Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Deck


Deck
titán

Ha valaki nem ismerné van egy nagyon jó reklámblokkoló app. Playen is fenn van, a neve: Adhell.
Nem kell neki root, a knoxot se piszkálja, ingyenes, nincs értesítés, hogy fut, minimalista, böngészőbe és appokban is blokkol :)

PS5

(#23602) SybenX válasza Burt1793 (#23591) üzenetére


SybenX
őstag

Köszönöm!
Kicsit szoknom kell még ezt a sok funkciót és a sok beállítást amit ez a telefon kínál. Ma váltottam S7-re Lg G4-ről és valóban ég és föld a két telefon minden tekintetben. Eddig egy nap használat után nagyon tetszik.

(#23603) Burt1793 válasza Fifi (#23595) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezt nem ajánlom, ilyen az ikea-s éjjeliszekrényem, ha már gyakorlott az ember, könnyebben rá tudja rakni úgy, hogy töltsön, de nem tökéletes. Én a szekrény előtt s5-höz kapható lappal töltöttem, az hibátlan volt.

(#23604) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Vettem egy S7-et, de még nem "költöztem át" rá. Látom, hogy gorilla g4 van rajta elöl meg hátul is, haverom 1,5 éve használja a sajátját, nem látok rajta karcokat, pedig sem tokot, sem fóliát nem használ. A topikban meg 3 megoldást találtam, amit sokan használnak:
- veszek egy spigen neo hybrid-et, amihez ahhoz kompatibilis üveget is kell venni - erre várhatnék is vagy 3 hetet, mire megjön
- veszek előre egy üveget (a samsung által adott 2db-os kiszerelést nem ajánlottátok, nem tudom, hogy melyik még az, ami fullban fedi az üveget) és hátra egy dbrand skin-t
- veszek egy nillkin vagy spigen tokot, amelyik csak a hátuljár védi, az elejét csak korlátozottan és ehhez is a teljes üveget lehetne venni

A célom az lenne, hogy a fogáson kicsit javítsak, nehogy leejtsem, meg azért ne legyen karcos sem. Sony Z1C-m volt, elöl meg hátul is üvegfóliával, de ott egyszerű volt a helyzet, fém keretet a teló és nincs a kijelzőben hajlítás. Így még kulcs mellé is beraktam, attól nem lett baja, de 2x elrepesztettem a 2,5 év alatt a kijelző védőfóliáját, mindkétszer kb fél méterről esett a teló.

Tényleg ennyire sérülékeny az üveg, hogy kénytelen vagyok valami full keretet venni a telefonra?

=== Szatocs ===

(#23605) Deck válasza szatocs (#23604) üzenetére


Deck
titán

Nincs üveg. A gyári az fólia. Én azt használom és semmi gondom vele, csak jól kell felrakni.

PS5

(#23606) Fifi válasza Burt1793 (#23603) üzenetére


Fifi
őstag

Miért nem ajánlod?

Ebben három töltőrész van, csak eltalálom az egyiket. :DDD
Vagy ezeknél is nagyon pontosan oda kell rakni és könnyen a két töltőrész közé tenném?

(#23607) Burt1793 válasza Fifi (#23606) üzenetére


Burt1793
veterán

Nagyon-nagyon pontosan, tehát pont úgy, hogy a kamera alatt egy centivel lévő rész legyen a + jel közepén. Persze, mondom, gyakorlás kérdése, nekem megy full sötétben, szinte helyezgetés nélkül, de jó fél éve megvan a szekrény. :D
Az s5-höz valóra meg bárhogy rá lehet rakni, valszeg több tekercses.
Igaz, azzal is egyszer volt olyan, hogy nem töltötte fel reggelre, ezzel a szekrénnyel is csak egyszer volt ilyen eddig. Kicsit ijesztő, amikor visszaköszön az esti 30% reggel. :DDD

Szerintem s6-osat vegyél, olyat, ami nem gyorstöltős, a ventilátor nem túl praktikus esti, lassú töltéshez.
Asszem ez az, ez elég nagy, tuti eltalálod. :D

[ Szerkesztve ]

(#23608) szatocs válasza Deck (#23605) üzenetére


szatocs
őstag

És a hátulján van neked valami?

=== Szatocs ===

(#23609) Deck válasza szatocs (#23608) üzenetére


Deck
titán

Semmi.

PS5

(#23610) mrmilan


mrmilan
csendes tag

Sziasztok! A mai napon lettem S7 tulajdonos, és az lenne a kérdésem, hogy a manuálisan letöltött új szoftvert (gondolom a 7.0-ás android) ráengedjem-e a telóra? Az értesítések sávban folyamatosan ott van az ikon, és ugye halasztottam a telepítést. Eltüntetni nem tudom az ikont, gondolom csak a frissítés után esz nem látható. Szóval menjen a frissítés vagy ne? Ez a fő kérdés...

(#23611) Hege1234


Hege1234
addikt

+1

nekem még nem jött meg a telefon
de én egyáltalán nem akarok nougat-ot
a frissítés ikon-t hogy lehet eltüntetni ?

[ Szerkesztve ]

(#23612) jeni válasza mrmilan (#23610) üzenetére


jeni
félisten

A 7.0 többet tud. Egyeseknek gyorsabban merül azon. Meg valamilyen csengetési amliárol írnak. Nekem a 6.0 jobban tetszik kinézetre. Ha nem akarod a Nougat rendszert akkor a korábbi verziót kell feltenned amiről nem frissül a 7-re.

(#23613) Ákkk válasza Mui (#23600) üzenetére


Ákkk
addikt

Probáld meg másik kábelel és töltőfejel ha ez sem segít akkor sajna egy usb aljzat csere lesz szervízben.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#23614) Zap-Em válasza Mui (#23585) üzenetére


Zap-Em
tag

Én még akármilyen kábellel töltöttem, mindig hozta a töltő amperjait. Ilyen 5 órahoz 250-500mA töltés kell, ilyet nekem csak a 7 méteres usb hosszabbító kábellel produkált, ami érthető is. Lehet kontakt gyengeség is az aljzaton, tisztítsd meg a csatlakozó felületeket. Nyomj egy wipe csécset.

(#23615) jeni válasza Mui (#23585) üzenetére


jeni
félisten

Amit írtam annak jelölés EP-TA20EWE -úgy tűnik sokaknak ez a gyenge láncszem. Nem egy strappa termék. A kábelt illetően akár melyik nem alkalmas gyors töltésre.
Ezzel menne gyors töltésre

[ Szerkesztve ]

(#23616) stilo18 válasza Mui (#23590) üzenetére


stilo18
addikt

Nálam egy kábel csere megoldotta ezt a próblémát.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23617) Mui


Mui
tag

Koszi nektek! Probaljozom akkor meg par dologgal. Masik kabel nincs itthon sajna. Vagyis van vmi regi de lehet az szerintem nem tolto kabel. Na azokkal el sem indult a toltes.

(#23618) mrmilan


mrmilan
csendes tag

Gyerekek,még egy kérdésem lenne. Az ominózus "szoftverfrissítés elhalasztva" értesítést hogy a bánatba lehet eltüntetni? Nem akarom, hogy folyton az arcomba tolja. No meg a bal felső sarokban az a kis figyelmeztető ikon. Mondom, ha ilyen bizonytalan lett a 7.0 akkor nem engedem rá a készülékre.

(#23619) Burt1793 válasza mrmilan (#23618) üzenetére


Burt1793
veterán

Semmi bizonytalan nincs a 7-esben, ha megjelent, már nem nagyon tudod eltüntetni, csak úgy, ha csinálsz egy FR-t és net nélkül csinálod végig a kezdő beállításokat, majd rögtön kikapcsolod az automata frissítés keresést a beállításokban.

(#23620) mrmilan válasza Burt1793 (#23619) üzenetére


mrmilan
csendes tag

Akkor azt mondod, hogy engedjem rá nyugodtan? Egyébként a halasztást nem lehet neki beállítani napokra mondjuk? Például megadom neki, hogy 30 nap múlva dumáljon csak? Ne haragudj a hülye kérdésekért, de nem akarok semmit elrontani.

(#23621) Burt1793 válasza mrmilan (#23620) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem a legtöbben a nougatot használják. Nincs vele semmi gond. Kicsit szarabb az UI (legalább is más, nekem a 6-os jobban tetszett), de meg lehet szokni, én jó 3 hónapja ezt használom. Frissítések viszont nem nagyon jönnek mostanában...
Annyit tudsz csinálni, amit ott felajánl, én nem próbálkoztam az üzenet kikapcsolásával. Lehet, biztos el lehet valahogyan tüntetni, semmi sem lehetetlen. :D

[ Szerkesztve ]

(#23622) Monkey


Monkey
tag

Sziasztok! Ha mindenképpen dual simes telefonra van szükségem, akkor kell félni a gsm boltos készülékektől? Itt XXL GSM-re, West-tel-re és társaikra gondolok. Azt tudom, hogy a gari ügyintézés necces, és azt is, hogy a telók ázsiai régiókódosok. Ez utóbbiból lehet gebasz? Az egyik eladó srác azt mondta, hogy gyári visszaállítás után ázsiai karakterekkel fog indulni. Ez tényleg így van, illetve rom cserével orvosolható?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23623) samu74 válasza Mui (#23617) üzenetére


samu74
addikt

Az 5 óra az akkor is sok,talán mikor laptopról töltöm akkor ír ennyit nekem.De az 500 mah max ami usb-n jön asszem.
Esetleg ha tudsz kölcsön kérni valakitől egy másik töltőt, nem baj ha nem samsung de ha 1000 mah-es max 3 óra körül kellene töltsön.

-----------

(#23624) Norbi. válasza Monkey (#23622) üzenetére


Norbi.
őstag

Megbizható bolttól szerintem nem feltétlen kell félni, egyesek túltolják ezt hogy a gsm bolt csaló, lop hazudik és társai, a gyártói szerviz meg maga a menny. Mi például nem egy olyan készüléket javitottunk meg gariba, amit a gyártói szerviz visszadobott, külső behatásra, ázásra stb.re hivatkozva. (de ez itt nem a reklám helye, csak példa volt.)
Szinte minden alkatrész kompatibilis az EU modellekkel, ugyhogy annyira nincs gond az alkatrészutánpótlással. Ugyan úgy van bennük magyar nyelv, (legalábbis amit mi árultunk abba mindbe volt) elindul valami nyelven, átállítod a nyelvet meg a billentyűzetet és ennyi, utánna ugyan olyan lesz. Max, máskor kapsz frissítést mint az EU-sok.

(#23625) nordican


nordican
tag

Sziasztok, a teló alapvetően rendben, egy dolog viszont nagyon zavar. Ha videóra váltok, akkor amíg meg nem nyomon a felvétel gombot, van egy távolabbi előnézeti kép, amikor viszont megnyomom a felvétel gombot, akkor olyan, mintha rázoomolna. Rohadt idegesítő, mert csak úgy tudom beállítani a tárgyat, ha előbb felvételt csinálok róla, mert így látom, hogy mi fér rá a képernyőre. Nem akarom elhinni, hogy ez így normális, és azt se értem, hogy mi értelme van ennek. Másnál is így működik?

[ Szerkesztve ]

(#23626) #54715584 válasza nordican (#23625) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam ez működik rendesen.

(#23627) johnny82 válasza Kroni1 (#23566) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi, ez jó ötlet. Tetszik.

(#23568) petrson : te hol vetted?

(#23628) Monkey


Monkey
tag

Köszönöm a gyors választ! Romcserével (vagy más módon) meg lehet szabadulni az ázsiai nyelvektől? Ill. kik számítanak megbízható gsm boltnak? :D

(#23629) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Úgy döntöttem vissza megyek MM-ra. Nem tudom miért, de nekem 6-on sokkal jobb SOT-ok jöttek össze. Semmi nem változott ugyanazok a progik futnak, ugyanazon felhasználói szokások mellett. Melyik a legjobban ajánlott ROM 6-ra?

Rappi

(#23630) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziaszok, tegnap óta én is végre S7 tulaj vagyok, egy jó öreg Alphát váltottam, egyenlőre tetszik nagyon, más kávéház.. elsőre 5és fél óra sot, kiváncsi leszek mennyire áll be. Egy dologra nem jöttem rá. főképernyőről ha belépek az alkalmazásokba, elhomályosodik a beállított háttérkép, ezt ki lehet kapcsolni valahol?

(#23631) mrmilan válasza MrBazsi (#23630) üzenetére


mrmilan
csendes tag

Frissítettél 7.0-ra?

(#23632) Norbi. válasza Monkey (#23628) üzenetére


Norbi.
őstag

Azokra csak ázsaiai rom van, mivel más a tipusszáma (G930FD)

XXL, Firstphone, BlueTel, Partnero, őket ismerem/van velük tapasztalatom.

(#23633) mateus válasza nordican (#23625) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem is így van.
Szerintem ez akkor van így, ha 12Mp 4:3 a képméret beállítás a fényképezőnél, a kamera pedig 16:9-ben indul, így átvált.
Ha a fényképezőt 16:9-re rakom akkor nem ugrik át a kép videónál.

(#23634) kengyel válasza Norbi. (#23632) üzenetére


kengyel
nagyúr

A FirstPhone-ra adnék én is egy szavazatot, vettem tőlük készüléket, és teljesen rendben volt minden szempontból.

kengyel

(#23635) MrBazsi válasza mrmilan (#23631) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Már azzal vettem ;)

(#23636) Burt1793 válasza MrBazsi (#23630) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem lehet kikapcsolni, a hatosban még volt minden app a kezdőképernyőn mód, most nincs, mindent egyesével ki kell rakni (bár az s8-ban van hetes droidon is, szóval valszeg visszakapjuk egy idő után).

(#23637) Monkey


Monkey
tag

Értem, rendben, köszönöm. :)

(#23638) nordican válasza #54715584 (#23626) üzenetére


nordican
tag

Az furcsa lenne, ha csak néhány telónál működne így. Neked milyen méretbeállítások vannak a fényképezőnél és a videónál? Most átállítottam a fényképezőt 16:9-re, ahogy mateus írta, és már nem ugrik olyan nagyot a kép, de továbbra is fennáll a probléma. Innen is gratulálok a fejlesztőknek ezért a megoldásért.

[ Szerkesztve ]

(#23639) Burt1793 válasza nordican (#23625) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez már volt téma, állítsd 4K-ra a videót és akkor nem lesz "belezoomolás", a szenzor méret és felbontás miatt csökken a látószög.

(#23640) HGab777 válasza nordican (#23638) üzenetére


HGab777
csendes tag

Kapcsold ki a videostabilizálást.

(#23641) nordican válasza Burt1793 (#23639) üzenetére


nordican
tag

Köszi, ez lesz az. Ha valaki szintén ezzel kínlódik, a beállítások:

Videó mérete (hátul): UHD 3840x2160
Képméret: 16:9 (9,1 MP vagy 3,7 MP)

(#23642) nordican válasza HGab777 (#23640) üzenetére


nordican
tag

Így csak bizonyos méretbeálíltásokkal működik.

(#23643) Burt1793 válasza nordican (#23641) üzenetére


Burt1793
veterán

Nincs mit, szerintem amúgy érdemes 4:3-ban fotózni (ha már nincs 3:2, avagy a szenzor 4:3-at tud névlegesen) és videózni pedig 1080p 30 fps-ben, mivel akkor tud minden földi jót a telefonszoftver (OIS, kép készítés videó közben). Én így használom, nekem fontosabb az OIS, mint a 4K.

(#23644) mrmilan


mrmilan
csendes tag

Urak, ami frissítést letöltött az S7-em az csak 362,06 mb. Az nem lehet a Nougat. Arra a net valami 1,5 GB-ot ír. De még nem engedtem rá. A telefon vadi új, lehet ez valami másik frissítés lesz. Ja és kártyafüggetlen.

(#23645) nordican


nordican
tag

Ha már fényképezés: Biztos erről is volt már szó, elég ijesztő, ahogy a széleken torzít a fényképező. Főleg akkor látni, ha fektetve van és közben vízszintesen mozgatjuk a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#23646) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok.
Ujdonsult tulaj vagyok. kb 1 honapos.
Kb 2 hete olyat csinäl, hogy elmegy-visszajön a hang magätol järek, yootube alatt.
Nem esett le a keszülek. Szilikon tokban van es uveg van elöl.
Talälkozott mär valaki ilyennel?

(#23647) nordican válasza Burt1793 (#23643) üzenetére


nordican
tag

Nekem ilyenkor is ugrál, és ez engem rohadtul idegesít:
Képméret 4:3 (6,2 MP)
Videó: FHD 1920x1080

(#23648) Burt1793 válasza mrmilan (#23644) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, az egy hete vett s7 edge is maradt 6-oson az első frissítés után, a másodikkal tért át a nougatra. Természetesen rögtön felraktuk, nyomtuk a wipe-okat és csak utána lakta be a tulaj. Nagyon jól szuperál, durva üzemidőt tud, szép. :D

(#23647) nordican: Igen, ilyenkor mindenképpen lesz ugrás. Egyrészt a videózásnál levágja a kép alját, tetejét, másrészt a felbontáskülönbség miatt nem használja a telefon a teljes szenzorfelbontást.
Szerintem messze nem torzít úgy a telefon, mint más, nagyobb felbontású fotós telók. Nekem ezelőtt Lumia 930-am volt, ott a kép szélén lévő házak ki akartak dőlni.

[ Szerkesztve ]

(#23649) mrmilan válasza Burt1793 (#23648) üzenetére


mrmilan
csendes tag

Ebben érzek egy kis szarkazmust. :) Ezt lehet behúzom, aztán automata szoftverfrissítés kikapcsol a francba, mielőtt ingert érezne a telefon a 7.0-ra :).

(#23650) Burt1793 válasza mrmilan (#23649) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, kinézetben visszalépés az UI szerintem, ezért rá kell dobni egy launchert vagy próbálni az alap témákkal szebbé faragni (nem nagyon lehet). Sajnos panaszkodtak az emberek a TW kinézetére, ezért stock androidosra vették. Ez ugyanolyan, mint az, hogy most már üveg a hátlap, mert a műanyag bazári volt (nesze neked könnyű aksicsere és jobb ejtésállóság...).

Szerintem frissítsd 7-esre, felesleges maradni a hatoson, windows7-et is érdemes 10-re lecserélni... :)
Például nekem 8 hónap 6-os droid használat alatt egyszer lefagyott a telefon, amikor lezárt állapotból, -10 fokban duplahome-mal indítottam volna a kamerát (le kellett állítanom home+voldown-nal), 3 hónapja nougaton vagyok, azalatt egyszer se volt semmi gond. Üzemidő jobb, főleg a készenléti, tényleg sose kapcsolom ki a netet, minimálisan merül amikor nem használom. Többet tud a szoftver 7-esen, minimálisan lassabb, de azt már megszoktam. Ujjlenyomatos beléptetés is gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.