Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Curtain válasza z.z (#6000) üzenetére


Curtain
senior tag

Nem kell semmiféle ringtones mappa. Beállítások->hangok és rezgés->csengőhang. Ott jobbra fent a + jel és kilistáz minden mp3-at szám, album, előadó, mappa szerint.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#6002) Geri89 válasza Peathee (#5999) üzenetére


Geri89
aktív tag

Basszus, most nem győztél meg.. Szintén irodista vagyok, de rengeteget telefonálok kollégákkal, most összeszámoltam, ma pl. 59 hívásom volt, 3 óra 10perc képernyő időm, és most vagyok 54%-on. Ilyenkor este még simán szoktam tudni netezni, facebookozni a telón, majd éjszakára töltőre teszem. Emiatt nem akarom napközben töltögetni, illetve a stabil térerő is fontos a sok hívás miatt.. Most, hogy már használtad az S22+-t, hogy döntenél? Váltanál újra? :R

(#6003) Rinocerosz válasza acqua8 (#5995) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Érdekes egy hibának tűnik ez... és ügye mások nem nagyon jelzik, hogy gond lenne vele. Amit a neten is találtam az kb abban kimerül, hogy az adatokat törölni kell és utána a vibert is... utána meg telepíteni.

A visszaálítást, hogyan csináltad? Volt biztonsági mentés vagy teljesen az alapoktól laktad be?

(#6004) z.z válasza Curtain (#6001) üzenetére


z.z
csendes tag

Na ja, csak ha bent van 200 albumban 2000-3000 mp3-ad, akkor pörgethetsz egy darabig, mire megtalálsz valamit... Így meg egyből a csengőhangoknál külön csoportban mutatja azt a néhányat a Ringtones-ból. Igaz, az eredeti felvetés csengőhangokra vonatkozott, viszont egyedi értesítési hangot csak egy Notifications mappából lehet megadni.

[ Szerkesztve ]

(#6005) Curtain válasza z.z (#6004) üzenetére


Curtain
senior tag

Erre való ott jobb felül a "keresés" gomb.....

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#6006) z.z válasza Curtain (#6005) üzenetére


z.z
csendes tag

OK

(#6007) Rinocerosz válasza Geri89 (#6002) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha nem annyira sürgős a csere akkor megvárnám az s23-at, 4 hónap múlva itt lesz. Elvileg Februárban lesz a bemutató. Nagyon úgy néz ki, hogy az Exynos SoC helyett a Snapdragont fogjuk mi is megkapni. Ami sokak szerint üzemidőben nagy változás lesz ami már fél siker.
Szóval szerintem azt már érdemes lenne megvárnod más lehetőség nagyon nincs... esetleg egy iPhone 13Pro Max vagy 14 Pro Max.

(#6008) MikeWazowski válasza z.z (#6006) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez az elso okostelefonod? :U

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6009) Curtain válasza z.z (#6004) üzenetére


Curtain
senior tag

Nekem is van fent majdnem 4000 mp3-am de album vagy előadó szerint kb 20mp alatt megtalálom azt amit be akarok állítani csengőhangnak.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#6010) z.z válasza MikeWazowski (#6008) üzenetére


z.z
csendes tag

???

(#6011) S@c@ válasza Rinocerosz (#6007) üzenetére


S@c@
őstag

Csak az ára lesz nem gyenge. :W

350 felett lesz bőven.

(#6012) trialboj válasza Peathee (#5999) üzenetére


trialboj
őstag

OMG, az alapján amit leírtál ez a telefon egy darab hulladék. Valami nem stimmel az összehasonlításodnál. A p30 2019-es modell, hogy mondhatod hogy csak ugyan annyira jó a samsung képe mint annak az őskövületnek? :F A jelvesztés is fura dolog, az meg hogy melegszik ez is, megint elég baj, és biztos vagyok benne hogy itt is csak néhány modell érintett, ami annál nagyobb baj.
-
Én használtan szerettem volna venni egyet, van erre valami bevált módszer, mikoet kell és lehet leellenőrizni? másfél év garancia van még rá, de azt nem tudom hogy ha nem az én nevemre szól a gari, akkor vajon az én tudom érvényesíteni vagy csak az eredeti tulajon keresztül tudnék bármit is cseréltetni?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6013) Kampó válasza Sir Riccio (#5856) üzenetére


Kampó
senior tag

:D hivd rögtön 3 hurkapálcásnak... amugy pontosits mert van Iphone ezen az árszinten nem is 1.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6014) Peathee válasza Geri89 (#6002) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ezek tudatában én biztosan nem venném meg még egyszer. Az S23+ ha tényleg Snapdragonos lesz akkor megveszem. Ott kap a Samsung még egy esélyt. Ha az sem lesz olyan "kerek egész" jó telefon mint a P30as széria volt akkor én a privát telefont is iPhone-ra cserélem. Most már végre van ott is Always on Display. (Ez volt az egyetlen ami miatt eddig saját pénzből nem vettem.) Egyébként meg 2015 óta az iPhone6 óta mindig azok a cégesek. Volt a P30 mellett 6-os, 8-as SE2 és most XR cégesnek.

Egyszóval ha nincs olyan kiemelkedő tulajdonsága ami miatt nagyon kell az S22-ből akkor várj még 6 hónapot az S23-ra.

(#6015) Peathee válasza trialboj (#6012) üzenetére


Peathee
aktív tag

A garancia a telefonra szól, nem a tulajdonosra. IMEI szám alapján ellenőrzik.
Nem vagyok fotós, biztos, hogy jobb az S22 fotója, de nincs az a hű há nagy ál lleesés a kettő között. A P30-al olyanokat fotóztam, hogy teljesen vállalható Cewe könyv lett belőle.
Minden idei (tavalyi) csúcs telefon melegszik mint az állat. Ez nem újdonság.
Az, hogy a térerőt eldobálja az ultra gáz. Egyszerűen gyenge a jelvétel.
Az Android Auto meg szofver bug, arra van megoldás.

(#6016) thomas92 válasza Curtain (#6001) üzenetére


thomas92
aktív tag

Én amiatt teszem a Ringtones mappába, mert nem zene van beállítva, hanem hang. Ha nem teszem be a Ringtones-ba, akkor a zenék között is lejátszódik.

(#6017) thomas92 válasza trialboj (#6012) üzenetére


thomas92
aktív tag

Jobb az S22 széria kamerában, mint a Huawei P30 Pro ... Én sem igazán értem ezeket a hangokat ... A családban van egy Mate 20 Pro, látszik az S22 előnye. Szerintem az van, hogy más a Huawei képfeldolgozása és emiatt sokaknak rosszabbnak tűnik a Samsung féle egy P30 Prónál. Legalábbis én így gondolom.

(#6018) Shyciii válasza Rinocerosz (#5994) üzenetére


Shyciii
veterán

Ott nem a -18 fok volt a probléma a telónak, hanem a 3000m-es és -18fokos kombó inkább.

(#6019) trialboj válasza Peathee (#6015) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt a melegedés problémát el is felejtettem. Ugye ez a sebtében összecsapott exynos chip miatt van? Vagy a snapi gen1 is ilyen? Találtam egy amcsibol importált 22 plust, olyat szabad venni Európában, vagy gond lesz a jelvesstessel? A snapi állítólag sokkal kevésbé merül idle allapotban.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6020) autotaxmo válasza trialboj (#6019) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szerintem barmelyik telefon gps navigalas vagy combosabb alkalmazas kozben tud eroteljesen melegedni/forrosodni, a snapdragon is fog, ebben biztos vagyok. En azert nem fuzok olyan nagy remenyeket az S23-hoz. Az ára szerintem a mostani 22-es userek legalabb 80%-at el fogja tantoritani hogy valtson a snapdragon miatt vagy barmi mas ok végett.
A nyito ára az S23-nak biztosan 400 ezer kornyekere lesz belove, aztan kuponokkal max 300 korul majd el lehet hozni, na hat az sem lesz egy nagyon csabito ajanlat velemenyem szerint :U

[ Szerkesztve ]

(#6021) Rinocerosz válasza autotaxmo (#6020) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Az biztos, hogy nem lesz valami jó ára... mondjuk nem baj mert inkább az s24-nek legyen az :)) . Akkor vált a többség úgy is.
Viszont én nagyon kíváncsi leszek a Snapdragonra. Elvileg 2025-ben szeretnének az Exynosal visszatérni, de majd kiderül mi lesz belőle.

(#6022) thomas92 válasza trialboj (#6019) üzenetére


thomas92
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy az a processzor jobban melegszik, idén az akku és a képfeldolgozás miatt "irigyelték" az európai felhasználók a gen 1-et. Azt hiszem. Az biztos, hogy a gen 1 is melegszik, ha kell, ha nem.

(#6023) kutga válasza thomas92 (#6022) üzenetére


kutga
nagyúr

Melegszik az is. Az akku jobb az Exynos változatnál.

Let the Zone take me if I am.

(#6024) Kampó


Kampó
senior tag

lehet égi jel hogy csak jövö héten tudok telot kihozni .. hála a nyári számlázási káosznak a vodánál.. olvasgatva az s22 véleményeket.. az üzemidő marhára elkeserit, pedig ez tetszik a legjobban, más értelmes ajánlat nincs is vodánál.. még ha lesz s21fe talán az a 4500as aksival meg snapdragon procival.. tanácstalan vagyok. nemtudom ha ful hdra állitoma kijelzőt meg 60hz re mennyit sporolok az aksin..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6025) kutga válasza Kampó (#6024) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha fHD meg 60Hz-re állítod akkor miért kell ilyen komoly teló? Ha pedig az üzemidő aggaszt, ott a Plus.

Let the Zone take me if I am.

(#6026) Kampó válasza kutga (#6025) üzenetére


Kampó
senior tag

"miért kell ilyen komoly teló? " mert ez tetszik küllemre is mondjuk :C meg nyag minőségre.. is, nem csak a hardvert nézem, az a53 aksiba meg hardverben nekem elég lenne de marha müanyag.. ezért az s22 ami pofás kompakt... de az aksi nagyon gáz ahogy olvasom s22+ meg nincs az vodánál..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6027) gordonfreemN válasza Kampó (#6026) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor nem olvasol elég figyelmesen vagy csak szelektíven:

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6028) kutga válasza Kampó (#6026) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem nem olyan gáz az akksi, igaz, nálam átlag 1 órás kijelzőidők vannak, vasárnap töltöttem legutóbb.

Let the Zone take me if I am.

(#6029) Kampó válasza gordonfreemN (#6027) üzenetére


Kampó
senior tag

8 óra kijelző idő hogyan jött össze? Megneztem az összes ismert tech videos videoját.. meg teszteket olvastam.. mind sérelmezik az üzem.idöt.. vasarlói vélemények alapján is siralmasnak nevezik.az aksi időt 4 órakat beszélnek.max 6ot..ha nyomkodva van.... lehet azota jött valami softver update ami finomhangolta azneröforrások használatát

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6030) Shyciii válasza trialboj (#6019) üzenetére


Shyciii
veterán

Snapi is fog melegedni erőteljesen a 888-as óta. De nekem már a 855+ is nyáron navigálás közben már szinte forró volt a Oneplus 7T Pro-ban, pedig az másfélszer akkora, mint az S22.
Egyszerűen a gyártók már egy ideje a sebességre mennek, nem az optimalizálásra, ezért van szoppantyú már évekóta.

(#6031) gordonfreemN válasza Kampó (#6029) üzenetére


gordonfreemN
addikt

4-6 óra akksiidő? Az kamu

Hogyan jött össze: a beállitásaimmal, de semmiben sem szenvedek hiányt, felhasználói élményt. 120Hz on, AOD nekem koppintásra jön elő, meg stb. Leírtam már korábban,keress rá.

Persze, sérelmezik. Ha hozzászoktak a 4500as akksihoz. Kérdés, mihez viszonyitják ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6032) Kampó válasza gordonfreemN (#6031) üzenetére


Kampó
senior tag

Kijelző idöre irtak annyit.. ha leülök aztán napi 4-6 órát nyomkodom.. akkor már délután töltöt kér... erre gondolok.. gondolnak

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6033) ClioRS válasza gordonfreemN (#6031) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem kamu, nálam is a 4-5 óra, de azért ezzel is ki lehet húzni nap végéig simán. Te nem használsz Facebookot, Instát és hasonló erőforrás zabáló alkalmazásokat, azért lehet neked 8 óra a képernyőidőd.

(#6034) gordonfreemN válasza Kampó (#6032) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja, a kijelzőidő más, akkor értem.
De akkor meg miért éled meg ilyen istenverésnek a 4-6 órát? Szerintem az tök jó ekkora akksitól.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6035) Tuomas válasza Kampó (#6032) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem a rekord 1 nap 19 óra volt, amiből 6 óra 30 perc volt a kijelzőidő.
Szerintem ez teljesen vállalható.

We were here

(#6036) gordonfreemN válasza ClioRS (#6033) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, nem használok csak messengert, a többi ha kell, ott a böngészö. Na de erről nem a teló tehet, hogy fosul irják meg az alkalmzást.

Most pl két napnál járok 5 óra kijelzőidővel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6037) Sir Riccio válasza gordonfreemN (#6034) üzenetére


Sir Riccio
addikt

De boldog is lennék ekkora kijelzőidővel. Három óra kb. ami fixen megvan százról nullára. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6038) gordonfreemN válasza Sir Riccio (#6037) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Létezik olyan együttállás amikor valóban le tud redukálódni, de ahhoz nagyon szar térerő, esetleg 3g-4g váltogatás kell, nagyon világos környezet a kijelzö fényereje miatt és faszán megírt alkalmazások, esetleg slendrián beállitott készülék

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6039) Sir Riccio válasza gordonfreemN (#6038) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A nap nagy részében 5Ghz-es WiFi router mellett ülök, lesötétített szobában, mert így látom jól a monitoron a képeket. Átlag napi 1-2 órát vagyok távol a lakástól, van, hogy azt sem. A belvárosban van a lakás, térerő maxon, 4G. A beállításaimat már sokszor végigbeszéltük (adaptív 120hz, adaptív akkumulátorkezelés, AOD on, 5G off, sötét mód, automatikus fényerő alaposan lehúzkodva stb...)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6040) Kampó válasza gordonfreemN (#6034) üzenetére


Kampó
senior tag

Mert a mostani "1000éves" kölcsön s7 edge telót kell este úgy töltöre raknom hogy reggel húzom le.. ha ezt nyujta egy vadi uj s22 300e ft ért akksi idöben az szerintem.nem annyira fain... oppo find x3 .. meg huawei p40 pro telomat még ha nyomkodtam aktivan másfél naponta kellet tölteni... de a Xiaomi 10t vagy mi 11t is elketyegett 1.5 napot.. cserébe rondák is 🤣🤣🤣

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6041) gordonfreemN válasza Sir Riccio (#6039) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem tudom akkor. Nekem ilyen körülmények közt még több is lenne az üzemidőm. Fr volt már?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6042) Sir Riccio válasza gordonfreemN (#6041) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem és nem is vagyok rá hajlandó, napokig tartana újra belakni a telefont, nem érek rá erre. Amikor lehetőségem van rá, megy töltőre és ennyi. De köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6043) gordonfreemN válasza Kampó (#6040) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen értelek, de pont ez az. A nagyobb méret adta nagyobb akksi jobban bírja, ezt muszáj vagy figyelembe venni és emiatt nem lehet leszarozni egy készüléket sem. Össze kell hasonlítani hasonló méretüvel és akkor lehet pálcát törni. Pl zenfone 8. De valahogy onnan senki se jön ide szarozni.
Lehet jobb, nem mondom, csak fura.

Hogy most egy töltéssel mennyit bír, az 1 nap meg gáz-e? Szerintem nem.
Mert azert azt is nézd mit tud az s7 és ez.
Na erről ennyit

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6044) Kampó válasza gordonfreemN (#6043) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem szaroztam le szerintem.. :(( meg ahogy írtam feljebb tetszik is.. csak 3kilóért elvárnék valamit.. nem mérgelődést.. ha teszem azt elmegyek valahova.. és csak este érek haza, akkor nézegessem hogy na mikor merül le., hallgasak e zenét felnézzek e netre még, vagy ne merjek.. mert csak 3 óra mulva leszek töltő közelbe.. nem írtam sehol hogy szar lenne.. Az s7 nyilván régi de még gyári az aksija..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6045) kaciokos válasza Kampó (#6044) üzenetére


kaciokos
őstag

Kis telefon -> kis akku -> rövid üzemidő. Ennyi, tök egyszerű. Minden más paraméterében felettébb pöpec telefon. Ha a méret nem számít, akkor ott a + és az Ultra, meg egy csomó más márka, ha számít, mint pl. nekem, akkor nincs más út, csak megbarátkozni a rövidebb üzemidővel.

Ráadásul ez is használatfüggő: én egy átlagos este 50-60% körül rakom fel a telefont töltőre, ami azt jelenti, hogy van még benne tartalék bőven, húzósabb napot is kibír. Így én teljesen elégedett vagyok az üzemidővel. Ha meg extrém felhasználásra készülök, viszek egy powerbankot.

(#6046) Kampó válasza kaciokos (#6045) üzenetére


Kampó
senior tag

azért amikor az 5.5 col volt a átlag a 6-6.2 meg a nagy akkor fért a 6col feletti telokba 4500as aksi.. valamint ott az s21 abba is 4500s van.. ugyan ekkora.. a telefon méretre.. nem ekéztem nem fikáztam.. csak érdekes anomália hogy tesztekben kiemelték a "rosz" kijelző időt itt meg elégedettek vele sokan..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6047) kutga válasza Kampó (#6046) üzenetére


kutga
nagyúr

Én pl. elégedett vagyok vele, de azt azért tudni kell, hogy nem ugyanúgy használjuk a telefonokat, így ami nekem bőven elég, az egy másik usernek már nem lesz az. A tesztekben meg nyilván lehúzták az üzemidőt, ugyanazt csinálták vele mint egy jóval nagyobb akkuval szerelt mobillal, nem meglepő, hogy hamarabb lemerült.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6048) csubííí válasza Kampó (#6046) üzenetére


csubííí
senior tag

Azt is figyelembe kellene venni, hogy időközben a képarányok megváltoztak, és a káva méretek is lecsökkentek nagyon. Ezáltal a készülékek mérete is változott. Nem mindegy, hogy 16-9 vagy 19,5-9 a képarány és ezekhez mennyi káva társul. Így bizony előfordul, hogy egy régebbi 6 colos kijelzős telefonban nagyobb akkumulátor volt mint a mostani 6 colosban.

[ Szerkesztve ]

(#6049) kaciokos válasza Kampó (#6046) üzenetére


kaciokos
őstag

Azért az S21 fél centivel nagyobb, nekem logikusnak tűnik, hogy nagyobb akku van benne.

Sok évet nem mennék vissza az időben akkuméreteket hasonlítgatni, de ettől függetlenül igazad van, lehetett volna benne nagyobb akku, a Zenfone 9 is pont ekkora, és abba belefért egy 4300 mAh-s (más kérdés, hogy sajnos néhány, számomra fontos területen eléggé elmarad az S22-től).

(#6050) gordonfreemN válasza Kampó (#6044) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs ha így ment át vagy sértő voltam, nem akartalak megbántani.

De ismét olyan dolgokat hozol fel, amibe nem gondolsz bele. A többiek is irták. Számold ki a régi 6 collos keszülék térfogatát meg az s22-ét nézd meg hány százalék különbség van köztük és akkor egyértelmü lesz miről van itt szó. S21-be amúgy csak 4000mAh van nem 4500, de lényegtelen.

Abban teljesen igazad van, ne kelljen már nézegetni, hogy hú, irja e még nap végén. De sajnos ez felhasználás függő is. Ez esetben ahogy írták, van plusz és ultra verzió.

A készülék amúgy nem 300ezer, 200-250 körül lehet kuponokkal elhozni, amivel nekúnk itt a balkánon élni kell sajnos.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.