Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) kenwood3 válasza Essejó (#10000) üzenetére


kenwood3
őstag

En is :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10002) viewdetails válasza Essejó (#10000) üzenetére


viewdetails
addikt

Van még valaki aki használja az alsó gombsort a kézmozdulatok helyett? :F :D

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10003) Essejó válasza viewdetails (#10002) üzenetére


Essejó
veterán

Az meg mi, és hogy működik?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10004) viewdetails válasza Essejó (#10003) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem találtam rendes magyar nyelvű videót, de angolul se bonyolult, ujjmozdulatokkal irányítod a felületet (pl. vissza gomb jobbról a képernyő közepe felé húzás, alkalmazástár hosszan fel alulról, futó alkalmazások rövid fel alulról, stb.) és nem kell nyújtózkodni folyton a telefon alja felé.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10005) Rinocerosz válasza viewdetails (#10004) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem már szinte furcsa az a hagyomanyos megoldás :) .

(#10006) Balzak83 válasza akos_ur (#9946) üzenetére


Balzak83
senior tag

Másik telefonnál már használtam, nem szerettem.

(#10007) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

One Hand Operation +

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10008) S@c@


S@c@
őstag

Ez a cikk mennyire igaz vagy click vadasz?
[link]

(#10009) csaba1203 válasza S@c@ (#10008) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha igaz, akkor az igen sokba fog fájni a Samsungnak....
Feltéve ha valaki nem sufni GSM boltban vásárolta a telefonját.

(#10010) dnelb válasza S@c@ (#10008) üzenetére


dnelb
veterán

a pixel shift tényleg nem megy, de ugyis adnak ki rá updatet, 1 hónap alatt meg nem fog beégni azért..

(#10011) S@c@ válasza dnelb (#10010) üzenetére


S@c@
őstag

1 honap azert a felső sav es az also lehet necces. De azert eleg ciki hiba.

(#10012) Oldman2 válasza S@c@ (#10011) üzenetére


Oldman2
veterán

Vagy addig kikapcsolni az AOD-t.

(#10013) S@c@ válasza Oldman2 (#10012) üzenetére


S@c@
őstag

Az also savot meg el lehet tuntetni a gestureokkel, de a felsot? :F

(#10014) Oldman2 válasza S@c@ (#10013) üzenetére


Oldman2
veterán

Az AOD ami a gondot okozhatja, a felső Értesítési sáv szerintem nem látszik mindig...

Vagy ha igen, akkor azt kell kikapcsolni.

(#10015) S@c@ válasza Oldman2 (#10014) üzenetére


S@c@
őstag

Nezd meg,hogy a felso sav mindig latszik. Max ha egy ket alkalmazast atallitasz,hogy teljes kepernyos legyen.

(#10016) viewdetails válasza S@c@ (#10015) üzenetére


viewdetails
addikt

Good Lock - Quickstar -> státusz sáv ikonok elrejtése

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10017) S@c@ válasza viewdetails (#10016) üzenetére


S@c@
őstag

De akkor semmit nem latok, hogy van-e tererom, de valoban ez mukodhet. Azert remelem hamar adnak ki egy bug fixet.

(#10018) jeni válasza S@c@ (#10008) üzenetére


jeni
félisten

Ha mégis beégne,akkor garisban kell ,hogy kezelje a gyártó. Akinek biztosítása van még akkor elég ha földhöz vágja és kerek 22ezer Ft áron kap egy újat.

(#10019) Curtain válasza Oldman2 (#10014) üzenetére


Curtain
senior tag

Az aod nem fog beégni mert ugyanúgy változtatja a helyét mint az előző droidon. Legalábbis 23plus-on így van, gondolom itt is.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#10020) Oldman2 válasza Curtain (#10019) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan az a gond, hogy az AOD nem csinálja a "pixel shifting" funkciót, azaz nem mozog.

(#10021) akooos válasza viewdetails (#10002) üzenetére


akooos
veterán

Hatalmas +1, S10+ óta azt használom, nem bírom már a gombosat, mikor más telefonját veszem a kezembe :D Annyivel kényelmesebb.

Egyébként a frissítés óta én azt veszem észre, hogy kicsit agresszív a RAM kezelés. Van egy játék, amit azonnal megöl, ha bármi más appra átmegyek közben, ez eddig nem volt így :( Hiába van teljesítmény mód bekapcsolva és a memóriában tartás (vagy mi a neve) maxra húzva.

(#10022) dnelb válasza Oldman2 (#10020) üzenetére


dnelb
veterán

státuszbar a nagyobb gond

(#10023) Curtain válasza Oldman2 (#10020) üzenetére


Curtain
senior tag

Nézd meg nyugodtan. Időről időre teljesen máshol van a kijelzőn. Folyamatosan "ugrál" ide oda ahogy eddig is. Ez a pixel shifting pont nem az aod miatt van. A cikkből: "Ezt a felhasználók gyakorlatilag nem veszik észre" Mármint a pixel shiftinget. De az aod az mozog össze vissza úgyhogy lehetetlen nem észre venni. Két külön dolog ez.
Dnelb: így van.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#10024) S@c@ válasza Curtain (#10023) üzenetére


S@c@
őstag

Szerintettek mikor jon a fixing a pixel shiftingre bugra? Valamint erdemes s23ra valtani most s22rol vagy mar erdemes megvarni az s24et?

(#10025) sajby válasza S@c@ (#10024) üzenetére


sajby
senior tag

Szerintem anniyból érdemes lehet várni,hogy alakuljanak az árak :)

(#10026) S@c@ válasza sajby (#10025) üzenetére


S@c@
őstag

Igaz, de az s22 es s23 hasznalt arak kozott kb 100e a kulonbseg most. Kesobb ez valoszinuleg csokken.

(#10027) Songoman válasza S@c@ (#10026) üzenetére


Songoman
aktív tag

Vicces, megkérdezed, hogy mások mit gondolnak róla, majd "cáfolod" és megválaszolod magadnak. :)

(#10028) S@c@ válasza Songoman (#10027) üzenetére


S@c@
őstag

Mert az csak egy nezopont, lehet valaki mashogy latja. Mivel nem vagyok benne biztos ezert kerdeztem.

(#10029) Szabi1984


Szabi1984
friss újonc

Sziasztok!

Végre én is beszereztem az S22-t jó áron akcióban, azonban lenne egy nagy problémám, amiben segítséget kérek. Ez pedig a push értesítések lassú vagy egyáltalán nem megérkezése.

Értem ezalatt, hogy ha a telefon nincs éppen használva, akkor nem jönnek meg pl. facebook, messenger, instagram, gmail, cib bank push értesítései, de amint a kezembe veszem és feloldom, akkor egyből. Ez még a régi HTC One M9-esemen is gyorsabban ment nem használt állapotban, és van mellette egy iPad minim is, azon meg azonnal jön minden, még a google saját alkalmazásainak értesítései is.

Tudtok segíteni abban, ezt hogy lehet orvosolni? Lehet, hogy csak valamilyen beállítás kérdése? Vagy összeakad az iOS és az Android?

Köszi,
Szabolcs

(#10030) ferenck válasza Szabi1984 (#10029) üzenetére


ferenck
senior tag

Nekem korábban az S10+ telefonomnál is sokszor előjött ez és most az S22+-nál is. Én még nem találtam rá megoldást.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#10031) kcsa válasza Szabi1984 (#10029) üzenetére


kcsa
veterán

Személyes tapasztalatom összecseng a tiéddel: tényleg gyorsabban érkeznek meg a google saját push üzenetei ios eszközre, mint egy androidosra. Szerintem ez ilyen... (ráadásul ott van még a messenger értesítés ki-kimaradása is, ezeket igazán gatyába rázhatná aki felelős érte)

(#10032) Essejó válasza S@c@ (#10028) üzenetére


Essejó
veterán

Mint nemrég írtan még nem fix, hogy az S24 Európában megkapja a Snapit.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10033) IamTheDog válasza Szabi1984 (#10029) üzenetére


IamTheDog
tag

Ez a hosszabb üzemidő elérése miatt van így. Optimalizálja az appokat. Ha nem használod a telefont, az alkalmazások "pihennek", de amint felveszed, aktiválódnak. Valahol a beállításokban meg lehet csinálni, hogy kiveszed az optimalizálás alól azokat az appokat, amiknél azonnal akarod az értesítések érkezését, de ez az akkumulátor üzemidejének csökkenésével fog járni elvileg.

(#10034) Laslow válasza IamTheDog (#10033) üzenetére


Laslow
senior tag

Ha meg nem jelzi, hogy írt neki a bartnője/felesége valamit Messengeren, csak amikor valami más miatt hozzányúl a telefonhoz, az meg a párkapcsolata minőségének és hosszának csökkenésével fog járni. :(
Az Akkumulátor, vagy az Alkalmazások menüben lehet valahol beállítani 3 fokozatban, hogy mennyire használhatja az akkut az adott app. Alapértelmezetten közepesre van állítva, de pl. Messengernél érdemes korlátlanra átrakni, pont az ilyen problémák megelőzése miatt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#10035) Essejó válasza IamTheDog (#10033) üzenetére


Essejó
veterán

Baszki, ezt 38 év házasság után tudom meg, hogy néha miért morci a zasszony? :D;]:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10036) Szabi1984


Szabi1984
friss újonc

Köszönöm az eddigi válaszokat, több beállítást is módosítottam, meglátjuk. Azért iOS és egy Android 7.0-t futtató 2015-ös HTC után (LOL) az ember megszok egy minőséget, amit egy 2022-es modell nem tud nyújtani alapból. Furcsa. 🤷‍♂️

(#10037) zozika2


zozika2
tag

Sziasztok, vettem egy pendriveot, a telefon felismeri, azt is észreveszi ha kihúzom, viszont sehol nem látszik hogy be van dugva, se az értesítési sávban, se a saját fájlokban, sehol. Mit csinálok rosszul?

(#10038) ClioRS válasza Szabi1984 (#10036) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem csak a telefonnal van gond sajnos, hanem az alkalmazásokkal is. A Messenger a legjobb példa, nekem S20-on is szarakodott, lefagyott, nem érzékelt semmit, miután megnéztem az üzenetet (amiről nem jött értesítés persze, csak megnyitottam az appot és láttam, hogy van olvasatlan üzenet) és válaszoltam is, 10-20 perccel később jelez :U

(#10039) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok,

holnapig kellene döntenem céges telefonnak egy S22 és egy iPhone 13 között (más készülék nem játszik). Alapvetően droidos vagyok, és a rendszer mellett a kijelző és a 3 látószög miatt is az előbbi felé húznék, de nagyon sok rosszat olvasok az Exynosról és az akkuidőről.

A segítségeteket kérném a következőkben:

- Nektek milyen a telefon, ajánlanátok-e?
- Akku hogy bírja (SOT átlag használattal. játék nélkül)?
- Van-e valami zavaró, esetleg kritikus hibája? (pl. hirtelen merülés, forrósodás stb.)

Köszi!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#10040) kcsa válasza haypro (#10039) üzenetére


kcsa
veterán

Mire használod a céges telefont?
Ha csak telefon, levelezés (pláne ha MDM), akkor én bátran ajánlanám az iphone-t (saját vélemény, saját tapasztalat).

Persze ha valami mélyszakmai feladat is van, akkor az más kérdés :)

(#10041) haypro válasza kcsa (#10040) üzenetére


haypro
senior tag

Csak a basic dolgok, MDM-mel együtt. Köszi a tippet!

Ha iphone, akkor csak az a kérdés, hogy iPhone 13 - nekem - 0 Ft-ért, vagy egy ~35k-t rádobva iPhone 15? (3 év használatra)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#10042) Kronos3000 válasza haypro (#10039) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Olvass vissza, van anyag bőven az üzem időre. Én a feleségemtől örököltem az s22-t, ő IPhone 14- re váltott. Az ő nagyjából mindig azonos használata mellett, az IPhone fele annyira sem merül, pedig nem kíméli, játék, tik-tok, ilyenek, ha csak az üzemidőt nézem. Az, hogy ő az egyedi, névhez társított csengőhangjait mire megoldottam az IPhone-ra, vágni, konvertálni, külön programmal áthúzni, a hajam leégett. Én nem adnám az S22-t az IPhone-ért az biztos.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#10043) kcsa válasza haypro (#10041) üzenetére


kcsa
veterán

Én ráfizetnék, de én ilyen "szeretemalegújabbhardvert" típusú hülye vagyok :D
Kiegészítő infó: jópár évig MDM-et üzemeltettem, a végén én is váltottam iphone-ra céges telefonnál, mert annyival komfortosabb volt - ez a része legalábbis.

(#10044) trialboj


trialboj
őstag

Mi az az MDM?
---
Nekem nagyon fura hogy sosem merül fel hogy mennyire szar a telefon feloldása. Nálam s22+ egyértelműen ez a leggyengébb pontja, és sokszor kínos mikor nem tudom feloldani mert koszos, száraz az ujjam, és be kell pötyögjem a pint mint egy ősember. Nekem igazából semmi más gondom nincs vele, csak annyi hogy továbbra is nagynak tartom, de nem mernék kisebbet venni mert az biztos gyorsabban merül.

Szóval én továbbra is tartom hogy aki nem tip top életet él, és esetleg még hártya vékony fóliát sem rak rá, mert van pénz lóvéra, annak lehet nem okoz gondot (optimális körülmények között majdnem olyan gyors mint az s10e fizikai olvasója), de mindenki másnak gondot okozhat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10045) Songoman


Songoman
aktív tag

MDM: mobile device management. Sok cégnél adatbiztonsági szempontból létrehoznak egy olyan területet, konténert a telefonodon, ami egy zárt rendszer. Onnan semmit nem tudsz kímásolni, dedikált alkalmazásokkal. Így biztosítva azt, hogy semmi ne kerülhessen ki a céges adatokból a telefon segítségével.

(#10046) Songoman válasza kcsa (#10043) üzenetére


Songoman
aktív tag

Miért? Miben jobb az iPhone MDM az Androidhoz képest? Nálam tök jól működik.

(#10047) kcsa válasza Songoman (#10046) üzenetére


kcsa
veterán

Mobileiron tapasztalataim, abszolút első kézből: push megbízhatóbb, force tunnel szintén, hibajavítások mindig gyorsabbak iosre, és úgy összességében kevesebb a bosszantó hiba. A sebességre példa: arculatváltásnál (ami csak design) hetekkel később jött meg az androidos változat. Több postafiók kezelése androidon nem megoldott a gyári levelezőklienssel. Ami meg tényleg android hiba: kerberos auth nincs, ios-en van.

(#10048) lezerpiramis válasza kcsa (#10047) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem az egyetlen bajom (vagy csak én nem jöttem rá, hogy kéne csinálni) az iOS-en a work profile-lal az, hogy a work profile jelszavát nem lehet elválasztani a készülék jelszavától, míg androidon ez megoldható - igaz, ott is érdekes, hogy utána a policy arra kötelez, hogy a telefon jelszavát változtassam meg x havonta, ne pedig a work profile jelszavát, kicsit wtf...

Egyik sem egy fénykorában lévő BlackBerry 10 sajnos :D

(#10049) kcsa válasza lezerpiramis (#10048) üzenetére


kcsa
veterán

Igen, a szigorúbb, jobban látható szeparáció egyébként szerintem is előny Androidnál. De aztán itt meg is álltunk. Az olyan google féle elmebajokról már nem is beszélek, hogy wifi konfigot csak akkor lehet letolni a készülékre pontosabban használni csak akkor lehet, ha a gps be van kapcsolva...

(#10050) Laslow válasza haypro (#10039) üzenetére


Laslow
senior tag

Nekem iPhone 13 (Mini) van másfél éve, azon soha nem volt gondom a Messenger értesítésekkel, míg a feleségem Androidon azért panaszkodott rájuk. Bár amióta S22-je van, nem volt vele gondja, de másoknak itt a fórumon igen.

Telefonálásra szerintem az S22 alkalmasabb, mert az iPhone tárcsázója béna, körülményes, stb egy JÓ Androidos tárcsázóhoz képest (és ugye iOS-en csak a gyárit lehet használni, nincs választás).

SMS-ek terén is béna az iOS megoldása, Androidon sokkal fejlettebb megoldások vannak (pl. funkció az ismeretlen számokról jövő SMS-ek elkülönítésére a névjegyekben szereplőktől érkezőktől, mert én pl sok banki és munkahelyi SMS-t kapok, amik így nagy zajt okoznak az SMS falamon).

Céges rendszerekbe bejelentkezésekhez szerintem jó tudni mint hátrányt, hogy iPhone-on a jelszavak begépelésére mindig a rendszerbillentyűzetet lehet csak használni, olyankor átvált arra, míg Androidon az általad beállított billentyűzet használható. Na most nekem ékezetes betű volt valamelyik jelszavamban, és az iOS billentyűzetével konkrétan nem lehet ékezetes betűket írni. Úgyhogy leírtam valahova máshova a jelszót, majd vágólap, beillesztés. Katasztrófa egy megoldás, nem? Egyébként tök idegesítő, hogy a különböző weboldalakon, appokban elég random módon jön elő valamilyen billentyűzet, és mindig oda kell figyelni, mert van ahol pl YZ cserélve van, van ahol nincs gyorsgomb az írásjeleknek (pont, vessző, stb), hanem bele kell menni a speciális írásjelekbe, és ott kiválasztani. Ezt (is) eléggé utálom az iOS-ben, Andoridon ilyen gondom sosem volt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.