Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) sgeza válasza djzoy (#12199) üzenetére


sgeza
veterán

Mindegyik bixby adatát törölted?

(#12202) kocsij válasza Csapo83 (#12188) üzenetére


kocsij
tag

Ez mind szép és jó, de azért a szervizben sem hülyék. Hiába hogy a knox nem változott, de látszik hogy nem az eredeti gyári rom van rajta és ha akarnak akkor simán belekötnek ebbe is szerintem és akkor a garinak annyi.

Galaxy S23 Ultra

(#12203) djzoy válasza sgeza (#12201) üzenetére


djzoy
tag

igen

(#12204) sgeza válasza kocsij (#12202) üzenetére


sgeza
veterán

Nyilván előtte visszateszi a gyárit. Mondjuk akkor van gond, ha pont az USB hal meg...

(#12205) sgeza válasza djzoy (#12203) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor passz.

(#12206) Zolik


Zolik
senior tag

Sajnos a mai napom (tok ellenére) az S8-as kicsúszott a kezemből és kb 40-50 cm-t zuhanva megrepedt a hátsó üveglap, de elég csúnyán. Természetesen még garos. Van értelme bevinni T-mobilba vagy elzavarnak hogy ez nem tartozik bele a gariba? (tényleg nevetségesen kicsit esett és a tok sem védte meg).
A válaszokat előre is köszönöm

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12207) laci0530 válasza Zolik (#12206) üzenetére


laci0530
senior tag

Erre készülékbiztosítás jelenthetett volna fedezetet, nem tartozik a termékért való szavatosság, ill. jótállás tárgykörébe.

(#12208) icemad válasza Zolio3 (#12200) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az a furcsa helyzet van, hogy nem nagyon látok reklámokat, pedig nem rootolt a telefonom. Ingyenes játékoknál persze van, de ott elviselem, mert a készítőt támogatom a megnézéssel. Honlapoknál szintén. Ahol meg van lehetőség megvásárolom a reklámmentes verziót. Kb 5-600 eurót költöttem már el a play áruházban az elmúlt években.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12209) Ateszpapa válasza Zolik (#12206) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Garanciába nem tartozik bele a törés.
Ha nem volt biztosításod, akkor az sajna pech, nem tudsz mit csinálni el kel viselned.

Milyen tokban volt, hogy így megrepedt?

Örülj, hogy csak a hátlapja, és nem a kijelző...;)

(#12210) Zolik válasza Ateszpapa (#12209) üzenetére


Zolik
senior tag

Szilikon tok de vastagabb. Megenné a fene ha a kijelző is megrepedt volna ha a hátára esik.
T-be vissza vihetem, ők meg tudják csináltatni?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12211) szabyka95


szabyka95
őstag

nalam is megjelentek a beeges nyomai, igaz, keresni kell.
eltuntettem a nav bart, es szurke hatternel, ha nagyon megnezem, latszik hogy a navbar beegett

(#12212) mikesa válasza Zolio3 (#12200) üzenetére


mikesa
tag

Recoveryben mit mutat nálad a Knox? Ha nem változott ott sem, pár ember örülne egy leírásnak.
Személy szerint jól jönne még 1-2 decibel a fülesre, még egy két apróság.😉

(#12213) Luser2000


Luser2000
addikt

Indul a Plusz augusztusi frissítésének publikálása.
S8+ DBT G955FXXU1AQH3

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12214) Ateszpapa válasza Zolik (#12210) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha nincs a közelben samsung szerviz akkor oda is viheted de fizetős lesz.

(#12215) drmotto válasza Zolik (#12210) üzenetére


drmotto
őstag

Ha T-be viszed, 2-3 héttel mindenképp számolj. A T már nem szervizel, elküldik a Telemaxhoz, de szállítás csak egy héten egyszer van.
Jobban jársz ha Samu szervizbe viszed.

(#12216) sgeza válasza Zolik (#12210) üzenetére


sgeza
veterán

Ha tudod, vidd a Váci úti Samsung szervizbe!

(#12217) #00573696


#00573696
törölt tag

Sziasztok olvasgatom itt a rootolással kapcsolatos eszmecseréket, van olyan mód amivel rootolás esetén sem fogom bukni a garanciát? :)

Aszi10: Tudom engem is f...b@sz amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#12218) Chrys_ válasza Zolik (#12206) üzenetére


Chrys_
addikt

Köss most rá biztosítást online (ha lehet), aztán ha csak mondjuk 3 hónap után fizet, akkor addig használd a telefont, majd az idő letelte után jelentsd be a kárt.

(#12219) drmotto válasza Chrys_ (#12218) üzenetére


drmotto
őstag

Nem lehet. Illetve lehet, de előtte állapotfelmérést csinálnak

(#12220) spider80 válasza Chrys_ (#12218) üzenetére


spider80
őstag

Ha ezt igy lehetne,akkor mindenki igy csinálná.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#12221) Chrys_ válasza spider80 (#12220) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt németben így megy :D

(#12222) DarthFater válasza szabyka95 (#12211) üzenetére


DarthFater
tag

Mióta használod a telefont? Nagy fényerőn? Napi hány órát kb? :)
Kíváncsi vagyok, mi okozhatja ezt, sokaknak előjön... ://

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12223) khorvat válasza Zolik (#12206) üzenetére


khorvat
senior tag

Én a helyedben nem vinném sehova a javítás több 10ezerFt, mivel nem a kijelzősérült szemből nézve nem is látod a hibát, max tudod hogy létezik. Rakni kell rá egy nem átlátszó teljes hátlapot védő erős tokot ízlés szerint aztán használni, ha lesz újabb baleset akkor érdemes javítani szerintem.
Olyan ez nálam mint az autó amit meghúznak gyűjteni kell hozzá és egyszerre megcsinálni később, ha a működést nem befolyásolja a sérülés!

(#12224) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Vannak ezek a mágneses autós tartók, az lenne a kérdésem,hogy ezek nem tesznek kárt a telefonban?

Üdv.: kóóó!

(#12225) DarthFater


DarthFater
tag

Általános kérdés: Nektek van biztosításotok a telefonotokhoz? Milyet érdemes kötni?
(Nem szolgáltatónál vásárolt telefon esetében)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12226) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah, telefon leadva a váci úton, elvileg ma kész is lesz. :)
Köszönöm a tanácsot, hogy oda vigyem.

u.i.: s7edge a cseretelefon addig, nos, nem bánom, hogy s8am lett....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#12227) DarthFater válasza Zolik (#12206) üzenetére


DarthFater
tag

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=samsung+galaxy+s8+new+rear+panel&_sop=15

Itt keresgélhetsz, vannak ÚJ hátlapi panelek, egy részük ingyenes szállítással, akár szerelő "készlettel", és magadnak kicserélheted.. Vagy, ha te nem mersz nekivágni, és van valami vállalkozó szellemű ismerősöd, akkor vele esetleg megcsináltathatod :))
Van már egy pár ilyen videó a YouTube-on ;)
Bár igaz, 3-4 hét alatt érkezik meg, de akár olcsóbb megoldás is lehet, mint egy Samsungos csere lenne.. :D

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12228) kóóó


kóóó
aktív tag

Valaki próbálta már a Spigen üvegfóliat?
Spigen Üveg

Jött most egy Neo Hybrid gunmetal és egy Ultra Hybrid jet black, de a Neo csúszósabb, az Ultra meg passzosabb, jobb a fogása, de nem szép az ezüst telón,lehet el is fogom passzolni....
Lenyeg, hogy ami volt rajta üveg keret,azt egyből letolta magáról. Úgyhogy most keresnem kell valamit ami meg is marad a Neo mellet.

Üdv.: kóóó!

(#12229) Zolik


Zolik
senior tag

Köszi mindenkinek a tippeket, sajnos nem pesti vagyok így az oda vissza út kb annyi lenne mint maga a javítás. A sérülés elég koncentrált területen pont a keret mellet van és a vízállóságot ezzel tutira buktam is.
Gondolom a hátlap csere után (ha én csinálnám meg) ugrik a gari is.
Beviszem a t-be hátha ki tudok eszközölni tőlük valami kedvezményes lehetőséget ha már 20 éve ügyfelek vagyunk...
A készülékbiztosítást én is néztem, egyrészt vásárlás után 60 nappal lehet rá megkötni, másrészt le ellenőrzik a készüléket.
Nagyot csalódtam ebbe az új gorilla glassba, az s6-ot betonra, csepmére mindenre leejtettem és nagyon bírta. Ez kb egy asztal magasságából esett le védőtokba és reccs.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12230) #08176384


#08176384
törölt tag

S8+-ra elindult az augusztusi patch. Sammobile tölthető már a török vagy a német verzió. Ugyanaz bitre pontosan mindkettő. Lényegtelen melyiket rakod fel. OXM-es cs, mindenkinek jó akiknek független firmware van fent.

[ Szerkesztve ]

(#12231) userxy


userxy
őstag

Halihó!

Ebay elkúrta ezért van egy felesleges s8+ Nillkin frosted shield tokom feketébe. Origi és használatlan. Sima s8-am van.

Ez nem hirdetés, csak tényközlés. :D

[ Szerkesztve ]

(#12232) CsabaZz válasza #08176384 (#12230) üzenetére


CsabaZz
tag

Telekomra ez sem fog kijönni. :)

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#12233) Luser2000 válasza #08176384 (#12230) üzenetére


Luser2000
addikt

vót má' :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12234) Aszi10


Aszi10
tag

Srácok amennyiben nem akarom még rootolni a telót megéri Romot cserélni rajta? Gondolok itt arra,hogy van olyan országnak szánt rom amit hamarabb frissitenek?Amennyiben érdemes hogyan tudom ezt megcsinálni?Ez az első Samsung telefonom és nem vágom hogy itt mit hogy kell...

Előre is köszönöma segitséget!

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12235) Ateszpapa válasza Aszi10 (#12234) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Én meguntam a Telekom ROMot, hogy nem frissítik, és felraktam ezt: G950FXXU1AQG5
XEH lett a kódja ami a gyári függetlené.

Asszem ez a legfrissebb

Odin kell hozzá, meg a SamFirm progi amivel letöltöd a ROMot.
S7 topikban le van írva, hogy kell.

Szerk: Van OTA frissítés és a gari is megmarad, ha gyári ROMot raksz fel.
Nem olyan nehéz, egyszerű.
Itt leírták a lényeget.

Most nem tudok írni, megyek vissza meló, de bizti van aki tovább segít.
S7 fórumon olvasd el az összefoglalónál.
:)

[ Szerkesztve ]

(#12236) Aszi10 válasza Ateszpapa (#12235) üzenetére


Aszi10
tag

Először is köszönöm a választ!Másodszor pedig hogyan tetted fel? Illetve miután felteszem ugyan ugy OTA frissitések vannak? Lehet hülye kérdés de én régen csak rootoltam és úgy raktam fel custom romot...ott ugye sosem volt OTA frissités...de ezt a telefont nem szeretném annyira babrálni...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12237) Mr.Silkó válasza CsabaZz (#12232) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ne legyél ilyen negatív, biztos azért vártak eddig, hogy egyből az augusztusi biztonsági frissítést kapjuk meg most (nem). :))

[ Szerkesztve ]

(#12238) Aszi10 válasza Ateszpapa (#12235) üzenetére


Aszi10
tag

Köszönöm!! nagy király vagy ! :R :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12239) Parallaxis válasza Zolio3 (#12200) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha nem írnának bele ennyi sok szemét reklámot egy appba

A reklámmentesítéshez már jó ideje nem kell rootolni :)

Egy készülék pótolható, de amit ideg, meg agysejteket elveszít az ember, az nem pótolható

Hát én inkább telepítek egy reklámblokkolót, ami megy root nélkül is, minthogy kifizessek 90-100 eFt-ot egy szervizelésre. Az utóbbi tuti több agysejtet pusztít, miközben azon dühöngsz, hogy ha nem cseszed el a garanciát tök fölöslegesen, akkor nem kéne kifizetned ennyi zsét :D

(#12240) #08176384 válasza CsabaZz (#12232) üzenetére


#08176384
törölt tag

Biztosan nem. Nem tudom minek szenvedsz a szolgáltatós szoftverrel. A szoftver csere nem viszi el a garanciát.

(#12241) #08176384 válasza Ateszpapa (#12235) üzenetére


#08176384
törölt tag

És holnap már rakhatod is újra, mert sima s8ra is megjön az augusztusi patch.

[ Szerkesztve ]

(#12242) #08176384 válasza Luser2000 (#12233) üzenetére


#08176384
törölt tag

Nem vettem észre.

(#12243) DarthFater válasza Zolik (#12229) üzenetére


DarthFater
tag

Majd írj légyszi, hogy megcsinálták-e, meg hogy mennyiért :D
Kíváncsi vagyok egy hátlap-csere összegére, hogy érdemes e magamnak csinálni ha úgy van, vagy inkább szerviz... :))

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12244) tween


tween
őstag

Úgy képzeljétek el ezt a hátsó üveglapot, hogy hajszál vékony és belülről van festve. Gyenge mozdulattal ketté lehet törni, olyan vékony...

(#12245) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani S8-hoz tokot, illetve edzett üveget, hogy hol érdemes beszerezni és melyiket?
Lehet gyári is, ha az jobb, mint a külső cég által gyártott, illetve boltból is szívesebben vennék itthonról, hogy ne kelljen sokat várni.
Eddig Nillkin tokokat használtam, azok eléggé minőséginek tűntek a régebbi telefonjaimon, nem tudom, hogy abból van-e olyan, amelyik megfelelően védi a telefont.
Legfőképpen a karcolásokat szeretném elkerülni, így szeretném, ha azért nem lenne a telefonból bunkofon. :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#12246) DarthFater válasza tween (#12244) üzenetére


DarthFater
tag

Igen, ebben a vidiben látni 6:30-tól, hogy néz ki belülről, milyen vékony kis cucc.. ez az egyik gyengepontja a telefonnak......

Az iFixit-en most fél perc keresés után találtam meg a következő tutorialt a hátlap cseréjéhez, ha valakinek szüksége lenne rá...:
https://www.ifixit.com/Guide/Samsung+Galaxy+S8+Rear+Glass+Replacement/89278

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12247) tween válasza DarthFater (#12246) üzenetére


tween
őstag

Jerry állandóan szétbarmol mindent :DDD

(#12248) Ateess válasza Ateess (#12245) üzenetére


Ateess
tag

Elolvastam pár korábbi hszt-t, úgyhogy javítanék, olyan tokot szeretnék, ami a kisebb eséseket kivédi. :)

Köszi!

(#12249) DarthFater válasza Ateess (#12245) üzenetére


DarthFater
tag

Szia!

A Rhinoshield tokjai szerintem elég meggyőzőek, és szépek...

https://rhinoshield.io/products/samsung-galaxy-s8-plus-bumper-case?variant=32457480577

Érdemes megnézni ezeket a videókat, hogy miért is olyan megbízhatóak:
VIDEO1
VIDEO2
VIDEO3
VIDEO4

VISZONT!!! Szerintem az üveg előlap teljesen felesleges:
VIDEO5
VIDEO6

Több videóban is (az utólag linkeltekben is) lehet látni, hogy egy-egy leesésnél rögtön leesik a telefonról, és van, hogy ettől el is törik. Van, amelyik videóban kalapáccsal esnek neki a Rhinoshield üvegnek, és semmi baja nem lesz, de van olyan vidi is, ahol egy 3-4 méteres ejtéstől meg eltörik.. Szóval az üveggel kapcsolatban úgy látom, nagyon vegyesek a tapasztalatok...

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12250) DarthFater válasza tween (#12247) üzenetére


DarthFater
tag

Igaz, de nekünk most a témához kapcsolódóan pont hasznos hogy szétbarmolta a telefont xDD :DD :DD :DD
Legalább látszik, hogy milyen gyenge az üveg, ahhoz képest, hogy Gorilla Glass.. :(( :(

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.