Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Y72


Y72
aktív tag

Csak az éppen aktuális lassítós botrány maradt ki a tesztből meg az, hogy az android 12 miatt 30%-al rövidül az üzemidő...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#102) samu74 válasza Y72 (#101) üzenetére


samu74
addikt

Vótmán.Az android 11-el jobban muzsikált az S22?

-----------

(#103) Juhaszatti válasza Memmaao (#100) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Párom is ezeket a Burgákat használja, igaz iPhone-on. Nem olcsó, de tényleg nagyon minőségi cucc.

(#104) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Csak egy kis szemleltetes, hogy este 100%-rol leveve a telefont, ejszaka ne zavarj modban (monokrom) brutal akksi fogyasztas. Termeszetesen minden kilove a hatterben. :W galaxy watch 4 oraval van parositva ami alvo modba teszi magat szinten ejszaka.

(#105) bombibmw válasza autotaxmo (#104) üzenetére


bombibmw
veterán

Vidd már el valahova, hogy nézzék át!
Nem kell otthagyni.
Megvárod, amíg előtted átnézi valaki.
Ha nem marad más, akkor gariztatni kell.
Én biztos beadom, vagy elállok, ha ilyen lesz az enyém.

(#106) autotaxmo válasza bombibmw (#105) üzenetére


autotaxmo
őstag

Erre gyanakszom még, csak ezt nem tudom masnal is igy van-e....bar nem tudom mi az istent fut ez a hatterben

(#107) dilajoska1 válasza autotaxmo (#106) üzenetére


dilajoska1
őstag

Megtudod nézni a verziószámát?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#108) sagit válasza Memmaao (#100) üzenetére


sagit
addikt

Megkerdezhetem higy hol vetted?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#109) autotaxmo válasza dilajoska1 (#107) üzenetére


autotaxmo
őstag


[ Szerkesztve ]

(#110) dilajoska1 válasza autotaxmo (#109) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen nekem is ez a verzió van és amióta frissült 22-es verzióra úgy vettem észre hogy nekem is jobban merül a telefonom. Igaz hogy tétlen állapotban ilyen brutálisan nem merül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#111) dilajoska1 válasza autotaxmo (#109) üzenetére


dilajoska1
őstag

Töltsd le az AIDA-t és nézd meg hogy 100%-a feltöltve mit ír a töltöttség számláló. Vagy lehet segítene egy factory reset.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#112) balazs8r válasza bombibmw (#97) üzenetére


balazs8r
csendes tag

Nem, nekem a buds kezdetektől a "feldolgozás megkezdése" státuszban volt, de tegnap délután visszaléptették. Este meg jött a mail, hogy küldik, de "csak" az s22+ -t.

(#113) gyantaszuz válasza autotaxmo (#91) üzenetére


gyantaszuz
tag

Aha, igyekszem ma felrakni tobbet is.
Viszont azt vettem észre, hogy kb negyed órát nyomkodtam ma reggel és 5p SoT-ot ír a gyári battery monitor. :DDD
Ezt már máskor is megfigyeltem. Más nem tapasztalt ilyet?
Accubattery:

MrBazsi #85
Melóban 2-3, itthon max. Debrecen.

[ Szerkesztve ]

(#114) autotaxmo válasza dilajoska1 (#111) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nekem most ezt mutatja a program amit mondtal hogy toltsek le. Aztan most rateszem toltore es megmutatom a 100%-os allapotban mit mutat majd a program

(#115) Pro!Petya válasza gyantaszuz (#113) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ilyen nálam is van hogy nyomkodom fél órát , negyven percet aztán ír ilyen 14perc ~SOT-ot a gyári app :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#116) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Kulfoldi oldalakon az S22 szeriaknal mutatjak hogy lehet allitani a kijelzo felbontasat es mondjuk akksi kimeles miatt be lehet loni egy FHD-t neki, ami nalam kivalo lenne de sehol nem talalok ilyen opciot. Ezek szerint ezt is kivettek az europai variansbol?? 😡

(#117) Benőke válasza autotaxmo (#116) üzenetére


Benőke
őstag

Ez csak az Ultra ban van csak nem? Többiben az ez a max felbontás eleve... (S22 / S22+)

(#118) Memmaao válasza sagit (#108) üzenetére


Memmaao
addikt

A Burga honlapján. burga.com

My name is Bond, James... Dean.

(#119) ronson88 válasza autotaxmo (#104) üzenetére


ronson88
tag

Ha nekem ennyire merülne a telefonom, mondjuk most pénteken - úgy is jön a 4 napos hétvége - visszaállítanám a gyári állapotot (mint amikor a dobozból kivéve először kapcsolom be) és úgy kezdeném tesztelni. Először csak gyári alaphelyzetben, hogy kizárjam a készülék esetleges hibáját, majd ha így jól működik, akkor fokozatosan telepíteném fel rá a különféle alkalmazásokat (mondjuk ötösével) és így talán előbb-utóbb meglenne, a hibát okozó program.

(#120) #31733248 válasza autotaxmo (#104) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem nehéz belátni, hogy Nálad valami egyedi hiba van. Hogy a készülékben vagy valamelyik appban, azt nem tudhatjuk. Megfogadnám ronson88 tanácsát, visszaállítanám a gyári állapotot és megnézném, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121) Pro!Petya válasza #31733248 (#120) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Már a múlt héten mondtam neki....

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#122) autotaxmo válasza ronson88 (#119) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, koszi mindenkinek, ma este csinalok egy full gyari allapot resetet csak eddig biztam abban, hogy a wipe cache meg minden beallitas, kiloves, segiteni fog az akksin. Csak agyfaszt kapok hogy majd ujbol telepithetek mindent es jelentkezhetek be. Mert amikor ezt a telefont is beallitottam, direkt nem athuztam a masik telorol a visszaallitast hanem uj telefonkent allitottam be mindent, egyesevel telepitetten az appokat es jelentkeztem be mindegyikbe kulon-kulon. :W de hat basszus persze van csomo appom amit szeretek a telefonon tarolni hogy ha barmikor szuksegem van akkor csak ott legyen, de még az is be van allitva, hogy a ritkan vagy nem hasznalt appok mely altatasba keruljenek.

(#123) polonic válasza autotaxmo (#106) üzenetére


polonic
félisten

A google play szolgáltatások felel gyakorlatilag mindenért.
Pl a helymeghatározás is ezen keresztül történik.
Azért lehet olyan, hogy amíg otthon ülsz, addig 1-2 %-ot fogyaszt, mozgásnál pedig akár 6-7 is lehet.

(#124) Benőke válasza Pro!Petya (#121) üzenetére


Benőke
őstag

Ettől ez még nem normális hogy a háttérben úgy eszi a rendszert hogy nem lehet kideríteni. Energiaoptimalizálásra hegyezett rendszernél ez nem mellékes funkció hanem alapvető fontosságú. Ameddig ez így van addig az android sajnos minden csak nem jó. Gyakran bele futok én is ilyenbe hogy valami eszi, de csak emlékeimből élve tudom kiszűrni hogy mi lehet az. Néha egy banki app, vagy legutóbb az MSTeams vadult meg.

#123 polonic
Nekem az S21Fe egy órányi BKV után -10% anélkül hogy hozzányúltam volna. Ha egy helyben vagyok akkor meg rendben van. Tökéletesen elfogadhatatlan kategória.

[ Szerkesztve ]

(#125) autotaxmo válasza Benőke (#124) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hat engem ezert csap szet az ideg, hogy allandoan ezen kell trukkozni meg tippelni, hogy eppen mi zabalja az akksit ilyen szinten es az meg egyszeruen erthetetlen, hogy ha meg rendesen hivatalos google play store-bol telepitem a hivatakos appokat ( nem ossze vissza, no name baromsagokat) akkor csak az tudna segiteni ha konkretan ugy hasznalnam a telot hogy nincs rajta semmi, nehogy zabalja az akksit valami 3rd party app. :W de ujra rakom a telot, hatha segit valamit es megprobalom ugy hazsnalni par napig hogy semmi 3rd party app ne legyen a telon

(#126) LosBlancosRM válasza autotaxmo (#125) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nagyon sok energiát megspórolnál, ha iPhonera váltanál. Minden porcikámmal az Apple ellen voltam, de mióta megvan a ProMax, tudom, hogy egy nap alatt nem lehet lemeríteni, a 2 is küzdős. 😀 Mi lesz veletek nyáron, amikor majd a kijelző is elkezdi zabálni az aksit? :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#127) sirály69


sirály69
őstag

Másnak is van olyan gondja, hogy sok hívás nem jön be a telefonra?
Az asztalon van a telefon, térerő maxon, hozzá sem nyúlok és próbálnak hívni akkor azt hallják, hogy nem elérhető a telefon és sms jön a nem fogadott hívásról....
Kb. 10 ből 7 esetén ez történik...

Szerver Hosting Debrecenben

(#128) David3 válasza sirály69 (#127) üzenetére


David3
őstag

Ilyet az Ultra fórumában olvastam, elvileg bezavar a VoLTE, ha be van kapcsolva.

LosBlancosRM: én pedig próbáltam minden porcikámmal magam rávenni az iPhone-ra, de nem tudtam, hiába van a családban több is.

[ Szerkesztve ]

(#129) autotaxmo válasza LosBlancosRM (#126) üzenetére


autotaxmo
őstag

Amugy az iphone 13 minin es a s22-n filoztam, de az akksit leszamitva kva jo ez a galaxy s22 de egyenlore en vagyok az egyetlen a forumon akinek ilyen szarul teljesit az uzemido teren a samu :W szoval ma este visszaallitom a gyari allapotot es varom majd a csodat, hogy ugy mikent fog telesiteni a telefon. Aztan utana tenyleg csak a legfontosabb appokat fogom telepiteni amiket nap mint nap hasznalok es akkor mit fog profukalni az akksi, na az lesz a meglepetes

(#130) pècsimunkás válasza sirály69 (#127) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Samsung A50 dettó.
A német kártyával minden ok, a magyar Telekom az kb 10/7 arányban csak sms- el értesít, hogy kerestek

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131) inflator válasza pècsimunkás (#130) üzenetére


inflator
tag

Nekem S20+ szintén telekom kártyával. Volt sim csere, gyári beállítás vissza és szervízben alaplapcsere. Nem segített.
Szerviz ideje alatt más telefonban hibátlanul muzsikál a sim kártya.

(#132) #31733248 válasza autotaxmo (#125) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nálad fennáll egy egyedi hiba, de ebből óriási tévedés lenne általánosítani. Én például villámgyorsan átköltöztem az S21-ből az S22-be, ami azóta is tökéletesen teszi a dolgát.

#126 LosBlancosRM

Az iPhone-okon is vannak egyedi hibák, akkor mondjuk el mi is, hogy Androidra kell váltani? Jó lenne a fanboyságot a topicon kívül hagyni...

(#133) #16820480 válasza LosBlancosRM (#126) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért szerintem aki S22-t akar, annak a ProMax sem méretben, sem árban nem megoldás. Egy i13 mini meg azért nem nagy akku-bajnok, és pár dolog hiányzik is belőle az S22-höz képest (például teleoobi, AoD, USB3, 120Hz, meg csomó apróság, mint a normális BT kodek).

(#134) ronson88 válasza LosBlancosRM (#126) üzenetére


ronson88
tag

Nem olyan egyszerű ám ez.

Nekem eddig 3 iPhone-om volt, i4 (ezt közel 1,5 évig használtam), utána egy i6 (ez már csak 1 évig maradt) végül egy i12 Mini, de ez utóbbit már csak 4 hónapig bírtam, utána landolt a Nejemnél.
Ezek után megváltás volt átköltöznöm egy S21-be és ott éreztem azt, hogy révbe értem.

Készséggel elismerem, hogy az iPhone-ok igen remek készülékek, de nekem az Android rendszer az iOS után egy felüdülés.

Akku, ill. üzemidő problémám nekem utoljára talán a Galaxy S4-nél volt, azóta nem találkoztam ilyesmivel, pedig volt azóta néhány S sorozatú Samsung telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#135) gyantaszuz válasza pècsimunkás (#130) üzenetére


gyantaszuz
tag

1 Telekom SIM, VoLTE bekapcsolva, 10/10 hívás megjön.

(#136) vicze


vicze
félisten

Csak egy figyelmeztetés annak aki esetleg S10-es sorozatról vált és Samsung gyári bőr tokot használt. Az S22 sorozat "bőrtokja" egy műanyag shell bőr(???) bevonattal nem mint korábban, nagyon kemény és merev, nagyon sok szinttel gyengébb minőségérzetet nyújt sajnos. :(
Így szerintem nem ajánlott.

Tud esetleg valaki értelmes minőségű bőrtokot S22-höz?

(#137) Benőke válasza #16820480 (#133) üzenetére


Benőke
őstag

13 mini elég jól bírja hiába kicsi az akku, sima 13 meg még jobban.
120HZ sokan fontosnak tartják de ahogy látom körülöttem mindenki 60 on használja fixen a telefonját. Akkuidő fontosabb mindenhol. Első 120 -as telefonomnál megnéztem használgattam de aztán különbség nem éri meg a plusz energiát. Persze ha valakinek ez kell megértem. Csak nem érzem akkora hájpnak. USB3 már inkább ha PC -re szeretném a fotókat menteni. BT kodek ami azt illeti már pár generáció óta nincs normális a Samukban sem. S10 széria volt a utolsó vagy a Note 20 azóta ugyan azt a béziket tudják mint az ájfónok :(

(#138) vicze válasza Benőke (#137) üzenetére


vicze
félisten

"BT kodek ami azt illeti már pár generáció óta nincs normális a Samukban sem."
AAC,LDAC és Samsung Scalable továbbra is adott minden készülékben.
Snapdragon esetén AptX is van mint pl. Tab S8-am.

(#139) Vaze válasza LosBlancosRM (#126) üzenetére


Vaze
őstag

+1 :K

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#140) Juhaszatti válasza Benőke (#137) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"BT kodek ami azt illeti már pár generáció óta nincs normális a Samukban sem"

A Samsung Scalable elég jó, kb azt tudja mint az Aptx Adaptive.

(#141) #31733248 válasza #16820480 (#133) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Azért szerintem aki S22-t akar, annak a ProMax sem méretben, sem árban nem megoldás."

Na igen, vegyek az S22 helyett egy tepsit, hogy ez miért nem jutott eddig eszembe? ;]

#134 ronson88

Az iPhone nekem sem jött be, bár ezt az almások egy része elképzelni sem tudja...

#137 Benőke

Csak szólók, ott van már vagy 5 éve az LDAC, ami bármelyik almás BT-codecet körberöhögi a mai napig. Számomra az LDAC már önmagában is komoly érv az Android mellett.

(#142) Benőke válasza vicze (#138) üzenetére


Benőke
őstag

Ennek hol lehet nyomát lelni mert csak olyat találtam ahol ezek egyike sincs felsorolva aptx -el egyetemben. Kérdeztem a Samut is onlány de csak hebegtek habogtak, semmit se tudtak mondani. Azt nyögték ki hogy az van ami a speckó listákon van nincs több azokon meg sehol sem találtam egyiket sem.

#141 Econ
Pont itt fentebb írtam hogy ennek próbáltam utána járni. Sehol nem találtam ennek nyomát.

(#143) #16820480 válasza Benőke (#137) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem azért írtam mindet, mert személy szerint én egytől egyig használom, hanem mert ezek lehetnek fontosak azért valakinek. Annyira engem sem érdekel a 120Hz, illetve nem is az érdekelne, hanem az LTPO2 kijelző, ami lemegy 1Hz-ig (de legalább 10-ig), bár sajnos ilyen nincs az S22-ben sem, csak 48-ra megy le, akkor már talán a fix 60 jobb.

#142: Az LDAC az Android 8 óta része a rendszernek, nem kell érte licencdíjat fizetnie a gyártóknak, így hülyeség lenne kivenni is, szóval biztosan ott van. Amúgy meg ha olyan fülest csatlakoztatsz rá, akkor ki is írja, hogy connected LDAC device.

[ Szerkesztve ]

(#144) vicze válasza Benőke (#142) üzenetére


vicze
félisten

Dev options, BT codec options. Ott kilistázza mi elérhető a készüléken.

(#145) Benőke válasza #16820480 (#143) üzenetére


Benőke
őstag

Na majd kerítek megint egy samut aztán mögnézem.

Igazán felsorolhatnák akkor is a támogatott kodekeket ha máshol nem valami apróbetűben.

Köszi.

(#146) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A szaggatás nagyon gáz felsőkategóriában.

Sima S22 kiesne nálam az akksi miatt.
Az s22+ pedig annyiba kerül, mint egy S21 ultra?
Én tuti az utóbbit választanám a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#147) #40047616 válasza Vaze (#139) üzenetére


#40047616
törölt tag

-1 :N

(#148) Juhaszatti válasza LosBlancosRM (#126) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jó, azért a Pro Max nagyon nem alternatívája a sima S22-nek, amiről itt szó volt.

[ Szerkesztve ]

(#149) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Az iphone vilaga annyira egyszeru, fluid es letisztult, hogy mar tenyleg az unalmas kategoriat surolja. Nincs ott idegeskedes hogy mi eszi az uzemidot, mi ragadt be eppen a memoriaban stb., de itunes-on kivul szinte semmivel nem akar popecul menni. Ezert is valasztottam mar par eve az android vonalat es nem.bantam meg szerencsere, igy meg hogy kihoztak az Iphone 13-at Galaxy S22 néven, orom ezerrel. Kivaloan eltalalt forma, élek es mukodes.Jo az android akksi zabalast szivesen magam mogott tudnam, most az osszes appomat kiveve kb. 10-et melyaltatasba raktam, azaz csak akkor fog menni ha ranyomok. Meglatjuk ez segit-e

[ Szerkesztve ]

(#150) kingoftailor válasza bigmasterg (#146) üzenetére


kingoftailor
csendes tag

Pont ezen agyalok én is két napja. Most délutánra a telekom oldalán elérhető lett az s21 ultra, úgyhogy meg is rendeltem.
Az a plusz 7mm magasság különbség annyira nem izgat. Apósom motorola telefonja pont ugyanakkora és az s22+ kézbe fogva kényelmes volt (nem úgy, mint az s22 ultra).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.