retesz147
addikt

na álljunk meg egy szóra.... :D
akkor minek a szinkron és az időjárás, ha éjjel nincs a wifi-d bekapcsolva?

akkor meg én jobb vagyok, mert mindent kikapcsolva 1 max 2% esik az akksi kb. 8 óra alatt....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2321) kengyel válasza retesz147 (#2320) üzenetére


kengyel
nagyúr

Hát azért kedves kolléga mert ott a mobilnet :) Én nagyon ritkán megyek Wifi-re :K Simán tudja magát frissíteni a mobilnetről.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2322) retesz147 válasza kengyel (#2321) üzenetére


retesz147
addikt

jah, bocsánat:D

én meg pont fordítva, inkább wifi, mint mobilnet....csak akkor tolom a mobilnetet, ha úton vagyok, máshol nagyjából van wifi-m...

ma vagy holnap éjjel kipróbálom a mobilnetes verziót.....gondolom nem 3G-n van éjjel?

Xiaomi 13 eu dev...

(#2323) kengyel válasza retesz147 (#2322) üzenetére


kengyel
nagyúr

Semmi gond :D Nem ,állandó 2G vagyok csak GSM hálózat . Így sokat tudok fogni az aksi idején. Amúgy sem tudok sokat netezgetni ,főleg ha dolgozom. Így ezek feltételei alapján bírja a 3 napot + mikor hogy .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2324) retesz147 válasza kengyel (#2323) üzenetére


retesz147
addikt

:D

nekem kb a 2 nap is elérhetetlen:D de én elég sokat használom napközben.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2325) kengyel válasza retesz147 (#2324) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ebben teljesen osztom a véleményed, mert használat és használó függő az aksi. Én átlagosan használom de a fő profilom a telefonálás. Majd most lesznek események akkor nekem sem fog annyit bírni mert sokat fogok "fotózni" és videót is készíteni. Én is teszteltem "keményebb " felhasználással, na akkor igen alig bírt 1-1.5 napot :D ( de ez így szerintem teljesen rendben van ) A GPS ről nem is beszélve mennyit eszik :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2326) Aryes válasza chiller1 (#2315) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az említett üzemmódhoz root kell, azzal és egy programmal az xda-ról megoldható legjobb tudomásom szerint.
A szám léptetés előre felé megoldott a füles távirányítóján keresztül, a felvevő gombot kell megfelelő ritmusban kétszer megnyomni, ezt gyakorolni kell, nekem még sokadik alkalommal is nehéz eltalálni a ritmust, pedig zenész vagyok. :DDD Egy másodpercen belül kell egyenletes tempóban lenyomni-felengedni, kb így: _-_-

retesz147: nekem az alarm clock gyanús, mit tud az amit a gyári nem? A leírt tünetek alapján még vmiféle push értesítés lehet, próbálj meg éjszakára kilépni a viberből. A wifi egyébiránt tapasztalatom szerint kevésbé fogyasztja az akksit, de ha messze van a router, akár fordítva is lehet.
Esetleg még valami szóba jöhet, viccesen hangzik, de tedd máshová a telefonod, lehet, hogy cellahatáron laksz/alszol, és pont ahol a telefon van, egy fal miatt folyton váltogatja az adótornyokat álló helyében. Jártam már így. :)

[ Szerkesztve ]

(#2327) retesz147 válasza Aryes (#2326) üzenetére


retesz147
addikt

köszi a tippeket, de:

biztos, hogy nem toronyhatáron, mert kikapcsolt wifivel és kikapcsolt mobilnettel max 2% esik az aksi és ilyenkor nincsenek ébrenlét pálcikák....tehát a net kapcsolat lesz a ludas.....szvsz is a wifinek kevesebbet kellene fogyasztania mint a mobilnetnek....de ez majd a napokban kiderül....

alarm clock: szeretem,megszoktam, 3 éve használom, van egy olyan funkció, hogy folyamatosan emelkedik a hangerő és olyan is, hogy csak meg kell ráznom a telót és szundiba vált...nem kell még a szemem se kinyitnom, hogy megnyomjam a kijelzőt:D:D(tudom gyerekes, de szeretem:D)

sajnos a gyári ébresztőt nem ismerem, mert 1x akartam használni, de akkor is belefagyott a dolog és hibaüzenettel leállt.....azóta meg se nyitottam:D egyébként simán elképzelhető, hogy ő a ludas, de amikor nincs beállítva ébresztő, pl napközbe 4-5 órát nem nyulok a telóhoz, akkor is megjelenik kb 2-3 kis ébrenlét pálcika az aksinál, van amikor ez a pálcika sajnos hosszabb....

a routertől kb 5-6 méterre van majdnem max erősségen (egy faajtó van ebben a távolságban)

ezt a vibert még megpróbálom.....

köszi!!

Xiaomi 13 eu dev...

(#2328) chiller1 válasza Aryes (#2326) üzenetére


chiller1
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Esetleg a nevét is tudod az app-nak (már amelyikkel lehet konnektálni)?
A gyári fülest még nem próbáltam (valszeg azzal tényleg mehet), egy jó öreg fülesem van, amit egy SE telefonomból hoztam át most már a sokadik telefonomhoz használom, nagyon szépen szól (HPM-70).

(#2329) kengyel válasza retesz147 (#2301) üzenetére


kengyel
nagyúr

Tényleg kérdezni akartam ,megrendelted az autóstöltőt ? Ha igen majd véleményezd már le milyen. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2330) retesz147 válasza kengyel (#2329) üzenetére


retesz147
addikt

:D:D

zsugoriságból először egy 1 dollárost-at rendeltem.....lehet, hogy rába...k, de majd kipróbálom.....és ha nem tetszik, akkor megrendelem amit te linkeltél.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2331) kengyel válasza retesz147 (#2330) üzenetére


kengyel
nagyúr

Hopp :) Nem is volt rossz ötlet. Ez így szállítással mindennel ennyi ? Mert akkor nagyon megérte :D

kengyel

(#2332) retesz147 válasza kengyel (#2331) üzenetére


retesz147
addikt

igen ez mindennel együtt, csak félek tőle, nehogy kinyírja az akksit....bár max havonta 1x használom vagy ritkábban.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2333) kengyel válasza retesz147 (#2332) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem volt rossz vétel,reméljük nem tesz kárt az aksiban :) Olcsó húsnak híg a leve. De ez nem minden esetben van így :K

kengyel

(#2334) retesz147 válasza kengyel (#2333) üzenetére


retesz147
addikt

hát igen....remélem nem lesz olyan híg:D

ha megjön írok róla...

egyébként tartót is rendeltem:autós tartó

méghozzá majdnem fele annyiért, amennyiért itthon meg lehet venni....ha megjön erről is beszámolok....

Xiaomi 13 eu dev...

(#2335) Aryes válasza retesz147 (#2327) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld ki a gyárit, hátha ennek is köze van a bajodhoz, nem tudod, frissítették-e a programot jb-hez?
A gyári ébresztő is okos ám, azt pl lefordítva is tudod némítani, plusz én nem a kijelzőt tapogatom, hanem a hangerő, vagy - és emiatt is vettem samsungot - a fizikai home gombot. :) Én mindenre a beépített gyári programokat használom, ha lehet, nem töltök le 3rd party programot.

chiller1: ums vagy usb mass storage néven keresd, pl: http://androidflip.com/how-to-get-usb-mass-storage-in-samsung-galaxy-s3/

[ Szerkesztve ]

(#2336) kengyel válasza retesz147 (#2334) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nagyon kompakt király tartó. De ezt linkeltem neked ha jól emlékszem :) Csak ez jóval olcsóbb .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2337) retesz147 válasza kengyel (#2336) üzenetére


retesz147
addikt

igent tudom, hogy ezt linkelted, csak ha jól emlékszem 2000 fölött picivel...

azért írtam, hogyha megjön és ez az olcsó is ugyan olyan frankó, akkor lehet ezt is majd venni a leendő tulajoknak....

(#2335) aryes

láma kérdés, de hogy kell szundiba tenni a gyári ébresztőt? sose használtam, és most próbálgatom, de home,volume, lefordításra és képernyő tapogatásra megáll az ébresztés örökre......

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2338) kengyel válasza retesz147 (#2337) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen ebben egy rizikó van hogy megérkezik ,vagy nem. De a hátlapom simán megjött a beígért 30-nap előtt jóval. Szerintem nem lesz vele semmi gáz :) A szivargyújtó töltőre leszek kíváncsi :D

kengyel

(#2339) retesz147 válasza kengyel (#2338) üzenetére


retesz147
addikt

már vagy 30 vagy akár több dolgot is rendeltem.....a kínaiak mind megjöttek, néha hamarabb néha később....viszont egy angliai meg nem....érdekes:D eddig az volt az egyetlen, ami nem érkezett meg:D

Xiaomi 13 eu dev...

(#2340) kengyel válasza retesz147 (#2339) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen nekem is a hátlapom Hong Kong ból érkezett . És nem egész három hét alatt megjött :)

kengyel

(#2341) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom teló vételén és ez is a kiszemeltek között van, minden tetszik benne, csak a kijelzővel az a gondom h nincs rajta Gorilla Glass, és nem nagyon szeretnék egy karcos kijelzőt nézegetni, mennyire karcolódik a kijelzője a telefonnak? Illetve a készülék többi része, vagyis a lakkos felület mennyire időt álló? Android mennyire stabil rajta?
A másik versenyzőm egy HTC One S lenne, de ott meg az aksi idő az ami belerondít a képbe :F

Matthew 24:42

(#2342) retesz147 válasza @matthew@ (#2341) üzenetére


retesz147
addikt

a kijelzőről nem tudok véleményt mondani, mert kb be se kapcsoltam és már rátettem egy fóliát (ha jól tudom nem GG, de valami erősített "edzett" üveg, aryes kolléga talán nem használ rá fóliát)...
a hátlap kb 2 hetes zsebes használat mellet sajnos karcolódott, úgyhogy kapott egy tokot, azóta nem karcolódik:D

az akksi erős használat mellet 1 napot kihúzza, de elmegy 2 napot is simán(nálam nem:D), de akár 3-at is (kengyel kollégánál)....

én erősen használtam, akkor volt vele 1-2 dolog, ami furcsa volt (újraindult, nem kapcsolt le a kijelző), de mióta normálisan használom (nem telepítek rá mindenféle sz.rt), azóta semmi nyoma megbolondulásnak....

én ajánlom, bár az említett HTC-vel még nem volt dolgom....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2343) @matthew@ válasza retesz147 (#2342) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem is bírna 3 napot ahogy elnézem mert eddig tesztekben az eddig telóimat mind 1-1,5 napra írták, nálam rendszertől függetlenül elment 3-4, vagy akár 5 napot is :DDD
Amúgy még sosem volt Droidos telóm, kicsit félek tőle, őszintén megvallva iPhone 4S-t szerettem volna, de az több lenne és annyit már nem szánnék a dologra
Amúgy Galaxy S4 mikor várható? Hátha nyomja le az árakat

Matthew 24:42

(#2344) kengyel válasza @matthew@ (#2343) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha megnézed az aprón az árakat már eléggé le van nyomva :) Én is az S4 várom de nagyon :D Ahogy retesz147 kolléga említette ,igen elmegy 3 napot kegyes használat mellett .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2345) Rosszarcu01


Rosszarcu01
tag

Hello!

Hogy tudom a névjegyeket a gmailbe szinkronizálni?
A gmailben csak e-mail címek vannak és nem akarom, h. azokat lássam a teló névjegyzékében. A gmailben akik benne vannak, azok közül nem mindenki van benne a teló névjegyzékében.
Magyarul nem akarom, h. összebarmolja a névjegyeket.

:R

(#2346) rerebere válasza Rosszarcu01 (#2345) üzenetére


rerebere
tag

Ha a nevjegyek pl. A telefonba vannak, akkor nyomsz egy exportalast sd kartyara, majd beimportalod onnan gmailbe, utana beallitod, hogy csak a gmailt mutassa es csak azokat amiknel van telefonszam, igy azok amik csak email kontaktok a gmailben, nem fogja mutatni a telo.

[ Szerkesztve ]

(#2347) Aryes válasza @matthew@ (#2343) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ne félj a droidtól, igaz jobban oda kell rá figyelni, mint az ios-re, de ebből a szempontból ez pont ideális kezdő telefon, hekkelés nélkül is sokat tud és vannak kezdőknek szánt funkciók, súgó, stb. Ha nem teszel rá válogatás nélkül mindent (kezdő droidos betegség :DDD) akkor igazán stabil és az átlaghoz képest jól bírja az akksija, a tesztek és a tapasztalat alapján is.
Gorillás telefont középkategóriában nem fogsz kapni, de mivel én előzőleg gorillás telefont használtam, nem érzek különbséget, se tapintásban, se karcolódásban. Egy hónapja nyúzom rendesen, előtte bőr tokban hordtam, azóta nyitott szilikonban fólia nélkül és nincs rajta látható karc. Azért írom, hogy látható nincs, mert láthatatlan viszont van rajta, bizonyos körülmények közt (bazi erős fényben, egy centiről nagyítóval nézve ) lehet találni rajta hajszál karcokat, ami pont azt jelzi, hogy igen ellenálló az üveg, ugyanis a gorilla pont ugyanígy karcolódik. Ezek normál használat közben egyáltalán nem látszanak, lehet belőlük bármennyi. Na ezt jó bő lére eresztettem. :)

(#2348) Rosszarcu01 válasza rerebere (#2346) üzenetére


Rosszarcu01
tag

Pontos menete?
Amugy nekem csak biztonsági mentés miatt kell a gmailbe importálnom.

(#2349) rerebere válasza Rosszarcu01 (#2348) üzenetére


rerebere
tag

Exportálás előtt: Névjegyzék---bal gomb--megjelenítendő névjegyek-beállítod, hogy mit mutasson a telefon, és csak azokat fogod exportálni. Ezt követően névjegyzék-bal gomb-exportálás-importálás-exportálás sd kártyára.
Ha végzett-megint exportálás-importálás--importálás sd kártyáról--kiválasztod a gmail fiókot és oda fogja importálni.
Most beállítod, hogy csak a tel számosokat mutassa: névjegyzék--bal gomb--beállítások--Csak ha van telefonszám belerakod a pipát és készen vagy.
Kuszának tűnik, de holt egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#2350) rerebere válasza Rosszarcu01 (#2348) üzenetére


rerebere
tag

Nem csak biztonsági mentés miatt jó, hanem telefoncserénél, csak belépsz a gmail fiókodba és egyből ott vannak a telszámos kontaktok :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.