Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) sgeza válasza Aszi10 (#12295) üzenetére


sgeza
veterán

Rádugod a gépre, és lemásolod róla a dolgaid. Igazi, normális mentést semmi nem csinál (rootolást leszámítva).
A névjegyeket mentsd a Google fiókba! Állítsd be a biztonsági mentést a Google fiókodhoz, illetve a Samsung fiókos mentést is megnézheted.
Alkalmazás adatok mentésére részben alkalmas a Helium backup is.

(#12302) laci0530 válasza Ateess (#12292) üzenetére


laci0530
senior tag

Mostanában elég sok forró, kánikulai nap volt, szóval elképzelhető.

Ha minimalizálnád a sérülés veszélyét, akkor érdemes venni valamilyen strapabíróbb, méretes ütközési csillapitással, vastagabb kávavédelmi zónával ellátott ("armor" fantázianév-toldattal bíró) tokot, abban kisebb az esélye valamivel, hogy ha rossz pozícióban is ér földet a telefon, reped/törik az üveg rajta.

Amikor az S8, és nem az S8 + mellett döntöttem, az egyik tényező az volt számomra a kényelmesebb használhatóság mellett, hogy egy nagyobb tokban se legyen lehetetlenség zsebbe rakni majd, ha az extra védelem miatt olykor jobban beburkolom.

(#12303) k810


k810
aktív tag

Hol lehet biztosítást kötni egy nem szolgáltatós telefonra?

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#12304) Chrys_


Chrys_
addikt

Próbált már valaki folyékony üveget? [link]
10 perc meló van vele, 12 óra után éri el a max. védettséget. Csak ha jól tudom, kb. 2 hónap után újabb kezelés kell (nem 12-15 hónap, mint amit a videóban mondanak németül, egy elvileg független tesztben modták, és ott is átmentek a telefonon autóval, az meg is tört, bár még teljesen használható maradt). Viszont nem csak a kijelző, hanem az egész készülék védhető vele (jó az üveg hátlaphoz is).

[ Szerkesztve ]

(#12305) TTTotya válasza Chrys_ (#12304) üzenetére


TTTotya
senior tag

Én használok ilyet, (nem ezt a fajtát, mert ez kib@$zott drága). Nekem bejött, de az emberek 99%-ban szkeptikusak ezzel a védelemmel kapcsolatban.

(#12306) Chrys_ válasza Chrys_ (#12304) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt van egy review, 1 hónapja van a telefonon, 3 hónapja az órán. A telón volt egy mikorkarc, de lazán ki tudta javítani, ez is elvileg 1 évig védi a készülékeket.

@TTTotya:
Én valószínűleg kipróbálom, de nem most, mert az OTAO üveg tökéletes az S8+-n. Abszolút nincs szivárványosodás, case-friendly (tok nélkül viszont ezek az üvegek azért kicsit zavaróak szerintem, de szokható), és végre nem tapad össze a motoros tartóval. Ez a tartó egy zárt ház, saját fóliával, és ez mindig összetapadt az Invisible Shield fóliával, ami a tokból kivétel után mindig buborékos lett. Kell hozzá bubiskanál...

[ Szerkesztve ]

(#12307) icemad válasza Ateess (#12292) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köss rá biztosítást. Vegyél rá uag tokot, meg üveget a kijelzőre és nem lesz gond. Vagy vedd meg az active verziót.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12308) #00573696 válasza Chrys_ (#12304) üzenetére


#00573696
törölt tag

En az itthoni nano nem tudom mit vettem 3ezerert, azzal atkezeltem a telefont ha mar normalis uveg nincs ra. Egy UAG tok van meg a keszuleken mas nincs 1 honapja hasznalom folia nelkul hajszalkarc sincs, de egy garis kijelzo cserenel ugy is uj lesz az elolapi uveg is ☺ Nekem is bumszli az UAG tok de idovel megbaratkoztam vele, es csak annyit, hogy en nagyon ritkan ejtem el a telefont, de ha elejtem az olyan puffanast ad a telefonnak, hogy aldom a tokot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12309) Chrys_


Chrys_
addikt

Gondolom ez szétbarmolja az oleophobe réteget.

(#12310) dutrás válasza Ateess (#12292) üzenetére


dutrás
őstag

Vegyél Mate 9-et.
Fém hátlap GG kijelzővédelem. Nagyobb akksi hosszabb készenléti idő. 3 év garancia plusz ha az első három hónapban a földhöz vered akkor is kicserélik.
150 körül megúszod.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12311) kbadam83


kbadam83
senior tag

Segitsetek mar legy szives! A viber ertesitese tesom telefonjan ugyan olyan beallitasokkal van beallitva mint az enyemen
Neki egy kis csikba jeleniti meg ha uj uzenet erkezik ( ez kellene nekem is ), nekem pedig ugy h fentrol ugye egy ablak lenyilik mint a gyari androidon
Van koze hozza, h az ove S8+ ez meg sima S8?
Vagy valami beallitason atsiklottam?

(#12312) Parallaxis válasza Chrys_ (#12309) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gondolom ez szétbarmolja az oleophobe réteget.

Nem barmolja szét, hanem pont amiatt az ilyen nanofolyadékok semmit sem érnek, hisz fel sem tudod vinni a kijelzőre, mert az oleophobe réteg nem engedi feltapadni egyenletesen, hanem cseppekre bontva lepergeti. :)

Jó nagy átverés a dolog, max védőréteg nélküli üvegre ajánlott (pl. kamera/fényképezőgép LCD-je), mobilra csak pénzkidobás.

(#12313) kukika2 válasza kbadam83 (#12311) üzenetére


kukika2
csendes tag

edge lighting ki/bekapcsolásával változik

[ Szerkesztve ]

(#12314) kbadam83 válasza kukika2 (#12313) üzenetére


kbadam83
senior tag

Koszonom szepen igy mar mukodik!
Meg annyival zaklatnalak titeket, hogy a gyari email levelezot esetleg be lehet ugy allitani, h ne csak az ertesitesi savba dobja ki, h jott uj email hanem, hogy kikapcsolt kijelzonel kapcsoljon be a kepernyo es lassam kitol jott email?
Beallitottam a vilagito szeleket de emailnel nem villan fel :-(

(#12315) Ateess válasza dutrás (#12310) üzenetére


Ateess
tag

Szemeztem azzal is, de az 5,9" kijelző már túl nagy, illetve a kameráját is nagyon lehúzták.
Emiatt gondolkodtam még a P10 Plusban, de kamerában az S8 jobb.

Krisztián: Nem a pénzzel van bajom, szerencsére elég jól keresek ahhoz, hogy megengedhessem bármelyik telefont, csak ennyiért szeretném, ha a legjobbat tudnám kiválasztani és nekem beleszámít az is, hogy bírja a hétköznapi használatot.
De valószínűleg ezt a telefont rendelem meg a héten, mert akárhogy nézem, tudásban nem tudok jelenleg jobbat mondani, illetve néztem UAG, illetve Spigen tokokat, elég meggyőzőek.
Ezek közül esetleg van-e valamelyikkel tapasztalatotok, illetve milyen edzett üvegfóliát érdemes venni rá?

Egyébként nem akartam senkit sem felbosszantani a dilemmáimmal, csak nektek van tapasztalatotok és szerettem volna képbe kerülni!

(#12316) dutrás válasza Ateess (#12315) üzenetére


dutrás
őstag

S8 5.8 s8+ 6.2
Tudásban nem kevesebb fényképezőben kevéssel marad el.

P50 pro/P40 Lite

(#12317) dnelb válasza dutrás (#12316) üzenetére


dnelb
veterán

156.9 x 78.9 x 7.9 mm
vs
148.9 x 68.1 x 8 mm
:))

(#12315) Ateess
én még normális üveget nem találtam, csak ilyen üvegszerű plexi, de nem érzékelt rendesen a kijelző úgyhogy nincs rajta semmi, bírja. Hátlapon spigen thinfit a kezdetektől, de tiszta karc már a háta, a porral sajnos semmi sem tud mit kezdeni:))

[ Szerkesztve ]

(#12318) DarthFater válasza DarthFater (#12249) üzenetére


DarthFater
tag

@Ateess -- A linkelt #12249-hsz-ben írtam róla, hogy szerintem a Rhinoshield mennyire király... És nem csúfítja el a telefont mint egy UAG... (bár kinek mi a csúnya)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12319) Lanash válasza DarthFater (#12318) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nem akarlak megbántani, de Ő tapasztalatot vár, neked meg még a telefon sincs meg.

(#12320) Ateess válasza dnelb (#12317) üzenetére


Ateess
tag

Áh, mire rábeszélem magam, addigra lebeszéltek. :)
Egyébként ha már itt tartunk, hogy P10 Plus vs S8. Mennyit számít a szolgáltatói verzió, mert P10 Plus-t Edigitalban néztem, S8-at Telekomnál?

Illetve visszatérve picit a kijelző cserére, ez alatt komplett panelt cserélnek minden alkalommal, vagy ha az üveg törik csak be, de minden más működőképes, akkor csak azt? Mert utóbbi gondolom nem sokban különbözik a hátsó üvegtől és olcsóbb is, mint a komplett érintőpanel + kijelző?
De ez csak kíváncsiság.

És még a tokokhoz kapcsolódóan, olyat tudtok, amelyiknek a kinézete kicsit szolidabb, de minőségre és ütésállóságra olyan, mint pl. az UAG tokok?

[ Szerkesztve ]

(#12321) shadowcam


shadowcam
tag

Sziasztok!

Holnap érkezik a készülékem, izgatottan várom. 2012 óta először lesz Androidom, iPhone 6S-ről váltok. Nagyon kiváncsi vagyok. :)
Tudtok ajánlani megbízható biztosítást, független készülékhez?

Köszönöm!

(#12322) DarthFater válasza Ateess (#12320) üzenetére


DarthFater
tag

Igen, és írtam is xDDDDDDDD :N :( :U Az UAGon kívül még a Rhinoshield nagyon megbízható, és erős.. a többit nem nagyon ismerem.. Ezekről láttam már jó pár vidit amit linkeltem is... DE! Ha olyan kell, ami a hátlapot beteríti, Ebay-en is szét lehet nézni!!! Vannak minőségi tokok is, hidd el! :D Nézegesd...

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12323) Ateess válasza DarthFater (#12322) üzenetére


Ateess
tag

Köszi köszi, azt is néztem, és tényleg meggyőző, csak a hátlapot is szeretném lefedni.
De még nézelődök. Köszi még egyszer!

(#12324) Ateess


Ateess
tag

Van olyan egyébként, akinek edzett üveg védi a kijelzőjét, mert egy csomó videóban arról beszélnek, hogy felrakják, de nem marad fent?

(#12325) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hany naponta szoktatok ujrainditani a telefonotokat?

(#12324) Ateess nekem kb. 1 hete van rajta, eddig jo. :)

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#12326) laci0530 válasza kiszi07 (#12325) üzenetére


laci0530
senior tag

Kb. hetente egyszer, maximum kétszer.

(#12327) thebear007 válasza laci0530 (#12290) üzenetére


thebear007
aktív tag

El.Gyanítom, hogy a T-nek most más baja van az ejeggyel. Úgyhogy nekem is most megy fel a független software, nem várok rá tovább.
Update: fent is van, nem vészes a sztori.

[ Szerkesztve ]

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#12328) dnelb válasza kiszi07 (#12325) üzenetére


dnelb
veterán

5 naponta.
De sajnos még így is csinál hülyeségeket. Egyik nap nem látott egy darab gps muholdat sem, resi kellett. Tegnap pedig 4G-t írt holott nem volt internet, itt is resi kellett... Érdekes, remélem nem pusztul meg.

(#12329) Luser2000


Luser2000
addikt

Készülékbiztosítás kapcsán:

Az elmúlt napokban többen / többször kérdezték, hogy hol lehet biztosítást kötni a mobilra. Sokat tud ezekben a kérdésekben segíteni a Google keresője, de általánosságban az alábbiakat lehet mondani:

- Itt a topikban konkrét cégként eddig csak a Generali került megnevezésre.
- Vélhetően a legtöbb biztosítónál van ilyen (kiegészítő) szolgáltatás.
- A Telekom és a Voda (az ott vásárolt készülékek esetében) nyújt ilyen közvetített szolgáltatást.
- Ugyan csak van lehetőség a nagyobb elektronikai üzletekben kötni ilyen biztosítást (amely mögött szintén a Generali áll).
- Amennyiben valaki nem szolgáltatónál vásárolt ilyet és van általános LAKÁS biztosítása, akkor érdemes felhívni az adott biztosítót és rákérdezni, hogy náluk van-e ilyen kiegészítő opció (mert ez lehet a legolcsóbb megoldás).

Remélem nem fog továbbra is naponta több erre vonatkozó kérdés érkezni ezt követően.
Egy dolog viszont hiányzik ennek ellenére:
- aki kötött (nem szolgáltatós, vagy vásárláskori) biztosítást (hanem utólagosat), az ezt a tényt / tapasztalatot ne tartsa magában!

(Akár az összefoglalót is ki lehetne egészíteni ezzel).

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12330) thebear007 válasza dnelb (#12328) üzenetére


thebear007
aktív tag

Érdekes, hogy minden maradt a telón:)
Újraindítanom nekem még nem kellett, van, hogy hetekig megy. A Bluetooth szokott néha szórakozni, eldobja egyszercsak az eszközöket, és nem csatlakozik újra, olyankor kell a reboot. De ez elég ritka, remélem az új software megoldja.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#12331) Ateess válasza kiszi07 (#12325) üzenetére


Ateess
tag

És hol vetted, illetve tudnál linket küldeni?

(#12332) dnelb válasza thebear007 (#12330) üzenetére


dnelb
veterán

jaj igen, BT is olyan az autóval. Ha 1x leveszem róla a telefont, akkor ujrakell indítani vagy a motort vagy az s8at hogy lássák egymást... szóval vannak bajok

(#12333) sgeza válasza kiszi07 (#12325) üzenetére


sgeza
veterán

Én nem szoktam újraindítani sosem csak úgy az eltelt napok száma alapján. Nagyon ritka, hogy valami miatt kell, de az extrém eset szokott lenni.

(#12334) thebear007 válasza thebear007 (#12330) üzenetére


thebear007
aktív tag

És azonnal itt egy 600mb-s frissítés is....

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#12335) sgeza válasza dnelb (#12332) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem hibátlanul megy a kihangosítóval! Nincs ennek semmi baja!

[ Szerkesztve ]

(#12336) N.otorious


N.otorious
senior tag

Üdv all, vettem én is egy s8 at :D, elsőnek olyan kérdésem lenne, hogy a bixby hangvezérlést lehet valahogy aktiválni?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12337) dnelb válasza sgeza (#12335) üzenetére


dnelb
veterán

de van. attól hogy nálad nincs, attól még nem hozza pl a G5 szintet, ott nem volt ilyen. Nekem is hibátlanul megy, nem erről volt szó.

(#12338) DarthFater válasza dnelb (#12337) üzenetére


DarthFater
tag

Reméljük, egy frissítés megoldja :) :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12339) dnelb válasza DarthFater (#12338) üzenetére


dnelb
veterán

:K. kibírom amúgy, csak fura :)

[ Szerkesztve ]

(#12340) Aszi10 válasza N.otorious (#12336) üzenetére


Aszi10
tag

Szia! Nem ,jelenleg nem lehet itthon...jelenleg a voice funkció csak usa ban ill. Koreában működik de már csinaljak az angol verziót is belőle, úgyh türelem :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12341) Gabmami válasza Chrys_ (#12309) üzenetére


Gabmami
tag

IGEN!!

"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája' (Schlegel)

(#12342) Aszi10


Aszi10
tag

Uraim aki jártas odinban... egy kérdés.. rom fless előtt be kell pipálni a re-partition fület?!

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#12343) OCTAMD


OCTAMD
őstag

S8ra valaki kapott màr augusztusi frissítést valahonnan?

S8+ az màr megy pàr napja,azt tudom

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#12344) Luser2000 válasza dnelb (#12332) üzenetére


Luser2000
addikt

Két gyári BT kihangosítóval használom felváltva, folyamatosan (Peugeot508, FordFocus). Csatlakozik gond nélkül. Mivel a csatlakozáshoz legalább két eszköz közös "szándéka" kell, így simán lehet, hogy az autó oldalán is lehet probléma (régebbi szabvány, ügyetlenül megírt vagy bugos driver, stb).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12345) DarthFater


DarthFater
tag

#12345 hozzászólás LeL :P :DD Már ideje volt xD :C :)) :DDD

Amm a Blootooth-os autós témához hozzászólva, világszerte panaszkodnak amiatt, hogy nem kapcsolódik sok autó navijához/kihangosítójához...

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12346) dnelb válasza DarthFater (#12345) üzenetére


dnelb
veterán

ne legyél 15 éves ;) :N

Luser2000 : mindegy, engedjük el. ha az autó oldalán lenne a probléma akkor a G5-el is ilyen lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#12347) OCTAMD válasza DarthFater (#12345) üzenetére


OCTAMD
őstag

Na végül mit vettél meg?Milyen telót? :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#12348) N.otorious válasza Aszi10 (#12340) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az fasza, akkor várunk, esetleg azt tudja valaki, hogy spigen rugged armor tok mellé felmegy az üvegfólia?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12349) DarthFater válasza OCTAMD (#12347) üzenetére


DarthFater
tag

S8+ :DD ... Úton van.. Pénteken, vagy hétfőn megérkezik ha minden jól megy :D

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#12350) sgeza válasza dnelb (#12337) üzenetére


sgeza
veterán

Miből gondolod, hogy a telefon hibája? Az, hogy nálad nem jó, egyáltalán nem biztos, hogy gond van az S8 bluetoothával!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.