Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok létezik valami stastisztika vagy valami ami az eSim es normal SIM kártyat osszehasonlitja aku fogyasztás téren? Vagy ugyan az minden?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#952) dnelb válasza #16820480 (#950) üzenetére


dnelb
veterán

de autónál adnak kereket gumival amivel tudod teljesertekuen használni, itt ez nem teljesül már az első perctől

(#953) |AP|


|AP|
veterán

S9 tulajdonosként ideje lenne már váltanom és nagyon vártam a 22-t a mérete miatt.
Egyelőre azonban visszatart pár dolog.
Az üzemidőt még csak-csak el tudnám fogadni, de hogy a hívásokkal/térerővel is probléma van, az már kicsit sok.
Szeretnék android (ezen belül Samsung) vonalon maradni, de így még nem tudom bevállalni. Remélem valamilyen szinten azért kezelhetőek lesznek ezek a problémák frissítésekkel.

(vagy cseréltetek egy akksit a koros S9-ben és várok tovább az igazi, mindenben megfelelő telefonra)

(#954) #16820480 válasza dnelb (#952) üzenetére


#16820480
törölt tag

De kábelt kpasz hozzá, azt bármibe bedugod, az tölteni fogja, max nem olyan gyorsan. De mondom, elektromos autó mellé sem kapsz csak úgy fali töltőt otthonra. Persze be tudod dugni 220-ba, csak úgy 3 nap lesz mire feltölt. Vagy mehetsz nyilvános töltőállomásra tölteni (ahogy telefont is elviheted valahova, ahol van töltő és ott töltöd).
Arról meg nem is beszélve, hogy azért ha télen veszed az autót, akkor nyári gumikkal nem lesz annyira használható az.

(#955) vicze válasza |AP| (#953) üzenetére


vicze
félisten

"a hívásokkal/térerővel is probléma van, az már kicsit sok"
Mivel előrendelési akció már úgy sincs, így nyugodtan várhatsz.
A hívásfogadás probléma valószínűleg SW frissítéssel javítva lesz, vagy már javítva lett.
Én nem tapasztaltam, de mivel nem telefonálok, így nem vagyok releváns.

Esetleg lehet nézni a Pixel 6 fórumot, ha ott javítva lesz, akkor valószínűleg a S22-ben is.

Amúgy a jelenség nagyon eseti amennyire látszik jelenleg, sok mindentől függ.

(#956) jeni válasza |AP| (#953) üzenetére


jeni
félisten

S21 FE Q

(#957) |AP| válasza jeni (#956) üzenetére


|AP|
veterán

nekem az már jelentős méretkülönbség.
A 22-ben pont a kompakt méret a vonzó számomra

(#958) David3 válasza |AP| (#953) üzenetére


David3
őstag

Kicsit kompromisszum lesz a választásod, azt remélem tudod. :) Ugyanígy féltem a telefon méretétől.

Ha fontos az üzemidő, ajánlom a Plus modellt. Tegnap délután 5-kor vettem le a töltőről, most van 61%-on. Meló közben kis mobilnet, szinkronizálás, helymeghatározás aktív. Volt benne kis közösségi média, e-mail-ek, videók. Utána 1,5 óra autózás hegyek között végig mobilneten.

Én már 1 éve nézegetem a telefonokat, mindegyik komoly kompromisszumot jelentett volna, számomra fontos dolgok miatt. Szóba került az Asus Zenfone 8, Sony Xperia 5 III és 1 III. Végül az S22+ lett, kb. 1 hete van meg és nagyon szeretem.

Dönts végül úgy, ahogy a pénztárcád engedi, ill. ahogy az élethelyzeted adja. Ha nem annyira fontos a modernebb hardver, én lehet rákérdeznék egy akksi-cserére. :R

Ha cserére adod a fejed, van egy fickó, szokott YouTube-ra tenni videókat, nagyon ügyes, és korrekt. Őt merem ajánlani, hogy cseréljen akksit. Kérj esetleg tőle árajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#959) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hát olvasva a kommenteket úgy látszik az s22 is megörökölte az s21 baját h nem lehet vele telefonálni.
Rettentően bosszantó volt s10 után s21re váltva h térerőben pocsék volt, így vissza is álltam s10re, de ez h már megint ez van... Érdekes van a családban a52s azzal semmi gond, miért mindig az S szériában vacakol a térerő? Létezik h ugyanazt az egységet kapta mint az s21?
Ez szoftveres vagy hardvergond? Azért egy 4kilós teló tudja már jól ellátni az alapfeladatát. tetszik az s22 de így biztos h nem kell.

(#960) David3 válasza MrBazsi (#959) üzenetére


David3
őstag

Nem vagyok Samsung-os beépített ember, mielőtt még valaki megvádolna... de nekem pl. jobb a térerőm ill. a mobilnetem is, mióta leváltottam az LG V40-et (vagy annak volt túl szar? :DDD ). Ahol eddig 2-3 csík volt, most max-on van, illetve ahol eddig 2G-m volt csak, most 4G és 5G van. Érdekes. A telefonálás minőségére se volt panasz, úgyhogy nem értem.

(#961) új kérdező


új kérdező
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, segítséget.

(#962) M5Norbi válasza Memmaao (#942) üzenetére


M5Norbi
őstag

Szuper köszönóm :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#963) szab120


szab120
tag

Sziasztok, van itt közületek valaki, aki Note 20 Ultráról váltott s22/s22+ra? Ha igen, mi a véleményetek? /Nagyon jó áron jutnék hozzá, szinte tényleg fillérekért./

(#964) boogie84 válasza S@c@ (#922) üzenetére


boogie84
veterán

Apró szerint az S22 sem. Mi az eladás oka?

#949csubííí
Minden értek amit írsz. Sajnos így működik a világ... nem azt írtam h jól, csak h megértem.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#965) M5Norbi válasza szab120 (#963) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem a szóban forgó kettő közt váltottam de ha nem baj megosztom a véleményemet.
Ha az S22.-re váltanál kicsi a valószínűsége hogy elégedett lennél. Sokkal kisebb, egynapos üzemidő és ugye nincs toll. Nekem Note10 Lite után is fura hogy "csak" ekkora de nekem ez a mostani felhasználói szokásaimhoz tökéletes.
Az S22+ esetlegesen jó lehet de toll ott sincs ( persze nem minden Note tulajnak nélkülözhetetlen) illetve nyilván ban fejlődés de a Note20 Ultra valljuk ne még mindig egy brutal jó készülék.
Ha viszont tényleg jó árban kapod(és mellette nem muszáj előre eladnod a Note 20 Ultrát) akkor megér egy próbát és utána el tudod dönteni melyik maradjon. Ily módon nagyot bukni sem fogsz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#966) S@c@ válasza boogie84 (#964) üzenetére


S@c@
őstag

Apple okoszisztemara valtas., semmi mas oka nincs. Teljes atkoltozes win+android---mac+ios.

(#967) szab120 válasza M5Norbi (#965) üzenetére


szab120
tag

Köszönöm a választ. Igazából a toll alapesetben jó, de nem mérvadó.
Ha az N20U-t eladnám, kb 3 S22 vagy 2 S22+ jönne ki belőle, úgyhogy ezért is gondolkodtam el.
Amit igazából hiányolok, az a lekerekített kijelző és a +4gb RAM. :)

(#968) RockCNC


RockCNC
senior tag

Látom ebből is kihagyták az értesítő LED-et :((

(#969) M5Norbi válasza szab120 (#967) üzenetére


M5Norbi
őstag

Akkor naagyot szerintem nem csalódhatsz anyagilag meg jól is járnál. De azért nehéz megjósolni mert ez csak elmélet mert lehet hogybhasználva mégis csalódnál. Esetleg ha azt is jó árban kapod gondolkodj el az S22Ultrán.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#970) szab120 válasza M5Norbi (#969) üzenetére


szab120
tag

Sajnos az nagyon nincs jó árban, az nem is lenne kérdés. :)
Viszont így meg anyagilag nem kérdés

(#971) kekedi válasza RockCNC (#968) üzenetére


kekedi
senior tag

Gyártanak még egyáltalán olyan telefont amibe tesznek ilyet?
Ezt a led témát már legalább 5 éve el kellett volna engedni amúgy. Ott az AOD amit már be lehet úgy állítani, hogy akkor aktív, ha jött értesítés.

[ Szerkesztve ]

(#972) RockCNC válasza kekedi (#971) üzenetére


RockCNC
senior tag

Így használom az AOD-ot , illetve a Notification ligth for Samsung alkalmazást is szoktam, de nem úgy világit, mint az eredeti.
Gondolom még egy luk a kamera mellet, már zavaró lenne, ezért vették ki S10 óta...?

[ Szerkesztve ]

(#973) csolaca68 válasza szab120 (#967) üzenetére


csolaca68
tag

Mennyiért adnád el a Note 20 ultrát? 600 ezerért? :C

[ Szerkesztve ]

(#974) thomas92 válasza kekedi (#971) üzenetére


thomas92
aktív tag

+1 nem értem, hogy hosszú évek után miért lepődnek meg azon, hogy nincs értesítő led :))

(#975) David3 válasza thomas92 (#974) üzenetére


David3
őstag

Nekem se hiányzik, utoljára még a G4-emnél volt... de szerintem az AOD még jobb is, főleg, hogy szanaszét lehet már konfigurálni. Nekem pl. csak akkor aktív, ha valami értesítés jön.

(#976) TODI1111 válasza szab120 (#967) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez most egy galaxy note 20 ultra? Miből van? Aranyból? Márcsak, hogy 3 db S22 vagy 2 db. S22+ kijön az árából. :D

(#977) David3


David3
őstag

Most néztem a német webshop-ot, aki esetleg most venne S22/S22+ készüléket, annak ismét adnak Galaxy Buds Pro-t és Wireless Charger Duo-ot ingyen hozzá. Ez vonatkozik az Ultrára is.

(#978) autotaxmo válasza David3 (#977) üzenetére


autotaxmo
őstag

A buds2 nem ugyanaz mint a buds pro 😉

(#979) tubeappma válasza David3 (#977) üzenetére


tubeappma
kezdő

Annyi penzert ? A samu elszalt de rendesen. Amennyi baja van a telonak 100 at nem adnak erte. Hogy nem szegyelik magukat!

htc desire s, xperia mini, lg g2, lg 4x, xiaomi redmi 5a, xiaomi mi 9 lite, iphone xs, xiaomi mi 10 lite, iphone 13 mini, ipad 2017

(#980) szab120 válasza TODI1111 (#976) üzenetére


szab120
tag

Természetesen nincs aranyból, és nem 600 ezerért fogom eladni. 😅
Viszont olyan jó konstrukcióban kapom az s22-t vagy a plust, hogy utoljára az s2 került ennyibe 10 évvel ezelőtt 😃

(#981) MrBazsi válasza kekedi (#971) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Zenfone 8. Keretben ráadásul. . Nem kéne elengedni, mert hasznos és sokak számára (nekem is ) hiányzik. Jobb mint az aodon egy ikon, az aodnotify hiába van, és működik és paraméterezhető, nem rossz, de akkor is jobb egy fizikai led. Elférne a samunál is ha akarnák, de nem akarák...

(#982) David3 válasza autotaxmo (#978) üzenetére


David3
őstag

Oh, tényleg. :U Elnéztem.

(#983) Roland1975


Roland1975
csendes tag

Sziasztok. 2 hete használok egy sima S22-őt. Telekomos. Rendelés után 1 hét múlva megjött. S10e-ről váltottam. Attól kicsit nagyobb, de nem vészes. Utálom a tepsiket. Ahogy én használom a telót az üzemidő számomra több mint elég. Kb.: 1,5 óra netezés 20-30 rövidebb hívás, zenehallgatás amíg tekerek a melóba oda- vissza. reggel 6 – kor veszem le a töltőről és 17-re amikor hazaérek 50-60% marad benne. Ez nekem több mint elég. Teljesen meg vagyok vele elégedve, sőt a nagy üzemidőpara miatt még kellemes meglepetést is okozott. Sokkal jobban bírja mint a S10e. Igaz abban csak 3100-as aksi volt. Ott már néha volt para nap végén, ennél nincs. Watch 4-el és Buds 2-vel hihetetlen jó ökoszisztémát alkotnak. A Watch 4-hez kapott nagy 3-as vezeték nélküli töltővel töltöm őket, mind a 3-at egyszerre. Jól néznek ki ilyenkor. Spigen Tough Armor tokot használok, nagyon jó kis tok, ajánlom. Masszív, erős és még kitámasztója is van. Nem tudom ki, hogy használja a telefonját, de szerintem átlagos használat mellett senki sem fog csalódni benne. Én nagyon szeretem és örülök, hogy megvettem.

(#984) MHA


MHA
csendes tag

Tudtok ajánlani olyan USB C Jack átalakítót ami működik S22+-al? Valami ilyenre gondoltam. Egy hasonlót már vettem, ami nem működik ezért kérném a Ti segítségeteket.

(#985) David3 válasza MHA (#984) üzenetére


David3
őstag

Mihez kéne pontosan? Sokáig kerestem én is, nekem kocsiban AUX-hoz kellett volna, plusz töltéshez. Nos a kettő együtt nem igazán szeret működni, komoly minőségbeli problémákba ütköztem.

Ha meg tudod oldani, akkor ajánlanám Bluetooth-on keresztül inkább. Pl.: valami ilyesmi.

(#986) MHA válasza David3 (#985) üzenetére


MHA
csendes tag

Fejhallgatóhoz kellene, a töltés része nem fontos. Azért lenne jó az a forma amit linkeltem, mert könnyebben fogható a telefon játék közben.

(#987) David3 válasza MHA (#986) üzenetére


David3
őstag

Most így kapásból ezt a hármat találtam:

1 | 2 | 3

(#988) MHA válasza David3 (#987) üzenetére


MHA
csendes tag

Igen, ezeket már mind néztem, de gondoltam van valakinek tényleges használati tapasztalata. Egyet már vettem, ami elvileg működik korábbi Samsungokkal, a 22-vel mégsem akar. :(

(#989) RockCNC válasza MHA (#984) üzenetére


RockCNC
senior tag

S21 Fe-hez ilyett vettem, igaz Buds2-őt használok, de megvettem, hogy egy kacatal több legyen. :)

A lényeg, hogy DAC chipes legyen.

UGREEN DAC Chip USB Type C to 3.5mm Jack Headphone Adapter USB C to 3.5

Két új között kívezeted a kábelt, akkor játékhoz is biztosabb a kézfogásod.

[ Szerkesztve ]

(#990) David3 válasza Roland1975 (#983) üzenetére


David3
őstag

Szia, nekem is hasonló a felhasználási módom, ugyanígy elégedett vagyok. Egyébként Sennheiser fülessel is nagyon jól összedolgozik. Az ilyen masszív tokokat én nem szeretem, jobban szeretem az átlátszó szilikonokat.

(#991) Oldman2 válasza David3 (#987) üzenetére


Oldman2
veterán

Az 1-es is USB-s?
:C

(#992) David3 válasza Oldman2 (#991) üzenetére


David3
őstag

Bakker, rosszat linkeltem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#993) Lego85


Lego85
csendes tag

Sziasztok!
Nem teljesen ide tartozik a kérdés, de hátha tud valaki segíteni, sima s22-esem van, vettem egy watch 4-et is, anno watch 2-esem volt, egy időben megjelenítette az óra a messengeren küldött képet, de egyszercssak eltűnt ez a funkció, vagy nem tudom mi lett vele 😅
Gondoltam majd az új órán ismét működni fog ez a funkció, de persze nem, csak annyit ír az óra, hogy valaki képet küldött.
Esetleg tudja valaki a megoldást hogyan is lehetne előcsalogatni, hogy mutassa az óra a képeket?

(#994) .tnm válasza Lego85 (#993) üzenetére


.tnm
addikt

Én azt tippelném, hogy a Meta "fejlesztette" vissza Messengert és nem az órán múlik.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#995) autotaxmo válasza Lego85 (#993) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ez mar sajnos nem opcio a messengernel az oran, nincs ra mod hogy mutassa a fenykepet. A vibernel mukodik cserebe.

(#996) Lego85 válasza .tnm (#994) üzenetére


Lego85
csendes tag

Remek😅

(#997) Lego85 válasza autotaxmo (#995) üzenetére


Lego85
csendes tag

Hát akor ezt szomorúan veszem tudomásul🙄

(#998) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!

Tudnátok segíteni?
Rengeteg Samsung telefonom volt már (Galaxy 3, S3 mini, S5 mini, S9, S10+, jelenleg egy A72 van)

Jelenleg S22-n gondolkozom, de megfordult a fejemben az S21 FE is.

Számomra fontos a jó üzemidő, az A72-vel 5-7 óra SOT-om van folyamatos mobilnet, bluetooth mellett.
Fényképezni is szoktam alkalom adtával.

Telekomnál venném. Megéri az S22 az S21 FE-vel szemben a plusz 57 ezer forintot?

Előre is köszönöm! :)

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#999) S@c@ válasza gyarmatinic (#998) üzenetére


S@c@
őstag

Ha csak az üzemidő fontos akkor S21 FE.

Az S22 4-5 óra SOT-ot tud kb folyamat mobilnettel.
Az S21 FE 5-7 óra SOT-ot tud, tehát kb A72.
Ha a kompaktság és a kamera a fontosabb akkor S22 ez egyértelmű.
Amúgy az S21 FE is képes kiszolgálni szerintem az igényeidet.

Érdemes megnézni élőben őket, mert minőség az S22-felé billenti a mérleget, de a méret meg az S21FE felé.

(#1000) M5Norbi válasza S@c@ (#999) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pontosan.
gyarmatinic:
Ha meg sikerül megnézni mindkettőt és sokkal jobban bejön az S22 akkor esetleg el lehet gondolkodni hogy érdemes még gyűjteni a +-ra mert ott az üzemidő is elég lesz.
Persze igen ott van mégegy (nem is olyan kicsi) felár.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.