Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Zoli133 válasza DarthFater (#12250) üzenetére


Zoli133
őstag

gorilla glass-ról sose mondták hogy törésálló

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#12252) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem letiltogatni a felesleges programokat Package Disabler PRO-val.

Azt vettem észre, hogy sok olyan program van, amit ha letiltok, akkor mintha többet is fogyasztana. Pl. Samsung Dex Home. Létezik, hogy ez így van? Maximum arra tudok gondolni, hogy szerencsétlen rendszer próbálgatja folyamatosan elindítani, de nem tudja és azért merül? :U

A másik, hogy eddig folymaatosan szívtam az ilyen olyan Bixby gomb átállítására való programokkal, mert mindig valahogy csak előjött egy pillanatra a Bixby. Most leszedtem a Button Mapper progit, és ez egy ADB parancs után tökéletesen működik :) Nem tudom, hogy ez újdonság-e, de hátha jól jön itt valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#12253) darkpower válasza Ateszpapa (#12235) üzenetére


darkpower
aktív tag

Teljesen biztos,h megmarad a gari? Vagy abban az esetben csak, ha szervíz előtt visszarakom a szolgáltatói romot?
Köszi :R

(#12254) DarthFater válasza Zoli133 (#12251) üzenetére


DarthFater
tag

Persze, csak azt mondják, hogy erősebb, mint a többi. Ez ugye nagyrészt igaz is! :)
Egy pár videót láttott már szerintem mindenki normál üveg vs gorilla glass -összehasonlításról, és meggyőzőnek tűntek. Viszont az S8 hátlapja azokhoz képest is sokkal vékonyabb, ezért hamarabb is törik / reped ://

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12255) Ateess válasza DarthFater (#12254) üzenetére


Ateess
tag

Köszi a válaszokat!

Gondolom az LG G6 hátlapja is ugyanilyen vékony, nem?
Csak mert ma vagy holnap tervezek S8-at rendelni és emellett még a G6 játszott. :)

(#12256) dnelb válasza Ateess (#12255) üzenetére


dnelb
veterán

nem egy kategória a 2 telefon

(#12257) Ateess válasza dnelb (#12256) üzenetére


Ateess
tag

Ezért esett a választásom az S8-ra, de azért zsebben hordva nem szeretném, ha elrepedne a hátlapja.
Emiatt is gondolkoztam a G6-on, mert ott vastagabb az oldalkeret, sík az üveg elő és hátlap, talán jobban véd a sérülésektől, kamerában pedig az sem rossz.
De nyugtassatok meg, hogy azért tényleg csak egy eséstől reped be a hátlap, és nem magától, mint anno talán az S6 kamerája körül?

(#12258) DarthFater válasza Ateess (#12255) üzenetére


DarthFater
tag

Krisztián jól szólt :D
Igazából, énnekem a G6 nem igazán tetszik, úgyhogy azután nem is nagyon nézegettem...
Viszont, egy DROP TEST-es összehasonlítást találtam róla.. Persze mivel mindig máshogy esnek a telefonok még "irányított" ejtéseknél is, ezért eltérőek lehetnek az eredmények minden ejtésnél / esésnél. És ugye az is számít, hogy milyen magasról ejted, melyik részére érkezik (keret/képernyő/hátlap).
De szerintem nem érdemes csak egy-két ejtésteszt alapján telót választani, gondolom neked sem ez a döntő, csak ugye jó tisztában lenni, hogy mit vesz az ember :D

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12259) dnelb válasza DarthFater (#12258) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem g5 volt az s8 előtt, kinézeten kívül semmi előrelépés nincs a g6-ban. kivették az értesítési ledet, van helyette akksi szívó always on, nincs infra, hardver ugyanaz, kamera 2 éves, előlapi is rosszabb, kamera karcolódik, G5-ben ufs2 volt a nand, ebben hol ufs hol emmc.. szóval az egész telefon egy pofátlan nagy spórolás lett, szóra sem érdemes kb :) en imadtam a g5öt, szóval jó nagy csalódás a 6-os sajnos
ettől a leeséstől meg nem értem mit remeg mindenki, ha ennyire lyukas kezű valaki akkor vegyen rá neohybridet, vagy más telefont, megvan oldva. utcára se menjünk ki mert ránk esik 1 tégla.. :) ha nem ejted le nem fog magától repedni.

[ Szerkesztve ]

(#12260) Ateess válasza DarthFater (#12258) üzenetére


Ateess
tag

Persze, nem is abból ítélem meg, csak azért elég drága a telefon és hosszú távra tervezek, így szeretném, ha a mindennapos használatot bírná és nem lenne baja.
A leejtés már más tészta, én amúgy is nagyon figyelek arra, hogy hogy nyúlok egy telefonért, lekopogom, de nagyon ritkán ejtek le telefont, így nem is ez zavar, mert ott tényleg csak szerencse kérdése, hogy hova, milyen szögbe és felületre érkezik, hanem inkább az, hogy leejtés nélkül, zsebben hordva, de tokba, üveggel az elején ne legyen baja, ne pattanjon csak úgy el az üveg.
Épp emiatt ejtettem ki például a Huawei P10 Plus-t, mert valaki írta, hogy a ház elhajlott a melegben a leggyengébb ponton a bekapcsológomb mellett.

Úgyhogy remélem ennyi pénzért azért a hétköznapi használat során bírja a telefon. Bírja, ugye? :)

(#12261) DarthFater válasza Ateess (#12260) üzenetére


DarthFater
tag

Huu.. Na látod, arra a kérdésre, hogy zsebben hordva elpattan-e, nem tudok sajna választ adni :) Nekem még nincs meg a telefon, de már "úton" van hozzám :D Hasonló esetről videót még nem láttam, úgyhogy tényleg nem szeretnék erről nyilatkozni.. Ha mégis lenne vele ilyen gond, ne engem kövezz meg :DD EXTRÉM esetben persze a lehetetlen is lehetséges, de szerintem nem lesz ilyen jellegű probléma! Ne legyen! :U :D

Én egyelőre nem vettem még rá Rhinoshield-tokot, de nagyon gondolkodok rajta! Rendeltem ha jól emlékszem 2900-ért (remélem eredeti :D ) alcantara tokot rá az Ebay-ről, 20.-a után érkezik meg. Majd teszek fel képeket, meg csinálok ejtéstesztet a tokkal (Na jóóó ezt azért még én sem vállalnám be) :D :D :D

Krisztián: Na látod, jó hogy mondod. Alapból nem tetszenek a telefonjaik, de most már még több okom van, amiért nem választanék LG-t :D

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12262) SlayR


SlayR
senior tag

Én ettől függetlenül is választok LG-t, ha megfelelő lesz a specifikáció ...még pedig amint itt a V30 :)

[ Szerkesztve ]

(#12263) mchawer


mchawer
tag

Tudna valaki segíteni, hogy miért van ez? Nem tudok rájönni... :W

[ Szerkesztve ]

MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

(#12264) Viktor0610 válasza mchawer (#12263) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mi lehet a baj. ;]
(Mert nem írtál semmit, a topikban a hozzászólásaid között sincs semmi kérdés. :P )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#12265) CsabaZz válasza #08176384 (#12240) üzenetére


CsabaZz
tag

Mert tudtommal Odin nincs Macre, Windowsos tabletről pedig kicsit macerás feltenni, mert az OTG kábelem kicsit megbízhatatlanul működik. De lehet a hétvégén erőt veszek magamon...

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#12266) sgeza válasza mchawer (#12263) üzenetére


sgeza
veterán

Emlékeim szerint kell neki valamilyen kiegészítő! .Net vagy valami hasonló letölthető cucc. Nézd meg a honlapját!

Na közben megnéztem:
It requires .NET Framework 3.5 (Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) and Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) installed)

[ Szerkesztve ]

(#12267) mchawer válasza mchawer (#12263) üzenetére


mchawer
tag

Megoldva. Rossz helyről indítottam a progit.... :W

MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

(#12268) laci0530


laci0530
senior tag

Kis tok-adalék: többen rendelték meg itt a kollégák közül a Cafele tokot a készülékre, az enyém is megérkezett.

Nos, ahogyan vártam is, ez az ultravékony kialakítás legfőképp a hátlapi, illetve a keretre leselkedő karcoktól nyújthat valamiféle kis enyhe védelmet, igaz viszont mindemellett, hogy a telefon elég karcsú marad akkor is, ha felhelyezzük rá.

Én valószínűleg elvétve fogom használni, ha vékonyabb tokba helyezem, inkább a Nillkin Nature-t vagy a Frosted Shield-et választom, azok érezhetően jobb védelemben részesítik, mégha leejtés során a repedés vagy töréskár ellen talán nem is védik meg.

Hátha valaki ezek között a típusok között vacillált, és ez hozzásegíti a döntéshez. :)

[ Szerkesztve ]

(#12269) szabyka95 válasza DarthFater (#12222) üzenetére


szabyka95
őstag

1 honap, auto fenyero, alig latszik, keresni kell, de ottvan

(#12270) Mr.Silkó válasza Ateess (#12245) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A kérdéseidre részben válaszol az összefoglaló.

(#12271) WiZARD


WiZARD
addikt

tok tema: en a clear covert hasznalom, es nagyon szeretem.
vekony, a telefon lenyegi formaja es merete megmarad, kinezeten se nagyon ront. Hogy esestol mennyire ved az jo kerdes (valoszinuleg eleg minimalisan), de en nem vagyok hajlando vastagabb tokkal duplazni a telefon meretet.
Van egy gyari alcantara tokom is, ami szep, de felteglava varazsolja a telefont :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#12272) Pompi válasza laci0530 (#12192) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, de nálam nem ilyen néven volt, hanem simán "Eszköz biztonsága" - már ha ugyan azt találtam meg, minden esetre ennek az adatainak törlése vissza állította alap helyzetbe.

Feel Good Inc.

(#12273) laci0530 válasza Pompi (#12272) üzenetére


laci0530
senior tag

A lényeg, hogy sikerült és köszi a visszajelzést. :-)

(#12274) Aszi10


Aszi10
tag

Srácok Melyik gyári rommal járok a legjobban? és mi a kódja amit Samfirmbe be kell irjak? :R

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12275) zseko válasza Csapo83 (#12191) üzenetére


zseko
veterán

A Barclays nem :) Egyelőre megfelel így, ésszel használom a telefont, így nekem reklámok nem jönnek, a garancia elbukása pedig nem ér ennyit.

HR24.hu

(#12276) Ateszpapa válasza darkpower (#12253) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekomos a készülék, vissza rakom majd a Telekomos ROMot ha szervizbe kerülne.
Bár amennyire össze tört az előző telcsim, arról meg nem mondták még a szervizben sem, hogy milyen ROM volt rajta. :)

De célszerű a sajátját vissza rakni természetesen

(#12277) icemad válasza Aszi10 (#12274) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12278) #06969344


#06969344
törölt tag

Létezik normális üvegfólia az S8+-ra?

[ Szerkesztve ]

(#12279) Zolio3 válasza Parallaxis (#12239) üzenetére


Zolio3
senior tag

Mint írtam: a hangzással sem voltam megelégedve. 1 hónapot hagytam, azalatt hagytam volna kijönni hibát, ha van. Nyilván van több reklámblokkoló, ezeket is néztem, de hát.... Bízom benne, hogy egy évet kibír, utána úgyis váltani szoktam.

(#12280) thebear007 válasza Ateess (#12260) üzenetére


thebear007
aktív tag

Farzsebben hordom, főleg az Alcantara tokban, vilt, hogy a kocsiban ráültem. Nem törik.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#12281) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Üdv az idejáróknak!
Én is beléptem a klubba egy fekete S8 - cal. :)

valami

(#12282) Den Hadnagy válasza #06969344 (#12278) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Létezik full elólapra való védő, olyan 6k magassága. Fólia felejtős.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#12283) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#12284) dutrás válasza Ateess (#12260) üzenetére


dutrás
őstag

És te ezt simán elhitted mert azt mondta valaki?

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12285) Aszi10 válasza MunezXBK (#12283) üzenetére


Aszi10
tag

Milyen szolgáltatós Vagy? :))

[ Szerkesztve ]

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12286) icemad válasza MunezXBK (#12283) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az! Végre javítják az automatikus fényerő szabályzást.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12287) Mr.Silkó válasza Quasi_modo (#12281) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Üdv a klubban! :)

(#12288) Aszi10


Aszi10
tag

Srácok senki nem tud nekem segíteni a kérdésemben?!

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12289) icemad válasza Aszi10 (#12288) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem dbt most a legjobb. De nem vagyok biztos benne, azért nem is írtam...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12290) laci0530 válasza Ateess (#12260) üzenetére


laci0530
senior tag

Azért ahhoz már igen extrém hőhatás kellett, a Huawei készülékek igencsak össze vannak rakva.. mondhatni nagy átlagban makulátlan a felső kategóriás készülékeik összeszerelése és anyaghasználata. (Valós, saját tapasztalat, nem csak hallomás, netes olvasmány.)

Mondjuk, ha 40 fokos külső hőmérsékletnél a szélvédőre cuppantva órákra - bármelyik készüléket - a napon hagyják egy lezárt autóban, történhetnek furcsaságok, azt sem kétlem, de ez hétköznapi körülmények között, kis odafigyeléssel elég ritkán fordulhat elő.

#12281 Quasi_modo: Használd egészséggel, leld örömed benne, szerintem remek választás. :-)

#12283 MunezXBK: már a T-modellekre is jöhetne valami, elaludtak a szolgáltatónál most egy cseppet. :D

[ Szerkesztve ]

(#12291) OCTAMD válasza Aszi10 (#12285) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ott van ha jobban megnézed

G955F és DBT(OXM) szolgáltató ,ez azt jelenti,hogy S8+ és a német gyári független Rom

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#12292) Ateess válasza laci0530 (#12290) üzenetére


Ateess
tag

El elhiszem, mert a tulaja írta, hogy sokat navigált vele a szélvédőre tapasztva, szóval lehetséges, persze tényleg elég extrém a körülmény. Én igazából azért aggódtam emiatt, mert több tesztben (P9, Mate 9) is láttam, hogy a bekapcsológomb mellett elég sérülékenyek a Huawei-ek, pechemre P10-ről nem találtam még ilyen tesztet, úgyhogy csak általánosítottam.

Viszont, ha már egy S8 topik ez, tegnap volt szerencsém beszélni az egyik helyi Samsung szervizes sráccal, hogy mik a tapasztalatok, illetve mennyire ajánlja a telefont és sajnos elég rosszakat mondott róla. Nem ajánlotta, mert nagyon törik a kijelzője, illetve gondolom a hátlapra is igaz ez, illetve 90 ezer Ft egy kijelzőcsere, így most eléggé elbizonytalanodtam. Tudom magamról, hogy nem dobálom a telefont, szinte az összes régi telefonom patent állapotban pihen a fiókban, de sose lehet tudni, egy kicsit határozottabban lerakott telefon azért ne nyekkenjen meg.
Helyette inkább HTC-t, vagy Huawei-t ajánlott egyébként.

Bocsi, hogy sokat dilemmázok itt, de az ára miatt szeretnék biztosra menni, hogy jól választok-e!

Bár, ha jól olvastam, akkor szinte minden újabb készülék, Iphone 7s, 8, LG V30, Samsung Note 8 is minde üveg hátlappal jönnek ki, gondolom azok sem lesznek ennél tartósabb GG-ból.

[ Szerkesztve ]

(#12293) dnelb válasza Ateess (#12292) üzenetére


dnelb
veterán

Autót is úgy választasz amúgy hogy majd mennyi lesz a javítás ha összetöröd?
Nézd, szerintem neked nincs pénzed erre a telefonra. Válassz olyat ami 100-120k körül mozog, és nem fogsz ilyenen izgulni. Nekem pl vásárlásnál 1 percre se fordult meg a fejemben hogy uristen mi lesz ha elejtem? Kit érdekel ? Bármilyen telefonod van, ha pont rosszul érkezik összefog törni.

[ Szerkesztve ]

(#12294) Aszi10 válasza OCTAMD (#12291) üzenetére


Aszi10
tag

Köszönöm!

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12295) Aszi10 válasza OCTAMD (#12291) üzenetére


Aszi10
tag

Még egy kérdés... Mielőtt felrakom ezt a Romot mivel tudok egy full mentést csinálni a telómról? mert gondolom Rom telepités után wipeolni kéne a telót... :R :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12296) CsabaZz válasza Ateess (#12292) üzenetére


CsabaZz
tag

Ejtettem már el párszor és kutya baja (tok nélkül). Tanuld meg jól leejteni a telefont, és nem lesz baj. :)

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#12297) oil120 válasza Mr.Silkó (#12237) üzenetére


oil120
senior tag

Vagy októberben :W

(#12298) MunezXBK válasza Aszi10 (#12285) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

O2.

Icemad: pont ezért raktam ki.

(#12299) sgeza válasza Ateess (#12292) üzenetére


sgeza
veterán

Köss rá biztosítást!

(#12300) DarthFater válasza Ateess (#12292) üzenetére


DarthFater
tag

Nekem van egy Microsoft Lumia 640-em jelenleg, műanyag hátlap + Gorilla Glass képernyő-üveg. Eddig minden megterhelést kibírt az üveg (most ugye csak arról van szó :) )..
Tényleg nagyon vigyázok rá, és nagyon nagyon ritka, hogy leejtem... De már nem egyszer az egyik zsebemben volt a kulcs meg a telefon is. Semmi baja nincs, még egy hajszálnyi karc sincs rajta!
Volt egyszer, hogy lépcsőn gurult le, volt hogy egy kőre esett képernyővel lefelé (ritka pillanatok egyike volt, hogy leesett), de a képernyőnek semmi baja...
Szóval szerintem a GG véd rendesen, akármilyen telefonról legyen is szó... Ha meg összetörik, akkor összetörik. Minden telefon összetörhet, ha szerencsétlenül esik! Nem célja senkinek, hogy összetörjön, épp ezért olyan ritka dolog. De erre való a biztosítás.... Vegyél szerintem is olcsóbb telefont, ha ez a probléma...
Ha Samunál maradnál, akkor vegyél S6 Edge -- S7 Edge-et, azok most már olcsóbbak, és nem "törnek" annyira, mint az S8-S8+-ak, bár a törések átlaga közötti különbség szerintem minimális...

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.